STOMPWIJKS DORPSHUIS BLIJKT PRAKTISCH ALLEEN TE VOORZIEN IN BEHOEFTE VAN DE JEUGD peugeot, een eiland van veiligheid in ieder verkeer Balans na twee jaar PEUGEOT agent voor leiden en omstreken nPtlll pp HP ITP If A ART levendaal 71-79 - telefoon 01710- 40441 AUTOBEDRIJF DEVILEE REIZEV00RT B.V. bhijngeesterstraatweg^ telefoon 01710-52945 agent voor kust-en bollenstreek nCRB BJAMJIIinED kon. julianalaan - telefoon 01718-71041 AUTOBEDRIJF UEN NULLAffUklf B.V. katwijk a. zee PAGINA 16 VRIJDAG 19 OKTOBER 1973 LEIDSE COURANT STOMPWIJK Aan het eind van deze maand is het twee jaar ge leden, dat het Dorpshuis offi cieel werd geopend. Daarvoor hadden enkele vurige aanhan gers van een gemeenschapshuis, die bovendien bij zowel gemeen te als provincie goed de weg wisten, in de rekordtijd van 2 jaar voor realisatie gezorgd. En toen stond het verbouwde zus terklooster er dan, keurig ge verfd, zo goed mogelijk inge richt te wachten op klanten. Maar... wie zouden dat worden, want alle verenigingen hadden immers al een home. Bij velen brak toch snel het be grip door, dat de ruimten welke het Dorpshuis te bieden had, be duidend beter waren, dan de toenmalige huisvesting. Boven dien deelde het schoolbestuur aan de vele verenigingen die zich ir. de school gevestigd had den, vriendelijk doch beslist mee, dat de tijd om te vertrek ken was aangebroken. Een school krijgt nu eenmaal geld om de jeugd te vormen en te onderwijzen en niet als subsidie- rende instelling voor allerlei verenigingen. Met deze feitenkennis gewapend zijn we eens een praatje gaan maken met de huidige woord voerder van het dorpshuis, de heer A. v. d. Put, in het dage lijks leven hoofd van de basis school te Stompwijk. Eerste vraag over de „dodenka mer" van het Dorpshuis bleek een lachtertje. Zoals te ver wachten, is onder de Stompwij- kers de animo om dood te gaan bepaald gering te noemen, ter wijl als het onherroepelijke toch plaatsvindt, de nabestaanden voor het Dorpshuis in dezen geen brood zien. De vraag wat er in deze twee jaar van de oorspronkelijke doelstellingen terecht is geko men, kan gedeeltelijk positief en gedeeltelijk negatief beantwoord worden. Doelstelling een: Gele genheid tot huisvesting voor ie dere vereniging slaagt opper best. Belangrijk neveneffect daarbij is, dat Stompwijk geen heugdprobleem kent in de zin van vernielingen enz. Mede door het Dorpshuis wordt de jeugd meer opgevangen, zelfs zijn de laatste 2 jaar tijdens de jaarwisseling geen wanklanken meer vernomen. Duidelijk posi tief dus Als ontmoetingscentrum is het dorpshuis dus voor de jeugd niet weg te denken. Voor de ou deren maakt het nauwelijks uit of er een Dorpshuis is. Die hou den vast aan de huiskamer en het caf als ontmoetingsplaats en voor hun vergaderingen. Enigszins teleurstellend, maar om met de heer v. d. Put te spreken, menkan geen behoefte gaan kweken, die er duidelijk niet is. Men wil alleen voorzien in een behoefte. Op het culturele vlak zijn er tot nu toe uitsluitend teleurstellin gen geboekt. Het stichtingsbe stuur heeft diverse pogingen ge daan, zoals het laten optreden van Jules de Corte en Toon Kortèoms, het draaien van een goede film etc., maar het suk- ses was tot dusver zeer, zeer matig. Op de vraag hoe de zaak nu funk- tioneert, kon met een lach op het gezicht worden geantwoord. Vooral nu sinds kort een par-t:- me beheerder kon worden aan gesteld, lopen de zaken op rol letjes. Vooral ook dank zij de bereidwillige medewerking van de gemeente Leidschendam, die alle subsidies en zelfs een ex ploitatievoorschot prompt toe zegden en ook voldeden (zulks in tegenstelling tot C.R.M. en provincie, die minder goed van hun geld af konden komen), kan het Dorpshuis zich op dit mo ment bedruipen. Bovendien gaat de raad van de gemeente Leid schendam zich eind van deze maand beraden over een nadere gedragslijn t.a.v. het dorpshuis. Als dan ook de verenigingen een redelijke huur kunnen gaan betalen, komt er ruimte voor enkele noodzakelijke verbeterin gen. In de praktijk is namelijk gebleken, dat de gang te kil, de bar te klein en de gehorigheid tussen grote zaal en zolder te hinderlijk is. Ook het buitenpad, bestaande uit pannergruis i.p.v. gravel bevalt slecht. De bezettingsgraad is echter wee goed te noemen. Nieuwe vereni gingen door het bestaan van een dorpshuis zijn: de hobby club, een volksdansgroep en de muziekschool, terwijl ook de op gang van de fanfare, doordat ze nu 3 x per week kan oefenen, daaraan niet vreemd zal zijn. Op de vraag wat de moeilijkheden waren en zijn kan het antwoord kort blijven. In het begjn, zon der beheerder, toen het bestuur alles zelf opknapte, was de ser vice aan de verenigingen enz. discutabel. Moeilijk blijft het om de Stompw Ijkers voor hun gemeenschapshuis te interesse ren. laat staan te motiveren. Ook de zolder, waar de jeugd soos Asafoetida haar home heeft, wordt met een scheef oog door de gemiddelde Stompwij- ker bekeken. Veelal ten onrech te, maar het gebeurt! Ook voor de jeugd van 14 t/m 15 jaar valt er weinig te beleven. Mis schien een jeugd-jongeren-soos' Nochthans luidt de balans van 2 jaar dorpshuis duidelijk positief. "Veiligheid"" is een pakkend argument in een auto-advertentie. Maar dit argument mag beslist niet lichtvaardig gehanteerd worden. Daarvoor is de veiligheid voor u en uw gezin te belangrijk. Wij realiseren ons dat, doch staan er met onze volle overtuiging achter wanneer wij u garanderen dat de Peugeot 1974.één der veiligste en betrouwbaarste auto's is die thans gemaakt worden. Het Peugeot programma 1974 waarvan u hier enkele getekende modellen ziet, is zo uitge breid dat er voor ieder de auto naar zijn of haar keuze is ZLII 1 Sedan De koploper van een nieuwe auto-generatie4 portieren, royaal interieur met veel beenruimte voor 4 volwassenen. Zuinige 50 pk motor met bovenliggende nokkenas. 135 km/u. Versnellingspookje. Voorwielaandrijving.- Schijfremmen vóór, trommelremmen achter. Alle wielen onafhankelijk geveerd. Grote bagageruimte. Aanhanger gewicht 700 kg. f 8.520.- Sedan Windvast-Koersvast! 5 personen, 4 portieren. Degelijke dwarsgebouwde 60 pk motor met bovenliggende nokkenas. 140 km/u. Voorwielaandrijving. Onafhankelijk geveerde wielen. Vóór schijf,- achter trommelremmen. Rembekrachtiger. Slaapstoelen. Bagageruimte 370dm3. Aanhangergewicht 850 kg. f 9.745,- Peugeot's ingebouwde veiligheid 4 portieren,, wat voor de achtèrpass'agiers en vooral voor kinderen veel veiliger is. De portieren kunnen in geval van nood direkt geopend wordenBovendien zijn de achterportieren voorzien van instelbare kmdersloten wel van buitenaf te openen, niet van binnenuit, zodat morrelende kinderhanden niet per ongeluk onder het rijden een deur kunnen openen. Carrosserie met schokabsorberende voor- en achterzijde. Gedeelde stuurkolom. Bij de voorstoelen 3-punts veiligheidsgordels met ingebouwde schok-opvang strook. Veiligheidssloten rondom. Maar afgezien van deze bijzondere veiligheidsvoorzorgen is elke Peugeot van "nature" een eiland van veiligheid in het verkeer door zijn betrouwbaar en evenwichtig weggedrag en Peugeot's ingebouwde "extra's"! Robuuste motor met 5 x gelagerde krukas. Automatische ventilateur Carrpsserie beschermd door elektrophorèse lakpantser roestvrij stalen bumpers, sierlijsten en wieldoppen. Snelverstelling koplampen Speciale "Grand Froid" verwarming met verzwaarde elektrische installatie en grote accu. Verwarmde achterruit (niet bij de cabriolets uiteraard). Radiaalbanden. Zorgvuldige afwerking. Betrouwbaar dealernet. een wonder op wielen! IMP. GEBR. NEFKENS AUTOMOBIELMIJ. NV. UTRECHT ANTWOORDNUMMER 204. (GEEN POSTZEGEL) TEL. 030-44 97 11. OOK VOOR LEASING. PRIJZEN AF UTRECHT INCL. B.T.W. Voor gezin en zaken. 5 personen. ,5 portieren. Bij weggeklapte achterbank 2 personen en 1,5 m3 laadruimte. 60 pk motor met bovenliggende nokkenas. 140 km/u. Voorwielaandrijving. Alle wielen onafhankelijk geveerd. Schijf- rapimen op de voorwielen, achter trommelremmen. Rembekrachtiging. Slaapstoelen. Aanhanger gewicht 850 kg. f 10.575,- Ook leverbaar met Dieselmotor, f 12.735,- 351I«=l Sedan Zeer royale gezinsauto voor 5 personen. 4 portieren. Dwarsgeplaatste 70 pk motor met bovenliggende nokkenas 150 km/u. Koersvaste voorwielaandrij ving. Onafhankelijke wielvering. Vóór schijfremmen, achter trommel Rembekrachtiging. Slaapstoelen Grote bagageruimte van 445 dm3 Aan hanger gewicht 950 kg. f 10.625.- Oók leverbaar 304 "S" met 80 pk S-motor met dubbele carburateur, 160 km/u. Pookje. Hoofdsteunen.op de voorste fauteuils. Halogeen lampen en nchteruit- rijlampén. Stationcar 30C1 Stationcar Luxe zaken-gezins auto. Leverbaar in speciale kleuren. 5 personen. 5 portieren. Doordat de rugleuning van de achterbank opklapbaar is, kan het laadvolume verdubbeld worden tot 1,5 m3. Krachtige 70 pk motor met boven liggende nokkenas. 150 km/u. Voorwielaandrijving. Vóór schijf-, achter trommelremmen. Rembekrachtiging. Aanhanger gewicht 950 kg. f 11.555,- Sedan De tijdloos moderne5 personen, 4 portieren. 73»pk motor, 148 km/u. Schijfremmen vóór, achter trommelremmen, Rembekrachtiging. Slaapstoelen. Achteruitrijlampen. "Slok-op" bagageruimte van 530 dm? Aanhanger- gewicht 1000 kg. f 12.145,- Ook de vermaarde 404 Diesel leverbaar, f14 300,- Cabriolet "S" Sport-in-stijl2 personen en bankje. Fel accelererende 80 pk motor, 160 km/u., bediend door sportief pookje. Technische uitvoering alsde304"S" sedan.Komfortabele kuipstoelen met'hoofdsteunen en luxueus, kompleet dashboard. Flalogeen koplampen. Achje'ruitrijlampen. Kofferruimte 300 dm3, f 12.735,-Tevens als Coupé leverbaar. balO Sedan De Europese reiswagen. 5 personen. 4 portieren.Sterke 98 pk motor 162 km/u. Pookje. Alle wielen onafhankelijk geveerd. Bekrachtigde schijfremmen rond om. Slaapstoelen Hoofdsteunen op de voorste fauteuils, Achteruitrijlampen. Diepe bagageruimte, 560dm3. Aanhangergewicht 1100 kg. f14.300,- Andere 504 sedans: Benzine-injectie, Automatique,. uitvoeringen. En speciaal voorde "veelrijder"de sterke Dieseluitvoering, f 16.555,- Ei CZi Familiale/Stationcar De "ruimte-auto^'. 5 portieren. Familiale: 7 personen met bij weggeklapte 3e bank 860dm3bagageruimte. Stationcar5 personen. Met opgeklapte achterbank, beklede laadvloer van bijna 2 m. lengte. Laadvermogen 640 kg. 98 pk motor. 160 km/u. Vóór schijfremmen, achtertrommelremmen. Rembekrachtiging. Slaapstoelen met hoofdsteunen op de voorste plaatsen. Achteruitrijlampen. Aanhangergewicht 1300 kg. Familiale f 16.360,- Ook leverbaar met .automatische versnellingsbak of met dieselmotor. Stationcar f 14.695,- Ook leverbaar-met dieselmotor. 1 I d Coupé Gesigneerd Pininfarina 4 personen Komfortabele kuipstoelen met royale achterbank. 2 portieren Krachtige 110 pk benzine-injectie motor 179 km/u. Pookje. Uitgebreid instrumentarium in dashboard Alle wielen onafhankelijk geveerd. Bekrachtigde schijfremmen rondom. Elektrisch bediende zij-ruiten. Halogeen koplampen. Achteruitrijlampen. Bagageruimte 325 dm3, f 25.820,- Ook leverbaar: 504 Coupé Automatique en 504 cabriolet.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 16