Wanneer komt Noordwijs eens een keer los? GWS 25 jaar SV Wassenaar Haz. Boys wil in '75 derde terrein Derde veld SJZ stapje dichterbij sport UIT HET CLUBLEVEN Kritiek op de woningwetbouw in Boerenburg Films SPORT EXTRA PAGINA 7 DONDERDAG 18 OKTOBER 1973 LEIDSE COURANT LEIDEN Noordwijk draait on tegenzeggelijk slecht. Alweer kwam de equipe van trainer Eelman verleden week niet tot winst en op eigen terrein was dat een forse tegenvaller. Na tuurlijk had tegenstander Spa kenburg het nodige geluk en had Noordwijk beslist pech, toen de grensrechter een vlot doelpunt 'afkeurde, maar Noord wijk won verleden jaar gewoon en praatte helemaal niet over dit soort dingen. De aansluiting met de top is de kampioen al lang kwijt en de vraag is nu of zij er dit jaar nog wel in zal slagen om zich hoog te manifes teren? Zonder Albert Spaander man lijkt dat een moeilijke zaak; erg veel pit zit er niet in de huidige voorhoede. Toch is alles nog niet schier hopeloos, het enige wat Noordwijk nodig heeft is een leuke meevaller, eer. forse uithaal. De moeilijk heid is echter dat de tegenstan der zoiets helemaal niet ziet zit ten en vooral tegen Noordwijk zo scherp mogelijk speelt. Zo ook tegenstander Heerjansdam, dat bekend staat als een vrij stugge ploeg. Een team dat zelf ook wel moeilijkheden onder- In het officiële orgaan van de afdeling Gouda wor den de clubs er op geattendeerd, dat ,,mixed-voei- bal" ten strengste verboden is. H.H. voetballers. denk eromHer eerste herenteam van AV Hot- land is gedegradeerd uit de hoofdklasse en dat is na tuurlijk niet zo leuk. Voorzitter Rietbergen kijkt echter verder dan ?ijn neus lang is, want hij eert in ,,Spaaik" de C-jongens die een knappe nationale prestatie leverden. Goed gezien: je jeugd is je toe komst In het clubblad van Weteringse Boys staat een aardig artikeltje afgedrukt over doelstellingen in en van de sport. Leuk achtergrondnieuws voor ouders en jeugdleiders en zeker iets om naar te streven. Sportiviteit, opvoeding en samenwerking zijn inderdaad belangrijke facetten van het (jeugd)voetbal. Jammer dat allerlei nevenfacto renOver nevenfactoren gesproken: in het of ficiële orgaan van de Afdeling Leiden stond weer de top-twintig van stoute voetballers. Wij zullen u de eerste tien niet onthouden. Op een gedeelde eerste plaats de gebroeders De Boer (Bernardus) met elk vijftien wedstrijden straf. Vervolgens van drie tot negen de heren Van Egmond (Katwijk), Van Rijn (Katwijk), Matze (SJZ), Brasker (DOCOS), Van Beugen (Alphia) en Reyken (Leiden), allen met 12 wedstrijden aan de broek. En verder nog Jurgens (LDWS). Straathof (VWS). Provily (VWS), Doove (Unitas L) en Berkhey (Katwijk) ieder met acht wedstrijden. En om dan even met mr. De Jongh te praten: .Verenigingen doe hier wat aan, want het loopt uit d hand" Na SVLV n Docos is nu ook Crescendo bezig met het vernieuwen van het clubge bouw. Geen Hilton ditmaal, want de korfballers ne men genoegen met een houten constructie. Geen punt, de sfeer binnen zal heus wel hetzelfde zijn De afdeling kampt met een groot' tekort aan scheids rechters. Degenen onder u met ambities in die rich ting kunnen zich zonder mer opgeven. Doe het nu het is hoognodig Sam den Os raakte nogal onge lukkig geblesseerd tegen Xerxes en zal enkele we ken niet spelen. Datzelfde geldt voor een speler van Oegstgeest die zijn kuitbeen brak in de wedstrijd tegen Die Haghe. Beiden beterschap Sterspeler Butch Webster zal' eveneens een tijdje op non-actief staan. Gelukkig voor BS Leiden komt men voorlopig geen sterke ploegen meer tegen Het wordt wat koudei, maar u laat zich daardoor toch zeker niet tegenhouden om naar buiten te gaan. U weet het. trimmen is goed voor u. vindt met het scoren want dat is tot nu toe nog niet zo bijster goed gelukt. De sterke defensie (verheerst en daarmee zal Noordwijk zijn handen vol heb ben. Het wordt inmiddels wel tijd voor een verrassing, alhoe wel: goken op Noordwijk bete kent tot nu toe gokken op een vtrliezer Bij Quick Boys staan de zaken er beter voor want men blijft cankzij de O3 overwinning van verleden week een belangrijke rol spelen. De Katwijkers krij gen deze maal GWV op bezoek en var. de middenmoter moet ruim gewonnen kunnen worden. Breng Pluymgraaf maar alvast ir. stelling. Ter Leede stelde al weer teleur, hoewel de Sassen- heimers bepaald met pech te kamper, hadden. Dat kostte wel twee punten en dat tegen het niet zo sterke 's Gravenzande SV. De formatie van Van der Horst staat nu triest onderaan en tevens voor de bijzonder moeilijke opgave om van Hui zen tc moeten winnen. Het lijkt welhaast een onmogelijke zaak en alleen een uitschieter zou op lossing brengen. We rekenen er maar niet op; het zou wel een stunt zijn. In de tweede klasse veegde RCL met het sterke Zuidland het gras aan, vooral ook doordat de cioelpuntenmachine Leo Holl op volle toeren draaide. Wanneer RCL zaterdag van IJmuiden wint, rukken de Leiderdorpers op naar een gedeelde tweede plaats, echter nog ver achter koploper Spijkenisse. Voor RCL r.cg geen reden tot wanhopen, want ook de koploper zal heus nog wel wat puntjes kwijt ra- ken. Vooralsnog moet RCL pro beren om geen fouten te maken en ondanks de prachtige over winning van verleden week on derschatting uit de weg gaan. De krachtsverschillen zijn na melijk niet zo groot en ook IJ muiden blijft een lastige tegen stander. Zo draaiend als tegen Zuidland wint er niemand van RCL. Winst dus. Koudekerk won ook en schaarde zich bij de zes koplopers die dit weekeinde allen tegen elkaar spelen. Een interessante ontwik keling kan het gevolg zijn, want wie blijft er overeind en wie valt er af? Koudekerk gaat naar Hoogvliet en zal alles op alles moeten zetten om tot een gelijkspel te komen. Lukt dat can zit het goed. Tussen de zes vervolg is nog steeds noodzake lijk. Tegen DUNO moet dat kunnen, want ook die club be hoort tot de onderste groep. Niet te optimistich gewoon winnen. In de vierde klas een topper van allure. Lisser Boys gaat naar Die Haghe, dat twee punten minder heeft, maar nog wel een wedstrijd tegoed. Die Haghe is een harde ploeg er. zal daarom een moeilijk obstakel vormen voor de technisch begaafdere Lisser-equipe. Een puntendeling zit er toch wel in. Katwijk kan van de onderlinge strijd profite ren en er met het bot vandoor gaan. Er moet dan wel gewon nen worden van Woubrugge, hetgetn absoluut mogelijk is. De Woubruggenaren worstelen daarentegen met de rode lan taarn en willen die onderhand wel eens kwijt. Het zit er niet in, dat dat nu ai gaat gebeuren. SVOW is bezig aan het herstel, maar zal wel geen vrijgeleide krijgen van Naaldwijk. De op ponent bezorgde zelfs Lisser Boys veel werk en de kwestie is dan ook, lukt het SVOW om één punt te bemachtigen? TAVV ontvangt Oegstgeest, dat afge lopen weekeinde slechts twaalf minuten in het veld stond dit vanwege de beenbreuk van Paauw en een lichtelijk aan geslagen begin. TAVV zal daar vermoedelijk van profiteren en op lü punten komen. ARC gaat naar Ornas en als de Alphena- Zoals de foto illustreert verloor Noordwijk met 2—1 onbezoldigde Hazerswoudse Boys op bezoek. Het hangt er van af of de Leidenaars aange slagen zijn of niet. Wanneer dit niet het geval is, moet er toch wel een punt in Leiden blijven plaats moet te behouden zijn, want zaterdag komt Leiden op bezoek. Weliswaar versloeg Lei- ren niet winnen, wordt dat het zoveelste gelijke spel. De afdeling. GWS sloeg een goede slag door Sleutels de eerste ne derlaag toe te brengen, waar door de Sassenheimers alleen cc koppositie inpikten. Die ditmaal komt het eveneens niet der. VVSB, maar hoewel dat een morele opkikker betekende zal de ploeg van trainer Toe bosch vermoedelijk niet in staat z.jn om de „geladen". Sassen heimers te stoppen. Twee pun ten voor de thuisclub. Sleutels krijgt het alweer moeilijk, want steken. Lisse zou hiervan kun- r nen profiteren, wanneer het VVSB verslaat. Normaliter moet dat kunnen lukken. Toch speelt VVSB niet slecht en wie j weet wordt dit de eerste verras sing van de Noordwijkerhouters. MVKV en KRV spelen de derby en aardig om te zien zal zijn hoe Goldsteyn zich gedraagt ten cpzichte van zijn oude club. Wanneer MVKV hem weet te bedwingen, valt er voor de Rijnvogels maar weinig eer te behalen. Randstad Sport draait weer ouderwets en als VWS zich niet betert, krijgt het ongenadig klop. Li de tweede klas werkt Kagia gestadig aan zijn come back in de eerste klasse en ook deze I week worden er weer twee pun- j ten aan de ongeslagen lijst toe gevoegd. Unitas L. wordt het) siachtoffer. VNL volgt goed en za' het onbeduidende SJZ wel afschudden, 'erwijl LSVV dat- lze zelfde met Kickers doet. Alphia en Meerburg gaan er een span nende wedstrijd van maken, terwijl SVLV en Stompwijkse Boys, de puntjes wellicht broe derlijk delen. Hst klasseverschil is in de tweede klas trouwens behoorlijk groot. Dit als slotcon clusie. vooraanstaanden e,n de rest is al een behoorlijk gat gevallen. Rijnsburgse Boys behoort bij die rest, maar is wel op de goe de weg. Er werd voor het eerst gewonnen en nog wel van één der koplopers. Een uitstekende prestatie, die echter niet op zichzelf mag staan, want een lustig op los. Hoeveel wordt het tegen De Noordwijkse raad heeft zich uitgesproken voor een type woning wetwoningen van een iets vergroot model met vier slaapkamers, een tweede toilet en een tweede wastafel. Bekeken zal nog worden of aan een deel van het complex van 75 woningen in het Duinpark een andere indeling kan worden gegeven. Dit was namelijk een sug gestie van Schaafsma (WD). Bedijn (PvdA) had kritiek op de woningwetbouw. Hij noemde deze fan tasieloos. Naar zijn mening waren er wel voorbeelden, dat het ook anders kan en de door hem gewraakte eenvormigheid van de bouw schreef hij toe aan het feit, dat steeds dezelfde architect de wonin gen ontwierp. Als je de keukendeur opendoet, druk je de knoppen van het gasfornuis in, en als men de deur anders hangt, schuif je de pannen van het fornuis, merkte Bedijn op. Voorts bepleitte hij het geven van een verschillende kleur aan de woonblokken. In Boe renburg lijken alle huizen zo op elkaar, dat kinderen hun eigen thuis niet terug kunnen vinden. De speelruimte bij de woningwetbouw is niet groot, antwoordde wet houder Van Duyn. Wanneer men teveel aan het type woning gaat schaven, ontstaat iets wat strijdig is met de stijl van de architect. Hij wilde toch een en ander eens in de commissie van openbare werken bespreken. Voor het geven van een eigen kleur aan de woonblokken, voelde de wethouder wel. ,,U spreekt naar mijn hart", aldus Van Duyn. Abcouwer verzocht niet elke woning van hetzelfde behang te voorzien. LE1DSCHENDAM De Leid- schendamse Hengelsport Vereni ging organiseert vrijdag 19 ok tober in het Ontmoetingscen trum aan de Damlaan een avond met films over Forelvis sen op het Veerse Meer. Snoe ken in de polder en Snoekbaars- vissen op het IJsselmeer. Medewerking verleent Stef de Bruin, medewerker aan het maandblad van de Algemene Hengelaarsbond. De LHV is ook aangesloten bij de federatie van hengclsportvereni- gingen in Zuid-Holland, waar door het mogelijk is dat leden voor een minimaal bedrag in vele wateren, onder andere in de Kagerplassen, kunnen vissen. Inlichtingen over de LHV tel. 2061 of op de filmavond. Sportprogramma TAVV in weekeind TER AAR Zaterdag worden de volgende wedstrijden gespeeld. T.A.V.V, 1—Oegstgeest I. Aan vang 15.15 uur, terrein nieuwe sportcomplex Aardam West. Aardam West. Kagia II—T.A.V.V. II. Aanvang 15.15 uur. T.A.V.V. III—Hazers woudse Boys IV terrein Korte- raarseweg aanvang 15,15 uur. T.A.V.V. Al—R.C.L. A2. Aan vang 13,00 uur terrein Korte- raarseweg. Woubrugge BI— T.A.V.V. B I. Aanvang 15.30 uur. S.V.O.W. Dl—T.A.V.V. Dl. Aanvang 10.00 uur. TAV.V. F1 D.O.S.R. F2. Aanvang II uur. T.A.V.V. El—Weteringse Boys El. Aanvang 10.00 uur terrein Korteraarseweg. Wassenaar -De afdeling zater dagmiddagvoetbal - van de S.V .Wassenaar gaat op za terdag 27 oktober feest vie ren. Het zal dan 25 jaar ge leden zijn, dat er in de sport vereniging de eerste voorbe reidingen getroffen werden voor een aparte zaterdagaf deling "voor voetballiefheb bers, die om principiële of andere redenen niet op zon dag willen spelen", zoals het toen heette. Aanleiding was net feit dat er zaterdagmid dagen een veld beschikbaar kwam. Dan tot dan verhuurd De toenmalige secretaris van de S.V.Wassenaar, Henk Remmerswaal zette zijn bre de schouders onder het ini tiatief en in het voorjaar van 1949 was het zover, dat een eers:e za'erdagelftal de vuurdoop kon ondergaan in een vriendschappel jke wed strijd tegen empbyé's van de Amsterdamsche Bank. De wedstrijd werd met 31 ver loren, maar dat had geen en kele invloed op het enthou- siasme van de zaterdagvoet ballers. In 1949 werd gestart met de competitie in de 3e klasse van de H.V.B. Mis schien is het wel aardig, de opstelling van dat eerste elf tal aan de vergetelheid te ontrukken. De spelers van net eerste uur waren: P Werner, G. Beck, C. Th. van der Ploeg. W. Burger man. J. W. van Laar, D. van Veen, C. van Laar, .1. Koe nen, W. HUner, J. Eissema en H. G. F. Beek. tciw:jl als reserves stonden opgesteld P. van Laar en W. Hakke- broek. M. Veerman was de leider van het team. Bij het lezen van die namen van een kwart eeuw geleden valt het op, dat zovele van die namen nog altijd beken- HAZERSWOUDE Bij Hazers woudse Boys leven er, aldus voorzitter J. („Koos") Vos tij dens de jaarvergadering, nog diverse wensen. Op de eerste plaats leeft bij alle voetballers de hoop. dat de aanleg van het derde terrein zo spoedig moge lijk ter hand wordt genomen, wil men dit in 1975 in gebruik kunnen nemen. Daarnaast staat een straatverlichting van de Sportlaan op het verlanglijstje. Dit Zou in de avonduren het be zoek aan en het vertrek van de speelvelden na de training iet wat prettiger maken. Voorzitter Vos somde tijdens de bijeen komst op wat zoal het afgelopen jaar tot stand kwam: een bete re afrastering van het hoofdter rein en een tegelpad hierom heen. de ingebruikname van de geluidsinstallatie enzovoort, enzo voort. Secretaris M. Fase somde dit, Daarna volgde, zoals reeds ge- evenals het geslaagde bezoek meld, de benoeming tributieverhoging in 1974 in het vooruitzicht, wil de vereniging financieel goed blijven draaien. Nu Hans Petri per 1 januari de vereniging als jeugdtrainer gaat verlaten, zal het bestuur trach ten zo spoedig mogelijk in de dan te ontstane de i de voetballers uit het West- duitse Waldkappel, eveneens op als hoogtepunten van het'afgelo pen jaar. Penningmeester J. Huisman meldde een nadelig saldo en stelde een geringe con- scheidende secretaris Fase tot erelid van de Boys. D. Zaal werd als zijn opvolger gekozen. H. Beynders werd gekozen als lid van de technische commissie voor de senioren. ZOETERWOUDE De aanleg van een derde speelveld in het sportcomplex Haasbroek ten be hoeve van S.J.Z. komt weer een stapje dichterbij. B. en W. delen mede, dat de onderhandelingen over de hiervoor benodigde grondaankopen in een eindsta dium verkeren. Nog voor het eind van dit jaar hoopt men de raad hiertoe een voorstel te doen. De twee bestaande velden ziin overbelast, omdat het aantal elf tallen steeds maar toeneemt terwijl ook twee damesteams sinds vorige maand op Haas broek opereren. Ged. Staten hebben inmiddels de aanleg van het derde veld voor Meerburg goedgekeurd. Een grote wens is ook nog steeds de verwezenlijking van eer overdekte sportaccommodatie aan de Hoge Rijndijk. Dit pro ject komt voor op het investe ringsprogramma 1974-1978. In de loop van het volgend iaar zal de raad hierover een voor stel bereiken. Het ligt overigens in de bedoeling de overdekte ac commodatie niet alleen beschik baar te stellen voor de sport beoefening, doch eveneens voor andere aktivlteiten. Voor de ruitersport is aan de af- deling gemeentewerken op- dracht gegeven hiervoor een terreintje achter de Jan van Banningstraat geschikt te ma ken. De officiële opening van het gehele zwembadcomplex zal, na het gereedkomen van j het buitenbad, in het voorjaar van 1974 plaats vinden. Het college is van oordeel dat het voorzieningenpakket op het ge bied van sport op een hoog peil staat. er onder, die later be- r.tuurs- en andere functies hebben bekleed J. W. van Laar en C. Th. van der Ploeg zijn nog altijd lid van de zuterdagmiddngcommls- sie, Cor Waardenburg, is een spïler van het eerste uur, die nog steeds meespeelt! Wa: de voetbalprestaties be treft, het eers.e zaterdagelf- tal bracht het tot de 4c klas se van de K.N.V.B, maar neeft die weelde slechts een jaar gekend. Overigens zijn de voetbalprestaties niet het belangrijkste in de zaterdag afdeling. Men voetbal er voor zijn plezier, er heeft al die 25 jaren een plezierige band van vriendschap onder de leden bestaan en elke ge legenheid wordt aangegrepen om een feestje te bouwen. En zo vormen de leden van deze afdeling een kern, waarop het bestuur van de vereniging bij alle voorko mende gelegenheden terug kan vallen. Er nemen op het ogenblik 4 eftallen aan de competitie deel. Een feest commissie onder leiding van Harry Beck heeft een geva rieerd programma voor za terdag 27 oktober opgesteld. 'sMorgens is er een puzzel- rit. Om kwart voor 1 wordt een voetbalwedstrijd ge- sp;eld tussen twee elftallen, bestaande uit oud-leden, om half 3 treedt een Wassenaar- combinatie aan tegen een team van Radio Noordzee. De entreegelden voor deze wedstrijd zijn bestemd voor de jeugdafdeling van de S.V.W. 's Avonds is er een feestavond na een koud buf fet in he: clubgebouw.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 7