Er zijn nu achttien ongewone „Juist!" II NIEUWE JAMES BOND 007^ IS ER! NevecLaM 3 4 5 6 7 8 9 EEN JEUGDIGE ASSISTENTE Hebt u nou nog niks gedaan met die ouwe koffiekan? Neem ^Jfvaker'n bloemetje mee U wilt geld lenen, maar u vindt niet dat iedereen 't hoeft te weten? Helemaal mee eens. Finata Bank. De bank om geld van te lenen. <Pido „De Dag van de Jakhals" -LEIDSE COURANT. .WOENSDAG 17 OKTOBER 1973 Eerlijke Keuken. ze huishoudwinkel dankt i naam vooral aan zijn lijke materialen: veel hout, per, porselein, aardewerk dik glas. Alles afkomstig uit vlogen tijden of erop .nspireerd. t kleine verschil is idelijk.Of kent u veel nkels waar de sfeer naald wordt door houten egrollen, linnen kruiden- kjes en glazen citroen- -rsjes? Elektrische Apparaten. Hier vindt u alles dat via elektriciteit (al zijn het maar batterijen) helpt in de huis houding of bij uw persoon lijke verzorging. Het kleine verschil schuilt in de overzichtelijke groepering Met o.a. een komplete Philipsshop en Singerstand, Romantisch Tafelen. Om maar meteen met het kleine verschil te beginnen: nergens vindt u romantisch serviesgoed zo duidelijk ge groepeerd. Vertederend witte bloemetjes op donkerblauw fond en idyllische rivier gezichten. Zilveren dek schalen en geslepen olie- en azijnstellen. Voor verdere romantiek: de speciale afdelingen van de Glazerie, Bestekbak en Koffie en Theeshop. Servercn-cn-bcwaren. U vindt er ten eerste alles om alles te bewaren: voorraad- dozen, bakjes, blikken, potten, trommels en wijn rekken. En ten tweede een grote keus aan serveerwagens en serveerbladen. Van rustieke kuipbladcn tot praktische kclnerbladen. Op beide gebieden een enorme keus aan kleur, dessin en materiaal. En daarmee is meteen het kleine verschil aangegeven. De Bcrg-op-shop. Antwoord op de vraag: waar laatikm'n kleren en accessoires? Op hangertjes en dressboys. In praktische kartonnen dozen van allerlei formaat. In speciale schoenenkastcn of handtas- rekken. Of in ondcr-bed- koffers van stofdicht vinyl met ritsen. Klein verschil: nergens vindt u zoveel oplossingen in één winkel bij elkaar. Landelijk eten. Met boers aardewerk uit Frankrijk, Italië en Spanje. Schalen marmites, terrines en caquelons. En verder lande lijke emaille serviezen: koppen, mokken en kannetjes. Eigenlijk alles wat past óp een grofgeweven tafelkleed. Voor bistro-bestek en glazen verwijzen we naar Glazerie en Bestekbak. Om 't maar eens op z'n Frans te zeggen: vive la différence! Uitheems eten. Een shop vol pannen en schalen voor de keukens van verweg. Plus de bijpassende kommen, draadlepels, raspen, zeven en andere keuken hulpen. Japan. China, Tunesië en Marokko zijn de culinaire thuishavens. Eén van de kleine verschillen is dat we ons niet tot de overbekende Chinese rijstkom beperkt hebben. Al is-ie er wel. Gereedschappen. Een voor zichzelf sprekende naam. U vindt er alles van spijker en hamer tot de elektrische doe-het-zelf- apparatuur van Skil en Black cn Decker. En verf. Veel verschil met een gewone gereedschapswinkel is er eigenlijk niet. Sorry. Al is het feit op zich al meer dan u in een warenhuis verwachtte. Rubbcrmaid-shop. Een verbijsterende hoeveel heid huishoudhulpjes van de Amerikaanse firma Rubber maid. Rubber en plastic. Roerlepels, antislipbloemen voor het bad, schoenpoets dozen, afdruiprekken, gootsteenafsluiters en draai plateaus voor broodbeleg zijn maar een paar voorbeelden. Alles zorgvuldig vorm gegeven cn goed van kleur. Geen wonder dat (klein verschil) alles in een kado- verpakking zit. Wij vragen voor ons kantoor te Leiden voor de export-afdeling Voor deze taak zoeken wij een jonge kracht, leeftijd 18 a 20 jaar, in het bezit van MAVO-diploma, met goede kennis van de duitse taal, type-diploma en eventueel stenografie. Naast een gunstig salaris, bieden wij een aantrekkelijke winstdelingsregeling,, pensioenrechten en 19 vacantiedagen. Sollicitaties met uitvoerige gegevens zien wij tegemoet aan: LEIDSCHE WOLSPINNERIJ N.V. Als u een bepaald bedrag nodig hebt of goed kunt gebruiken, moet u eens contact opnemen met de Finata Bank. Een bank met meer dan 35 kantoren in Nederland (vast wel eentje in uw omgeving) en met tot nu toe al meer/dan 250.000 tevreden klanten. Een bank die zich onder andere heeft toegelegd op het verstrekken van leningen voor privédoeleinden. Daarom wordt u bij de Finata Bank zo prettig geholpen. Snel, zonder overbodige rompslomp en zonder dat er iemand anders aan te pas komt dan u en wij. Fiet is uw zaak als u geld leent en niet de zaak van de hele buurt. En de Finata Bank is mede zo groot geworden, doordat we uitstekend kunnen zwijgen. „Vertrouwelijk" is een belangrijk begrip bij onze bank. „Verantwoord"ook. En: „veilig". Elke Finata lening heeft dan ook een ingebouwde garantie. Mocht u tij dens de lening komen te overlijden, dan wordt het bedrag dat nog open staat zonder meer kwijtgescholden. In principe kunt u lenen van l .000 tot 10.000 gulden. Aflossen kunt u in 6 tot 24 maandtermijnen, vanaf 2.500,- ook in 30 of 36 maanden. En waarvoor u het geld gebruikt bepaalt u zelf. Een voorbeeld tot slot. Stel u leent f 3.000,- en u lost af in 36 maanden. U betaalt dan per maand f 102,62, .inclusief rente en kosten. (Dat maakt totaal: f3.694,32.) Rente en kosten bedragen dus f694,32 totaal, oftewel precies f 19,29 per maand. Let wel: u mag deze rente en kosten aftrekken voor de belasting! De Finata Bank maakt graag vrij blijvend een dergelijke berekening voor het bedrag dat u nodig hebt. Loopt u maar eens binnen. Of bel. Of schrijf. Voor een absoluut vertrouwelijke behandeling. U bent hartelijk welkom (ook op vrijdagavond van 6.30 tot 8.00 uur). Leiden, Steenstraat 33, (01710) 3 43 47 - Haarlem, Dreef 18, (023) 3119 50 's-Gravenhage, Prins Hendrikplein 18, (070) 651804, Zeestraat 71, (070) 18 07 20 Theater Steenstraat 39 - TeL 24130 - Leiden DAG. 2.30-7.00-9.15 UUR ZOND. 2.30-4.45-7.00 9.15 UUR 14 jaar ZATERDAGNACHT 20 OKTOBER SPECIALE VOORPREMIÈRE van de film Aanvang 24 uur.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 8