ONRUST NEEMT TOE IN ROELOFARENDSVEEN NA SERIE INBRAKEN Alsjeblieft Confessionelen in Oegst- geest met één lijst Rabobank Q rijn- en veenstreek Martin Fase krijgt gouden Boys-speld Sportcomplex TAYY gaat zaterdag open MNG Iedere spaarder krijgt volgende week iets aardigs bij de Raboban Wat u moet weten Nieuwe school in Aardam-West dringend nodig PAGINA 13 LEIDSE COURANT LEIMUIDEN De opbrengst van de P.I.T.-collecte in Lei- muiden is 353,31. LEIMUIDEN Op zaterdag 3 november organiseert de da- meskrans van de Hervormde gemeente een grote bazaar, die gehouden zal worden van 's middags 3 uur tot 6 uur en 's avonds van 7 tot 11 uur, in de lokaliteiten achter de Dorpskerk. ALKEMADE Op 22 oktober 's avonds om 8 uur komt de KVP Alkemade Oost (Oude en Nieuwe Wetering en Roe- lofarendsveen) in de grote zaal van de Alkeburcht bij een voor de algemene leden vergadering. Belangrijke agendapunten zijn o.m. de bestuursverkiezing en de be spreking over samenwerking AR-CHU-KVP. HAZERSWOUDE De aan vankelijk voor donderdag 25 oktober aangekondigde hand vaardigheidsmiddag voor de bejaarden, die door de Stich ting Open Bejaardenwerk op deze datum was gepland, gaat niet door. De eerste handvaardigheidsmiddag vindt nu plaats op donderdag 1 november, om 14.00 uur. OUD ADE Vrijdagavond 19 oktober houdt de R.K.H.V. Jong Ade een kaartavond in Café 't Lage Land te Oud Ade. Er wordt een kruis- en klaver jasavond gehouden met vele prijzen. De aan vang is 20.00 uur. RIJPWETERING Vanavond is er een contact-avond voor de senior- en ondersteunende leden van de RKSV „Rijpwe- tering". Ook echtgenoten en/of verloofden zijn van harte welkom. Men kan sjoe len of klaverjassen om prij zen. Aanvang half negen pre cies in het clubgebouw op j het sportterrein. RIJPWETERING Ten bate van de uitgaansdag voor de Rijpse bejaarden is er vrij dagavond een kaartwedstrijd in het dorpshuis. Aanvang 20 uur. Voor de winnaars zijn mooie prijzen beschikbaar. ULPHEN AAN DEN RIJN Bij een aanrijding op de Al- phense Kennedyiaan liep een 17-jarig meisje een hersen schudding op. TER AAR De gemeenteraad van Ter Aar zal in de raadsvergade ring van morgen, die om 20.00 uur begint, een verzoek van het be stuur van de Vereniging voor Prot. Chr. Onderwijs in behandeling nemen om te komen tot een nieuwe 5-klassige basisschool in Aar- dam-West. Het huidige gebouw is sterk verouderd en verkeert m een slechte staat van onderhoud. De schoolarts en technische dienst hebben de gebreken in een rapport verwerkt. Ook het gymnastieklokaal (waar nog geen alternatief voor Is) voldoet in het geheel niet aan de ge stelde eisen. Behalve deze belangrijke aangelegenheid vermeldt de agenda nog de volgende punten: subsidie-aanvragen. —vaststelling verordening studiefaciliteiten •wijziging bezoldigingsverordening •wijziging algemeen ambtenarenreglemen —vaststelling voorschotten vakonderwijs 1973 —vaststelling vergoeding kleuteronderwijs. ALKEMADE Er heerst enige onrust in Roelofarendsveen en Oude Wetering. De serie inbraken, die de laatste maanden in deze plaatsen heeft plaatsgevonden, heeft de mensen niet onaangeroerd gelaten. Vooral nadat bij een van de laatste kraken ook nog brand ontstond is de onrust duide lijk toegenomen. Tijdens de vergadering van de gemeenteraad maandagavond wees VGA-leider Van Duijkeren nog eens op deze situatie. Hij vroeg de burgemeester of het mogelijk is om de surveillance-activi teiten door de politie uit te breiden. De groepscommandant van Alkemade zei gis teren desgevraagd, dat de politie alles in het werk stelt om de daders zo snel moge lijk te ontmaskeren. Dat lijkt vooralsnog echter geen eenvoudige zaak. De inbrekers, die steeds in de duis ternis actief zijn, opereren al van februari. Tot nog toe steeds met succes al is de buit nooit bijzonder groot. In totaal werd bij twaalf inbraken „slechts" 1400 gulden ont vreemd. Volgens de politie een teken, dat men niet met echte zware jongens te ma ken heeft. Maar toch zijn de inbrekers wel glad genoeg om steeds weer uit de handen van vrouwe justitia te blijven. Geld is het enige doel. Voor allerhande andere kostba re voorwerpen, die voor het oprapen heb ben gelegen, bleek steeds geen belangstel ling te zijn. De inbraken in huizen en caravans zijn tot nog toe steeds op verschillende plaatsen in de dorpen geweest. Een voorkeur voor duurdere huizen of „betere" buurten blijkt er duidelijk niet te zijn. De inbrekers wer ken wel altijd bij afwezigheid van de be woners. Volgens de politie geeft het naar binnen klimmen nauwelijks ooit moeilijkhe den omdat de mensen danig nonchalant zijn wat betreft het afsluiten van ramen en deuren. Ook voor scholen interesseren de inbrekers zich. De lagere school aan het O nelplein en een kleuterschool in Oude We tering stonden op het verlanglijstje en wer den ook daadwerkelijk bezocht. Doordat er een zekere overeenkomst bestaat in de handelwijze is de politie er vrijwel zeker van steeds met dezelfde mensen te doen te hebben. De controle in de avonduren wordt optimaal uitgevoerd door de politie. De medewer king van de inwoners is bepaald niet slecht te noemen. Wat betreft de brand/inbraak op 29 september in de Van Breugellaan is de politie er niet zeker van, dat de inbre kers het vuur hebben aangestoken. De mo gelijkheid bestaat maar er is geen water dicht bewijs. Er zijn mensen in Roelofa rendsveen, die eraan denken om bij voort during van de inbraken een burgerwacht in te stellen. De groepscommandant van politie verklaarde gisteren daar zeker geen voorstander van te zijn. Hij vindt het wel een gewone zaak, dat de mensen het huis van de buren in de gaten houden als deze afwezig zijn. Een goede raad is tenslotte nog om zo weinig mogelijk cash geld in huis te bewaren. HAZERSWOUDE Tijdens de ledenvergadering, is de heer M. J. M. („Martin") Fase benoemd tot erelid van de voetbalvereni ging Hazerswoudse Boys. Hij legde zijn functie van secretaris neer, wegens verhuizing naar Vianen, en dat feit werd door het bestuur van de Boys aangegrepen om de leden voor te stellen, Fase te benoemen tot (tweede) erelid van de vereniging. Voor zitter J. („Koos) Vos speldde de scheidende secretairs de gouden speld op. „Hij was geen man van woorden maar van daden", al dus Vos, die al eerder te kennen had gegeven het vertrek van Fase „een grote klap voor de vereniging" te vinden. De spelers bezorgden hun scheidende secretari» eveneens geschenken. ALPHEN In een afgeladen zaal van Avifauna in Alphen aan den Rijn is gisteravond de operette „Die Lustige Witwe" ten tonele gebracht. Uit de reacties van het publiek bleek overduidelijk, dat het verhaal van de „een beetje dolle" weduwe van Franz Lehar bijzonder in de smaak viel. „Die Lustige Witwe" werd opgevoerd door de Alphense zangvereniging St. Bonifacius met medewerking van Loefei Agnes (sopraan) en Henk de 'Vries (tenor). Het Haarlems Operette Orkest zorgde voor een stemmige begeleiding. De op voering stond onder leiding van Domingo Belled. OEGSTGEEST Tijdens een ge durende de zomermaanden ge zamenlijk gehouden bestuurs- 1 vergadering van A.R., CHU en KVP te Oegstgeest werd het principe-besluit genomen te gaan samenwerken in het Chris ten Democratisch Appèl en voor de komende gemeenteraadsver kiezingen uit te komen met één kandidatenlijst. Op deze lijst zullen de partijen om de beurt een kandidaat op stellen volgens de zgn. één twee-drie formule. De leden van de Christelijke drie werden hier schriftelijk van in kennis ge steld en tevens werd hen ge vraagd blijk te geven van hun mening. In totaal werden 310 reacties ont vangen te splitsen in 300 stem men vóór en 10 stemmen tegen samenwerking. Op het totaal aantal leden der drie partijen betekent dit een positieve reac tie van rond 75%. Nu de leden het principebesluit in groten getale enthousiast blij ken te ondersteunen zijn de be sturen van AR- CHU en KVP dezer dagen bijeen geweest om de verdere gang van zaken te bespreken. Vanuit de aanwezi gen werd een overkoepelende bestuursvorm gekozen welke de komende tijd de activiteiten zal gaan bundelen. TER AAR Zaterdagmorgen zal burgemeester H. J. van de Poel van Ter Aar om 10.30 uur het 1 sportcomplex van de voetbal vereniging T.A.V.V. officieel crenen.T.A.V.V., dat dit seizoen in klasse 4A speelt heeft in haar eersto elftal vele jeugdige spe- j Iers een unieke kans gegeven de Ter Aarse kleuren te verdedi gen. In een gesprek met trainer •B C van der Meer vertelde hij, men in het vorige seizoen k verschillende spelers is kwijtge- rsekt voornamelijk in de ach terhoede. De spelverruwing is daar voornamelijk debet aan en trainer Van der Meer noemde het trieste :t, dat Jack Heems- kerk mede hierdoor voorgoed is uitgeschakeld. Simon van de Zwan vertelde verheugd, over de sterke toename van de jeugdspelers, —aarbij de nieuwe accommodatie, die „wij" nu ,.rijk" geworden zijn een stimu lans voor de spelers zal worden. Zeker 6 7 jeugdelftallen, voor zien van een uitstekende leiding komen dit seizoen op de gras mat en aan Aad Heemskerk, die als assistent verzorger en mas seur de conditie van de spelers nauwlettend in de gaten houdt, zal het zeker niet liggen. Wed strijdsecretaris E. Versluis zal een sportief seizoen van harte i toejuichen. „Snuffel- paaF' na 31 oktober HAZERSWOUDE De Com missie Milieuhygiëne Hazers- woude en de commissie openbare werken c.a. van de gemeente Boskoop zullen zich pas nè 31 oktober kun nen verdiepen in de rappor ten betreffende de meting van SO-2 en standaardrook in beide gemeenten (via de gezamenlijk te exploiteren „snuffelpaal"). TNO-mede- werker Br: er is namelijk tot gen" Je datum „bezet" door l:zlngen en andere ver gaderingen. De heer Le Roy uit Oranjewoud kan pas in de tweede helft van 1974 naar Hazerswoude komen om zijn visie te geven op de functionele groenvoorziening. De drukke werkzaamheden van beide heren zijn een streep door de rekening van de Commissie Milieyhygiëne die elk graag op korte ter mijn binnen Hazerswoudes grenzen had gezien. Op de eerstkomende vergade ring van de Commissie Mi lieuhygiëne, op maandag 22 oktober om 20.00 uur in het gemeentehuis, hoopt men nu te komen tot een „afron ding" van de onderwerpen, die tijdens de door de com missie georganiseerde wijka- vonden ter sprake zijn geko men. Want volgende week begint de Spaarweek. Een week met een feestelijk tintje. f Daarom is er voor iedere spaarder een aardige attentie. Komt u volgende week even binnen wippen bij de Rabobank. Kunt u meteen horen hoe goed u wel kunt sparen bij de bank waar half Nederland dat al doet. Er zijn meer dan 3000 vestigingen van de Rabobank. Dus altijd wel een dicht bij u in de buurt. Waar u van harte welkom bent. sparen doet u bij de r

Leidse Courant | 1973 | | pagina 13