Alsof we een klap in ons gezicht kregen" JEUGDCIRCUS ZOEKT (LEIDENDE) REDDERS Wassenaarse raad lankmoedig tegenover woo nschipbewoners Controle op gasinstallaties in Noordwijk Bisschop bij eerste lustrum Huize Emmaus bollen- duin- en vlietstreek Crèche-leidsters Poelrtolder gebelgd over beschuldigingen OOK Wat u moet weten PAGINA 4 DINSDAG 16 OKTOBER 1973 LEIDSE COURANT LISSE Binnenkort zal de voorzitter van het bestuur peu terspeelzaal in de Poelpolder, de heer Huismans, een ge sprek hebben met mevrouw Hennekes. In het vragen- kwartiertje na afloop van de vorige raadsvergadering be schuldigde deze de leiding van de peuterspeelzaal Padde- poel ervan te werken met ondeugdelijk materiaal en een verkeerde aanpak van de peuters. Het bestuur van de crèche is er nog niet achter kunnen komen wat deze be schuldigingen precies inhouden, omdat mevrouw Henne kes tot nu toe niet voor commentaar bereikbaar was. Uit een gesprek, dat wij gisteren polder verleden tijd. Voorzitter met de leidsters van de crèches Huismans: „We willen niet te- hadden, is gebleken dat ze zeer gen heug en meug de crèche in gebelgd zijn ojver de gedane uit- stand houden. Niemand wordt latingen. Mevrouw Latouparis- er rijk van. AUes is puur ama- sa: „Het was alsof we een klap teurisme. Het is een zuivere in ons gezicht kregen. Tegen kritiek hebben we geen bezwaar maar het moet wel geargumen teerd zijn. Nog nooit zijn er der gelijke klachten bij ons binnen gekomen. Tot nu 10e hoorden we slechts lovende woorden. Waarom moet zoiets nu bij een raadsvergadering besproken worden? Als er klachten zijn, moeten die toch tot ons gericht worden?" En over de materialen die ge bruikt worden: „Bij de aankoop vragen we advies aan een aan tal deskundigen. Wat er in het Poelpoldercentrum staat is ver antwoord speelgoed." Tot zover wat de crèche-leidsters er van denken. 25 oktober kunnen de ouders uit de Poelpolder komen vertellen wat ze van de Paddepoel vin den. Op deze avond kunnen zij redetwisten ojver de vraag of een crèche een goede of slechte voorbereiding op het kleuteron derwijs is. Uit de bezoekcijfers blijkt overi gens niet dat de Paddepoel een sta-in-de-weg is. Dagelijks ko men er zo'n vijftig kinderen en er is bovendien een wachtlijst van vijftien tot twintig kinderen per dag. Als enig nadeel van de crèche wordt tot nu toe gezien, dat er gespeeld moet worden in een te grote ruimte zodat de leidsters elke dag weer een vrij groot ge deelte van hun tijd nodig heb ben om de werkmaterialen op te ruimen. Het zal er dan ook wel op uitdraaien dat de Padde poel in de toekomst elders on derdak zal krijgen. Voorzitter Huismans: „We hebben enkele nieuwe ruimten op het oog zoals bijvoorbeeld een van de lokalen van de chr. kleuterschool". Volgende week zal er gepraat worden met de voorzitter van het nieuwe winkelcentrum in de Poelpolder, de heer v. d. Mark. Er blijkt nog een gedeelte in het winkelcentrum te koop te zijn. „Wellicht is dat iets voor ons. Alleen de prijs ligt erg hoog: 13.000 gulden, dat is twee keer de prijs die we nu beta len," aldus de heer Huismans. WARMOND Jeugdcircus Atleta, dat al ja ren grote bekendheid geniet in de wijde om trek, ziet zijn bestaan bedreigd door een groot tekort aan leidsters en leiders. Door het aangekondigde vertrek van de zakelijk leider en het al geruime tijd bestaande ge brek aan een hoofd-programmaleider, is het volgens de huidige leiding niet meer verant woord om het circus te laten voortbestaan, als met op zeer korte termijn nieuwe mede werkers worden gevonden. Het Wairmondse jeugdcircus dat momenteel zo'n 35 leden 'telt, werd 15 jaar geleden opge richt door circuslliefhebber C. Witsenburg. Dankzij diens deskundigheid en enthousias me werd een erg goed repertoire opgebouwd, waarmee veel succes werd geoogst. Hoogte punten uit die tijd waren de voorstellingen in de Efteling en enkele televisie-optredens. Ie dereen herinnert zich nog het befaamde hondje Toto. dat door Wisenburg zelf werd gedresseerd. Toen Witsenburg het circus enkele jaren ge leden verliet, was er eigenlijk geen opvolger met dezelfde capaciteiten. De leiders en leid sters waren wel in staat de training van de bestaande nummers te verzorgen, maar aan het opbouwen van een nieuw programma kwam men nauwelijks toe. Een van buiten Warmond aangetrokken trainer wist welis waar een nieuw nummer grondakrobatiek in te s>hideren, maar deze trainer verdween ook en ook op dat onderdeel bleef Atleta verder „stilstaan". Een van de leidsters: „We kunnen wel voor de begeleiding zorgen en voor de training van de oude nummers, maar er moet ge woon iets nieuws komen. We doen al jaren lang dezelfde nummers eigenlijk, soms komt er eens wat nieuws bij, zoals onlangs De Zwevende Dame, maar over het geheel ge zien. berust het allemaal nog op het oude." Ondanks de Zwevende Dame is thans het hele voortbestaan van Warmonds circus een zwevende zaak geworden. De heer W. Ver geer, de zakelijk leider van dit moment,, heeft al enige maanden geleden aangekon digd dat hij het werk voor Atleta per 1 ja nuari a.s. zal stoppen „Waar we dringend behoefte aan hebben is in de eerste plaats ie mand die met kennis van zaken een nieuw programma kan opbouwen. Iemand die weet wat er in een circus omgaat, die verstand heeft van trainen en van de attributen die nodig zijn. Die iemand, wij noemen het een hoofd programmaleider, zal de verschillende programmaonderdelen ook moeten coördine- ren. En dan hebben we een nieuwe zakelijk leider nodig, die tot taaie heeft de voorstellin gen „aan de man"' te brengen en die het fi- nancieel-zakelijke gedeelte voor zijn of haar rekening neemt. Voor de verschillende pro gramma-onderdelen zoeken we ook nog naar begeleiders of begeleidsters." Het verdwijnen van Atleta zou niet alleen voor de 35 jeugdige artiesten een verlies be tekenen, doch ook voor Warmond en om geving. Vandaar deze noodkreet. Mensen die het cir cus een warm hart toedragen kunnen reage ren bij W. Vergeer, Wasbeeklaan 5 .te War mond. Telefoon 01711-2390. r ZOETERWOUDE - De R.K. EHBO-vereniging St. Lidwi- na houdt vanavond haar jaarvergadering in het wijk- gebouw. Ook het winterpro- gramma zal bekend worden gemaakt. LEIDSCHENDAM - De sectie Noord van de Stichting Be- jaardenwerk houdt donder dag a.s. in het Dienstencen trum Duivenvoorde een bin go-avond, waarop alle oudere bewoners van Leidschen- dam-noord welkom zijn. Aan vang kwart voor zes. Telefoon vrijwillige vervoersdienst: 7744. STOMPWIJK - De uitslag van zaterdag weer oud papier op halen. Men wordt verzocht, alles aan de weg klaar te zetten. De Van Santhorst- straat en Van Raephorst- straat zijn vanavond al aan de beurt. STOMPWIJL - De uitslag van de Mini-Lotto van HVS luidt: 3—8—12—14—15. LISSE - Ds. J.J.Verleur, predi kant bij de Geref.Kerk (Vrij gemaakt) gaat binnenkort met emeritaat. Na zijn af scheid in december gaat hij hulpdiensten verrichten in Amersfoort, waarnaar het echtpaar inmiddels is ver huisd. LISSE - Uitslag viswedstrijd van Advendo in Ringvaart onder Vijfhuizen: 1. Jac. van Diest (12 vissen), 2. C.Jan sen. 3. R.Werkhoven, 4.Fr.van Dijk, 5.J.de Vos, 6.G.Broekhof, 7.A.Duiven- voorde, 8.J.Ruigrok, 9. K.van Noort, 10. J. van Noort. LISSE - Afd.Lisse van de Kon.Ned.Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde houdt donder dagavond 18 okt. een verga dering in de zaal van de Pauluskerk aan de Ruishorn- laan, aanvang 8 uur. Ver toond wordt de dia-serie "Al pen— flora—Gran Paradiso" door de heer P.den Houter uit Hilversum. WARMOND - Vrijdag 19 okt. wordt in 't Trefpunt om half drie een ontspanningsmiddag voor bejaarden en gehandi capten gehouden, georgani seerd door De Zonnebloem, in samenwerking met UW en Bejaardensoos. Medewer king verleent het bejaarden koor en mej. Koomen zingt enkele liederen. Vervoer kan men bespreken via de tele foonnummers 3475, 2701 en 2812. Exposities in Noordwijkse Kapel A W. NOORDWIJK - In de Kapel aan de Hoofdstraat wordt tot en met 24 oktober een expositie gehou den. Het betreft keramiek van Koen Mertens en aquarellen, gouaches en tekeningen me rendeels Noordwijks e dorpsge zichten betreffende van Ar- riën Mulder en Emmy Vrijberg- he-de Coningh. De tentoonstel ling is dagelijks geopend van 2 tot 5 en van 7 tot 9 uur. Beslissing over tweede parkeerplaats uitgesteld WASSENAAR - Er is gisteravond, in de vergadering van de Wasse naarse gemeenteraad, eindelijk een definitieve beslissing genomen over de toekomstige ligplaats van de woonschepen, die nu nog in de Princehaven gelegen zijn. De zuidzijde van het Havenkanaal wordt geschikt gemaakt als aanlegplaats voor 8 woonschepen en het kre diet van ruim 100.000,- dat daarvoor nodig is, werd door de raad gevoteerd. Er zijn echter in het oorspronkelijke voorstel van B en W enkele wijzigingen aangebracht. In de eerste plaats is, als resul taat van commissieoverleg, de afschrijvingstermijn voor de investe ringen in het Havenkanaal van 10 op 15 jaar gebracht. Dat bete kent, dat de maandelijkse ligplaatsvergoeding voor de woonschipbe woners niet 58,- maar 47,50 zal bedragen. men in afwachting van nadere berichten over de noordelijke randweg. De vragen van de heer G. J. Gor dijn over het vervoer van schoolkinderen naar en van het sportfondsenbad gaven aanlei ding tot een wat rommelige dis cussie waaruit bleek, dat er in het verleden fouten zijr. ge maakt. Wethouder mr. G.C. van Dijk zegde de raad toe de kwes tie van het schoolzwemmen en van het vervoer naar en van het zwembad opnieuw aan de orde te zullen stellen 'n de com missie onderwijs. Een andere wijziging betrof de conditie van B en W dat de hui dige bewoners hun schip met ligplaats eenmaal mogen verko pen. maar dat daarna het recht op een ligplaats bij de volgende verkoop zou vervallen. Er was te elfder ure nog een brief bin nengekomen van de betrokken bewoners, die vroegen niet de zuidzijde, maar de noordzijde van het Havenkanaal als lig' plaats aan te wijzen. Enkele raadsleden steunden dit verzoek maar de meerderheid stelde zich op het standpunt, dat over de ligplaats nu lang genoeg ge discussieerd is. B. en W. hadden aan de raad de vraag voorge legd over het al of niet wense lijk zijn van een tweede par keerplaats bij het strand. Er lijkt nu een redelijke kans te zijn dat de provincie de aanleg van de noordelijke randweg - die een belangrijke rol speelt in dit verband - in 1974 en 1975 zal kunnen financieren. Besloten werd, nog geen beslissing over de tweede parkeerplaats te ne- Marktberichten Geplozen stuks chrysanten 27—64 p.st. Troschrysanten 85—2.05. Idem Jaarrond 2.15-2,45, Eikenblad 35— 70. Dahlia's 80—1.15. Freesla 1.00— 1.60. Irissen 80—2.30. Idem Prof. Blaauw 2,60—3.70 per bos. ROELOFABENDSVEEN-. 15 okt. Bloe men Anjers Rose. Wit. Arthur. Lena, G. J. Sim, Tangerine, Espe- rence. Carnaval, Shocking, Allee 20—3S. Rood. Koeler. Norn. Le Réve 301G. Charmeur 57—60. Rozen Gar. nette, Carol 10—12, Zorlna, Doucn- ka. Carina 11-47, Sonla 25—38. Ilo- na 48—65, Belinda 18—35, Esther Otnrlm 16—24, Motrea 24—26, Spa nish Sun. Evergold, Preclila, Promi nent 17—21, CaHcarpa 1,75-2.35. Gerbera 31—38, Alstroemerla 23—24. Nerlne 25-60. Strelltzla 1,95-2,35, 2.10—2.50. Bloemkolen: 6 I 1.37— 1.50. 6 n 51—61. S I 1.24—1.36. S U 33—66, 10 I 1.11, 10 II 50. Spitskool 70, groenkool 40- 42, rode kool 35— 37, breekpeen 3.60—5.50, bosseen 67—82, andijvie 23—14, selderie 18- 30, peterselie 16, krulpeterselle 30. uien p. kist 5.00—7.70, prei 5A. Aan voer waspeen 260.000 kg. Bloemko len: 3300 stuks. Gevaarlijke bomen tegen de vlakte WASSENAAR Toen bij de storm van 2 april j.I. in Park De Kieviet enkele bomen om woeien, waarbij aan enkele wo ningen schade werd toege bracht, heeft de plantsoendienst, in samenwerking met het Staatsbosbeheer een onderzoek ingesteld naar de gezondheids toestand van de bomen in deze omgeving. Het resultaat daarvan is, dat B. en W. hebben besloten enkele bomen, die gevaar voor de om geving opleveren, te laten rooien. Dat zijn een iep op de hoek van de Waldeck Pyrmont- laan en de Oranjelaan, iepen voor de percelen Vijverweg 27 en Vijverweg 7 en drie groepen abelen in de middenberm van de Koninginneweg. Het rooien zal een dezer dagen gebeuren. Vanzelfsprekend zullen op de plaatsen die zich daarvoor le ven. nieuwe bomen worden ge plant. WARMOND - De bibliotheek in de Burcht is weer open. Er zijn weer veel nieuwe boeken voor ong en oud. De biblio theek is elke vrijdagavond open. Noordwijk - In een uitvoerig rap port heeft de directeur van de gemeente-bedrijven in Noord wijk, de heer J. de Kluiver, de controle bepleit op alle binnen huisgasinstallaties in de ge meente. Gezien de leeftijd van het woningbestand beoogt hij in 1974 de controle van alle perce len in de oude dorpskern en van Noordwijk aan Zee en Noord wijk Binnen, in 1975 alle perce len ten noorden van de Quarles van Uffordstraat en De Zuid, en in 1976 alle percelen van het Beeklaanplan en Boerenburg. Hij wil op deze wijze een opti male veiligheid bij de distribu tie en het gebruik van aardgas verkrijgen. Het aantal toestellen neemt steeds toe en veel toestellen zijn al ta melijk verouderd. Men doet vaak niets aan het onderhoud, uitgaande van de gedachte dat aardgas een schone brandstof is die geen onderhoud vraagt, of wel men behelpt zichzelf, met alle gevaren van dien. Voorts valt een zeer groot wanbegrip te constateren ten aanzien van de noodzakelijke toevoer van lucht en. afvoer van verbrande gassen. Men realiseert zich niet hoeveel zuurstof er nodig is voor de goede werking van gei sers en kachels en een later toe gevoegde afzuigkap bijvoorbeeld accentueert nog eens het gebrek aan zuurstof, waarna de gevol gen soms zelfs dodelijk zijn. De directeur bepleit in zijn rapport o.m. het treffen van sancties (afsluiting van de gaslevering) bij een onveilige installatie en/of toestellen. De kosten van de controle worden geraamd op f 70.000.- per jaar. Ook aan voorlichting zal aandacht v den geschonken. OEGSTGEEST De vergade ring van de gemeenteraad, gepland op 18 oktober a.s, zal niet worden gehouden, aangezien er onvoldoende punten zijn die voor plaat sing op de agenda in aanmer king komen. NOORDWIJK - Op een druk bezochte vergadering van de afd. Noordwijk en Omst. van de Kon. Ned. Mij. voor Tuin' bouw en Plantkunde heeft de heer J.Vermande, hoofdop zichter van de Plantsoenen dienst te Leiden, een plan- tenquiz verzorgd. Men heeft er veel van gelerd. Deze voor de vereniging nieuwe methode werd bijzonder op prijs gesteld. Zoeterwoude - Bij gelegenheid van de eerste lustrumviering van het bejaardencentrum Hui ze Emmaus droeg mgr. A. Si- monis, bisschop van Rotterdam gistermorgen een H. Mis op in de kapel met assistentie van de ken A. Lamot, waarbij de be jaarden zelf de gezangen ver zorgden. Na afloop dronk de bisschop te midden van de bewoners koffie in de recreatiezaal. Ook me vrouw en burgemeester Det- mers, deken Lamot en Ds. S. L. Schoch alsmede het voltallig be- stuur van de Stichting waren daarbij aanwezig. Tijdens het borreluurtje werd een program ma verzorgd door het personeel en werd namens de bewoners een groot aquarium aangeboden voor de recreatiezaal. In d< avonduren bracht de drumbanc VIOS nog een serenade, waarni de St. Jans Fanfare volgendi week zal concerteren in Huia Emmaus.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 4