Estec breidt complex uit met hoge kolos Buurtvereniging Kerkehout viert 40-jarig jubileum LTB-medaille voor A. Menken Nieuwe tennishal Lisse in gebruik genomen De Schutters maken eind aan 'damesavond' Gouwsluizers bouwden zelf hun „Gouwehoek Wat u OOK moet weten MAANDAG 15 OKTOBER 1973 LEIDSE COURANT HAZERSWOUDE - De heer A. M. Menken uit Hazerswoude- Rijndijk kreeg tijdens de verga» dering van de leden van de LTB-afdeling de gouden ere- speld opgespeld. A. M. („Bert") Menken was 28 jaar bestuurslid van de Hazerswoudse LTB-afde. ling; daarvan was hij 18 jaa» met het secretariaat belast. Voor de KVP had hij 12 jaar zitting in de gemeenteraad en daarnaast bekleedde hij nog functies op sociaal en/of maat» schappelijk terrein. Landelijk LTB-voorzltter P. Ver hoef. die de onderscheiding od- speldde, prees Menken voor de vele werkzaamheden, die hij had verricht voor zijn standscr- ganisatie. Hij wees er ook op dat Menken steeds in een goede verstandhouding de andere be landengroepen die hij uit hoofde van zijn functie ontmoettte, te gemoet trad. „Nooit oftenimmer is'-, aldus de heer Verhoef, „de landbouw zo belaagd als heden, door fiscale zowel als beleidsmaatregelen Spreker deed een hartstochteliik beroep op de solidariteitszin van alle aanwezige leden en vroeg hen allen om dit uit te dragen naar de thuisblijvers. Verhoef besteedde aandacht aan de blemen die zijn ontstaan door de revaluatie van de gulden 'n de agrarische wereld. „Er is keihard gewerkt door de organisaties en hec Landbouw schap, om althans de schade die door deze maatregelen is om staan, zo veel mogelijk te be perken", aldus de LTB-voorzit- ter Verhoef. Bij zijn beantwoor ding van vragen uit de vergade ring liet hij er geen twijfel over bestaan, dat „wij in de toe komst nog veel en zwaar zullen moeten vechten voor een bt- hoorlljk bestaan". Riens Gratama verwarmde Ter Aar TER AAR Een bijna volle zaal met kabaretlustigen uit Ter Aar en omgeving hebben afgelopen zaterdag in het Dorpshuis het nieuwe programma van de Friese cabaretier Rients Grata ma en zijn ensemble, met een warm applaus begroet. Actuali teiten in een cabaretteske con- tekst deden in de handen van Rients Gratama en zeker niet op de laatste plaats Cisca Beau- doux met het combo van Cees Bijlstra heilige huisjes ineen storten. Met lichte ironie en passende zelfspot werden men selijke „deugden" op de snijta fel gelegd om tenslotte zoals in de sketch „nog één keer" als Adam en Eva een „herkansing" te vragen. Cisca en Rients, kleintjes voorop, vormden een talentvol duo en in de solo's ter afwisseling toonden zij evenzeer hun „klasse". Onderwerpen, zoals politiek, sexualiteit en met name het cul- 1 turele „hoogstandje" (het boek van een „veelbelovende" schrij vende zoon, dat roor zijn mhoud de oudertrots ineen deed schrompelen) waren o.a. de in grediënten voor een pikante maaltijd. Muzikaal hoogtepunt was ongetwijfeld de compositie van Cees Bijlstra, Interludium. NOORDWIJK Estec heeft vergunning ge vraagd voor de bouw van een vacuüm-ka- mergebouw op het terrein aan de Do- meinweg. Het project heeft een grondop pervlak van 610 m2 en een maximum hoogte van 30.20 meter. Het gebouw is no dig in het kader van het Spacelab-project, dat de ontwikkeling beoogt van een be mand ruimtelaboratorium in een baan rond de aarde. Men zou het kunnen verge lijken met de Amerikaanse Skylab. In het bouwwerk zal een ketel woeden geplaatst, waarbinnen de satelliet aan proeven zal worden onderworpen. Aan het bouwplan zitten echter wel haken en ogen. Het is na melijk in strijd met het bestem mingsplan Buitengebied, op grond waarvan b. en w. slechts bouw tot een hoogte van maxi maal 22 meter kunnen toestaan. Het gebouw is dus 8.20 meter te hoog. Benedengrondse bouw is niet mogelijk, omdat de test- vloer op dezelfde hoogte moer liggen als de testvloeren in de overige gebouwen. Bomen- geschenk voor Noordwijk NOORDWIJK Ter gelegenheid van het gereedkomen van de jongste uitbreiding van het win kelpand aan de Van Limburg Stirumstraat heeft de firma Gebr. Verkade aan de gemeente bomen aangeboden. Het zijn 18 bomen: drie lindebomen en vijf tien populieren, die voor reke ning van de firma door de dienst van gemeentewerken zul len worden geplant. De bomen komen deels lan^s de rand van het trottoir en langs de rk kerk, en deels op het par keerterrein. Daarnaast zal op een strookje grond van de fa. Verkade nog enige struikbeplan ting worden aangebracht. Deze aankleding van het parkeerter rein betekent een belangrijke verfraaiing van de oude dorps kern. B. en w. stellen de gemeenteraad voor het geschenk onder dank te aanvaarden. B en W moeten nood gedwongen O O meewerken Het college deelt aan de raad mede niet gelukkig te zijn met dit bouwplan. Het bouwwerk is erg massaal, het zal boven de duinen uitsteken, waarbij het ui terlijk niet fraai zal zijn. Niette min hebben b. en w. na een ge sprek met vertegenwoordigers van Estec en van het ministerie van onderwijs en wetenschap pen tot medewerking besloten. Krachtens een internationale overeenkomst draagt de rege ring zorg, dat de nodige vergun ningen worden afgegeven, ter wijl de minister van volkshuis vesting en ruimtelijke ordening in een dergelijk geval vrijstel ling kan verlenen van de voor schriften van een bestemmings plan. Het staat dus wel vast, dat bij weigering de vergunning van hogerhand zou worden verleend, zonder dat de bezwaren van het gemeentebestuur gewicht in de schaal zouden kunnen leggen. Daarom heeft het college geko zen voor een positieve benade ring, mede in aanmerking ne mende het belang van de Es- tec-vestiging voor de nationale en voor de Noordwijkse econo mie. Bij de uitvoering van de projecten zijn Noordwijkse architecten en veelal ook aannemers betrok ken. Een deel van de salarissen van het Estec-personeel wordt in Noordwijk uitgegeven en ze ventig Noordwijkers werken bij Estec. Voorts worden buiten landse delegaties, die Estec veelvuldig bezoeken, in de bad plaats ondergebracht. Dit alles in aanmerking nemende, meent het gemeentebestuur geen vertragende acties te moe ten gaan voeren. Het stelt aan de gemeenteraad voor een voor- bereidingsbesluit te nemen, waarna op grond van de Wet Ruimtelijke Ordening een bouw vergunning kan worden ver leend. Grotere huizen in Duinparlvwijk NOORDWIJK —De woningbouw in de nieuwe wijk Duinpark gaat gestadig verder. Van de woningwetwoningen zijn er in middels 82 gereed gekomen, ter wijl dezer dagen wordt begon nen met de bouw van een com plex van 38 huizen en 4 aange paste woningen. Het complex van 75 woningwetwo ningen, waarmee men naar ver wachting in bet voorjaar van 1974 kan beginnen, is door b. en w. en het bouwteam nader be keken. Men heeft daarbij voor een iets vergroot ontwerp gexo- zen, zodat deze huizen vier slaapkamers krijgen, waaronder één grote zolderkamer en één dakkapel. De woningen krijgen op de slaapverdieping een twee de toilet en een tweede wasta fel. Bijna 5 mille in inissieactie Aarlanderveen Deze schietgrage jongeman was een van de vele bezoekers die het weekeinde de bazar van de bazarcommissie van de N.H. kerk en de dames vereniging Martha bezochten. Bijna 13.000 gulden ging naar de kerk. ZOETERWOUDE De Week van de Zoeterwoudse missionarissen welke door de werkgroep Mis sie- en Ontwikkelingshulp werd georganiseerd heeft het volgen de financiële resultaat gehad: Collecte-opbrengst: 3.095,50 Baten wedstrijd S.J.Z.-UDO 365,- Gift P.C.I. 1.000, Nagekomen giften 325,- Totaal 4.785,50 LISSE Door het Bloembollen- bedrijf Jacob L. Veldhuyzen van Zanten aan de Heereweg is za terdagmiddag een geheel nieu we tennishal in gebruik gesteld, waardoor het nu de Tennisclub WASSENAAR De buurtvereni ging „Kérkehout en omgeving" bestaat 40 jaar. In het najaar van 1933 namen enkele buurtbe woners het initiatief tot het op richten van een vereniging, die de belangen van de bewoners zou gaan behartigen. Op de op richtingsavond meldden zich 52 gezinshoofden van de 277 die toen in Kerkehout woonden, als lid aan. Een van de eerste re sultaten van het werk van de buurtvereniging was de opening van een postagentschap in een winkel in de buurt in september 1934. Jaarlijks werden feesten georganiseerd voor de jeugd van Kerkehout. In de na-oorlogse jaren heeft de buurtvereniging van zich doen spreken door vaak grootscheep se acties voor meer veiligheid voor de Kerkehoutbewoners. Die acties hebben succes gehad. De voetgangerstunnel (die vele ja ren geleden min of meer van Rijkswaterstaat werd „afge dwongen" na een zeer ernstig ongeval) is onlangs verbeterd door het aanbrengen van hel- lingbanen en er zijn permanent werkende verkeerslichten ge plaatst, die het mogelijk maken zonder gevaar de buurtschap te bereiken of te verlaten. Er is een gevarieerd programma opgesteld voor de viering van het 40-jarig bestaan. Op zater dag 20 oktober is er 's morgens 10 uur voor kinderen van 3 tot 7 jaar in het clubgebouw van de SV Wassenaar een voorstelling door het poppentheater Ronze bons. Die avond is er, eveneens in het clubgebouw, een tiener avond. Maandagavond 22 okto ber is er een filmavond voor de jeugd van 8 tot 15 jaar, woens dag 24 oktober is er een gezelli ge middag voor de bejaarden. Vrijdag 2 november recipieert het bestuur in het clubgebouw van 17.30 tot 19 uur en is er 's avonds een feestavond met medewerking van het Trio Ed die Thoen. „Lisse" mogelijk is geworden om ook in de wintermaanden regelmatig te blijven tennissen. Dit is uiteraard voor deze ten nisclub met 500 leden een groot genoegen, waarvoor de voorzit ter, de heer Suurenbroek de heer Veldhuyzen van Zanten hartelijk dank bracht. De ten nisbal is opgetrokken achter het bestaande bloembollenbedrijf voldoet aan alle afmetingen wel ke nodig zijn om er wedstrijden te kunnen doen plaats vinden. Er is ook aan de nodige ont spanning gedacht door in de haj een kantine aan te brengen, waardoor men in de z.g. „rust hoek" en op de balconruimte verfrissingen genieten kan. Wij vernemen, dat de tennisbal nog niet voor alle uren bezet i zodat men met -de verhuurder nader in contact kan treden. Eerste paal voor clubhuis jeugdcircus HAZERSWOUDE Yvonne (Yfje) Timmermans (8) en Inge Vasseur (6) hebben zaterdag morgen op het terrein achter de Potgieterlaan de eerste vai 29 palen, die het cibhuis var jeugdcircus Capriole moeten ge an ondersteunen, de grond In geheid. Het clubhuis, dat verrijst op een stuk grond van Nestlé en wordt gepacht door veehouder A. van Dorp, wordt 7 meter breed, 8 meter lang en 4 meter hoog. Jongeman reed auto's in de vernieling WARMOND In de nacht van zaterdag op zondag reed een 20-jarige bestuurder van een personenauto uit Sassenheim te gen een stoeprand en raakte daarna de macht over het stuur kwijt. Als gevolg hiervan raakte hij achtereenvolgens drie an dere auto's, waarvan de laatste tegen een lichtmast schoof en „total loss" raakte, ook de ove rige wagens werden zwaar be schadigd. De bestuurder kwam met de schrik vrij, maar zijn twee med: passagiers werden met hoofdverwondingen naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden vervoerd. VOORHOUT Er waren nogal wat leden van de vogelschiet- vereriging St. Hubertus ter ver gadering verschenen. De leiding was in handen van de nieuwe voorzitter J. B. van Velzen en deze kweet zich goed van diens taak. De gezellige „dames avond" werd ter discussie ge steld. damesschietavond geboren. Voor •de echtgenoten van de schutters, als compensatie voor de vele malen alleen thuis, wanneer di mannen „op de jacht" waren Echter werden er weieens klan ken gehoord, welke niet mee: zo enthousiast waren. Aan der* geruchten wilde het bestuur eet einde maken, vooral omdat he de financiën betrof. Men steld nu in overweging om de dames avond niet meer jaarlijks ti houden, maar gelden te reser veren om na een aantal jarei er een knalavond van te maken KOUDEKERK A.D. RIJN - Zater dag werden op het LTB-terein aan de Hogewaard de regionale brandweerwedstrijden van de kring Alphen gehouden. Negen ploegen wierpen zich op een "felle uitslaande brand met ge wonden". Ter Aar kwam als eerste uit de bus (569 pt.), 2. Woubrugge (564 pt.), 3. Alphen (543 pt.), 4. Leimuiden (533), 5. Alkemade (529) - met ziet op de foto de ploeg met rechts de bur gemeesters Smolders van Alke made en diens collega Van der Linden van Koudekerk - 6. Kou dekerk (eveneens 529, maar Al kemade werkte alles net even beter af), Nieuwveen (524), 8. Zevenhoven (490) en 9. Nieuw koop (437. De beste bevelvoer der had Ter Aar, de beste or- donnance werd geleverd door Koudekerk. WASSENAAR Wijkgemeen- schap Groot Deyleroord be gint het nieuwe seizoen met een kienmiddag voor kinde ren op donderdag 18 okt. in het Deylerhuis, half 3. Er zijn leuke prijsjes en de kin deren krijgen een tractatie. AARLANDERVEEN - De ba- vereniging Aarlanderveen hield in de kantine een kaart avond. Uitslag: 1. mevr. v. d. Pijll-v.d. Weijden, 2. W. P. Verhage. 3. G. van Dam, 4. mej. A. Slof, 5. J. Kem pen. Volgende kaartavond vrijdag 19 okt. TER AAR VVD-afdeling Ter Aar hoüdt woensdag 17 okt. de eerste algemene le denvergadering in café Het Praethuis, Langeraarseweg 204, Langeraar. Aanvang 20.30 uur. De agenda ver meldt o.a. bestuursverkiezing en inleiding door de Oegst- geestse wethouder J. E. Temminck over Gemeente- raadsproblematiek. LISSE Aan de door Andes- speciaalzaak in dieren en diervoeders georganiseerde keuring werd door 500 kinde ren deelgenomen. De prijsbe- kers werden gewonnen door: L. Geert Syad (cavia), 2. Eefje Draayer (cavia), 3, Caris Gort (cavia), 4 Mari na van Veen (hond), 5. Astrid en Bianca van Ruyten (konijn), 6. Nelly Hogenes (poes) en 7. Paul van der Lans (duif). ALPHEN A.D. RIJN - Zaterdag heeft wethouder H.J. Houben van Jeugdzaken het ontspan ningscentrum De Gouwehoek of ficieel geopend. Medewerking veleende het muziekgezelschap Crescendo, dat aan het hoofd liep van een lange stoet kinde ren, die, zoa's de foto toont, spandoeken meevoerden. De heer Houben wees later in een toespraak op het unieke gebeu ren, dat omwonenden bij Gouw- sluis ditcentrum zelf in elkaar hebben gezet. Hij prees deze ac tiviteiten in dit "Venetië van Al phen". Voorzitter H.H. Arents dankte voor de medewerking van het gemeentebestuur et voor de grote bereidwilligheid van de bouwers, die avond aac avond in de weer zijn geweest

Leidse Courant | 1973 | | pagina 4