BS Leiden op snijtafel Holl scoort viermaal [TREFFERS WINT SLEUTELDUEL ARC-TIVV 1-1 Herstel Nic Boys bij Soccer Boys UVS benut kansen beter GWS de meerdere van Sleutels Leidse agenda Lisser Boys sterk MAANDAG 15 OKTOBER 1973 L3 ROTTERDAM „We zijn van- avond op de snijtafel gelegd", was het resolute commentaar, dat coach De Wit na afloop van de wedstrijd tegen Transol gaf. Een bijzonder reële opmerking die dan ook doordrong tot de kern van de zaak. Transol RZ dat overtuigend won met 100 85 had BS Lelden weliswaar ,niet weggespeeld, maar had wel de zwakke plekken van de in het blauw gestoken Leidse équi pe blootgelegd. Enkele van die minder sterke punten waren.» het tekort aan goede wisselspe lers, het gemis aan routine, het niet kunnen opbrengen om twee topwedstrijden in één week te kunnen spelen en het niet uit voeren van de door de coftches gegeven opdrachten. Allemaal fouten die aan het licht kwamen doordat deae tegenstander de juiste taktiek toepaste. BS Lel den kon, zo wist coach Jan de Bruin, alleen verslagen worden met efficiënt en snel spel. Con stant druk uitoefenen en ge bruik maken van de lengte van de spelers. Het lukte allemaal nog beter dan De Bruin had gehoopt. Maar dat was te wijten aan bovengenoemde fouten van BS Leiden. De „topper van het weekend" startte zeer veel belovend met fraaie acties van beide zijden. BS Leiden met name schoot vlot uit de startblokken, natuur lijk omdat Butch Webster mee deed. Deze morele opkikker vijf minuten voor de aanvang was nog niet zeker of de Ameri kaan vanwege zijn voetblessure mocht spelen, maar middels een „prikkie" was hij in staat om pijnloos deel te nemen werk- te precies 13 minuten door, eer Transol orde op zaken ging stellen. Op dat moment had de BS niets meer over van zijn maximale voorsprong van vijf punten en was de stand 2323. Jan de Bruin had gezien hoe goed Webster was, hoe slecht Leiden zijn lengte uitbuitte en wat voor problemen Heuts en Stol hadden. Hij trok zijn don. clusies, haalde de te trage Loor- bach naar de kant en comman deerde „full speed". Deze op dracht werd zeer minutieus uit gevoerd en voordat Leiden van de verbazing was bekomen stond het vijftien punten achter. Dekker en Welch klein maar fijn zorgden voor het uitzon derlijke hoge tempo en tevens voor de fraaie staaltjes „bal aanspelen" terwijl Richardson en vooral Dinkens uit allerlei standen raak schoten. Dinkens presteerde het zelfs om de wed strijd te beëindigen met een 100% score en slechts één ge miste strafworp. Leiden was overdonderd en blies bij rust de aftocht met een 5536 nadeli ge score. Na rust nam Transol uiteraard tempo terug en Lel den profiteerde om wat terug te doen. Webster bleek wederom niet af te dekken en ook Peter de Jong en Breedlove gaven de supporters weer wat hoop (de laatste met een dunk-tip in), maar het geroutineerde Transol liet zich niet verrassen. Gestaag werd er gescoord en het ver schil van 10 punten "bleef ge handhaafd. Voor Rob de Wit vechten tegen de bierkaai, want ondanks zijn gefoeter en vele wissels bleef Leiden volharden in het maken van onnodige fou ten. Natuurlijk gaf het pres sing-system niet veel ruimte, maar er werd soms kinderlijk eenvoudig geschutterd. Via t>in- ker liep Transol weer wat weg; enkele BS-spelers verdwenen met vijf p's naar de kant en de Rotterdammers sloegen na twintig minuten enerverend spel gnuivend de richting van de kleedkamer in. BS Lsiden werd daardoor operatief uit de kop groep verwijderd. Zonder Web ster hij moet onder het mes zal het tegen EBBC donder dag geen gemakkelijke zaak wor den. AD VAN KAAM hl .EIDEN De druk bezochte derby tussen ARC en TAVV ein- idigde in een 1—1 gelijkspel, het- t (.geen voor beide partijen wel de JoJ peest aanvaardbare uitslag be- tekende. De wedstrijd Oegst- .geestDie Haghe werd na 12 jpiinuten gestaakt omdat Oegst- •jeestenaar Piet Paauw een ienbreuk opliep. Unicum gaf 'oubrugge met 4—1 geen kans. W en Lisser Boys behaal- nipte overwinningen tegen Scheveningen en Naaldwijk. °l IVOW—Scheveningen 2—1 1V0W ging vrij goed van start en 'met name Jan Borgers kreeg énkele aardige kansen. Na 20 minuten werd het echter 0—1 ,n doordat Jan Vecht foutief terug speelde. Hierna was SVOW be hoorlijk van slag, maar toch lukte het Jaap Verhoeven nog voor rust om met een mooie lob de stand op 1—1 te brengen.. Een kwartier voor tijd scoorde Jan Borgers na een scrimmage (de winnende treffer. Rini van de Wetering en Jaap Verhoeven moesten in de tweede helft van deze forse wedstrijd het veld verlaten, isser Boys—Naaldwijk 3—2 Deze zeer harde wedstrijd werd door scheidsrechter Smit onvol doende in de hand gehouden. Voor rust kwam Lisser Boys door goals van Herman Scholte en Jac. de Kooker op 2—0, waarna Moerman tegenscoorde. Na rust was het vrij gauw 31 door Arie van Ooyen, die een fout van de doelman afstrafte. 20 minuten voor het einde mocht Scheveningen uit een vrije trap, die 4 maal overgeno men werd, tot 3—2 terugkomen. Lisser Boys kwam nu flink on der druk te staan, maar de overwinning gaven de Lissena- ren niet meer uit handen. ARC—TAVV 1—1 ARC nam al vlug de leiding door Bouvé, die de bal ineens op de slof nam en loeihard inknalde. Hierna kwamen er voor beide partijen kansen, vooral Heitinga (TAVV) liet er een paar liggen. 10 minuten voor tijd kwam TAW toch nog gelijk, toen Van Duin een schot van Idelenburg tegen zijn hand kreeg, hetgeen door-de ARC-ers fel omstreden werd. De penalty werd door Hoogenes in een doelpunt omge zet. Lisser Boys had veel moeite met Naaldwijk, maar won tenslotte toch met 3—2. HOtjlEIDEN Een energiek spelend RCL heeft Zuidland een ruime nederlaag toegebracht. Dat het uiteindelijk een 5—0 overwin ning zou worden, kon in de eer ste helft niet vermoed worden. RCL had wel een overwicht en had constant het beste Van het spel, maar doelpun ten bleven in de eerste helft uit. Weinig kansen kreeg RCL na melijk in de eerste helft. De beste kansen waren weggelegd voor Leo van de Berg, die zijn schot op de bovenlat zag afstui- Tonnie Ederveen, die na een vrije trap van broer Bas, alleen voor de keeper verscheen maar niet wist te scoren. De tweede helft ging beter. Binnen 10 minuten had RCL een 20 voorsprong opgebouwd. In de 2e minuut tekende Leo Holl, na een combinatie met Bas Eder veen 1—0 aan en even daarna bracht Koos Haneveld met een 'hard schot de stand op 20. En nog was de doelpuntenhonger van RCL niet verzadigd, want in de 14e minuut was het alweer Leo Holl, die er 3—0 van maak te. RCL bleef de toon aangeven en gaf Zuidland niet de kans om uit de verdediging te komen. Na een half uur spelen voltooide Leo Holl zijn hattrick. Na aan geven van Bas Ederveen om speelde hij een verdediger en de keeper en bepaalde zo de stand op 40. Vlak voor tijd scoorde Holl bij een uitval 50. KOUDEKERK—EXCELSIOR P. 1-0 Zoals gebruikelijk ging Koudekerk weer fel van start. Maar ook nu leverde dit open'ngsoffensief geen doelpunten op. Ondanks de vele kansen, voor o.a. Leo Brommers, Plet Vonk en Hans •pIDEN De regionale jeugd van UVS heeft een geflatteerde overwinning behaald op stadge noot Roodenburg. De overwin ning van de blauwwitten kwam jjiep in de tweede helft tot stand, in een periode waarin ie dereen de gelijkmaker ver- Wachtte. De jeugdige Noordbe woners hadden echter de pech, dat inzetten van Daan Kooy- jnans, Peter van Houten en Ja- me Tomy tegen lat en paal be- Jftndden, hetgeen fataal werd want in de laatste paar minuten wisten Henskens via een door braak en Jacques Stokkel na een trekbal van John van Vel- sen de UVS-zege veilig te stel len. UVS ging sterk van start. Na 20 minuten in de eerste helft resulteerde het overwicht in een doelpunt van John van Velsen. 10 Minuten voor rust kwam Roodenburg terug tot 1—1, toen keeper Gerard Bontje de bal na een hard schot liet gllippen en Janie Tomy de bal voor het in schieten had. Direct na rust kwam UVS weer op een voor sprong door Wil Henskens, die een mooie aanval met een dia gonaal schot afrondde. Hierna ging UVS onzekerder alen en Roodenburg, dat nu voorname lijk op de Blauwwitte speelhelft te vinden was, rook zijn kans. Mede dankzij de veel grotere in zet wisten de Blauw-zwarten zich vele kansen te verschaffen, maar door de in da flheean e maar door de in de aanhef al vermelde samenloop van om standigheden zou UVS toch met 41 aan het langste eind trek ken. Hoogeveen, bleef de stand tot de 44e minuut dubbelblank. Toen opende Wim Rengelen- steyn, na aarzelend optreden van de achterhoede 1—0. Na rust een minder sterk spelend Koudekerk, dat toch nog twee maal zou scoren via Hans Hoog eveen en Piet Vonk. RÏJNSBURGSE BOYS—HOOG VLIET SV 3—1 Rijnsburgse Boys heeft zijn eerste overwinning binnengehaald. Aanvankelijk was het een rom melig middenveldduel, waarbij zich weinig gevaarlijke situaties afspeelden voor beide doelen. Rijnsburgse Boys bouwde lang zamerhand een overwicht op, maar moest toch toestaan dat Hoogvliet in de eerste helft de score opende. Na rust een an der Rijnsburgse Boys, dat met meer inzet en directer voetbal de. Binnen tien minuten boog men een achterstand om in een 2—1 voorsprong. Tweemaal was het Paulus Zwaan, die at'ent reageerde op misgrepen van de keeper. Vlak voor tijd maakte Zwaan na schitterend veldspel zijn hattrick vol. Bij Soccer Boys heeft het Nieuw- veense Nic. Boys een einde ge maakt aan de reeks nederlagen waarmee de Nieuwveners deze competitie zijn gestart. Volko men verdiend werd van de thuisclub met 2—4 gewonnen. Het was al vrij spoedig John v.d. Ploeg die na een 1—2 com binatie met Wim de Boer de Soccer doelman geen kans gaf 0—1. Ook daarna bleef Nic. Boys het beste van het spel be houden, wel kwamen de Nieuw veners kort voor de pauze goed weg toen een keihard schot van de Soccer spits de lat trof. Na de pauze werd het na goed solo- werk van Jan de Boer 02 en maakte Wim de Boer er even later zelfs 0—3 van. De thuis club mocht daarna een penalty nemen die werd benut 13, maar kort daarna wist John v.d. Ploeg opnieuw aan de an dere kant te scoren 14. Dank zij een tweede penalty kwamen de gastheren, die zich in het laatste half uur allerminst als zodanig hebben gedragen aan een 24 eindstand. Nieuwkoop en Waddinxveen deel den op het terrein van de eerste in een puntloos gelijkspel. In de eerste helft was het vooral Nieuwkoop dat de lakens uit deelde, maar desalniettemin luke het niet de Waddinxveen- se defensie waarin Kees Schou ten uitblonk tot capitulatie te dwingen. tot capitulatie te dwingen. Ook in de tweede helft bleken de doelpunten peperduur zelfs voor beiden naar zou blijken onbe taalbaar, vandaar de 00. Flo- reant deelde met een 22 thuis tegen Schoonhoven. De gasten namen al spoedig de leiding toen men in de Boskoopse de fensie aarzelde met Ingrijpen. 0—1. Met een keurig afstand schot bracht Aat Groenendijk nog voor de pauze de partijen weer op gelijke voet. 11. In de tweede helft wist Schoonhoven opnieuw het eerst de weg naar het doel te vinden en opnieuw de leiding te nemen. 1—2. Tien minuten voor het einde zag de als altijd zeer actieve Cor van Bemmel zijn werken be loond. 2—2, waarmee ook het einde kwam. Afdeling le klas afdeling Za terdag. Leiden GWS kwam op kop via winst (2—0) op Sleutels en Randstad Sport schoot uit zijn slof getuige de 61 overwinning op MVKV. Lei den boekte zijn eerste over winning op VVSB en Lisse moest zijn uitschieter van vorige week bekomen met gelijkspel (1—1) tegen Val ken. GWS—Sleutels 2—0. Een beter spelend GWS heeft zich in dit duel om de eerste plaats de meerdere getoond van Sleutels, wist nog voor rust op 1—0 te komen via Arie Levering. Na rust werd de wedstrijd vrij hard waar bij een sleutelspeler uit het veld werd gestuurd. Een te recht to gekende penalty werd door Dick Bosma be nut. 2—0. Valken— Sp. Lisse 1—1. In deze gelijkopgaande wed strijd kwam Valken al na 15 minuten spelen op 1—0 door een doelpunt van Dick de Gunst. Aan beide zijden wer den een aanta! kansen ge mist. In de f'ïi ede hel.t, waarin Valkan 'i ;ets k r was t - e ooor E. v.d. Poel a i l. al toch op 1—1 t- e. IVKVRant' Sport 1—6. Een sterker ndstad heeft een door dr e nvallers ver zwakt MVKV op eigen veld teruggewezen. Na vijf doel punten tegen kon van Ingen van MVKV pas een tegen treffer scoren, waarna de eindstand nog door een doel- MVKVRandstad Sport 16. bepaald werd. Voor Rand stad Sport scoorden P. de Graaf en Ab Keizer 2x en G. Teske lx. VVS B—Leiden 2—3. Leiden startte goed maar werd door een verrassend doelpunt van MVKV pas tegen een diging teruggedrongen. In de tweede helft kwam Leiden sterk opzetten wat resulte r- de in drie doelpunten van resp. Henny Mieremet, Jopie Tervooren en Manus Wind- horst. VVSB kwam terug op 2—3 maar mistte de kans op een gelijkspel door in de slotfase een strafschop te missen w lke al dan niet noodzakelijk veroorzaakt werd door Ko Visser. Keeper Miggels die deze penalty prachtig wist te stoppen hield zijn vereniging aldoen- de op winst, stand: GWS 4—8, Sleutels 5—8, Haz. Bovs 5—8, Sp. Lisse 4 —7, VWS 5—5, Randstad Sp. 3—4, MVKV 4—3, Leiden 5— 3. Valken 5-2, KRV 3-0, VVSB 5—0. GWS. De Sassen hl ,-onnen de topper met 2—0. ^JOCEL Van Sanocel kwamen 1 2 niet in actie. Het >trio speelde haar "Europa- te Boekarest terwijl duel van de reserves tegen lloysius wegens een jeugdinter- nd werd verschoven. Het der- speelde tegen Iduna weer overtuigend. Wiro v. Gennip kwamen geen moment in vaar hoewel het verloren dub- spamning nog even terug ht. In de enkelspelen leed hter alleen Bert v. Schie twee verlies. Het vierde speelde i Volendam eveneens een sterk duel. Voor Victory eindigde het duel zoals ze begonnen waren, nl. zonder zeges. Dick Springer, Hein Chrispijn en debutant Joly 1 Sojinu bleven eenvoudig onge slagen. Team 5 van Sanocel Ven rbleef 't Hooge Huis 2 net de baas 6—4. Hans Roodenburg was in Alkmaar matchwinnaar Sto!,:door ongeslagen te blijven. Rini t: Hansen speelde te gehaast en verloor daardoor twee partijen.- Het dubbel ging ook verloren. de Wekker zorgde als inval ler met twee zeges toch nog voor de verrassende overwin ning. i het Ie Treffers. In de strijd behoud van het hoofdklasse schap heeft de Treffers het be langrijke duel tegen UDO 2 met 6—4 gewonnen. Routinier Van Ruiter had met drie zeges hier weer een groot aandeel. 'Sa men met Cees Vesseur wonhij ook het dubbelspel. Hans v.d, men met Cees Vesseur won hij daarbij ook nog één enkelspel daarmee de eindstand op 64 bepalend. De Treffers 2 leed een 8—2 verlies tegen de ver rassend sterke debutant Oegst- geest. Met een zege van G. v.d. Veer en winst in het dubbel was de koek op voor de Veenders bij wie Coos van Beek en Leo de Jong dus zonder winst bleven. De routiniers van de Veen leden tegen Duvekook een 8—2 ne derlaag. Hoogenboom en v.d. Meer zorgden voor de tegenpun- ten want Heemskerk verloor verrassend al zijn partijen. Avanti beleefde een bijzonder triest weekend. Het eerste he renteam verminderde haar titel- kansen door in Rotterdam to taal onverwacht van Elan te verliezen. Theo Louers kwam nog wel tot twee zeges maar zijn teamgenoten van Wetten en Straathof bleven met een overwinning onder de maat. Ook het tweede team van Avan ti verloor. Spirit bleek met 82 duidelijk te sterk voor de Ruy- ter en Pannbakker die alles ver loren. Niet voor routinier van Steenbergen echter want hij won twee keer. Docos Dat Docos geen rol van be tekenis zal gaan spelen, is zater dag door Phoenix duidelijk aan getoond. Weliswaar leden Ge rard v.d. Klauw en Fred Brac ken enkele geflatteerde nederla gen, de 8—2 nederlaag is toch terecht. Jacques van Veen nam de twee Docos zeges voor zijn rekening. TOV Voor TOV hebben v.d. Ploeg en Alkemade hun waarde weer eens getoond. Dames De Treffers voelde weer eens pijnlijk het verlies Veronique van der Laan. Zelfs de reserves van landskampioen Tempo Team bleken te sterk voor de Veense dames. Nelly Paridon bewees met twee zeges haar goede vorm. Mary Thuis stelde met een overwinning licht teleur. De nederlaag was echter onvermijdelijk door de drie nederlagen van de met e ernstige blessure spelende An- nemiek Castelein. Het gewonnen dubbel beperkte de Treffers- schade tot 64. Steeds Vooruit boekte in Leidschendam een wat teleurstellende 64 zege op VW. Hoewel de term „teleur stellend" eigenlijk alleen toepassing was op Marian v.d. Helm die geen enkele partij winst kon omzetten. Wel won zij samen met Nora Bakker het dubbel. Deze laatste bleef zelf weer eens ongeslagen waarbij Nel van Rijn de twee punten voegde, die de stand op 6—4 be paalden. De zware 8—2 neder laag tegen VDO gaf de triest heid van het Avanti-weekend nog meer relief. Butch Webster was ondanks zijn blessure weer ongrijpbaar en scoort hier vor de gen van Van Eek

Leidse Courant | 1973 | | pagina 15