Lisse behoudt eigen groene long <3 bollen- rijn- en veenstreelt Plan Landelijk gebied gereed Engel mag niet gaan uitbreiden OOK Wat u moet weten Ruim ton winst voor Rabo-bank Roelofarendsveen OOK Wat u moet weten Viertal maakte plannen voor onderwereld in Noordwijkerhout PAGINA LEIDSE COURANT LISSE Reeds meerdere malen werd gepubliceerd, dat Nederland in het grote raam van de bestemmingen een eigen structuurplan heeft vastgesteld, waarin de Bollenstreek in de „groene Long" van Ne derland valt, doch ook Lisse als onderdeel van de bollenstreek heeft ten aanzien van de eigen bebouwing een „groene long" in de be stemmingplannen tot uitdrukkig gebracht. Daarvan getuigen de twee bestemmingsplannen die momenteel ter inzage liggen op duidelijke wijze. Over het „Bestemmingsplan Berkhout" schreven we reeds, Dit plan omvat het overblijvende deel van het grondgebied van de gemeente Lisse, nadat de toekomstig begrensde woonkerk Lisse, de woonconcentraties De Engel en de 3e Poellaan alsme de het bestemmingsplan „Na tuurgebieden" daarvan zijn af getrokken. De begrenzing van van de woonkern Lisse en de oever van de Ringvaart Haar lemmermeer. Het gebied als ge heel vormt het tussenstuk van het strandwallen- en strandvlak- tenlandschap van het ten wes ten van de hoofdkernen van Hil- legom, Lisse en Sassenheim ge legen gebied dezer gemeenten. het plan heeft daardoor een ta- Het grootste deel van het lande- melijk grillig verloop. De gren zen vallen samen met de gehele noordgrens en behoudens de bebouwing van de 3e Poellaan de gehele zuidgrens van de gemeente Lisse. Voor het overi ge wordt de begrenzing aan de westzijde vrijwel geheel bepaald door de grens van het plan „Natuurgebieden", die aan de oostzijde door de begrenzing lijk geibe din Lisse vervult ii het voorjaar een zeer belangrij ke recreatieve funtie. Het is te vens de periode waarin het streekprodukt (de bloembollen! „verkocht" wordt, omdat juist in het bollenseizoen de mogelij ke consument de gelgenheid heeft het product waarnaar zijn belangstelling uitgaat, in volle glorie te beschouwen. Als tou- ristische attractie heeft dit ve- nement dan ook internationale vermaardheid! De functie van „Keukenhof" als bloementuin in het voorjaar versterkt de re creatieve functie van de bollen velden. Recreatieve voorzieningen op lo caal niveau bestaan in dit plan in de vorm van het sportvelden complex aan de Spekkelaan, terwijl voorts langs de Roovers- broekweg een Ponycentrum ge situeerd is. Het plan „Landelijk gebied" houdt ook rekening met de schaalvergroting en de bedrijfs ontwikkeling in de bloembollen- bedrijven en de daaraan ver bonden veranderde eisen, waar door de bouw van moderne be drijfsgebouwen ten behoeve van het bloembollenbedrijf en in en kele gevallen vermoedelijk ook voor het weidebedrijf doorgaan. Doordat de verbouw van oudere verblijfsgebouwen duurder wordt dan nieuwbouw ervan, alsmede door de hoge restwaar de van de oude gebouwen (bol lenschuren) voor andere niet- agrarische doeleinden, dreigen zodoende steeds meer gebouwen in het landelijk gebied tot stand te komen. De ontsluiting van een groot deel van de bloembol- lenbedrijven zal gaan verande ren. Steeds meer komt er, ook bij de bollenbedrijven, de be hoefte de waterlopen te vervan gen door wegen, nu mede door de schaalvergroting, de bedrijfs- exploitatie steeds meer akker- bouwmatig gaat worden door gebruik van machines en gemo toriseerd transport. In de afgelopen jaren heeft zich de behoefte gemanifesteerd tot vestiging in het landelijk gebied van de gemeente, van semi- agrarische en agrarisch-recrea- tieve bedrijven en particuliere instellingen. Het laat zich aan zien, dat ook in de nabije toe komst initiatieven van soortge lijke aard uit de Lissese bevol king zich zullen aandienen, waardoor een claim wordt ge legd op de landelijke gebieden! In de omschrijving van het plan „Landelijk gebied" wordt voorts gewezen op de noodzakelijke uitbreiding van de woningbouw en de aanleg va nstructureren- de elementen in het plangebied. De voorziening in de woningbe hoefte tot 1980 vergt ondermeer een oordelijke uitbreiding van de woonkern Lisse in het gebied dat aangeduid wordt als „plan- Meerenburg", welk plan in een eerste stadium van voorberei ding is en de bouw van 350 wo ningen mogelijk maakt. Wat de buurtschap „De Engel' betreft alsmede de 3e Poellaan is uitbreiding van de woonbe bouwing op in dit plan gelegen gronden niet te verwachten het geen voor de betrokkenen die naar uitbreiding van De Engel streven, een teleurstellende me dedeling zal zijn. Voorts wordt er op gewezen, dat, waar enigs zins mogelijk, de duurzame gronden voor de byacinthencul- tuur onaangetast dienen te blij- Een strenger beleid dan in het verleden dient te worden gevoerd tot wering van industrieën. Bij zondere elementen, zoals stich tingen, onderwijsinstellingen, enz. die ook in andere streken van het land een plaats kunnen vinden, dienen dan ook niet te worden toegelaten. Ook dient men zich te hoeden voor niet strikt nodige verbeteringen van de landbouwontsluiting. In de Lisser Poelpolder en de Rooversbroekpolder, voorzover gelegen in dit plan, is in het ge bied in meerdere of mindere mate kassenbouw toegestaan naast de bebouwing voor land bouwbedrijven. Ten noorden van de 2e Poellaan is een ge bied vrijgehouden van agrari sche bebouwing. t BODEGRAVEN De gemeente heeft overeenstemming bereikt over de aankoop van de boerde rij van de heer D. Kok groot ruim 3 ha.. Deze aankoop is no dig i.v.m. de realisering van het bestemmingsplan Dubbele Wie- ricke. LEIDSCHENDAM - De afdelin gen van de PvdA, PPR en PSP hebben in gezamenlijk overleg een aantal onderwerpen vastge steld die in het gemeentepro gramma moeten voorkomen. In lichtingen over deze werkgroe pen, tel. 5981, Rob Huussen. LISSE Voor de gezinnen met gehandicapten uit de gehele Bol lenstreek wordt op zondag a.s. een aangepaste gezinsdienst ge houden in de Kapel Nieuw Vre dehof te Heemstede. Aanvang 15.00 uur. SASSENHEIM De firma Blank te Herwijnen zal het Goldfusz- orgel in de Herv. Kerk gaan restaureren. De kosten zullen 85.000 gulden bedragen (exclu sief BTW). Het aanschaffen van een nieuw orgel is 35.000 gulden duurder. Wedstrijd voor brandweren uit de Rijnstreek in Koudekerk KOUDEKERK - Negen bra* weerkorpsen uit de Rijnstre, gaan zaterdag een nat duel a; met elkaar op het terrein vi de LTB aan de Hogewaard. Voordat 's middags de wedstr den, die tevens als oefening b doeld is, begint worden de vr willige brandweren in de mo genuren onthaald op een pr gramma in Koudekerk met o.c een ontvangst in het gemeen; huis en een diner in 's Mol naarsbrug. De deelnemende korpsen konv uit Nieuwveen. Ter Aar. All made, Leimuiden, Alphen den Rijn, Koudekerk aan di Rijn, Nieuwkoop, Woubrugge Zevenhoven. Gestreden woi i om de le en 2e prijs, de pr voor de beste bevelvoerder de ordonansprijs. Mocht zaterdag onverhoopt bra; uitbreken in bovengenoem plaatsen dan komt het brat weerkorps van Alphen aan d 5 Rijn in actie. ROELOFARENDSVEEN ingelanden van de Veende en Lijkerpolder komen dinsdag 16 oktober a.s. een in café de Vier Heemi kinderen fO.OO uur) vot hun jaarlijkse vergadering. ROELOFARENDSVEEN Voor de 71-ste jaarvergadering van de Rabo-bank Roelofarendsveen, die donderdagavond in café „De Vier Heemskinderen" werd gehouden, mocht voorzitter P. J. Koek in zijn openingswoord slechts spreken van een matige belangstel ling. De balans en de winst- en verliesrekening 1972 werden aan een precisieuse beschouwing onderworpen en goedgekeurd. Besloten werd om de winst van 1972 ad 108.087,- toe te voegen aan de alge mene reserve dat hierdoor gebracht werd op een totaal van 1.003.959,-. Door de direkteur van de bank, de heer H. C. J. Bakker werd een uitvoerig verslag uitgebracht van de aktiviteiten over 1972. Hij gaf hierin een overzicht inzake de plaatselijke economische ontwikkelin gen vooral met name in de blaemisterijsector. Een nieuw aspect in de werkzaamheden van de bank werd genoemd de verzorging van vakantiereizen. Met uitgebreid cijfermateriaal werd er een over zicht gegeven van verstrekte leningen, toename spaargelden en pri vé en salarisrekeningen, alsmede van het ledental. Bij de bestuurs verkiezing werd J. F. van Berkel herkozen als mede G. P. l'Ami in de Raad van Toezicht. Doordat het vereiste aantal leden voor de vaststelling van de statutenwijziging, welke nodig was vanwege de fusie van Boerenleenbank en Rai'ffeisenbank tot Rabobak, niet aan wezig was, moest deze wijziging naar een volgende vergadering worden verwezen. Dan zal 3/4 van het aantal aanwezigen leden hun goedkeuring moeten geven om de statutenwijziging te kunnen be krachtigen. Deze vergadering zal worden gehouden op donderdag 25 okt. 's avonds om 20.00 uur wederom in café De Vier Heemskinde- Leesbiblio iheek van Lisse gaat verhuizen LISSE —De Openbare Leesbiblio theek van Lisse moet noodzake lijkerwijze naar een groter ge bouw. Toen Gastenhuis „Wel kom" in eigendom van de Ge meente Lisse kwam, werd er aan gedacht de Leesbibliotheek daar tijdelijk onder te brengen. Dat schijnt niet door te gaan want met de Alg. Bank Neder land is men het eens geworden over het gebruik van hun nood gebouw. Behoudens te verwach ten goedkeuring van de Hoofd directie van de ABN te Araster dam, zal de bibliotheek in dit gebouw ondergebracht worden totdat de nieuwbouw in plan- Blokhuis gereed is. Karin Zwetsloot reed het best BODEGRAVEN De clubkam- pioenschappen van de Boreftso Ruiters zijn deze keer voor een uiterst deskundige jury verre den. Aangetrokken was mevr. Lenie de Reus-v.d. Graaf, oud- Nederlands kampioene en wel- eer de grote ster van de Bode- graafse Ruitervereniging. Er waren fraaie bekers en wed- strijdlinten beschikbaar om spanning en strijdlust te verho gen. Door de verjonging van de laatste jaren is duidelijk voor uitgang in de rijkunst te zien. Veelzijdig kampioen werd Karin Zwetsloot. Zij behaalde met haar pony - voor geoefenden - twee maal een eerste plaats en een maal een derde. Raadsleden in Bodegraven krijg BODEGRAVEN Het dagelijks bestuur van de gemeente zal de Raad voorstellen de presentie gelden voor raadsleden voor het bijwonen van raadsvergaderin gen en commissievergaderingen te verhogen van resp. 15,- en 25,- tot 46. De huidige ver goedingen dateren nog van 1 jan. 1966. Er zal tevens een ver goeding worden ingesteld van 100,- voor onkosten van abon nementen. reizen etc. In de maak is een voorstel om ook de presentiegelden van leden van de woningadviescommissie en le den van stembureaus te verho gen. kto- ROELOFARENDSVEEN de week van "5 tot 21 ber a.s. wordt er een collecte gehouden voor de geestelijk gehandicapten. VOORHOUT De opbrengst van de gehouden collecte voor de Invaliden Bond Bol lenstreek heeft het fraaie be drag opgebracht van 738.96. Namens het bestuur dank aan gevers en collectanten. SASSENHEIM Vier wonin gen aan de Floris Schouter straat en de Bijdorpstraat hebben eergisteren bezoek gehad van inbrekers. In alle gevallen is men binnen geko men via het keukenraam. Uit drie huizen werden geld- HAZERSWOUDE - Bernardus speelt zondagmiddag om half drie op eigen terrein tegen Weteringse Boys. HAZERSWOUDE Slagerij Rietveld in de Dorpsstraat heeft gisternacht bezoek ge kregen van een hongerige in breker. De slager miste de volgende dag namelijk zo'n 40 worsten en worstsoorten. Het is overigens niet de eer ste keer dat slagerij Rietveld ongewenst bezoek kreeg want eerder werd al geld ge stolen. OUD-ADE Dit terrein, oostelijk van Oud-Ade, wordt momenteel bouwrijp gemaakt voor de bouw van een aantal eengezinswonin gen. Enkele straten zijn r,?eds aangelegd en aan de aansluiting met de bestaande bebouwing wordt gewerkt. Weekagenda KWJ sociëteit Kontakt in Voorhout Voorhout De agenda van de KWJ Sociëteit „Kontakt" voor de volgende week ziet er als volgt uit. Woensdag 17 oktober: Speelzelf- avond. Gelegenheid om te tafel tennissen, biljarten, dammen, schaken en kaarten. Donderdag 18 oktober: Schoonmaak. Ieder die wil helpen is welkom. Vrij dag 19 oktober: Van 20.00 uur •tot 21.30 is er gelegenheid om aan gym te doen in de sporthal van de St. Agnes. Hierna open- bar-avond. Zaterdag 20 oktober: Open-bar-avond. Eniree gratis. Iedereen boven de 16 jaar is welkom. Zondag 21 oktober: Re lax-avond voor jongeren boven de 16 jaar. Iedereen kan van avond een rustig praatje komen maken. Maandag 22 oktober: Opruimavond. Gelegenheid om de bezem te leren hanteren of iets dergelijks te doen. Dinsdag 23 oktober: Open-bar-avond. Woensdag 24 oktober: Speelzelf- avond. Gelegenheid om jezelf bezig te houden met je handen en/of met je voeten. NOORDWIJKERHOUT/DEN HAAG Berouwvol en timide betrad de één na de ander de rechtszaal, de drie jongelieden uit Noordwijkerhout, die heel wat mensen hadden benadeeld en in narigheid gebracht en do politie van Noordwijkerhout heel wat speurwerk en vervol gens tijd aan verhoor etc. heb ben gekost. Een 19-jarige grondwerker, en 20- jarige inpakker en een 19-jarige elektriciën hadden gedurende enige tijd niet alleen hun woon plaats, doch ook tot ver daar buiten de omgeving onveilig ge maakt met hun inbraken en dief stallen. Leidende figuur en meest kwade was wel de grondwerker, die bij plm. twintig inbraken betrokken was. Het terein was ruim maar ook de keuze waar werd gebro ken. Vooral benzinestations, in het LEIDEN D'66. afdeling, houdt op 18 oktober a.s een ledenvergadering bij de heer Bert Oosterman, Pieters kerkhof 22 te Leiden. Aan vang om 20.00 uur. nachtelijk uur gesloten en onbe heerd moesten het ontgelden. Ook sportclubs, fabrieken, auto maten, waren doelwit. De dag vaarding noemde daarvan enke le gevallen, zoals en benzine station te Sassenheim, fabriek in Lisse, clublokalen in Noordwij kerhout. „Waarom doen jullie niet iets lol- ligers dan inbreken in je vrije tijd," opperde de politierechter. Want volgens verdachten zou den de feiten meestal zijn ge pleegd na cafébezoek. Hoewel in het algemeen verdachten nog weinig of niet met de politie te doen hebben gehad, zouden er toch wel stevige plannen in aan maak zijn. Er zou zelfs geop perd zijn in Noordwijkerhout een „onderwereldkring" op te richten. De politie was in elk geval niet zo best over verdachten te spre ken. De Officier van justitie eis te tegen de grondwerker acht weken gevangenisstraf waarvan vijf weken voorwaardelijk; te gen de inpakker 200.- boete en een maand gevangenisstraf voorwaardelijk met proeftijd van twee jaar en tegen de elek tricien eenzelfde straf. Koude klus D in Oude Rijn Alphen aan den Rijn Duikt uit Drachten hebben gisteren het koude water van de Ou Rijn nabij Gouwesluis, getrat de drie meter lange scheur in huid van dit vrachtschip (zie to) te dichten. De duikplo hopt mrgen het karwei geklaa te hebben waarna gestart k worden met het lossen van 150 ton cement. Een niet gerin I opgaaf want het cement is 1 middels één groot onhandelba blok geworden. G. J. de Goey raadslid af binnenhof LISSE Het KVP-raadslid G. de Goey heeft waensdagavo m de Raad laten mededel dat hij wegens drukke zaamheden met ingang van mov. a.s. als lid van de Ri van Lisse meende te moeten danken. Voor zijn gewaardeerde arbe kreeg hij van Loco-Burgemee ter A. J. Mesman woorden dank te horen. In volgorde de KVP-kandidatenlijst zal tot raadslid benoemd worden heer Ir. A. H. J. Paardekoopei die in vroeger tijden ook KVJ raadslid is geweest en beken stond als de „planoloog van KVP" LEIDSCHENDAM De stud» club van de Samenwerkend Vakgroepen organiseert maan dag 15 oktober a.s. om half acl in het Ontmoetingscentrum aa de Damlaan een „tomatei avond". Tijdens deze avond zi er gesproken worden over stool tomaten. LEIMUIDEN Het resultaat vs. de vorige week gehouden Unit collecte bedraagt 1.994.50. LEIMUIDEN In de Rijnstreel hal wordt vanavond volleyba gespeeld. Dames: Kickers 'I Kangeroes B, aanvang 19.1 uur. Heren: Kickers '69WV 6, aanvang 21.00 uur. LEIMUIDEN Op 16 oktober zal er een oefenavond voor EH BO-ers gehouden worden in zfa Keijzer, aanvang 20.00 utr~ Noordwijk geeft zijn geschiedenis weer uit

Leidse Courant | 1973 | | pagina 6