Wethouder v. Leeuwen springt uit zijn vel Juffrouw v. d. Berk wist niet wat haar overkwam Polyvroon mag gaan bouwen in Sassenheim „Crèche in Poelpolder deugt niet" bollen- en duinstreek Aanval op zijn onderwijsbeleid Wat u OOK moet weten PAGINA 7 DONDERDAG 11 OKTOBER 1973 LEIDSE COURANT LISSE Wethouder van Leeuwen werd gisteravond tijdens de Lisser raadsver gadering opeens erg boos op de heer Snik (VVD). Deze had het met een staal gezicht durven wagen om als enige tegen te stemmen bij een voorstel om aan het Prot. Christelijk Kleu ter en Basisonderwijs een nieuw lokaal te verhuren t.b.v. kleuterschool 't Poeltje. En dat ging de heer van Leeuwen, die al heel wat jaartjes in Lisse de onderwijszaken behar tigd, toch wel wat te ver. Met een verbeten trek op de mond eiste Wethouder van Leeuwen dat de heer Snik dui delijk maakte waarom hij tegen was. „Ik vertel het u niet", zei Snik, ik ben niet verplicht een stemverklaring af te leggen, wat van Leeuwen zo mogelijk nog woester maakte. Loco-bur gemeester Mesman speelde ten slotte voor vrederechter door zeer diplomatiek te verklaren dat ,,Lisse blij mocht zijn met zo'n wethouder, die alles voor het onderwijs over heeft". En een bestraffende blik werpend op de heren Snik (VVD) en Smith (Prot. Chr) (ook hij viel de wethouder aan): „Jullie val len me tegen." Veel geharrewar ontstond er ook rond de voort gang van de bestemmingsplan nen. De gemeente had van G.S. een keurige lijst meegekregen met verdaagde beslissingen. Daaronder meer de belangrijke grondverkoop aan Albert Heyn en andere bouwgronden in het plan Blokhuis. De heren Smith en Snik wilden nu wel eens dui delijkheid over de motieven achter deze verdagingen, van G.S. Loco-burgemeester Mes man zei dat er in Den Haag op aangedrongen is de beslissing inzake plan Blokhuis zo snel mogelijk te doen afkomen. Over Albert Heyn kon hij meedelen dat de eerste paal zo snel moge lijk in de grond zal gaan. Hij ontzenuwde hiermee de geruch ten dat de AH-bouw door de lange wachttijd eventueel niet door zou gaan. De Lisser raad heeft gisteravond ook aangedrongen op een snel ler gereedkomen van de be stemmingsplannen. Zoals de za ken er nu voor staan krijgt de Lisser burgerij een pakket aan plannen onder de neus geduwd maar wat al die plannen voor stellen weet niemand, aldus de heer Smith. De heer Salman (KVP) vond dat de raad te wei nig inspraak heeft bij de voor- bereiding van de bestemmings plannen. Naar zijn idee. en dat van enkele andere raadsleden, moet een bstemmingsplan niet alleen een zaak zijn waarover! de stedebouwkundige zijn ge- dachten laat gaan maar eerder nog de betrokken burgerij. Lisse Door een kleuterleid ster uit de Poelpolder is gis teravond tijdens de rond vraag In de Lisser raad nog- tekgvprdeeeio irawl tnkl al wat kritiek geleverd op het functioneren van de crè che Paddepoel In de Poelpol der. Volgens haar wordt er in deze crèche gewerkt met ondeugdelijk materiaal en is de behandeling van de peu ters ronduit slecht te noe- Zij drong er bi] de raad op aan een onderzoek in te stel len naar hetgeen in deze crè che gaande is. Volgens raads lid Smith (Prot. Chr.) zou die behandeling wel mee val len want, zei hij, „mijn zoon gaat er dikwijls spelen en hij is er nog niet gefrusteerd van daan gekomen", uoco-burge- meester A. J. Mesman zegde toe te onderzoeken wat waar is van deze beschuldigingen. De kleuterleidster uitte ook kritiek op het feit dat som mige kleuterscholen kinderen aannemen, die nog lang geen vier jaar zijn; de vereiste leeftijd om op school te wor den toegelaten. Wethouder Van Leeuwen, die in Lisse de onderwijszaken behartigt, zei van de prins geen kwaad te weten. ,,De kans is aan wezig", zei hij, „dat er wel eens een kind wordt toegela ten dat de vereiste leeftijd op een paar maanden na nog niet heeft. Dit gebeurt dan op grond van een sociale in dicatie. Maar zover ons be kend echter gebeurt er op de kleuterscholen niets onrecht matigs' Ook deze zaak zal worden onderzocht. NOORDWIJK Op de Van Berckelweg, t.h.v. de jacht haven, werd gisteravondlaat een loslopende pony aangere den door een personenwagen en op slag gedood. Het dier. eigendcm van een Noord- wijkse groentehandelaar, bleek de afrastering van de ve de to hebben weggevre- greten. De auto liep ernst ze schade op. dcch do ;nz ::en* den bleven ongedeerd. NT 7, DY. J C? he: kri: -- I:-.:., ten iü-Jar'ge I'a w ;k=* bromfietser een gebroken r.:.:s opgelopen. Hij was te gen een fletser opgereden. S" CP.DW'J" Een 16-jarlgp v. .kse brem!.etser 1:1 cp de kruising a de bcts'ng met een personenwa-. gen. Hierbij brak hij een been. Noordwijk De Internationale ver. Philatelica. afd. Noord- wijk, houdt op 26 okt. a.s. in het verenigingsgebouw aan de Hoofdstraat een grote postzegelveiling. Aanvang van de veiling om 20.15 uur precies. NOORDWIJK Baco, de sur- veillaiicehond van de Noord- wijksc politie heeft op een landelijke wedstrijd voor po litiehonden te Lage Vuursche met 420 punten een vierde plaats behaald. De winnaar had slechts 6 punten meer. Hoofdagent Knauf was zijn begeleider. LEIDEN De werkgroep zui delijk Afrika organiseert vanavond een bijeenkomst aan het Stationsplein 12. De heer Gil Fernandes zal een lezing houden over de bevrij dingsbeweging in Guinee-Bis- sau. Tevens wordt een film vertoond. Aanvang 20.00 uur. ROELOFARF.NDSVEEN He: prijskaarten in de Alke burcht is een groot succes geworden. U tslagen: 1 mevr. Verdel-Van Beek: 5418 pi. 2. Th. Lami 5177 pt. 3. P. Loos: 5171 p;. 4. C. Meeu- wissen 5147 pt, 5. Fr. Colla: 5199 pt. Alplien aan den Rijn Met behulp van twee grote kraanwagens heeft men gistermiddag een pijp leiding gelegd over de Herenweg in Alphen. Deze pijp zal gaan die nen voor het verplaatsen van zand uit het zandwinningsgebied in Ridderveld l (het zgn. recrea- tiemeer) naar het westelijk ge deelte van deze wijk (Ridderveld II). Vannacht heeft men doorge werkt om de aansluitingen klaar te krijgen. Tijdens het leggen van de pijpoverspanning heeft de politie het verkeer zo'n 20 minu ten stilgelegd. Sassenheim Het zilveren ju bileum van juffrouw v.d. Berk, onderwijzeres van de eerste klas van de Anna- school werd gisteren groots gevierd. De feestelijkheden begonnen gistermorgen met een Eucharistieviering geleid door pastoor v. Bockxmeer. In z'n welkomstwoord zei deze dat het na 25 jaar bij het onderwijs, wel „de moei te waard was dit te vieren". „Met hart en ziel, vanuit uw geloof in Jezus Christus heeft u uw werk altijd blij van zin gedaan", zo zei hij. De voorbereiding van deze vie ring werd verzorgd door de heer C. Heyker en mevr. Ho- man-Brüggeman. De liederen werden door de leerlingen gezongen. Het verhaal van „Laat de kinderen tot Mij komen", werd door mevr. Homan gelezen en door de kinderen van de klas van de jubilaresse uitgebeeld. Daar na ging de jeugd naar hun school waar in de gang een feestlied werd gezongen. Hierna gingen de leerlingen van 6 klassen naar het KSA, terwijl de andere 6 klassen tekenfilms te zien kregen. In het KSA werd de musical „het leven van juffrouw v.d. Berk" opgevoerd. Deze was door de collega's v. Meel. In der Rieden en mej. Schot man samengesteld, en onder hun leiding door 12 kinderen (uit iedere klas één) uitge voerd. Eén van hen speelde -voor juffrouw v.d. Berk. In de musical kwamen alle fa cetten van iiet werk en haar persoon, op leuke wijze in het voetlicht. Na de eerste opvoering gingen de klassen weer terug naar hun school om daar de films te gaan zien, en kwamen de andere 6 klassen naar het KSA voor de musical. Behalve een tractatie van juffrouw v.d. Berk. was er voor de jeugd een speciale schoolkrant t.g.v. het jubileum. Van 4 tot 6 uur was er in het KSA een druk bezochte receptie voor juffrouw v.d. Berk. Vele ou ders, oud-collega's, oud-leer lingen kwamen gelukwensen. Hierbij waren ook studenten van de Pedagogische Acade mie Heemstede en van de zijde van het gemeentebe stuur wethouder Mazee. Alerlei cadeau's, veel bloe men en attenties gaven de receptie een extra feestelijk aanzien. Voordat de receptie begon werd juffrouw v.d. Berk door voorzitter Ver meulen van het schoolbe stuur toegesproken. Deze zei blij te zijn de spits te kunnen afbijten op de receptie. Ge durende de lange tijd bij het onderwijs heeft de jubilares se de overgang van zuster- naar lekenschool meege maakt en veel kan van haar worden geleerd wat betreft de veranderingen die dit met zich meebracht. Ook de speel-leermethode van haar klas heeft door haar voor een groot deel gestalte ge kregen. Toen hij vernam dat er iemand was die een 25-ia- rig jubileum vierde, wist hij niemand die er zo uitzag. De waarderende en dankwoor den liet de heer Vermeulen vergezeld gaan door het ca deau doen van veiligheids gordels voor de auto, want zei hij „we zijn heel zuinig op haar!Verder deed hij er nog een cadeau-bon bii. 's-Avonds was er in het KSA een intieme viering met de collega's en familieleden. Hierbij werd juffrouw v.d. Berk op hartelijke wijze door het schoolhoofd W. J. M. Vermeulen toegesproken. Deze onderstreepte o.a. de gave van haar om kleinighe den voor de ieugd tot een feest te maken. Door de col lega's werd haar een brui send feestlied toegezongen. Als cadeaus kreeg zij van hen een borduurset ontwor pen door Thea Gouverneur, een boek over de opera en een portefeuille voor de auto papieren. Juffrouw v.d. Berk was hele maal stil geworden van alle cadeaus en de voor haar ge houden feestdag. „Dit had Ik nooit verwacht. Wat een ge weldige dag. Nooit zal ik dit vergeten". Belangstelling voor Gaswacht «roeit «estaa» NOORDWIJK De onlangs opge richte Gaswacht Noordwijk ver heugt zich in een nog steeds gi&?ionde belangstelling. Thans hebben circa vijfhonderd ge- bruikers van gasverwarmings- apparatuur zich als deelnemer laren inschrijven en dit aantal neemt met 10 20 per dag toe. De gestadigheid van de groei is bijzonder plezierig voor de Gas wacht, want een grote toeloop Zowel bijd e jaarlijkse reinigings ineens zou de administratie j voor problemen hebben gesteld. Nu kan deze in goede orde wor-1 den opgezet. Verwacht wordt dat de belangstelling nog wel i groter zal worden, zeker nu het j stookseizoen voor de deur staat j en het bij velen gebruik is in het najaar de kachel of cv te la- ten schoonmaken, beurt als bij het verhelpen van storingen en defecten, kan de Gaswacht snel en doeltreffend optreden. Sinds enkele dagen beschikt men over twee nieuwe, gele auootjes, voorzien van het opschrift Gaswacht, tel. 2260, en daarmede gaan de beide mon teurs de klanten af. Voor inlichtingen kan men terecht op het kantoor van de Gaswacht aan de Losplaatsweg, tel. 2260. Rnclofarendsveen. Bloemen. 10 okt. 1973 - Anjer* Rose. WH. Arthur. Allee 18—27. Rood, Keefer, Lena. Le 13—22. Belinda 17- Sonla 20—31. Bacenra 33—37. Super Slar 36—10. Iiocia 32—31. Alstroeme- rla 19—23 Cnllcarpa 1.33—3.65. Ger- bera 34-36, Lelies 16—88. N'erlnr 24-50, Geplozen chrysanten 18-29 p.si Tros< hrysanten 1.50. Idem jHurrond 1.65—1.95. Eikenblad 35- 06. Trosanjers 1.65-2.00. Freesla's 1.10—3,03. Irissen 45—1,80. Llatrls 2.90—4.00. OrnlIhORalum 1.10—1.90 p Katwijk. Groenten, 10 okt Spssenheim Het Scsscnheirase bedrijf Mecanorma-Poly vroon mag gaan uitbreidc-n. In de Sas- jisnheiinse raad ging men gis teravond accoord met een voor- bereidingsbesluit dat dit bedrijf, gevesfigd in het voormalige bloembollen bedrijf van C. J. Speelman, de mogelijkheid geeft de vleugels verder uit te slaan. Er waren aanvankelijk, van do zijde van de heer Verdegaal, nogal wat bedenkingen omtrent dit raadsvoorstel. Na een gehei me schorsing echter bleken zijn bezwaren te zijn weggenomen. Hij zei dat zijn bezwaren niet zozeer de aard van het bedrijf belroffen maar meer het door B en W gevoerde beleid. Mecanor- ma-Polyvroon heeft 120 perso neelsleden in dienst. Bij de ingekomen stukken was o.a. een verzoek van Rederij Tri ton uit Katwijk, die in de bol- lenperiode boottochten vanaf de Haven wil houden naar da Kagerplassen, een verzoek waar B en W achterstond i.v.m. be vordering van het vreemdelin genverkeer. Verder was er een mededeling van de NZHVM dat er m.i.v. november ee*i snel- dienst naar Den Haag gaat rij den. hierbij zal ook de Kooiwijk worden aangedaan. Er zullen morgens drie diensten heen, en 's middags drie terug rijden, in aansluiting op de kantoortijden, i.v.m. het inrichten van een tweede peuterspeelplaats in de speeltuin „Beatrix" werd een subsidie van 6000 aange vraagd i.v.m. personeelskosten. De heer Verdegaal zei over deze aanvragen gereserveerd te staan. Ook over de subsidiever- ienging aan het samenwerkings verband Vereniging Gezond heidszorg Bollenstreek was de KVP-fractie niet enthousiast. Zo wezen de heren v.d. Plus en Verdegaal erop dat met het ex periment dat in 1970 begon, een ontwikkeling was gestimuleerd, maar dat ernogal één en ander aan mankeerde. Het totaalbe drag van 185.250 voor 1974, waarvan voor Sassenheum 8.500 (65 ct. per inwoner) vond men vrij hoog. Ook stalt nog niet vast dat Noordwijk zal meedoen. Wethouder Nazce zei dat kinderziekten er zijn om te overwinnen. Twee zaken zijn belangrijk t.w. de centrale ad ministratie en de nieuwe wijze van gezondheidszorg w,o. nieu we hoofdverpleegsters. Een zaak waar men niet aanvoorbij kan gaan. Aan de Woningbouw vereniging „Vooruitgang" wordt een geldlening van verstrekt van 120,000 t.b.v. de aanleg van centrale verwarming. Voor de electriciteitsvoorziening van het sportpark werd 48.000 uit getrokken. De nieuwe straatna- meninhet plan Teylingen zijn in relatie gebracht met het na bij gelegen slot, en luiden als volgt: Slotlaan (hoofdstraat, Lansiershof, Tournooilaan, Troubadourshof, Valkeniershof, Jonkvrouwenlaan en Ridderhof. De Provinciale weg zal totde Rijksweg Pallandtlaan gaan he ten. Het verzoek om medewer king voor hetgaranderen voor de betaling van rente en aflos sing i.v.m. een aan te gane hy potheek, zei de heer Homan te gen te zijn daar het hier om een woninkje ging van 60ja ar oud. Hierbij sprak hij zelfs van manipulaties waaraan hij niet wenst mee te werken. Daar hij de enige tegenstemmer was werd het voorstel toch aangeno-

Leidse Courant | 1973 | | pagina 7