Ter Leede moet omhoog via winst op 's-Gravenzande SV DUEL OM KOP TUSSEN GWS EN SLEUTELS <zy Kpet sterke winnaar Laat VWS zo lang mogelijk spelen" Succes voor Swift jeugd De Spartaan op dreef Uit het clubleven CCLV aan Leidse raad: Uw mening PAGINA 4 DONDERDAG 11 OKTOBER 1973 LEIDSE COURANT LEIDEN Afgelopen zaterdag werkten de weergoden, in tegenstelling tot de week daarvoor, bijzonder mee en het werd dan ook een fraaie voetbalmiddag, met wisselend succes voor de „Leidse" ploegen. De eersteklassers speel den allen gelijk en noc-h Quick Boys, Nocrdwijk en Ter Leede konden daar erg verheugd over zijn. Quick Boys kwam aldus niet langszij de koploper, die met èèn punt naar Kampen terug ging: Noord wijk is er nog steeds niet helemaal „uit" en voor Ter Leede had er tegen concur rent Zwerver meer ingezeten. Gelukkig is de competitie nog lang niet afgelopen en zaterdag kan men er weer fris tegenaan. Noord wijk moet dan maar eens fors uithalen, want ook tegen ACV herwon men nauwelijks aan prestige. Spakenburg staat weliswaar hoger genoteerd, maar dat zegt nog niets. Ais Al- bert Spaanderman er weer bij is kan misschien de voorhoede weer ouderwets draaien met alle gevollgen voor Spakenburg. Ondanks het feit dat Noordwijk het niet best doet werden er af gelopen week wel twee spelers van de kampioenen uitgenodigd maar winnen. RCL verspeelde tegen DOTO nodeloos een punt je, hetgeen als een tegenvaller beschouwd moet worden. Tegen Zuidland kan veel worden goed gemaakt, maar op zich is dat geen gemakkelijke zaak. Wan neer de Leiderdorpers echter in vorm zijn is geen tegenstander hen te sterk, dus laten we daar maar op gokken. Koudekerk verloor onverwachts van het laaggenoteerde JAC en dat was misschien wel het gevolg van gelijkspel al een aardig resul taat zou zijn. Katwijk maakt het zichzelf moeilijker dan het is, want volkomen onnodig ver loor het Oranje-Zwarte team een punt bij TAVV. Geen aan merkingen of uitvluchten kun nen er gevonden worden in de toestand van het TA W-terrein, want dat is verleden tijd. De in spiratie lijkt enigszins zoek, maar deze dient snel hervonden te worden anders gaan er nog oneer onnodige punten teloor. Te gen Ornas kan men beginnen aan het herstel. Voor Woubrug- ge staat er weer een belangrij ke ontmoeting op het program, namelijk tegen Unicum. Het wordt nu zo langzamerhand tijd, dat de Woubruggenaren hun eerste wedstrijd gaan win nen. Ook SVOW krijgt daartoe een kans, al is Sdheveningen geen simpele opponent. Het voordeel van eigen terrein moet dan maar uitgebuit worden. ARC en TAVV gaan er samen een leuke wedstrijd van maken. om naar Zeist te komen in ver band met de slectie voor het Nederlans amateurteam. Cees Karstens en Jan Willem Bogers moeten hun eigen team maar kans om ziich te revancheren te gen 's Fravenzande SV, dat ook al eenzelfde aantal punten heeft. Verlies zou de zaak dubbel moeilijk maken; winst een aan- eens dat duwtje geven om over het dode punt te komen. Quick Boys gaat op vistie bij CSVB, een echte middenmoter, dat wil zeggen er is van te winnen, maar er moet beslist voor ge knokt worden. Middenmoters zullen juist tegen vooraanstaan de ploegen al hun inzet in de strijd gooien, en inzet is alleen met hetzelfde wapen te bestrij den. Het surplus aan techniek en inzicht is dan voldoende om de twee punten te garanderen. Ter Leede gaf verleden week onnodig een punt weg aan De Zwerver, dat eveneens pas een paar puntjes verzamelde. Nu krijgen de Sassenheimers de merkelijke opluchting betekenen en gelijkspelen niets opleveren. Ter Leede kan eigenlijk alleen LEIDEN De sluitingswedstrij- den voor de jeugd zijn voor de Leidse wielervereniging Swift uitermate gunstig verlopen. In de categorie van renners tussen de 8 en 12 jaar won Tijmen Koet met overmacht en nam daarmee triomfantelijk afscheid van de twaalfjarigen. Bij de acht- en negenjarigen behaalden Swift-rennertjes derde plaatsen. e Swift-jeugd was met 10 deelne mers naar deze afsluitingswed strijden gegaan en vooral Tij- men Koet wilde zich in zijn j laatste wedstrijd manifesteren, i oedurende het seizoen had hi. l meermalen genoegen moeten nemen met tweede of derde plaatsen en daarom had hij van tevoren gezegd nu eens te wil- len winnen. De gehele wedstrijd onderschatting. Excelsior is nor maliter zeker te verslaan, maar de Koudekeakers moeten na tuurlijk wel op hun tellen pas sen. Aangenomen mag worden dat ze gebrand zijn op revanche en dus hun plicht doen. Rdjns- burgse Boys begint erin te ko men; liet jl. zaterdag de winst nog liggen, maar zal dan einde lijk toeslaan. Hoogvliet wordt het slachtoffer. In de vierde klas gaat Lisse Boys fier aan de kop, omdat Katwijk wederom een punt liet liggen en de Boys een verdiende overwin ning tegen het lastige Scheve- ningen behaalde. Op bezoek in Lisse komt bet Westlanidse Naaldwijk, eveneens geen ge makkelijk te kloppen ploeg. De Lissenaren werken echter se rieus en zijn ook nu weer favo riet. Oegstgeest kan zichzelf en Lisser Boys helpen, wanneer ge wonnen wordt van het sterke Die Haghe. De Oegstgeestena- ren zijn tot nu toe niet zo best op schot, maar wie weet inspi reert deze tegenstander voldoen de om eens voor een verrassing te zorgen. Realiteit is, dat een Zowel ARC als de tegenstander uit Ter Aar opereren met wisse lend succes en de strijd is dan ook volledig open. Misschien kan ARC voordeel betrekken uit het spelen voor eigen publiek; voor TAVV geldt dat het gelijke spel tegen Katwijk natuurlijk een morele opkikker betekent. We houden het maair op een purttendeling. In de afdeling kwamen er verte- den week nogal wat vreemde uitslagen uit de bus en met name SC Lisse, de debutant, verraste door VWS hardhandig af te straffen, 9—1. Uiteraard was de uitslag enigszins geflat teerd, maar Lisse blijkt toch een uitstekende aanwinst en bij zonder interessant lijken de nog in het verschiet liggende wed strijden tegen GWS, SLeutels en Haz. Boys. Zaterdag treedt Lis se aan tegen Valken en is van zelfsprekend favoriet voor de zege. Ook al omdat Valken jl. zaterdag kansloos afging bij Randstad Sport. Het blijft na tuurlijk oppassen voor Lisse, want bij Valken zelf is het moeilijk winnen. MVKV komt ook weer in het veld en eens kijken hoe de Valkenburgers zich tegen Randstad Sport hou den. Waarschijnlijk leggen ze het loodje. De belangrijkste wedstrijden worden er ver speeld tussen de koplopers GWS en Sleutels en de ondersten WSB en Leiden. De eerste wedstrijd is volledig open, om dat het de confrontatie is tussen de lijstaanvoerders en er van verschil nauwelijks sprake zal zijn. GWS speelt thuis en als het geen puntendeling wordt geeft dat de doorslag. Leiden en WSB zullen elkaar maar wei nig toegeven omdat beiden de punten hard nodig hebben. Ge zien de reputatie is Leiden licht favoriet. Hazerswoude Boys en'VWS speelden all eerder (dit is i het inhaalprogramma) en KRV is vrij. In de tweede klas haakte Unitas plotseling af en moet ten koste van Stompwijkse Boys weer dichterbij zien te ko men. Dan moet Kagia een punt veriiezen en ondanks het ver rassende sped van K'ckers zit dat er toch niet in. SJZ wint van Alphia; VNL van LSW en Meerburg en SVLV delen de punten. TER AAR De jeugdcommis sie van de v.v. Altior organi- seetr op zaterdag 13 oktober a.s. de eerste dansavond van het nieuwe seizoen voor ge trouwde paren. Muzikale om lijsting door ,,The Jolly Jo ker". Aanvang 20.00 uur. RIJPWETERING Zaterdag a.s. wordt weer oud papier opgehaald t.b.v. de jeugdkas van de rksv „Rijpwetering". Men wordt verzocht de oude kranten en tijdschriften des noods vrijdagavond of an ders zaterdagmorgen voor 9 uur verpakt of in een plastic zak klaar te zetten. ROELOFARENDSVEEN - Overmorgen vanaf 19.00 uur houdt de ruilvereniging „Al kemade" weer haar maande lijkse ruilavond in het Dorps huis de Alkeburcht. Na SVLV is nu ook de VV Docos hard bezig geld in te zamelen voor de vernieuwing van kantine en kleedkamers. Docos houdt ongetwij feld ook rekening met een eventuele verhuizing van de Kikkerpolder naar elders. De actie, zo laat het clubblad weten, komt al aardig op gang. Voor de leden: gooi uw oud papier niet weg. Trainer Smits ^eefl in De Blauw Zwarter (Roodenburg) enkele handige tips voor de verzorging van spullen en voeten. Er schijnt toch meer nodig te zijn dan alleen maar voet ballen om bij die eerste zeven te komen. Trouwens, de al ge noemde trainer is er van overtuigd, dat wanneer iedereen zich voor de volle honderd procent inzet, het doel zeker bin nen bereik ligt. Uit het Meerburg-blad: „Mededeling voor alle Meerburg 7 spelers met vrouwen, verloofden of alleenstaanden. Wat zou dat laatste te bete kenen hebben? Kees van Leeuwen heeft zijn been gebroken en even als de Meerburgnleden wensen wij hem beter schap. Ook in het Meerburg-clubblad staat te lezen dat iemand zijn Ajax-shirt is kwijt ge raakt. Zou daar langs de rijksweg soms een ge heim opleidingscentrum van een bekende club liggen? Meerburg draait momenteel verdacht goed. DOSR is begon nen met de realisering van een nieuwe tribune en om de financiering zo goed mogelijk rond le krijgen, is de vereniging uit Roelofarendsveen reeds begonnen met de verkoop van abonne menten. U kunt een plaats reserveren voor 20 per jaar, of zelfs ai voor de eerste tien jaar 1 (ƒ175). Wanneer u dus te laat bent, kunt u het eerstkomende decen nium mooi blijven staan. In de regen als het effe meezit. Ook bij Kickers klaagt men over het zomaar weg blijven van spelers en inderdaad is dit een ver velende zaak. De club mensen komen er dik wijls door in moeilijkhe den. Bovendien is het h- collegiaal. Het clubblad zelf geeft een goed voor beeld op het gebied van „collegiaal" zijn, want het staat enkele pagi na's af aan de Maat schappij tot Nut van 't Algemeen. Men kan daar lid van worden. In Kris-Kras (Crescen do) staat een interessan te route-beschrijving voor de spelers van team 3. Na een moeilij ke puzzelrit dwars door Den Haag komt men bij de Leyweg en aan de rechterhand ligt he> veld. Ingang elders. - Daar heb je je dan rot voor gezocht. Advies van de week: Trim u fit LISSE De Spartaan-jeugd heeft op wedstrijden in Den Haag be wezen één van de sterkste ploe gen van Nederland te zijn. De D. meisjes klasseerden zich als derde, terwijl de jongens slechts een trapje lager stonden, maar wel voorverenigingen als AVR, Olympia en Sparta. Bij de meis jes werd ADA eerste, terwijl II- lion zich de sterkste bij de jon gens wist. Cunny de Nie en de 4 x 80 meter-ploeg van de jongens overtroefden de clubrecords. Op het gemeentelijk sportterrein vonden ook nog de traditionele cloibmeerkampen plaats tussen de leden van De Spartaan on derling. Bij de meisjes D werd Nanny van Ruiten eerste met 2021 punt. Bij de jongens D. toonde Gé de Munk zich de sterkste met 3525 punten. Anne- lies van Noort won onbedreigd de categorie meisjes C, maar Frank Schuurmans had bij de jongens beduidend meer moeite. Bij de meisjes B werd Annemie- ke van de Poel eerste met 2689 punten. Peter Glas won gemak kelijk met 3983 punten in jon gens B. In de hoogste categorie jongens en meisjes waren de prijzen voor Joke Kortekaas en voor Nico van Noort. Bij de he ren toonde Aad Kortekaas zich veruit de beste, terwijl Mieke van Doorn bij de dames uiter aard iedereen ver achter zich liet. Joke van Gerven won de 3000 meter. HAZERSWOUDE Haduard is de competitie goed begon nen. De Hazerswoudenaars die uitkomen in de tweede klas afdeling Leiden versloe gen in een enerverend duel DHC 3 met 3-1. Haduard 2 won met 3-0 van Leython 9, terwijl het derde team met dezelfde cijfers verloor van WSV 3. Het eerste heren- team klopte Leyton 5 maar het tweede en derde kwamen tegen SKC en LUSV niet tot winst. ZOETERWOUDE De gym- nastiekafdeling van SJZ or ganiseert zondag a.s. in de zaal aan de Schenkelweg on derlinge wedstrijden. Aan vang 12.00 uur. Randstad Sport verraste tegen Valken, dat dit weekeinde weer een zware krijgt (Lisse). De Voorschotenaren spelen tegen MVKV maakte hij zijn voorspelling waar, want hij verkeerde con stant in de voorste gelederen. De laatste 400 meter sloeg hij ee g i van de 34 leef- tij x meer vol- overwinning ge tijd „voorin" maar een val in de laatste ronde hield hem van een hoge notering af. John Ruyventboven was betrokken bij een valpartij en hij moest ce strijd staken. Aloys Goossen va.i dt Lc -S3 rennertje. Bij de Verdere uitslag: 8-jarigen: P. Al- 13-jarigen reed Aloys Goossen bers 3; H. Somersveld 6: J. Er- zijn eerste wedstrijd en hij liet ades 10. 9-jarlgen: Bekooy 3; eveneens een voortreffelijke in- Ouwerkerk 13. 10-jarigen: Boeff druk achter. Ook Aloys zat lan- 4. yan \yeeren 12. Geachte leden van de Raad, Hiermede vragen wij Uw aan dacht voor het volgende: De Contactcommissie van Leidse voetbalverenigingen, een com missie bestaande uit de voorzit ters van de Leidse voetbalver enigingen, die zich ten doel stelt de belangen van de verenigin gen in gezamenlijk overleg te behartigen, heeft tijdens haar laatste vergadering ruime aan dacht besteed aan de uitermate kritieke situatie waarin de Leid se voetbalwereld zich bevindt, waar het de speelgelegenheid betreft. Zoals U nrddels het jaarverslag 1972 van de Sportstichting hebt Ya vrr®men, vermeerder- t'r -r.'Va' voor voe'bal be- 1- - vs'den van 1965—1973 in s rents 1 veld, terwijl het aan.ai leams wat van deze vel den gebruik maakt tijdens deze periode toenam van 170 tot 284. Deze situatie vervult de Leidse voetbalverenigingen met grote zorg, mede omdat de aanleg van nieuwe speelgelegenheid waaraan een dringende behoefte bestaat niet een zaak is, welke op korte termijn gerealiseerd zal kunnen zijn. Reden voor onze commissie om zich tot U te wenden omdat de ontwikke lingen t.a.v. het speelveld van de v.v.V.W.S. aan de Kanaal- weg de hiervoren vermelde „ui termate kritieke situatie" nog zal doen verergeren. Uw Raad aanvaardde het ï- bé- re'dlngsbeslult be., cr.a.. 5 z:glng Cronesieyn, Vva. vc„.- uo Leidse voetbalwereld concreet betekont dat het speelveld aan de Kanaalweg zal gaan verdwij nen. Echter middels een amen dement op voornoemd besluit is de mogehjkheid tot fasering van de te verrichten werkzaamhe den opengelaten en hierop is nu de hoop van de Contactcommis sie gevestigd: wij kunnen wel degelijk begrip opbrengen voor het feit dat het beleid inzake het stichten van scholen een zo'n belangrijke zaak is dat offers gebracht moeten worden, zo ook de Leidse voetbalwereld, maar doen m'ddels dit schrijven een zeer dringend beroep op Uw Raad om alle mogel'jkheden aan te wenden het voetbalveld van de w V.W.S. zo lang moge lijk voor de sport beschikbaar te houden. Dit verzoek lijkt ons prakt'sch te realiseren wanneer Uw Raad fasering van de te ve-chten werkzaamheden vo~ x a'. waarmee het belang van ae voetbalsport in Leiden zeer gediend zal zijn. Namens de Contactcommissie J. Geenjaar, voorzitter G. Flippo, secretaris

Leidse Courant | 1973 | | pagina 4