1 treedt op met het OOSTDUITSE TOP Henryk Szeryng Residentie Orkest OOK IN BUITENLAND GROTE BEZORGDHEID OVER VOORUITGANG RA AD LEI MI JDEN AKKOORD MET WIJZIGING REINIGINGS RECHTEN Mevr. Brans tweede vrouw in Boskoopse raad Voorstel school zwemmen aanvaard VRIJDAG 28 SEPTEMBER 1973 LEIDSE COURANT ZOETERWOUDE Het agendapunt over het schoolzwemmen heeft de gemeenteraad gisteravond het langste bezig gehouden Uiteindelijk werd het voorstel van b. en w. om alleen hiervoor de 3e en 4e klassen in aanmerking te laten komen schoorvoetend aanvaard. Dit geldt voor het huidge schooljaar maar de raad wenste nog geen beslissing te nemen voor het volgend jaar waarin het schoolzwemmen beperkt zou blijven tot de 3e klas. Het college bleek bereid dit gedeelte van het voorstel terug te nemen. De heer Arn. Aerts. hoofd van de Sjaloomschool en lid van de onder wijscommissie. had mede namens zijn collega's in de afgelopen dagen de raadsleden neg veel informatie verstrekt om te trach ten het schoolzwemmen in de jongste klassen te laten plaatsvn- den. Voor dat standpunt was nog al wat steun maar het college stelde zich op achter het advies van de onderwijsinspecties wel ke het geven van zwemles in de le en 2e klas met klem ontra den. Diverse raadsleden bestreden dit en waren van oordeel dat jonge kinderen wel gelijk vlot kunnen zwemmen zoals ook blijkt uit de cijfers van de enquête welke onder de leerlingen van de basisscholen is gehouden. wemproduct van Oostduitsland. De snelle doorbraak van deze zwemsters geeft ook in het buitenland volop aan ■mi" ■ijjuiui ■tuaiii'U lii V"!"1' 1 Ti Aj».' ItfimHI ■ünmil'i ..jruuiiAiu NOORDW1JKERHOUT Bij de informatiestukken troffen de raadsleden de:,?r dagen een berekening aan van de vermoedelijke huur van de bejaardenflats van Puyckendam. Volgens een door de ad ministrateur van de Stichting Bejaardencentrum opgestelde berekening zal de huur, op het moment van het volledig ingebruiknemen, rond september 1974, niet minder dan 583,60 per maand gaan bedragen. Mr. J. P. van den Bosch vroeg zich af of de raad al die tijd gewoon voor de gek gehou den was of dat de Stichting niet kan rekenen. Op zijn voorstel wordt de enorme kostenstijging, waardoor bóven de gemeentelijke garantie van 7 miljoen gulden nog eens een extra garantie van 1,8 miljoen gulden nodig blijkt, door de raadsc ommissie voor financiën nauwkeurig nagegaan. LONDEN Nadat onze krant en later het Parijse sportdagblad L'Equipe gissingen haden ge- maakt aangaande het gebruik van anabolica door Oostduitse I zwemsters heeft ook de Londen- j se Times zich na afloop van de eerste wer:ldkampioenschappen i in Belgrado zich met dit pro bleem beziggehouden. In een i kommentaar schrijft deze En gelse krant dat de lichamelijke ontwikkeling van de Oostduitse zwemsters in het korte tijdb:- stek tusien de Olympische Spe len en de wereldstrijd het ge volg moet zijn van „spierpil- len". 'e Times vraagt zich verder af of er en wat voor maatregelen zul len worden genomen nu men al gemeen d:nkt dat de domine rende rol van de Oostduitse meisjes tijdens de wereldkam pioenschappen het gevolg is ge weest van onnatuurlijke midde len- „Vooral Amerikanen den- Volgens de Times zijn er aanwij zingen dat in Oost-Duitsland anabolica worden gebruikt. „Binnen een jaar zijn de Oost- auitse meisjes onwaarschijnlijk toegenomen in gewicht en leng te. Het is opvallend dat de pres taties voornamelijk op de korte afstanden zoveel beter werden, omdat de gewraakte middelen sjechts op deze afstanden enige „nuttige" uitwerking hebben", aldus de Times. Het Residentie Orkest geeft op 4 en 5 oktober het eerste concert •in de C-serie van dit seizoen. Deze serie is verdubbeld en de - concerten vinden plaats op don- derdag en vrijdag. Henryk Szervng is de solist en hij speelt de Symphonic Espagnole van Lalo met inbegrip van het meestal weggelaten middenge deelte. Het concert wordt ge opend met de Ouverture Carna val Romain en besloten met de Schilderijententoonstelling van Moussorgsky. Op 2 oktober concerteert het or kest in de Andreaskerk te Leid- schendam en 6 oktober is er een uitvoering te Leiden. Maar bij deze concerten is Willem Brons de solist met het derde piano- 1 concert van Beethoven. Uitbreiding verlichting Molenwijk KATWIJK De gementeraad verleende gisteravond zijn goed keuring aan de uitbreiding van de verlichting in Molenwijk- Zuidn nu de bebouwing haar voltooiing nadertm Men wil de daar aanwezige waterpartijen en wandelpaden voorzien van dezelfd lichtmasten welke al eerder zijn gebruikt In deze wijk, ter verfraaiing en tevens ter bevordering van de veilig heid. Het zal 18,000 gulden gaan kosten. ken dat dat het geval is ge weest, maar ook anderen vin den het ongelooflijk dat binnen zo korte tijd wereldrecords zo veel konden worden verbeterd. Naast de bezorgdheid over lang durige gevolgen voor deze jonge meisjes heerst er ook een zeke re angst dat veel jonge zwem sters de interesse in hun sport zullen verliezen als zij zien dat een land hun sport beheerst door het gebruik van onethische middelen". Het noodgebouw Het Anker aan de Rhynenburcherlaan. In 1968 ver zocht het r.-k. kerkbestuur van de Michael/Bernardusparochie het gemeentebestuur, om in Rhynenburch ruimte te reserveren voor het stichten van een kerkgebouw en/of- vergaderlokaliteiten. De drie kerkgenootschappen, (r.-k., Nederlands hervormd en gereformeerd) zijn in dat jaar door het toenmalig gemeentebestuur uitgenodigd voor een gesprek, om eventuele wensen te coördineren en een optimaal gebruik van ruimte en financiële middelen te bevorderen. Op ver zoek van de kerkgenootschapptVi is toen aan het overleg een ver tegenwoordiger van de gemeente toegevoegd in de persoon van ge meentesecretaris J. Verlare. ..Door deze vertegenwoordiging meende het toenmalige gemeentebestuur te bereiken dat de op gang gekomen samenwerkingsmogelijkheden op elkaar afgestemd werden, zo nodig gestimuleerd konden worden, de nodige directe contacten met het gemeentebestuur aanwezig waren en eventueel niet kerkelijke behoeften in het pakket zouden kunnen worden ingebracht", aldus het gemeentebestuur. Het noodgebouw Het Anker is als tussenfase gebouwd. De samenwerking ging verder onder de naam „Stichting Het Anker i.o.". LEIMUIDEN De raad is gisteravond akkoord gegaan met het voorstel van B. en W. om de reinigingsrechten te wijzigen. Dit ge beurde na enkele pogingen van de heer Gillissen, de kosten voor de burgers wat te verlagen. De heer Gillissen was blij met dewijziging, doe hmaakte de opmer king, dat destijds besparing beoogd werd met de invoering van vuilniszakken t.o.v. de vuilnisbakken, doch de kosten stijgen steeds. De kosten voor de burger stijgen van 35,- tot 50,- terwijl de ser- yicefaneemt. Dit bij ongewijzigd laoter van het reinigingsrecht terwijl de burgers zelf de zakken moeten aanschaffen. De heer Gil lissen stelde voor de rechten op 227,50 te brengen, waarop de Bur gemeester antwoordde, dat de opbrengst tenminste 80% van de kos ten moet bedragen. Na uitvoerige discussie steld de heer Gillissen voor de rechten dan op 30,- te brengen. Zijn voorstel werd niet ge steund en de raad nam het voorstel van B. en W. aan met uitzonde ring van de heer Gillissen. Bij d e begrotingswijzigingen kwam nog aan de orde het uit baggeren van de sloot achter de 16 woningwetwoningen aan het Noordeinde. Deze sloot dient ook als riool. Na omstandige toelichting wer dkkoord gegaan met de uitvoering van dit werk voor 5.800,-. Bij de rondvraag verzoekt de heer van Graas aandacht voor het schoonhouden van de sloot aan 1 de Goudenregenstraat. Hij vraagt tevens naar de ontzoding van het nieuwe terrein van de ijsclub. Verkoop van de zoden bleek echter volgens de Burge meester niet mogelijk. Toege zegd werd dit punt opnieuw na- j der te onderzoeken. De heer van den Berg vroeg om aandacht voor de olie verontrei niging in de sloot langs de Burg. Bakhuizenlaan, Oliespo ren zijn daar bij voortduring in het slootwater aanwezig. LEIMUIDEN Donderdag 11 oktober a.s. zal het de dag zijn, dat in 1923 Jan Maliepaard (74) en Annigje Rietdijk (74) elkaar op het Leimuidense gemeentehuis eeuwig trouw beloofden. De heer Malie paard. die geboren werd in de Haarlemmermeer, is in Leimuiden geen onbekende. Meer dan 30 jaar is hij de plaatselijke groenteman geweest. Eerst met de bakfiets en later met paard en wagen ging hij erop uit om zijn klanten te bedienenterwijl moeder Maliepaard haar gezin, dat inmiddels tot 10 kinderen was gegroeid en de winkel verzorgde. Hard werken is het altijd geweest om de boel op poten te houden, vooral ook in de oorlogsjaren met toen al grote kinderen. Vader was toen bij de luchtbescherming en de grote zoons waren bij de ondergrondse werkzaam. De familie beslaat inmiddels al uit vier generaties: het bruidspaar Maliepaard, hun 10 kinderen waarvan één dochter in Canada cn één zoon in Nieuw-Zeeland), 29 kleinkinderen en 3% maand geleden uitgebreid met het eerste achterkleinkind. Op 12 oktober zal er groot feest gevierd worden in het Dorpshuis te Burgerveen, waar van 16.30 tot 17.30 uur ook de receptie gehouden zal worden. Eén van de mooiste cadeaus voor het gouden paar is wel. dat hun dochter uit Canada is overgekomen om dit heuglijke feit mee te vieren. BOSKOOP Na de gemeente raadsvergadering van gister avond zullen twee vrouwen i.p.v. één zitting hebben in het gemeentebestuur. Mevrouw M. L. Brans— Strousf zal npmctljk de plaats in ternen ven de heer W. Buis in de fractie Boskoop 2000, dié we gens vertrek naar elders heeft bedankt. Mevrouw Brans woont sinds 196? in Snijdelwijk aan de Ritzema Bosstraat nr. 2. Zij hoopt als importraadslid objectieve ideeëA naar voren te kunnen brengen. Geheel vreemd staat zij niet te genover de politiek, want zij werkt bij de tweede kamer en houdt zich daar bezig met het secretariaat voor een aantal vaste en bijzondere commissies van kamerleden die wetten ont werpen. „Dit vak is niet zo moeilijk", zegt zij, „maar wel erg bewer- kelijk en theoretisch. In ver band met de gemeentepolitiek ben ik misschien wat breder geïnformeerd, hoewel niet altijd Mevrouw Brans is door de frac- beter." „Gemeentepolitiek is duidelijk an ders dan de landelijke. Men treedt als raadslid meer in de finesses. De problemen betref- Jen vaak kleinere groepen of tieleden van Bosk. 2009 goed voorgelicht over de gang van zaken en heeft met vc-el aan dacht de nevenfunkties die de heer Buis als raadslid had, be studeerd. stem" proberen mijn zegje te zeggen in duidelijke taal, ul zal dat weieens moeilijk zijn. Het nieuwe-raadslid heeft twee kin deren. Zij kan het moe<i. r;n best combineren mot haar v erk erWunktie als raadslid. Een vrouw zou geen vrouw zijn, als ze niet volop bewondering zou hebben voor de fraaie collec tie van Modeshop Madame René, Vuurtorenplein, Noordwijk aan Zee. De show vond gisteravond plaats In de (volle) grillroom van Huis ter Duin. Vijf manne quins openden met gevarieerde broekconibinaties, waarvan de velours en zuiver wollen panta lons stcekzakken hadden cn die wijdvallend waren, met of zon der omslag. Hierop werden eigen ontworpen ceintuurs gedragen 17,95) en veel handgebrcide zuiver wollen vesten. De knie lengte-rokken waren merendeels gebloemd en gecombineerd met zijden bloesen of pullovers met debardeurtjes. Jersey Is een ge liefd en veel gebruikt materiaal voor de wlnted. We zagen hier van o.a. een lange donkerrode japon als voorbeeld. Even fijn om te zien én te dragen waren de lange jurk en rok met bloes van zwart katoen met openge werkte stukken. Ook de korte jurkjes om en nabij de knie waren veel van tricot In effen dessins, fel rood of een beige Jurkie van Franse makelij met apart bovenstukje oa poffende mouw. Het werd een programma vol hoogtepunten. Nog een indruk tot slot: waar zou men naar toe willen in een zwartzijden panta lon uit Pariis met Hollandse ro de glitter-tulpen op de zakken? A. P.-v. d. S. I EIMUIDEN. Mairdag. 1 oktober zal in de sportzaal 'Oegstgcest' aan de Apnllol-an een competitie wedstrijd meisjes junioren volleybal worden gespeeld tussen Kicker;T.9-A en DVO- Aanvang 19.45. uur.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 5