PAD IN OUDE WETERING BRON VAN ERGENIS Maand cel voor Alphense koopman 6000 m2 voor vestiging in Grote Polder O r Scouting in Leiderdorp krijgt tehuis OOK Wat u moet weten rijn- en veenstreek en randgemeenten „De Dulen" Rode Kruis gaat leden werven PAGINA 5 DONDERDAG 27 SEPTEMBER 1973 LEIDSE COURANT OUDE WETERING Het Ach terpad bij de Burg. Vostersstraat in Oude Wetering is nog steeds een voortdurende bron van er gernis voor een aantal bewo ners. De toestand van dit weg getje is momenteel zo slecht, dal bij regenval aangrenzende schuurtjes vol water lopen. Ver schillende mensen in de buurt van het Achterpad hebben zich ongeveer een jaar geleden tot de gemeente gewend en om ver betering gevraagd. Aanvanke lijk werd toegezegd, dat het pad betegeld zou worden. Later kwam me,n hierop terug toen bleek, dat ook auto's over de weg naar de garage gingen. Volledige betegeling was vol gens de gemeente niet voldoen de. Daarom werd op een deel tegels gelegd terwijl het andere deel van grove keislag werd voorzien. Deze situatie bleek al gelijk onvoldoende en leidde tot flink wat overlast voor de bewo ners. In april van dit jaar richt ten zij zich andermaal tot de gemeente Alkemade met het verzoek de toestand te verbete ren. Twee maanden later ant woordde de gemeente, dat de oplossing van het probleem was het aanbrengen van een harde deklaag. In hetzelfde antwoord werd de bewoners meegedeeld, dat de werkzaamheden eind ju li/begin augustus zouden wor den uitgevoerd omdat omstreeks die tijd ook elders in de ge meente soortgelijke werkjes werden aangepakt. Maar toen de teerwagen in de gemeente was, bleek deze te groot voor het Achterpad zodat men nu nog steeds met de brokken zit. De bewoners van de Vosters straat en Blankestraat vragen zich dan ook af. hoe deze situa tie nu zo snel mogelijk kan wor den verbeterd. STOMPWIJK In king met de huishoudelijke voorlichting van het Natio naal Vrouwengilde, organi seert de afd. Stompwijk een kursus patroonlezen. Deze kursus start op 15 oktober in het dorpshuis. Iedere belang stellende, ook niet-leden van het vrouwengilde zijn wel kom. De kursus is op maan dagavond, begint om 8 uur en kost 3,- per les. De duur van de kursus is C weken en zij omvat het passend maken van gekochte patronen. U kunt zich opgeven bij mevr. v.d. Pijl, Dr. v. Nmrtstraat 6, tel. 1665. STOMPWIJK Onder auspi ciën van het Wit G?ie Kruis wordt de kleuterkursus bij voldoende deelname zo spoe dig mogelijk gestart. Deze kursus is vooral bedoeld voor ouders van kinderen in de leeftijd van 3 tot 5 jaar. Men wordt verzocht zich zo spoe dig mogelijk op te geven bij de wijkzuster, zr. Heijde- ROELOFSARENDSVEEN - Vrijdag 28 sept. 's avonds om 8 uur is iedereen weer van harte welkom in de kan tine van DOSR waar weer begonnen wordt met de ge zellige avonden met prijs kaarten en kienen. ZOETERWOUDE De leden van de woonruimte-adivies- commissie welke steeds voor de periode van één jaar wor den benoemd stellen zich al len herkiesbaar. Daarom wordt voorgesteld de heren J. H. v.d. Ploeg, J. M. Kraan, A. G. v. Mill, C. ,T. Straver en L. Q. v.d. Ham te herbenoemen. De heer V, d. Ham zal i.v.m. zijn be noeming te Leiderdorp nog slechts één maand zitting kunnen nemen. Het ligt in de bedoeling om zijn opvolger bij sociale zaken t.z.t. als lid te benoemen. DEN HAAG Een 53-jarige koopman uit Alphen werd in I.oger beroep veroordeeld tot een maand gevangenisstraf. Tevens werd de door hem bestuurde auto verbeurd ver- klaard. AI enige keren had de koopman zich schuldig ge maakt aan het overtreden van c!e vuurwapenwet en het knoeien met gestolen caravans. Bovendien reed hij vrij wel permanent in een auto zonder in het bezit van een rij bewijs te zijn. Een reden voor de Haagse rechter om ver dachte mt de bovengenoemde straf te veroordelen. Hierte gen ging de koopman in beroep, echter zonder resultaat. j Door de kantonrechter was een 35-jarige straatmaker uit Warmond 1 veroordeelt tot een boete van 200,- en een jaar ontzegging van rij bevoegdheid. De straatmaker had zich schuldig gemaakt aan het rijden onder invloed. De Haagse rechter vonniste conform de eis. Een 20-jarige student uit Oegstgeest kreeg een boete van 250,- opge legd en een voorwaardelijke ontzegging van het rijbewijs van drie maanden. De student had in een woeste rit met zijn auto enige ge parkeerde wagens geramd in Rijswijk. Op het politiebureau had hij enige ambtenaren beledigd. j Een 60-jarige veehouder uit Bodegraven had zich enige tijd geleden j voor de Haagse politierechter te verantwoorden. Hij had te veel wn- ter in de door hem afgeleverde melk gedaan. De rechter vonniste conform de eis van 75.- boete. I Een boete van 100,- kreeg een 24-jarige stucadoor uit Leiden. De i stucadoor had de Vestigingswet overtreden. Zonder in het bezit te zijn van een diploma had hij een eigen zaakje opgericht. Door het Bedrijfschap was hij gewoon als lid geaccepteerd, maar hij mocht j zijn bedrijf niet uitoefenen. Daarom had hij besloten het vak eraan te geven. De rechter wilde volstaan met een boete van 100. ITOMPWIJK De afdeling Leid- schendam van het Nederlandse Rode Kruis, dat in Stompwijk wel veel daadwerkelijke mede werking ondervindt, maar dit niet ziet uitgedrukt in het aantal leden, gaat trachten deze tekort koming weg te werken. Ieder huisgezin te Stompwijk heeft een folder in de bus ge had, met daaraan een strook om zich als lid op te geven. Deze stroken worden in de loop van deze en de volgende week bij de mensen opgehaald. Ter loops hebben we even een blik geworpen op de ledenlijst van 1 het Rode Kruis te Stompwijk. Meteen viel het op, dat de leden meestal diegenen zijn, die met het Rode Kruis via boottochten enz. direkt te maken hebben. Het belang wordt dus veelal in gezien, als de noodzaak om van de diensten van h.et Rode Kruis gebruik te maken zich aandient. Om zolang te wachten is toch echt niet nodig. Dus, Stompwij- kers wordt lid van deze zo sym pathieke instelling. Voor slechts 2,50 voldoet u al aan de mini mum jaarcontributie. Flessenhals" hij Hoogmade krijgt zijn reconstructie WOUBRUGGE/HOOGMADE Het grootste deel van de provin ciale weg 6a, de verbinding tus sen Leiderdorp en Ter Aar, is ae laatste jaren belangrijk ver breed, verlicht en aangepast aan het moderne verkeer. Tus sen Leiderdorp en Koogmade is nog steeds een soort flessenhals tussen rijksweg 4a en de on langs verbrede Wittert van Hoog land-brug, edn smal weggedeel te vrijwel zonder bermen, waar al verschillende verkeersonge vallen hebben plaats gevonden. Wet ligt in de bedoeling bij de re constructie van dit weggedeelte van circa 500 meter, dat vanaf de brug de bocht grotendeels wordt afgesneden en een recht streekse verbinding komt met de aftakking met de rijksweg. De aanbesteding van dit werk, waarvoor drie maanden is uit getrokken. zal plaats vinden op 22 oktober in het Provihciehuis te 's Gravenhage. lanneer ook dit deel van straat verlichting zal worden voorzien, houdt dit in, dat vrijwel het ge hele tracee tussen Leiderdorp en Woubrugge, behoudens enke- 'e stukken aan weerszijden van Ofwegen, van een moderne ver lichting is Zoeterwoude Opnieuw heeft zich een gegadigde gemeld voor vestiging in De Grote Polder. Het betreft hier de B.V. Gebr. Rolffs Handelmaatschappij te Alkmaar wat een groothandel is in electrotechnische artikelen welke afkomstig zijn uit Neder land, Duitsland, België en Ita lië. De aan- en afvoer zal voorname lijk geschieden met vrachtauto's zodat een aansluiting op vaar water of spoorweg niet aan de orde komt. Het bedrijf wil zich vestigen op gronden welke het eigendom zijn van het Industrie schap waarin de gemeenten Lei den en Zoeterwoude participe ren. Het gaat om een terreinop pervlakte van 6000 m2, waarvan de helft bedrijfsruimte, 2000 m2 voor eigen wegen en parkeerter rein en het resterende deel van 1000 m2 als reserveterrein. Voornamelijk om milieuhygiënl- sche redenen is de goedkeuring van de gemeenteraad nodig. Ge let op de verstrekte informatie en met inachtneming van her advies van de commissie vonr openbare werken stellen b en w voor de goedkeuring te verle- ZOETERWOUDE Earth and Fire zat zaterdag 29 september een concert gtfven in Het Cen trum te Zoeterwoude. De groep zat tijdens een optreden van bijna 2 uur o.a. hun nieuwe lp ..Atlan tis" ten gehore brengen. Het op treden van Earth and Fire zal begeleidt worden mpt een specia le lichtshow. Voor de pauze zal de Zoeterwoudse groep de Shoes optreden. MFUWKOOP Van de moge lijkheid om voorstellen te doen tot dc naamgeving van het in aanbouw zijnde Nieuwkoopse gemeentelijk sportcomplex is slechts in geringe mate gebruik gemaakt. Uit de inzendingen zijn door het gemeentebestuur van Nieuwkoop de namen DE DI'LEN en DE RUIGTBOS ge selecteerd en zij stelt de raad voor te besluiten tot de tenaam- geving Sportpark ,,De Dillen". Deze naam, welke is afgeleid van de welbekende rietsigaar of lampepoetser roept enerzijds een associatie op met het Nieuwkoopse plassengebied en s anderzijds door zijn eenvoud te prefereren, aldus B en W van Nieuwkoop in hun nota aan de Raad. Ir haar vergadering van donderdag a.s. zal de raad zich aefinitief over deze tenaamstel ling uitspreken. Verkoop grond Bernliardlaan van de haan NIEUWKOOP Het perceel grond aan dc Bornhardlaan, hetwelk enige tijd geleden mid dels raadsbesluit werd verkocht aan de aannemingsmaatschappij Vink Veenman te Noorden met als gewijzigde bestemming de bebouwing met 3 eengezins woningen voor ambtenaren van de gemeente Nieuwkoop zal voorlopig niet bebouwd worden. In haar nota aan de raad stellen B en W van Nieuwkoop voor het verkoopbesluit in te trekken. Van vele zijden waren protesten gerezen tegen de verkoop van aeze grond en bebouwing daar van met woningen. In de Oran- jebuurt werd zelfs een aktieco- mitè opgericht met het doel dit laatste stukje groen voor deze buurt te behouden. Daar de verkoop destijds plaats vond onder uitdrukkelijk voor behoud van de mogelijkheid tot bebouwing daarvan zien Ben W van Nieuwkoop deze mogelijk heid onder de gegeven omstan digheden als zeer dubieus en stelt zij de Raad voor overeen komstig hun voorstel de ver koop als ongedaan te beschou wen. Commissie tegen kalvermesterij LE1DSCHENDAM De commis sie voor openbare werken en ruimtelijke ordening heeft zich unaniem achter het voorstel v unaniem achter het voorstel van B en W verklaard de beroep schriften voor het beginnen van een kalvermesterij aan de Oosl- vlietweg af te wijzen. De heten P.M. Bleijs en H. Kor- ver hadden een bouwvergunning aangevraagd voor het oprichten var. twee stallen en twee wonin gen maar B en W hebben geen vergunning willen verlenen om dat uit dc overgelegde beschei den er ingewonnen informaties wan gebleken dat de gebouwen- geen dienst zouden gaan doen voor een agrarisch bedrijf. Hoewel het niet met zoveel woor den werd gezegd hadden de commissieleden het gevoel dat de twee woonhuizen de voor naamste redenen voor de aan vragen waren, de stallen zouden naar hun mennig waarschijnlijk over enkele jaren verdwijnen. De gemeenteraad zal zich in de vergadering van maandag 8 ok tober over de beroepschriften uitspreken. Kaiitoorshow ,-Cieba" in Leiderdorp LEIDERDORP „Cieba" organi seert morgen en overmorgen een show aan de Willem Barentsz- straat 35. Tijdens de show zullen alle nouveautés op kantoor ge bied te zien zijn. Zo is er een rijke keuze aan meubels, kluizen, electron.sche kantoor machines roterende kaartsystemenmaga zijnkasten en Cieba-systemen Naar schatting zullen 300 appa raten en systemen tentoongesteld of gedemonstreerd worden. De show is te zien van 10.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur op 28 september en van 10.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.00 uur op 29 september. Ui 1^1 Leiderdorp Gisteren is begon nen met de opbouw van het groepshuis voor de Van der Does-Liethorpgroep op de kleine zandput aan de Mauritssingel. Mede als gevolg van het Prefab Bouwsysteem rijst het als een paddestoel uit de grond. Ver wacht mag worden dat het ge heel over ongeveer 8 weken door de jeugd wordt betrokken. Hard dient er echter nog wel ge werkt te worden can het bijeen brengen van geld voor de ver- dde inrichting. Diverse akties onder de leden zijn reeds van start gegaan. Ook bij de Leider- dorpse bevolking zal binnenkort „aan de bel" worden getrokken tijdens de inzomelingsaktie van l oud papier. Alle inwoners wor den gevraagd om hun oude kranten tijdschriften e.d. even tjes te sparen voor dit doel. Za terdag G oktober zal met het op halen begonnen worden in het deel van de gemeente gelegen tqssei. de Koudekerksc grens en de Persant Snoepweg. Op 13 oktober is het resterende gedeelte van de gemeente aan de beurt. Naast deze inzameling zat op 17 november nog een huis-aar.-huis-verkoop gehouden worden van long-drink glazen van een leuk model met vignet van de verkennersgroep tegen eei: zeer nette prijs. De kosten' van het hele troephuis zal be dragen ongeveer 245.000. Dit bedrag is gelukkig al voor een groot gedeelte bijeengekomen door de toezegging van CRM en een garantie van de Gemeente Leiderdorp. WASSENAAR In de Openbare Bibliotheek aan de Luifelbaan wordt tol en met 15 oktober een interessante tentoonstelling gehouden over prenten en platen. Op een aantrekkelijke wijze wordt een overzicht gegeven van allerlei technieken die werken en wordrm toegepast bij het drukken van prenten en platen. Er wordt onderscheid gemaakt tussen hoogdruk-houtsnede, houtgravures, linoleumsnedi.' en diep druk - kopedgravure, stippelgravure, staalgravure, ets etc. en de vlakdruk de lithografie of steendruk. Er zijn naast de voorbeelden van allerlei technieken duidelijke verklarende teksten aangebracht. Voor ieder die zich voor deze kunstvorm interesseert is er een bui tengewoon instructief boekje op de tentoonstelling verkrijgbaar, .prent praat" getiteld en uitgegeven door hel Bureau van de Rijks inspecteur voor Roerende Monum:~.L\\ c'.it boekje is rijk gel/Iu' streerd met de voorbeelden, die ook op de expooLie aanwezig zijn.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 5