N. J. VERHAAR NIEUWE WETHOUDER IN DE GEMEENTE ALKEMADE toename van Vrees voor rioolstank bij nieuwbouw Oud-Ade Driekamp voor scholen Lisse rijn- en veenstreek HAZERSWOIJDE IN TOUW VOOR LANDBOUW PROJECT Afdeling NWWB in Leiden? Wat u moet weten I PAGINA 5 DINSDAG 25 SEPTEMBER LEIDSE COURANT HAZERSWOUDE Pastoor Peter Dalali en zijn katechisten uit het Tanzaniaanse dorp Ngaya zijn enorm blij, dat de sectie missie en ontwikkeling van de parochie H. Mi- chaej/H. Bernardus te Hazerswoude-Rijndijk/Koudekerk brengen voor het landbouwproject in Ngaya. Intussen is dit Ngaya iets tastbaarder voor de organisatoren van het project geworden, want bekend is nu dat er een groot stuk land is, waa rmen rijst, katoen en mais wil gaan verbouwen. Men wil dit terrein met ossen, ploegen en met de hand gaan cultiveren. De in Ngaya geboren pastoor Dalali is sinds januari in zijn geboorteplaats werkzaam en heeft al de stimulans gege ven, om diverse vruchtbomen te planten. ,,Die pastoor Da lali is de juiste man voor dit project", zo werd uit het Tanzaniaanse dorp bericht. Als de regentijd, in november, begint, zal Ngaya overlopen van activiteiten, In het kader van Wereldmissiedag (op 21 oktober) én in het kader van het Ngaya-project zet de sectie missie en ont wikkeling diverse activiteiten op touw in de komende we ken. Op 8 oktober wordt om 19.30 uur een film vertoond voor de bewoners van Rhyndael te Koudekerk aan den Rijn. Op 9 oktober, om 20.00 uur, wordt in Het Anker een filmavond gehouden. Pater A. Schrtijder (OFM) van het Diocesaan Missiesecretariaat zal als gespreksleider optre den op deze bijeenkomst, waar twee films worden ver toond. „Eerlijk zullen we alles delen" en williger werk zaam is). Avanti-dames startten met nederlaag HAZERSWOUDE Het dames team van de Hazerswoudse ta feltennisvereniging Avanti start te de competitie met een 4-6 ne derlaag tegen het Delftse Phoe nix. Els Vreeburg kwam onge slagen uit de enkelspelstrijd, terwijl Anneke de Boer een punt scoorde. Het gemis van de geblesseerde Liesbeih Smits bij Avanti deed zich al lichtelijk voelen gezien het feit dat inval ster Miriam van de Poel on danks vele inzet en inspannin gen niet aan puntcnbud kon ko men. Het was toch niet zo'n beste com petitiestart voor Avanti, want het eerste herenteam verloor bij Frisol met 9-1. Leo Straathof redde de eer voor de Hazers- woudenaren, die hun tweede he renteam met 7-3 van VEV za gen verliezen. Wim van Steen bergen scoorde hier twee maal een Aartjan Pannebakker een keer. Avanti's eerste meisjesteam hield de clubeer hoog door met 9-1 te winnen van Meyel. Annemieke Smits en Wilma Kooter kwamen ongeslagen uit de strijd, Anne- lies Timmermans verloor een partij. Het tweede meisjesdrie- tal van Avanti verloor mét 7-3 bij BUNA en dat kwam omdat Ineke Streng slechts twee keer en Karin van Meygaarden maar een maal een punt wisten te scoren. Avanti's jongensteam i verloor met 7-3 van SKF. Leon j van de Werf en Peter do Groot wonnen elk een maal; Leon van de Werf en Peter Streng waren goed voor de dubbelwinst. LEIDEN Het adviesbureau voor Leiden van de Nederlandse Weduwen en Weduwnaars Bond wil bij voldoende belangstelling een bcndsafdeling voor Leiden en omstreken oprichten. ALKEMADE De KVP-er N. J. Verhaar is de nieuwe wethouder van Alkemade. Volledig volgens de ver- wachtingen is de heer Verhaar gisteravond tijdens de raadsvergadering tot opvolger van de heer Wagenaar gekozen. Hij kreeg tien van de vijftien stemmen. Zijn enige tegenkandidaat, de VGA-er H. M. L. van Duij- keren verwierf vier stemmen. Een raadslid had I zijn/haar stembiljet blanco gelaten. De heer Verhaar is vijftien jaar lid geweest van de gemeenteraad. Op merkelijk is, dat zowel wethouder Rietbroek als zijn nieuwe collega afdelingsbestuurders zijn van het NKV. Burgemeester P. M. F. Smolders zei blij te zijn met de verkiezing van de heer Verhaar. „U hebt al een lange periode gewerkt aan de belangen van de gemeente Alkemade en daarmee hebt u getoond, dat u het wet houderschap waard bent. Ik voorspel echter wel, dat u de eerste tijd zal schrikken van de hoeveelheid werk van een wethouder in onze gemeente maar dat zal u wel ondervinden". De nieuwe fractieleider van de KVP in de raad, de heer P. C. W. van der Meer zei het een bekroning te vinden voor zijn voormalige voorman, dat deze nu tot wethouder is gekozen. VGA-leider Van Duijkeren sloot zich daarbij aan en kondigde alvast aan, dat het beleid van de nieuwe wethouder door zijn partij kritisch zal worden ge volgd. De nestor van de Alkemadese raad, de heer K. Uit den Boogaard (Prot.-Chr.) bracht een „vaderlijke gelukwens" naar voren maar wees de heer Verhaar er wel op, dat het beklimmen van de ladder een steeds grotere politieke eenzaamheid met zich mee brengt. Wethouder Verhaar zelf zag een grote verantwoordelijk heid in zijn nieuwe taak. „Daar komt nog bij, dat de man, die is weggegaan schier onvervangbaar is", al dus de KVP-er. Hij voegde daaraan toe, dat hij hoop te de nodige tijd te krijgen voor een goede inwerkpe- riode. Voor de wethoudersverkiezing had de beëdiging van het nieuwe raadslid (in de plaats van de heer Wagenaar), de heer A. M. van der Geest uit Rijpwe- tering, plaats. WARMOND Vanavond komt de raad weer bijeen. Gespro- ken zal worden over: De verhoging van de maxima van de subsidie regeling voor het onderhoud van mo lens, verhoging van de huur van ,,Klim-op" Aanvullends kredieten restauratie raads- zaal en verdaging van de j vergunning voor het ontgron- den van een gedeelte van de speelweide voor de bootjes haven. NIEUWKOOP Met ingang van 1 oktober a.s. worden er weer bijbelclubs georgani seerd in de Gereformeerd Kerk aan de Achterweg, j Deze clubs zijn vrij toegan kelijk voor iedereen. NIEUWKOOP In de Gere formeerde Kerk zal op don- derdag 27 september een in formatieve bijeenkomst plaatsvinden met als onder werp de „gezins-adoptie". De bijeenkomst begint om 8 uur. LELDEN/WAGENINGEN Aan de landbouwhogeschool te Wageningen slaagde C.M. Binnendijk uit Noordwijk voor zijn doctoraalexamen- Plantenveredeling. De heer j A.H Haitsma uit Leiden slaagde voor de Voedings leer. NIEUWKOOP Aange naam, Juultje is de naam. Je zou het haar bijna ho ren zeggen als ze zo op de rand van de boot zit. Juul tje is het Javaanaapje van de familie Mook uit Den Haag. De heer Mook heeft een boot in Nieuwkoop en is dan ook een veel geziene gast in deze plaats. AI tien jaar maakt de aap deel uit van het gezin Mook. Sa men met hond en schild pad lijkt de boot een beet je op de ark van Noë. Het houden van een aapje is volgens mevrouw Mook al lerminst aan te raden. Het is plezierig op zijn tijd maar de last is vaak groot. Toch is het echtpaar bij zonder verknocht aan het dier. En dat ondanks het feit, dat Juultje wel eens en knauw in het verzor gend mensenvlees geeft. Oplossing over enkele jaren te verivachten I Er zijn al een aantal leden, die regelmatig bij elkaar komen en eventueel over hun problemen praten. Weduwen en weduw- naars, die meer willen weten over de bond kunnen bij onder- I staande adressen informeen. Bij voldoende interesse wordt op I een nader te bepalen datum een informatieavond gehouden. Het j adviesbureau wordt geleid door de heer G. J. M. Goslinga, Jac. Urlushlantsoen 96, Leiden, tel. 61112 (uitsluitend 's avonds), j Andere contactadressen: mevr. G. Kriek-Jacobse, tel. 01710- 41309 en mevr. B. Dijkwel- v.Niekerk, tel. 01710-30625. ALKEMADE De lozing van het rioolwater in Oud Ade zal in de nabije toe komst flinke problemen gaan opleveren. Dit is de mening van het Alkemade se gemeenteraadslid, de heer G. J. van der Poel. Tijdens de raadsvergade ring van gisteravond wees de heer Van der Poel op deze voor de mensen in Oud Ade nogal onwelrie kende situatie. Met het oog op de bouw van de onge veer veertig nieuwe huizen 'n het kerkdorp zal de stank vanuit de kolk waar schijnlijk gaan toenemen. De heer Van der Poel vroeg zich af of een lozing naar elders niet te prefere ren is. Burgemeester Smol ders zei, dat ook wel graag te willen maar .volgens hem zit dat er toch voorlo pig nog niet in. Het Hoog heemraadschap „Rijn land" is bezig met deze materie maar het zal nog wel jaren duren voordat het grote riolenplan voor de streek zijn beslag zal hebben. En daar moet op gewacht worden. De gemeente kan zich niet per mitteren een miljoenenverslin dsnde riolering aan te leggen, die na enige jaren overbodig wordt. De heer Uit den Boog aard opperde om in het betref fende riool een zakput te ma ken. Volgens hem zou dit een aanmerkelijke verbetering zijn. Naar aanleiding van twee beroep schriften (van de heren C. Dui venvoorden en N. P. Heems- kerkt kwam ook de kampeer- miadelenregeling weer ter spra ke. De heren Van der Poel en Uit den Boogaard verklaarden niet zo gelukkig te zijn met de uitwerking van deze regeling, welke het plaatsen van drie „kampeermiddelen" op een boe renerf toestaat. De hee rUit den Boogaard zei. dat de regeling eigenlijk was gemaakt om de caravans zoveel mogelijk te we ren. „Maar", aldus het raads lid. „als een gemeubileerde ka mer in een boerderij wordt ver- huuro, dan is dat ook een kam peermiddel", waarmee hij wilde aantonen, dat de indertijd in het leven geroepen regeling enigs zins aan zijn doel voorbij schoot.. Hij wes erop, dat Alke made zijn taak als recreatiege meente in de Randstad zo goed mogelijk moet uitvoeren. Burge meester Smolders verklaarde, dat nog steeds gewacht wordt op een goede landelijke rege ling, die er mogelijk voor het eind van dit jaar nog komt. De heer Patist zei, dat inder tijd voor slechts drie kam peermiddelen per erf is ge kozen omdat de landelijke regeling ook toen al in de maak was. En als die er eenmaal is, dan is de klok terugdraaien voor veel boe ren moeilijker dan een eventuele uitbreiding van de kampeermiddelen. De beide beroepschriften wer den afgewezen. De heer Van Duijkeren pleit te voor het invoeren van oranje knipperlichten 's nachts op de kruising Sota- weg-Alkemadelaan-Sta- tionstraat. Volgens hem bracht de huidige situatie met zich mee, dat mensen door het rode stoplicht re den en daardoor ongeluk ken veroorzaakten. EIDEN De EHBO-cursus Peerke-Donders gaat op dins dag 25 september van start in de Don Bosco-school aan de Beyerincklaan 15a. Men kan zich aanmelden bij mevr. Meijer-Snijders, tel. 34884 of 's avonds aan de school. WASSENAAR Het nieuwe Ap- plausdienstjaar vangt op 30 september aan met een dienst in de Zijllaankerk, aanvang 19.00 uur. Medewerkenden zijn Sipke van der Land en Hans Breeveld met zang en gitaar. LEIDEN D tuingroepen Oost- vliet, Roomburg en OTV heb ben in samenwerking met Ma ter Sprenger een tentoonstel ling van bloemen, planten, groenten en fruit georgani seerd. Deze wordt geopend op 29 september om 14.000 uur door burgemeester Vis in de kantine van de Vakopleiding voor Volwassenen. Roosen- veldtstraat 45, Leiden. LISSE Op de hoek Heere- weg-Kanaalstraat heeft Roe land Brilmode onlangs een nieuwe zaak geopend. LISSE In wijk 2 (Poelpolder) wordt morgen grf vuil opge haald ('smorgens). In de mid dag kmt men in wijk 1, het niet in de Poelpolder gelegen deel van de Maandagwijk. LISSERBROEK In de Lisser- broek wordt morgen grof huis vuil opgehaad in de nieuwe woonwijk en donderdag a.s. verschijnt men aan de Lisser- dijk en de Hillegommerdijk. WASSENAAR De heer H. H. de Wit zal op 1 oktober a.s. het feit herdenken dt hij 25 jaar geleden In dienst trad bij de gemeentebedrijven. OUD-ADE De kampioenen van 1973 van PV „Het Oos ten" zijn: Vitesse: v. Klink; Midfond: I. Mooten; Fond: W. v. Klink; Oude duif: D. Koet; Jonge duif: D. Koet; Generaal: D. Koet; Navlucht: C. Gijsman. Aan gewezen oud: C. Gijsman, a&ngewezen jong: C. Gijs man, aangewezen navlucht: P. Juffermans, beste fond duif: H. de Haas. OEGSTGEEST De firma Plaizier heeft gisteren in Holliday Inn haar 50-ajrig bestaan gevierd. Naast vele relaties waren op de rexeptie de wethouders Thorn en Temmingk aanwezig. door goede reklame en de gelei delijke opbouw van verkooppun ten moeten trachten het gebruik van snijbloemen ingang te doen vinden. Onder jonge mensen in Engeland begint het reeds en gebruik te worden. De heer LUt- ke Meijer verwacht dat over 2 jaar - mits de markt goed wordt bewerkt - de export naar Engeland van snijbloemen kan gaan toenemen. LISSE De Harddraverijver eniging organiseert woensdag 76 september a.s. een Sport-drie- kamp voor de scholen. Aan deze wedstrijden zullen alle scholen deelnemen met leerlingen van af de derde klas. Voor de twee laagste klassen zullen afzonder lijke wedstrijden worden georga niseerd. De driekamp zal de volgende sporten bevatten: voetbal, atle tiek en zwemmen. Medewerking wordt verleend door Sportclub Lsse, atletiekvereniging De Spartaan en de zwemclub Lisse. Op het sportpark zal het buiten- gebeuren plaats vinden, t.w. voor jongens voetbal en voor jon gens en meisjes atletiek, terwijl het zwemmen voor jongens en meisjes open zal staan. De voet balwedstrijden beginnen "om 13.00 uur, atletiek en het zwem men om 13.30 uur. De voetbal wedstrijden zijn onderverdeeld in twee poules, één voor elftallen uit de 3e en 4e klassen en één voor elftallen uit de 5e en 6e klassen van de lagere scholen. De atletiekwedstrijden worden ge houden in 4 categorieën, nl. jon gens 3e en 4e klas, meisjes 3e en 4e. jongens 5e en 6e en meis jes 5e cn 6e klas. De deelne mers moeten deelnemen aan het verspringen en 60 m hard lopen, terwijl de vier categorieën per school een estafettewed strijd over 60 meter moeten lo pen. De indeling bij het zwem men heeft betrekking op dezelf de categorieën. Gezwommen wordt in series van 10 deelnemers in de breedte van het bad, zodat een keerpunt moet worden ge nomen. Alle deelnemers zwem men, die per categorie 10 x 25 meter vrije slag. Bovendien zul len per school 5 jongens en 5 meisjes een estafetteploeg vor men, die per categorie 10 x25 meter vrije slag zwemmen. AHé' evenementen zijn gratis toegan kelijk. Krediet voor SchotCrveld in de raad NIEUW VEEN Vanavond zal tijdens de openbare raadsverga dering aan de leden worden voorgelegd het voorstel om een krediet van f 1.177.000 beschik baar te stellen voor de bouw j van negentien woningwetwonin gen in het nieuwe plan Schoter- t veld-Zuid. Deze zullen dus worden geëxploi teerd door de gemeente, waar bij de huurprijs wordt geraamd op plm. 260 per maand. De woningen zijn alj<; voorzien van centrale venwmibg en aanslui ting, op gezamenlijke antenne; systeem. Bij bet rijk zal zo hoog mogelijk bouw voorscholen mogelijke jaarlijkse bijdrage in de exploitatiekosten worden 1 aangevraagd. Engelsen zien O gebruik van snijbioemen als verkwisting ALKEMADE In de Alkeburcht heeft de heer G. LUtke Meijer, gepensioneerd journalist, een le- I zing gehouden voor de afd. AI- I kemade vnn de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde. Vijf weken heeft de heer LUtke dit voorjaar in Engeland ge reild, om te bestuderen welke mogelijkheden er liggen voor de export van siertccltprodukten uit ons land naar Engeland. „Aan de Engelsen vooral hebben I wij te danken dat er zo een gro te verscheidenheid van sierteelt gewassen in produktie is, vertel- I de de heer LUtke Meijer. Aan J de hand van prachtige dia's liet hij de prachtige tuinen zien die men in Engeland heeft en de grote verscheidenheid van ge wassen. „De Engelsen zijn ge weldige plantenliefhebbers; ze hebben er veel geld voor over. Maar... het gebruik van snij bloemen vindt men een verkwis ting", aldus de heer LUtke Meij er. Vanuit Nederland zal men

Leidse Courant | 1973 | | pagina 5