„Affaire Hughes": De vuile was van Go Ahead Eagles Fittipaldi overtuigd van zege, maar Revson won Eigenaar Dekkers met Quick Nanny outsider in ren voor amateurs Vijfde plaats schutter Swinkels beloond met uitzending Melbourne Kosters nieuwe voorzitter van afdeling NTTB blNSDAG 25 SEPTEMBER LEIDSE COURANT PAGINA 13 mak pass (Van onze sportredactie) (EVENTER De film ,,De vuile was van Go Ahead Eagles" is in première gegaan. Hoofdrol spelers zijn de Britse acteur Barry Hughes (oud-trainer van Eagles), ex-administrateur Theo Janssen en de advocaat mr. A. Fievez, met op de achtergrond de heren Van der Werff (huidi ge voorzitter van Eagles) en Kraay (manager). Het decor is de „ruïne" van het eens zo trot se Go Ahead, dat momenteel wordt herbouwd door het kwar tet Kraay-Notermans, Van Brussel en Van der Werff. De voorbereidingen voor de film hebben drie jaar geduurd, de periode dat Hughes, voorzitter Brands en Theo Janssen aan het bewind waren. IV »e feiten zijn bekend: oud-admi nistrateur Theo Janssen heeft na mr. Fievez (toevallig ook be- q j stuurslid van G. A. Eagles) te hebben geraadpleegd een aan klacht wegens laster en smaad ingediend tegen oud-trainer Bar ry Hughes, die in het voetbal weekblad Voetbal International onjuiste en lasterlijke uitlatin gen over Theo Janssen had ge daan. In een interview op 12 mei zei Barry Hughes: „Ik wil niet te diep op de zaken ingaan, maar als wie dan ook zou probe ren mij en trap na te geven, zal ik niet schromen in alle hevig heid terug te slaan om dan de volle waarheid openbaar te ma ken". Dit moment schijnt nu te zijn ge komen. Barry Hughes verklaar de vorige week dat hij keihard zal terugslaan als hij nog zwar ter zal worden gemaakt en ver wijst naar een artikel in en dag blad waarin Janssen 'n boekje opendoet over het beleid bij Go Ahead Eagles en Hughes. De trainer reageerde toen nauwe lijks omdat hij dat niet in be lang van Go Ahead Eagles vond. Nu hij en administrateur Janssen zijn vertrokken, wil hij de zaken echter goed aanpak ken. Hans Kraay, de manager van Go Ahead Eagles, is niet gelukkig met de affaire. Kraay: „Voor mij is de zaak erg pijnlijk. Go Ahead Eagles komt weer op ne gatieve wijze in de publiciteit. Ik heb beide heren slechts één geen woord met elkaar gespro- maand meegemaakt. Ze hebben ken! Waarom moeten een verv- lende periode uit de geschiede nis van Go Ahead Eagles weer worden opgerakeld?" Onvolwassen Voorzitter van Go Ahead Eagles Ir. v.d. Werff vond de gang van zaken erg vervelend. „Als de rechter een commissie van goe de diensten wil instellen om tot een vergelijk te komen, dan zal ik de eerste zijn die daarin zit ting wil nemen. Het is onvol wassen van twee personen om nu met stenen naar het verle den te gooien. Ik begrijp alleen niet waarom Barry Hughes zijn eigen straatje moet schoonve gen met deze vervelende uitlatin gen. Zoals ik de affaire nu kan overzien, heeft Barry Hughes ongelijk want de uitlatingen worden niet door de feiten ge dekt". De derde hoofdrolspeler is mr. A. Fievez, advocaat en bestuurslid van Go Ahead Ea gles. .Het artikel van Barry Hughes is bij mij persoonlijk slecht ge vallen. En bij de heer Janssen nog slechtei Meneer Janssen was daar volkomen van onder steboven. Hij nam die schrijve rij van Hughes niet langer en hij heeft mij gevraagd of hij een aanklacht wegens smaad kon indienen. Ik heb daar een paar dagen over nagedacht en toen heb ik tegen Janssen ge zegd: „Ik geloof dat het er wel in zit". In een land als Neder land kun je toch niet ongestraft allerlei leugens laten schrijven? De heer Hughes zal al zijn uit latingen waar moeten maken. In het artikel stond namelijk dat Janssen door Hughes eruit was getrap. Dat is per se niet waar. Janssen heeft namelijk zelf ontslag genomen. Hij vond het niet leuk meer bij Go Ahead Eagles". „Als de Officier de klacht accep teert, zal hij beide partijen ho ren en als hij er dan een straf zaak van wil maken, dan zal meneer Janssen geen advocaat nodig hebben. Barry Hughes wel! En dat zal ik beslist niet zijn"! aldus mr. A. Fievez. Hans Kraay'is niet gelukkig met de affaire: „Voor mij is deze zaak erg pijnlijk" Zoetemelk vierde BARCELONA Joop Zoetemelk is gisteren als vierde geëindigd in de traditionele bergklim van Montjuich in Barcelona. Jesus Manzaneque won de wedstrijd, die bestond uit een tijdrit en een krachtmeting waarbij de renners gelijk van start gingen. De uitslag is: 1. Manzaneque (Spa) 39 minuten en 35 secon den, 2. Pesarrodona (Spa) 39.59, 3. Ocana (Spa) 40.03, 4. Zoete melk (Ned) 40.10, 5. Poulidor (Fra) 40.25, 6. Agostinho (Por) 40.41, 7. Thevenet (Fra) 40.45. Rene Dillen (Bel) won te Ekeren een wegwedstrijd voor profes sionals over 156 kilometer. Dil len was na 3 uur en 26 minuten de snelste sprinter uit een kop groep van tien renners. Na Dil len en diens landgenoten Van Sweevelt en Ongenne werd Ju les Bruessing vierde. Cees Priem werd zesde en Albert Hulzebosch negende. Wim de Waal uit Axel zegevierde in het Belgische Kemzeke in een amateurwedstrijd over 105 kilometer. Hij zegevierde in de eindsprint over Van Avermaet, De Clercq en Van der Veken. Zijn tijd was 2 uur 26 minuten. Onjuist Noor Lund moet snel beslissen A>1 Van onze sportredactie 1EVENTER Manager Hans Kraaij van Go Ahead Eagles is zonder succes in Deventer te ruggekeerd. Hij was het afgelo pen weekend in Trondheim bij de vriendschappelijke interland Noorwegen-Denemarken (0—1) om de Noorse international Tom Lund te bekijken. Ajax staat als eerste club op het lijstje van Tom Lund. Tom Lund, die volgens Noorse kran ten van Ajax een handgeld krijgt van tweehonderdvijftig duizend gulden, zal voor mor gen moeten beslissen. Hans Kraaij: „Ik ben naar Trond heim gegaan omdat Aïax ande re eisen aan de nieuwe speler stelt dan wij. Het contact met Lund, die overigens een goed lo pende sportzaak heeft, mocht ik niet verbreken omdat het niet uitgesloten is dat Ajax alsnog nee tegen Lund zal zeggen. Als dat het geval is, dan is Go Ahead Eagles er als eerste club bij om de Noor naar Deventer te halen. Een andere mogelijk heid is dat Tom Lund wel naar Ajax gaat maar voorlopig niet in het eerste elftal wordt opge nomen. In dat geval zou Go Ahead Eagles Tom Lund voor een half jaar kunnen lenen. ORBASSANO Met een totaal De 16-<arige jeugdschutter Jan van 196 treffers uit 200 schoten is Erik Swinkels gisteren als vijfde geëindigd in het Europees kampioenschap kleiduivenschie- ten (skeet), dat in Orbassano bij Turijn werd gehouden. De titel ging naar de beste schut ter uit de ploeg van Rusland, die ook de landenwedstrijd won, Ta- riel Zkenti, die de maximale score van 200 bereikte. De uit slag is: 1. Zkenti (Rus) 200 pnt, 2. Rasmussen (Den) 199, 3. Cor net (Bel) 198, 4. Gawlikowski (Pol) 197, 5. Swinkels (Ned), Garagnani (Ita), Goreau (Fra) en Antrejev (Rus) 196. In het klassement bij de heren was de paatsing van de Neder landers verder: 12. Cuypers 194 pnt, 56. Pon 186 pnt, 69. Bazel- mans 183 pnt, 75. Van de Ma nakker 182 pnt. LOS ANGELES Tom Okker heeft de finale van het interna tionale tennistournooi in Los An geles verloren. De Nederlandse prof moest met 7—5, 7—6 zijn meerdere erkennen in de Ame rikaan Jimmy Connors. pioenschap voor de junioren op de vijfde plaats met 141 punten. Na de prestaties in het Euro pees kampioenschap, 21 deelne mende landen met meer dan honderd schutters in totaal, heeft de K.N.S.A. besloten Erik Swinkels en Wim Cuypers in te schrijven voor het wereldkam pioenschap, dat in november te Melbourne (Australië) wordt ge houden. ,-In het interview doet Barry Hu ghes ook uitspraken waarvan ik pertinent weet dat ze onjuist zijn. Hij doet er uitlatingen over transferzaken die in strijd zijn met de werkelijkheid. Ik vind het bovendien ver beneden peil dat Barry Hughes mensen om laag haalt om zichzelf op een voetstuk te plaatsen. Ik kwam ook in het bewuste artikel voor. Hij noemde mij altijd Steven Cord (de bekende advocaat uit de televiserie Peyton Place red.) Steven Cord was voor Hughes helemaal het einde.... Toen heb ik hem in een ge sprek, zonder dat ik boos was over het feit dat hij Steven Cord zei, uitgelegd dat ik Steven Cord een slechte advocaat vond. Maar hij zei het aütijd op een manier alsof hij met een onge looflijke dwaas in het bestuur te maken had. De tegenspeler van Barry Hu ghes is oud-administrateur Theo Janssen. Janssen: „Hughes heeft mij in dat artikel zwart willen maken. Als hij had gezegd: Janssen kon het werk niet aan, Maar de uitspraak dat ik er dan zou ik dat hebben geslikt, door hem ben uitgeschopt neem ik niet. Het smoesje: je moet er niet te zwaar aan tillen, ken ik onderhand. Dat zegt hij altijd. Ik til er wel zwaar aan. Ik heb meneer Flievez geraadpleegd en hij zei: alls je een advocaat no dig hebt, zal ik trachten een collega voor je te vinden. Hij zal mijn zaak dus niet behan delen. Dat heb ik uit zijn woor den kunnen opmaken. Aanvan kelijk wilde ik een kort geding, maar dat werd een te kostbare zaak. Een aanklacht kost uitein delijk weinig. Ik wacht nu af, wat er verder met deze zaak gaat gebeuren". De vijfde plaats van Eric Swinkels bij het Europees kampioenschap kleiduivenschieten uitzending naar de wereldkampioenschappen. WASSENAAR De Nestor van de Nederlandse amateurrijders Tin Dekkers is sinds kort op de Wassenaarse renbaan eigenaar trainer. Morgenmiddag treden twee paarden van hem voor het eerst op. In de jockeyren start de nieuwe import uit Ierland Tudor Magie voor het eerst ln Nederland, hij wordt gereden door de schoonzoon van Tin Dekkers de Britse Jockey Tom McGarrity die sinds kort weer op de Wassenaarse renbaan werkzaam is. De combinatie is bij zo'n eerste optreden natuurlijk niet meer dan een outsider. In deze ren worden twee paarden te koop aangeboden. Dat zijn Bourgogne voor vierduizend gulden en Sir Wessel voor het dubbele bedrag. Winstkansen hebben beide paar den niet. Hillegonda een sterk paard als tweejarige is hier in handen van Ina Schwarzkachel. In de ren voor amateurs en ama- trices komt Tin Dekkers zelf in actie met Quick Nanny en ook hier is hij outsider. Favorieten zijn Gaily met Drs. Nico Smit en Joeri met Marian Ooms. De eerste start van de acht sterk bezette draverijen en twee ren nen is om half drie. De tips: Oennepprijs: Limbus Hanover, Kwant en Loo Hanover. GrnninRonprljsKeizerin Corola. Le Plnson en Karl Dear. Goiiriuprljs: Kwikzilver. Icarus en Ju- mllla. MarJaprlJ»: Hillegonda. Forest Star en Tudor Magie GroexbeekpriJ»: Hannibal. Hardy Re- glna en Gay. Graveprijx: Junior. Stal Jofra en Keep It Again. 'Chatee-Prljs: Gaily, Joerl en Quick Nanny. GorredIJkprIJ» Rentree Israël in oefenduel Blauw Zwart (van onze sportredactie) WASSENAAR. In de oefenwed strijd, die Feyenoord vanavond tegen tweedeklasser Blauw Zwart speelt, zal Rkius Israel zijn rentree maken. Het aan trekkelijke duel, dat wordt ge speeld op het terrein aan de Katwijkseweg, begint om 20.00 uur. Opvolger van Koelmans DEN HAAG Morgen zal ln het clubgebouw van Wibats de jaar lijkse algemene ledenvergade ring van de Haagse afdeling van de NTTB worden gehouden. De agenda vermeldt weinig schokkende punten, want er zijn geen tegenkandidaten voor de voorzittersstoel, die door de heer J. Koelmans wordt verlaten en volgens een voorstel van het ai de functie van secretaris be nomen door de heer W. C. C. Kosters, die ongeveer acht jaar de functie vansecretaris be kleedde. Nieuwigheidje in de afdeling is de instelling van een apart jeugd- bestuur, dat in de plaats komt van de vroegere commissie jeugdzaken, De commissie jeugdzaken zal optreden als voor zitter van het nieuwe jeugdbe- stuur, waarvan de andere leden Pieter Revson wrijft bedenkelijk over zijn hoofd. De jury zag in hem na de chaos die werd veroorzaakt door een ongeluk de on verwachte winnaar. Mosport De grote prijs van Canada van dit jaar, werd vol gens de traditie weer onder on gunstige weersomstandigheden gehouden. De trainingen van zaterdag had den weinig waarde omdat de snelheden door regen en mist- vlagen laag bleven. Wegens het slechte weer werden de organi satoren zondag gedwongen de start uit te stellen. Na een uur, waarin de regen minder was ge worden, viel tenslotte de vlag voor het vertrek. De race, bijgewoond door 50.000 toeschouwers, werd sterk beïn vloed door een ongeluk in de 31e van de 80 te rijden ronden. In de tweede bocht van het vier ki lometer lange traject ontstond een botsing tussen de wagens van de Zuidafrikaan Jody Schecktner (McLaren) en Fran cois Cever (Tyrel Ford). Voor de rijders had de botsing geen ernstige gevolgen, maar de wed strijd moest worden geneutrali seerd om gelegenheid te hebben de wrakken van de baan te ver wijderen. Ongeveer tien ronden lang reden de bolides achter een wagen van de organisatie (de pacecar). die de snelheid laag hield. In die periode was onder ling passeren verboden. Onoverzichtelijk Toen het parkoers weer obsta- kelvrij was, werd het groene signaal gegeven en Howden Ganley vloog als eerste naar vo ren. Door het incident was de koers echter cnovcrzichteliik ge worden en met nog 25 ronden te rijden, bepaalden de wedstrijd commissarissen dat Emerson I ittipaldi het veld aanvoerde voor Ganley, Nlki Lauda en Pe ter Revson. In de 31e ronde, toen de botsing tussen Cevert en Schecktner plaats vond, stond Fittpaldi net aan de pits om ook van banden te wisselen. Vrijwel alle cou reurs maakten een pitsstop tegen het einde van de eerste helft van de race om van banden te wisselen. Daardoor en door het incident was het verloop van de wedstrijd zo onoverzichtelijk dat niemand zeker was over de juis te volgorde van de deelnemers in de slotfase. Algemeen werd aangenomen dat Emerson Fitti- paldi het veld aanvoerde, maar aan het eind van de tachtigste ronde ging de geblokte vla- et voor -rn omlaag, maar pas ter wij' ®r Revson de eindstreep r- was ook niet absoluut r*"- ker over de uitslag en tien mi nuten nadat Revson de race had voltooid werd een voorlopige uit slag van de eerste drie (Revson. Fittipaldl en Onver) bekend ge maakt. Het was bovendien nog een officieuze uitslag. „Ik be grijp er niets meer van", ver zuchtte Fittipaldi, die zijn tweede j plaats in het klassement van hef wereldkampioenschap achter Jackie Stewart, die al zeker is van de titel, had versterkt. „Ik was er heilig van overtuigd, dat ik voor Revson over de eind streep ben gegaan". MOSPORT Pas sIstermorRen kon den de organisatoren van (ie Grote Prijs van Canada da officiële uitslag uit: 1. Peter Revson (S) Mc Luren hekend mokon. Die zng er als volgl 80 ronden In 1 uur 69 minuten en -i onde 2 Emerson FltUpaldl <Braz> Lotus 80 ronden 1 59.36 8 3 Jackie Oliver (GB) Shadow SO ron den 15Ö.3S5: 4 Jean-Pierre Be'.tolse I-BR I 80 ronden 1.69.40.5 5. Jackie Stewart (Schol) Tyrrel op :i rondo6 Houden Ganley (Nleow- Vel TO-MtI -oro op ecn rondo: 7 James Hunt (Eng) March op twee ronden; 8 Carlo Reutcirt.m (Arg.) op twee ronden; 9. Mike Hall- wood (Eng.) Surtees op twee ron den; 10. Chris Amon (Nw.-Zecl.) Tyr rell, op drie ronden. (in totaal zeven) gekozen zijn in een vergadering van jeugdlei ders. Het jeugdbestuur zal onder verantwoordelijkheid van het afdelingsbestuur een auto noom beleid voeren. De leden vergadering moet er morgen zijn goedkeuring aan hechten. Interland Op zaterdag 6 oktober wordt in dc André Thunissenhal aan de Tho- lensestraat, het clubhuis van de Haagse tafeltennisvereniging Wibats, de interlandwedstrijd Nederland-België gespeeld. Wie er voor beide landen uit zullen komen in deze wedstrijd voor d» tweede divisie van de Euro pese Liga, waarin Nederland ondanks ecn tweede plaats in de derde divisie vorig seizoen toch is ingedeeld, is op dit ogenblik nog niet bekend. De teams be staan uit twee heren en één dame. Deze interlandontmoeting begint om 19.00 ur. Drie winnaars in sporttoto Dezelfde naam Den Haag De uitilag van HAARLEM Het voetbelbled „Kick", een uitgave van B.V. Oberon In Haarlem behoeft zijn naam niet tc wijzigen. De president van dc rechtbank in Haarlem mr. L. Graaf Schlm- melpcnninck heeft gistermiddag de els hiertoe van de Duitse fir ma Olympia Perlach Neuren berg in een kort geding afgewe zen. sporttoto nummer zeven van 19 september is: Deelnemers: 272.023; Bruto inleg: 486.834; Prijzenbedrag: 205.930.78, B'schikbaar voor de eerste, twee-! de en derde prijs en de premie elk 51.482.70. Eerste prijs: 3 winnaars, die elk bruto 17.160.90 ontvangen. x, D ze Duitse firma, uitgeefster Tweede prj.: 37 w nn.ar., die van het DuiUt ponblad „K.c- brato I 1 391.40 ontvangen ker„ „,|dg de van K|cV. Derde prijs 494 w nnaars, die per veranderd zien. omdat in tins kolom 104.20 ontvangen. ]anj vc.e| Vëi^fitring zoii" ont- De premie wordt na het verstrij'-Tstaan bij dc'VfentOOp. Olympia ken van de ,xeclata\e(entujn j Perlach had de president ook wQepsdag 17 oktober a.s. bij lo- gevraagd „Kick i'* te verbieden ting toegewezen aan een van de dc opmaak on'1 inhoud van het eerste prijswinnaars. I Duitse blad na tè bootsen

Leidse Courant | 1973 | | pagina 13