Bijeenkomst PvdA met J. Schaefer werd „hearing" Spoedig rond molen nieuwe de weg Valk DE OUDE POST IN GEBRUIK GENOMEN stad en randgemeenten Drs. P's „Sursum Corda" verdienstelijke kitsch Kennelpraktijken Oranjefeest door storm gehandicapt RAAD STEMDE ZAALVOORSTEL B. EN W. WEG Wonderlijk vulmiddel voor vakiiian en gezin PORION R is PAGINA 3 ZATERDAG 22 SEPTEMBER 1973 LEIDSE COURANT LEIDEN Het was niet ja] kretaris van Dam maar Staats- sekretaris Schaeffer, die op de openbare bijeenkomst van het distrikt Leiden van de Partij van de Arbeid het woord kwam De kenschets dering was meer een hearing, die nog niet gebruikt zijn. En die ging natuurlijk over de Op de klacht, dat er in het verle woningzaken. Deze „haering" had een zakelijker verloop dan die met staatssekretaris van Dam. Dit kon ook, daar de op komst niet zo groot partijbijeenkomst werd alleen De heer Schaeffer had in zijn in gemaakt bij de inleiding van de staatssekretaris, waarin hij het in de troonrede aange kondigde beleid uit de doeken deed, en aan het eind. Toen kwam een jonge volgeling N van Mao aan het woord, die zeer goed begon, bij de pro bleemstelling over de samen hang van huren en bouwkosten. Hij liet zich echter verleiden om •met de staatssekretaris een •ideologies debat aan te gaan en werd toen onbarmhartig afge kraakt. De rest van de langdurige verga- leiding reeds een duidelijke lijn getrokken tussen aktie-kommit- tees, die konstruktief mee bou wen en aktie-kommitees, die dor onjuiste voorlichting en gebrek aan konstruktief denken veel el lende veroorzaken voor de men sen. De zo zoetjes aan beroem de, zevenmaal vertelde procedu re van V. Dam, kwam nu voor de achtste keer op tafel. den renovaties gedaan waren, die slecht waren uitgevoerd, kwam het volgende antwoord: „Ook ik kan niet garanderen, dat er gee plan meer zal mis lukken. Door meer geld beschik baar te stellen en door toezicht van projektbureaus als de Nat. Woningraad is er wel een betere garantie dat het goed gaat". In de Leidse situatie kon hij ook wijzen op de subsidie-mogelijk heden in de persoonlijke sfeer. Daarmee kan bereikt worden, dat renovatie ook voor de abso luut minst draagkrachtigen mo gelijk wordt. In de Leidse situatie vertelde de Een opmerkelijke uitspraak heer Schaeffer, dat hij er inder daad van op de hoogte was, dat er in Leiden woningbouwvereni gingen waren (niet alle), die fondsen voor onderhoud hadden, de staatssekretaris was, dat de bouwkosten in sommige geval len ernstig omhoog gaan door vernielingen op de bouwplaat sen. 2 (51 LEIDEN De carnavalsvereniging „De Hutspotten", opgericht in april van dit jaar en (nog steeds) ?1ijk5 Leidens enige instelling op dit gebied, beleefde gisteren het kennismakingsbal in het Antonius Club- 13,i huis'. Op dit eerste bal werden bestuur en Raad van Elf aan de leden voorgesteld. „De Hutspotten" telt op het ogenblik 360 leden. Voorzitter Sjef Rosdorf (op de foto aan het woord) hoopt binnenkort i'3 het 500ste lid te kunnen begroeten. Het eigen lied en een klapmars gingen er gisteravond geheid in. i de toekomst uit zal LEIDEN Spoedig zal een begin worden gemaakt met de ingrijpende wijziging van het wegenbe loop rond molen De Valk. Als de gemeenteraad ermee akkoord gaat zal oostelijk van de molen (over het voormalige marktterrein) een weg wor den aangelegd, die de Lammermarkt verbindt met de te verbreden Valkbrug. De brug zal wor den verbreed door een (tijdelijke) Baileybrug over de Rijnsburgersingel te leggen. Als de brug verbreed en de nieuwe weg aangelegd is, zal het mogelijk zijn de Molenwerf (tussen molen en monument) voor het verkeer te sluiten Men wil er een groenstrook,van maken. Met de hierboven genoemde werken is een bedrag ge moeid van 400.000. In een later stadium moeten nog rioleringswerkzaamheden worden uitgevoerd, die naar raming een bedrag van 1 miljoen zul len vergen. De wijziging van de wegen bij De Valk komen aan de orde in een informatieve raadsvergadering op 1 oktober, waarin o.m. gesproken zal worden over het voorstel van B en W om 1 miljoen uit te trekken voor asfaltering van de Burggravenlaan en een gedeelte van de Koninginnelaan. Dit in het kader van het asfalteringplan voor de bus routes. De bussen komen in dezelfde informatie ve vergadering ook ter sprake bij een voorstel van het college om aan de NZH een aanvullend subsidie van 1.492.700 te verstrekken over de jaren '71, '72, en '73. Het schrijven van een recensie of nabeschouwing is altijd al een problematische en bijzonder omstreden zaak geweest, maar wordt dat helemaal zodra het gaat om een programma als „Sursum Corda", dat door drs. P. geschreven werd voor het Gentse Keldertheater Area. Op deze kunstpagina van vorige week zaterdag berichtten wij al, dat de kitsch in deze voorstel ling hoogtij viert, maar daar mee beginnen meteen alle moei lijkheden. Wat voor normen moeten er aangelegd worden als mor toch een zesde zintuig moet hebben. Zit men niet op dezelf de golflengte waarop tekst schrijver en regisseur Heinz Polzer zich bevindt, dan blijken de meest briljante vondsten plotseling uitingen te zijn van de meest grove banaliteit en smakeloosheid. En zo kan het dan gebeuren dat men twee wil lekeurige mensen uit het pu bliek naast elkaar ziet zitten, waarvan de een verveeld voor zich zit te kijken terwijl de an der bijna van zijn stoel valt van het lachen. de kitsch als stijlmiddel ge- Over het geheel genomen kan bruikt wordt? Is het niet zo, dat „Sursum Corda" een de meest afgrijselijke kitsch per definitie ook de beste is? En is het dan zelfs niet de grootste kitsch om hier ook nog serieus op in te gaan? Wel is gister avond in het LAK-tehater geble ken, dat men voor dit soort hu- en uiterst vermakelijk program ma genoemd worden. De pre sentatie, die bewust zo amateu ristisch en pathetisch mogelijk is gehouden, brengt natuurlijk het grote gevaar met zich mee dat de voorstelling, naarmate de avond vordert, steeds minder verrassingen biedt. Polzer heeft dit proberen te ondervangen door de volgorde van de num mers, zoals die oorspronkelijk staat afgedrukt, enigszins te wijzigen, maar toch wordt het programma van een zekere een tonigheid gered door de presta ties van de executanten, die werkelijk met een maximum aan flair de meest waanzinnige nonsens de zaal in weten te smijten. Namen noemen is ei genlijk niet eerlijk, men moet de prestaties zuiver als ensem ble-werk zien, maar een uitzon dering moet toch gemaakt wor den voor Griet de Bock, die met haar prachtige stem en haar su blieme voordracht weieens een nieuwe ster aan de cabarethe- mel zou kunnen worden. Paul Korenhof Hoe is het in godsnaam moge lijk, dat er in de 20ste eeuw nog gevallen van dierenbeu- lerij kunnen voorkomen, waartegen politie en dieren bescherming niets, maar dan ook niets kunnen onderne men! Verleden week kocht ik bij een hondenkennel aan de Was- beeklaan te Warmond een Dobberman Pincher voor 245,- Het beest moest maandag j.l. echter worden afgemaakt, want hij bleek aar. de hondenziekte te lij den. Bij een dierenarts in Oegstgeest, waar mijn hond werd behandeld, zaten in de wachtkamer liefst drie men sen, die bij dezelfde man voor veel geld een hond had den gekocht. Ook deze hom den waren onder behande ling. omdat zij aan de hon denziekte leden. Een hiervan is inmiddels afgemaakt! Teruggekomen bij de kennel zegde de eigenaar mij toe. Kuyper tegen mondelinge toezeggingen LEIDEN Wouter Kuyper (de mocratische fractie) is het niet eens met de werkwijze van B. en W. ter bescherming van het fonteintje aan de Vismarkt door Monumentenwet die schriftelijke afspraken voorschrijft. Bovendien zou de toestemming van dc werkzaamheden aan het fonteir. in strijd zijn met een raadsbesluit. Dit was voor Kuy per aanleiding enige schriftelij ke vragen te stellen aan het col lege. Kuyper stelt dat de contro le van de raak over bepaalde zaker. een fictie worden indien het college zich „vastlegt" met mondelinge afspraken en toe stemmingen. Lisserbroekers en het milieu LISSERBROEK Ondanks het slechte weer was er gisteravond een goede opkomst voor de jaarvergadering van het Dorps- huiswerk in Lisserbroek onder voorzitterschap van de heer Donker. Her financieel verslag meldde een batig saldo van f 1965. Bij het verslag over het milieubeheer Haarlemmermeer deelde de heer Vinck, lid van de Milieu werkgroep, mede dat de Lisser broekers in eerste instantie zelf ervoor te zorgen hebben, dat het milieu bewaard blijft door ^een vuil en andere voorwerpen in de Ringvaart te gooien. In de vacature-Timmers werd in het bestuur gekozen de heer Doedes, die tevens werd be noemd tot voorzitter van de Jeugdraad ROELOFARENDSVEEN Voor Voor de kleuters en de kinderen de jeugd kwam vrijdag het Veense Oranjefeestvroegtijdig tot een einde. Rond 5 uur 's middags maakten storm en re gen een abrupt einde aan de festiviteiten- Een van de hoogtepunten, de fak kel- en lampionoptocht, waar aan twee muziekcorpsen zouden meewerken, ging niet door. Jammer voor de jeugd, maar misschien kunnen de attributen bewaard blijven voor een vol gende keer. Jammer ook voor de exploitanten van het Luna park, al hadden deze tot aan 5 uur geen reden tot klagen ge had. de le en 2e klas van sisscholen was het begin van de dag nogal meegevallen. Een fleurige ballonnenoptocht met muzikale begeleiding van Liefde voor Harmonie werd een ge slaagde inzet. Aan deze ballon nen was een kaartje bevestigd met naam en adres. Op een parkeerterrein op de Noordhoek werden de ballonnen gelijktijdg opgelaten. En nu maar afwach ten wie de hiervoor beschikbaar gestelde mooie prijzen zullen winnen- Voor de jeugd van de 3e klas tot en met 15 jaar was er 's middags de traditionele .vossenjacht" waarvoor veel animo bestond. 'ALKENBURG De gemeenteraad van Valkenburg heeft zich gis teravond onder voorzitterschap van burgemeester N. van 't Wout uitvoerig beziggehouden met de aan de Ned. Herv. kerk te bouwen zaalruimte en met daarbij behorende problemen rond de rooilijn. 'et name wethouder G. Vis verzette zich tegen wijziging van de rooi lijn. waardoor het nieuwe bouwsel op anderhalve meter van het trottoir komt te staan. „Plegen we hier geen onbehoorlijke zaak?" vroeg mevr. mr. A. M. de Jong-De Graaff (VVD) zich af. Zowel mevr. De Jong als de heer J. Schipper (CHU) betreurde de onple zierige manier waarop alles aangaande de zaalruimte in de publici teit was gekomen Na veel discussie werd het meerderheidsvoorstel van B en W met 4 tegen 3 stemmen verworpen. Kerkvoogdij en bouwcommissie zullen dus met andere plannen moeten komen. Met de overige agendapunten had de raad minder moeite. Herbestrating Van een Boonrak-gedeelte en verhuur van het veerhuisje kwamen er gemakkelijk door. Ook werd nog afscheid genomen van opperwacht meester W. Zevenbergen van de Rijkspolitie, die op 1 sept. werd overgeplaatst naar Oegstgeest. SASSENHEIM - Het dagverblijf voor geestelijk gehandicapten „de Oude Post" te Sassenheim, is door de eerste 17 pupillen in gebruik genomen en zal op 11 ok tober a.s. door burgemeester van Knobelsdorff officieel wor den geopend. Met de verbouw van het voormalige caffé-restau- rant werd in april een aanvang gem'aakt, en het geheel maakt een prima indruk nu hef gereed gekomen is, ruim, licht en aan gepast aan het doel, een verant woord milieu, centrum van so ciale en pedagogische vorming. Op de benedenverdieping bevin den zich de ruimten waar alle activiteiten van de groepen, zul len plaats hebben, w.o. één spe ciaal voor handenarbeid. De ster, arts, psycholoog etc. en een personeelskamer. In de royale tuin, gedeelteijk omge- bijzonder snel verloop heeft ge- Behalve sociaal-pedagogische vor- had. In november 72 werd met de voorbereiding begonnen, en thans is alles gereed (totale kosten incl. inrichting: 9 ton.) Met dit dagverblijf Is de keten in de bollenstreek gesloten. Te Noordwijkerhout een kinderver- blijf, te Lisse een gezinsvervan gend-, en nu te Sassenheim en ming. is er bezigheidstherapie, worden er spraaklessen gege ven. aan muzikale vorming wordt gedaan, en er worden ook gymnastiek en zwemlessen ge geven. Alles wat ze in het prac- tische leven nodig hebben, wordt hen geleerd om tot har monieuze mensen te maken. dagverblijf voor volwassenen. De heer heer Grosman zei verder Er is plaats voor 40 pupillen, nog dat voor een groot soorgge- die in overleg met de Sociale lijk tehuis in Alphen a.d. Rijn in Pedagogische Dienst worden ge- het voorjaar de eerste paal zal plaatst, en die betrokken blijft worden geslagen, en dat even bij het geheel. De kosten van eens in het komende voorjaar plaatsing worden door de Alge- een tehuis voor lichamelijk ge mene Wet Bijzondere Ziektekos- handicapten te Leiderdorp zal ten gedragen. worden geopend. aai ik een Duitse herder mocht meenemen als schade vergoeding voor de Dobber man Pincher. Toen ik hem er echter op wees, dat er al een paar van zijn honden waren afgemaakt, werd de man zo woedend, dat hij de deur van mijn wagen open rukte en de herder uit de handen van mijn dochter griste en vliegensvlug naar binnen verdween. Van de politie kreeg ik te oren dat er niets tegen te doen was. de dierenbescherming vertelde hetzelfde, ook de dierenarts zei dat er tegen deze praktijken niet kan worden opgetreden. Zodoen de was ik gedwongen mijn herder met „zachte dwang" terug te halen, wat dan ook gelukkig gelukt is. Ik vraag mij intussen wel af, wat de politie of de dierenbe scherming voor maatregelen denkt te nemen om te voor komen dat de mensen in zul ke gevallen het recht in ei gen hand nemen, of, wat be langrijker is, om te voorko men dat weerloze dieren de dupe worden van dergelijke misselijke praktijken. I. Polane, Lombokstraat 88, Leiden. Halve eeuw Stokkermans Wethouder Duyverman speldt de heer Sjef Stokkermans de zilve ren medaille op behorend bij de orde van Oranje Nassau. SASSENHEIM/LEIDEN - Stok. kermans Chroomindustrie BV r heeft gistermiddag met een enorm drukke receptie in het Motel Sassenheim een viervou dig jubileum gevierd: het vijf tigjarig bestaan van het bedrijf, het vijftigjarig jubileum van do heren J. P. en J. J. Stokker- Stokkermans Chroomindustrie. het zilveren jubileum dat gevestigd is aan de Roose- Stokkermans („Meneer Senior"), die een hal ve eeuw actief directielid is. kreeg van zijn zoon en mede-di recteur Nico J. Stokkermans de gouden bedrijfsspeld met dia mant. mans van de heer N. J. Stokkermans. Een van de hoogtepunten tijden* de receptie waar ook het voltal lig personeel bij aanwezig was. was de onderscheiding van de heer J. J. (Sjef) Stokkermans, broer van de oprichters van het galvanisch bedrijf. Hem werd de zilveren medaille behorende bij de Orde van Oranje Nassau opgespeld door de Leidse wet houder dr. J. Duyyverman. De onderscheidene, die volgend jaar gepensioneerd wordt, be heert tegenwoordig het maga- veltstraat, is een regelrechte voortzetting van het loon-galva- nisch bedrijf „Galvano" dat destijds was ondergebracht in enkele panden aan de Van der Werffstraat. Surinameclag in Keten in de Bollenstreek nu gesloten Oud-Poelgeest BEZOEKT zondag a.s. de wedstrijd LDWS-Foreholte Aanvang 2.30 uur LDWS-terrein Sportpark De Vliet MARKTEN Zorlna. Roswltha. Annabellc 7—12. Sonln 2632, Belinda. Motrca I»—80. Super Star 27— 2S. Prominent, Corul Princess 14—15. Ilona 39—86. Al- strnemerla 16-22. Gerbera 20-26. Lelie* 2875, Nerlne 40-60, Geplo zen chrysanten 15—72p.»t. Trosrhyr- 1.30. Wlr •ronde 90 70—85. kenblnd 24—55. Gladiolen 70-1,35. Free sla'* 75-1.55. Irissen 30—65. Monlhretln 70—1,00, Asters 26-80, OrnlthoRalum 75—1.50, Snljgrocn 35—75 p, bos. tvImvvvVellInjf Katwijk 21 sept Wus- poen P kist: A extra 7 70—7 90: A I 8.60—7.30: A It 3 20—8 20 R I 2 60 3 40 B II 2 40-2 60: C I 3 40— 4 30; C II 2 70 b«*pheen 45—61: 18-28: ri.dljs 23: taO-180; kroten p. kist 2 60: Mo 22: boemkolen c I 90-1 is. M 40-75; 8 I «01.10: 8 II 25—68: 12 I 57-66. (ADVERTENTIE) ven door geboomte, bevindt zich een pick-nick tafel en een speel- plastiek. Eèn der zijden van de tuin wordt ingenomen door een nieuw gebouwde zaal (90 m2) bestemd voor gymnastiek sportbeoefening, filmvertoning, ouderavonden etc. D;recteur is de heer P.J. Kuiper, die een aantal jaren ervaring heeft in de leidirg van dagver blijven. Hij wordt bijgestaan door viif r -n-D:dsters, die ie der leiding b:bhen over 8 pupil len. Voor '"dere twee groepen is daernaast nog èèn assistent be schikbaar. Directeur Grosman van de Stichting Dagverblijven Zuidholland-Noord, vertelde. De kinderen in het dagverblijf de Oude Post hadden het gisteren bij de in gebruikname al goed ri niet zonder trots, dat alles een zin. Links de directeur van het verblijf. Om een idee te geven: Houtrot herstellen. Kleren afdichten tussen kozijn en maar of langs de trap. .Scheuren en naden blijvend af dichten, ook rondom cv-pljpon. nrrcTrirrcT Trapleuning muurvast zetten. Be- OEGSTGEEST - Vorml»Elcen- ton^paratf.. uitgelote tr»j> of 'rum Oud-Poelgeest zal in het vloer uitvlakken tot "nul" zonder kader van de Vredesweek 1973 afbrokkeling. Dat. zag u op do TV- *ien „Surinaenedag" organiseren roklame! Van dik tot ragdun pla- mz< als (hernia de «Ml. Nedem "raMaïïrfV,." nSmalUe.0Tïv°r land-Sunname. Zodoende is het OU(]0 tegels. Spaanplaat naadloos Koetshuis vanmiddag vanaf verlljmen. Pleisterlaag repareren 14.00 uur opem voor iedereen die op muur of schoorsteen, opnieuw over de toekomst vm Suriname voegen. Dakpan vastzetten. StojH wsurWiM v()rf bijwerken. Betonoon ramen wil praiten met Nederlanders en heglazen. Dunne plek ln goot repa- Surtaaimers. reren. Lek balkon dichten. Latten tegen muur hechten. Nu gemakkelijker èn vlugger èn Informatie zal worden verschaft beter STOPPEN. AFDICHTEN, door mensen die goed od de VOEGEN, UITVLAKKEN. PLEIS- hoogte zijn mei net huidige Su- d?5t riname. zoal, ds. P. Jansen, r ■- dikant onder de Surinaamse stu denten. de politicus F. v. d, Spek alsrt di Farc'-I Om 13.30 uur en om 19 30 uui wordt de Surinromsc film „Oe- brl Doro" van Fra ik vin Zi chem vcrtcond. Van 19.00 tot »HJtvasE Onschadelijk 20.00 vur kep n-en iets 'te eten krijgen in de Surinaamse kook hoek. Er is ook een boekenstal letje. Nadere inlichtingen: kas teel Oud-Poelgeest. Postbus 4. Oegstgeest. Tel. 01710—52445. de in •n-coro- mnntlge, dus een kant-en-klnre, Kunsthars vulptsta met enorme h nclit kracht aan elk materiaal, droog of vochtlT. binnen of buiten, o»l: aan glas! Blijvend thermoplas tisch en waterdicht. Krimpt nlot, niet uit. scheurt niet, buig- on ast. Onschadelijk voor do han- In do emmer onbeperkt houd baar, dun goon restenverlles.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 3