Gewest baseren op I duidelijke doel- 1 stelling en regels „Volle Kuip" huldigde rij jubilarissen Garage zorgenkind voor raad Voorhout Patiënten Ursula-kliniek vierden gouden jubileum mee bollen- duin- en vlietstreek Wat u OOK moet weten RAAD OEGSTGEEST: Grote deelname feest Sassenheim MARKTEN VRIJDAG 21 SEPTEMBER 1973 LEIDSE COURANT LEIDSCHENDAM - De com missie voor openbare werken en ruimtelijke ordening komt a.s. maandag bijeen voor on der meer beroepschriften over de weigering van een bouwvergunning. Verder ko men de begrotingen voor 1974 aan de orde. Aanvang 20.00 uur. WASSENAAR Aan de Van Zuylen van Nijeveitstraat wordt bij voldoende belang stelling een dependance van de openbare kleuterschool „Ons Honk" geopend. Hierin zullen kleuters die ouder zijn dan vier jaar. geplaatst wor den. WASSENAAR De supporters vereniging ..Vrienden van Wassenaar" organiseert morgen een klaverjas-drive in het clubgebouw aan de Kerkehout. De volgende dri ves zijn gepland op 13 okto ber, 17 november en 22 de cember. Bij Blauw Zwart wordt om de twee weken op maandagavond gekaart in het clubgebouw aan de Dr. Mansveltkade. WARMOND - Na vier jaar uit de topgelederen van ta feltennis te zijn weggeweest, is Nora Bakker uitgenodigd voor de bondstraining. Zij behaalde onlangs de eerste plaats in de eerste voorronde voor de Limburg coupe. LISSE In ..Salvatori" werd gisteren het seizoen van de Christen Vrouwenbond ge opend met een vergadering. De dames krijgen komend seizoen het volgende pro gramma voorgeschoteld: 23 oktober streekvergadering, 21 november referaat door ds. De Wit, 12 december kerstwijding, 20 februari le zing prof. Schenk, 20 maart planten verzorgen, 24 april lezing mevrouw Beerman en 15 mei jaarvergadering. NOORDWIJK De gebroe ders Verkade hielden giste ren ,,open huis". Dit ter ge legenheid van de uitbreiding die dit textiel- en woningin- richtingbedrijf heeft onder gaan. De gelijkvloers gele gen verkoopruimte is met 250 m2 uitgebreid. ROELOFARENDSVEEN De heer C. de Jong viert dit jaar zijn zilveren jubileum bij het Oranje-comité. Al 21 jaar vervult hij de functie van penningmeester. Tijdens de feestelijke bejaardenmid dag (morgen) zal hij gehul digd worden. ALPHEN De politiesport- vereniging heeft gisteren een visdag georganiseerd. Er waren 53 deelnemers. De eerste prijs ging naar de heer Voetberg. De heren Mannce en Eerkens behaal den respectievelijk de twee de en derde prijs. TER AAR - T.A.V.V. speelt morgen een uitwedstrijd te gen Woubrugge. Belangstel lenden kunnen gratis ver voerd worden naar het ter rein van Woubrugge. Ver trektijd: 15.00 uur. TER AAR - A'tior I speelt zondag thuis tegen Rijpwete- ring. Aanvang 14.30 uur. ZOETERWOUDE De Stich ting „Oud-Zoeterwoude" stelt zijn leden en donateurs a.s. dinsdag in de gelegenheid een bezoek te brengen aan de Hooglandsche Kerk te Leiden. Vlak voordat de rondleiding aanvangt zal er een inleiding worden gehou den in het Hooglandsche Huis in de Moriaansteeg. Men moet daar om kwart voor acht aanwezig zijn. ZOETERWOUDE - De P.V. ,De Kerkduif" hield een wedvlucht vanaf St. Ghislaln. De uitslag was: W. Belt Jr. 1-3-4-10-13; K. Zandbergen 2- 9; P. d. Eisen 5-7-8; C. On derwater 6-12; W. Belt ar. 11. ZOETERWOUDE De drum band VIOS neemt a.s. zon dag deel aan bet internatio nale Showfestival in het Bel gische Antwerpen. De bussen vertrekken 's morgens om 10 uur en 13 uur later hoopt men weer thuis te zijn. Alphen De ruilbeurs is weer geopend voor het 5e jaar a.s. Donderdag, gebouw Vreug deoord, Vorselcnburgstr., Alphen a.d. Rijn. Voor kinde ren tot en met 12 jaar van 7—8 uur, 0,35 en voor oude ren van 7—10.30 uur 0,75. Munten, sigarenbandjes, postzegels, lucifermerken, enz. LEIDEN De tuingroep Ons Buiten exposeert zaterdag en zondag met de bloemen, planten en fruitteeltclub Ma ter Sprenger de eigen pro ducten. Het verenigingsge bouw van Ons Buiten is te bereiken vla de Pieter Both- straat. Ook een pottenbakker en een stoelenmatter zal men op de tentoonstelling ann het werk kunnen zien. LEIDEN Prof. dr. B.W. Schaper heeft vandaag af scheid genomen van de Leid- sp universiteit. Prof. Scha per, die sinds juli 1960 als hoogleraar in de Algemene Geschiedenis nan do univer siteit verbonden is, heeft dat gedaan met een nfscheidscol- !r- dat als titel droeg: po litiek en geschiedenis". Na afloop werd er een receptie gehouden. M-2U OEGSTGEEST Tijdens de gisteravond gehouden raadvergadering te Oegstgeest trok de heer Gmelich Meylingh (VVD) van leer tegen het verwijt van het PAK, dat Oegstgeest de totstandkoming van het Gewest Leiden tegen zat te houden. „Wijj zijn niet tegen; integendeel, maar wij gaan er van uit, dat het Gewest moet kunnen steunen op een duidelijke doelstel ling en financiële regels. Het voorstel voor een voorlopige verlenging van de huidige regele, destijds door ons raadslid de heer Brouwer (PC) gedaan, is toch maar overgenomen. De regeling is name lijk verlengd tot 1 januari a.s. ,,Het PAK spreekt met twee ton gen," aldus de heer Gmelich Meylingh," vooral als men zegt: ,,als de gemeenten niet mee willen werken dan zullen wij alles in het werk stellen om te kunnen annexeren." Ook de heer Brouwer (PC) vond de verwijten niet rechtvaardig. ,,Wij zijn niet halsstarrig, maar bekijken de gehele zaak vanuit een andere invalshoek, dat moet de democratie kunnen verdra gen." Hij vond, dat in de rege ling had opgenomen moeten worden dat men eikaars grond gebied niet zou aantasten. De heer Olivier (D'66) kon zich niet geheel verenigigen met „het niet-aanvalsverdrag van de heer Brouwer" en steldé, dat er voor een goed bestuur in het Gewest in de toekomst echt wel eens prake zou kunnen zijn van een zgn. herverkaveling. Het voor stel van B. en W. om de ge meenschappelijke regeling van het gewest Leiden te wijzigen in dier voege dat 2/3 der stemmen als een gekwalificeerde meer derheid geldt in plaats van una nimiteit der stemmen als een gewalificeerde meerderheid geldt in plaats van unanimiteit der stemmen werd aanvaard. De tijd dat het braakliggende stuk gror.d tegenover het gemeente- centrum aan de Lijtweg be ver meer af. Er zullen zgn. bouwd zal gaan worden is niet schakelwoningen komen in de vrije sector. Als straks, vanwege de bouw van een nieuwe Jenaplanschool en wellicht een nieuwe MAVO- school voor Huize Duinzicht het oude Rijnlands Lyceum aan de M. H. Tromplaan wordt afge broken komt er nog een stukje grond vrij. De heer v. Veen (PC) opperde het plan of hier niet een 23-tal be jaardenwoningen gebouwd zou den kunnen worden, in samen werking met de wbv. „Buiten- lust". De woningen zouden dan minstens huurwoningen moeten zijn. Er bestaat grote behoefte aan, want voor het binnenkort gereed te komer. bejaardenflat aan de Rozenlaan zijn meer dan300 aanvragen bin nen gekomen. Overigens vond de heer v. Veen, dat bij dit blouwplan de min- der-draagkrachtigen niet aan bod komen, want de woningen zijn te duur. Ze komen in de orde te liggen van bijna twee ton! Zijn bejaardenplan vond bij de overige raadsfracties in stemming. De heer Olivier (D'66) deed een voorstel, dat huizen welke gebouwd zullen worden niet duurder dan 150.000 gulden mogen kosten. Het was geen haalbare kaart, evenals zijn voorstel dat er een woning marktonderzoek in de regio uit gevoerd zou moeten worden. Wethouder Temminck (onderwijs) sprak de voorzichtige verwach ting uit dat wellicht medio mei volgend jaar de eerste paal ge slagen zou kunnen worden voor de Duinzicht MAVO waar thans rond 750 leerlingen onderge bracht zijn <in diverse lokalitei ten. Een wijziging in de algemene po litieverordening maakt honden bezitters er op attent, dat zij al les in het werk moeten stellen door langdurig janken en blaf- honden die overlast bezorgei fen tot stilte te manen. Tevens wordt er de aandacht op geves tigd, dat honden aangelijnd die nen te zijn. Ook de hondenbelas ting is met ingang van 1 januari a.s. verhoogd.De eerste hond gaat. van 45 naar 60 gulden p.j., voor de tweede moet m< 40 nu 70 gulden neertellen, de derde en volgende gaan 90 gul den men i.p.v. 40 nu 70 gulden neertellen, de derde en volgende gaan 90 gulden kosten en voor een kennel moet men i.p.v. 80 straks 250 belasting gaan beta len. Wethouder Temminck zal nagaan of er voor de A.O.W.- trekkenden nog iets gedaan kan worden. De kolonnekommandant van de Rode Kruis Kolonne Rijnland kon gisteravond op de tribune vernemen, dat de raad een be drag van 22.000 gulden uittrok om dc kolonne een beter onder dak te verschafte. Men zal na melijk een gedeelte van de af t breken oude Dr. K. Schilders school aan d Voscuyl opnieuw optrekken op eer. terrein nabij de rioolwaterzuiveringsinstalla tie. Burgemeester Bonnike iwznst jubilaris C. van 't Wout geluk. Middenstand heeft geen behoefte aan koopavond WASSENAAR In de openbare vergadering van de commissie Midden- en Kleinbedrijf die maandagavond 24 september te 19.30 uur in het raadhuis zal worden gehouden zullen o.m. ter sprake komen de wijziging van de verplichte halve-dag-sluiting De Kamer van Koophandel heeft onder de plaatselijke midden stand een enquête gehouden over de halvedagsluiting, die, zoals bekend nu voor de meeste branches op woensdagmiddag geldt. 68% van de middenstand is geporteerd voor het handha ven van de huidige regeling. Wat het eventueel instellen van een koopavond betreft heeft de enquête uitgewezen dat er zeer weinig belangstelling voor een koopavond bestaat, zodat b. en w. de raad zullen voorstellen daartoe niet over te gaan. NOORDWIJK „De Kuip" was gistermiddag tot de rand vol. Boordevol met autoriteiten, poli- tiekdorpsleden, oud-collega's, familie, vrienden ei> bekenden, die massaal zeven politiefunctio narissen kwamen huldigen. Zes van hen, de heer M. van der Plas, J.M. Huljbers, P. Varke- visser, J. Bogaards, C.J. van 't Wout en A. de Vries, hadden de gemeente Noordwijk een kwart eeuw gediend, terwijl de zeven de, de heer J.W. Vink zijn 25-ja- rige overheidsdienst herdacht. Om de rij jubilarissen te kunnen toespreken had burgemeester mr. J.M. Bonnike, volgens zijn eigen woord, twee „preekstoe len" nodig. Het waren de muur tjes aan weerszijden van de bak van het dorpshuis. Geheel in overeenstemming duurde de daar uitgesproken lof- en dank rede van burgemeester en korpschef tezamen precies drie kwartier. Zevenmaal bood mr. Bonnike namens het gemeente bestuur „speciale presentjes" aan en even zovelè malen 1 den de jubilarissen en hun da mes door korpschef J.F. Basten in de bloemen gezet. In zijn toespraak bracht burge meester mr. Bonnike als eerste dank aan de dames. Zij hadden de jubilarissen bij hun vaak zware taak en onregelmatige diensten op de been gehouden. Hij releveerde vervolgens de carrières van de jubilarissen. Dat deed ook korpschef Bas ten. Hij uitte zijn waardering voor adjudant Van der Plas als stafmedewerker. Voor brigadier Huijbers waren nog vele taken weggelegd. Varkevisser was het voorbeeld van een goed recher cheur en mentor In dit vak. „U brengt engelengeduld op, maar kunt ook fel zijn als de blik sem". Mede door het werk van Varkevisser genoot de recher cheafdeling een uitstekende re putatie bij de justitie. De heren Van 't Wout en De Vries 3 den gewaardeerde medewerkers genoemd. In zwembroek op het strand gevoelt De Vries zich als een jonge godheid, merkte de heer Basten op. Bogaards was van huis uit een verkeersman in hart en nieren. Hij kreeg lof voor de perfecte wijze waarop hij de verbalen-administratie en de GVP had beheerd. Korpschef Basten sprak tot besluit zijn dankbaarheid uit, dat het ge meentebestuur destijds de par- keercontroleurs Vink en Van Leeuwen bij de politie had 1 dergebracht. Een schier eindelo ze rij receptiegangers maakte na de toespraken gebruik van de gelegenheid om de jubilaris sen geluk te wensen. Zilver huwelijk in Boskoop BOSKOOP Dc heer en me vrouw A. Benschop—Blanken hopen over enkele dagen hun gouden huwelijksfeest te vie ren. De bruidegom heeft 52 Jaar door de polders gevaren als grondschipper. Het echtpaar (72 en 73 jaar) heb ben elkaar leren kennen in Reeuwijk-Dorp. Zij hebben kinderen en acht kleinkinderen, SASSENHEIM Gelukkig was de weersgesteldheid op de tweede dag van de Sassenheimse feesten be.ter dan woensdag. Voor de spelen etc. waren dan ook beduidend meer deelnemers. Zo werd aan de Oranjewandeltocht van 10 km door circa 200 man deelgenomen. Een sympathieke geste van de eigenaar van de poffertjeskraam was wel, dat hij de bewoners van de bejaardencentra met z'n oud-vader lands product verraste, 's Middags werd begonnen met tobbetje ste ken, waaraan door 32 paren werd deelgenomen. Henny en Wilma behaalden de eerste prijs, gevolgd door ,,de Bonteballen". Dan volg den de„Natnekken". Voor de natste paren waren er extra prijzen. Van de 61 deelnemers bij het tonknuppelen was Marcel v. d. Vlugt eerste, Ton Huiskamp tweede^ Henk Wolvers derde en Kees Prins vierde. Door 65 man werd deelgenomen aan de viswedstrijd die aan de Ring vaart bij de Kaag werd gehouden. De meeste vis, 159 cm, werd door Hogeveen gevangen. Tweede was Verkerk met 135 cm. Met 100 cm was I. Mens derde en J. Geleizer vierde met 97 cm. Als sluitstuk van de najaarsfeesten was er 'n groot vuurwerk waarvoor veel belangstel- ling bestond. Van het Lunapark werd de tweede dag volop gebruik jarig huwelijk vieren. WASSENAAR Aan het slot van de kerkelijke viering van het gou den jubileum van de Ursula-kliniek sprak pastoor Steenman waar derende woorden tot de zusters Franciscanessen van Aerdenliout (vroeger Franciscanessen van Salzkotten), die gedurende vijftig ja ren hun beste krachten hebben gegeven aan de verpleging en ver zorging van de patiënten. Een van de zes zusters, die in september 1923 die taak op zich namen, zuster Gesina vroeger hoofd van de keuken is nog in leven. Pastoor Steenman deelde mede, dat Z.H. de Paus haar heeft willen onderscheiden met het pauselijke ere kruis „Pro Ecclesia et Pontifice". De versierselen werden haar op gespeld door zuster Virginie, provinciaal overste van de orde. Tij dens een samenkomst na de eucharistieviering bood de heer De Jong namens het bestuur aan de zusters Franciscanessen, die in de kliniek werkzaam zijn een kleurentelevisie aan. WASSENAAR De patiënten van de Ursulakliniek zijn niet vergeten bij de viering van het gouden jubileum van de kliniek. Vanzelfsprekend niet zo zei burgemeester mr. K. Staab 's morgens in een toespraak via de huisradio want de patiën ten vormen toch eigenlijk de hoofdpersonen in de instelling. Gisteren was het „patiëntendag" dank zij de inspanning van ve len onder het personeel van de kliniek, hebben zij volop kunnen genieten van een gevarieerd programma. De patiënten, die het béd niet konden verlaten konden de gehele dag luisteren naar een jubileumprogramma van de huisradio met reportages van wat er zoal elders gebeur de. Al vroeg marcheerde de ka pel van de Marineluchtvaart dienst vrolijk blazend over het terrein. Bij de villa „Het Dok" dicht bij de Rijksstraatweg, was een grote feesttent neergezet, maar 's morgens een geva rieerd programma werd gebo den, met o.m. de conferencier Harry Touw, Maria Veel met enkele dansen, Raden Mas Soe- darmo met een Javaanse dans en met de musical ,.Hair", op gevoerd door leerlingen van de kliniek, onder regie van Hans Rijns, Anita van Dijk en Hans Hofland, terwijl de algehele lei- VOORHOUT Door de Gemeenteraad is gister avond uitvoerig gediscusieerd over het voorstel in verband met de verplaatsing van het garage bedrijf Bierman vanuit de bebouwde kom naar een elders gelegen ambachtelijk terrein. De heer IJdo (CCP) vond dit beslist een moeilijke zaak, omdat dit punt al zo'n jaar of zes loopt. „Het is beslist van belang, dat een ondernemer geholpen wordt. In onze fractie verschillen wij nogal van mening, wat dit punt betreft", aldus spreker. Wat het terrein betreft aan de Jac. van Beieren- weg vroeg hij zich af of dit nu wel het Juiste per- 5 ceel is om een industrieterrein te vestigen. „Is dit wel de juiste plaats? Is een andere plaats niet aanvaardbaar? Kunnen er zich ook andere ondernemers vestigen. Ik weet op dit moment ook niet een pasklaar alternatief. De voorzitter vond het ook een moeilijke zaak. Er is van de kant van het college een bereid willigheid om mee te werken. Er is reedu twee keer gebro- beerd om goedkeuring te krij gen aan de Van den Bergh van Heemstedeweg. Maar dit heeft echter geen resultaat opgele verd. Er is op dit moment geen directe oplossing te vinden voor dit acute probleem. Er moet op zo kort mogelijke termijn een oplousing te verwezenlijken zijn, aldus de voorzitter. Ook mevrouw Wijling vond het jammer dat G.S. geen goedkeu ring heeft gegeven. Planologiscp gezien vond zij de Jac. van Beierenweg geen plaats voor een garagebedrijf en was daar om tegen dit voorutel. De 's- Gravendamseweg leek haar een betere plaats. De heer Warmen- hoven (Gem. Bel.) was voor het voorstel van het college. ..Wij moeten meewerken om deze on dernemer te helDen". De heer van Vliet (CCP) zei on- I der meer. dat het collepe met de meeste snoea met een voor stel moet '■enen bare kaart. Maar wil nog wel een schot in de lucht wagen. De hee rMeier vroeg zich af waar om voor dit bedrijf woveel moei te. wordt gedaan; voor een agrarisch bedrijf wordt prak tisch geen medewerking ver leend. Uiteindelijk werd het voorstel met 11 tegen 2 stemmen aangeno men. Verder ging men nog accoord met de verkoop van enige perceel tjes grond aan de Irenestraat. En met een voorstel om een krediet van 4.375,- beschik baar te utellen ten bepoeve van een investeringssubsidie voor de Stichting K.W.J. -sociëteit Kon- takt. Voor het vijvervraagstuk vond het college geen oplosuing om de veiligheid te vergroten, ondanks dat er wel enkele sug gesties waren. Over de'verkoop van enkele percelen grond in plan Spoorlaan zei de heer War- menhoven o.m., dat wat er uit de bus is gekomen tot tevreden heid stemt. Ook vond men het volkomen redelijk het beroep schrift van C.J. Zonneveld tegen weigering van een bouwvergun ning af te wijzen. Een voorstel te verklaren dat een bestemmingsplan wordt voorbe reid voor een perceel grond ten noordwesten van de Jacoba van Bierenweg werd uitgesteld naar de volgende vergadering. ding in handen was van Joop nis te spelen, ba'.Ien te goo en 0' Verwey. te kaarten. Muziek was er 's middags door .Yeasty Sound", Middags was er in weer een een band van leerlingen van de andere tent gelegenheid om te Doorman-MAVO uit Wassenaar, sjoelen, tafelvoetbal of.tafelten- In de loop van de dag werd een gc: chcr.k van het p emeentebe- stuur van Wassenaar voor de patiënten van de kliniek be zorgd: een zestal fraaie weerbe- j stendige tuinstoelen en twee tuintafels. »n uit de kom r? vermv-inen. W i moeten rot- -en voor een goea nmbn-Vp- lii t ft r rein. Het moei een les voor ons wezen De heer Moot (CCI) was onzeker over de goedkeuring van G.S. De heer Kelder deelde deze mening vol- j komen, pet lijkt mij een onhaal- HORLOGES De beste wereldmerken hebben wij voor U. Seiko, Eterna, Certina, Prisma, Junghans, Citizen, AWE-Ancre. Voor 39,50 heeft U bij ons al een echt 17 st. Anker uurwerk, schokvrij en waterwerend. Een Ronden 17 st. Anker dameshorloge oor slechts 79,50. Eigen ateliers, dus le klas vak-service. UW HORLOGER v. d. WATER Haarlemmerstraat 181

Leidse Courant | 1973 | | pagina 5