Ajax kan Feyenoord van kop ranglijst verdringen Straf Cubillas kwijtgescholden Ploeg draversinterland vrijwel niet ge wijzigd Moeiteloze zege voor Borussia Winstkansen voor FC Den Haag Jan Boskamp voor drie wedstrijden geschorst lig VRIJDAG 21 SEPTEMBER 1973 LEIDSE COURANT JF (Van onze sportredactie) Den Haag. De kans is niet denkbeeldig dat Feyenoord van de eerste plaats verdrongen wordt door Ajax, dat slechts een punt achter stand heeft. Beide grootmachten ontmoeten elkaar in het Olympisch Stadion, maar dan onder andere omstandigheden. De Ajacieden vechten nog steeds tegen het „Cruijff-loze" tijdperk en dat zal nog wel even voortduren. [u impliceert een en ander geens zins dat PSV en FC Twente al zijn uitgeschakeld, want enkele punten achterstand in dit nog prille begin zegt bitter weinig. FC Den Haag, vier punten ach ter op Feyenoord, gelooft beslist niet dat het nog kansrijk is, maar is er eerder op uit om zijn nog jonge en onervaren elf tal zo hoog mogelijk te laten eindigen. Een overwinning op FC Groningen, in het Zuider park, moet mogelijk zijn. Thriller De jaarlijkse ontmoetingen tussen Ajax en Feyenoord zijn nog steeds de belangrijke duels van het vaderlandse competitiege- beuren. Beiden kwamen er de afgelopen zondag goed af, want de Rotterdammers mochten content zijn met de puntende- ling (1-1) tegen PSV, terwijl Ajax de tumulteuze strijd tegen NAC (hekkesluiter) slechts met een overwinning van 3-2 afsloot, mede door het wel zeer vreem de optreden van scheidsrechter Henk Pijper. De Rotterdamse equipe van Wiel Coerver moet gehandicapt aan het grote werk beginnen omdat de middenveld breker Jan Boskamp geschorst is wegens de uitgedeelde kop stoot aan René van de Kerkhof. Vervangers staan bij de Feyen- oorders beslist niet te dringen, zodat het geen ververbazing zal wekken als Lex Schoenmaker aantreedt, tenzij Wim Rijsber- gen die tegen östers IF speel de gehandhaafd blijft. Ook Georg Knobel moet momenteel roeien met de riemen die hij heeft. Verleden zondag deed Arie Haan het niet slecht als spitsspeler, evenmin Heinz Schilcher op Haan's midden veldplaats. Maar toch moet ge zegd worden dat de Ajax ma chine niet meer zo bijster goed loopt nu het Cruyff radertje ont breekt. PSV speelt in Eindhoven tegen AZ'67; FC Twente gaat naar het ondoorgrondelijke De Graaf schap en Sparta speelt een lichtwedstrijd tegen NEC, reeds morgenavond, aanvang 20 uur. Zuiderpark De afgelopen zondag zorgde Tel star voor een enorme verras sing door zijn eerste overwin ning te behalen (2—1). En dat nog wel in een uitwedstrijd te gen de FC Groningen. Zodoende werden de Noordelingen op een achterstand van eën punt op FC Den Haag gezet, mede door een volkomen falend middenveld. Alleen Klaas Kirchhoff (22) kwam uit de verf, maar Wim van der Heide <31) en Bert 01- denburger (27) konden hun draai niet vinden. Ook de drie spitsen Jaap Bos (20) - een ui- I terst behendige dribbelaar - 1 Bjarne Jensen (29) en Ab Grit- ter (24) lieten het afweten. In de verdediging word vooral Henk Cornells (geblesseerd) ge mist, alsmede de aan een knie geopereerde middenvelder Hugo J Hovenkamp, die inmiddels de I training hervat heeft. Voor FC Den Haag liggen er derhalve kansen om de Deen Jan Nord- ström te passeren, alhoewel ausputzer Jan Schipper (25) vaak een sta-in-de-weg kan zijn. Evert Teunissen heeft zijn forma- tie nog niet opgesteld doch vol- staan met «en selectie. De re den hiervan is dat nog enkele spelers niet terug zijn met het UEFA-elftal uit Zweden. Het be treft Dusbaba, Swanenburg. Toet j en Jol. Derhalve moet eerst be zien worden of ze fit zijn om te spelen. Thie is zeker van zijn 1 plaats in het doel cn. voor de verdediging werden vijf spelers aangewezen, Wijngaarde, Mans veld, Dusbaba, Korevaar en Kila. Voor het middenveld zijn beschikbaar: de Zoete, Lochten-I bergh, de Graaf en Bercken- kamp en voor de voorhoede Au- gustsson, Bregman, Swanen burg en Bres. Daarentegen kon Kees Storm niet geselecteerd worden omdat hij wegens een opgelopen gele kaart, uit tegen I de Sparta-jeugd, voor een wed-1 strijd geschorst werd door het i tuchtcollege van de KNVB, met j bovendien f 150,- boete. Mana- j ger Eddie Hartmann verwacht evenwel dat er niet veel veran- derd zal worden aan het elftal I dat Roda JC met 1-0 versloeg 1 Jan Boskamp drie wedstrijden en f 250 Kees Stopn een wedstrijd en f 150 Den Haag - Jan Boskmp zal zondag zoals ver wacht niet met Feyeriord in het Olympisch Stadion kunnen uitkomen tegen Ajax. De tucht- commissie betaald voetbal heeft de Rotterdam mer voor drie wedstrijden geschorst in verband met de kopstoot die hij René van de Kerkhof in de ontmoeting Feyenoord-PSV toediende. Scheidsrechter Vervoort zond de Feyenoorder niet uit het veld doch trok slechts de gele kaart. Boskamp kreeg voorts een boete van 250 gul den. Bovendien werd een voorwaardelijke uit sluiting, hem op 23 augustus opgelegd, in stand gehouden. Een schorsing voor twee wedstrijden liepen op: W. Terhaag van FCWV (alsmede een wedstrijd voorwaardelijk), F. van der Zwaan van Haar lem, F.G. Schoonewille van de Volewijckers (alsmede een wedstrijd voorwaardelijk en een boete van 100 gulden), M.C. Bosgieter van Feyenoord (alsmede een wedstrijd voorwaarde lijk en een boete van 150 gulden). Voor één wedstrijd geschorst werden: A.H.W. van Loon van SC Amersfoort. F.A. Kurvers van SC Amersfoort en C.J. Storm van FC Den Haag (alsmede een boete van 150 gulden). F. van Essen van Telstar werd voor twee wed strijden voorwaardelijk geschorst en met 200 gulden beboet. G. Bottenberg van FC Den Bosch voor een wedstrijd voorwaardelijk met een boete van 100 gulden, evenals H.P.C. van de Aar van Haarlem. J.G.N. Venneker van Sparta werd beboet met 250 gulden. Th. Offermans van Roda JC met 150 gulden. De proeftijd van een lopende voorwaar delijke straf werd voorts verlengd tot 14 sep tember 1974. 12.00 uur te beginnen: het hoofd nummer, dat in het verleden aanmerkelijk meer dan 100.000 bezoekers trok, om 14.00 uur. 4 AMSTERDAM De zevende drie Een gemeentelijke verordening Motorbootrace later van start uursmotorbootrace van Amster dam zal zondag later worden gestart dan aanvankelijk de be doeling was. )e organisatoren hadden het voornemen de voorwedstrijd om 96-30!' 0171h ™fE Jos Klingen traint weer maakt echter dat op zondag niet voor 13.00 uur mag worden ge start. De wedstrijden op de Am- stel tussen de Berlagebrug en het Miranda paviljoen beginnen Zo i een i MONTEVIDEO Een presiden tieel besluit om Uruguese voet ballers, die waren geschorst door dc nationale voetbalbond, kwijtschelding van straf te ver lenen heeft grote onrust doen omslaan bij Uruguese voetbal clubs en officials. President Juanmari Bordaberry vaar digde het decreet uit „Om het nationale voetbalelftal intact te MAASTRICHT Jos Klingen zal de training bij MVV hervatten. Nadat beide partijen aanvankelijk geen overeenstemming konden bereiken over het salaris (Klin gen vroeg 6.000 gulden meer MVV wilde maar tot 3.000 gaan) van de Maastrichtse ver dediger, zijn de mpeilijkheden uiteindelijk opgelost. In een ge sprek tussen de commissie van toezicht, Willy Brokamp en Klipgen zelf is er inmiddels vol gens laatstgenoemde een andere oplossing tot stand gekomen. Welke dat is, is vooralsnog on bekend. aanvoerder Johan Cruyff. Nu zal Ajax het zonder Cruyff moeten doen DEN HAAG Voor de bezoekers is er zondagmiddag op de Was- scnaarse baan Duindigt weer een vliegreis te verdienen. Do dag van het KLM is weer aan bod. Eén belangrijke ren en één belangrijke draverij voor tweeja rige topdravers. Beide gebeurtenissen met een be-1 hcorlijk bedrag aan prijzen. Zondagmiddag bestaat het pro gramma uit zeven draverijen cn drie rennen. De eerste start is om half twee. I de Tips- Flvlns Dutchman-prIJs: Knramba, Jo- I ris H.iRhoweydc cn Lestnvll Schlphol-prljsTonfrue In Check, houaer.", voor het wereldkam pioenschap in München volgend jaar. Het gehele bestuur van de Urugue se scheidsrechterscommissie en de helft van het bestuur van de nationale voetbalbond trad uit protest af. De man om wie het allemaal be gonnen is, is de aanvaller Luis Cubillas, die uitkomt voor Na tional, de grootste rivaal van Penarol. Cubillas werd door de voetbalbond geschorst omdat hij een scheidsrechter in het ge zicht had gespuugd en daarna hnd geweigerd vragen te beant woorden van de ctrafcommissie. Nu de mogelijkheid weer bestaat om Cubillas op te stellen, zijn de kansen van Uruguay bij het komende wereldkampioenschap ongetwijfeld gestegen. Ook an dere spelers zullen profiteren van de presidentiële stap, die naar men meent, vrijwel zon der precedent is. Schotse pers was vol lof over Twente DUNDEE - De Schofse bladen van gisteren schrijven met verba zing over de manier waarop Twente woensdagavond Dundee FC dat nog ongeslagen was In 12 voorgaande wedstrijden ln Europese bekertoernooien op el- gen veld, de les heeft gelezen. Unaniem zijn de verslaggevers van mening dat Dundee niet al leen minder goed gespeeld heeft dan te doen te gebruikelijk Is, maar vooral dat Twente een ploeg is van een niveau dat men in Schotland niet had ver wacht. Tommy Gallughar schrijft In de „The Courier" onder de kop: ..Dundee's trotse record door brillante Nederlanders verbrij zeld": „Het ongeslagen record van Dundee dat ln een reeks van 11 jaar is opgebouwd werd woensdag door Twente, dat leeft in de schaduw van andere grote Nederlandse clubs in anderhalf uur verbrijzeld". John Man schreef in „The Scot tish Daily Express" met onder kop: „Schok voor Dundee": ..Oundee heeft vroeg afscheid ge nomen van het toernooi om de UEFA-cup. De verantwoorde lijkheid daarvoor berust echter geheel bij de tegenstander van grote klasse. De uitwedstrijd op het terrein van Twente zal voor de Nederlanders een formaliteit zijn. Twente speelde groots voetbal". De ..Scottsman" deed de voor Dundee teleurstellende wed strijd in een uiterst klein be richtje af waarin weinig meer stond dan: „Twente had op al les wat Dundee probeerde een duidelijk antwoord klaar en be haalde een gemakkelijke over winning ondanks de periode waarin Dundee furieus aanviel. De uitslag was een normale af spiegeling van de krachtsver houding. Dundee heeft op de uit slag nets te zeggen", slag niets te zeggen". A. Stoppelenburg weer lid VCS (Van onze sportredactie) Den Haag De heren H. Gregol- re en A. Stoppelenburg, die kortgeleden zijn afgetreden als redacteuren van het VCS-clubor- gaan „de Spartalaar", blijken niet bedankt te hebben vanwege het geplaatste artikel ln dit or gaan van de hand van mevrouw R. van der Hoeven. Dit meende de heer A. Stoppelen burg te moeten rechtzetten. Laastgenoemde VCS-er heeft inmiddels besloten om zijn be danken als lid ongedaan te ma- Verwacht wordt dat op de eerst volgende vervolg-jaarvergade- ring, medio oktober, de heer L. van Betkum het volste vertrou wen zal krijgen van de leden. LOS ANGELES Tom Okker heeft zich geplaatst voor de der de ronde van het internationale tennistoernooi te Los Angeles (hoofdprijs ongeveer 190.000 gul den) door een overwinning In twee sets op de Nieuwzeelander Tonny Parun: 7—6, 6—3. AMSTERDAM - Het nationale damesbasketbalteam van Tai wan zal op 25 en 26 september uitkomen tegen respectievelijk B.O.B. in de sporthal 't -vier span op Oud-Beyerland en tegen EBC Mustangs in dc sporthal Emmerhout te Emmen. Frar >oy >ge1ijk DEN HAAG Voor de draversin terland tegen België op zon dagmiddag 30 september op de Wassenaarse renbaan Duindigt is de Nederlandse ploeg maar op enkele plaatsen gewijzigd. Bij de Stichting Nederlandse draf en rensport stond men erop dat de paarden die in het voorjaar in Oosteinde zo'n prachtige overwinning behaalden ook nu weer op de sintels verschijnen. Bij de driejarigen is Lantonie H. uit vorm. niet van de partij. Het paard staat op rust en Lido Buitenzorg met Martin Vergay komt hem vervangen. Deze ver andering maakt de groep drieja rigen alleen maar sterker. Voor Nederland komen hier in de baan: Lady won in België met de Limburger Sjeng Hen- drikx. Lento H. de derby winnaar met Wim Velis, Lord Faune met Jan de Leeuw en in valler Lido Buitenzorg met Mar tin Vergay. Voor België: Ibiris, Ipsy, Iris d'or en Ingenue. Eigenaar Gerrit Bosschieter, de man die in België-Nederland zijn paard Karei Duke in de fout zag springen, toen gereden door Bertus Heyman, is er vast van overtuigd dat het met zich zelf op de sulky met Karei Duke veel beter zal gaan. Het merkwaardige paard Karei Duke heeft enige weken rust achter de rug gehad. Kaper W. met Giel van der Togt, winnaar in België Kapitein Scotch met Leo Schoonhoven en invaller voor de niet geheel fitte Karin: Komtesse D met Gerard van Eykelenborg maken de vierjari gen dus met Jello-Giel van der Henk, Herr Ravioli, Heideroos en Hady Bouquet. Bij de vijfjarigen geen wijzigin gen dus met Jello-Geil van der Togt-Joke Buc Leeman. Jacco Buitenzorg- Peter Koppeian-Jon- ker Volann-Piet Smit. Gandja, Carcon, Gorki en Grands Pres voor Beglgië. Henri Buitenzorg komt de afdeling oudere paarden versterken. Op de sulky Jan Wagenaar. Verder Florissant met Bertus Leeuwen kamp, For Ever met Harry Pools, Gunnar Dear met Piet Smit. Voor België de sterke in ternationale favorieten Elsie en Fideel en verder Fou Du Roi en Davioli. Nederland heeft zeker winstkansen in deze 42ste inter land tegen België. prlka-prljs: Lex Areta, King let O en Jetstream, ProduktcndraverIJMMonty Bulten- 7,irn. Mlrko Buitenzorg en Mnrko van Echten. Outsiders- Marinette en malle Buitenzorg. H P Baron van Tuyl van Seroosker- Clover. Neapel en outsiders: John Grnvettc en Manollto Verre OostenprIJs: Lldn Buitenzorg. i Keep It Again cn Jeunnlne Grote KLM-nriJs: Alulon. For Ever cn i Fletcher Noord Amerlkaprljs: Frans. Ronali en Radbout. Boclntj 747-R-prlJsLock Arcta. Karsor Willie Mays REYKJAVIK Borussia Münchengladbach heeft gisteravond ln de uitwedstrijd tegen IB Vestmaennyja voor de eerste 'ronde van het toernooi Europa-Cup voor bekerhouders een ruime zeg* behaald. De Westduitse ploeg zegevierde met 70 over de IJslanders. 3ij de rust was de stand al 0-3. stopt er mee New York Willie Mays, oud 42 jaar en Amerlka's bcfaamdste nonkbalspeler, heeft op een persconferentie in het Shea-sta- dion aangekondigd, dat hij zich aan het eind van dit seizoen uit de wedstrijdsport zal terugtrek ken. Voor dc doelpunten zorgden: Heynckes (3x) en Kulik (2x). Sigur Geirson cn Finn Bogason schoten in eigen doel. Er waren 5.000 toeschouwers. Pnnachaiki Patras (Griek) heeft in Athene voor 18.000 toeschou wers de eerste wedstrijd voor de cerse ronde van het UEFA- cuplocrnooi tegen GAK Graz uit Oostenrijk met 2-1 gewonnen. Bij de rust was deze stand reeds bereikt door treffers van Michalopoulos (in de 16e minuut voor Patras). Rebernig (na een half uur voor Graz) en Spentzo- poulos (42e minuut). FC Basel heeft zich geplaatst voor de tweede ronde van het toernooi om de Europacup voor landskampioenen door in de Zwitserse plaats Olten het twee de duel tegen Fram Reykjavik (IJsl.) met 6-2 te winnen. FC Basel had de eerste wedstrijd rttar. met 5-0 gewonnen. De ruststand was 3-0 door doelpun ten van Tanner (4 e minuut). Cubillas (23e en Geirsson, die in de 39e minuut in eigen doel schoot. In de tweede helft was het scoreverloop: 53. Lefson 3-1, 50 Tanner 4-1, 59. Wampfler 5-1, 66 Stohler 6-1, 78. Eliasson 6-2. Er waren 5500 toeschouwers. Jan Wagenaar HAVANNA Tijdens de wereid- kampioenscnaypen gewichthef fen in Havanna heeft de 21-jari- ge Bulgaar Nedeltscho Kolev drie wereldrecords verbeterd. In de categorie middengewicht stootte hij 190 kg. omhoog. Daarna verbeterde hij ook nog i twee maal het wereldrecord j de draversinterland tweekamp met 332,5 en 337,5 kg. Het muurtje van IB Vestmaennnya staat verkeerd. Uit een vrije schop zal Kulik voor Borussia Mönchengladbach scoren.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 13