KATWIJK STERKE LIJSTAANVOERDER Feyenoord helpt Blauw Zwart Grootse strandloop Roeiwedstrijd en spriet-lopen in Lisse Onrust bij SJC over toekomst van sportpark sport Noordwijk in moeilijkheden Quick Boys er boven op Uit het clubleven PAGINA 7 DONDERDAG 20 SEPTEMBER 1973 LEIDSE COURANT LEIDEN Quick Boys heeft streekgenoot Noordwijk verle den week onverwacht pootje ge licht. Onder het motto „Noord- wijk is Noordwijk niet meer" drong het Katwijkse geweld on stuimig aan en toen de stofwol ken opgetrokken waren was het notabene 02. Voor het eerst sinds jaren dus en de vraag is nu hoe vangt Noordwijk de klappen op. De ploeg van trai ner Eelman zal, na de twee ne derlagen, opnieuw moeten be ginnen en dat is geen geringe opgave voor een team, dat ge wend is aan successen. De weg is echter nog lang en het herstel zal heus wel komen. Wie weet al wel tegen de tegenstander van a.s. zaterdag VVOG. Deze ploeg draait ook nog niet best, maar zal toch ook proberen om zich juist tegen Noordwijk te manifesteren. Tenslotte was Noordwijk de kampioen. Voor Quick Boys staan de zaken er rooskleuriger voor; de jongens van Piet van der Kuil staan momenteel op kop. En gezien deze standenlijst moet Zwart Wit'28 geen problemen opleve ren, want de ex-kampioen staat momenteel troosteloos onderaan met nul punten. Maar de Kat- wijkers zijn gewaarschuwd: aan overschatting is menigeen kapot gegaan. Ter Leede gaat zaterdag tegen DOVO opnieuw een stunt uitha len want het wordt tijd dat de Sassenheimers weer eens iets goeds laten zien. Na de twee forse nederlagen wordt, het hoog tijd, dat de Van der Hbrst-equi- pe wederom een moreje opkik ker krijgt, want je kan tenslotte niet een heel jaar teren op één opzienbarende uitslag (Kozak ken Boys—Ter Leede 0—1). RCL heeft verleden week voor een leuk succesje gezorgd door Zuidvogels (door ons onterecht „ongeslagen" genoemd) met 4 1 aan de kant te zetten. RCL is in staat om dit „geintje" te herhalen, alhoewel Geinoord een pittiger tegenstander is dan Zuid vogels. Maar Leo Holl is weer in vorm hij bewees dat afge lopen zaterdag met een gave hattrick - en dus is RCL 'n oppo nent om rekening mee te hou den. Jn de derde klasse is Rijnsburgse Boys nog steeds zonder punten en dat is een uitzonderlijk slecht resultaat voor een team dat verleden jaar degradeerde. Toch zijn er wel wat lichtpunt jes, want ondanks het verlies te gen De Zwerver van afgelopen week, werd er door de Rijnsbur gers behoorlijk gevoetbald. Het afronden is echter nog Iets waar aan gewerkt dient te worden. Koudekerk doet het alleszins re delijk het won verleden week de moeilijke uitwedstrijd tegen Een beeld uit de wedstrijd Lisser BoysOegstgeest. Zowel de Boys alsook het jubilerende Oegstgeest moeten zaterdag kunnen winnen. Met een hard laag schot s'coort Teske hier het vier de RCL-doelpunt in de strijd tegen Zuidvogels. De Racing is op de goede weg. Loosduinen en neemt een van gend weten te houden, kan het de kopposities in. De streekge- een leuke wedstrijd worden met noten Rijnsburg en Koudekerk als waarschijnlijke uitkomst een spelen a.s. zaterdag een soort gelijk spel. van derby tegen elkaar en het Met Katwijk en Lisser Boys gaat zal er spannend aan toe gaan. het nog steeds uitnemend in de Vooral als de Boys de lijn stij- vierde klas. Vooral Katwijk voetbalt met een élan alsof het dit jaar dan echt gaat gebeuren, terwijl Lisser Boys min of'meer onverwacht zo'n grote rol speelt. Beide teams zullen het dit weekeinde echter bepaald niet gemakkelijk krijgen, al lij ken overwinningen toch zeer ze ker mogelijk. Katwijk gaat naar Naaldwijk, terwijl Lisser Boys het niet zo vlot gestarte SVOW moet bestrijden. Oegstgeest be hoeft zeer beslist niet af te ha ken, omdat van Unicum niet verloren mag worden. De Oegstgeestenaren zullen met een overwinning hun 25-jar.g i bestaan luister bij kunnen zet- j ten. ARC heeft kans op aanslui- j ting. Wanneer de Alphense Ra-1 cing van Scheveningen weet te winnen behoort het tot de sub top. In Woubrugge wordt de grote streekderby russen Wou brugge en TAVV uitgevochten. Woubrugge is nog zonder pun ten, maar begint geleidelijk aan te wennen aan het spelsoort van de vierde klas. TAVV is wat be- j ter begonnen de ploeg uit Ter Aar heeft drie punten maar maakt nog geen overweldigende indruk. Een overwinning zit er voor thuisclub Woubrugge niet in, maar een gelijkspel is een haalbare kaart. Alvast een stap in de richting naar wat beter oorden op de ranglijst. In de afdeling is vooral opvallend het goede begin van MVKV. j Eerst versloegen de Marine-jon- j gens Leiden, waania tot ieders stomme verbazing Hazerswoud- se Boys werd bedwongen. En j heus niet door met z'n allen voor de pot te gaan liggen, want ook de verdediging van de Boys kreeg nogal wat werk te doen. Zaterdag speelt MVKV te gen SC Llsse, de debutant die ook al zo goed begon. Het zal tussen die twee een interessante strijd worden met vermoedelijk i een gelijkspel als uitslag. Randstad Sport en KRV zijn nog j zonder punten en tenzij het een puntendeling wordt, blijft er één op nul staan. KRV loopt het grootste risico. Hazerswoudse Boys heeft altijd moeilijkheden met Valken'68 en dat zal dus vermoedelijk nu weer het geval zijn. Een tweede puntenverlies voor de Boys? Het zit erin. Lei den, tot nu toe weinig succes vol, moet het opnemen tegen stadgenoot VWS. Van Wijk kreeg verleden weeg een forse duw van Sleutels en zal het ook nu weer niet gemakkelijk krij gen. Een „ieder wat uitslag" lijkt toch wel de oplossing. Kop loper Sleutels tenslotte zal wel kunnen handhaven. VVSB is geen noemenswaardig struikel blok. GWS is vrij. In de tweede klas doet Kagia het uitstekend en won verleden week bijvoorbeeld met 19 van j Stompwijkse Boys. Tegenstan der SJZ mag wel uitkijken. Uni- tas is eveneens nog ongeslagen en ook daar zal VNL vermoede lijk maar weinig aan kunnen doen. De strijd tussen Meerburg en LSVV'70 wordt een interes sante en met veel spanning. Meerburg speelt thuis en wie weet geeft dat de doorslag. Al- phia moet kunnen zegevieren over SVLV en Kickers en Stompwijkse Boys delen de pun ten. WASSENAAR In het kader van de vernieuwing van de accommodatie speelt Blauw Zwart volgende week tegen De Rotterdamse eredivisie club Feyenoord. De befaamde sportclub biedt Blauw Zwart de helpende hand en tevens de toeschouwers een prettige voetbalavond. Het bestuur is er in geslaagd om een compleet Feyenoord naar Wassenaar te halen, zonder dat daar de (gewone) Rotterdammers die hiermee Blauw Zwart weer een heel zijn. Een goed gebaar van de hoge kosten aan verbonden eind op de lange weg naar hun doel brengen. Er is na melijk veel geld nodig om het sportcomplex uit te brei den en te vernieuwen, want te lang is er niets aan ge daan, terwijl de vereniging nog steeds groeit. Na Sparta is het bestuur er in geslaagd om alweer een publiektrek- ker van de eerste orde te la ten komen en de bedoeling is dan ook dathets tamp vol zal worden a.s. dinsdag. Zoals gezegd treedt Feyenoord compleet aan en is het prak tisch zeker, dat Rinus Israel op deze avond zijn come back zal maken, terwijl ook Blauw Zwart weer in de be kende opstelling zal spelen, omdat Siem van de Ham ge nezen is van zijn blessure. Tegen Sparta werd het een aantrekkelijke wedstrijd; te gen Feyenoord zal dit ook zeer zeker het geval zijn. Voorafgaande aan de wedstrijd speelt de Blauw Zwart-jeugd van 12 tot 14 jaar een voor wedstrijd tegen de Feyen- oord-jeugd van dezelfde leef tijd. Het terrein is open vanaf 18.30 uur, de jeugdwedstrijd begint om 19,00 en Blauw Zwart Feyenoord start om 20.00 uur. Een bekend Neder lander van radio, tv en pers zal vooraf met een enkel woord de bedoelingen van Blauw Zwart aan het publiek kenbaar maken. Om een ie der in de gelegenheid te stel len om deze wedstrijd bij te wonen zijn de entreeprijzen laag gehouden, maar Blauw Zwart rekent er dan wel op dat het op dinsdag 25 sep- Twee dagen later 27 sep tember zal er op datzelfde Blauw Zwart-terrein een se lectiewedstrijd wroden ge speeld tussen de zaterdaga mateurs en de zondagama teurs van West II. Deze wed strijd, die belangrijk is voor de samenstelling van het Ne derlands amateurteam, be gint eveneens om 20.00 uur. Lisse Met medewerking van de vereniging „Gemeenschapscentrum de Poel" organiseert de Harddraverijver. Lisse in de singel van de Patrijsstraat op zaterdag a.s. aantrekkelijke wedstrijden voor jong De afgelopen zomer hebben de singels in de woonwijk Poelpolder al een levendig beeld gegeven van jeugdige beoefenaren van deze ge zonde sport. Het wekt dan ook geen verbazing dat de inschrijving voor dit nummer al volgetekend is. Het winkelcentrum Poelpolder heeft met een prachtig gebaar de boten beschikbaar gesteld. 30 deelnpjmertjes zullen hopenlijk onder goede weersomstandigheden een sportief schouwspel geven, dat ongetwijfeld veel bezoekers naar de Poelpolder zal trekken. Dm 2 uur 's middags organiseren de beide verenigingen het bekende sprietlopen. dat vorig jaar een grandioos succes is geworden. War me chocolademelk zal de pechvogels, die ongewild in de singel aan de Patrijsstraat terecht komen, een nieuwe kick moeten geven om hun pogingen te herhalen. Ook volwassenen zullen aan dit sprietlo pen deelnemen. LISSE Het statschot voor het zaalvoetbalt.ernooi, dat door de Harddraverij Lisse e.o. georganiseerd is, zal vrijdagavond a.s. om 18.30 uur gegeven worden, on de Sporthal. 12 ploegen zullen om de wisselbeker strijden. Zoeterwoude De P.V. „De Kerkduif" hield een wed vlucht vanuit Strombeek. De uitslag was: P. D. Eisen 1 2—3—4-9—10; W. Belt Jr. 5678 Zoeterwoude Zowel Meer burg als S.J.Z. organiseren vrijdagavond de eerste kla- verjaswedstrijd van dit sei zoen in hun clubhuis. Alkemade Met ingang van maandag 24 sept. a.s. zal de buitenbadaccommodatie van het Alkebad voor het publiek zijn gesloten en zal uitslui tend van het overdekte bad gebruik kunnen worden ge maakt. De tarieven voor het overdekte bad zijn onveran derd gebleven. Zoeterwoude Er blijkt grote belangstelling te bestaan voor het nieuwe instructie- bad op Haasbroek. ele leerlingen zijn reeds aange meld en dit kan a'snog cp het gemeentehuis. Ook de Stichting GEMIVA met o.a. Huize De Weipoort en l iuire Zwieten wenst twee ochten den per week met haar pu pillen er van gebruik te ma ken. NOORDWIJK In de gelederen van de voetbalvereniging SJC, is on rust ontstaan. Men meent dat een verkoop van haar sportpark aan de Lagewfig op handen is. De aanleiding daartoe is een verslag van een vergadering van de commissie voor sport en recreatie, waarin wethouder Jansen met een dergelijke suggestie zou zijn gekomen. Het raadslid Schelvis (PPR), als penningmeester van SJC een insi der, noemde het persbericht beslist onjuist. In de vergadering was met geen woord gerept over een mogelijk overdracht van het sport park aan de gemeente. Wel had de wethouder in een later gesprek opgemerkt als zijn persoonlijke mening, dat sportaccommodatie langzamerhand een zaak van de overheid moet worden. Overigens was de PPR-fractie zeer ingenomen met het voorstel om de kosten van het ond.rhoud van het sportpark voor rekening van de gemeente te nemen. Buit-meester mr. Bonnike stelde u'tdrnkkcliik, dat een eventuele j het Sp0rtpark geen voorwaarde was geweest bij de re van de onderhoudsk' m- est dan de persoo dt nog lang n'ct r';p Dit >r wethouder Van gaat i iet overdragen van beuren in goed overleg met de of er een firma is, die het onderhoudswerk kan kosten zijn. Jachte hieraan was iets van de wethouder, maar t er van de raad. eens onderstreept. Als het ïen, dan zal dit alleen gc- iging SJC. Bekeken wordt nog voeren en wat de Binnenkort, op 7 oktober, organiseert de Leidse Courant in sa menwerking met de zwem- en poloclub De Zijl/LGB weer dc traditionele strandloop. Zes jaar geleden werd deze loop voor het eerst gehouden en is inmiddels uitgegroeid tot een jaar lijks terugkerend en groots gebeuren. Het initiatief voor deze, uitsluitend op de sportieve prestatie ge richte, strandloop kwam van De Zijl/LGB. Drie jaar later werd de organisatie zo veelomvattend dat een sponsor moest worden aangetrokken en deze werd gevonden in de Leidse Courant. De samenwerking liep perfect en de nu jaarlijks te rugkerende strandloop is inmiddels een begrip aan het wor den. De Joop is specifiek opgezet als prestatieloop en heeft dus in zoverre een wedstrijdinslag, dat de bedoeling is om de finish te halen. Er is dus absoluut geen minimumtijd vastge steld, zodat iedereen van 4 tot en met 80 en hoger kan mee doen. Wel zijn er verschillende afstanden vastgesteld, waaruit de deelnemers uiteraard zelf mogen kiezen. Ditmaal kan men vier, acht en twaalf kilometer langs de zee lopen of rennen, al naar gelang het uithoudingsvermogen dat toelaat. Het par cours begint aan de Langervelderslag, alwaar men zich op 7 oktober A raison van 2,50 vanaf half elf kan laten inschrij ven. De start is om 12 uur. Behalve bij de start kan men zich ook van te voren laten in schrijven en wel op de volgende adressen: Saat, uss. Hoogwa- kersbosstraat 6-8 te Noordwijk, tel. 017195044, Verder bij Rob Kortekaas, Koekoekstraat 9 Leiderdorp, tel. 01710—33755 en op het kantoor (bookshop) van de Leidse Courant, Kort Rapenburg 2 Leiden, tel. 22244. Inlichtingen zijn op deze adressen verkrijgbaar. De kosten bedragen bij de voor-in schrijving 2,-. (jeugd tot 14 jaar 1,50) Tot ziens dus op 7 oktober aan de Langevelderslag voor de grootste trim-manl- festatie van de regio. „Louis (Kok) ligt in het zie kenhuis met een ernstige verwonding aan zijn lies. Hij was een spelletje aan het doen met minder prettige af loop", aldus het clubblad van Crescendo. Naar ver luidt was hij aan het barbe cuen en tijdens een scherm- demonstratie kreeg hij een prikker in zijn lies. Pas heeft in onze krant nog een heel verhaal gestaan, waarin ge waarschuwd werd tegen de gevaren die men loopt bij het barbecuen, maar dit had wel betrekking op het vuur en op de kooltjes. Over schermen werd met geen woord gerept. U ziet het, barbecuen is nog gevaarlij ker als u denkt. Louis houd je maar bij het korfballen Uiteraard wel beterschap Voorzitter Schaap van Quik Boys doet in het fraai gei. ililc i e ciul blad een dringend beroep op de spor tiviteit van de spelers. Voor het sportiefste jeugdteam staat aan het eind van het seizoen een prijs te wachten, namelijk een bezoek aan een wedstrijd van Ajax of Feyen oord. Een Quick Boys-speler die uit het veld wordt ge stuurd wordt ih het clubblad met name genoemd Uit Goal (v.v. Leiden) Dinsdag 9 oktober bestuursvergade ring, aanvang 20.15 uur PRE CIES Uit Aktief (Kickers) De dames Van dc £waan, Koopman en Van Egmond worden verzocht de kantine schoon te maken. Zouden hun zoontjes soms wat uitge haald hebben? De bad mintonvereniging van Kic kers heeft in het clubblad het speelschema voor de nieuwe competitie afgedrukt: 4 oktober uit, 7 oktober thuis, 23 oktober uit etc. Heidi Utsach houdt dc leden van SVLV minitleus op de hoogte van de bouw van het clubhuis, pardon het nieuwe Hilton van Voorschoten. Er worden goede vorderingen gemaakt.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 7