WESTERKWARTIER IS SPRINGLEVEND Onderhoud SJC-veld wordt gemeentezaak Bloed om Bloed" Interessante vondsten door Warmelda'' in Endepoel II stad en streeknieuws Speeltuin terug van doodlopend weg Origineel experiment OOK Wat u moet weten MARKTEN PAGINA 3 ZATERDAG 15 SEPTEMBER 1973 LEIDSE COURANT va. LEIDEN Er is in Leiden behoefte aan handen die weten te werken". Met deze leuze zijn er mensen in het Haagweg- kwartier aan de slag gegaan. De speel tuinvereniging Westerkwartier liep op een doodlopende weg van eens per jaar een bingo-avond en een busreisje. In samen werking met twee studenten van de Haag se Sociale Academie, Erick Guns en Don Hansen, gaat Westerkwartier weer met veel geestdrift draaien. Met Charles Wil- lemse, die aangesteld is als portier-spel leider. willen zij in nauw contact met mensen, die belangeloos meewerken ge zicht ge\en aan de met elkaar opgestelde plannen. Buurtbewoners zijn met ideeën1 gekomen, die uitgewerkt werden in de afgelopen weken. Wester kwartier is niet alleen meer een speeltuinvereniging maar men st mag £aan spreken van een be- li ginnend clubhuis. Een vast pa- troon ligt er nog niet, aldus voorzitter Sliggers, maar bijna alles is mogelijk want in deze groeiperiode kan nog veel ingepast worden. Goede start blokken, zoals een eigen ge bouw, zijn aanwezig. r'Voorzitter Sliggers „vroeger wa ren we verplicht tot het hier ge ven van bijvoorbeeld bruiloften ter aflossing van de verplichtin gen aan de gemeente. Maar hier zijn we nu gelukkig van af. ,Erik en Don antwoorden op de vraag, wat het verschil is tus sen Westerkwartier en andere buurthuizen, dat ze zo horizon taal mogelijk, willen gaan wer ken. Ze willen de buurtbewoners er geheel bij betrekken. Don zegt: „Als moeders hun kinde ren komen brengen, en even tijd hebben of tijd maken, scha kel ze dan ook helemaal in!" )at er echt samengewerkt zal gaan worden zullen ook enkele leerlingen van de Huishoud- Wat vast staat is dat Westerkwar- school Boshuizen merken. Een tier maandag 17 september om tiental meisjes uit de eerste klas kinderverzorging gaan na melijk op Westerkwartier stage lopen. Hier zullen ze geen kant en klare situatie vinden waar ze ingepast kunnen worden, maar ze zullen zelf samen met alle aanwezigen een werkomgeving moeten scheppen. „Ze moeten vergeten, dat ze stage lopen, de bedoeling js goed en gericht met de kinderen bezig te zijn en er ook zelf plezier in te hebben" aldus Erik. 9 uur 's morgens de groenijze- ren deuren voor het Haagweg- kwartier open zet. Voorzitter Sliggers: De drempelvrees moet nog sluiten". Elke morgen is er peuterspeelzaal terwijl 's mid dags er de clubs draaien. Woensdag is er een timmerclub onder leiding van Ron van Pola- nen en elke donderdagmiddag is er voor de toneelliefhebbers de toneelclub. Ook de wat ouderen zijn niet vergeten want dinsdags avonds is er de klaverjasclub. Vrijdagmiddag is bestemd voor de bejaarden, die er een gezellige soos kunnen vinden. Westerkwartier is voor de men sen van het Haagwegkwartier maar tussen de middag kan een ieder voor een kopje koffie in de koffiebar terecht. Om de zaak goed van de grond te laten komen wordt er prettig samen gewerkt met het Vijfhovenhuis. Er zijn nog mensen van harte welkom. Ook oude spullen kun nen gebruikt worden. Om han- denarbeidmateriaal zit men eerst daags te springen. Iedere zater dagmorgen mag iedereen zijn lege eierdoosjes, vlabekers, als ook zijn oud gereedschap ko men brengen. n de Academie met de jeugd van Westerkwartier Asfaltwerken in Leiden LEIDEN Men is thans volop aan het asfalteren in Leiden. Maandag 17 september a.s. is het kruispunt Herensingel, Kooi- laan, Medusastraat aan de beurt. De dienst gemeentewer ken vangt dan aan met het ver wijderen van de oude bestra ting, waarna twee stevige lagen asfalt worden aangebracht. Hiermee zal een periode van on geveer tien werkdagen gemoeid zijn. Vervolgens zal met ingang van maandag 8 oktober a.s. de Willem de Zwijgerlaan van een 1 toplaag worden voorzien, terwijl tevens enkele reparaties aan 'het wegdek worden verricht, r1 Per dag zal een deel van de weg worden afgesloten. Daarna vordt het kruispunt IJsselmeer- /aan-Willem de Zwijgerlaan on der handen genomen, eveneens voor het aanbrengen van een zg. toplaag. Rookbommen verboden in Wassenaar WASSENAAR B en W willen de raad voorstellen een algeheel verbod voor rookbommen in de algemene politieverordening op te nemen. Voor de zogenaamde vogelverschrikkers blijft de mo- gelijkheid tot ontheffing be staan. In navolging van regelingen in Den Haag en enkele andere om liggende gemeenten willen B en n W bepaald zien. dat vuurwerk WARMOND - Op de plaat, bij de detailhandel mag worden opgeslagen van 15 tot en met 31 december. Aflevering aan het publiek mag plaats hebben van 27 tot en met 31 december. Het vuurwerk mag dan afgestoken worden van 27 december tot en met 1 januari. Tevens wil het college de moge- r lijkheid openen voor het afste- ken van vuurwerk op andere dan de genoemde dagen rondd e jaarwisseling. Noordwijk B en W stellen de raad voor in de begroting van 1974 een bedrag op te nemen van 33.000 voor het jaarlijks onderhoud, in verband met de overname van het onderhoud ït jaar 1973 alsnog 10.000 beschikbaar te stellen en voor de uitvoering van de eerste fase van het achterstallig onderhoud nog eens 20.000. De rest vo'gt in 1074/1975. De on derhoudskosten van haar sport park beginnen de voetbalvereni ging SJC boven het hoofd te groeien. Met een gemeentelijke bijdrage van 9000 per jaar waarvan 4000 voor de aanleg van een derde voetbalveld en een grote mate van zelfwerk zaamheid slaagde SJC er tot voor kort in het onderhouds werk tot stand te brengen. Als gevolg van de groei van de ver heid en wel van het onderhoud van de accommodatie naar trai ning, kadervorming, wedstrijd en jeugdbegeleidlng. Door dit andere accent van de zelfwerk zaamheid en de kostenstijgingen is het onderhoud van gebouwen en terreinen boven de financiële draagkracht van de vereniging uitgegroeid. eniging tot thans 450 leden en 33 Het normale onderhoud elftalten (24 jeugd- en 9 senioren elftallen) is een verschuiving opgetreden in de zelfwerkzaam- fADVERTENTIE de nieuwe wijk Endepoel II wordt gebouwd, zijn enkele archeologische vondsten gedaan. Op aanwijzing van een van de eigenaren van de onteigende grond is de heer Bak ker, lid van het historisch genootschap „Warmelda" begonnen met opgravingen. Uit oude boeken bleek namelijk, dat het klooster Marienhaven ge bouwd was op de fundamenten van een oud kasteel. Al in 1965 stuit ten leden van het genootschap op gedeelten van de funderingen van het kasteel Teylingen. „De vondsten die tot nu toe gedaan zijn, zijn in het licht van de plaatselijke historie wel interessant, maar heb ben voor de landelijke archeologie nauwelijks betekenis", aldus de heer Bakker. Een probleem voor Warmelda is het feit dat vele nieuwsgierigen naar de plaats van de opgraving komen kijken. Er is daar door onwe tendheid en ondeskundigheid al veel vernield en vertrapt, wat het onderzoek aanzienlijk bemoeilijkt. Belangstellenden kunnen voor meer informatie terecht bij het Historische Genootschap. LEIDEN Mevrouw Verkade uit Noordwijk was gisteravond op de Leidato-huishoudbeurs de 50.000ste bezoeker en ging om die reden als de meest beladen aanwezige weer huiswaarts. Voorzitter van het Leidato-komilé, Jan Wolfslag had voor mevr. Verkade en haar echtgenoot een extra greep in het prij- zenarsenaal gedaan en bedolf de gelukkigen daarmee. Carnavalsvereniging De Hutspotten kwam echtpaar Verkade benoemen tot ridder in de orde van de Peen en Ui. Met deze ingrediënten werden de heer en mevrouw Verkade plechtig omhangen. het sportpark buiten de bestuurska-1 mer en de kantine beloopt een bedrag van f 33.000 per jaar. Dan is er nog een post achter stallig onderhoud van 83.300 waarop door zelfwerkzaamheid (arbeidsloon) een bedrag van 20.000 kan worden bespaard. Dit onderhoud zou in enkele ja ren in samenwerking met SCJ kunnen worden uitgevoerd als de gemeente een bedrag van 63.300 beschikbaar zou willen 1 stellen. In de achterstallige on-| derhoudskosten zit een bedrag van 18.090 begrepen voor drai nage van het derde veld en vcr- der hebben zij betrekking op de kleedkamers, de tribune, afras tering het toegangshek de be strating. beplanting, ballenvan- gers en dergelijke, en W merken in de toelichting nog op, dat zij van oordeel zijn dat uiteindelijk het eigendom en het beheer van bepaalde sport accommodaties op de duur niet meer door de verenigingen zijn op te brengen en dat deze daar om in handen van de gemeente dienen over te gaan. ALKEMADE Gymvereni ging „Excelsior Alkemade" gaat op zondag 23 september deelnemen aan behendig heidswedstrijden in de sport hal aan de 5-meihal in Lei den. Uitsluitend jongens en meisjes, die niet in aanmer king komen voor wedstrij den, mogen deelnemen. Aan vang 11.45 uur. Opgave bij A. Zaal, Meidoornstraat 2, Roelofarendsveen. OEGSTGEEST Mej. A. C. Bekkers, maatschappelijk werkster aan de Leidse uni versiteit, zal de vakature gaan bezetten in de gemeen teraad van Oegstgeest die ontstond door het overlijden van drs. J. W. de Graaf. LEIDSCHENDAM Burge meester Kolfschoten zal op 18 september de beurs van het Damcentrum openen, om 14.00 uur. De Damcentrum- beurs zal worden gehouden van 18 t/m 22 september. Oegstgeest —De vrouwenorga nisaties in het gehele land propageren een briefkaarte- naktie voor het kind in nood. Men kan hiertoe een brief kaart sturen naar Paleis Soestdijk waarop men extra postzegels plakt van 50 cent, 1 gulden, 2,50 of 5,— gulden. Mevr. Groen krijgt geen vergunning Noordwijk Mevr. Groen-Van der Put wil een op het erf van het door haar bewoonde pand Zandvoortsestraat 24 staande schuur uitbreiden van ongeveer 14 m2 tot 21 m2. De bouwver gunning is haar echter gewei gerd en daartegen is zij in be roep gegaan bij de gemeente raad. B en W achtten de uitbreiding in strijd met het bestemmingsplan j Kern Noordwijk—Binnen, dat onder meer bepaalt dat bij be staande woningen één huishou delijke berg- en/of werkruimte met een grondoppervlak van ten hoogste 15 m2 mag worden ge bouwd, mits in geen geval meer dan 40 procent van het achter i de woning gelegen erf wordt be- i bouwd. Een ander bezwaar is j dat de brandgang vervalt voori de panden Zandvoortsestraat 20. 22 en het pand nr. 24 zelf. Het college stelt voor het beroep on gegrond te verklaren en de commissie voor openbare wer ken is het daarmede eens. LEIDEN Het katholiek vrouwengilde organiseert a.s. woensdag een bijeenkomst in de Zuiderkerk. Er zullen dia's vertoond worden over India. Aanvang 20.00 uur. Scène uit de suggestieve presentatie door Imperium LEIDEN Van oudsher worden de werken van de drie grote Griekse tragedieschrijvers Aischy- los, Sofokles en Euripides beschouwd als de ba kermat en het hooggebergte van onze Europese toneelcultuur. Gezien inhoud, strekking en taal gebruik is dit zeer terecht, maar al onze waar dering kan niet verhinderen dat de vormgeving met o.a. koren en tegenkoren het voor ons bij zonder moeilijk maakt deze tragedies op het to neel opnieuw tot leven te brengen. Goedbedoel de pogingen van gymnasiumleerlingen o.l.v. hun leraar In de klassieke talen zijn meestal al bij voorbaat tot mislukken gedoemd, terwijl daarentegen de befaamde ensceneringen van Erik Vos zijn verzand in een vrij eentonig en mechanisch regisseurstoneel. Het gebeurt zelden of nooit dat het amateurtoneel zich met deze werken bezighoudt en de aankon diging dat Imperium de Oresteia ter hand had genomen, de enige overgeleverde trilogie van de oudste en moeilijkste van de Griekse tragici, Aischylos, wekte dan ook bij de kenners van dit werk op zijn zachtst gezegd een zekere be vreemding. Achteraf bezien blijkt alle angst echter volledig ongegrond te zijn geweest. Ook nu weer heeft Imperium een voorstelling ver zorgd die in ieder opzicht opmerkelijk en bij zonder is en die er in de eerste plaats op ge richt is voor iedereen begrijpelijk te zijn. „Bloed om bloed", zoals Imperium zijn produktie genoemd heeft, is een soort collage, die voor het grootste deel is opgebouwd rond „eigen" teksten en waarin in feite alleen de dramatische momenten, het verhaal, is terug te voeren op het werk van Aischylos (en de mythologie). De geschiedenis van het geslacht der Tantaliden wordt zonder veel omhaal van woorden naver teld in een uitstekend geslaagde combinatie van dialoog, pantomime en bewegingsrijm, waarbij naar het voorbeeld van o.a. „Antigone" van Anouilh de ernstigere momenten worden afge wisseld met burleske volksscènes. De toch blijkbaar onmisbare koorgedeelten zijn niet al leen tot een absoluut minimum beperkt, maar worden bovendien geheel opgenomen in de dra matische stroom. Het totale aantal medespelen den heeft regisseur Rein Edzard tot vier weten te beperken, maar de rolwisselingen gebeuren uiterst knap en bijna onmerkbaar. Het enige nadeel van dit kleine aantal medespe lenden is. dat minder essentiële scènes soms iets te lang gerekt moeten worden om een van de spelers gelegenheid te geven voor een kos tuumchangement. Dit valt des te meer op om dat de sobere aankleding het sterkste en een deel van de teksten duidelijk het zwakste de is van deze voorstelling. Het uitermate suego- tieve geheel maakt echter een gang naar de Vestestraat op een van de komende vrijdag- of zaterdagavonden weer ten volle waard. PAUL KORENHOF LEIDEN De Huiswerk groep, werkzaam in Leiden- Noord, zoekt gemotiveerde medewerk(st)ers om kinde ren te helpen met het maken van hun huiswerk. Dit ge beurt in een lokaal in de Heilige Hartschool aan de Lusthoflaan. Voor verder in formatie kan iedere belang stellende terecht bij P west geest. tel. 01751-1226. W. Bronstring, tel. 01710—25234, D. v.d. Klaauw. tel. 01751— 4851 of B. de Jong, tel. 01717—3496. LEIDEN In speeltuin „Prin ses Beatrix" wordt vandaag een slotfeest gegeven. Van 14,00 tot 18.00 uur kan de jeugd daar knutselen, plein tekenen, aardappels stempe len, poppenkast kijken en spelletjes doen. Entreegeld is 1 gulden (inclusief een con sumptie). LEIDEN Wethouder Ham van Volkshuisvesting en Openbare Werken zal op maandag 1 oktober a.s., om 16.00 uur de eerste paal slaan voor het complex van 408 eengezinswoningen dat de Stichting Eigen Huis in de noordoostelijke hoek van de Merenwijk gaat bouwen. LEIDEN De Socialistische Partij houdt a,s. donderdag een tribunelezersavond in café De Kleine Burcht. Hét onderwerp van de avond zul len de problemen in de Der de Wereld zijn. Aanvang 20.00 uur. BOLLENSTREEK Zondag wordt weer de traditionele wedstrijd voor oudrenners van de Ren en Tourver. „de Bollenstreek" gehouden. Deze wedstrijd is op het zo genaamde Boenderparcours in het Langeveld nabij de Ruigenhoek. Het parcours te Lisse is onverwachts door het strooien van split onbe rijdbaar geworden voor wiel renners. Het programma ziet tr nu als volgt uit: om half 10 start van een wedstrijd voor trimmers, direkt hier achter om ongeveer vijf over half 10 de revanchewedstrijd voor toerfietsen. (De revan ches van Noordwijkerhout). Om half 11 start der oudren ners in twee categorien nl. 21 tot en met 30 jaar en 31 jaar en ouder. Rugnummers woren vanaf kwart voor 9 uitgereikt in café de Ruigen hoek (Geerlings) alwaar na afloop ook de prijzen worden uitgereikt. BODEGRAVEN - De finan ciële commissie van de Willi- brordparochie zullen diverse acties gaan ondernemen nu de vrijwillige gezinsbijdage enkele tienduizenden guldens beneden de raming is geble ven. Op 27 september zal de zaak besproken worden. biggen 300. geiten 50. ponny's 1. to taal 'MO. PRIJKEN (In gulden* per 176— —170— i'chtlge zeugen 550—850— 775; 106 ii 196, DEL: slachtstli redelijk, vette 140-155—166; bigger 2090. HAN- ren goed. melkkoeien koelen matig, vare purtljen en PRIJZEN vette schapen vlug. fokschapen vlug, veile lammeren vlug. zeugen goed. sfhrnmmcn goed. biggen goed. gel- KAASMARKT LEIDEN LEIDEN (14 nept.) AANVOER: 3 2 purtljen Leldsc kan». r.xrv.rHa!.' DELiknlm. —9) Andijvie 17 110—480, Snijbonen 836—855, Stnmbonen 70-120. Kroten 11 Kroten geknokt 70, Rude Knul 31. GVnenc knol 34 - 'IK. Spitskool 15-53. Prol 54—82, Postelein 74—78. Spina zie 72. Spruiten A 82 -95, Spruiten B 80—99, Spruiten C 82. Champignon» 480-490. Tomaten A 445-485. lo- muten B 435—460 Tomaten C 316 -335. Tomaten CC 285 Ulocn 20- 35. Witlof 275—310, Meloenen 110- .■30. Bloemkool 8 st"l:« 72. Bloem kool 8 Stuk» 38—55, Knolselderij 37 —39. Komkommers AAA 63. Kom kommers AA 67 -09. Komkommer» A 53- 56, Komkommer» B 40-12. e 10' Selderij :ii-32. Paprika 16—40. Roelofvnrendveen. bloemen 14 sopt Anjers Rose, Arthur. Esperenre. Cor- nnvnl, Yellow Du»!y 24—30, Idem rood. Wil, Nora 25-37, Idem Koeler. Le Reve. Alice, Lena 26-34, Char meur 43—48. Rozen Gnrnetto. Carol Zorlna, Annabella. Prominent. Douch- kn. Coral Prince*» 8—12 Evergold. Esther Ofnrlm 11-14. ifono 89-56. Sonia 21—31: Motrea. Belinda 10-> 21. Super Stnr 33—38, Nerlnc 55—70. Gcrbern 20-25. Lelies 38—44. Geplo zen chrysanten 15—44 p st. Tro»cry- santen 55-1.30. Idem Juormnd 90— 1 35, Eikenblad 39-75, TrusnnJer» 1.901 95, Gladiolen 85—1 80, Untrl» 1 00-2 90, Ornllhogolum 50-1 40. Freeslu 75—1.55. Irissen 25-95. Dah lia's 35-60 Asters 25-70, Slatlce 55-85, Monibretlu 55-80 per bos. Katwijk Rijn. Groenten 14 sept Was peen p kist: A extra 4 00—5.60; A I 92- 5 70: B I 6.90—8,00; B 11 2 00: C I 4.80—6 30: C II 8.10. 6 I 7S' 93; 6 II 23 25. 8 I 54 73 8 II 20—61: 12 I 41-53. bospeen 41—62; uien per kist 1.50— 6 50 Selderie 19—21; Krulpctcrselld 12 20; Breekpeen p. kist 2.10—6.20: Sla 2830Spitskool 45-47: Andij vie 31-57; Rode Kool 18-30; PrH 63: Radijs 37; Snijbonen 3.10. Aanvoer: waapeen 146.000 kg; bloem» kolen 17 000 st

Leidse Courant | 1973 | | pagina 3