KORT GEDING CASH CARRY TEGEN GEMEENTE ALPHEN A/D RIJN Voorschoten liep warm voor blijspel Wanneer eindelijk reconstructie gedeelte Rijndijk tussen Bruggestraat en Gemeneweg Aanstaande bruid ernstig gewond in ziekenhuis Keuring: stamboek- ponies in Lfcse Morgen beginnen najaars feesten OOK Wat u moet weten PAGINA 7 WOENSDAG 12 SEPTEMBER 1973 LEIDSE COURANT De op nauwelijks honderd meter afstand liggende slijterij en kleinhandel in dranken ALPHEN AAN DEN RIJN De firma J. L. Hoogvliet en Zonen ex- i ploitanten van het enkele weken geleden in het voormalige fabrieks- pand van Hollandia gevestigde cash en carrybedrijf heeft de gemeen- te Alphen aan den Rijn in een kort geding voor de president van de Arrondissements rechtbank' te Den Haag gedaagd omdat deze ge- meente het bedrijf aan de Van Foreestlaan weer wil doen sluiten. Het nieuwe bedrijf geniet bij het publiek reeds een grote populariteit. Velen vragen zich af of de gemeente zich niet al te veel voor het karretje van de plaatselijke middenstand laat spannen, immers in het argument van de gemeente wordt aangevoerd, dat het voormali ge bedrijf van Hollandia is gevestigd in een bestemmingsplan dat - als industrieterrein is aangewezen. Men mag zich daarbij evenwel afvragen waarom een op nauwelijks honderd meter afstand staand bedrijf waarin een slijterij en detailhandel in dranken gevestigd zijn wél in dit zelfde gebied gehandhaafd anag blijven. In feite as deze slijterij niets anders dan een kleinhandel in dranken van allerlei ■roort en aard. De gemeente zal in deze zaak worden bijgestaan door de rechtsgeleer de raadsman mr. E. G. Sprey te Leiden. L1SSE Zaterdag a.s. zal de Centrale Keuring 1973 van het Nederlands Dartmoor Pony i Stamboek plaats vinden op de terreinen van Manege "De Pun tenburg" aan de Spekkelaan te Lisse. De deelnemende ponies zijn daar toe aangewezen op de voorkeu ringen die in de maanden juni en juli zijn gehouden te Kam- j perland, Lisse, Bemmel en Hen- gelo (G) alsmede, naar keuze van de eigenaar, alle 3-jarige en cudere goedgekeurde hengsten. De keuring zal aanvangen om 10.00 uur. Dank zij de interventie van de Engelse Pony Societey is als in ternationaal erkende jury voor deze keuring Mrs. R. W. Tay lor uit Chippenham (Engeland) bereid gevonden als keurmees ter te fungeren. Voor deze keu- nngsdag worden alle leden van het Stamboek met familie en kennissen verwacht en wordt evenzeer veel bezoek van "bui tenstaanders" verwacht om met de specifieke kinderpony kennis te maken. Onderwijzeres 25 jaar op de Bloenicanipseliool ^ASSENAAR Op 1 september j l. was het 25 jaar gelecien, dat mevrouw R. MorrierVeerman toen mejuffrouw Rika Veer- man haar onderwijsloopbaan I begon bij de openbare Bloem- campschool. Maandagmorgen, tijdens de koffiepauze, heeft de Wethouder van onderwijs, mr. G- C. van Dijk de jubilaresse namens het gemeentebestuur gelukgewenst en haar behalve de gebruikelijke gratificat'e een fraai bloemstuk overhandigd. Mr. van Dijk herinnerde aan de I 'n keurig schoonschrift geschre- j ven sollicitatiebrie', d;e mej. Veerman een kwart eeuw gele den nan het gemeentebestuur stiyirde, met als bijlagen fotoco- P'^n van de a!:'en. Jie z:j had I behaald. In 1953 kwam daar nog 'de hoofdakte bij. Een bewijs Voor haar kwaliteiten als onder wijzeres is het feit, dat z;j met I 'ngang van december 1968 werd aangewezen als plaatsvervan-1 gend hoofd van de school. j .VOORSCHOTEN In het Cultu reel Centrum te Voorschoten werd gisteravond voor 't Nut Voorschoten gespeeld het Engel se blijspel ,,Ik hou van uw vrouw", in een bewerking van de schrijfster Harriet Freezer, Het kritische Voorschotense pu bliek kon om dit stuk veel en smakelijk lachen. Het meestal zwaar op de maag liggende onderwerp „huwelijks- ontrou w-oVerspel" werd door Luc Lutz, Simone Rooskens, Marijke Merckens en Jacques Luyer heerlijk luchtig uitgera feld en zelfs de scheldpariijtjes en vurige woordenwisselingen waren bijzonder goed v erteer- baar. Een prettige bijkomstig heid is, dat bij d:t blijspel het gehele b.'nnengebeuren en ook het buitengebeuren in één decor slaat opgesleld zodal er geen „open en dicht doek" nodig is. alles achter elkaar gespeeld j wordt, alleen onderbroken door de pauze. Voor deze avond was veel belang stelling. De voorzitter van 't Nut meende in zijn openingswoord, dat het gerechtvaardigd is toneel in Voorschoten te bren gen al zijn Den Haag en Leiden dichtbij. OUDE WETERING Zo ligt het trainingsveld van de v.v. Weteringse Boys er al weken lang bij. Tal van hopen zand daar enkele weken geleden opgebracht maken het onmogelijk, dat door de spelers behoorlijk kan worden getraind. Het bestuur van de vereniging heeft zich reeds enkele malen tot gemeentewerken en het gemeentebestuur gewend echter tot nog toe zonder enig resultaat. Bij gemeentewerken heeft men het bestuur van v.v. Weteringse Boys gezegd, dat het aan werkkrachten mankeert om de hopen zand te egaliseren en aan te walsen. Bij Weteringse Boys vraagt man zich af hoe lang dit zo nog moet duren. VOORHOUT 13 september (vooravond) 19.30 uur: Lampion optocht m.m.v. div. muziekver enigingen. Plm. 20.30 uur: Ope ning Lunapark op het feestter rein; 20.45 uur: Showprogram ma drumbands op de Heren straat. 20.45 uur^ Sjoelbakken in de kantine van S.V. Foreholte. 20.30 uur: Klaverjastournooi in het Parochiehuis. 21.00 uur: Prijsschieten in café "Welgele gen" en omstreeks dezelfde tijd prijsbiljarten in café ,,'t Sol daatje". Vrijdag 14 september: 8.45 uur aanvang kinderspelen op de speelweide. 9.30 uur aanvang voorstelling voor de kleuters in het parochiehuis. 14.00 uur Tob betjesteken. 15.30 uur: Voetbal- poppenwedstrijd. 17.00 uur: Ringsteken met pony of paard. 19.30 uur: Muzikale rondgang door muziekvereniging St. Ceci lia. 20.00 uur: Puzzelrit voor au to's (m.m.v. AMC Voorschoten). Zaterdag 15 september: Tweede Oranje wandeltocht over 10 en 18 kilometer start om 8.30 uur. 9.30 uur: voetbalwedstrijd ge- meentepersonee! O.V. leraren L.O. St. Cecilia. 10.45 uur: da mesvoetbalwedstrijd Voorhout- Stompwijk. 11.00 uur: Zeepkis tenrace voor jongens en meis jes. 14.00 uur: Tonknuppelen voor heren. 15.00 uur Mastklim- men voor dames en heren. 16.30 uur: Touwtrekken in ploegver- band. 17.00 uur: Viswedstrijd voor dames en heren. 20.00 uur: Prijsuitreiking. SASSENHEIM De voorzitter van Amnesty International. Sean McBride, zal aan de se cretaris-generaal van de Verenigde Naties, Kurt Waldheim, een ontwerpreso lutie aanbieden, waarin de lidstaten wordt aanbevolen om alles in het werk te stel len om in hun landen elke vorm van martelen uit te ban nen. De werkgroep „Amnes ty Sassenheim" zal huis aan huis langs komen in Sassen heim om handtekeningen te vragen. Zij hoopt dat zo veel mogelijk mensen deze lijsten tekenen en zich op die manier solidair verklaren met de campagne tegen het martelen, die dit jaar door Amnesty International wordt gevoerd. WASSENAAR De w Blauw zwart houdt op vrijdagavond 14 september a.s te 20.15 uur in het clubgebouw aan d® Dr. Mansveltkade een alge mene ledenvergadering. Zoals gebruikelijk zullen de verslagen van secretaris, penningmeester en jeugdse- cretaris worden uitgebracht. Bij de bestuursverkiezing zijn de heren D. Knijnenburg en Sé van der Ham aftredend doch herkiesbaar. WASSENAAR Voor de sportvereniging ,De Kieviten' staan verschillende ledenver gaderingen op het program ma. Op 13 "september verga dert de hockeyafdeling om 8 uur in het clubhuis. De ten- nisafdeling vergadert op vrij dagavond 21 september om 21 uur in het clubhuis. De al gemene vergadering van de gehele vereniging wordt ge houden op 21 september om 20.30 uur. De voorzitter, mr. H. W. G. Rosmalen heeft de wens te kennen gegeven als zodanig af te treden. Als zijn opvolger wordt voorge steld de heer dr. D.H. N. Wansink. VOORSCHOTEN - In de gemeente Voorschoten zal in de periode van 17 t/m 21 september een collecte ge houden worden voor de Na tionale Recklassering. HAZERSWOUDE Het verkeersongeval op het kruispunt Frederik- van Edenplein-Rijndijk te Hazerswoude-Rijndijk, dat gistereo. voor een Alphense ernstige verwondigen aan het gezcht tot ge volg had, wierp in de woonwijk Rhynenburch en in Koudekerlf aan den Rijn, wéér de vraag op: wanneer wordt nu gestart met de reconstructie van het gedeelte van de Rijndijk tussen Brugge straat en Gtmeneweg? En waneer worden er nu verkeerslichten geplaatst? Het comité „Actie Stoplicht" wordt overigens over stelpt met vragen daaromtrent. Mevrouw Fok uit Koudekerk aan den Rijn bijvoorbeeld (zij maakt deel uit van het comité dat „vecht voor stoplichten") beweert dat haar en de anderen steeds vragen worden voorgelegd in de trant van: Hoe zit het er nu met, er si toch beloofd dat er zo spoedig mogelijk zal worden begonnen? (van de kant van het ministerie bijvoorbeeld, red.) Koudekerks gemeenteraadslid J. Wondergem heeft in de onlangs In zijn woonplaats gehouden raadsvergadering gesteld, dat doojr ogenschijnlijk onbelangrijke zaken de reconstructie van en de plaatsing van verkeerslichten op de aansluiting Bruggestraat- Rijndijk voorlopig niet tot uitvoering zal komen. „Een droevige zaak, want de snelheidsbeperking, die thans van kracht Is, kan bepaald niet als veilig worden gekwallHceerdéó (50km/u.), meent hij. Een duidelijke opstelstrook voor het naar Koudekerk af slaand verkeer zou z.l. al verlichting brngen. En Koudkrk zou wellicht (hij zal bedoeld hebben met Hazerswoude) kunnen bj- dragen in de kosten van de verkeerslichten bij de Bruggestraat, als dat de zaak sneller tot uitvoering kan brengen. HAZERSWOUDE De negentienjarige mejuffrouw P. C. Posthu- ma uit Alphen aan den Rijn is dinsdagmiddag met ernstige ver wondingen aan het gezicht naar een Leids ziekenhuis vervoerd, nadat haar een verkeersongeval was overkomen op het kruis punt Rijndijk-Frederlk van Eedenplein te Hazerswoude-Rijndijk. De auto, waarin ze samen met haar aanstaande ook uit Alphen aan den Rijn afkomstige, echtgenoot (ze zouden aanstaande don derdag in het huwelijksbootje stappen) zat werd zwaar bescha digd. De vrouwelijk chauffeur, die op de Rijndijk in de richting Leiden reed, moet aanvankelijk bepaaald niet de voorgesorteerd staande wagen hebben gezien, waarvan de berijder naar het Frederik van Eedenplein wilde rijden. Zij remde weliswaar nog uit alle macht, maar kon een botsing niet voorkomen, terwijl het voer tuig van het Alphense aanstaande huwelljkspaar daarna enkefe malen over de kop vloog. De man werd via het „open dak" uit de auto geslingerd. Intussen raakte een uit de richting Leiden komende personenwagen ook nog bij deze botsing betrokken. Twee auto's vrijwel total loss en één beschadigd, in mindere mat, waren het gevolg van dit ongeval.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 7