Kater voor publiek na de toneelserie GARAGEBEDRIJF UIT KOM VAN VOORHOUT Vuil per trein naar VAM-Drente Parochieraad Oegstgeest in impasse bollen- en duinstreek The Familyuit 'J - Piet van Eeden draagt zaak over aan zoon Jaarlijks 40.000 ton vuil naar Piet Gijs OOK Wat u moet weten Koplamp- dieven tegen de lamp in Noordwijk Werkeloos heid in de Bollenstreek verder gedaald pag. 4 WOENSDAG 12 SEPTEMBER 1973 LEIDSE COURANT LEIDEN Gisteravond ging er een duidelijk hoorbare zucht van spijt en teleurstelling door de toneelzalen van het Rijnlands Lyceum. Na vier avonden intensief toneel was er letterlijk en figuurlijk een einde geko men aan ,,The Family". Het einde kwam zoals alles op het Family-toneel: rigoureus en meedogenloos. Alles wat overbleef was een kaal toneel met drie lijken en en publiek dat na vier avonden lachen, gieren .brullen en een half uur voor de voorstelling dringend om de beste plaatsen, min of meer met een kate rhuiswaarts werd gestuurd. Het is een beetje moeilijk om na deze vier avonden grandioos theater meteen de balans op te maken, maar waarschijnlijk ligt het grote geheim van „The Familiy" in de primitieve directheid waarmee alle oer-emoties va nde mens de zaal in worden ge smeten. Niets wordt verhuld in mooie volzinnen of achter vage aanduidingen en toespelingen, die he aan het publiek overlaten om zelf conclussies te trekken. In het a-sociale milieu dat Lode- wijk de Boer ons voorschotelt wordt gescholden, gelachen, ge vreeën en gevochten wanneer iedereen daar maar zin in heeft en het grote succes van deze theaterserie zou best een verklaard kunnen worden uit het feit dat het aan één stuk door op het to- deel dingen gebeuren, die ieder van ons diep in zijn hart dol graag zelf zou willen doen, maar die ons door onze „beschaving" verboden worden. Niemand van degenen die deze voorstellingen hebben meege maakt, zal dit werkelijk unieke en grootse theatergebeuren snel vergeten. Maar het as aJet alleen Lodewijk Boer verantwoor delijk was voor deze mijlpaal in onze Nederlandse theater- history, het waren ook de mensen met wie hij heeft samenge werkt: Gees Linnebank en Wi mKouwenhoven, die samen alle toneelprijzen zouden moeten krijgen die er in ons kleine land te verdienen zijn .Huib Broos Martine Crefccoeur.CockiBoonstra en alle anderen die, op welke manie rdan ook, aan deze voor stellingen hebben meegewerkt. oZu ik een speciale persprijs mo gen uitreiken, dan zou die echter gaan naar de mensen achter de schermen, met name het personeel van de Leidse Schouw burg, die voor deze gelegenheid het Rijnlands Lyceum hadden herschapen in een ideaal en uitstekend geoutileerd theatertje, waarin iedere moeilijkheid met decoropbouw of belichting schijn baar moeiteloos ondervangen kon worden. PAUL KORENHOF. VOORHOUT In de raads vergadering op 20 septem ber wordt het voorstel be handeld om te verklaren, dat een bestemmingsplan wordt voorbereid voor een perceel grond ten zuidoos ten van de Jac. van Beie- renweg. Zulks in verband met de verplaatsing van •het garagebedrijf van Auto Foreholte vanuit de be bouwde kom. Het bedrijf wilde aanvankelijk naar de Van den Bergh van Heem- stedeweg 1—3 maar dat stuitte op bezwaren van Ged. Staten. Dit college was van oordeel, dat het betreffende perceel gezien zijn ligging niet geschikt is als vestigingsplaats voor een garagebedrijf. Aangedrongen werd op de ontwik- keling van een speciaal bedrijfs terrein waarheen het bedrijf ver plaatst zou kunnen worden. De heer Bierman van AUto Fore holte verzoekt thans medewerking te verlenen aan vestiging van zijn Garage Foreholte heeft de langste tijd in het dorpscentrum gestaan, als het aan b. en w. ligt garagebedrijf aan de Jac. van Beierenweg op een hem reeds in eigendom toebehoren perceel grond. Hij heeft daarbij verklaard bereid te zijn een gedeelte van het perceel, waaraan hij voor zijn bedrijf gen behoefte heeft, aan de gemeente te verkopen. De heer Bierman heeft kenbaar gemaakt, dat een andere vestigingsplaats voor zijn garagebedrijf dan hot trrein aan de Jac. van Beieren weg voor hem niet aanvaardbaar is. Bovendoen zal de ontwikkeling van een bedrijfsterrein ongetwij feld een aantal jaren diren. De aanwezigheid van de beide vestigingen van het bedrijf in de bebouwde kom vormt in toene mende mate een probleem. Ver plaatsing is zonder meer noodza kelijk. Men is van mening, dat laatstgenoemde vestigingsplaats minder bezearen zal oproepen. Deze plaats heeft ook voor de ge meente het voordeel, dat de mo gelijkheid ontstaat een gedeelte van het perceel waaraan belang hebbende voor zijn garagebedrijf geen behoefte heeft, in eigendom te verkrijgen. WACHTEN OP RAPPORT VOOR NIEUWE STRUCTUUR OEGSTGEEST Voor het eerst na de zomervakanties kwam gister avond in de parochiezaal van het verenigingsgebouw te Oegstgeest de parochieraad van de Willibrordparochie bijeen. Niet alle paro chieraadsleden waren aanwezig en van de zijde van de parocchianen was de belangstelling voor deze openbare zitting pratisch nihil. Men zou kunnen stellen, dat de parochieraad van de Willibrordgemeen- schap in een impasse verkeert. Er ontbreekt op dit ogenblik een duidelijke doelstelling mede omdat naast de parochieraad een aantal parochiële instellingen werkzaam zijn zoals kerk- en schoolbestuur, jeugdcommissie, parochiële chari- tas instelling etc. Reden waarom de vraag gesteld werd wat thans de zin van de parochieraad was. Dat dit ook in hogere kerkelijke regionen een rol speelt bleek uit een uiteenzetting welke door pastoor H. J. Kooyman werd gegeven om trent een te verwachten rapport over een nieuwe parochiestruktuur. Hij heeft hier o.a. met vicaris Van den Ende een gesprek over gehad en deze heeft de verwachting u-ltgesproken, dat het thans gereed zijnde ontwerprapport in oktober de goedkeuring van het Ned. Epis copaat zal verwerven. Reeds eerder werden echter een vijftal ont werpen verworpen. Over de inhoud van het ontwerp valt nog niets mede te delen, doch pastoor Kooyman dacht, met de nodige terug houdendheid, in de richting van een soort kerkeraad. Daarin kun nen dan alle taken in de parochie gebundeld worden. Direkt na ver schijning van het rapport zullen alle instanties uitgenodigd worden om de nieuwe lijn te bespreken, zo stelde men het zich voor. Tijdens de bijenkomst werd meegedeeld dat de voorzitter, de heer Oltheten, zijn functie vakant heeft gesteld en men besloot met aan vulling van de parochieraad te wachten tot de niuw richtlijnen er zijn. In verband hiermede wordt de volgende bijeenkomst van de rad vrschoven nr begin november. maak meer gebruik van onze uitgebreide service WASSENAAR - Na ruim 40 ja ren dag in dag uit Wassenaar doorkruist te hebben met zijn rijdende zuivelhandel draagt de heer P. J. (Piet) van Eeden sr. zijn zaak volledig over aan zijn 26-jarige zoon Piet jr. Hij be reikt dezer dagen (op 12 sep tember) de 65-jarige leeftijd en vindt het nu langzamerhand welletjes. In 1933 begon de heer Van Eeden een klantenkring op te bouwen voor zijn zuivelprodukten. waar hij de boerenkaas zijn speciali teit was en bleef. Daarbij kwa men uiteraard boter en eieren. Hij bracht een eigen merk mar garine op de markt. Uit oude advertenties uit de dertiger ja ren blijkt, dat 4 pond volvette boerenkaas verkocht wordt voor één gulden! Nu, na 40 jaar be draagt de inkoopprijs van som mige het 22-voudige van de ver koopprijs van toen! De oorlogsjaren vormden uiter aard een moeilijke periode in het bestaan van de firma. De heer Van Eeden is cr echter trots op dat hij toch altijd nog kans gezien heeft zijn klanten kaas te leveren- al was het dan maar 20 plus. De laatste 8 jaren werd hij bijge staan door zijn zoon, die het be drijf nu geheel overneemt. Piet van Eeden sr. krijgt dan wat meer tijd voor zijn hobbies, zoals het vissen aan zee! Vuilnisbelten binnenkort verleden tijd in de bollenstreek NOORDWIJKERHOUT Het pompeuze vuilsta- tion nabij de Piet Gijs-brug in Noordwijkerhout gaat, als alle apparatuur op tijd wordt gele verd, volgende maand al proefdraaien. Lukt al les dan gaan in principe 1 november de werk zaamheden van het vuilafvoerbedrijf „Duin- en Bollenstreek" van start. Vanaf die datum zullen de vuilniswagens hun normale en grofhuisvuil niet meer dumpen op de open belten maar rechtstreeks vervoeren naar dit vuilcomplex waar ze hun lading kwijt kunnen in en enorme bunker met en capaciteit van 777 kubieke me ter. De bunker is slechts een tijdelijke opslagplaats want het vuil gaaf diezelfde dag nog op de trein. Enorme wagons staan gereed om het vuil per rail te vervoeren naar het plaatsje Wijster in Drenthe waa rde VAM het grotendeels gaat bewerken tot bruikbaar compost. Men heeft berekend dat de acht gemeenten, die zijn aangesloten bij het vuilafvoerbedrijf „Duin Directeur Philipsen: Klaar voor de slag en Bollenstreek" (Hillegom, Katwijk, Noord- wijk, Noordwijkerhout, Valkenburg, Lisse, Rijns burg en Voorhout) de komende jaren gezamen lijk zo'n 40 tot 45.000 ton vuil zullen produceren. De slokop bij de Piet Gijs heeft daar voorlopig een makkie aan want zolang er nog geen 90.000 S&I2ü&i 8 verwachting '«aas?i leningen nood- TER AAR - De postduivenver eniging „De Luchtsport" hield een wedvlucht met oude en jonge duiven vanaf Soignies. Afstand 185 km. De duiven werden gelost om 10.00 uur. Aankomst eerste duif om 12.59.32 uur. Snel heid 1033 meter per minuut. Uitslag: 1-14-15 A. Akerboom, 2. J. v.d. Meer, 3-4-6-13 B. Waasenburg, 5-8-9-10-11-12-16 J. van Hameren, 7 J. van Zaal. AARLANDERVEEN Op uit nodiging van de Plattelands vrouwen afd. Aarlanderveen. geeft de Streekmuziekschool morgenavond o.l.v. de direc teur, de heer Peys in de zaal van Vergeer een uitvoering. Aan deze uitvoering verlenen 25 leerlingen hun medewer king. De aanvang is om 20.00 uur. AARLANDERVEEN Voor de onderlinge competitie van de Aarianderveense schaak club „Het Springende Paard", werden de volgende wedstrijden gespeeld: H. J. van Harten A. Roden burg >/£-& D. Oosterman J. Poot afge broken G. v. Rijswijk J. Haring >/2- X C. Schuller J. v. Vliet 0-1 G. de Lange—v. Zanten 9-1 v. Zanten G. de Lange 1-0 Th. Leliveld R. Taubert 0-1 D. v.d. Laan A. de Lange vrachtauto of bakfiets vol vuil aanmoeten. De heer H. Philipsen .directeur van het vuilafvoer bedrijf: „Die kunnen hier hun vuil ook kwijt. De prijs ligt weliswaar iets hoger dan op een open belt maar daar staat weer tegeover dat de vuilverbranding in Leiden weer duurder is". Bij de aanvoer van vuil zal strenge controle worden gehouden op de aanvoer van eventuele verboden chemische stoffen. Fikse boetes moe ten overtreders er van weerhouden dat ze ge vaarlijke afval binnen trachten te smokkelen. LISSE Het 5-tal van de 1 Damclub Lisse en Omstre ken is in de competitie goed gestart. Alhoewel deze wed strijd tegen OGB uit Bode graven door de Damclub Lis- se gespeeld werd met spelers die nog geen wedstrijderva ring hebben zal deze wed strijd met een vermoedelijke uitslag van een afgebroken partij op 5-5 komen. Morgen speelt het 2e tiental een uitwedstrijd tegen „Sa men Sterk" uit Hazersw.»ude en vrijdag 14 sept. speelt het lste tiental thuis tegen „Kijk Uit". Belangstellenden en nieuwe leden zijn die avond hartelijk welkom in het club gebouw „Het Baken" achter gebouw Rehoboth te Lisse. NOOTDORP Mr. J. J. L. de Soeten te Oegstgeest is be noemd tot directeur van het zwakzinnigeninternaat Craeyenburch te Nootdorp. Hij was plaatsvervangend di recteur van het bureau van de faculteit der geneeskunde van de Rijksuniversiteit te Leiden en algemeen direc teur van de prof. Jan Mulder kliniek te Leiden. Mr. de Soeten werd in 1940 in Den Haag geboren. NOORDWIJK De Noordwijkse politie heeft de hand kunnen leggen op een viertal Amster damse jongelui, die zich te Noordwijk bezig hielden met het stelen van lampen van gepar keerde auto's. 's Morgens, omstreeks vijf uur, kreeg de politie een tip, dat in de omgeving van de De Ruyter- straat enkele knapen zich op verdachte wijze ophielden bij al daar geparkeerde Duitse wa gens. Een patrouille ging direct op onderzoek uit en trof na goed speurwerk een auto aan, waarin niet minder dan 21 autolampen van allerlei soort en formaat la gen. De inzittenden, een 21-jari- ge kok, een bijrijder en een ma gazijnbediende van 17 jaar, en een 15-jarig meisje, allen woon achtig te Amsterdam, werden aangehouden en naar het poli tiebureau overgebracht. Bij een door de recherche inge steld onderzoek bekenden zij te Noordwijk zes lampen van ge parkeerde auto's te hebben ge sloopt en dat de overige te Zandvoort waren gestolen. Men had het hoofdzakelijk op acces soires van Duitse wagens voor- jr zien. De wagen, waarin zij ron dreden, bleek eveneens van ont vreemde materialen voorzien. Na hun verhoor, zijn de daders aan de politie te Zandvoort overgegeven. Ook de hoofdste delijke politie bleek met het stel nog een appeltje te schillen te hebben. Verschillende Duitse automobilis ten, die na de ontdekking van de diefstal, aangifte kwamen doen, konden aan het politiebu reau meteen hun eigendommen in ontvangst nemen. LISSE Het Gewestelijk Ar beidsbureau te Lisse, omvatten de de gemeenten Hillegom, Lis se. Sassenheim, Voorhout, Noordwijk en Noordwijkerhout, heeft bij de laatste teliing eind augustus kunnen vaststellen, dat het aantal werkelozen in de loop van augustus is gedaald van 268 als geregistreerde arbeidsreser ve tot 210 per eind augustus. Toch dient hierbij opgemerkt te worden, dat in 1972 het aantal werkzoekenden per eind autus- tus met 168 42 minder was dan per eind augustus 1973. Dat de geregistreerde arbeidsre serve belangrijk afgenomen is, vindt als voornaamste oorzaak wel hierin, dat de landbouw veel werkkrachten nodig had. Ook in de sector losse arbeiders en minder gechikten trad eert' daling op. Duidelijk blijkt hieri uit de seizoengevoeligheid van het Gewest Lisse D e overige beroepsgroepen vertoonden eert vrij stabiel patroon, in die zin, dat er van enige stijging of da* ling van de geregistreerde ar* beidsreserve geen sprake was, De vraag haar arbeidskrachten in zijn totaliteit is wat gezakt, echter hier ook door daling van de vraag in de landbouw-sector, In dc vrouwelijke sector is d4 arbeidsreserve ook gedaald, doordat vele vrouwen arbeiij konden vinden in de landbouw (Bloembollen)bedrijven. D'l vraag Is met 133 per eind aug. tugen 276 per einde juli ster* gedaald, hetgeen komt door dl afname van de vraag in dt landbouw, anderzijds is bij cua trole op de actualiteit eer aan tal vragen uit de sectoren kan toor- en huishoudelijkpeisonee vervallen.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 4