B. EN W. ACHTER PLAN PAARDEKOOPER VOOR BEHOUD VAN BOERDERIJ Burgeravonden moeten Lisse wakker schudden Sassenheimse kerken halen banden aan Spartanen in landenploeg: Burgemeester heeft er een hard hoofd in Geen extra beveili ging voor Voor- houtse peuters Wat u OOK moet weten Diamanten- roof via openstaand raam .mrm PAGINA 6 DINSDAG 11 SEPTEMBER 1973 LE1DSE COURANT Duinstreek VOORHOUT De vijvers van Voorhout zullen niet worden beveiligd. Volgens B en W van Voorhout is afdoende beveiliging van de vijvers geen taaal- - bare kaart; welke voorziening er ook wordt ge troffen. „Wanneer", zo schrijven B en W aan de gemeenteraad, „langs de vijvers allerlei struiken of andere afscheidingen aanwezig zijn bestaat het gevaar, dat te water geraakte kinderen niet of niet tijdig opgemerkt worden." kom zoals de Haarlemmertrekvaart, de Dinsdag se Wetering en de Molentocht. „Met het oog op de aantrekkingskracht van water op kinderen moet worden verwacht dat ingeval de vijvers in het dorp niet bereikbaar zijn, kinderen elders het water opzoeken", zo stellen B en W. Voor de bewoners van de Boekenburglaan betekent het voorstel van b. en w. dat hun handtekeningen actie geen resultaat heeft opgeleverd. Zoals be kend startten zij deze actie toen eind vorig jaar in een van de Voorhoutse vijvers een twee-jarige kleuter verdronk. Later werd naar aanleiding van de handtekeningenactie ook nog een hoorzit ting gehouden. Het besluit van B en W zal in de komende raadsvergadering van donderdag 20 september ter sprake komen. Dan wordt er ook gepraat over de oude boerderij van de gebroeders Warmerdam aan de Jacoba van Beierenweg. Van de heer A. H. J. Paardeko- per, architect te Lisse, is namelijk een verzoek binnengekomen om de uit 1844 daterende boerde rij als woonruimte en onderkomen voor zijn ar chitectenbureau in te mogen richten. De heer Paardekoper is van plan om de boerderij te restaureren en de overige bebouwing, waaron der een bollenschuur, op te knappen en te ver bouwen. Omdat de grond waarop de boerderij staat volgens het bestemmingsplan slechts voor agrarische doeleinden gebruikt mag worden is er een bestemmingswijziging noodzakelijk. B. en W. van Voorhout stellen voor aan het verzoek van de heer Paardekoper te voldoen omdat zodoen de" een gebouw van historische waarde voor Voorhout behouden blijft". Sassenheim Dezer dagen is de bestuurssamenstelling van de „Commissie Samenwerkende Kerken Sassenheim" (CSKS) be kendgemaakt om zijn nadere mededelingen gedaan over de plan nen die men voorlopig heeft. Zo bestaat het dagelijks bestuur uit P. K. Schenk (Ger.k.), voorzitter, A. H. J. Brink (RK), secre taris, G. A. Posthumus (NPB) penningmeester, verdere leden van het dagelijks bestuur zijn: M. P. L. Ruigrok (RK) G. Wet- steyn (NH), mevr. Trines-Keuning (NH), H. Spies (Chr. Geref.) J. A. Faber (Ger.K.), L. Krouwel (NPE) en J. C. v. d. Berg (Chr. Geref). Adviseren leden namens de plaatselijke pastores zijn: ds J. D. te Winkel en kapelaan R. M. Kuypers en secundi pastoor C. v. Bockxmeer en ds. A. Westra. Namens de Commissie Ontwikke lingshulp, een belangrijk interkerkelijk orgaan ter plaatse, zijn toegevoegd H. Sietsma en mevr. Pluimers. Van bovengenoemde bestuursleden heeft iedere kerkgemeenschap één ambtsdrager of bestuurslid afgevaardigd. Daar de leden van het CSKS menen dat het van groot belang is dat men elkaar eerst beter leert ken nen hoopt men in de komende winter een grote bijeenkomst te beleggen met een bekend spreker over een onderwerp dat velen interesseert. In de tweede plaats heeft de Raad van Kerken in Nederland het voornemen in ons land de „Kerkenconferentie 1974" te houden. LISSE Zeven Spartanen zijn uitgenodigd door de N.K.S. om binnenkort deel te nemen aan belangrijke internationale wed strijden. Op 23 september a.s. zal te Beek (Limburg) in F.I.C.E.P.-verband een junioren-interland atletiek plaatsvin den tussen de vertegenwoordigende landenploegen van de jeugd van Frankrijk (F.S.C.F.) en Nederland (N.K.S.). De Spartaanmeisjes Lenie van der Poel uit Noordwijkerhout en Haneke Glas uit Lisse zullen in deze wedstrijd uitkomen res pectievelijk op het onderdeel 800 m en hoogspringen. Voor Haneke Glas betekent deze invitatie 'n debuut in de nationa le jeugdploeg in N.K.S.-verband. Een week later op 28, 29 en 30 september a.s. worden in Haarlem op de sintelbaan „Pim Muiier" de F.I.C.E.P.-kampioenschappen georganiseerd. Voor deze wedstrijden, waaraan vele Europese landen zullen deelnemen zijn de volgende Spartanen geïnviteerd: Joke van Gerven-van der Stelt op de 800 m en 1500 m; Lenie van der Poel op de 1500 m; Hanneke Glas op hoogspringen; Marga Kor- tekaas op kogelstoten; Mieke van Doorn of de vijf kamp; Hen- ny Grimbergen op de 800 m en Jan van Heek op speerwerpen. Historische film dokter Perquin bij Vrouwengilde STOMPWIJK In de zomer van 1944 is te Stompwijk het openluchtspel „De geheimen der H. Mis" opgevoerd. Dat was destijds zo succesvol, dat men nog twee openlucht spelen heeft vertoond, alvo rens net nog niet failliet roemloos de serie af te slui ten. Van deze eerste openluchtvoor stelling heeft de Leidschen- damse arts S. P. Perquin een film opgenomen. En nu, na bijna 30 jaar zal deze film vertoond worden in het dorpshuis op dinsdagavond 11 september, aanvang 8 uur. Voor velen zal het on getwijfeld een feest zijn om diverse echte nu oude Stompwijkers in hun glorie tijd weer te zien. Leden van het vrouwengilde, dat de avond organ seert, hebben vrij toegang; niet-leden moe ten een kleioe entree beta len. Mensen die nog foto's van dit openluchtspel heb ben- worden verzocht deze mee te nemen. WASSENAAR De Wasse- naarse Reddingsbrigade or ganiseert a.s. zaterdag een feest ter gelegenheid van het afsluiting van het seizoen op 20 september start de training voor de brigade-le den in het sportfondsenbad. WASSENAAR Zeevrken- nersgroep Van Woesik viert a.s. zaterdag haar 12'/^-jari ge bestaan. Tussen 15.00 en 17.00 zal er recpetie gehou den worden in de voormalige HTM-remise aan de Baljuw straat. WASSENAAR Sportver eniging W.I.K. organiseert volgende week vrijdag een - feestavond in „Het Prae- thuys" op het landgoed Duin- rell. Oud-leden kunnen zich voor deze avond melden bij Jaap Remmerswaal, Van der Duyn van Maasdamstraat 31, tel, 6768. Aanvang 20.00 uur. ÖÖDEGRAVEN Volgende week dnderdag zal de res tauratie van de gemeenteto ren voltooid zijn. Tijdens een korte plechtigheid zal het bötlWwerk aan de gemente worden overgedragen. LISSE Degenen die maandag avond ingebroken hebben bij de fam. S. aan de Laan v. Rijcke- I vorsel hadden het al heel ge makkelijk, want men vond een slaapkamerraam open staan. De diefstal moet tussen 18.45 en "20.45 gepleegd zijn tijdens afwe- "zigheid van de familie. Op een slaapkmer heeft men uit een lade van een nachtkastje een diamanten ring en enige kleine diamanten ter waarde van eni ge duizenden guldens meegeno men. Van de daders nog geen spoor. Voorts hebben inbrekers tijdens het weekeinde hun slag gesla gen met een drietal inbraken: de firma T. aan de Grachtweg kreeg wederom bezoek en mist verschillende tapijten ter waar- en van enige duizenden guldens. In een woonhuis aan de Kanaal straat werd ingebroken waarbij een radiotoestel en enig geld meegenomen werd, terwijl ook de antiekhandel Van D. met een bezoek vereerd werd, hetgeen tot gevolg had, dat voor rond 10.000,- aan tinnen voorwerpen werd meegenomen. LISSE De werkgroep, die in Lisse in de komende jaren burgeravonden wil organiseren, wacht met spanning de raadsvergadering van morgenavond af. Dan zal wellicht de subsidieaanvrage worden behandeld, die voor de nodi ge financiële ruggesteun voor deze avonden moet gaan zorgen. Wereld- De werkgroep heeft om 3000 gulden gevraagd maar het is zeer de vraag of dat geld ook wel op tafel zal komen. Im mers de burgemeester heeft reeds laten doorschemeren, dat hij niet veel heil ziet in de organisatie van burger avonden gezien de slechte opkomst bij soortgelijke expe rimenten in het verleden. winkel in Wasse naar De werkgroep ziet het echter helemaal zitten en het optimisme gaat zelfs zo ver, dat voorspeld wordt dat volgend jaar telkens ongeveer 200 man tijdens zo'n burgeravond in de zaal zullen zitten. Wat is de bedoeling eigenlijk van zo'n burgeravond, vroegen wij mevr. Van Ruiten, een van de leden van de werkgroep. „We willen de burgerij van Lisse bij meer problemen die in en rond deze plaats spelen, betrekken. Voor 2 oktober bijvoorbeeld staat een avond over de werkgelegenheid op het programma. Na een inlei ding van een deskundige bestaat er de mogelijkheid tot discussie. De burgerij van Lisse moet wakker geschud worden. Meer gaan be seffen dat de zaken, die zich in hun gemeente afspelen wel degelijk ook hen aangaan." Goulo^ze, Bé Oosthoek, Ariane de Jont, Joy Wellink en Laurien de Lange, en de heren Bernard Slats. Gerard Gordijn, Pe ter Tonkens, R bert de Jcng, Jan Stege- man, Cé Schallirgerhout, Gerard van der Veld;-, Han van Kcs eren en Harry Co::. E?n van de zalc-n, d e de n «uwe Wereld winkel zich ten dre! stelt is de Wassenn. r- der door bezonnen, goede informatie me": inzicht te geven in de problemen van de 'kelingslandea. Verscheidene v hebben zich al be reid verklaard b j te dragen in de aanloop kosten. De Wereldwinkel heeft een eigen girorekening gccpend (nr. 3013C99) en zou verd-re b"c!" «en bijzonder on ori>s stel len. Door middel van een mededelingen blad - het eerste nummer is net u t - zullen donateurs regelmatig op de hoogte worden gesteld van de gang van zaken. Alle politieke partijen in Lisse hébben zich reeds voor de burgeravon den uitgesproken. Alleen het weigeren van een subsidie kan nog roet in het eten gooien. Morgenavond komt ook weer de restauratie van de ruine Dever ter sprake. Dit maal gaat het om een aanvullend krediet van bijna 56.000 gulden waardoor het mogelijk wordt een definitieve dakcon structie aan te brengen. Aanvankelijk lag het in de bedoeling om eerst een nooddak te bouwen. Ruw geschat kost zoiets 29.000 gul den. In een latere bouwfase zou dan het definitieve dak er op ko- SASSENHEIM Uitslag van de wedvlucht vanaf St. Quen- tin op zaterdag 8 sepember, van de postduivenvereniging de Blauwband. In concours 402 oude en jonge duiven. Gelost om 11 uur. Navlucht. 1. B. v.d. Kraan: 129 pt. 2. H. Langelaan: 128 pt. 3. A. v. Dam: 127 pt. 4. P. Wol vers: 126 p:. 5. P. Krom: 125 pt. 6. H. Lange'.aan: 124 pt. N. A. v.d. Peol: 122 pt 9. P. 7. N. A. v.d. Poel: 123 pt. 8. v.d. Post: 121 pt. 10. L. Slik kerveer: 120 pt. .W/SSF.NAAR Binnenkort zal in Wasse naar een Wereldwinkel worden geopend. Daartoe wordt op het ogenblik een w nl: !- I par.d aan de Kerkstraat ingericht; leden van.het greepje, dat het nitiatief heef: «e- riórjicn, hanteren in vr je uren kwast en verfpot om het inter'eur zo op te knam I dat men er belangstellenden kan ontvan gen. Tot deze gro.p-van-hzt-eerste--uur 1 - horen de darpes Heide Bouman, Sonja

Leidse Courant | 1973 | | pagina 6