FEESTELIJKE TOCHT KAASKONINGIN 1973 DOOR BODEGRAVEN Cinéclub draait verder in het Kreatief Sentrum 'De Lindehoeve in Voorschoten zaterdag open 9 sept. installatie pastoor Duijvestijn Hazerswoude- Dorp Uitgebreid program plattelandsvrouwen afdeling Alkemade stad en rijn- en veenstreek OOK Wat u moet weten ldg startte KJedingbeurs UYY in Logegebouw MARKTEN PAGINA 5 DINSDAG II SEPTEMBER 1973 LEIDSE COURANT VOORSCHOTEN Boerderij „De Lindehoeve" te Voorschoten is ge reed. Zaterdag zal burgemeester J. van der Haar en wethouder T. C. Esselaar de officiële opening verrichten van dit nieuwe jeugdcen trum. De opening begint met een optreden van de Jazz-pelgrims om elf uur. Daarna komt de Laurentiusharmonie en om 12 uur is het moment van de opening. Na een receptie tot half twee, volgen er volksdansen, kunstenaarspresentatie en kreatief voor kinderen en volwassenen. In de avond is er een optreden van „Dirty Darling" en „Super Sis ter". De boerderij zal iedere middag van 12 tot 17 uur geopend zijn, op zaterdag echter van veertien tot zeventien uur, dinsdagavond is de boerderij geopend van 19 tot 23 uur, vrijdag- en zaterdag avond van 19 u tot 1 uur. Hoewel de boerderij ingericht is als ont moetingsruimte voor de ongebonden jeugd wil het Stichtingsbestuur ook trachten om via deze boerderij oud en jong samen te laten ko men. Het programma van de openingsdag geeft al een voorproefje op het gebied van de muziek. Die dag is er naast jazz en harmonie- muziek tevens popmuziek. Omtrent de komende bezetingsgraad van de Lindehoeve valt nog niets te zeggen. De werkgroep Shunt heeft gezorgd voor het binnenschilderwerk, de animo bij de jeugd tijdens de zelfwerkzaamheidsweken was niet erg groot. Het doorzettings vermogen van ongeveer zes jongens en meisjes heeft thans voor een doeltreffende inrichting gezorgd. Het Stichtingsbestuur meent dat de onbekendheid van de jeugd met dit jeugdhuis na de opening zal veranderen. Boerderij „De Lindehoeve" stond twee jaar geleden als afbraakpand en zou moeten plaats maken voor kantoorflats. De ge meenteraad wist de boerderij voorlopig voor vijf jaar te sparen, en verleende enige kredieten tot ongeveer ruim 110.000. De verwach ting is dat deze boerderij de eerste tijd zeker niet afgebroken zal worden. HAZERSWOUDE Op zondag 9 september, tij dens de viering van de H. Eucharistie van 11.30 uur, wordt de zeereerwaarde heer A. H. Duij vestijn door Zoeterwoudes deken A. Lamot geïn stalleerd tot pastoor van de B-H. Engelbewaar dersparochie te Hazerswoude-dorp. De zestig jaar geleden in Kwintsheul (Westland) geboren pastoor Duijvestijn was voorheen on der meer werkzaam als kapelaan in Zoeterwou- de-dorp, als rector in Rotterdam, als districts aalmoezenier van de R.K. verkenners en als pastoor in Delft. Tijdens het afgelopen weekend heeft pastoor Duijvestijn tijdens de eucharistie vieringen in de Engelbewaarderskerk de paro chianen zichzelf al voorgesteld. Aanstaande zondag, na de installatieplechtigheid, wordt in het Michelshuis nog een „kennismakingsrecep tie" gehouden. De 67-jarige pastoor A. A. H. M. Oeverhaus heeft intussen al afscheid genomen van de parochia nen in Hazerswoude-dorp. In de zes jaar, dat hij daar werkzaam was. werd onder meer het interieur van het kerkgebouw aan een grondige restauratie onderworpen en kwam het Michels huis van de grond. De R.K. gemeenschap schonk de met emeritaat gegane priester, die thans in Heemstede wfoont, een geschenk onder couvert. Vorig jaar vierde pastoor Oeverhaus zijn veer tigjarig priesterfeest in het Hazerswoudse. In tussen heeft ook de heer P. Olierook tijdens een receptie afscheid genomen als voorzitter van de Stichting Sociaal en Cultureel Centrum (het Mi chelshuis) en als conciërge hiervan. ZOETERWOUDE - Op de openbare vergadering van de raadscommissie voor het on derwijs, a.s. maandag 17 september, zal o.m. het schoolzwemmen en de subsi dieverlening aan het Scapino Ballet aan deorde komen. ZOETERWOUDE Na een onderbreking van enkele maanden vergadert a.s don derdag de parochieraad weer in het zaaltje van de Chris tus Dienaarkerk. Agendapun ten zijn o.m. de uitwerking van het concept-statuut van de Raad van Kerken en Am nesty International alsmede verslagen van de werkgroe pen. ZOETERWOUDE— Scouting Zoeterwoude begint het nieu we seizoen a.s. vrijdag om 19 uur met een Eucharistie viering in 't Avontuur. Alle Gidsen, Kabouters, Verken ners en Welpen worden ver wacht. ALKEMADE Maandag avond werd de brandweer gealarmeerd voor een brand op een open ruimte van con- servenfabriek H. van Ruiten en Zn., waar plastic afval in brand was geraakt of moge lijk verbrand werd. De vlammen sloegen echter zo hoog op dat er gevaar dreig de voor overslaan naar een nabij gelegen schuurtje. Na een kwartier blussen was het vuur gedoofd. HAZERSWOUDE - Met in gang van donderdag 13 sep tember, aanvang 20.00 uur, organiseert de tafeltennisver eniging Avanti in het Mi chelshuis te Hazerswoude- dorp op elke tweede donder dag van de maand een kla- verjascompetitie. Er staan zeven ronden gepland, waar van de vier ronden, waarop men de beste prestatie le vert, gelden voor het eind klassement. NIEUWKOOP Wegens het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd zal de com mandant van de gemeentelij ke vrijwillige brandweer van Nieuwkoop, de heer J. Kra nenburg m.i.v 15 september a.s. ontslag nemen. Hem wordt op donderdag 13 sep tember a.s. een afscheidsre ceptie aangeboden in hotel „Plaszicht" te Nieuwkoop vanaf 16.00 uur. NIEUWKOOP De Neder landse Christenvrouwenbond afd. Nieuwkoop zal haar eer ste vergadering iii het nieu we seizoen houden op don derdag 20 september a.s. om half 8 in de Rank. Dr. J G. W. F. Bik, huisarts te Gouda zal bij die gelegenheid spre ken over zijn verblijf in In dia, welke lezing wordt toe gelicht met een dia-serie, ge titeld „Het rijke India". De bijeenkomst stat open voor alle belangstellenden. ALPHEN AAN DEN RIJN Een vijftienjarige jongen uit Alphen aan den Rijn liep zware hoofdwonden op toen hij met zijn fiets plotseling de weg opreed en door een bestelwagen werd geraakt. Het ongeluk gebeurde bij de Karei Doormanlaan/Willem de Zwijgerlaan BODEGRAVEN Gisteravond om zeven uur is de feestelijke tocht van de Kaaskoningin 1973 door Bodegraven begonnen. Sa men met haar hofdames reed zij vanaf het dienstencentrum in zuid naar de braderie op het Raadhuisplein, waarna ze deze officieel opende. Langs de route was de belangstelling groot. De Kaaskoningin bezocht vervol gens de grote kazen- bloemen en houtsnijwerkshow in de ge meentelijke burgerzaal. Hier heette de voorzitter van de najaarsmarktcommissie, wet houder Jongeneel, de Kaasko ningin, mevrouw E. Hommel- Windhorst en de hofdames me vrouw Windhorst en mejuffrouw Tineke van Ede van harte wel kom op de 25ste najaarsmarkt. De Kaaskoningin sprak eerst in het Nederlands tot burgemees ter Croles van Bodegraven, die 25 jaar geleden de eerste kaas show opende en nu aan het eind van zijn loopbaan (dit jaar gaat hij met pensioen) het zwart eeuwfeest inluidde. Vervolgens wendde de Kaaskoningin zich tot de Duitse gasten uit Obe- rammergau, welke samen met Bodegraven het programma voor de najaarsmarkt organise ren. Burgemeester Croles verklaarde zichzelf al een beetje als aow-er te zien maar hoopte toch er in de komende jaren weer steeds bij te kunnen zijn. Aan me vrouw Croles en aan de „ko ninklijke stoet" werden Bode- graafse kazen overhandigd. De heer Schmidt, burgemeester van Oberammergau (met welke Papekop 35, Driebruggen; 35, 95, IC, N. den Boer, Stijnsedijk 37, Haastrecht; 103, 94, 2A, Mevr. Verkley, Achthovenerweg 27. Leiderdorp; 76, 93. 2B, L. J. M. Koot, Lagewaard 25, Koude kerk; 90, 93, 2B, Mevr. Koot-v. Swieten, Lagewaard 25, Koude kerk; 108, 92, 2C, H. J. M. Hart veld, Ringdijk 20, Ter Aar; 95, 91, 3A, Mevr. A. de Graaf-v.d. Heuvel, Buitenkerk 56, Bodegra ven; 102, 91, 3A, G. Verwoerd, Papekop 35, Driebruggen; 26, 01, 3A, A. de Graaf, Buitenkerk 56, Bodegraven; 56, 91, 3A, H. van Harten, Oudendijkseweg 4, Woubrugge; 3, 91, 3A, J. v. d. Heuvel, Gravenkoopsedijk la. Reeuwijk. Prijswinnaars klasse B, resp. nr., pnt., prijs, naam, adres: 70, 99, Erep. B, J. A. Straathof. Riet veld 15 Alphen a/d Rijn; 39, 95, IC, C. J. H. van Eyk, Oostvlis- terdijk 4, Vlist; 11, 95, IC, A, K. v. d. Vis, Oudbodegraafseweg 93, Bodegraven; 65, 95, IC, J. C. M. de Wit, Ridderbuurt 33, Al phen a/d Rijn; 83, 95, IC, J. P. Versteegen-Vink, Zuidbuurtse- weg 23, Zoeterwoude; 88, 94, 2A. Zn., Vriezeweg 1 Geflankeerd door hofdames uit Bodsgraven en Oberammergau verklaart kaaskoningin Hommel-Wind- liorst de najaarsmarkt voor geopend. (Foto boven). Na de opening van de show in de Burgerzaal maakte de kaaskoninvin met burgemeester Croles en de burgemeester uit Oberammergau rechtseen rondgang langs de stands. Op de foto een keuringsmeester met a en juist getrokken kaasproef. (Foto onder). gemeente Bodegraven een ju- melage onderhoudt) sprak na vele lovende woorden over de ontvangst in Nederland, de hoop uit, dat velen een tegenbezoek zullen brengen aan zijn gemeen te. Hij bood de koningin en de hofdames houtsnijwerk en band- gen voor de show zijn als volgt: jes met Beierse muziek aan. Daarna konden de vele wach- Prijswinnaars klasse A, resp. nr., tenden buiten de show in de pnt., prijs, naam, adres: 46, 97, burgerzaal gaan aanschouwen. IA, J. A. M. Verkley, Achthove nerweg 27, Leiderdorp; 40, 95, De uitslag van de kaaskeurin- IC, Mevr. M. Verwoerd-Kok, Rijnsaterwoude; 67, 93, 2B, Gebr. v. d. Meer, Hoorn 117 Al phen a/d Rijn; 72. 93, 2B, G. C. Kraan, Landlustweg 7, Alphen a/d Rijn; 43, 92, 2C, Gebr. A. en B. de Jong Achterbroek 71, Berkenwoude; 55, 91, 3A, A. G. Bisschop, Poeldijk 5, Rijpwete- ring; 17, 91. 3A. H. J. Wijnen. Kortewaarder 33, Bodegraven; 63. 91, 3A, Mevr. P. de Groot, Rondweg 15, Zegveld; 34, 91. 3A, P. A. Mourits, J. C. Hoogen- doornlaan 4, Bodegraven. ALKEMADE Door de Bond van Plattelandsvrouwen afdeling Alke made is hdt winterprogramma vastgesteld. Naast de reeds vermel de lezing van heden dinsdagavond wordt er op de dinsdagen 25 sept., 9 en 16 oktober in de Gerardusschool II door de heer P. W. van Schadewijk een avondcursus in Boetseren georganiseerd. Voor de kring I Rijnstreek is er op de maandagen 24 sept., 1 en 8 okt. te Alphen a.d. Rijn een avondkursus „Het Taboe". Avond en ochtend cursus „Mensendieck" door mevr. A. M. Kreuze-Wetselaar in het Wit Gele Kruisgebouw te Roelofarendsveen. Inlichtingen bij me vrouw Kreuze tel. 3339. Demonstratielezing op dinsdag 9 okt. in de Woelige Baren door de heer Nc. Baars over het onderwerp „Het maken van hartige hapjes van fijne vleeswaren". Ochtendcursus makramé door mevr. C v.d. Maas—Dogterom in de Woelige Baren n.l. 6 lessen op woensdag 31 okt. te beginnen. Ochtendexcursie r.aar kasteel Duivenvoorde in Voorschoten op woensdag 24 oktober. Op woensdag 21 nov. Lezing door Scheherazade, bekend schrijfster en journalistè van Libelle, op woensdag 21 nov. in De Woelige Baren. Avondcursus in 3 lessen door mevrouw M. B. van Dam-Godvliet over schoonheids- en lichaamsverzorging. Ochtendexcursie naar de veiling Aalsmeer. Op woensdag 12 dec. voorlichting over het zelf kaarsen maken en versieren door R. Suttorp-Andes en G. M. Tie- mes-Eijkmans, (In de Woelige Baren). Op woensdag 9 jan 1974 in De Woelige Baren jaarvergadering en tevens lezing over „Uit het dagelijkse leven van een huisvrouw met geleidehond" door mevr. Harte-Tushuizen. Op 6 febr. in De Woelige Baren lezing door de heer H. Jansen over „Kinderen in de puberteit". 13 febr. middag excursie naar de blindegeileide scholo te Amsterdam. Avondcursus „Politieke scholing" georganiseerd door kring I Rijnstreek te Al phen a.d. Rijn op maandag. Op dinsdag en in febr. 3 avonden, cur sus over snijbloemen en planten in De Woelige Baren. 6 maart dia lezing in De Woelige Baren. 6 maart dia-lezing in de Woelige Ba ren n.l. „De Zwerver" door de heer N. Kortenoever. met winst LEIDEN Het Leids Damge- nootschap heeft in de eerste ronde van de Nationale compe titie een uitstekende start ge had. door in eigen huis het tweede tiental van „Ons Genoe gen" uit Utrecht met 1—7 te verslaan. Toen na drie uur spelen v.d. Kwartel en Hasrat verloren hadden, zag het niet naar een Leidse overwinning uit, maar I achtereenvolgens wonnen: de Koning, E. Bronstring, de Beze- mer en Vendel. Uiteindelijk was het W. v.d. Blom, die bij de stand 10-6 door een overwinning de zege veilig stelde. Ook het tweede tiental van L.D.G. start te met een overwinning, en wel tegen het Rijnsburgse R.D.C. 2 Uitslag 12-8, waarbij wel dient te worden gezegd, dat de heer A. v.d. Putten zeer veel geluk had, toen zijn tegenstander in een gewonnen stand verloor door tijds overschrijding, 'e gedetailleerde uitslagen zijn: 1 L.D.G.1—O.G.U. 2: 1. E. Bron string— J. Haitink 2-0; 2. W. <3 O LEIDEN De Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers (de UW) en de Nederlandse vereniging van Huisvrouwen houden op 11 en 12 sep tember a.s. hun jaarlijkse winterkledingbeurs in het logegebouw aan de Steenschuur 6 te Leiden. De kledingbeurs wordt nu voor de 5e keer gehouden en blijkt in een groeiende behoefte te voorzien. Het gaat om dames-, tiener- en kinderkleding die niet meer gedragen wordt en waarmee men via deze beurs vele andere gezinnen kan helpen. De verkoopprijs wordt in onderling overleg vastgesteld. Er is een strenge selectie van de kleding. Niet geaccepteerd worden: ouderwetse, vuile of versleten kleding. Ook babykleding en kleding stukken, die geschat worden onder de 2 gulden, zullen pertinent ge weigerd worden. Voor kinderkleding bestaat steeds veel belangstel ling. De kleding kan worden ingeleverd op dinsdag 11 september van 14 tot 16 uur en van 19.30 tot 21.30 uur. De verkoop is de vol gende dag van 9.30 tot 15.00 uur. Telefonische inlichtingen op de 31335, 62653, 26505 en 25085. Heemskerk L. v.d. Dries 1-1; 3 H. de Koning—W. v.d. Kooy 2-0; 4 W. Klein—A. Schwartz 1- 1; 5 A. v.d. Kwartel—F. v. Ster- kenburg 0-2 6. A. Hasrat—J Donker 0-2, 7. A. Vendel—B. Jansen 2-0; 8. P. Bronstring— mer—L. Dekker 2-0: 10. W. v.d. BlomD. de Zwart 2-0; To taal 13-7. RDC 2—LDG 2: A. VletterH. de Bezemer 0-2; H. Kromhout—J. Klinkenberg 2-0; W. Leeuwenburg—D. v. Duiven- bode 1-1; H. Verkuil—II. Brou- v.d. Heuvel 1-1; 9. H. de Beze- wen 1-1; LEIDEN —Cinéclub ver toont deze wek film van „A r. iem Alternatief" en het Rotterdams filmfesti val in het Kreatief Sen trum. Enkele dagen gele den besproken wij al en kele films.—pOp 12 sep tember draait Cinéclub een Canadese productie: „The tragic diary of Zero the fool" van Morley Markson". Het is een psy- chodram met een hoog realiteitsgehalte. Twee mannen een eeen vrouw aijn op zoek naar moge lijkheden van de verschil lende relaties die met el kaar kunnen aangaan. „Dear Irne" wordt ver toond op 13 september. Het grondtheam van deze Deensde film is de relatie tussen Ebbe en Irene. Zljj is echter getrouwd met Klaus, die zij o m Ebbe toch niet wil verlaten. Op 14 september is er „Etc. etc. etc" van Cobra One te zien. Deze Engelse pro ductie was bedoeld als voorlichtingsfilm voor 14 en 15 jarigen, maar werd in Engeland slechts goed gekeurd voor vol- wass...nMet geeft een beeld van .een sexuele verhouding van twee tee nagers. Van Franse ma kelij is „Le sourice verti cal" van Robert Lapouja de. Deze film wordt op 15 september vertoond. 16 september is de laatste film van het festival aan de beurt. Het is „De Koe' van de Pers Darius Mehr- jui. B. Groot en G. MonËls kampioenen van Nieuwkoop Nieuwkoop Bij de gehouden club-kampioenschappen van de Tennisvereniging Nieuwkoop is de titel bij de heren gegaan naar Bas Groot, die in een spannende finalepartij J. Stas- sen versloeg met 6—2 en 9—7. Bij de dames ging de titel naar C. Monfils, die voor een huzaren stukje zorgde door zowel bij en kelspel als ook bij het dames- dubbel en de mixed dubbel de titel te veroveren, in de laatste 2 categorieën tesamen met resp. J. de Jong en J. Schoenmaker. In de B afdeling ging bij de heren de titel naar J. de Knegt terwijl bij de dames mevrouw E. Coe- nen de wisselbeker voor een jaar mee naar huis mocht ne- Voortaan 11 auto's minder in Bloemstraat LEIDEN De Bloemstraat (tus sen Formosastraat en Lage Rijndijk) zal tegelijkertijd met de herbestrating enige verande ringen ondergaan. Door de dienst gemeentewerken van het Stadhuis, afdeling stedebouw, is een plan ontworpen, dat voor ziet in een beperking van het aantal parkeerplaatsen: 13 in- plaats van het maximale aantal van 24. Door het plan worden de auto's zo geplaatst dat men een vrij uit zicht behoudt vanuit de woonka mer. Voor het raam worden na melijk paaltjes neergezet zodat daar geen auto kan parkeren. Ter hoogte van de ingang van de straat wordt het trottoir doorgetrokken om te voorkomen dat er doorgaand verkeer door de straat rijdt. In de herfst kun nen dan een vijftal boompjes geplant worden. Vanavond om 20.00 uur in de school aan de Medusastraat wordt het plan toegelicht door een van de me dewerkers van de dienst ge meentewerken. Telefonische in lichtingen: tel. 45344, toestel 215, de heer Plret. Wanbetalers op zwarte lijst in Hazerswoude HAZERSWOUDE -Tljd.n, de op maandag 17 september, om 20.30 uur. in de kantine van de sportvereniging Bernardus te houden openbare vergadering van de Sportraad Hazerswoude zal onder meer worden gespro ken over de samenstelling van een „zwarte lijst". Tijdens de begin april gehouden bijeen komst werd namelijk besloten om deze samen te stellen, nadat Bob de Jong. voorzitter van de sportvereniging Haduard, had gevraagd om sancties tegen wanbetalers, die lid zijn van di verse sportverenigingen. De „zwarte lijst" van wanbetalers zal men bij de bij de sportraad aangesloten verenigingen laten circuleren. Op de agenda van de vergadering staat voorts het onderwerp „sportweek" plus het punt •.sporthal", die zoals bekend 22x42 meter groot wordt, voor zien zal zijn van en scheidings wand en zo'n 1,4 miljoen gaat kosten. Soortgelijke hallen staan reeds in Tlel en Doorwerth. De boekhouding van de verenigin gen vormt ook onderwerp van gesprek op de eerstkomende Sportraadvergadering. ROELOFARENDSVEEN. Bloe menveiling, 10 sept. 1973. Anjers Rose, Arthur, Flsperence, Carnaval, G. J. Sim 13—19, Sim Wit, Keefer, Samantha, Orchid Beauty, Allee 16—23, Sim Rood, Lena, Yellow Dusty, Nora, Le Reve 17—27, Charmeur 31—32, Rozen Garnette, Carol, Zorina, Roswitha 4—7, Sonia 13—24, Marimba, Esther Ofarim, Pro- minent, Carina 8—10, Belinda, Precilla, Evergold, Super Star, Motrea 9-20, Ilona 32—43, Le lies 18—37, Gerbera's 21-22, Strelitzia 1,60-2,00, Nerlne 42— 48, Alstroemeria 15, Geplozen chrysanten 11—52 p. st. Tr®- schysanten 15—1,25. idem jaar- rond 55—95, Eikenblad 35—46, Tosanjers 1,50—1,80, Irissen 30 -65. Gladiolen 50—1,30, Mont- bretia 37S0. Dahlia's 20—47, Asters 20—55, Statice 80—1.25. Freesia's 80—2,35, Liatrls 1,00— 2,40, Omithogalum 35—1,00 per bos. Veiling Katwijk 10 sept. Waspeen p. kist: A I 3.00—6.20, A II 2.80—6 20, B I 4.00—7.70, C I 5.906.10. Bloemkool 6 I 39—54, II 21—23. 8 I 25-48, II 31. 12 I 31—36. Bospeen 51—76. Peterse lie 16. Selderie 22—27. PRonkbo- nen 60. Snijbonen I 2.40—2.50, II 1.30—1 40 Sla 24—26. Andijvie 35—38. Spitskool 40-53, Radijs 30. Rode kOol 17—331 Snvoye kool 20—23. Breekpeen p kist 5.60-5.80. Ülen p. kist 6.60— 9.00. Aanvoer waspeen 85.000 L-is- Bloemkolen 18.000 st.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 5