Drommen in heet en gezellig stadscentrum Stuurgroep wil spoed achter vernieuwbouw GOEDE VERWACHTINGEN OVER MEDEWERKING MINISTERIES stad Centr. Adviesbureau O.D.R.P. PAGINA 3 DONDERDAG 6 SEPTEMBER 1973 LEIDSE COURANT De warenmarkt aan Botermarkt trok veel bekijks. OEGSTGEEST Een groot aantal jeugdige Oegstgeestenaartjes lieten gisteren hun troetel- Een openluchtmaaltijd diertjes keuren door dierenarts Krol. Dat gebeurde op het terrein aan de Lijtweg waar gis- zonders. teren ook de beeldenexpositie werd gepoend. de binnenstad trekkende bewoners iets heel bij- Een ijsje gaat er altijd wel in. LEIDEN „Met Piet Bamber- gen van de Mounties zouden we meer moeite hebben", beweerde een grappen m?kende onder commandant van de Leidse brandweer, de heer De Haas. Hij doelde hiermee op het red den van drenkelingen uit te wa ter geraakte auto's. Gistermor gen was er zo'n auto te „bezich tigen" in de Rijn bij de Waag. De brandweerlieden kweten zich uitstekend van hun taak; binnen de kortst mogelijke keren was de lichte drenkeling (een pop) uit de op de bodem liggende auto (een rood-wit-blauw-ge- schilderde Volk wagen) gered. Het Leidse brandweercorps was met al haar materiaal - „het modernste van Nederland" - ko-1 men opdraven want de Leidse bevolking moet weten dat „het 's nachts rustig kan gaan sla-1 pen; de brandweer waakt." Ze i weten het nu ook. Badend in de hete zon stonden enorme drom- men mensen te genieten van de i ladderwagen, de hoogwerker, de spuitwagens en de kikvorsman nen. De puiten en de waterka nonnen veroorzaakten boven de Rijn een fraaie regenboog. Het publiek werd ook niet gespaard in de waterpret. „Zelfs mijn ei gen vrouw is nat", riep de heer De Haas verontschuldigend door de microfoon. Het was ai vroeg druk op en rond het Stadhuisplein. Reeds om half 10 waren alle stoelen enta- feltjes op het plein bezet door mensen die op hun gemak en onder het genot van een koele dronk wilde n genieten van de zang van „De Leidse Sleutelt jes". Ieders humeur was net zo zonnig al het weer. Het feest ter ere van onze Koningin werd door duizenden mensen gevierd. Het is alleen onvoorstelbaar, dat er 's ochtends om 9.00 uur al mensen zijn die een zak pa tat met mayonaise of piccalilly naar binnen kunnen krijgen. Officieel werd het feest pas ge opend om 9.30 uur in de Burger zaal van het Stadhuis, na het zingen van het Wilhelmus, door burgemeester A. J. Vis. Hier mee werd ook een prachtige bloemententoonstelling geopend. Er was genoeg te doen in de bin nen tad gisteren. Het was erg gezellig en men kreeg het ge- voe weer zo'n echte ouderwetse 3-oktoberviering mee te maken, uit de tijd dat dit feest nog niet waar de rand van Leiden ver drongen was. Op de Breestraat voor studentensociëteit Minerva hadden studenten een gezellig terras ingericht en voor V en D rekende Jan Klaassen met boe ven en politieagenten af. Op de Nieuwe Rijn riepen marktkoo plieden om het hardst dat hun pruimen het sappigst waren en de bloemen weer zo gedkoop. Tenslotte was het woensdag en ook voor de marktlieden „mu t the show go on". Het verhoogde de gezelligheid. Ook de Leidato deed zich alvast gelden: op het trottoir van de Vismarkt (naast het stadhuis) konden Cruyffies- in-de-dop proberen een Leidato- bal te schieten door een gat in een houten schutting. Indien het lukte, mochten ze de AL HOU- Het Centraal Adviesbureau O.D.R.P. van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten verricht een onderzoek naar het functioneren van het gehele gemeentelijke apparaat van Leiden. In verband hiermede is enkele weken geleden een vragenlijst verzonden aan een groot aantal organisaties, dat werkzaam is in Leiden, met het verzoek deze vragenlijst in juni ingevuld te retourneren. Hoewel deze termijn reeds is verstreken, stellen wij het op prijs de nog niet terug gestuurde lijsten alsnog beantwoord te ontvangen, doch uiterlijk 14 dagen na plaatsing van deze advertentie. Uit enkele reacties van aangeschreven organisaties is ons gebleken, dat wordt getwijfeld aan de gegaran deerde vertrouwelijke behandeling van de gegeven antwoorden. Wij willen er met nadruk op wijzen, dat de antwoorden uitsluitend worden ingezien door enige medewerkers van ons bureau. Geheimhouding is derhalve gewaar- Gaarne hopen wij, dat alle aangeschreven organisaties zullen antwoorden. U werkt daartoe mee aan het wel slagen van dit, door het gemeentebestuur van Leiden aan ons opgedragen onderzoek. Rijswijk Z.H. Centraal Adviesbureau Verrijn Stuartlaan 42, O.D.R.P. Tel. 070 - 98 83 82. Ir. W. Hendriks, adj .-directeur. DEN. Ernaast stond de traditio nele draaimolen met als over buurman een patatkraam. De gevechtstoren De Burcht werd gisteren veroverd en bezet door ..vogels van diverse pluimage". Jong en oud, kaal. lang- of kor- tharig, iedereen kon genieten, en deed het ook. van moderne muziek in dubbel- tereo. Aan de voet van de Burchtheuvel stond een antiekmarkt opgesteld. Hier kon men spullen kopen die va rieerden van een versleten paardehoefijzer tot gebarsten speculaasplanken. Eigenlijk stond de Burcht de gehele dag in het teken van de muziek; 's Middags van 2 tot 6 uur werd er een disco-drive-in gehouden terwijl in de avonduren voor de ouderen een bingo-dansant met 2 orkesten ter beschikking stond. Geweldig druk en gezellig was het middags ook op de Hoogland se Kerkgracht. In de gedeeltelij ke schaduw van de Hooglandse Kerk en overspoeld met de klanken uit de instrumenten van de Baker Street Jazz-band kon men in de openlucht een brood maaltijd houden. Tegen de lutte le vergoeding van 2 kwartjes kon men zijn tanden zetten in een kadetje met ham of kaas, die klaargemaakt werden door de militairen van de Leidse Kokschool. Men had er blijk baar wel trek in, gezien de me terslange rijen voor de twee veldkeukens (in dit geval straatkeukens). Ook soep ging er wel in ondanks de zinderende hitte tus en de huizen. Het jubileumfeest van Koningin Juliana is in Leiden niet onop gemerkt gebleven. Het is lang geleden, dat in deze stad zo spontaan en gezellig feest is ge vierd. Als de Koningin geweten had hoe het hier in Leiden toe ging was zij vast wel even langs gekomen. De Lord Folks i i speciaal voor de jubileumdag gebouwd podium op het Stadhuisplein. LEIDERDORP Een mooi feest, waarbij echter buiten ieders schuld toch wat wanklanken werden gehoord. Grondmist op Zestien hoven en dat hield in. dat de menigte, die naar het Winkelhof ter rein was gekomen ruim een half uur in de hitte moest wachten voor men het eerste vliegtuigje hoorde brommen. Vertraagde parachute sprongen dus. Hoogtepunten van het verder vlekkeloos verlopen pro gramma waarvoor de hele dag een massa mensen op de been was, waren nog de ballonwedstrijd en het Voordorpterrein bij het derde hoeraatje voor de Koningin 1000 oranje ballonnen omhoog de muzikale show in de Houtkamp, de gondelvaart van Doeshavcncn het massale verenigingsdefilé met fakkels en lampionnen. LEIDEN Hedenmorgen zijn aan de gemeente de stukken aangebo den, die betrekking hebben op een binnenkort te nemen principe-be sluit in de raad voor renovatie en rehabilitatie van 3 woonwijken met in totaal 3674 woningen. Het betreft voor „Plan Noord" en de „Kooi" het bijna voltallige vooroorlogse woningbestand en voor „Haagwegkwartier" een zeer groot deel van dit woningbestand, tan de gemeenteraad zullen besluiten moeten komen, die zullen be vorderen: Ie: Dat er een beginselverklaring komt van de minister van Volks huisvesting en Ruimtelijke Ordening om de betreffende wijken als rehabilitatiegebieden aan te wijzen. Dit maakt dan subsidiëering mogelijk. Ie: Dat de voorbereking van renovatieplannen voor urgente woonblok- ken in gang komt. e: Om voor „Plan Noord" de Nationale Woningraad en voor ,,De Kooi" projectbureau Geo Projekt als projektcoördinators worden aangewezen. 4e: Dat de voorbereiding van beleidsbeslissingen op het stuk van vesting en openbare werken, hourpeil, subsidies en investeringen op gang komt. Dit geldt tevens De samenstelling van de stuurgroep (ook ministeriële topambtenaren) voor beleidsbeslissingen op stedebouwkundig-, verkeers- en civiel- doet vermoeden, dat de nu gedane voorstellen, indien zij de ge- technisch gebied. meenteraad zijn gepasseerd, op de ministeries gjen grote bezwaren Deze voorstellen aan de gemeenteraad zijn voorbereid door een stuur- meer :llen ontmoeten, gezien hun aandeel in de voorbereiding, groep onder voorzitterschap van de wethouder Ham van volkshuis- De in de -apporten voorgestelde veranderingen op alle gebied, kunnen leiden tot grote verbeteringen in de wijken. Deze veranderingen lig gen naast de renovatie van de woningen, op het gebied van wegen plannen en de infra-struktuur. Om enig idee te geven van de grootte van de bedragen, die in de eer ste 5 jaar op tafel zullen moeten komen: de totale voorbereiding, die nu in gang gezet zal worden vergt reeds nu een half miljoen. De schattingen van diverse woningtypen voor renovatie lopen in Plan Noord uiteen van 22.250 tot 31.150 per woning. In de Kooi liggen deze bedragen van 16.575 tot 31.975. En het gaat om ruim 3500 woningen. taalbaar zijn voor velen in de betrokken wijken. Daarom wordt er ook een werkgroep voorgesteld, die alleen voor dit probleem met de ministeries gaat praten. Vooral in deze werkgroep wil men verte genwoordigers van de ministeries als gesprekspartners. Berekeningen van de kosten, subsidies en andere bijdragen, leiden in sommige gevallen tot huren, die ook volgens de stuurgroep, niet be-

Leidse Courant | 1973 | | pagina 3