TE VERGETEN EEN DAG OM NOOIT Gondelvaarten op de Rijn en de Vliet Mann voor bejaarden Nieuwkoop De Zilk is uithef eest pagina 7. VRIJDAG 31 AUGUSTUS 1973 LEIDSE COURANT Zoeterwoude 10.00 uur Bloemcorso voor de schooljeugd met fietsen, en steppen, korte rondgang door het dorp met „Vios" 14.00 uur Ballonwedstrijd bij huize Emmaus. Tevens wordt er een feitstocht gehouden, waarvan de deelnameformulieren huis-aan- huis verspreid zijn 19.30 uur Lampionneoptocht vanaf het sportpark „Haasbroek" 20.00 uur Optreden van „De Spi ders" in „Ons Huis" Ook wordt er een groot barbercue-festijn aangericht In de ruïne achte rde Sint Jan Hoosmade 9.00 uur Eucharistieviering ln R.K. Kerk met medewerking van het eigen combo. 10.00—12.00uur kinderspelen voor kinderen van 4 t/m 14 jaar op het schoolplein. 14.0017.00 uur Bijeenkomst voor alle bejaarden in „De Does" 14.00 uur Dingsteken voor paren per tractor in deVan Poelgeest laan vor bewoners van 15 jaar en ouder tevens in de aula van de R.K. basisschool een film voor inderen. 16.30 uur Kwartelgrijpen voor da mes van 30 jaar en ouder in de Van Alcmaerlaan. 19.30 uur Lampioenneoprocht. 20.30—2.00 uur Dansen ln Huize Van der Ploeg en „De Does", jaaden in het Ned. Herv. Ver enigingsgebouw 15.30 uur Gezellig samenzijn ln de raadszaal voor bejaarden van de Rijndijk. 16.30 uur Start van de optocht in Rhynenburch 19.30 uur Lampionnenoptocht. 20.00 uur Film voor de ouderen in het Ned. Herv. Vereniingsge- bouw; volksfestijn in het Ml- chelshuis; garage Slootweg dansfestijn voor de jeugd met „Universe"; dansen in e raads zaal met de TRS-bend; dansen Kloosstraat. 3 september 19.30 uur Herdenkingssamenkomst in de raadszaal van het ge meentehuis. 20.15 uur Herdenkingssamenkomst in de gereformeerde kerk. 5 september 6.50 uur Klokgelui 7.00 uur Uurrevellle en daarna trekken herauten het dorp in om de proclamatie van de bur gemeester voor te lezen. 7.30 uur Straatteken aan de noordzijde ven de Dorpsstraat. 7.45 uurReveille in H'woude Rijn dijk. 8.00 uur Herauten lezen de prcla- matie van de burgemeester voor in de Rijndijk. 9.30 uur De uitgereikteballonnen worden gelost op de Da Costa- singel. Hazerswoude 9.00 uur Voetbaltoernooi in het ge meentelijk sportpark voor de vertegenwoordigende teams van de verschillende scholen. 10.00 uur Straattekenen op het schoolplein van O.L..V van Ban- neuxschool en behendigheids wedstrijden op de Da Costasin- gel. 13.00 uur Start puzzelrit op Wil- lem Kloosstraat en bij het Raadhuisplein. 13.30 uur Volksspelen aan de Da Costa singel voor 13-jarigen en ouder. 14.00 uur Kinderspelen ln het sportpark en pony-rijden voor kinderen onder de aht op het terrein van W. v. Vliet Leimuiden 9.00 uur Dingerzang op het par keerterrein van „Het Spant". 9.15 uur Hlstorischeoptocht voor de schooljeugd. 10.00 uur Kinderspelen voor leer lingen van de basisschool. 14.00 uur Volksspelen voor dames en heren nabij „Het Spant" en de straatteken voor de school jeugd. 20.00 uurGemeenschapszang met medewerking van „Gloria Deo" 21.00 uur Oranjebal met muziek van het kwartet „Henk Dries in „Het Spant", sen" uit Rijswijk. Stompwijk 9.30 uur Puzzelrit voor auto's, brommers en fietsen. Tevens start op de sportvelden van het zogenaamde circusspel voor kinderen tot en met 12 jaar. Bij slecht weer wordt er een film gedraaid in het dorpshuis. 14.00 uur Op het terrein langs de Meerlaan wordt 'n pony-stoelen dans gehouden. Daaraan vooraf gaand is er een muzikale rond gang van "Julian". 15.30 uur Bromfietscros. Op het parkeerterrein en naast kan ie dereen rich creatief uitleven. 19.30 uur Lampionneoptocht ge volgd door een gondelvaart in de Nieuwe Vaart. 21.00 uur Oranjcbal in het Blesse paard en tevens prijsuitreiking. Sassenheim 9.00 uur Gezamenlijke herden kingsdienst in de R.K. Kerk m.m.v. ds. Ges ink, kapelaan Kuypers. "Crescendo", "De Lenteklokjes" en het R.K. Jon genskoor". 10.30 uur Speciaal optreden van Ronnie en de Kamés voor de jeugd op het muziekpodium bij het gymnastieklokaal. 14.00 uur Op het terrein van de IJsclub Sassenheim worden spring- en drcssuundemonstra- tiee gegeven. In totaal nemen 35 paarden deel. 20.D0 uur Cabaret-programma op het muziekpodium bij het gym nastieklokaal; medewerking ver lenen Cee» de Lange, The Berli- sons, De drie Rexis, Gonnie Baars, De CMco's. De Kermis klanten en het trio Nol Kok. De Kaag 4 september 19.30 uur roeiwedstrijden, inschrij vingen bij „De Meerpaal" van af 19.00 uur. 5 september 9.00 uur optocht voor alle kinde ren. 10.30 uur kinderspelen. 14.00 uur poppekast voor kinderen vrn 4 t/m 7 jaar bij firma van Es. Tevens spelen voor kinde ren van 14 t/m 17 jaar op het sportveld aan de Buitenkaag. 15.00 uur Tobbetjesteken voor 18 jaar en ouder. Inschrijving kan geschieden vanaf 14.00 uur op het sportveld aan de Buiten kaag. 20.S0 uur Groots bal m „De Bonte Koe" met medewerking van het combo „Paul Ruys." Roelofa.veen 9.00 uur Voetbalwedstrijden op het DOSR-terrein voof jongens van de let/m 6e klas 9.30uur Viswedstrijd voor jongens en meisjes van de le t/m 6 klas langs de Langeweg. In schrijving is in de garage van de heer Hooymansaan de Lan geweg 9.30 uur Fietspuzzelrit voor jon gens en meisjes van 10 t/m 14 jaar vanaf het DOSR-terrein 9.30 uur Behandigheidswedstrijden voor kinderen uit de le t/m 3e klas op het DOSR-terrein 14.30 uur Poppenkast voor kinde ren van de kleuterscholen in de Alkeburcht. Tevens kunnen er in de veilinghal vermakelijk heidswedstrijden worden gehou den. Ook kan er getekend wor den. 20.00 uur Drive-in-discotheek Rob Westin de Alkeburcht voor de jeugd van 13, 14 en 15 jaar Rijnsburg 4 SEPTEMBER 18.30 uur: muzikale rondgang door het dorp. 19.30 uur: Zanghulde op het Raad huisplein. 20.00 uur: bingo-avond in de grote zaal van het Centrum waar te vens gelegenheid tot dansen is. 5 SEPTEMBER 7.00 uur: Viswedstrijd in het ka naal voor junioren en senioren. 8.00 uur: Muzikale rondgang. 9.00 uur: Diverse kinderspelen rond het raadhuis, in Frederiks- oord, op de Korte Vaart, in de Trompstraat en in de Hoftuin. 14.30 uur: Kindervariété in Flora met de Camés. 14.30 uur: Rond het Mauritsplant- soen wordt een wielerwedstrijd gehouden waaraan iedereen kan meedoen. Totale afstand is 25 km. 20.00 uur: lampionnenoptocht. 20.30 uur: Touwtrekken voor het raadhuis waar tevens een tradi tionele stoelendans gehouden wordt. De Zilk 4 SEPTEMBER 19.30 uur: Plechtige Eucharistie viering in de H. Hart kerk aan de Beeklaan. 5 SEPTEMBER 9.30 uur: Muzikale rondgang door het dorp door de Zilker drum band. 10.00 uur: Aubade op het school plein. 17.00 uur: Taptoe met muzikale medewerking van de harmonie kapel "Harpe Davids". Voorschoten 30 uur: Koraalmuziek vanaf de dorpstoren. Herdenkingsdienst met samenzang in de Dorpskerk. Medewerkenden: Dr. Jv.d. Haar, burgemeester, openings woord; kapelaan M. Oomens, li turg; Dr. J. van der Geest, pre dikant; H.J. Walvaart, organist; het Chr. gemengd Koor "Exul- tate Deo" o.l.v. Sander van Ma rion; Jongerenkoor "St. Lauren- tius" o.l.v. W. Schrama. 10 u. en 11.30 uur: Kindervoorstel ling in de sporthal "De Vliet- horst": Swiebertje, Bromsnor en Saartje". 14.15 uur: Demonstratie parachu tespringen nabij de sporthal door drie leden van de Skydi- vingclub "The Flying Dutch men". 15.00 uur: Zeskamp op het M.O.C.-terrein bij de sporthal. De deelnemende ploegen zijn: Boschgeest, Dobbewijk, Dubbel- vier, Nassauwijk, Noord-Hofland en Vlietwijk. 17.00 uur: Damesvoetbalwedstrijd op het Burg. Van der Hoeven- sportpark tussen SVLV—Rand stad Sport. 20.00 uur: Taptoe op het voorter rein van de sporthal "De Vliet- horst" door harmonieverenigin gen uit Zoeterwoude, Leiden, Schiedam, Katwijk en Voorscho ten. 21.30 uur: Muziekfeest op de Voorstraat tot 24 uur. De kermis is geopend op 4 sep tember van 15 uur tot 23.30 uur en op 5 september van 9 u tot 24 uur op het terrein aan de Treubstraat. Voorhout 4 september 19.30 uur Dankdienst in de r.k. Ikerit. gehouden door de geza menlijke kerken. woensdag 5 september: 8 00 uur Klokkegetui 9.00 uur Start puzzel-wandeltocht 4-5-6de klas l.o.. 9.00 uur Aanvang tennistoernooi (ook voor niet leden van de ten nisvereniging). 9.30 uur Optocht k'.eutere met iuchtballonwedsitrijd. 10.00 uur Filmvoorstelling in de KTS voor de l-2-3de klas l.o. 13.00 uur Tourtocht (trimtocht) over 20 en 45 km. 14. uur bedrijfsvoetbaltoernooi op het gem sportpark. 14.30 uur Feestmiddag voor de be jaarden in het parochiehuis. 23.00 uur Muzikale rondgang "Boy's Brigade Pipe Band". Leiderdorp 8.15 uur Volkszang op het terras van de Scheppingskerk en vlag- hijs voor de Verkenners 9.00 uur Herdenkingsdienst in de Schepvingskerk 10.15 uur Hondendemonstraties op het voormalige RCL-terrein 10.30 uur Muzikale rondgang door drumband „Leiderdorp" 11.30 uur Demonstratie parachute springen op het terrein Winkel hof door zes leden van „The 17.00 uur Gondelvaart op de Rijn vanaf Achthoven 20.00 uur Verenigingsdefilé en lam pioenenoptocht vanaf de Fredrik Hendriklaan 22.30 uur Slotvuurwerk op een ter rein tussen de Engelenhaar, Laan van Ouderzorg, Van Die pingenlaan en Houtkamp Nieuwkoop 4 september 19.30 uur openluchtconcert door 14.00 uur Ballonwedstrijd voor leerlingen van de eerste drie klassen van de basisscholen op het terrein op de hoek Ockenro- de-Loevestein 15.00 uur Muzikale show in „De Houtkamp" met een vijftal mu ziekcorpsen 5 september 8.30 uur poppenkast in het paro chiehuis 9.00 uur zwemwedstrij den en filmvoorstellingen in „De Rank"; 13.30 uur bingomid dag in het parochiehuis. Tevens start van een puzzelrit voor au to's, motor- en bromfietsen: 19.30 uur Lampionnenoptocht vanaf „Het Koetshuis". NIEUWKOOP Binnenkort zul len de Nieuwkoopse bejaarden woningen aan het Vijverhofpad en aan de Roerdomplaan uitge rust worden met een alrminstal- latie, waardoor het voor de be woners in noodgevallen moge lijk is door het indrukken van een schakelaar te bedienen. Middels een signaallamp boven de voordeur en een zoemer wordt dan de aandacht van de omwo nenden gewekt. De Raad vo teerde voor deze voorzieningen een bedrag van 13.000. Voorts zal ten behoeve van de Nieuwkoopse bejaarden het plan om de veiligheid van het be jaardentehuis „Aar en Amstel" te verhogen door brandpreven tie maatregelen, tot uitvoering kor.itn. H.ertoe zullen diverse voorzieningen worden getroffen en zal het personeel van deze inrichting in samenwerking met de commandant der NieuwKoop- se Brandweer worden geïn strueerd hoe te handelen in noodgevallen. Moeilijk had de Nieuwkoopse Raad het voorts nog met de ter beschikking stelling van aanvul lende kredieten voor de rekon- struktit zwembad en de bouw van 2 lokalen aan de Marana- thaschool. Na een uitgebreide toelichting van de zijde der voorzitter, waarop deze inging op de vele onvoor ziene moeilijke omstandigheden alsmede op de voorzieningen, welke zijn aangebracht om bij eventuele uitbreidingen niet tot nog grotere onkosten genood zaakt te zijn en na een uiteen zetting door de wethouder van financiën, de heer Van Vliet, kon de Raad zich met het voor stel accoord verklaren. mans en Marja van Berkel. De puzzelrit werd gewonnen door J. Poolman, op de voet gevolgd door Sjaak de Groot, P. Gdoef- froov, J. van Maswijk en D. Klinkenberg. Het doeltrappen werd gewonnen door Peter Ne- derstigt terwijl bij het tonknup- pelen Leo de Haas. mevr. Ruig- rok en Jos de Groot de hoogste plaatsen bezetten. De dames trokken van leer bij het carica- tuur voetbal waar uiteindelijk Gonnie Tjoelker met de hoogste eer ging slepen voor mevr. Meeuwenoord en mevr. T. v.d. Meer. Bij de heren werd op dit onderdeel eerste Peter Neder- stigt. Cv De Zilk De Zilker volksspelen werden gisteren afgesloten mtt een zeer geslaagde slotdag waarop het bepaald niet aan be langstelling ontbrak. Vooral het tobocste':on cn het n knuo -elen was zeer in trek bij het publiek. Het tobbetje rteken werd gewon nen door Alfons van Saase. De volgende plaatsen werden bezet door Sjaak de Groot, P. Gode-

Leidse Courant | 1973 | | pagina 7