ET Touroperators wetten kleurige] zeis voor 2e vakantieoogst M f CHRISTOFFEL WINTERSE WEGWEZERS ZITTEN ER WARMPJES BIJ HOUDAY CENTÜURIl LEIDSE COURANT Terwijl de zomer van 1973 er nog steeds warmpjes bij zit en menige vaderlander door het leven gaat met de hautaine blik van „bruin, die dat Spaanse uitje toevallig kon trekken", begint de winter zijn slagschaduwen toch overduidelijk op ons volk te werpen. He lijkt nog wat aan de vroege kant, maar goddank hebben touroperators een ongemeen vooruit ziende blik en ontwaren ze vanuit hun badstoel reeds haarscherp de kil le dweil van een novembermist, de duivelse trekkracht van een decem- ber-storm en de natte, verdrietige kus van een sneeuwjacht in januari. Allemaal zaken, die de Nederlander tot voor kort gelaten in zijn aards bestaan incalculeerde, omdat hij geen andere keus had. Maar die hij nu voor een uitgekookt prijsje kan ontvluchten. Daartoe hebben de toe ristische smaakmakers hun blote pa ranimfen weer uit het zonnebrand- vet gehaald en rondom hun gebrons de leden de verborgen verleiders als snoepjes van de tweede (derde, vier de) vakantie hoog opgestapeld. De appartementen, comfortabele jets, behaaglijke hotelkamers en hartelij ke reisleiders vullen opnieuw de win- ter-reisgidsen, die weer dikker, kleu riger en verleidelijker zijn dan in voorgaande jaren. WEGWEZEN pro beert u op deze pagina in een snelle sight-seeing door folderland vast een globale indruk te geven van de hon derden aanbiedingen. HOTELPLAN (Laan van Meerdervoort 30 In Den Haag, tel. 070-631550), wintersport- expert bij uitstek heeft ook een groot aan bod van reizen naar o.a. Oostenrijk (31 be stemmingen), Zwitserland (23 bestemmin gen) en Joegoslavië (3 bestemmingen). Voor overwinteraars, dio van oktober tot en met april in een bungalow, appartement \>f hotel verblijven, wordt de gelegenheid geboden gratis vóór Kerstmis naar Neder land en na Nieuwjaar terug naar Spanje te vliegen. Hotelplan heeft een speciale over- winteringsreis op deze condities naar Ma jorca, 178 dagen voor 1373 gulden, 170 da gen Costa del Sol voor 2139 gulden en 158 dagen Benidorm voor 2128 gulden. Hotelplan heeft ook verre reizeno.a. 15 dagen Senegal, vanaf Zurich 99S gulden en 9 dagen Bangkok vanaf Zürich 1190 gulden. Opvallend in het Hotelplan-programma is de totale onoverzichtelijkheid: prijzen han gen in de lucht e nmen moet voortdurend in andere kolommen naar het corresponde rende aantal dagen zoeken. Ook de hoeveel heid .kleine lettertjes" met toeslagen en uitzonderingen werkt irriterend. Een gids derhalve, waar je hex bij voorbaat al warm van krijgt. CHR1STOFFEL-REIZEN (Korte Lijnbaan 25 in Rotterdam, tel. 010-13.63.40) heeft er dit jaar van afgezien om korte wintertrips met de collega's in de Vliegunie te organi seren en kiest nu daarvoor het luchtruim met de Belgische reus Sunair. Nadeel: men moet voor deze trips eerst naar Brussel. De busreis erheen en terug is weliswaar gratis, maar het blijft een omslachtige ma nier om er even snel uit te wippen. Het winter programma van Christoffel (ou derwets degelijk, maar in vergelijking met de concurrentie wel wat fantasieloos) bevat onder meer riezen naar de Canarische ei landen. o.a. een 8-daagse campingreis voor 398 gulden, een appartementsreis naar Te- nerife, 8 dagen voor 414 gulden, 8 dagen Costa del Sol vanaf 281 gulden en uiteraard Majorca. Specialiteit van Christoffel is het Israëlpak- ket. Deze reisorganisatie pionierde indertijd (toen nog met Sint vóór zijn naam) vlijftig in het Shalom-rijk en weet nog steeds de weg en kent de praak. Acht dagen vanaf 707 gulden, 15-daagse rondreis voor 1622 gulden. Andere ijzersterke bestemming van Chris toffel: Djerba in Tunesië, waar ditmaal 4- en 5-daagse mini-trips heen worden ge maakt vanaf 249 gulden. Het wintersport- aanbod van Christoffel valt in vergelijking met de concurrenten wat mager uit: een sneeuwbal in Oostenrijk, 8 dagen vanaf 348 gulden kun je trouwens nauwelijks een uit gekookt prijsje noemen. JNRV NRV-HOL1DAY (Zeestraat 98-104 in Den Haag, telefoon 070-184800 en in Leiden Breestraat 120, telefoon 01710-44190) biedt aan: 98 hotels in de sneeuwgebieden, 28 ho tels en 17 apartementsgebouwen in de over- winteringsgebieden. Daarnaast nog Ité-rei- zen en verre vliegtochten, georganiseerd door eigen NRV-experts. De NRV is de eni ge toeroperator, die in Nederland skicur sussen organiseert op het Wassenaar se landgoed Duinrell. Compleet met oergezelli ge aprés ski-bar. NRV-Holiday heeft een 14-daagse camping-reis naar Majorca vanaf 215 gulden en een overwinteringsreis van elf weken naar hetzelfde eiland voor 855 gulden. Voorts winterreizen naar de Costa del Sol vanaf 261 gulden. Aan deze zonzeke- re Spaanse kust biedt de Casa NRV-Holi- day in de mooiste buitenwijk van Torre- melinos exclusieve appartementen, alle met zeezicht: bij bewoning door 2 personen met logies 13 weken voor 720 gulden per per soon. De NRV heeft ook de Canarische eilanden bovenaan in zijn balboekje: exclusief voor Nederland de studio-appartementen Spania vlak bij het zandstrand van Playa de las Canteras op Las Palmas, ingericht in luxueuze sfeer, bij bewoning door 2 perso nen. logies met ontbijt, 8 dagen vanaf 480 gulden. Ook exclusief studio's Don Paco op Paralavaca Beach, 8 dagen logies met ont bijt vanaf 482 gulden op dezelfde voorwaar den. Naar Rhodos vliegt NRV Holiday van af 288 gulden :8 dagen, logies met ontbijt). Voorts naar Senegal vanaf 1780 gulden. Dan de wintersportbestemmingen: Joego slavië vanaf 263 gulden (8 dagen), Karinthië in Oostenrijk vanaf 376 gulden :8 dagen) en vele andere bestemmingen in Oosten- NECKERMANNj NECKERMANN VLIEGREIZEN (Amstel veen, Stroombaan 4, tel. 020-456556 en in Den Haag: Vlamingstraat 9, tel. 070-652817 en De Savornin Lohmanplein 21 tel. 070- 253515) kondigt ondanks alle inflatoire ont wikkelingen dezelfde prijzen als in 1972 aan en in enkele gevallen zelfs lager. Necker- mann verwacht, dat de Canarische Eilan den het dit jaar gaan maken. Andere top per blijft Majorca: er is al een vliegarran- gement met één week vol pension in Porto Christo voor 189 gulden. Een ander voorbeeld uit het Neckermann- pakket: vliegarrangement van één week naar de Costa del Sol met appartement komt op 183 gulden. Bij de wintersportbestemmingen van Nec kermann is het Noorse Lillehammer (tot eind april sneeuwzeker) een nieuweling: een week halfpension in een sfeervol hotel voor 319 gulden. En dan glijdt uiteraard ook Oostenrijk mee in de aanbiedingen: week logies met ontbijt in Westendorf 179 gulden, 2 weken vol pension in het Grand Hotel in Kitzbühl komen op 394 gulden. Tenslotte kan de wintersporter met Necker mann terecht in het Roemeense Poiana 8rasov: 336 gulden. De globetrotterreizen van Neckermann worden dit jaar extra aantrekkelijk ge maakt, omdat nu ook het vervoer van en naar Dusseldorf (vertrekpunt van de Vérre Oosten-reizen) gratis per autobus wordt aangeboden. Een paar voorbeelden: Tien dagen Bangkok 1240 gulden, 10 dagen Mexi co 1053 gulden. En dan de overwinterings- reizen, de nog steeds groeiende melkkoe in het wintertoerisme: hier gelden geen sei zoentoeslagen en voor tien gulden heeft tijdens zijn gehele wintervlucht een EUROTOURS VLIEGREIZEN (Meent 71a in Rotterdam, tel. 010-139080) heeft als nieuwe bestemmingen Sicilië, Djerba en de Sahari-safari. Die worden duidelijk geaffi cheerd in een voortreffelijk programma, dat tot de beste behoort, die er deze winter op de reismarkt worden geworpen. Stukjes vakwerk. Schitterende foto's, uitgebreide en overzichtelijke informatie. Onder andere over Israèl, 2 weken half pension 945 gul den, Madeira, 1 week vanaf 465 gulden, Agadir in Marokko, Tunesië, Canarische Eilanden en de bekende Spaanse stekken. Bij de wintersportoorden: Filzmoos, Bad Gastein, Gerlos, Zeil am See, Saalbach en Hinterglemm. De prijzen voor deze vakan ties zijn wat aan de hoge kant. CENTOURI (Zijlweg 142 in Haarlem, tel 023-319322) heeft voor zijn gids kennelijk een royale en dure greep gedaan in de plakboeken van Miss Holland door de jaren heen. Al dat schoons vult de dikke gids, die in het voorste gedeelte de wintersportaan biedingen heeft en in het achterdeel de overwinteringsmogelijkheden. Nieuwtje: reizigers uit verre provincies kunnen dit jaar voor 25 gulden retour naar Schiphol vliegen vanaf Beek, Enschede en Gronin gen. Nieuw bij Centouri is het exclusieve Ten Bell-complex op Tener if e 8 dagen van af 515 gulden, Madeira. 15 dagen vanaf 495 gulden, Egypte 15 dagen vanaf 645 gulden en wintersporten in Schotland. 8 dagen vanaf 484 gulden. Met name dit laatste adres is razend interessant voor de echte wintersporter. Verder vertrouwde bestemmingen, die fijn professioneel geëtaleerd zijn: Costa del So, Majorca, (15 dagen vanaf 309 gulden). Be nidorm, Canarische eilanden, Franse Riviè- ra en Rhodos. Extra winterverrassing van Centouri, wie voor 2 of 3 weken bepaalde appartementen huurt aan de Costa del Sol, in Benidorm of op Majorca krijgt een week vakantie gratis erbij. Een aardig blijvertje. Ook wat de wintersportgebieden betreft ontplooit Centouri prijzenswaardige initia- MOSKi merl het j der Sinds ;v V- j >J;V- .-it het i gen 1 tiona Uit .eei kaan: nauw Mosk Hier leerd pendi De reis ten, geide ciale nistei mag 40 kil In buiti al ja: van t stoort sen a op ee Zelfs a veria, juist bied 1 te wo dervr Nog st< geen bladei Daily Huma zich krantf deze J Buitenis tracht gen vi treden voor i bedroj men i dig v< IVat de geveer treft I consta met d. lijker

Leidse Courant | 1973 | | pagina 6