PAARDEN MIS BRUIK IN NOORDWIJK TOP staat voor zwaar seizoen Klachten bij Dierenbescherming Bebloede flanken Arnhem" wordt eerste 5-kamp lïï'iiHMiT—nTB——m Tineke verbeterde watertraprecord in Voorhouts bad Leidschendams commissielid uit kritiek op beleid B. en W. OOK Wat u moet weten WS PAGINA 5 DINSDAG 28 AUGUSTUS 1973 LEIDSE COURANT Glasscherven maken eind aan zwem pret NOORDWIJK Enkele „flin ke" Noordwijkse jongens van 14 en 15 jaar hebben op een bijzonder laakbare wijze hun lef bewezen. Zij gooiden het Golfbad, het enige open bad je dat Noordwijk bezit vol met glasscherven, zodat het onbruikbaar werd om te zwemmen en de gemeente het noodgedwongen heeft moeten laten leeglopen. Toen een vrouw hen betrapte en over hun wangedrag on derhield werd zij doordekna pen op schandalige wijze af getuigd. De recherche heeft deze zaak in onderzoek. Een vijftiental kandidaatjes die voor het zwemdiploma oefen den bij het Noordwijkse Red dingsbrigade, dreigden de dupe te worden van dit van dalisme. Nu hun oefenbad uitviel, zouden zij geen exa men kunnen doen. Na onder ling overleg heeft de N.R.B. besloten deze kandidaatjes toch hun diploma te laten zwemmen. Daarom mogen de vijftien kandidaatjes tot 18 september a.s. mee naar Wassenaar, waar ze op die datum „afzwemmen". Hier na zullen zij echter met hun lessen moeten stoppen, ten einde de kinderen, die al se dert ruim een Jaar op de wachtlijst staan niet verder achter te laten komen. De N.R.B. wijst erop, dat geen enkele uitzondering zal kun nen worden gemaakt, hoe hard men dat ook vindt. Geweldige dag voor invaliden Bollenstreek Met 4 bussen en 10 luxe auto's hebben 230 personen van de Invalidenbond Bollenstreek een uitgaansdag gehad naar de Rotterdamse havens en omgeving. Na een vlotte bus tocht aangekomen aan de Maasboulevard bij de Rede rij Tieleman werden alle in validen met hun ziekenwa- gentjes op de boot gebracht, waar tevens de koffie gepre senteerd werd. Tegen half 11 ging het naar het eiland IJsseimonde, over welk eiland de kapitein van de boot alle gegevens per microfoon mededeelde en in zijn gezellig praatje een in druk gaf van het machtige werk aan grote tankers. Voorts werd -gevaren de rou te langs Dordrecht waar ge middeld 1200 schepen per dag passeren. Het werk bij Verolme maakte grote in druk door het zien van de grote tanker van 348 meter lang met een inhoud van 255.000 ton. Vervolgens werd koers genomen naar de om geving van Vlaardingen waar men weer op het druk ke gedeelte van de Maas kwam. Via Schiedam en de havens van Rotterdam, waar schepen lagen van allerlei nationaliteiten, kwam men tegen half 4 weer aan de steigers van Tieleman. Intus sen had een goed verzorgd lunchpakket zich best laten smaken. Toen allen hun plaats in de bussen weer hadden ingeno men, ging het door de „Gla zen Stad (het Westland) via Den Haag op Hülegom aan, waar bij hotel Flora 'n heer lijk diner klaar stond. Het was 10 uur in de avond toen allen weer naar hun woonsteden teruggebracht werden na deze bijzonder ge slaagds genotvolle dag. LEIMUIDEN De bosjes langs de Willem van den Veldenweg. gebied rond de Geerplas en een hakhoutbosje nabij de Herenweg moeten gevrijwaard worden van ongewenste ontwikkelingen", al- Ig dus B. en W. van de gemeente Leimuiden. Daarom zullen zij worden .beschermd" door een voorbereidingsbesluit, tenminste als de raad van de geemnte accoord gaat met het voorstel van B. en W. Bij het bestemmingsplan ..Landelijk Gebiedzijn deze drie gebieden al jangewezen als beschermd natuurgebied. Maan aangezien de aan wijzing nog niet onherroepelijk is vinden B. en W. het raadzaam om een voorbereidingsbesluit vast te stellen, waardoor eventuele schade in de toekomst kan worden voorkomen. Dit voorbereidings besluit komt aanstaande donderdag tijdens de raadsvergadering aanvang 20 uur) aan de orde. Verder staan onder meer de vol gende punten op de agenda: verpachting visrecht; beschikbaar stelling subsidies; opleiding en uitrusting brandweer; verkoop grond, vrijkomend bij aanleg ijsbaan; kasgeldlening van 550.000 gulden; subsidie oranje-comité. Noordwijk De Dierenbescher ming afdeling Noordwijk is van plan in de toekomst een ver scherpte controle uit te oefenen op het gebruik van paarden door maneges en rijscholen. Zoals bekend zijn er in de afge lopen jaren en ook nu weer klachten binnen gekomen bij de Dierenbescherming als zouden houders van paardenrijscholen in en rond Noordwijk te veel uren maken met de rijdieren. De anonieme klagers zeggen mee gemaakt te hebben dat sommi ge paarden met bebloede flan ken van een rijtocht door de dui nen of over strand zijn terugge keerd of in sommige gevallen tolaal uitgeput. Voorzitster van de Dierenbescherming afdeling Noordwijk mevrouw Muller zegt dat het een bijna onmogelijke taak is te controleren of de paarden geen overuren draaien. Zij zegt daarover: „De rijschoolhouders zijn niet ver plicht ons in de boeken te laten kijken. We vertrouwen er ge woon op dat de dieren aan hun rust toekomen. Bovendien ver schilt het aantal rijuren dikwijls van paard tot paard. Een jong dier zal over het algemeen wat meer uren kunnen draaien. Con- troierer. kunnen we moeilijk. Bovendien is dat niet onze taak. Bij misbruik moet de politie worden ingeschakeld." Een re actie op het vermeende „paar- denirisbruik" vroegen we ook aan dr. heer Meeuwenoord, eige naar van de grootste rijschool in Noordwijk. „Ik snap niet dat de mensen nu gaan klagen. Vroeger draaiden de paarden wel meer uren. Wij hebben het aar.ta! de laatste jaren drastisch omlaag gebracht. Vanaf mei draaien we nog maar vier uur per dag." De heer Meeuwen oord erkent overigens wel dat de rage van paardrijden de laatste tijd wat uit de hand dreigt te gaan lopen. „Het aan- tai paarden steigt onrustbarend snel in de streek langs de kust. Zo reken we het overzicht kwijt. Op zo'n manier kan het niet uit blijven dat paarden vanwege het geld misbruikt worden", al dus de heer Meeuwenoord, die zegt rijscholen te kennen die wel degelijk overuren maken. „Namen noem ik echter niet. Wel moet deze zaak tot op de grond worden uitgezocht." De manege Meeuwenoord lijkt van alle blaam te zijn ontheven. Im- merj deze dagen is de manege goedgekeurd door de Federatie i ven Nederlandse Rijscholen. Een bijzonder waardevolle kwa lificatie want van de ongeveer 900 rijscholen in Nederland ont vingen tot nu toe slechts 20 deze oorkonde. SASSENHEIM Aanstaand weekend begint ook de korfbalkompe titie weer. Dit seizoen voor het eerste onder de vlag van het Kon- Ned. Korfbalverbond (K.N.K.V.) want de fusie tussen KNKB en CKB Is sedert 1 juli j.l. een feit. Veel verandert er niet, want de Leidse korfbalbonden hebben al sinds drie jaar een gezamenlijke kompetitie. Voor TOP begint a.s. zaterdag ook het uur der waar heid. Met veel machtsvertoon werd vorig seizoen, op het veld en in de zaal, het kampioenschap behaald, zodat men nu moet bewijzen die plaats in de 3e klasse, waar te zijn. De prestaties van TOP in de oefenwedstrijden vielen wat tegen, wat nog niet hoeft te wijzen op een slecht seizoen. Trainer-coach Haas v. Zonneveld blijft optimistisch, ondanks het toch niet te ontkennen damespro bleem. Hoewel de rood-witten over de grootste jeugdafdeling van de afdeling Rijndelfland beschikken, zijn de meesten no gniet geschikt om een plaats in de selectie voor 'het eerste twaalftal in te nemen. Hoewel de trainer op hoge resultaten gokt. is het be stuur van TOP al tevreden met handhaving in de 2e klasse. In deze klasse zijn nauwelijks kampioenskandidaten of degradanten te voorspellen. Tot één van de sterksten behoort Quick, bij wie TOP zaterdag a.s. in Dordrecht op bezoek gaat. Deze ploeg mis te vorig seizoen op het nippertje het kampioenschap en zal nu zeker proberen te slagen. Een overwinning op Quick is voor TOP natuurlijk een mooie stimulans maar zou wel een grote verrassing zijn. Andere kampioenskandidaten zojn Ach. lies en Gymnasiasten in Den Haag, in het bijzonder het jeugdige Achil- Jes. In de onderste regionen verwacht men Merwic en OSCR, welke ploegen TOP ook au in de beginfase van de kompetitie ont moet. Voor TOP 2 liggen de zaken iets anders. Verwacht wordt dat dit team zich met Hou Stand 2 en Ready 4 in de kopgroep zal kunnen nestelen. TOP hoopt op meer publieke belangstelling te kunnen rekenen dan voorheen! RIJPWETERING Jeugd- en sportvereniging „De Rippers" heeft zondag zijn derde lustrum met een vijfkamp gevierd. Hier aan werd deelgenomen door 7" kinderen, die verdeeld werden in tien groepen, welke alle een naam van de provinciehoofd steden kregen. De eerste prijs ging naar de groep „Arnhem", die in totaal 42 punten scoorde. De zilveren en bronzen medaille was respectievelijk voor „As sen" en „Leeuwarden". Het lustrum was 's morgens be gonnen met een H. Mis en een gezamenlijk ontbijt. Een bijzon dere gast was de in Drunen wo nende ere-voorzitter de heer Disseldorp, die van de gelegen heid gebruik maakte het actieve werk van „De Rippers" te prij- In de loop van de dag werd de lu strumviering opgeluisterd door het drum- en pijperkorps „Jong en Blij" uit Breda, waarmee „De Rippers" al jaren in goede relatie staan. De voorzitter, de heer Van Berkel besloot de vie ring met een hartelijke toe spraak aan allen, die aan het welslagen hadden meegewerkt. In het bijzonder ging zijn dank woord naar de heer Van der Meer, de concierge van het Dorpshuis, waar het feest ge houden werd. WARMOND Meer dan 1000 Warmondse gezinnen kregen dit week einde een gratis bloemetje aangeboden van de Warmondse RABO- bank. Dat kon er dan ook wel van af want de bank bereikte de 10 miljoen aan spaargelden, vandaar. De harmonie en het kinder- majoretten-korps waren er weer als de kippen bij om in de War mondse straten hun kunnen te tonen, zoals uit bovenstaande foto blijkt. VOORHOUT Ongeveer 60 kinderen in de leeftijdsgroepen van 3 t/m 16 jaar hebben dit weekeinde in het Columbiabad in Voorhout deelgenomen aan een uniek gebeuren: het wereldkampioenschap watertrappen. 28 kinderen presteerden het om meer dan een uur de benen en armen in beweging te houden maar toen begon in feite pas de afvalrace. Het tempo werd opgevoerd en naast het watertrappelen moesten de jeugdige wateratleten ook nog enkele oefeningen uitvoeren, door de conditie flink op de proef werd gesteld. Na twee uur lagen nog slechts 8 deelnemers in het schuimende nat. Tineke v. d. Berg wist het het langst vol te houden en noteerde tenslotte een ti;d van 2 uur, 46 min. en 3,2 sec., waarmee zij de tijd van de kampioene van het vorig jaar Marja van Loon, met enkele tienden van een se conde verbeterde. 9-10 jaar: 1. Erica Godijn 1 uur 40 min., 2. Dolinda v. d. Hulst 1 uur 39 min. 30 sec., 3. Ron v. d. Berg 1 uur 6 min. en 30 sec. 11-12 jaar: 1. Conny v. Werkhoven 2 uur 25 min. 10 sec., 2. Ellen v. d. Nieuwendijk 2 uur 25 min. 6 sec., 3. Birgit v. Noort 2 uur 7 min. 38 12-14 jaar: 1. Tineke v. d. Berg 2 i pioene"), 2. Marja van Loon 2 uu Velzen 2 uur 24 min. en 13 sec. 15-16 jaar: 1 Anneke Kraakman 2 uur 24 min. en 12 sec., 2. Gerard van Loon 1 uur 20 min. en 12 sec. De belangstelling voor dit bijzondere evenement werd met het ver strijken van de tijd steeds groter A.s. zaterdag worden er voor de Columbianen weer de clubkampioen schappen gehouden. Deze zullen plaatsvinden in Lisse NOORDWIJK De jongerenorga nisatie JOIN heeft de beschik king gekregen over de oude school aan de St. Jerocnsweg om het als clubgebouw in te richten. Het is de bedoeling dat hier de wat grotere jeugd onderdak en dergelijke. Met eigen krach- vindt voor instuifs, dansavonden ten is men In vrije tl id bezig het pand te verbouwen. In het ver leden was hier de openbare school gevestigd en later vele jaren de r.-k. kleuterschool. In de mobilisatie waren In het pand militairen gelegerd en ook ple gen enkele vertrekken gebruikt te worden ale stemlokaal bij ver kiezingen. VOORSCHOTEN Op 31 autus- tus zal mr. F. Italianer, voorzit ter van de PvdA-fractie in de Voorschotense gemeenteraad, afscheid nemen gan de raad. N2ar mag worden verwacht zal de heer H. van Wijk déél van de fractie gaan uitmaken, voor het eerst tijdens de zitting van 28 september a.s. Op 1 septem ber a.s. zal dr. P. Pels (PvdA) wethouder, 20 jaar deel uitma ken van de raad. Aan het eind van de raadzitting van 31 au gustus zal dit door de 'burge meester worden gememoreerd. LEIDSCHENDAM In de kommissie voor openbare werken heeft de heer Lambregt ernstig kritiek geuit op het zigzaggend beleid dat b. en w. voert ten aanzien van het gebied rond de Veenweg. Hij deed dit op de commissievergadering waarop het bezwaarschrift van de heer Van Rijswijk werd behandeld. Aan de heer Van Rijswijk was een voorlopige vergunning geweigerd voor een bouwkeet aan de Veenweg. Deze keet slaat er al enige tijd voor tijdelijke kantoor- en restauratieruimte van het transportbe drijf. Bij herhaling is reeds een tijdelijke vergunning geweigerd. Op 13 juli werd tenslotte meegedeeld dat gemeentewerken op kosten van de firma de keet zouden afbreken. Wethouder Van Dongen deelde mee, dat hem na een gesprek met Ar chitect C.A. de Ruyter was gebleken dat de firma zo spoedig moge lijk een aanvraag voor een bouwvergunning voor verbouwing van de reeds bestaande bedrijfsloods zal indienen. De heer Meeuwisse stelde voor dat de heer Van Rijswijk zijn terrein zou ommuren omwille van het landschappelijk schoon. Aarlanderveen Aarlander- veen heeft in een oeferwed- strijd tegen „Van Liende" uit Badhoevedorp een gevoe lige 5-0 nederlaag opgelopen. Voorschoten Erg ver ls Randstad Sport niet geko men dit weekeinde op een tournooi in Oudekerk aan de Amstel. Verloren werd de eerste wedstrijd tegen Wa tergraafsmeer en ook in de verliezers ronde ging Rand stad Sport ten onder tegen Brederode. In beide wedstrij den moesten strafschoppen de beslissing brengen. Wassenaar Deze week zal en begin worden gemaakt met rioleringswerkzaamhe den in de Buurtweg en de Waalsdorperlaan. In verband daarmee zal dit weggedeelte voor alle gemotoriseerd# verkeer worden afgesloten. LISSE Aanstaande woensdag wordt er in Lisse geen grof huisvuil opgehaald. Bodegraven Tot aanstaande zaterdag kunnen liefhebbers van hedendaagse kunst te recht in Bodegraven waar vanaf dit weekeinde in het gemeentehuis een expositie wordt gehouden van de groep Vrije Expressie Bode- graven. Op de expositie zijn onder mee rte zien crayonte keningen, etsen, aquarellen, schilderstukken, emaillewerk etc. LEIMUIDEN - „Kicken '69" hebben gisteren een ovcrwinnir\g bchanld tegen Abekwalda. In de tweede helft startte de Leimuidense ploeg met een hevig offen sief. Cees Mollers maakte 1—0. Uit een strafschop wist Abekwalda echter weer ge lijk te maken. Spoedig daar op maakte Kickers'69 korte metten: Wim Heinz scoorde tweemaal en Cees Mollers eenmaal. Abekwalda wist er nog één punt bij te halen. SASSENHEIM Het eerste tiental van de Sas- senheimse Dam Vereniging, „S.D.V." start op maandag 10 september a.s. in de nieu we competitie in de le klasse van de L.D.B. met een thuis wedstrijd tegen „Samen Sterk" 2. uit Hazerswoude. S.D.V. 2 heeft de eerste wed strijd uit op woensdag 12 september tegen W.D. 2 in Wassenaar. Ter voorberei ding voor de nieuwe compe titie kunnen de leden van S.D.V. op maandag 3 sep tember a.s. onderlinge oefen partijen spelen in één der za len van „het Bruine Paard". Er worden op deze oefen avonden ook nieuwe leden verwacht. TER AAR De postduiven vereniging „De Luchtsport" hield een wedvlucht met oude en jonge duiven vanaf St. Katheiljne Waver. Af stand 125 km. De duiven werden gelost om 7.45.00 uur. Aankomst eerste duif om 9.33.47 uur. Snelheid 1152 me ter per minuut. Uitslag: 1-2 J. van Zaal, 3, 4, 14. 18, 22. 23. 32 J. van Ha meren. 5 A. Akerboom. 6, 13, 29 J. v.d. Meer. 7, 9, 10, 12, 17, 25 B. Wassenburg, 8, 16. 20, 21. 24. 31 D. Mank, 11, 19 E. Schuit. 15. 26 H. van Hat- tem. 27. 30 J. Kinkel. 28 Ph. Hoogervorst.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 5