KATWIJK KWAM KLAP VAN STORM TE BOVEN WARMUNDA ZIT TE SPRINGEN OM DERDE VELD iRdiLEpE Sint Jan klaar voor het feest Onderzoek in Camp WINST OXFORD Adviesraad Binnenstad: stad en randgemeenten Nieuwe school voor Bodegraven PAGINA 3 ZATERDAG 25 AUGUSTUS 1973 LEIDSE COURANT KATWIJK Het badseizoen 1973 zal de geschiedenis ingaan als een goed seizoen. Van nau welijks iemand in de horeca, of toeristenbranche was een wan klank te vernemen. VVV-direc- teur Chr. eVrplancke is dan ook tevreden over '73. Dat neemt na tuurlijk niet weg dat hij on danks dat op 15 september met een praalwagen in het Ham- burgse corso zal meerijden en waarbij de Duitsers al weer een aantal arrangementen krijgen aangeboden voor het seizoen 1974. Voor de strandexploitanten is het seizoen natuurlijk niet zo voor spoedig geweest, maar dat zat meer in de schade die zij heb ben geleden tijdens de harde storm van 2 april. Strandexploi- tant Fok de Best: "We hebben een leuk seizoen geweest." beter dan vorig jaar. Hadden we. de storm van 2 april niet ge had, dan zou het financieel ook leuk seizoen zijn geweest." flet seizoen is trouwens nog niet afgelopen. Nog steeds zijn er badgasten in Katwijk, ook langs het strand. Strandexploitant P. C. van den Bosch-" "De staart van het seizoen, waar we niet op hadden gerekend, maakt veel goed". Het hoogseizoen is hem wat tegen gevallen, wat betreft de drukte, terwijl het voorsei zoen een paar slechte weeken den kende: Steeds was het prompt de maandag erna weer goed weer. De restauranthouders en hoteliers hebben geen van alle te klagen. Van die zijde vallen slechts su perlatieven te vernemen: "Su bliem seizoen, onovertroffen," zegt de heer H. Wagemaker van De Zwaan. Het seizoen springt er zeer gunstig uit" heet het bij Hotel Riche. "Geweldig" zegt kort maar krachtig mevrouw Anita Krayczyrski van De vette Os. De heer Duijkers klaagde slecht s over het feit dat hij zo moeilijk vakbekwaam personeel kan krijgen: "De meesten blijven liever in de WW lopen. Die WW is een grote troep." De VW- evenem enten zijn vrijwel alle maal geslaagd. Uiterst belang rijk zijn die voor de mond-mond reclame van een badplaats. Al leen de vlootschouw van visser- vooor de kust van Kat- wijk h schepen vooor de kust van Kat wijk heeft geen doorgang kun nen vinden. Bij VW is er niet veel omkijken bij naar het seizoen dnt al voor bij is, omdat de wervingscam pagne voor het' volgende seizoen al weer begint. VW zal het ko mend jaar met een nieuwe pos ter voor Katwijk komen, die in de reisbureau's van heel wat landen zal komen te hangen. Ook een nieuwe WV-folder is in voorbereiding. Die zal een oplage krijgen van een half mil joen. Het belangrijkste dat Kat wijk nog kan verkopen is de ge moedelijkheid van de familie- De resultaten zijn nog slechts be kend van het seizoen 1973. Met concrete getallen komt natuur lijk geen enkele ondernemer, maar sukken beter dan vorig jaar was het seizoen zeker. De enigen die nog lang in twijfel zullen blijven over de uitkom sten van het badseozeon zijn de strandexploitanten. Die rekenen nog steeds op een gemeentelijke uitkering inzake de stormschade van 2 april. O f die er komt, en zefs hoe groot die zou zijn weeet nog niemand, ook de ge meente niet. De wxploitanten hebben wel hoop. "De burge meester was niet onredelijk," zei Fok de Best. "Maar dat was direct na de storm, nog heet van de naald. "Maar burge meester Vermeulen is niet de man die het geld zal uitdelen. Dat zal de Katwijkse raad nog moeten goedvinden. LEIDEN Het was gisterenavond erg gezellig in de Kaiserstraat. Het straatfeest, waaraan de Leidse Baker Street Jazz Band zijn mede werking verleende, werd door een groot aantal mensen, voornamelijk jeugd, bijgewoond. De Kaiserstraat was versierd met fakkels en lampionnen, terwijl op een terrasje een en ander genuttigd kon worden. WARMOND Gisteravond vond onder zeer geringe belangstel ling de jaarvergadering van voetbalvereniging Warmunda plaats. Voorzitter G. Schavema- ker deelde in zijn openingstoe spraak mee dat geruchten, als zou de uitbreiding van de kanti ne al zijn aanbesteed, niet waar zijn. Op dit moment zijn de tekeningen in de maak en het zal van de kosten afhangen, wanneer met de bouw kan worden begonnen. De bedoeling is dat de kantine tine, wordt vergroot, het aantal toi- De secretaris, dhr. C. v. d. Voo- letten en kleedkamers wordt uit- ren, memoreerde dat er thans los staat van de vereniging. Daar de voorzitter van de hand bal is afgetreden is ook het da mes-handbal een onzekere zaak geworden. Voetbal-voorzitter Schavemaker noemde deze ont wikkeling ,,een tragische bij komstigheid". De omzet van de kantine was het afgelopen jaar zeer bevredi gend. Er werd een netto-winst geboekt van ong. 15.000 gulden; dit bedrag zal worden gebruikt voor de verbouwing van de kan- gebreid. Ook het dak zal wor den verbeterd. Over het samengaan met de afde ling handbal deelde de voorzit ter mee, dat de besprekingen hierover waren vastgelopen. De herenhandbal kon, aldus de voorzitter, niet voldoen aan de eisen die de afdeling voetbal stelde. Dit heeft ertoe geleid dat de herenhandbal thans geheel Jongetje onder auto Sassenheim Gistermiddag is de hoek BerkelaanLindelaan het 8-jarig zoontje van de familie Overvliet aangereden. Het kind stak plotseling de rijbaan over. Met een gebroken enkel en een hoofdwond werd het ventje naar het St.-Elisabethziekenhuis Leiderdorp overgebracht. binnenhof BODEGRAVEN —In Bodegraven is gistermiddag om half vier de nieuwe school voor basis- en kleuteronderwijs, „De Goede Herder" geopend. Na de bijbellezing en het welkom sprak burgemeester Croles een kort woord, waarin hij naast de gelukwensen, gewag maakte van het vele dat de laatste ja ren op onderwijsgebied in Bode graven tot stand is gekomen. Hij overhandigde hierna de sleutels, en daarmee de school, aan de voorzitter van het schoolbestuur, de heer M. Man- demaker. Na het dankwoord van het schoolhoofd, de heer Van Leeuwen, werd het nieuwe schoolgebouw bezichtigd. In het gebouw 't Anker werd later op de dag de plechtigheid voortge zet. Marktberichten VEEMARKT LEIDEN LEIDEN (24 aug.) Aanvoer: stie ren 15, melkkoeien 70, vette koelen 215, vare koelen 45, vette kalveren 27, vette schapen 150, fokschapen 100, vette lammeren 1301, varkens (zeugen) 20, schrammen 13, nlggen 295, gelten 24, totaal 2275. Prijzen (ln guldens per stuk): slachtstleren per kg gesl. gew. 6,10—6,30, melk koeien 1450—2125, vare koelen 800— kg lev. 125, gelten 20—S0. Handel: slacht stleren goed, melkkoeien rustig, vet te koelen redelijk, vare koeien zeer kalm, vette kalveren rustig, vette schapen rustig, fokschapen rusllg. veile lammeren rustig, zeugen rode redelijk, biggen re- Roelofarendsveen, Bloemenveiling, 24 aug. 1973 Anjers Ros dolljk. gelten goed. ce, Samantha, Carnaval, Alicel2— 23; Charmeur 3042: RozenGarnet- te, Carol, Zorlna, AnnabeMe, Rose- landla, Douchka, Marimba, Ever- gold 7—11; Sonia 17—28; Belinda, Précllla, Prominent, Esther Ofarlm, Carina, Motrea, 13—17; Baccara 29—34. Ilona 3344: Gerbera's 22— 23; Lelies 25—28; Nerlne 60—63; ge plozen chrysanten 1552 p.st.; Tro- schrysanten 30—1,15, idem jaarrond 75—1,00; Trosanjers 1,75—2,05; Gla diolen 85—1,30; Irlssén 60—1,55: Freesla's 50—85: Asters 24—51: Montbrella 4565: Dahlia's 2970: Llatrls 851,60; Omithogalum 35 75: Brodea 90: Statice 65—95 per negentien elftallen zijn. De eniging beschikt over twee vel den, waar bovendien de lagere scholen, de handbal en de korf bal gebruik van moeten maken. De secretaris onderstreepte dan ook nogmaals de dringende be hoefte aan een derde veld. De toestemming hiervoor van Ge deputeerde Staten is inmiddels verkregen. Het financieel verslag van de pen ningmeester vermeldde een na delig saldo van 1900 gulden. Op de begroting van het komende seizoen wordt rekening gehou den met een nadelig saldo van 6000 gulden. Hoewel het oorspronkelijk niet de bedoeling was om de contributie te verhogen, werd staande de vergadering een verhoging van een gulden voor senioren en een van twee kwartjes voor junioren goedgekeurd. Tevens wordt ge dacht aan het houden van een fancy-fair ter bestrijding van het nadelig saldo. Lisse In het Poelpolder Ontmoetingscentrum zijn gisteravond de prijzen uitgereikt van de Tour de Lisse. Tijdens de diverse toespraken op deze avond werd er op gewezen dat de jeugdige rennertjes op het parcours van de Spekkelaan er dit jaar extra hard aangetrokken hebben. Op de foto ziet U de huldiging van de strijdlustigste renner dit jaar, R on Archart. ZOETERWOUDE Het comité dat reeds enkele maanden druk bezig is met de voorbereiding van de viering van het 70-jarlg bestaan van de Sint Jans Fanfa re, gaat voor het eerst naar bui ten treden. Op zaterdag 1 sep tember zal er in het Don Bosco- huis een kindertekenwedstrijd worden gehouden, aanvang 9.30 Het ligt in de bedoeling om de te keningen te gebruiken als affi ches voor de lustrumviering. Er zijn drie leeftijdsgroepen n.l. 6-8 jaar. 8-10 jaar en 10-12 jaar. De werkstukken zullen beoordeeld worden door een jury bestaande uit mevr .A. Kortmann-Keulen en pater P. Spierings. Een trac- tatie door de Sint Jans Fanfare zal niet ontbreken: enkele muzi kale manifestaties zullen hoog tepunten zijn bij de viering. Daarnaast heeft het comité zich vooral tot taak gesteld de finan ciële positie van do vereniging, die in de achterliggende jaren vrijwel onafgebroken een zor genkind was. te verbeteren. In het kader daarvan wordt een veiling gehouden op 28 septem ber. De inwoners worden hier over nog nader geïnformeerd maar nu reeds bestaat de gele genheid goederen welke men wenst te schenken, af te laten holen. Men kan daarvoor bellen 1241 of 2212. Op 8 september wordt een grote inzameling ge houden. huis-aan-huis. In voor bereiding is ook een advertentie ruilaktie en een bliksem-inzitne- ling. De data voor de concerten zijn 13 oktober (in 't Centrum voor ge nodigden met korte receptie) en 19 oktober (het gala-concert in de Christus Dienaarkerk waar bij ook andere orkesten, welke eveneens onder directie staan van de heer Jan Mey, zuilen medewerken). De generale re petitie hiervan is op donderdag LEIDEN —In haar advies aan fende het ontwerp-bestemmings- plan „De Camp" van januari '73 zegt de adviesraad voor de Binnenstad, dat het haar onmo gelijk is het bestemmingsplan zonder meer te beoordelen. De raad is van mening dat er eerst een structuurplan zou moeten komen, van waaruit een pro gramma van eisen opgesteld zou moeten worden. Uitgaande van die eisen moet een onder zoek plaats hebben naar de eco nomische uitvoerbaarheid daar van. Pas wanneer de resultaten hiervan in het plan zijn opgeno men kan de adviesraad een oor deel vellen. De adviesraad vindt het ook grie zelig een oordeel te geven daar het plan „blijkt te zijn opge bouwd rond een restauratie- en bouwplan, t.w. het Boerhaave- complex met uitbreiding, waar voor de financiële mogelijkhe den zelfs niet worden aange stipt. Het geplande museum kan alleen als kern van het ontwerp worden genomen, wanneer toelofarendsveen De heer Ulrich, directeur van de ESSO-Nederland afd. Zuid-Holland heeft deze week in Roelofarendsveen het nieuwe automobielbedrijf van de heer Verhaar officieel geopend. In het nieuwe complex bevinden zich naast een showroom en kantoor, Oen magazijn en een ondergrondse kglder. „harde" financiële gegevens van het Rijk beschikbaar zijn. Een herhaling van de geschie denis, zoals die van het Witte Singelproject, dient ondanks de macht van het- spreekwoord te worden vermeden". De advies raad beschouwt daarom het voorgestelde plan als „een schetsplan van mogelijkheden". Als haar visie opde geplande uit breiding van het Boerhaavecom- plex geeft de raad te kennen dat die beperkt moet worden gehouden. De uitbreiding die moet bestaan uit depotruimte voor het museum kan ook el ders gevonden worden. Er wordt gedacht aan een van de huidige gebouwen van het Aca demisch Ziekenhuis. De advies raad wil namelijk meer ruimte in de wijk beschikbaar houden voor wonen. De in het plan geuite noodzaak om voetgangers en fietsers een betere overgang te verschaffen dan de huidige op de Turf- marktbrug wordt door de ad viesraad volledig onderschre ven.Met de voorgestelde situe ring is men het echter niet eens: „Waarom niet pal tegen de Turfmarktbrug aan?" LEIDEN Leiden heeft de afge lopen week bezoek gehad van een tennisteam uit Oxford. Reeds vanaf de jaren vijftig vindt er elk voorjaar een sport- uitwisseling tussen deze twee oude universiteitssteden plaats. Aangezien dit tijdstip voor de ten nissers met het oog op de com petitie ongunstig uitko- t, wor den de wedstrijden in deze tak van sport altijd cn:g? maanden later gespeeld. Nadat h°t Ox- fordteam vorige week zondag op de finaledag van de Nationa le titelstrijd naar Scheveningen was afgereisd om te kijken, hoe tennis gespeeld kan worden, ar riveerden zij maandagochtend op de banen van tennispark Roomburg. Aanvankelijk leek Roomburg de betere partij. Na de singles was reeds een 6-3 voorsprong verkregen. Men liet hierna de teugels wat vieren, doch juist vin de dubbels kwam de kracht van de Engelsen naar voren. Van de tien dubbels kon slechts één in winst omzetten, de Roomburgformatie er nog zodat de eindstand resulteerde in een 12-7 zege voor Oxford. Woensdag was Unicum, het ten nispark aan de Haarlemmerweg aan de beurt de krachten te me ten. Evenals Roomburg kwa men de Unicummers met 6-3 uit de enkelspelen. De Engelsen echter, die in eigen land vrijwel alleen dubbelspelcompetities kennen, sloegen wederom in dit onderdeel toe. Door slechts zes dubbels te spelen zag Unicum kans de nederlaag tot 8-7 te be perken. Na een dagbezoek aan de hoofdstad, stond de Leidse Hout gisteren op het program ma. Van de dit keer acht ge speelde singles kwamen er vier in Leidse handen. In de hierna volgende elf dubbel spelen liepen de Engelse „dub- belaars" uit naar een ruime overwinning. Na de laatste klappen werd in het Leidse- Houtclubhuis nog een gezellige borrel gedronken. Vandaag keert de groep tennissers weer terug naar Oxford. „Eerstejaars trots op Leiden" LEIDEN „De EL CID-wcek 1973 mag wat mij betreft zonder overdrijving een succes ge noemd worden. Wanneer je zo'n gebeuren als aankomend eerste jaars van dichtbij meemaakt heb Je werkelijk geen idee van de reusachtige berg organisato rische moeilijkheden en voorbe reidingen, afspraken en kon trakten, nodig om alles volgens een nauwkeurig schema te laten verlopen. Ik was zo gelukkig om met verschillende leden van het organisatorische team een praatje te maken. Tijdens zo'n babbel werd al spoedig de grote spanning duidelijk waaronder het team gewerkt had voor het welslagen van een marathonfes tijn als de Leidse Introductieda gen. Het was goed menigmaal achter de schermen van de organisatie te kunnen kijken, waar mensen koortsachtig bezigwaren met het zoeken naar een slaapplaats voor wel 250 „daklozen", het re-organiseren van het maaltlj- denschema, het overleg met do diverse Studentenverenigingen, het coördineren van do 120 men- torgroepen en niet te vergeten het plannen van de vele lezin gen en forumdiscussies, die door bereidwillige hoogleraren, docenten, leiders van actiegroe pen en pastores mogelijk wer den gemaakt. Het zou te ver voeren op de on derdelen afzonderlijk in te gaan en dat is ook niet mijn bedoe ling. Wel wil ik nadrukkelijk stellen dat wij als aankomende eerstejaars studenten trots mo gen zijn op een stad, waarin dit alles mogelijk blijkt te zijn". Jan Klrch MARKTBERICHTEN GROENTEVEILING LEIDEN (24 tuig,) Appelon 46, peren 17, aard appelen 16—28, andijvie 20—50, uu- Kurkon 11—65, pronkhunon 75—140. snljhonen 110—185. siumboncn 100- 155. Ktokboncn 130-160, kroten ge knokl 70. prei 75—79, postelein 22- 30, hplnuzln 15—54, spruiten 19. witlof 175—325. J 25—303, bloemkool 6 stuks 20-41. 10 stuks 27, AAA 52. AA 52—66, 47-43, B 3536. C 15-20. I) 10, E 9, sla zwaar 53- 38. licht 18-25, bleekselderij 46—50, bospeen 08 -87, petariollo 13, radijs 11, selderij 87— 40, paprika's 1347.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 3