Provincie denkt aan een „new- town" aan spoorlijn Leiden- Haarlem O CO OTTE EEN KWART EEUW FEESTEND DOOR HET LEVEN 300 Voorhoutse kinderen bezetten55 het zwembad DONDERDAG 16 AUGUSTUS 1973 LEIDSE COURANT Bollenstreek Noordwijk - In een uitvoerige nota gaan B. en W. in op de situatie, welke is ontstaan na een brief van de provinciale planologische commissie van 27 juli jl., waarin de toekom stige woningbouw in de Gras- hoek, waar het gemeentebe stuur een bebouwing van 17 hectare had gedacht, terugge bracht wordt tot een schil" t&r grootte van 5 8 hectare, direct aansluitend en georiën teerd op de bestaande woon wijk Boerenburg. Naar de me ning van de PPC biedt deze op lossing voldoende soelaas tot 1578. Dan zal in het kader van het in voorbereiding zijnde streekplan Zuid-Holland-West duidelijk moeten zijn gewor den waar verdere woonbebou wing kan plaatsvinden: in dan wel buiten het Noordwijks ter ritoir. Wellicht moet voor de woningbouw na 1978 gedacht worden aan een „gepoolde" kern in aansluiting op een be staande spoorbaan, waar de met ruimte kampende ge meenten tot gezamenlijke akti- viteiten komen, staat er in de brief van de commissie. B. en W. signaleren in de nota een merkwaardige ommezwaai in de opinie van de provinciale planologische dienst. In maart jl. gaf deze nog een positief commentaar op de interim-no ta van de door Noordwijk aan gevatte structuur-studie. De algemene indruk alsmede de slotopmerking van de voorzit ter stemden de gemeentelijke vertegenwoordigers hoopvol, rnstig teleurgesteld was men dan ook toen op 1 mei jl. een schriftelijke reactie werd ont vangen en bleek, dat in een nabespreking van de commis- sie de meningsvorming een geheel andere wending geno men had. Men had weliswaar waardering voor de nota, doch achtte deze anderzijds onvol doende compleet om beslissin gen te nemen. Vooral de zins nede, dat er in de achterlig gende jaren onvoldoende zorg vuldig te werk was gegaan met de uitgifte van de spaar zaam beschikbare ruimte voor woningbouw in de gemeente, was bij het gemeentebestuur bijzonder onvriendelijk overge komen. Ook verschillen B. en W. diepgaand van mening met de ppc over het forensisme. De conclusie van de commis sie, dat de interim-nota als studie nog onvoldoende com pleet moet worden geacht, wij zen B. en W. als onaanvaard baar van de hand. De door de commissie aangedragen argu mentatie voor bebouwing in de eerste fase ten zuiden van de Beeklaan, maakte op het colle ge een zwakke Indruk. Men vond het gunstiger voor de woon-werkrelatie voor werkers op het industrieterrein ,,'t Heen" in de gemeente Kat wijk. Als tweede merkwaardige erva ring halen B. en W. op, dat de mening van de commissie door haar secretaris niet juist was weergegeven. Op de zit ting was namelijk een compro mis-voorstel aanvaard, dat een bebouwing van 10 a 12 hectare in de Grashoek mogelijk maakte, terwijl in de brief van 27 juli jl. de toegestane 11 4 14 hectare verspreid ligt over drie gebieden, hetgeen om verschillende redenen veel ongunstiger is. Ging het interim-rapport uit van de gedachte, dat in de toe komst in Noordwijk uitsluitend voor de Noordwijkers gebouwd zou worden, het slotadvies van de PPC over het forensisme heid dat buiten Noordwijk voor de Noordwijkse woning zoekenden gebouwd zal moe ten worden en dit dwingt het gemeentebestuur tot een ge heel andere stellingname. B. en W. hebben ernstige bezwa ren tegen de achterliggende gedachten in de redenering van de commissie. Zij zijn van oordeel, dat het niet wenselijk en ook in het geheel niet nood zakelijk is, dat de inwoners van Noordwijk over zes 4 ze ven jaar voor een huis niet meer in de eigen gemeente te recht kunnen. De raad heeft namelijk met het college geoordeeld, dat er zelfs tot 1992 nog bouwgrond op het ei gen grondgebied voorhanden Grote twijfels heeft men boven dien over de haalbaarheid van het provinciale plan, wat de tijd betreft. Daarvoor worden verschillende argumenten aan gevoerd. Wat het stichten van een „new town" - zo wordt de nederzetting aan de spoorbaan door het gemeentebestuur ge kwalificeerd - aan inspannin gen vergt, laat zich slechts bij benadering taxeren. Alles bij eengenomen zien B. en W. de continuïteit van de woning bouw ernstig in gedrang ko men. Mocht er namelijk van een ..gepoolde kern" aan de spoorbaan niets terecht ko men, dan houdt dit in dat er toch op het grondgebied van Noordwijk verder gebouwd zou moeten worden. Voor die situatie dienen plannen gereed te zijn en met die mogelijk heid dient thans reeds reke ning te worden gehouden. Met en en ander hangt nauw samen de vraag of de gemeen te de aangevangen structuur studie verder moet voltooien. Als men deze zaak af wil ma ken, zal er zeker nog een be drag van 130.000,- op tafel moeten komen. Bij het bezoek van de commissaris der konin gin is door de raad reeds naar voren gebracht, dat een derge lijke studie voor een deel taak van de provincie is en dat de kosten voor een gelijk deel door haar zouden moeten wor den gedragen. B. en W. delen aan de raad mede, dat zij hun bezwaren tegen de gang van zaken ken baar zullen maken aan Ged. Staten en dat zij met dit colle ge overleg zullen plegen over de voortzetting van de struc tuurstudie. Voorts vragen zij machtiging aan de raad een ontwerp-bestemmingsplan voor de Grashoek van tenminste 12 hectare verder te ontwikkelen. "3 SASSENHE1M Gistermiddag 14 uur kon voorzitter Overbeke van de Beheerscommissie in het zwembad „Wasbeek" de 8-jarige Anneke Juffermans uit de Nic. Damesstraat in Lisse als 150.000- ste bezoekster van dit seizoen begroeten. Anneke, die met haar moeder was, kreeg een boeket bloemen en een jaarabonnement voor 1974 van voorzitter Over beke, die vergezeld was van z'n medebestuursleden, mevrouw Westerbeek-Visser en secretaris Berntzen. Van cantinehouder Hooff kreeg Anneke nog een bad- minton-set en een speelbal ca deau. Uit het hoge aantal bezoe kers blijkt o.a. dat zwembad „Wasbeek" niet alleen plaatse lijk zeer in trek is, maar ook een goede naam heeft in de hele om geving wat z'n oorzaak wel heeft in de royale ligweide die in de bollen- en kuststreek z'n gelijke niet heeft. 55' VOORHOUT Tijdens stralend zomerweer vonden gisteren de schoolzwemwedstrijden plaats. De be langstelling voor dit zwemfestijn was bijzonder groot. De Agnesschool kwam voor de tweede achtereenvolgende keer in het bezit van de wis selbeker. Bijna 300 kinderen namen deel aan de wedstrijden. Voor de kinderen van de eerste klassen die de zwemkunst nog niet geheel mach tig waren was er een autobanden race. Een bijzonder woord van hulde aan de organisato ren is zeer zeker op z'n plaats. Ook voor de as sistentie van het onderwijzend personeel is veel dank verschuldigd, hoewel dat voor het volgende jaar nog wel iets beter zou kunnen. Want om de bijna 300 kinderen bezig te houden had men wel de handen vol. De nieuwe Openbare School was dit jaar voor het eerst met een aantal leerlingen present. Voor de kinderen die niet in de prijzen vielen was er een herinneringsvaantje aanwezig. De totale einduitslag van de scholen was: 1. Ag nesschool, 1847.5 pnt.; 2. Andreasschool, 18928 pnt.; 3. Boerhaaveschool 2034.1 pnt.; 4. Antho- nesschool, 1847.5 pnt.; 2. Andreaschool, 1892.8 de diverse klassen zijn als volgt: 1ste klas: schoolslag, 1. Yvonne v. d. Torre, 2. Arno Per soon, 3. Guido Ammerlaan; rugslag, 1. Sandra v. Kempen, 2. Fabiene de Graaf, 3. Connie v. d. Nieuwendijk. 2de klas: schoolslag, 1. Nico Huyts, 2. Miranda Godijn, 3. Miriam Does; rugslag, 1. Ernst Scheepmaker, 2. Miranda Godijn, 3. Mi riam Does. 3de klas, schoolslag, 1. Steven Herre- brugh, 2. Clemens Ammerlaan, 3. Leonieke v. Kempen; rugslag, 1. Saskia Kraaijevanger, 2. Clemens Ammerlaan, 3. Angelique v. Schie; 4de klas: schoolslag: 1. Peter Marijt, 2. Jolanda v. Schie, 3. Harry Vrijburg; rugslag, 1. Peter Ma- rijt, 2. Anja van Loon, 3. Ron Bel. 5e klas: Schoolslag: 1. Hans Stigter, 2. John van Loon, 3. Erica Goddijn; rugslag, 1. John van Loon, 2. Rik v. d. Maat, 3. Eric Kraaijevanger; 6de klas: Schoolslag: 1. Trudie v. Kempen, 2. Hans Zwets loot, 3. Reneé v. Leeuwen; rugslag, 1. Kees Zwetsloot, 2. René v. Leeuwen, 3. Trudie v. Kempen. Nieuw Adelbert- college op plaats tramremise WASSENAAR Het nieuwe schoolgebouw voor het St. Adei- bertcollege al vele jaren ge huisvest in houten noodgebou wen aan de Stadhoudersweg zal verrijzen op de plaats waar nu nog de voormalige tramre mise van de HTM staat. Al thans wanneer a.s. maandag avond de Wassenaarse gemeen teraad instemt met het voorstel van b. en w. om de grond daar te verkopen aan het college. Zoals bekend is de plaats voor het nieuwe college al verschillende malen in discussie geweest. Aanvankelijk werd gedacht aan vestiging van de school op het landgoed Stoephout. Later werd het beter geacht een terrein te vinden meer in het noordelijk deel van de gemeente en viel Tiet oog op het terrein tussen 'Kerkstraat en Storm van 's- ^Êravesandeweg, dat beken is onder de naam ..Spinbaan". In januari 1972 nam de raad na .uitvoerige discussies een motie T^an. waarin voorkeur werd uit gesproken voor vestiging op het ^terrein van de tramremise. r Pastoor Ouwendijk komt feest vieren Rijpwetering Op bescheiden wijze gaat emeritus-pastoor C. I Ouwendijk a.s. zondag zijn 55- jarige priesterfeest vieren. Pas toor Ouwendijk nam vijf jaar geleden even vóór zijn gouden priesterfeest, afscheid van zijn1 geliefde parochie Rijpwetering, I om tezamen met zijn huisgenote van een welverdiende rust te gaan genieten te Roelofarends- veen. Met zijn 79 jaar verkeert de jubilaris nog in een blakende vorm naar lichaam en geest. De relatie met zijn oud-parochie is steeds gebleven, getuige zijn aanwezigheid bij talrijke grote en kleine gebeurtenissen. Iet Rijpse kerkbestuur heeft daarom voor a.s. zondag het volgende programma samenge steld: om 10.30 uur 'n plechti ge Eucharistieviering in de pa rochiekerk, opgedragen door de jubilaris met medewerking van het parochieel mannenkoor: di rect na afloop hiervan is er een doorlopende receptie in de pas torie vit de sacristie. Daarna wordt een gezellige bijeenkomst ghouden in het dorpshuis, welke tot ongeveer 14.00 uur zal duren. Hierbij zijn uitgenodigd alle parochianen van 65 Jaar en ouder. LISSE Er waren veel tegensla gen te verwerken bij de uitvoe ring van de werkzaamheden bij de bouw van de Jachthaven Ui- ter meer" in de Lisser Poelpol der bij de Ringvaart, maar de werkzamheden zijn momenteel zover gevorderd, dat met twee weken alle aanlegstijgers gereed zullen zijn en iedereen zijn plaats kan innemen. Ongeveer 60 stij- gers zijn al bezet en aan de laat ste stijgers wordt de laatste hand gelegd, zodat dan in totaal 160 jachten en schepen in de Jacht haven „Uiteremeer" hun plaats kunnen innemen. De officiële in gebruikneming zal op een later tijdstip platsvinden, wellicht ein de september. WÊBÊBBMBÊÊBSm Rijpwetering - Voor a.s. zon dag is. het volger.d oefenpro gramma vastgesteldj; voor V.V. Rijpwetering: om 14,30 uur Rijpwetering 1—G.S.V.l (Gouda); uit om 14.30 uur G.S.V.2—Rijpwetering 2; 12 uur: Rijpwetering 3— G.S.V.3; uit om 14.30 uur: G.S.V.4—Rijpwetering 4; 14.30 uur (tweede terrein) Rijpwetering 5G.S.V. 5; uit om 12 uur G.S.V. 6—Rijpwe tering 6; 12K UUR: Rijpwete ring 7—G.S.V. 7. Lisse - Co Otte, conferencier-mop pentapper-accordeonist heeft zijn 2~>e feestseizoen Ingezet. Een ju bileumjaar dat ongetwijfeld weer bol zal staan van galmen de potporieën, knapperende mop pen en pasvaste foxtrots. Feestgangers, die met de 55-ja- rige Lissenaar een paar muzi kale uurtjes hebben doorge bracht, zijn unaniem in hun waardering: „Co maakt een goeie pot muziek" en „mijnheer Otte speelt heerlijke melodieën". Want zo is het, Co voelt zich in elk gezelschap thuis, weet over- ral de juiste sfeer te brengen. Laatst nog werd hij uitgenodigd op eei» jubileumfeest van een lo co-burgemeester. Lange rokken, billentikkers en gepast gekeu vel. Totdat uiteraard Co zijn kans schoon zag en nonchalant de feestlont aanstak. Het duurde net lang of de loco-burgemees- ter toornde hoog boven het feestgewoel uit, deinend op een paar bereidwillige schouders, terwijl Co op de achtergrond als lachende derde toekeek. Een avond later zijn de rollen omge keerd. Dan heupwiegt Otte met zijn accordeon aan het hoofd van een onstuimige polonaise (,,In Roelofarendsveen wonen de kampioenen. Die houden het een avond erg lang weg ge weest, vertelt het zelf: Een goe de conferencier is als een ka meleon. Past zich aan elk pu bliek aan. Niet iedereen heeft trek in een polonaise. Sommi gen krijg je niet achter de tafel vandaan. Dan moet je ze niet dwingen. JE moet je kans af wachten. Ze komen vanzelf wel los. Als ik ergens moet spelen ben ik er al vroeg. Dan kijk ik ^Peuter- burg" geniet in Valken burg grote grote belang stelling VALKENBURG - Woensdag middag heeft de Peuterspeel zaal „E^euterburg" te Valken burg onder grote belangstel ling „Open Huis" gehouden. In de vakantie zijn de lokalen van de voormalige kleuter school op fantastische wijze door de Gemeente opgeknapt er iedereen kon de lokalen komen bekijken en kennis maken met bestuur en leid ster van de Stichting. Er is een leidster aangetrokken, die geassisteerd wordt door stagiaires va nde Haanstra School te Leiden en de Chr. Huishoudschool te Katwijk. Namens het gemeentebestuur was hier aanwezig wethou der van onderwijs, de heer J. v. d. Meij. In mei van dit jaar is de Stich ting Peuterburg officieel van start gegaan in de oude kleu terschool. De inventaris is bijna in z'n geheel overgeno men van de oude kleuter school. Zelfs de piano kon na een kleine mzameling be taald worden. De lokalen waarover Peuterburg" nu beschikt zijn qua ruimte en inrichting uniek voor de om geving. Ook beschikt men over een buitenspeelplaats en zandbak. Mevrouw E. Wieseraad uit Rijnsburg krijgt de leiding van de speelzaal op de dins dag- woensdag- en donderdag ochtend. Voor deze ochtenden kunnen helaas geen peuters meer aangemeld worden. Die peu ters die nu r.og opgegeven worden komen op een wacht lijst. Als er voldoende meldingen zijn zal er w schijnlijk een vierde ochtend bijkomen. De nieuwe cursus begint dinsdag 21 augustus Het bestuur bestaat uit Mevr. J. W. J. Schipper-Pranger, voorzitster, Mevr. M. van Duyvenvoorde-Korpershoek, secretaresse en Mevr. R. Win terberg-van Gelder, penning- meesteresse. Dan gerust een half uur vol") terwijl Ajax, Feyenoord en Corry en de Rekels de bezwete keelgaten uitschallen. Of hij drijft de feeststemming ten top met het bekende gezelschapsspel „We gaan naar Zandvoort. we gaan naar zee". Lukt dat niet dan staan er nog wel wat andere stokken achter de deur. Zelfs de hardnekkigste zuurpruim gaat op zo'n avond plat. Co Otte heeft er patent op. Uiteraard is het in die 25 jaar cok wel eens uit de hand gelopen met de feestvreugde. Nog goed weet Otte zich de avond te herinne ren dat de bruiloftsgasten tij dens de nationale feesökraker „Lang zullen ze leven" op de vuist gingen. Terwijl links en rechts de klappen vielen speelde Co zijn deun. Per slot van reke ning werd hij ervoor betaald. Otte weet op bijna elk feest sfeer te brengen. Een grappie hier, een spelletje daar, een En gelse wals en de stemming zit Wat is eingenlijk het geheim van een goede conferencier. Co Otte, nog maar nauwelijks terug van weet ik gelijk wat ik moet laten en wat ik kan doen. Is er een broodtafel dan wordt het mak kelijker. Als ik dan een deuntje speel let ik op het benenwerk onder tafel. Tikken ze op het ritme mee dan weet ik dat het snor zit. Zo niet dan doen we er gewoon wat aan. Als aanlopie heb ik altijd een paar aardige moppen. Dat breekt even het ijs. Daarna speel ik weer wat. Niet te lang natuurlijk want je moet ze overal even aan laten proeven. Sommige conferenciers staan de hele avond moppen te vertellen. Dat is funest op zo'n feest. Dan willen ze naar huis om twaalf uur. Mij gebeurt dat niet. Dikwijls om twee uur 's- nachts ben ik nog bezig. Moet ik nog wat spelen. Dat is de clou. Ze moeten het naar hun zin heb ben. Een goede conferencier moet blijven boeien. Al wordt het zes uur 's-morgens".

Leidse Courant | 1973 | | pagina 6