Bodegraven krijgt binnenkort zijn duurdere won ingen DOSR: half dozijn goals Hearing over streekplan Plassengebied NKV-vrouwen Werkbezoek mr. M. Vrolijk rijn- en viietstreek VVD-er vroeg en kreeg antwoord Gouden bruids paar in Leidschen- dam Geen gecombineerd post ophalen vanwege „beroepsgeheim" PAGINA 4 DONDERDAG 16 AUGUSTUS 1973 LEIDSE COURANT BODEGRAVEN De moge lijkheid is zeker niet uitge sloten, dat in september nog de grond ten oosten van Reigeroord in Bo degraven voor particuliere woningbouw wordt aange boden. Op deze grond moe ten straks de duurdere wo ningen rond 125.000 gulden worden gebouwd, waarop zovel en in de gemeente schijnen te wachten. Dat kan tenminste worden af geleid uit vragen van het raadslid T. J. M. Praalder (V.V.D.) aan het college van B. en W. van Bodegra ven. De heer Praalder heeft zich in het begin van deze maand schrifte lijk tot het college gewend om erachter te komen hoe het nu precies zit met de plannen voor de realisering van duurdere wo ningen in de gemeente. Hij vroeg zich af, waarom B. en W. zo lang niet over deze affaire hadden gerept terwijl toch be loofd was, spoed achter de zaak te zetten. Het raadslid had ver der opgemerkt, dat eventuele gegadigden voor deze duurdere woningen de gemeente zo lang zamerhand aan het verlaten te schaffen, vond dat een wikkeling". Hij, als WD-er. "ongewenste ont ren om elders een woning aan Het college van B. en W. legde in zijn antwoord uit, hoe het kan dat een dergelijke zaak zolang op zich laat wachten. Vooral de verschillende goedkeuringen van de hogere instanties zijn vol gens B. en W. debet aan deze ontwikkeling. Het realiseren van bouwplannen, welke vooruitlo pen op de vaststelling van een bestemmingsplan, ondervindt steeds meer weerstand, aldus het college. Naar aanleiding van de vraag van het raadslid over de uittocht van gegoede burgers uit Bodegraven schrij ven B. en W.: „De sterk toege nomen frequentie in het verhui zen is ons inziens een algemeen verschijnsel, vooral in gemeen ten, waar zich de laatste jaren veel nieuwelingen hebben geves tigd. Naast andere factoren wordt dit de laatste jaren sterk gestimuleerd door de inflatoire ontwikkelingen." B. en W. be treuren het als mensen uit de gemeente - van welke inko mensklasse ook - die zich in Bodegraven goed thuis voe len, naar een andere plaats ver trekken, uitsFuitend omdat in de gemeente niet aan hun woon wensen kan worden voldaan. Toch hebben B. en W. wat betreft de woonwensen van de gemeen tenaren wel enige bedenkingen. Het college memoreert, dat op de terreien aan de Cortenhoe- ve vorig jaar 42 particuliere wo ningen van ruimere opzet zijn gebouwd, vooral voor de plaat selijke bevolking. Hiervan zijn er echter maar 15 door Bode gravers betrokken, de rest wordt bevolkt door "vreemde lingen." Het heeft DOSR gister avond weinig moeite gekost om tegen het be zoekende Cronjé uit Haarlem een half dozijn doel punten bij el kaar te schieten. Vooral de Veeris aanval draaide uitstekend, ter wijl in de ach terhoede vooral rechterverde- diger Willem Kerkvliet er goed oog in had. Na een aanvan kelijk Haarlems overwicht, was het Ger Riet broek die de score opende, gevolgd door Hans Kerkvliet en Hennie de Prie (3—0). Na rust zorgde Theo Akkeiboom voor twee uitstekende doelpunten en Ger Rietbroek bepaalde uit een strafschop de eindstand op 6 0. ALKEMADE De KVP organiseert zaterdag in Alkemade een groot scheepse hearing naar aanleiding van het ontwerp streekplan voor het Plassengebied. Behalve vertegenwoordigers van statenkringen, afdelingen, raadsfracties en Statenfractie van de KVP zijn uitgeno digd de burgemeesters van de in het Plassengebied gelegen ge meenten, evenls betrokken instanties als „Stad en Landschap", „Het Zuid-Hollands Landschap", ANWB, hoogheemraadschap, wa terschappen en streekcommissie. De hearing wordt gehouden in het dorpshuis „De Alkenburgt" in Roelofarendsveen en begint om 10.30 uur. Volgende week dinsdag worden in Den Haag de tegen het ont werp streekplan ingediende bezwaren behandeld. Burgemeester Ten Heuvelhof over Rietveldse buitenbussen Opening Goede HAZERSWOUDE Hazerswoudes burgemeester J. ten Heuvelhof heeft woensdagavond in de NOS-televisierubriek „Van gewest tot gewest" verklaard, dat hc> in het Rietveld niet wenselijk wordt ge acht, dat het ophalen van de poststukken bij de buitenbussen, die PTT bij de burgemeester Smitweg wil plaatsen, door één of een paar van de bewoners van de 23 percelen geschiedt. Carnavals vereniging Voorschoten VOORSCHOTEN De Raad van Elf in Voorschoten gaat, gezien het grote succes van het carna valsfeest in het afgelopen sei zoen, over tot de oprichting van een carnavalsvereniging: „De Forse Caters". Daartoe wordt een dezer dagen bij alle inwoners yan Voorscho ten een circulaire bezorgd, waarna men zich kan aanmel den als lid van de vereniging. De officiële oprichtingsvergade ring vindt plaats op dinsdag 11 september a.s om 20.30 uur in het restaurant van Sporthal ,,De Vliethorst". Ook daar bestaat die avond gelegenheid zich als lid op te geven. Er staan naast hrt grote carna valsfeest weer vele activiteiten op het programma, zoals een Prinsenbal, een Boerenbal en wellicht ook een groot kinder carnaval. De opzet en het sla gen van al deze evenementen hangt af van het enthousiasme van de Voorschotense burgerij. Marktberichten Anjers Rose. Wit. Kef er. Arthur, Es- perence. Allee. Carnaval 5 11. Rood. Lena. Tommv. Yellow Dusiv 7 16. Nora 26 29. Charmeur 29 33. Rozen Garnette, Evergold. Motrea, Carina, Prominent 3 8. Carol. Zorlna, An a a belle 3 5. Baccara 25 27, Ilona, Super Star 15 —22. Belinda. Esther Ofarlm 5 10. Sonla. Precllla 11 16. Le lies 13 41. Agapanthus 37 46. Gerbera 14 15, geplozen chrysan ten 15 43 p. st. Troschrysanten 15 70, Idem Jaarrond 40 80. Tor- sanjers 1.20 8 1.50. Llatrls 70 2.10, Brodea 33 36. Dahlia 15 58. Asters 15 34. Statlce 50 85. Freesla 25 65. Colvlllels 22 —33. Gladiolen 25 —SO. Ornlthogalum 22 54, Irissen 601,15 per bos. KATWIJK Waspeen p.klst: A I 360 640. A II 280 620. B I 440 640. Bloemkool: 6 I 128 156. 6 II 029 071. 8 I 118 135. 8 II 037 069. 10 I JOS. 12 I 087 122. Krnn- i kommer 15. Selderie 15 21. Peter selie 7 10 Krulpeterselle H 15. Bospeen 89 111. Spitskool 61 77. Andijvie 65 75 Sla 23 58. Kroten p. kist A I 600. Uien d. ktsi 1 440 770. Breekpeen/klst 890 - 910. Rode kool 7 13, Savoije kool 18. Rabarber 31. Prlncessebonen 100 Pronkbonen 60. Snijbonen 130. Aan voer: Wasuone 76.000 kg. bloemko len 16.000 st. „De kwekers (die in het Rietveld het grootste deel van de be roepsbevolking vormen, red.) willen als regel voor elkaar niet weten, aan wie de bomen wor den Verkocht. En dat zou een ander wel eens aan de weet kunnen komen, wanneer dat post ophalen "gecombineerd" zou gescieden". Rietvelder G. de Wit onderstreep- te nog eens duidelijk, dat hij het jammer vindt, wanneer PTT de buitenbussen toch zal 1 plaatsen aan de burgemeester j Smitweg. „Wij, Rietvelders, j moeten dan er, ongeveer drie kwartier, lopen, om de post te halen". Uiteraard kwamen er in de tv-uitzending ook enkele 1 fraaie piekjes van het waterrijke I Rietveld (het Klein Giethoorn van het groene hart van Hol land, is het predikaat) op de buis. HOOGMADE Handbalvereni ging MMO kan zich voor de ko mende jaren gelukkig prijzen met het onlangs gereed gekomen verharde veld op het sportcom plex van Hoogmade. Maar daar voor heeft het wel om en nabij de f 30.000 gekost. Binnenkort komen wij nader op dit veld te rug. RIJPWETERING Een stralende zomerzon vergezelde gisteren een groot aantal leden van de plaatselijke afdeling van de NKV-vrou- wenbeweging op hun jaarlijks uitstapje. Veertig vrolijk gestemde dames gingen met de bus, die allereerst koers zette naar Aalsmeer waar het gezelschap werd rondgeleid in 's werelds grootste bloe menveiling. Bij Hilversum, in de Anna's Hoeve werd van een heer lijke broodtafel genoten. Vervolgens werd naar de hoofdstad gere den, waar een gezellige en intefessante rondvaart werd gemaakt i door de Amsterdamse grachten. Hierna kregen de dames gelegen- heid om een uurtje te winkelen in het winkelcentrum Plein 1360 te Amstelveen. Tijdens de terugreis werd Roelofarendsveen aangedaan waar in café-restaurant Heemskerk een uitstekend verzorgd diner gretig aftrek vond. LEIDSCHENDAM Vandaag zijn de heer en mevr. de Korte- Paardekooper van de Leidse- kade 50 jaar getrouwd. Mevr. Paardekooper is eert van de mede-oprichter van de Leid- schendamse afd. van het Vrou- wen-NKV en van* de Stichting Gezinszorg. De 80-jarige brui degom is de zoon van de schuitevoerder, een in de vori ge eeuw vooral in Leidschen- dam veel voorkomend beroep. De jonge De Korte moest al vroeg meehelpen de gezinsin komensten te vergroten, hij deed het door olie te venten met een hondekar. Later is hij binnenschippei geworden. Zijn huwelijk met mejuffrouw Paardekooper In 1923 werd door burgemeester Keyzer persoonlijk voltrokken, de jon ge bruid was namelijk hulp in het huishouden in het burge- meesterlijke gezin. Het echt paar de Korte kreeg 12 kinde ren, geen beletsel voor moe den en om nu nog de St.- jonge moeders en baby's die extra hulp nodig hadden, om fancyfairs te organiseren voor zieken die naar Lourdes wil den en om -nu nog--de Sing- Nicolaasaktie voor de Zonne bloem te verzorgen. NIEUWKOOP De commissaris van de koningin zal maandag a.s. een werkbezoek brengen aan Nieuwkoop. Mr. M. Vrolijk arriveert omstreeks 13.30 in de gemeente samen met zijn echt genote. Het programma voor de dag ziet er als volgt uit: 13.40- 14.30 vergadering van het colle ge van B. en W. in aanwezig heid van de commissaris en een vertegenwoordiger van het kabi net; 13.45-14.10 bezoek aan ten toonstelling in ,,'t Reghthuys" door mevrouw Van Montfoort en de echtgenotes van de wet houders Burger en Van Vliet en van gemeentesecretaris De Jongh; 14.45-14.35 bezoek aan de oude smederij van de gebroe ders Van Koert, Zuideinde 20. Nieuwkoop; 14.45-15.30 officiële opening van de tweede r.k. ba sisschool in het bestemmings plan „Bouwlust"; 15.40-17.35 vaartocht over de plassen; 17.45-18.15 slaan van de eerste paal door mr. Vroiijk voor het clubgebouw van de sportvereni ging „Nieuwkoop" op het nieu we sportcomplex aan de Nieuw- veenseweg; 18.30-19.50 maaltijd in de kantine van het kampeer terrein „De Roerdomp" aan het Zuideinde; 20.00 kennismaking met de raadsleden in een bui tengewone raadsvergadering. Herderschool BODEGRAVEN Morgen zal de officiële opening plaatsvinden van de nieuwe Chr. Goede Her- derschool, bestaande uit 8 klas lokalen. Het is de bedoeling, dat in de toekomst (en dat is vol gend jaar) 2 lokalen voor Chr. kleuteronderwijs worden be steed en 6 voor het Chr. basis onderwijs. Maar dit komend jaar is er behalve een lokaal voor openbaar kleuteronderwijs ook een lokaal voor Kath. kleu ter- en een lokaal voor kath. ba sisonderwijs gereserveerd. Als hoofd van de Chr. school treedt op de heer A. v. Leeu wen, voor het Kath. onderwijs de heer N. Bot, thans onderwij zer aan de Willibrordschool. De burgemeester hoopt achter deze nieuwe school tevens de eerste paal te slaan voor een basis school die volgend jaar zal wor den bezet door kath. en open baar lager onderwijs. Na afloop van de officiële opening is er een gezellige samenkomst voor genodigden in gebouw „Het Anker" op de Nieuwe Markt. Gymnastiek lessen van Excelsior Alkemade Maandag a.s. begint Excelsior-Alkemade weer met de gymnastieklessen en ont- spannings-uren. Op de hieronder genoemde uren worden weer de betreffende leden verwacht. Ook nieuwe leden zijn van harte wel kom en kunnen zich opgeven op de les-uren bij de trainer. De le- sindelingen zijn als volgt: MAANDAG 4.30/5 30 uur meisjes 7 en 8 jaar: 5.30/6.30 uur meisjes 9 en 10 jaar; 7.00/S.00 uur meisjes 11 en 12t/m 14 jaar: S.00/9.15 uur dames, wedstrljdgroep 9.1510.30 uur he ren. wedstrljdgroep: 7.15/8.15 uur dames vrije g\ mnastlek 16 jr. e.o. 8 15/915 uur dames vrije rymnas- tlek9.15/10.15 BOSKOOP - W. Tol, gemeente raadslid en voorzitter van de V.v.D-fractie, zal als nestor van de raad het gemeentebe stuur vertegenwoordigen op een op 6 september te hou den bj eenkomst in Den Haag met de Koningin ter gelegenheid van haar zilve ren regeringsjubileum. De heer Tol wordt vergezeld door zijn echtgenote. HAZERSWOUDE Een ere haag van voetballers en ka bouters stond gistermiddag op gesteld bij de ingang van de R.K.-kerk in Hazerswoude- dorp. Daar trouwden namelijk Anneke van Leijden en Rinus Spaan, respectievelijk kabou terleidster en voetbaljeugdlei der.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 4