BS Leiden wil top bereiken Kamerleden over Rietveldkwestie Blommendaal in 3 sets uitgeschakeld VAN KAAM VERLAAT GEËRGERD DE BAAN SPORTVERENIGING DOSR IN BLAKENDE GEZONDHEID rijn- en veenstreek en vlietstreek Bibliotheek van Voorschoten in Oranjeschool Leiden-Noord wil; Besluit van Raad moet doorgaan OOK Wat u moet weten 197iGlNA 3 ZATERDAG 11 AUGUSTUS 1973 LEIDSE COURANT i/0| >n De basketballvereniging S. Leiden heeft op haar eer- persconferentie (voorheen s het immers Bona Stars) lidelijk gemaakt, dat het de p wil bereiken. Geen kleurloze néé, B.S. - ns ij stent-ti vrfiden streeft ernaar, dat Lei- helemaal te gekke Bas- tball Stad wordt. De nieuwe ,m is er niet alleen om van misplaatste margarina-ima- af te komen, het houdt te- vernieuwde organi- torische en technische aanpak .en nieuw bestuur onder lei van voorzitter Ton Menken :en nieuwe technische lei- ng met oud-Levi's coach Rob Wit aan het hoofd. Deze laat- wordt geassisteerd door as t-trainer/coach Ben van en manager H. Falter, rwijl de conditietrainingen ie al een week aan de gang n) verzorgd worden door een lecialist op dat gebied H. van ooyen. Met deze toch wel niet iringe achterban zal het team it dan waar moeten maken. tlgende Amerikaanse spelers jn aangetrokken: Butch Web- -, 1,94 m. lang en afkomstig i het Louisana State College New Orleans; seizoen 70-71 tgeroepen tot All-American" scoorde 27 punten gemiddeld r wedstrijd. Seizoen 71-72 uit- iJkomen voor Vilvoorde in Bel- topscorer met 28 punten ge middeld en beste Amerikaan! Seizoen 72-73 gespeeld in Mexi co. Webster is een fabelachtige dribbelaar én schutter, een all round goochelaar, die het in Leiden helemaal zal gaan ma ken. Rupert Breedlove is 2,10 m. lang en komt uit Knoxville in Ten nessee. Hij speelde het vorig seizoen ook in Mexico (tégen Webster), weegt maar liefst zo'n 115 kilo en zijn „koos naam" is: „the beast". Tegenover het verlies van Rudy van Eyck staat de komst van de volgende 2 Nederlandse spe lers: John Schenker, 1,85 m. lang, komt uit Suriname en is éénmalig international. En dan Bob Heuts, 2,02 m. lang; hij is als basisspeler uitgekomen voor North Carolina State, een van de sterkste „universities" van Amerika. Heuts is een niet ka pot te krijgen speler, een zeer sterke rebounder én beschikt over een zeer goed, linkshandig schot. Deze vier nieuwe spelers zullen het met Wim Petrici, Pe ter de Jong, Har Stol, Peter Kop, Rob Wallaart, Aad van de Nieuwendijk, Ane van Dijk en Chris Verhoeks moeten gaan maken. Normaal gesproken zou er nog een naam bij deze lijst hebben moeten staan, Eric Dompeling: ook een Amerikaanse Nederlan der. Doch wat was het geval: én B.S. Leiden én Levi's had een oogje op hem. Na vele schriftelijke en telefonische con tacten besloot hij in het bijzijn van Steve Kosky (wiens komst naar Leiden om persoonlijke re denen niet is doorgegaan) om definitief naar Leiden te komen met de woorden: „sure, sure; handshake, handshake; is is a deal, it is a deal". Op kosten van en afgehaald door B.S. Lei den kwam hij op Schiphol, doch een smerig spelletje van zijn Haarlemse oom deed hem daags daarop toch (ondanks zijn getekende inschrijfformu lier als lid van B.S. Leiden) bij het Haarlemse Levi's belanden. Terecht is het bestuur en de technische leiding van B.S. Lei den hevig verontwaardigd over en overweegt, welke stappen er nog ondernomen kunnen wor den. Niettemin blijft er toch een top- team staan en het is begrijpe lijk, dat de vraag rijst: hoe moet dat financieel? Het betrek ken van het Leidse bedrijfsle ven en de Leidse bevolking is vooropgesteld. Een actie, die mikt op.de verkoop van 500 sei- Drie zoenkaarten loopt reeds, terwijl de bevolking middels zo'n 30.000 brieven én advertenties bereikt wordt. Ook een groter aantal re- De verwachting is, dat de begro- clameborden en steun van ano- ting zo'n ton zal bedragen, nieme bedrijven zijn van bete- Maar met medewerking van kenis. alle leden en enthousiasme en B. S. Leiden poseerden Ruppert Breedlove, Bob Heuts belangstelling van de Leidse in dustrie en bevolking moet het mogelijk zijn en zal B.S. Leiden een begrip worden. SASSENHEIM Het ziet er naar uit dat, ondanks het werk van de wedstrijdleiding, enkele fina les van het open tennistoernooi dat de Sassenheimse Tennis Vereniging dit jaar organiseert niet zoals was gepland zaterdag maar zondag gespeeld zullen worden. Vooral kwartfinales verschenen gisteren op het gravel voordat 's avonds het kaas- en wijnfeest losbarstte. De finale van het he renenkel-C zal waarschijnlijk wel vandaag aan bod komen. Harry Verdegaal, die voor de ti tel als favoriet geldt, zal aan moeten treden tegen de winnaar van de nog uit te vechten strijd tussen Benjamin Ruijsenaars en Egbert Scholten. Sassenheims clubkampioen, Harry Verdegaal, speelde in de kwart finale op het heetst van de dag tegen de Leidse chemicus Jan Wolters. Deze tennisser zoals al tijd met kleppet, kon niet tegen het geweld van Harry op en moest de eerste reeks met 6—2 afstaan. De tweede set, waarin Verdegaal zich liet verleiden om het spelletje van Wolters te spelen, ging tot 7—7 gelijk op. Pas toen kon Harry doordruk ken en baan 1 met 62 97 te vreden verlaten. In de halve finale, waarvoor Har ry wel erg lang wilde rusten, trof hij T. v. Kaam tegenover zich. Van Kaam, die eerder zo verrassend Piet Jonkheer over meesterde, had in de eerste reeks met 6—2 niet al teveel in te brengen. Nadat de Leidse dis trictskampioen in C ook in de tweede reeks een 10 voor sprong had behaald, raakte Van Kaam wellicht terecht geïrriteerd door het luidruchtige optreden van enkele toeschou wers. Geërgerd verliet hij op deze stand de baan waarmee hij de finaleplaats voor gezien liet. De gebroeders Ruijsenaars, Ben jamin en Mike, speelden giste ren beide een kwartfinale. George van Engelen wist met goed positie-spel Benjamin Ruij senaars het in de eerste set zeer moeilijk te maken. De ster ke aanval van Benjamin gaf ten slotte de doorslag Zodat deze reeks met 8—6 naar Benja min ging. De tweede reeks bleek een formaliteit te zijn; met 61 bereikte „basketbal ler" Benjamin de halve finale. Hierin ontmoet hij de Roombur- ger Egbert Schoten die al zijn kunsten moest vertonen om de tweelingbroer van Benjamin, Mike, de baas te blijven. Na een gelijk opgaande strijd trok Egbert uiteindelijk toch aan het langste eind 75 64. jzerswoude/Den Haag Twee- e Kamerleden H.A. de Boer en A Roolvink (ARP), H. Hart sier (PvdA), ir. P.A.M. Cor- «lissen (KVP), H. Wesselink (CHU) en L.M. de Beer (VVD) Rebben de staatssecretaris van (ferkeer en Waterstaat M. van luiten schriftelijk de vraag ge- jteld of het inderdaad de be- loeling is, dat de PTT per 1 ok- itober aanstaande de postbestel ling in het Hazerswoudse Riet- i veld drastisch zal wijzigen, w Zoals bekend wil de PTT in dit waterrijke gebied de post niet meer aan huis bezorgen, maar buitenbussen plaatsen op de meest nabij gelegen openbare weg, de Burgemeester Smitweg (800 meter van de 23 woningen van het Rietveld verwijderd.) De Kamerleden wijzen er in hun vragen op, dat de Rietveldse ge zinnen alleen over het water van de Rietveldse Vaart bereik baar zijn. Zij vragen dan ook of de uitzonderingsregeling op de Rietvelders van toepassing kan fTrudie Semp wilit Rips 22.1 J™ songfestival kIc-ujpweterinG - Met een ge laagd jeugd-songfestival is gis- de „Open Huis"-week de schoolgaande jeugd in :t Ripse dorpshuis besloten, ïicfet comité VAK 73 heeft eer in haar werk gehad, want de AR*^eheIe week is er met erg veel ithousiasme massaal door de ideren deelgenomen aan de NAÉrele aktiviteiten en spelen in en het dorpshuis. Ier leiding van mevr. C. van :heppingen-Hartman, de grote 2jsjromotor van de vacantie-spe- Alkemade-West, verliep '23ÜÏ6t songfestival bijzonder gezel- j. Er was veel belangstelling in de ouders (vooral de moe- irs) en pastoor E. van Diepen, ien deskundige jury gaf terecht e volgende uitslag: solo's: 1 'rudie Semp; 2 Jacqueline de long. Duo's: Cora Turk en Wil na Nederstigt. hslotte nog enkele uitslagen an de overige aktiviteiten; de agprijs was voor Cees Neder- igt met 344 punten; Gerard an Leeuwen werd winnaar van et straattekenen; het mooiste edicht werd gemaakt door inja Ganzefles; voor het wer- :en met Tempex ging de prijs !&aar Liane Schrijvers, terwijl ïËWarlies Zwetsloot het beste was hetzelfde werk met de spij- ang ertjes, Els Straathof toonde aich de beste naaister en Gerry ^vvj er maakte John Zandvliet en pcillassing was meester in het (Si leiwerken; de moeiste vlie- loys weer terug gn werkelijkheid Nu,i unAZERSWOUDE Na de 5—1 op Koudekerk en de 41 uls»inst op Be Fair riep menigeen oorln Hazerswoude al, dat Hazers woudse Boyys wel eens een goe- fsi.de gooi naar de titel van de za- indprdag-LVB zou kunnen gaan cndoen. Zwammerdam heeft het 3.ooleam plus de supporters met ^"beide benen op de grond ge- iss.plaatst, door de thuisspelende ïld-Hazerswoudenaren met 12 te [kSprslaan. ris-et enthousiast spel maakte de dfKluiversformatie de Boys duide lijk. dat de heija-stemming echt 4u.Wat al te voorbarig was. De Pammenaren leidden met de —»ust met 0—1 en breidden de Voorsprong uit tot 02, voordat Jan Rietveld kon tegenscoren Wj!~~2). Jan Vondeling, Eddy vi.'Harkes en Joep de Ruiter ont- braken op het thuisclubappèl en "ójdat betekende nou net dat de II. Hazerswoudse voorhoede mach^ ei-fteloos was. WARMOND De organisatoren van jeugdsociëteit Ut Sloepie in Warmond bereiden zich, na een goed geslaagde Kaagweek, Voor op het nieuwe seizoen. In de zaal zullen enkele verande ringen worden aangebracht. Zo wordt er een vaste disco-bar getimmerd naast de gewone bar. De start van het nieuwe seizoen is op 1 september. Voor die da tum hoopt men ook de nieuwe tafeltjes klaar te hebben. Op de foto: bestuursleden Louise Lan ge en Fried Stol bezig met het schilderwerk. Gewonden bij zware botsing in Voorhout SASSENHEIM/VOORHOUT Gistermiddag circa één uur vond bij het Soldaatje te Voor hout een ernstig verkeersonge val plaats. Een Opel-personen- wagen bestuurd door een Inwo ner uit Hoofddorp reed over de 's-Gravendamseweg richting Sassenheim, waarbij de bestuur der linksaf wilde slaan de Loos- terweg op. Een mede-inzittende, J. R. uit Noordwijk gaf aanwij zing om rechtdoor te rijden, waarbij deze aan het stuur greep. Als gevolg hiervan kwam de wagen op het linkerwegge deelte, waarbij een frontale bot sing plaats had met een tege moetkomende Ford-personenwa gen, bestuurd door H.V. uit Sas senheim. Beide wagens werden totaal ver nield. De passagier van de Opel raakte dusdanig in het wrak bekneld, dat hij met een breek ijzer moest worden bevrijd. Hij werd met flinke hoofdver. wondingen, een hersenschudding en inwendige kneuzingen per ambulance naar het St. Elisa- beth-Ziekenhuis te Leiderdorp overgebracht. De bestuurder van de Opel had rugklachten, en de bestuurder van de Ford kwam er met lichte verwondin gen aan het gelaat vrij goed vanaf. zijn, om de post toch thuisbe zorgd te krijgen (ondanks dus dat ze meer dan 10 meter van de openbare weg wonen). Ze wijzen erop, dat de Rietvelders in een moeilijke situatie verke ren, „gezien de ligging van hun woning". Intussen hebben de ARP-Tweede Kamerleden B. roolvink en H.A. de Boer, sa men met Hazerswoudes burge meester J. ten Heuvelhof (hun partijgenoot), een werkbezoek gebracht aan het Rietveld. Oud-minister Roolvink hanteer de zelf de roeiriemen in de Rietveldse Vaart en liet zich, door o.a. Rietvelders R. van Vliet en G. v.d. Lip voorlichten over de bezwaren tegen de plaatsing van de buitenbussen. De NOS-tv-rubriek „Van gewest tot gewest" start maandagmor gen vanaf 9.00 uur met het „schieten" van plaatjes in ge meentehuis en Rietveld, die dinsdagavond vanaf 19.05 uur via Nederland I worden uitge zonden. In de Kooi was het gisteren feest. De kermiscommissie van Clubhuis Het Honk had in de Antillen- straat een grootse kermis opgezet. Het werd een geweldig wijkgebeuren, waarbij vooral de jeugd zich uitstekend wist te vermaken. Hier zijn enkele jongeren bezig in de hengeltent. Roelofarendsveen Het mooie zomerse weer was oorzaak dat er nogal wat leden later dan het aangegeven aanvangsuur van de )?%e jaarvergadering in de DOSR-kantine binnenkwamen. Zij moesten daardoor de uitvoe rige en welbespraakte inleiding van voorzitter van Duijkeren missen. Deze versterkte hierin een analyse van wat leeft in DOSR, waardering voor het goede maar soms toch ook kri tisch als het ging om de vervul ling van de wens tot meer ak- tieve medewerking van de leden als daarom gevraagd werd. druk jaar geweest. DOSR heeft een mooi verenigingsleven, met humor en sportiviteit, alsmede diverse genoegens welke de on derlinge band verstevigen. Slechts twee elftallen waren in het vorige seizoen kampioen ge worden n.l. het 10e elftal bij de senioren en C I van de junioren. Voor de spelers waren er gelu kwensen plus het traditionele herinneringsvaantje. In de komende kompetitie start DOSR met 10 seniorenelftallen en 19 junioren elftallen, waarbij de spreker vertrouwen stelde in de kwaliteit van de nieuwe trai ner, de heer van Doorneveld, daaraan de wens vastkoppelend om met de steun van een groter wordende trouwe supporters- schaar in de komende competi tie tot goede resultaten (lees kampioenschappen) te komen. Met de uitvoerige toelichting van voorzitter Van Duijkeren bij het financieel overzicht mocht dan ook worden vastgesteld dat DOSR in blakende gezondheid verkeert. Wel gaf het voorstel tot contributieverhoging nogal aanleiding tot kritische aanteke ningen van enkele leden, maar dit punt werd met 4 stemmen tegen door de vergadering aan genomen. Ook de jaarstukken van de penningmeester werden goedgekeurd, alsmede het jaar verslag van secr. G.A. Wessel- man waarin deze een overzicht van de resultaten van de elftal len in de competitie gaf. Op 9 augustus werd de gemeente lijke bouwvergunning voor de bouw van een tribune verkre gen. Kantinebeheerder M. Hoog- enboom en ehetgenote werden waarderend toegesproken door voorz. Van Duijkeren hetwelk werd onderstreept met een fraai bloemstuk en applaus van de aanwezigen. De nummers van de uitgelote obligaties zullen in het volgende cluborgaan worden vermeld. De periodiek aftreden de bestuursleden Cor van Klink, Cor de Koning en Johan v.d. Zwet werden herkozen. VOORSCHOTEN Voorschoten krijgt een goede huisvesting voor de openbare bibliotheek. Dr-e blibilotheek zal gevestigd tv, den in de Oranjeschool aan de Wijngaardenlaan. Deze me dedeling deed wethouder T. C. Esselaar tijdens de commissie vergadering voor onderwijsza ken. Het Protestants-christelijk onder wijs Voorschoten is bereid de school begin volgend jaar over te dragen aan de gemeente. De Oranje-School wordt als zelf standige lagere school opgehe ven. Met ingang van het nieuwe schooljaar zullen nog drie klas sen in het gebouw blijven, maar dat is van tijdelijke aard. Met het vrijkomen van de Oranje- School krijgt de openbare biblio theek, die thans gevestigd is in de Schoolstraat (volwassenen) en in de Veurseweg (jeugd), een goede vestiging, centraal in het dorp langs de Wijngaarden laan. De commissie had enige vraagtekens bij het verlenen van een aanvullend krediet ten behoeve van de restauratie van de Kimshoeve. In september 1972 verleende de raad een kre diet van 42.000 en ditmaal werd een aanvullend krediet ge vraagd van 11.500. De verho ging vindt zijn oorzaak in een te krappe begroting Vergunning voor S.V. Nieuwkoop Deze week werd aan de Sportver eniging Nieuwkoop vergunning verleend tot de bouw van een clubhuis op de in aanleg zijnde gemeentelijke sport-etablisse- menten aan de Nieuwveenseweg. Bij zijn werkbezoek aan de ge meente Nieuwkoop zal de com missie van de Koningin in de provincie Zuid-Holland, mr. Vrolijk, de eerste paal slaan. Opmerkelijk is hoe de Nieuwkoop- se zakenmensen de voetbalver eniging Nieuwkoop steunen bij het realiseren van hun werke lijk heibedrijf, terwijl een ga- werk zal o.a. geheel gratis wor den verricht door een plaatse lijk heidbedrijf, terwijl een ga ragebedrijf al enkele maanden lang een deel van de opbrengst der benzineverkoop ter beschik king stelt aan het bouwfonds van de vereniging. In het komende seizoen hoopt men reeds van de nieuwe ac commodatie gebruik te kunnen gaan maken, zij het voorlopig alleen nog maar voor de trai ningen op het verharde gedeelte van het sportcomplex. LEIDERDORP Maandag is er in Leiderdorp een openba re vergadering van de com missie ruimtelijke ordening en openbare werken. Aan vang 20 uur in gem.huis. WARMOND Het bestuur van de bejaardensoos maakt bekend dat de soos weer be gint op woensdag 15 augus tus, in .,'t Trefpunt". Het boeken ruilen kan gebeuren vanaf 22 augustus. WARMOND Op maandag avond van 18.30 tot 19.30 uur is er op veler verzoek een voorlichtingsavond in de christelijke kleuterschool te Warmond. De bedoeling is om ouders die in de komen de maanden hun kinderen voor de eerste keer naar school brengen, in de gele genheid te stellen kennis to nemen met de nieuwe gang van zaken od de kleuter school. VOORHOUT Maandag worden er weer nuis aan huis oude kranten en tijdschriften opgehaald in de wijk tussen Spoorlaan en Schoonoord. Men wordt vriendelijk ver zocht het papier te bundeler» buiten te zetten. WASSENAAR vergadering van de commis sie financiën, waarin aanslui ting van de gemeente bij de schoolartsendienst Katwijk zal worden behandeld, is ge wijzigd van 14 augustus in 13 augustus. De vergadering be gint te 19.15 uur. LEIDEN De dienst gemeen tewerken neemt maandag en dinsdag het wegdek van de 2e Bionenvestgracht (tussen de Steenstraat en de Bees tenmarkt) onderhanden. Door het zeer intensieve wegverkeer is een herbestra ting hoogstnoodzakelijk ge worden. LEIDEN Het BHW-buurtkomi- té-Noord is van mening dat het gemeenebestuur en de gemeen teraad verplicht zijn om het raadbeslult van 13 maart 1972 (huurstop voor de hulzen van de Gemeentelijke Woningstichting) uit te voeren; dit ondanks het frii, dat staatssecretaris Marcel v. Dam (Volkshuisvesting) on langs heeft aangedrongen op een huurverhoging, die per 1 oktober a.s. in zal gaan. Dit schrijft het komité in een open brief aan het college van B. en W., de gemeenteraad en de raadsfracties namens de bewo ners van Leiden-Noord. Het buurtcomité vindt het „schan dalig", dat een gemeenteraads besluit „met één veeg van tafel wordt geveegd", een besluit, dat na „harde acties van de buurt bewoners" afgedwongen was. De buurt is dan ook diep teleurge steld in de daden van de huidi ge regering: „Waar blijven nu ol die mooie verkiezingsleuzen? Wij dachten dat de PvdA voor de verkiezingen regen de huur- harmonisatie was? Zijn ze nu plotseling al die mooie beloftes vergeten? Wij hebben er maar één woord voor: bedrog." Ock toont de buurt zich teleurge steld in wethouder Ham. Hij verdedigt naar hun mening in deze kwestie niet voldoende de rechten van de Leidse burgers. Dei halve konkludeert het buurtko- inilé: „We kunnen enkel en al leen op onszelf vertrouwen. Al leen door akties van onszelf, de buurtbewoners, krijgen we waar we recht op hebben." De brief wordt dan ook besloten met het dreigement: „wij betalen de huurverhoging niet!" AGENDA STADSHUIS - ■uinviiiiK 19.30 CNSDAG ir. AUGUSTUS adsverguderlng: DONDERDAG 10 AUGUSTUS PLEIN CROENOORDHAL clrcui Sarrasanluunvang 20.15 uur. ZOETERWOUDE viswedstrijden VRIJDAG 17 AUGUSTUS PLEIN GROENOORDHAL circus Snrrasnnl; nunvang 10.30 uur cn 21.15 uur. MAREKERK orgelconcert; aun- vang 20.00 uur. ZATERDAG 18 AUGUSTUS LDWS-TERREIN - voetbalwedstrijd ZONDAG 19 AUGUSTUS PLEIN GROENOORDHAL cirri Surrusunl uunvang 15.00 cn 20.1 Marktberichten LEIDEN, 10 nug. Aonvorr: stieren 2, melkkoeien 77, volle koelen 45, vette kalveren 19, nuchtere kalveren 1, volte schapen 150, votte lumme len 1307, zulglnmmeren 200. varkens (zeugen) 30, schrammen 45, biggen 328, geiten 70, ponnles 4, totaal 2502. Prijzen (In guldens por stuk): sluchtstleren per kg gesl.gew. 8,20- 0,30; melkkoeion 141)5-2175; vette koelen per kg gesl. gew. 4,80-8,45; vare kkoelen 800-2000; vette kolve ren per kg lev. rfew. 4,50-5.10; vette lummeren 150-170; ulglommeren 180-220; drachtige zeugen 550-775: schrammen 140-185: biggen 106-126; 20-80. Handel; istlg. koeler uilig, 'ustlg. geilen traag. "denjk" zeugen 'rustig, ustlg, biggen redelijk. KATWIJK Dc vele toeschou wers die gisteren het tennispark „Duiniust" waar het jaarlijkse badgasten toernooi georgani seerd wordt, bezochten, konden de vlag van de Katwijkse Lawn Tennis Vereniging voor het eerst ln deze week niet in volle glorie zien wapperen. De zeewind die verstek liet gaan zorgde op de zonnige vrijdag dat het tennis, zowel voor de spelers als voor het publiek, zeer aantrekkelijk werd. Aan trekkelijk, zeker wat betreft de spanning, was het duel tussen dc als eerste gekwalificeerde Ronald Blommendaal en Jan de Groot terwijl de ontknoping van deze strijd voor een goede ver rassing zorg droeg. Blommendaal, hij had gisteren een vrije dag genotner, speelde 1 tegen Rob Tervoorden in de kwartfinale uiterst relaxed. Met 6—0; 6—2 had dc Lucky Stroke speler weinig tegen de Noord- wijker in te brengen. Na deze triomf moest Blommen daal om twee uur aantreden te gen de vijf jaar oudere vetcra- nenkatr pioen van Nederland, Jan de Groot. Deze Katwijker had met het hoge tempo van zijn opponent geen enkele moei te c.i bracht de eerste reeks dan ook nj<6- S ftzijn naam. In de twev waarin Blommendaal.Jj-u' °c 80ed initiatief nam,^. de rijzige Noordwljker oen 3—2 voor sprong uit tót 3—2. Met 6—3 werd een beslissende set nood zakelijk. Hierin durfde Blom mendaal aanvankelijk niet door te slaan wat hem snel een 30 achterstand opleverde. De man met de hoogste notering, die een leger tempo speelde dan normaal, kwam terug cn kreeg bij een 4—3 achterstand op zijn eigen service één kans om op gelijke voet met dc Groot te ko men. Hier faalde Blommendaal: op 5—4 benutte de Groot met matchpoint waarmee hij voof een regelrechte sensatie zórgde. Eveneens in het herenenkol-B werd een opvallende prestatie geleverd door Errie Sanders die lid is van Unicum. Frans Enge lenburg, die als derde staat ge klasseerd, had zijn handen vol aan de jeugdige Errie. Na een lange strijd op baan 1 zorgde Frans met 5—7;64;64 ervoor dat hij Errie, die vorig jaar tij dens een tennls-uitwisseling in Oxford speelde, de baas bleef. Vandaag zal Frans in de halve finale Jan Theunissen tegenover zich treffen terwijl de winnaar van dit duel daarna ook in de finale zal dienen te verschijnen.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 3