RUIMTE VOOR AMBTELIJKE BEDRIJVEN IN NOORDWIJKER- HOUT De Zilk staat nog veel te wachten L Harry Verdegaal hoog genoteerd Katwijk heeft sterke band met verleden OOK Wat u moet weten x.rt-triui PAGINA 5 DINSDAG 7 AUGUSTUS 1973 LEIDSE COURANT Bollenstreek NOORDWIJKERHOUT Op de tweemansfractie van D'66 na heeft de raad gisteravond besloten accoord te gaan met het voorstel van b. en w. een lap grond aan de Maandagse Wetering de bestem- j ming te wijzigen. B. en W. is er van uitgegaan dat voor ambachtelij- ke en aan de agrarische sector verbonden bedrijven er in Noordwij- kerhout practisch geen mogelijkheid tot vestiging is. Langs de Delfweg zien de Haagse planologen ze liever niet en elders is het uitsluitend bollenteelt en bloementrekkerij wat de klok slaat. I En toch moet er ook ruimte gemaakt worden voor dat soort be- drijven. P. Bakker b.v., gevestigd in Hillegom en De Zilk en uit- ■ege breiding behoevend, ging zelf op zoek. Men vond de heer P. W. chr» Heemskerk, die langs de Maandagse Wetering bloembollen teelt, be- j ar», reid om een flink stuk grond te verkopen. P. Bakker wil daarop en- Rij 1( kele loodsen met een oppervlakte van 6000 m2 bouwen om daar k bloembollen voor export en binnenlandse verkopen gereed te ma- ede ken. Naar de mening van het gemeentebestuur zijn die gronden e B achter en naast de machinefabriek D.M.N. voor de vestiging van Ki ambachtelijke bedrijven meer geschikt dan andere gronden in de gemeente, mei t Het uitwegen op de Maandagse wetering komt b. en w. niet te be zwaarlijk voor. Aan het besluit, dat voor dat gebied een wijziging van de geldende bestemmingsplannen wordt voorbereid, wordt de voorwaarde verbonden, dat de loodsen van P. Bakker b.v. minstens 50 meter uit het hart van de Maandagse wetering blijven en dat daartussen een 10 meter groensingel wordt geplant. STOMPWIJK Niet minder dan 92 kinderen zijn in groepjes van 3 en twee groepjes van 4 vanuit het dorpshuis het avontuur tege moet getrokken. De opgaven, waaraan de kinderen moes ten voldoen, waren veelal leuk. Speciaal het overvaren met een boot, waarbij je met de handen moest roeien viel erg in de smaak. Bij iedere post, 10 in totaal, moest ie der kind van een groep de zelfde proef doen, dus de aanmoedigingen en opmer kingen galmden luid. Bij hun terugkeer kregen ze allemaal alvast als troostprijs een lek ker glas limonade. Het re kencentrum kon daarna aan de slag en de uitslag werd: le prijs: groep Jolanda Klerks-Yvonne Stijnman er, Astrid Hodes met 949 punten. 2e prijs: groep Linda Hagen, Ronald Kappetein en Sylvia Janson met 924 punten en de 3e prijs voor de groep Frank Janson, Peter Verburg en Marjo Groeneweg met 998 punten. Wederom een ge slaagd festijn tijdens deze 2e week van de vakantiebezig heden. Warmond. De raadzaal van het Warmondse gemeentehuis wordt momenteel geheel vernieuwd zie foto). Daar de ruimte, behalve voor raadsvergadering ook als trouwzaal wordt gebruikt, vond de gemeenteraad dat er niet langer met het opknappen ervan kon worden gewacht. Het plafond, de muurbekleding en de stoffering zullen worden vervangen. Tevens zal er nieuw meubilair, een andcro gluidsinstallatie en een beter aangepaste verlichting worden geplaatst. Gelijktijdig met het opknap pen van deze raadszaal, zal ook de gehele entree worden verbeterd, t.w. de hal, de trappen en de over loop. Tijdens de verbouwing zullen de raadsvergaderingen en trouwplechtigheden, zoals wij al eerder meldden, in de kantine wan sportzaal Klim-op worden gehouden. TENNISTOERNOOI STO SASSENHEIM —Voor het eerst in de 25-jarige geschiedenis van de Sassenheimse Tennis Vereniging organiseert deze vereniging een open C en D tournooi. Nadat de zondag verregende, strooide Plu- vius ook maandagavond vanaf half zeven roet in het eten. Deson danks verschenen gisteren een respectabel aantal tennisspelers op het gravel. De 140 deelnemers, zij komen vooral uit de Bollenstreek, vinden hun onderkomen nog in het „oude" clubhuis daar het nieuwe gebouw pas begin november in gebruik kan worden genomen. Wanneer men de inschrijvingslijsten bekijkt ziet men vooral dat aan Sassenhei- mers de eer van een plaatsing te beurt is gevallen, wat zij danook waar dienen te maken. Zo heeft bij de heren in C de Sassenhcimer Harry Verdegaal de notering als eerste terwijl bij de dames mevr. M. Dros. samen met M. Thakur vormt zij de wedstrijdleiding, als eerste staat gekwalificeerd. De Hillegommer Han de Jong Is bij de heren als tweede ge plaatst; voor hij de finale be reikt zal hij eerst met P. Pari don dienen af te rekenen. P. Jonkheer en T. van Kaan, hij won gisteren verrassend van F. Men moet geen industrie in de bebouwde kom halen terwijl nagegaan zou worden of een strook grond in Voorhout, juist voorbij Piet Gij- vaj zenbrug daarvoor niet bestemd zou kunnen worden. dhj 'iaast' waai"mede b. en w. dit voorstel door de raad willen jagen jj zal weinig helpen. Er-zullen ruim voldoende bezwaren hiertegen worden ingediend. En dan zal de z.g. fatale datum van 15 septem ber 1973 toch niet gehaald kunnen worden. Met alleen de stemmen van D'66 fractie tegen werd het voorstel van b. en w. aangeno men. De heer Van Vliet van P. Bakker b.v., die op de publieke tri bune gereed werd gehouden om eventuele vragen van de raadsleden te beantwoorden, behoefde niet op te treden. 'ei KATWIJK Het Genootschap Oud Katwijk heeft deze week haar duizendste lid ingeschreven. Speciaal daar voor kwam gisteravond burgemeester A. G. Vermeulen genootschap Oud Katwijk. „Het lijkt me uniek, dat het genootschap zo bloeit, juist omdat overal elders derge lijke verenigingen een kwijnend bestaan leiden. naar de gelukkigen, de familie H. Krijgsman, Jan Namens het bestuur van Oud Katwijk overhandigde de Tooropstraat 8. Het is een mijlpaal voor het genootschap en een histo risch moment in de geschiedenis van Katwijk, omdat nooit eerder een culturele vereniging zo'n ledental heeft kunnen bereiken. Burgemeester Vermeulen sprak van de band die in Katwijk blijkt te bestaan met het verle den die juist blijkt uit het zo grote aantal leden van'het burgemeester een taart aan de familie Krijgsman met daarop in marsepein de Katwijkse vuurturen. „Die vuurtoren komt goed uit", sprak voorzitter J. P. van Brakel, „want uw betovergrootvader was vuurbaaksto ker. Tot verbazing van de heer Krijgsman overigens. Oud Katwijk heeft van iedere ingezetene van Katwijk een kaart met de afstamming voor zover die is na te gaan. Van de heer Krijgsman wist de heer Van Brakel het tot in de veertiende eeuw te reproduceren. In het kaartsysteem van afstamming is meer dan twintig jaar werk gaan zitten. Van de heer Van Brakel kreeg het duizendste lid de bekende uitgave „Vissen voor de Kerk" aangeboden, voorzien van een gesigneerde oor konde. Duizend leden is altijd het streefgetal geweest van het genootschap. Nu heet het: op naar de 1500. Tij dens het gezellig samenzijn na afloop werden via de visserijband de groeten overgebracht aan burgemeester Vermeulen van de zoon van de heer Krijgsman, die uls schipper vaart op één van de Katwijkse vissersvaartui gen. DE ZILK Veel, zeer veel moet De beplanting om het V/2 ha. gro- er nog gebeuren, voor dat alles is gerealiseerd,, maar het is nu al de moeite waard om te gaan zien wat de ijverige commissie reeds heeft bereikt. DE KIN DERBOERDERIJ is voor de jeugd een belevenis, vooral als ze mee mogen de beesten te gaan voeren. Momenteel zijn er een achttal geitjes, konijnen, kippen, duiven enz. Ook is er een prachtige vo lière met parkietjes enz. Ook heeft de commissie toezegging gekregen dat er binnenkort en kele damhertjes aan de boerde rij worden toegevoegd en ook een klein soort ezeltje zal de weg vinden naar De Zilk. De jeugd van De Zilk zal geheel vertrouwd worden gemaakt met de omgang met dieren. Het on derkomen voor de dieren is prachtig, zodat ze leven in een lusthof. be wens van de commissie is, dat ze in de toekomst de beschik king krijgen over enkele pon- ny's. met stalen doelpalen, het is te speelweide is groeiende en groot 75x50 meter, zal binnen enkele jaren een Voor de grotere jeugd zal er een prachtige beschutting geven aan schommelstelling worden ge- het geheel. Het voetbalveld voor plaatst met 4 schommels de de jeugd ziet er verzorgd uit hoogte zal 4 meter worden, alles „Geen pony meer aan Middenweg' zal worden omringd met veilig heidshekken. Tevens zal voor de grotere jeugd een grote wip worden geplaatst van 5 meter lang en een kleinere van 3 me ter lengte. Een gedeelte is nog vrij om een base-ball veld te maken welke een oppervlakte heeft van 28x18 meter. Ook zal er in de toe komst een rolschaatsbaan wor den aangelegd. Er moet nog heel veel gedaan worden, maar binnen enkele Jaren zal er speelweide zijn gecreëerd welke een van de mooiste uit de om trek kon worden genoemd. LEIDSCHENDAM De commissie voor openbare werken en ruimte lijke ordening is gisteren akkoord gegaan met het standpunt van B en W dat het ponybedrijf van de heer Van Zijp aan de Middenweg ^-en voor| jnitiatiefne- zal moeten verdwijnen. j" Vanuit de commissie werd wel aangedrongen op het doornemen „met de grootste spoed" van het hele terrein langs de Middenweg (en daar niet alleen maar ook in andere delen van de gemeente) zodat rechtsongelijkheid wordt voorkomen. Het is te verwachten dat in de volgende raadsvergadering ernstige druk op het college van B en W wordt uitgeoefend om die hele Mid denweg nu eens goed onderhanden te nemen. Wie alle krotjes, schu ren en verdere bouwsels daar ziet zou zich met recht kunnen afviu- gen waarom dat ene schuurtje van de heer Van Zijp daar niet ook nog bij kan. mers is hier wel op haar plaats. Vooral als men bedenkt dat al het werk wordt gedaan in hun vrije uren en de weekends. De commissie zou gebaat zijn met meer mankracht om tot verdere voltooiing te komen. Alle mede werking wordt door de commis si.' dankbaar aanvaard. Ook zuilen we de lezers op de hoogte i.c.udtn v". de vorderingen op deze prachtig* speelweide. r STOMPWIJK De knobbel- vaart, welke de Stompwijk- se Watersportvereniging or ganiseerde, mochtt zich op de Nieuwe Vaart verheugen in een goede belangstelling. Naarmate het spel vorderde werd het in flinke getale op gekomen publiek steeds en thousiaster, maar die laatste beslissende worp met de dobbelsteen bleef toch nog heel even uit. De gelukkige winnaars van de ijstaarten waren tenslotte, 1 Eddie en Rina Luk, 2. Piet Janson en 3 Kees van Veen. De onge lukkige Jan Hilgersom, die steeds van post 1 naar post 6 moest varen kreeg als troostprijs een pilsje aange boden. Bij de prijsuitreiking in het paviljoen bij Tinus ging het er weer ouderwets gezellig aan toe. STOMPWIJK Vrijdagavond start de gymnastiekvereni ging Gyversto weer met het ophalen van oud papier aan de v. Santhorst en v. Raep- horststraat, en de Meer en de Geer. Zaterdagmorgen wordt dan alweer vroeg aan de Stompwijkseweg gestart om de rest van het dorp van z'n oude kranten af te hel pen. Lokt de morgenstond u niet al te erg aan, dan kunt u de spullen vrijdagavond al vast buiten zetten. STOMPWIJK In het kader van de intereuropese sportui- wisseling komt vrijdag 10 augustus een groep jongeren uit het Duitse Frohnhausen naar Stompwijk. De gastou ders worden verzocht om 5 uur in de kantine van de Boys te zijn om daar de hun toegewezen spruiten af te ha len. Na zaterdag wat door Nederland te hebben getoerd, volgt zondag een toernooi tus sen deze knapen en de jun. A. van M.M.P en Stompwijk. Zondagavond volgt nog een fijne feestavond voor deze gasten en alle Stompwijkers, welke wordt opgeluisterd door „The Bouquets". v.d. Loo met 6-2; 6-1, vormen ln dit onderdeel outsiders bij uit stek. In het damesenkel-C, M. Dros ls hier eerste geplaatst, zal mevr. K. Oost tot de eind strijd moeten doordringen wil zij haar plaatsing waarmaken. Volgens het plaatsingsschema zal men in het herendubbe! in de finale, die evenals de andere finales op zaterdag gespeeld wordt, de Sassenheimse combi natie Jonkheer/Verdegaal zien aantreden tegen de Hillegom- mers K. v. Engelen/de Jong. De Sassenhelmcrs André Otto, Rob van Leeuwen en J. Wolff staan als res. eerste, derde en vierde in het herencnkel-D ge plaatst. AHeen Henk v.d. Berg uit Oude Wetering, als tweede geklasseerd, lijkt hier een Sas senheimse triomf te kunnen voorkomen. In het damescnkel-D zullen, naar de organisatoren verwachten, ln de e'ndstriid mej. H. Groene- veld en mevr. T. Westerbeek el kaar treffen. De belnngriiVste uitslagen zijn: Herenenkel-C: B. Ruljstnaars-J. Ras 6-3; 6-1. Damesenkcl:D: H. GroeneveldJ. i Roosen 6-0; 6-0, T. Westerbeek L. Dcmmlnk 4-6; 6-0; 6-2, G. Krikhaar-M. Brink 6-2; 7-5; R. Wolff—1'. M. Vr-T.'cr Herenenkcl-D: W. v. GervenM. v. d. Linden 2-6,6-3. 6-4; P. Grif fioen—J. Voskuil 6-0, 6-1; T. de Roode— P. v. d. Haak 6-2'. 6-4. Voel vraag naar H'woudse ganzenborden KATWIJK Zielig steken de draden uit de paal van de verkeers lichtinstallatie op de kruising Hoorneslaan—Biltlaan. De lichtbak is afgewaaid in de lang niet hevig te noemen wind van gisteren. „Het is al de vierde keer in het nog erg korte bestaan van de kostbare verkeerslichtinstallatie dat een hele lichtbak van de paal afknapt", vertelt een bewoner van de Rijnflat. Het is knap gevaar lijk wanneer zo'n bak afwaait, omdat er op de draden uiteraard stroom staat. Wanneer een deel van de installatie onklaar raakt gaat hij over van verkeerregelen op knipperen. Echter ook dan staat er spanning op de draad die met het oranje licht verbonden was. Binnen tien minuten was de politie ter plaatse om de lichtbak te verwijderen en de installatie buiten werking te stellen. De drie echter op zondag voorviel bleek het onmogelijk de zaak direct ge repareerd te krijgen. Intussen Is het bepaald geen reclame voor de firma die het geheel heeft geleverd en die de installatie met veel vorige keren werd de installatie nog dezelfde dag gemaakt. Nu het tamtam presenteerde aan de wijkbewoners en de pers. Agenda raad Voorhout VOORHOUT De eerstvolgende openbare raadsvergadering ls op donderdag 16 augustus. De volgende punten zullen ter bespreking komen, een voorstel om medewerking te verlenen ingevolge artikel 72 van de Lager-onder- wijswet 1920 (leermiddelen Andreasschool). Eenzelfde voorstel voor een nooduitgang Agnesschool. Vervolgens een voorstel tot benoe ming van drie leden in het college van beheer van het „Energir be drijf Rijnland". Ook is er een voorstel tot verhuur van het derde sportveld aan de S.V. Foreholte voor de periode van 1 september 1973 tot 1 september 1974. Dan is er nog een voorstel tot instelling van een algemene subsidiepost en toetsing van subsidies aan de „verordening algemene subsidievoorwaarden". En een vcorstcl tot verkoop van enkele percelen grond in het bestemmingsplan Spoor- laan voor de bouw van 20 vrije-scctorwoningen. HAZERSWOUDE De Commis sie Mileuhyglëne Hazcrswoudo zal tijdens de vandaag, vanaf 20.00 uur, In het gemeentehuis te houden openbare vergadering een beslissing nemen omtrent de aanvragen voor de milieu- ganzenborden, die, zoals be kend, ln Juni onder de plaatse lijke bevolking werden ver spreid. In hoofdzaak komen de verzoeken ven verpleeginrichtingen, be jaardencentra. de onderwijswe reld en het jeugdwerk uit geheel het land. „We zullen een princi pebesluit moeten nemen of we de verzoeken willen honoreren", aldus de voorzitter van de Com- m'ssie, L. Verwcij. Op dezelfde \crgadering zal aandacht wor den besteed aan onderwerpen, d e tijdens de wijkavonden. die de commissie organiseerde, aan de orde zijn geweest. Intussen heeft de heer E, A. de Vries te kennen gegeven, dat het niet langer mogelijk is, o mild van de commissie te blijven. Do commissie maakt overigens school met de spelregels van het milieuganzenbord, want de werkgroep voor natuur en mi lieuzorg in Minnertsga heeft toestemming gevraagd om deze te mogen gebruiken. Ze wil deze in een fold r verwerken en deze daarna verspreiden ln vijf Frie se gemeenten. Daarbij zal do Jrrkomst worden vermeld. Bur gemeester en '.veth uders van Hnzerswoude hebben de com missie intussen gevraagd om een advies te verstrekken be treffend de overname door do gemeente van de glasactie, nu het winkelbedrijf deze activitei ten staakt.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 5