VEBO VERVROEGD OM MEER PUBLIEK UIT >E STAD TE TREKKEN VEEL IN SCHRIJVINGEN VOOR TENNISTOERNOOI IN KATWIJK W oordenwisseling ontaardt in een steekpartij f 60,- boete oor ontbreken vergunning BTW afschaffen in huurprijzen stad en randgemeenten Recorddeelname bij het fokvee Goede prestaties Leidse atleten in Krommenie s HiGINA 3 DINSDAG 7 AUGUSTUS 1973 LEIDSE COURANT iEN De VEBO is er net zo voor „de stadsmens" als de met elkaar wedijveren de veefokkers, mesters en kaas makers. Het moet een evene- ment zijn waar stad en land el- •kaar ontmoeten en voor ons is het evenement pas geslaagd als er ook veel publiek komt, aldus het VEBO-bestuur. Om meer :edelingen van jong tot oud in iaat te stellen de vee- en kaas- turingen bij te laten wonen is rs-VEBO dit jaar aan- lerkelijk vervroegd. Van sep- •mber is hij naar woensdag 15 mgustus gehaald waarmee de itad er op slag een vakantie- dvenement bij het heeft gekre gen. Een flinke publieke belang stelling de Dordtse en Delft- se veetentoonstellingen zijn ie dere keer een bewijs, dat het kand is overigens ook wel gewenst om het Leids stadsbe- stuur er omwille van de subsi die van te overtuigen, dat de tentoonstelling ook iets is waar de stedeling iets aan heeft. Het tentoonstellingsspektakel be gint woensdagmorgen al om half zeven met de aanvoer, het toiletteren en zelfs champoën van het puikje van Neerlands melk- en slachtvee. Omstreeks half tien beginnen dan de keu ringsceremoniën in de Groen- oordhal. Er is ditmaal zeer veel te zien. Bij het fokvee: 96 zwartbonten en 206 (een record) blaarkoppen in 26 eigenarengroepen. De goe de inschrijving is zeer opmerke lijk met deze VEBO-datuim. De rundveemesterij zal vertegen woordigd zijn met 91 exempla ren verdeeld ove- 4 catego rieën: ziwartblaren, zwartbon ten, roodbonten en buitenlan ders. Dan is er ook nog he kleinvee. 37 fokschapen en 7 geiten. De kaaskeurmeesters krijgen rond de 75 kazen te beoordelen. Dat is ook een groot aantal vooral als men in aanmerking neemt, dat de bercidingsperiode (juni) niet optimaal is geweest door een hittegolf. De zelfkazende boeren zullen onderling wedijve ren in een 4-dorpenwedstrijd van Warmond, Alkemade, Al phen en Woubrugge. In de Groenoorhal (entreeprijs 2,50 en jeugd tot 16 jaar onder geleide gratis) worden in de morgenuren tot de prijsuitrei kingen omstreeks 14.00 uur door de regionale jongerencommissie van de VEBO tenslotte wedstrij den georganiseerd in bloem schikken, het herkennen van za den en granen, koekslaan, streekherkenning, kegelen, ra den van gereedschappen, teke nen en rijden met trekkers. Een archiefplaat van de VEBO-keuring van vorig jaar. Stoelenmatter was zwerven moe MCE ID EN Een 35-jarige stoelen- "X matter uit Rijnsburg hoorde 60,met een proeftijd van 1 jaar tegen zich vonnissen. De man had een woonboot gekocht en in Rijnsburg zijn ligp'aats gekozen, toen hij het vele jaren door het land zwerven moe was. B. en W. van Rijnsburg wilden hem echter geen vergunning ge ven voor de ligplaats en daar- wn kreeg de stoelenmatter prompt een proces verbaal „Ik daar toch niet weg', rea geerde de verdachte op de eis -van de officier (ƒ100 subs ,10 dagen met een proeftijd van ia Studenten- li verenigingen binden strijd aan met de - eenzaamheid Reiden De Landelijke Kamer Van Verenigingen gaat de strijd aanbinden tegen de eenzaam heid. Het overkoepelend orgaan van de Nederlandse studenten verenigingen heeft daartoe een affiche uitgebracht met het op schrift „Kom uit je isolement. Wordt lid van een (studen- ld ten) vereniging". '^Het is de bedoeling dat deze cam- H verenigingen hun leden bieden, affiche wordt de nadruk gelegd - pagne niet beperkt blijft tot stu- dentenverenigingen, maar ook gevoerd zal worden door andere op de opvang die de studenten- nd verenigingen hun leden bi/den. W Binnenkort zal een algemeen af- iiU fiche worden uitgebracht. WD-raadslid - Taf fijn wil eenstemmige uitspraak raad ,1 LEipEN - VVD-raadslid Taffijn n wil de raad bewegen een eensge- e zinde uitspraak te doen over j. wat betreft de bouw en renova- t tie van woningwetwoningen. In j. de raadsvergadering van 13 au gustus zal dit voorstel aan de orde komen, f.'Tevens vraagt het raadslid zich s af of de wijze van schriftelijk r vragen stellen aan ministers of J staatssecretarissen wel zin heeft. Gezien de eerste afwij- s zing van het niet verhogen van de huren van vooroorlogse wo- r ningen vindt het raadslid het I beleggen van gesprekken veel effectiever. Sigarettendief J SASSENHEIM Een inwoner van Sassenheim (56) is op he terdaad betrapt bij het stelen van een flink aantal pakjes si garetten en shag in een plaatse lijke super markt. Na zijn aanhouding volgde huis- zoeking waarbij o.a. plastic-goe deren. waarschijnlijk afkomstig van diefstal, en een vuurwapen in beslag werden genomen. De plastic-goederen en het rookge rei werden aan de rechtmatige eigenaar teruggegeven. twee jaar). De Leidse kanton rechter gaf de verdachte de raad naar het gemeentehuis te gaan en woonruimte aan te vra gen. Een 30-jarige leraar uit Rotter dam reed vanaf een invoeg- strook de hoofdbaan van rijks weg 4 op. Hiermee botste hij pardoes op een zojuist gepas seerde auto. De klap kwam zo hard aan dat de auto over de kop sloeg. „Uw fout was bijzon der ernstig. Invoegen op snelwe gen moet altijd met de grootste voorzichtigheid en oplettendheid gebeuren", a'dus de rechter. Waarna het vonnis luidde 150 subs 15 dagen en een voorwaar delijke ontzegging van het rijbe wijs voor vijf maanden. Een 18-jarige verwarm ings mon teur uit Leiden kreeg 130, boete subs. 13 dagen. De mon teur had enige tijd geleden een auto voor 125.— gekocht. Tij dens een proefrit was de ver dachte, die geen rijbevoegdheid had, door zijn remmen gegaan en tegen een voorligger gebotst. Ondanks de opmerking van de monteur dat hij geen hoge boete kon betalen eiste de Officier 150,— subs 15 dagen. ,U hoeft pas over 6 weken te betalen, en gaat u nu maar vast sparen", al dus het laatste woord van de rechter. Voor hilariteit op de publieke tri bune zorgde een 38-jarige groen tehandelaar uit De Zilk. On danks een verordening van de gemeente had hij aan zijn bin nenmuur een automaat met voorbehoedsmiddelen geplaatst. „Onzin", a'dus de verdachte „Ik mag dat spul binnen in mijn etalege voorhanden hebben maar niet in een automaat". De officier voegde hier nog aan toe dat „Verdachte mee werkt aan de nodige geboortenbeperking en hij verricht in feite een sociale taak". De rechter vonniste con form de eis 1, LEIDEN De CPN-fractie in de gemeenteraad wil er bij de rege ring op aandringen de BTW op de huren af te schaffen. Naar de me ning van de hoofddirecteur van het Alg. Burgerlijk Pensioenfonds en woordvoerders van de Federatie van Woningbouwverenigingen zou den hierdoor de huren met 50 70 gulden per maand omlaag ge bracht kunnen worden. Tevens is de fractie van mening dat er nog een andere suggestie door b. en w. gedaan had moeten worden aan de minister. Deze zou zijn dat de kosten van infrastructureel werken niet in de huur berekend moeten worden Deze kosten vloeien vaak via andere kanalen terug. •Ook zou men op langere termijn de stichtingskosten moeten af schrijven. Tenslotte merkt de fractie op dat het verlenen van door stromingspremies, huursubsidies en huurgewenningssubsidies geen blijvende oplossing voor het huurprobleem vormen. Na verloop van tijd zouden de huurders toch te maken krijgen met een voor hun te hoge huur. nummers in Leiden LEIDEN Circus Sarrasani zal 16, 17, 18 en 19 augustus voor stellingen geven in Leiden. Vooral de acrobaten hebben een groot aandeel in de show. Zo zijn er „de vijf mortales". Al dertien jaar doen deze vijf Po len hun nummer, dat gebaseerd is op de acrobatiek van rond 1900. Ook de Bonacorso's ont breken niet. Het zijn twee Ita liaanse broers, die als kind al begonnen op het slappe koord. Maar ook de dieren worden niet vergeten in circus Sarrasani. Er zijn beren, leeuwen, paarden en olifanten d.e in de tent met een doorsnee van 52 meter hun kun nen tonen. De openingstijden van de voorstellingen zijn: 16 aug. 20.15 uur; 17 aug. 16.30 en 21.15 uur; 18 en 19 aug. 15.00 en 20.00 uur. LEIDEN Een 17-jarige Leidse betonvlechter moest afgelopen zater dag met messteken in het ziekenhuis worden opgenomen. Om om streeks 11.45 uur raakte hij op de Haarlemmerstraat slaags met een 17-jarige Leidse opperman. Het slachtoffer was op zijn bromfiets de opperman en een 17-jarige straatmaker zodanig voorbijgereden dat zij moesten wegspringen. Hierdoor ontstond een woordenwisseling die ontaardde in de steek partij. De betonvlechter zal enige weken in het ziekenhuis moeten blijven. Het mes werd door de opperman in het water gegooid. LEIDEN/KROMMENIE Ondanks de stromende regen werden tij dens een driekamp in Krommenie goede prestaties geleverd door de Leidse atleten.Alfred Verhoef (AV Holland) sprintte op de 100 m naar 11.2 sprong 5.82 ver en 160 hoog. Deze prestatie bracht hem op een eerste plaats bij de A-heren met 1815 punten. Theo Brusche (Bataven) deed het bij de B-heren nog iets beter: 100 m. in 11.5, 6.28 ver en 1.65 hoog. Dit leverde hem 1893 punten en de winst op. Rob Rijskamp (Bataven) werd een goe de tweede met 1776 punten. Tijdens de werpdriekamp kwam Annelies Deyn (A.V. Holland) tof een derde plaats bij de B-meisjes). Zij stootte de kogel 7.22 m. ver, kwam tot 22.84 met de discus en 21.52 bij het speerwerpen. KATWIJK Gisteren is het jaarlijkse open B, C en D tennistoernooi van de Katwijkse Lawn Tennis Vereniging van start gegaan. De eerste partijen, In het totaal zijn er 290 te spelen waren reeds zon dag gepland maar de regen zorgde voor een slechte start van het toernooi; er werd op de banen, die in een kuip aan de zuidpunt van de boulevard liggen, op zondag en op de maandagavond geen bal geslagen. De wedstrijdleiding, Gied Verdoes en Truus van der Spek, wil deze week dan ook geen regen meer zien. Deze organisa toren vertelden tevens dat de bezetting van het toernooi, kwalitatief gezien, redelijk is te noemen terwijl het aantal inschrijvingen de verwachtingen ver heeft overtroffen. In het herenenkel-B heeft de Noordwijker Ronald Blommendaal de hoogste notering. Na diens successen in Lisse en Noordwijk is deze plaatsing niet verwonderlijk. Jan Theunissen, net terug van een va kantie in Griekenland, dient volgens het schema zaterdag de Noord wijker te ontmoeten in de finale. Terwijl het spel van Blommendaal aan Jan, na hun duel tijdens de distriktskampioenschappen. wel be kend is, is dit zeker ook het geval met het tennis van Adrie van Leeuwen. Jan zal volgens de verwachtingen in de halve finale aan moeten treden tegen van Leeuwen die hem in de winter als tennis- leraar nog onder handen heeft genomen. In dit onderdeel waar 24 inschrijvingen zijn zal F. Engelenburg ongetwijfeld ook hoge ogen gooien. Op deze eerste toernooi-dag bereikten J. de Groot en R. Tervoren de volgende ronde, zij schakelden respectievelijk E. de Boer met 6—3; 6—2 en J. Kostense met 6—3; 6—3 uit. Bij de dames in B staat Ellen Gerrese van de Munnik als eerste ge speelster Maureen Meyer de tweede plaats bezet. De echtgenoot van Maureen, Har Meyer, dient samen met Ronald Blommendaal zijn plaatsing als eerste in het herendubbel waar te maken. Jan de Groot en Bram Madera, die het beiden van hun vastheid moeten hebben, staan als tweede geklasseerd. Of het hun ge- mengddubbelspel-B wel door zal gaan is nog een vraag; in deze ca tegorie is het damesdubbel in ieder geval komen te vervallen. VAKANTIEKERMIS TE LEIDERDORP 8-9-10-11 augustus a.s. met weer een GRATIS VERLOTING. Hoofdprijs: DAMES- of HERENRIJWIEL. De kermis is open elke dag van 's middags 2 uur tot 11 uur 's avonds. Zaterdag geopend van 's morgens 10 uur tot 11.30 uur 's avonds. AANWEZIG IS ééN GLOEDNIEUWE KINDER ATTRACTIE. Woensdag speciale kindermiddag. Zaterdagavond 10 uur trekking van de gratis verloting. De loten zijn gratis verkrijgbaar bij de attracties zolang de voorraad strekt. ORANJE VERENIGING GEZAMENLIJ KE KERMIS EXPLOITANTEN. In het herenenkel-C wordt de lijst van de 40 deelnemers aangevoerd door Charles Asselbergs uit Noordwijk terwijl Errie Sanders, nadat hij vele bekende spelers heeft moeten uitschakelen, waarschijnlijk ook de eindstrijd zal weten te bereiken. Charles wist gsteren de eer ste ronde zonder veel moeite door te komen. De uit België afkomstige mevr. Kostense heeft bij de dames in C de eer gekregen om haar plaatsing als eerste te verdedigen terwijl Maya Mulder, als tweede geplaatste, de Belgische speelster in de fi- nale de zege dient te betwisten. Deze twee dames hebben ook in het gemengddubbel-C de hoogste notering. Mevr. Kostense en haar zoon lopen in dit nummer op kop terwijl Maya met Erik de Boer, zij be reikten de finale op Roomburg, met hun kwalificatie als tweede vol. gen. Ook in het damesdubbel voert mevr. Kostense de lijst aan: met haar partner mevr. Peeters dient zij de combinatie de Beer/Wegener in de eindstrijd van de titel af te houden. In het herendubbel prijken Koemans en de Jong bovenaan de lijst ter wijl het koppel Tieleman/Blanken in dit nummer eveneens hoge ogen gooit. In de D-afdeling, waar het plaatsen van de diverse spelers en speel sters altijd riskant blijft, is bj de heien Alfred Celevrt die een uit stekende stijl heeft als eerste geplaatst. Op deze lijst niet Cl deelne mers vinden we F. Knijnenburg op de tweede plaats. Het damesen- kel-D zal volgens de organisatoren een Katwijkse aangelegenheid worden; Cora Bloot en Suzette de Jager beiden uit Katwijk staan als eerste en tweede geklasseerd. Zij bereikte beiden gisteren met gemak de volgende ronde. Onderzoek naar wijziging van verordening op water levering in Voorschoten VOORSCHOTEN B en w gaan binnenkort een onderzoek Instel len naar de mogelijkheid om de verordening op water, gas- en electriclteitsleveringen te wijzi gen. Dit antwoordt het college op vragen van raadslid Goos- Het raadslid wilde weten welke sancties het waterleidingbedrijf kan toepassen wanneer de afne mer zijn nota niet betaalt. In dit verband haalde hij een arti kel aan waarin de levering van water kan worden geweigerd of gestaakt „Indien de afnemer het door hem aan het bedrijf ver schuldigde niet volledig heeft voldaan." B en w antwoorden hierop dat beëindiging van de waterleve ring alleen kan geschieden wan neer de afnemer handelingen aan de watermeter of leiding verricht waardoor besmetting kan optreden. Dit ter bescher ming van de volksgezondheid. Bij het niet tijdig betalen van de nota wordt alleen het gas en dc electriciteit zonder waarschu wing afgesloten, aangezien wa ter een eerste levensbehoefte is. Cowboydorp met gokhol iii Stompwijk blOiVifvilJK Do vukunue en uus uuk uuur uvA.giicucn lopen ten enide. Morgen worut nog teil irip gomuum naur Zunu- vourt. iiWvuor zijn i bussen ter uescuiKkuig eu ue Ment De- gtni ai oni uur. DonUer- uuguiurgvii uiauit vuur ue mein- i/es van 4 tot if jaar weer een n.euwe poppenkast vuotineiiuig in ue oibnoHiee* en 's middags is er voor ue giuierou ten mui. Vrijuag is uan ui weer de laatste uug, de uag van opruimen en aiscneid nemen. Voor belang- steuenue ouuers wordt nog een tentoonstelling gereed gemuakt, waar ze kunnen zien waartoe hun spruiten in slaat zijn. De miudag is gereserveerd voor wat moei dienen als hét klap stuk, de Conny Vink-show. Het echte hoogtepunt voor de kinde ren zal ongetwijfeld op vrijuug- avond vanen, wanneer het bouwdorp uiteindelijk een doel krijgt. T wee weken noest tim meren krijgt dun z'n bekroning in een kinderkennis, wuurbij de kinderen zelf standhouder zijn en echt de centen ontvangen. Steeds is men bezig geweest aan een cowboydorp, waarin de begralenisondernemer, de hoef smid, de gevangenis, de sheriff en de wapenhandelaar niet ont breekt. Nu gaat men natuurlijk de saloon uitbreiden met gokho- len enz. Ook de bioscoop met Lucky Luck-films krijgt ruime aandacht, terwijl ook het post- koetsbedrijf met rondritten over het terrein niet onderscnat mag worden. De specialiteiten van de saloon zijn punnckoeken en bier! Deze kinderkennis begint om 18.30 uur. Nabestelling grammofoonplaat Meerburgkoren ZOETEr.WOUDE Deze week is een stereo Single met d urop het „Wees gegroet" van Knpcl ian W. Vest uitgekomen. Aanstaand weekend is de single voor 2,50 te krijgen na de diensten, in de Meerburgkerk.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 3