MINDER WONINGEN IN GRASHOEK - NOORDWIJK Theo Koomen sterk in wieier strijd Sassenheim r Provinciale planners willen liever: Jeugd Stompwijk al goed voor zeven kilo spijkers PAGINA 5 WGENSDAG 1 AUGUSTUS 1973 LEIDSE COURANT Bollenstreek t: "".ó.'v.»' *i:* y- jJ In het kader van de vakantieactiviteiten, georganiseerd door het comité „Vacantievreugd" werd er gisteren door de Lisser jeugd „op straat getekend". Uiteraard was er deze keer ook weer grote opkomst, maar daarover heeft het comité tot nu toe zeker nog niet te klagen gehad. KATWIJK De Vredeskerk aan de Voorstraat in Katwijk verkeert in een lang niet al te beste staat van onderhoud. Een reparatiebeurt is dan ook dringend noodzakelijk geworden. Het zal een kostbaar karwei worden, en daarom heeft de commissie van beheer van de gereformeerde kerk onderzocht of er geen andere mogelijkheden zijn. Daartoe zijn met het gemeentebestuur al enige besprekingen gevoerd. Ook heeft de commissie het gemeentebestuur schriftelijk verzocht na te gaan welke mogelijkheden voor bebouwing er zijn wanneer de kerk eventueel zou worden gesloopt. Een antwoord daarop is nog niet ontvangen. ,,Ook zal nog veel voorbereidend werk moeten worden verzet om tot een voorstel aan onze kerkelijke gemeente te komen," schrijft bet in het leven geroepen renovatie fonds Vredeskerk. Naar verluidt, maar dat is nog niet officieel, onderzoekt de gemeente om in gezamenlijke exploitatie een gebouw neer te zetten. De ge meente zou er een cultureel centrum in willen herbergen terwijl de gereformeerde kerk er zijn erediensten in zou kunnen houden. Klaarblijkelijk is het onderzoek van de gemeente nog niet afgerond, getuige het feit dat de commissie van beheer nog geen antwoord van de gemeente heeft ontvangen. Duidelijk is in ieder geval dat er hoe dan ook veel geld nodig zal zijn. Drie aktiviteiten zijn daartoe georganiseerd. Gedurende twee en een halve maand kan iedereen op maandag, dinsdag, woensdag en don derdag komen bloem enprikken in één van de zalen van de Vredes kerk. Deze bloemenprikaktie (in Katwijk aan den Rijn ten bate van Open Hof zo'n eclatant succes), zal beginnen op maandag 31 augus tus. Een team van veertig dames zal oliebollen bakken ten bate van de Vredeskerk. Ook een verkoopmiddag zal de zusterkring organise ren medio februari. Die middag zullen allerlei handvaardigheidspro- dukten worden verkocht. NOORDWIJK —Van de provin ciale planologische dienst Zuid- Holland heeft B en W van Noordwijk een brief ontvangen waarin staat dat de provinciale planologische commissie van mening is dat de toekomstige woningbouw in de Grashoek geen 17 ha, maar slechts 5 a 8 ha mag bedragen, direct aan sluitende en georiënteerd op de woonwijk Boerenburg. „Wellicht", staat in de brief, „moet voor de woningbouw na 1978 gedacht worden aan een gepoolde kern in aansluiting op de bestaande spoorbaan, waar de met ruimtegebrek kampende gemeenten tot gezamelijke akti- viteit kunnen komen". Wethou der Jansen die altijd al tegen bebouwing van de Grashoek was, ziet door de brief zijn me ning door de planologische dienst bevestigd. Aan de brief kan de conclusie worden verbonden dat het voor Katwijk onmogelijk wordt als dit wordt gerealiseerd, om nog meer grond te annexeren, of om nog verder te bebouwen in de richting van Noordwijk. NIEUWKOOP De PV "De Vooruitgang" hield een wed vlucht van uit St. Quentin af stand 276 km. De uitslag luidt als volgt: C. Verduyn, 2. b. Bijlemeer, 3. S. Pieter- Bollenstreek Het verbranden van dekmateriaal (riet e.d.) voor de bloembollen is weliswaar aan bepaalde voorwaarde verbonden, toch blijkt steeds weer dat veel bollenkwekers zich niet aan de regels houden. Wat voor gevaarlijke situaties dat op kan leveren ziet u op bijgaande foto. Vlak bij het Soldaatje in Voorhout is de brand gestoken in stapels droog bollenvuil. De dikke bijna honderd meter brede baan rook ontneemt automobilisten die op dat punt 80 km mogen rijden, elk zicht. Kortgeleden nog verongelukten bij een soortgelijke om standigheid drie mensen. In Voorhout liep het nu nog goed af. De volgende keer vallen er wellicht slachtoffers. Zaterdag start jeugd- wielerronde in Sassenheim SASSENHEIM Zaterdagmiddag a.s. gaat om één uur in de Gla- diolenstraat (dus niet in de Nar- cissenlaan) zoals elders abusie velijk staat vermeld) de le Jeugd Wielerronde vun Sassen heim van start. Deelgenomen wordt door circa 100 „echte" rennertjes uit heel Zuid-Holland, in de leeftijd van 8 tot 14 jaar. Uit Sassenheim zijn dit o.a. Corky Fehling en Peter Luyten. Gereden wordt in 6 ca tegorieën n.l. iedere leeftijds klasse start apart. De toegang Is gratis. Het wedstrijdparcours is Nnrcis- senlaan, Tulpenstraat, Gladio- lenstraat. De bewoners vun ge noemde straten wordt verzocht hiermee rekening te houden. Het parcours wordt afgezet met hekken, die echter niet toerei kend zijn, zodat tevens wordt verzocht het parcours niet te betreden. Als gevolg van één en ander zal het verder b.v. niet mogelijk zijn van de Zuilhof straat naar de Vijf Meiweg te rijden. Verzocht wordt ook door het bestuur van de Wielerver eniging Sassenheim en Omstre ken, de organisator van de Jeugd Wielerronde, katten en honden binnen te houden. Laat ste verzoek is aan de eigenaars van motorvoertuigen, om deze gedurende de Ronde niet op het parcours te laten staan. STOMPWIJK Nu de tweede dag van de 2 weken du rende vakantiebezigheden erop zit, kan voor wat be treft Stompwijk nu al van een succes worden gespro ken. De kinderen zijn zelfs zo enthousiast, dat de vast gestelde uren tekort blijken te zijn. Vooral de bouw van het cowboydorp spreekt de jongens tot de verbeel ding. Gelukkig heeft men tijdig ontdekt dat de Vlieger molen te Voorburg gebruikt hout voor vernietiging klaar had staan. Het gevolg is dan ook, dat in 2 dagen al 7 kilo spijkers zijn vernageld. Kinderen, wiens aanleg voor timmerman minder is, kun nen terecht in het dorpshuis, dat in zijn geheel ter be schikking staat om kreatief bezig te zijn. Tekeningen, mozaiekwerk met echte steentjes, pitrietmandjes en zelfs dito rammelaars worden veelvudlig gemaakt. Ook borduren, kleien, riemen maken, houtbewerken enz. zijn goed in trek. Geen wonder, dat de gemeentelijke organisator de heer Witkamp de Stompwijkse leidster Mevr. de Kier vroeg of ze in Leidschendam de touw tjes niet eens in handen wilde nemen. De medewerking van de ouderen is hier ook behoorlijk groot. Zo trakteert Stompwijks oudste de jeugd weer op een ijsje, de moeders komen een kijkje nemen en vrijwillig een handje helpen, de jachtbouwer geeft res tanten prima hout om te figuurzagen enz. Zelfs oude houten tafels zijn tevoorschijn gekomen, zodat de kin deren met het mooie weer buiten kunnen werken. Don derdagochtend hebben de kleintjes van 4 tot 8 jaar poppenkast in de bibliotheek, terwijl er 's middags voor de anderen een film draait. Vrijdagochtend mag het schoolplein weer ondergekrast worden met straat tekeningen, waarbij elke Stompwijker als toeschouwer vrij entree heeft. Om te eindigen een minder vrolijk bericht, de voor zondagmiddag vastgestelde film gaat niet door. SASSENHEIM De 6e Wieier Avondvier-1 daagse van de jeugdrecreatie ging gis- j teravond op het voetbalveld met 22 deel- nemers, van 8 tot 15 jaar, van start. De 1 jongens van 8-9 jr. begonnen met een wedstrijd over drie ronden. Deze werd gewonnen door Cornelis Tukker, tweede was Egbert Dijkstra, derde Tonny Ver-, bree, vierde Arjan v. Dorp en vijfde Ruut Broertjes. Ook hebben zij nog ge sprint, maar de uitslag hiervan is de laatste avond bekend. Cor Tukker kreeg de witte leiderstrui. De groep 10-11 jarigen begon met achtervolging over twee ronden, waarbij Rob Burgmeyer eer ste was (59.6 sec). Theo Koomen, tweede (60.9), derde Cees v.d. Ploeg (62), vierde Redboth Cig- gaar (62.2). Bij de wedstrijd over drie ronden was Theo Koomen eerste, Cees v.d. Ploeg tweede, Redboth Cig- gaar derde en Rob Burgmeyer vierde. Het algemeen klasse ment van de 10-11 jarigen is als volgt: Theo Koomen aan de lei ding met 8 punten, dus witte trui, Rob Burgmeyer 6 punten, Cees v.d. Ploeg 5 punten, Red both Ciggaar 3 punten. Bij do groep 12-13 jarigen werd met een sprintwedstrijd begonnen die gewonnen werd door Aat Koster, tweede was Gert v.d. Luit, derde Koos Burgmeyer cn vierde Paul Burgmeyer. Daarna was er een Australische achter volging waarbij Aat Koster ook weer eerste was, tweede Gert v.d. Luit, derde Koos en vierde Paul Burgmeyer. Algemeen klassement: Aat Koster 10 pun ten, dus witte trui. Gert v.d. Luit 6 punten, Koos Burgmeyer 4 punten, Paul Burgmeyer 2 punten. Nu netjes parkeren in Katwijk KATWIJK De parkcerexcessen- verordening, reeds 1 april van het vorig jaar door de gemeen teraad vastgesteld, treedt van daag in werking. Zoals bekend heeft de verordening ln Katwijk nogal wat beroering te weeg ge bracht onder de chauffeurs. Eerst nadat er in de verkeers- commlssie overleg plaats had met een delegatie van de aktie- voerende vrachtwagenchauf feurs kon een regeling worden getroffen waarmee zowel de ge meente als de chauffeurs zich konden verenigen. Morgen is het dan zo ver dat de regeling in werking treedt. Veel chauf feurs, niet precies wetend wan neer de regeling van kracht zou worden hielden zich al aan de nieuwe verordening. De anderen zullen dat met Ingang van van daag ook gaan doen. Bij de ge meente verwacht men dat de chauffeurs loyaal aan de nieuwe regeling zullen meewerken.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 5