Autovrij maken centrum Voorschoten weer aktueel Roomburg's favorieten handhaven zich makkelijk 120 kinderen bij vakantiespelen in Hoogmade rijn-veen- en vlietstreek OOK Wat u moet weten BULTHUIS Aanleg riolering Dorpsstraat in Hazerswoude staat voor de deur MARKTEN PAGINA 4 WOENSDAG 1 AUGUSTUS 1973 LEIDSE COURANT De meisjes van de Bavoschool aan het noeste roei werk ROELOF ARENDSVEEN Een bijzonder geslaagd onderdeel van de vakantiespelen VAK-'73 zijn de roeiwedstrijden voor school- ploegen geworden. Deze werden gehouden aan de oever van de Braassem nabij de Westmeerlaan. Begunstigd door fraai zomerweer werd het een bijzonder geslaagd festijn met veel belangstelling en deelname. Er werd deelgeno men door 15 ploegen, wat betekende dat niet minder dan 150 kin deren hierbij waren betrokken. Alle deelnemende kinderen verwierven een herinneringsvaantje terwijl de prijzen voor de ploegen bestonden uit bekertjes met een ere-plaats gaan innemen. Het werd een bijzondere spannen- inscriptie. Op school zullen deze bekers na de vakantie beslist de en sportieve strijd. Wegens de reeds vergevorderde tijd was er geen gelegenheid meer voor de verliezersronde. De uitslag bij de jongens was nu: le prijs ploeg II Mariaschool met leider Re- nee Huigsloot. 2e pr. Gerardusschool II met leider Richard Zoet; 3e pr. Ploeg I Ignatiusschool met leider Hans Castelein. Uitslag bij de meisjes: I. Oud Ade met leidster Louise v.d. Poel; 2. Ge rardusschool II met leidster Anita van Amnesz; 3. Ignatiusschool met leidster Ineke Krijger. Groep 2 van de Mariaschool uit Roelofarendsveen strijdt v Voorschoten In Voorschoten is het autovrij maken van het dorpscentrum eer actueel ge worden. Tijdens de prijsuitrei king na het standwerkerscon cours op paardenmarktdag sprak wethouder dr. P. S. Pels zijn wens tot het „blik-vrij" ma ken van hel centrum duidelijk uit en zei tot de aanwezigen dat de afsluiting met de paarden marktdag een ongekend succes geworden is. Vast staat dat op paardenmarkt dag zeer goede zaken gedaan, zowel door de ambulante als de gevestigde winkelier en dat dit mede veroorzaakt is door het autovrij maken van School- en Voorstraat, omdat er gewoon geen auto bij gekund had. An ders ligt het op de gewone za terdagen. Teveel winkeliers zit ten te ver van een parkeer plaats vandaan en daarom meent o.a. de Algemene Winke liersvereniging dat een afslui ting zonder meer funeste gevol gen heeft voor een aantal win kels. Afsluiting van de Voorstraat wordt door de gehele midden stand afgewezen. Deze straat heeft een duidelijke functie ook voor het verkeer. Bovendien zijn in deze straat vestigingen, die een totale afsluiting onmoge lijk maken zoals bijvoorbeeld het postkantoor. Door plaatsing van de kermis rondom de paar denmarktdag zijn zowel Treub- als Voorstraat bijna veertien dagen van een kant gesloten ge weest. De winkeliers hebben ge constateerd dat gedurende die periode vaste klanten wegble- straat wordt binnen de midden stand verschillend geoordeeld. Er zijn bedrijven, die een totale afsluiting een onmogelijke zaak vinden, anderen zijn voor een beperkte afsluiting en weer an deren zien een afsluiting wel mogelijk indien op korte afstand parkeermogelijkheden komen en de straat aantrekkelijker ge maakt wordt. Wethouder Pels is een overtuigd aanhanger van totale afsluiting van de Schoolstraat en wil van deze straat een gezellige en vooral aantrekkelijke wandel promenade maken met een knip oog naar de Langstraat in Wassenaar. Informeel heeft de wethouder een en ander reeds besproken met bestuursleden van de winkeliersvereniging. Deze bestuursleden hebben de zaak in de openbaarheid ge bracht omdat zij de stap niet zonder meer aandurven. Ver wacht wordt dat winkeliers en wethouder spoedig nogmaals een gesprek hebben, want juist de afsluiting met de Paarden marktdag heeft vele vraagte kens opgeworpen. Dat er iets moet gebeuren met het cen trum, daarover zijn alle partij en het eens, maar hoe en wan neer' Dat zal de tijd leren. Over afsluiting de School- ROELOFARENDSVEEN Gis termiddag 2 uur werd in het gemeentehuis van Alkemade 't huwelijk gesloten tussen Annie de Jong uit Roelofarendsveen en haar bruidegom Hans Kap- tein uit Sassenheim. Op zich zou dit geen extra vermelding krijgen maar Annie de Jong heeft zich in Roelofarendsveen zeer verdienstelijk gemaakt voor de jeugdbeweging ,,De Rakkers". Zij heeft zelfs haar jubileum als leidster gevierd en was de laatste jaren hoofdleid ster bij haar geliefde Rakkers. Uiteraard lieten de leden van deze jeugdgroep zich niet on betuigd. Met versierde bogen vormden zij zowel bij het ge meentehuis. als om half 3 bij de parochiekerk Maria Presen tatie waar het huwelijk kerke lijk werd ingezegend, een fees telijke ere-haag. Zelfs gaven zij op deze wijze acte de presence bij restaurant ..De Woelige Ba ren" waar het bruidspaar en familie de gelukwensen in ont vangst nam". r AARLANDERVEEN De speeltuinvereniging uit Aar- landerveen organiseert a.s. zaterdag voor de kinderen van de leden een viswed strijd. Deelnemers moeten uder zijn dan zes en jonger dan vijftien jaar. Eveneens op zaterdag organiseert de speeltuinvereniging weer een sportdag in de speeltuin aan de Jacob van Damstraat. Het begint om 10.00 uur en men kan zich ter plaatse opge ven. LISSE De muziekvereniging „Trou Moet Blycken" uit Lisse heeft een uitnodiging gehad om deel te nemen aan het Europese Gemeenten Festival in Paderborn, Duits land. Het festival vindt plaats op 4 augustus o.s. T. M. B. gaat deze maand echter nog een keer naar het buitenland en wel naar Frankrijk. Met met majorettenkorps neemt de vereniging deel aan een in ternationaal festival dat op 14 augustus in Malo les Bains (Frankrijk) gehouden wordt. HAZERSWOUDE Het be stuur van de Ambachtspol der te Hazerswoude heeft de mensen nog eens gewezen op het gevaar van het schoon maken van spuiten, waarin bestrijdingsmiddelen zijn ge bruikt in polderwater. Het niet gevolg geven aan deze waarschuwing kan, aldus het polderbestuur, ernstige ge volgen hebben voor gewas sen, milieu en mensen. STOMPWIJK Dat vissen man nenwerk is blijkt overduidelijk uit de uitslag van de hengelwed- strijd, die in het kader van de vakantiebezigheden ,,Kom-Ook" werd gehouden in Stompwijk. De leidster vond het in ieder geval een griezelige bedoening, temeer daar professioneel met wormen werd gevist. Gelukkig waren en kele vrijwilligers ter plekke voor een goede jurering. De deelname bleef beperkt tot de echte lief hebbers, want overal in het dorp staat het bol van de activiteiten waaraan de jeugd kan deelne men. De prijsuitslag was: 1. Frans van Swieten, 2. Jos Wens- veen, 3. Jan van Marwijk en 4. Loek van Santen. BULTHUIS 3 DAGEN VOORDEEL. donderdag, vrijdag en zaterdag EXTRA VERLAAGDE PRIJZEN karpetten, tafelkleden, fauteuils, twee- en drie- zits banken, salontafels en wandkasten Kom Uw interieur zeer voordelig verfraaien in J DAGEN. TOT ZIENS. Zaterdag is ook onze Show room Rhijngeesterstraatweg 56, Oegstgeest geopend. HOOGMADE De vakantiebezigheden in Hoogmade zijn momenteel in volle gang en de organisatoren kunnen zich verheugen in een steeds groter wordende belangstelling. Ruim 120 kinderen in de leef tijd van 4 tot en met 14 jaar stonden ruim voor de aanvangstijd te trappelen van ongeduld. De groep werd ditmaal gesplitst en uw kleintjes vertrokken voor een speurtocht in en rond het dorp. De wat ouderen kregen een fietspuzzelrit voorgeschoteld, die in zijn geheel nog aardig wat moeilijkheden opleverde. De afstand bedroeg 19 kilometer en via allerlei buitenwegen en Woubrugge kwam men weer in Hoogmade uit. Velen hadden echter de laatste paar contro leposten gemist. De gelukkigsten waren; Margreet Jansen en Edwin Chaudron. De troostprijs was voor Dennis van der Ing en Jaco Lugt. Morgen worden de spelen weer voortgezet. Leiden Tijdens de derde tour- nooi-dag van de Open Leidse Tenniskampioenschappen kon het publiek, dat gisteren in gro te getale was opgekomen, even als maandag van fraai en voor al spannend tennis genieten. De nummers twee en vier bij de heren Marian Laudin en Rolf Thung handhaafden zich gemak kelijk en ook Anneloes Schot horst, derde op de lijst, en de zeer resolute Trudy Walhof, die als tweede geklasseerd staat, haalden de volgende ronde. Thung overmeesterde met 6—2; 6—3 op regelmatige wijze Kuy- pers terwijl de ongeconcentreer de Laudin tussen de grappen met Van Waning door, deze laatste met 6—2; 6—2 volkomen van de baan speelde. Voor de spanning werd gezorgd door Fried Schmitz die tegen Jan Willem Dankelman na een 5—2 achterstand in de derde set met 7—5 toch nog aan het lang ste eind trok. De meest enerverende strijd van dinsdag ging tussen Piet Veen- tjer, nu met een groen stalen racket, en Hans Adema van Scheltema. Veertjer die veel meer pressie weet uit te oefe nen dan vorig jaar won de eer ste reeks met 6—0 binnen 15 mi nuten. Ook in de twee reeks keek Hans, veel om zijn zwakke backhand heenlopend, snel te gen een 4—2 en 5—3 achter stand aan. Na die stand moest Veentjer alle zeilen bijzetten om Adema, die zijn topspin fore hand goed wist uit te buiten, bij te benen. Adema liep zelfs enke le malen tegen het hek om vier matchpoints, die Veentjer wist te veroveren, teniet te doen. Na dat Hans op 7—7 in de tweede reeks door de goed geplaatste service van Piet had weten door te breken, mocht hij met 97 de set op zijn naam schrijven. Ook in de beslissende reeks, waarin de spelers elkaar met diepe groundstrokes achterin trachten te houden, zaten diver se schitterende en spannende momenten. Vanwege de inval lende duisternis moest het duel echter bij de stand van 3—3 ge staakt worden. Eveneens bij de heren in A diri- Hazerswoude Het gebruikelijke onderhoud van de Dorpsstraat ten oosten van de Gemeneweg wordt de laatste maanden achterwe ge gelaten. „Slechts in de gevallen waarin het beslist niet anders kon, is er aan het wegdek gewérkt", vertelt men op het gemeente huis van Hazerswoude, waarbij men erop wijst, dat binnen afzien bare tijd een aanvang wordt gemaakt met het leggen van een hoofdriool in de Dorpsstraat. Er komen nogal wat klachten binnen over de staat van onderhoud van het Dorpsstraatgedeelte ten oosten van de Gemeneweg. „Zeer begrijpelijk", aldus het gemeentebestuur, „maar voor het leggen van een hoofdriool moet het wegdek natuurlijk worden opgebroken. Het zou zeer onlogisch zijn om aan een weg, die binnenkort moet worden opgebroken, nog onderhoud te plegen." Het gemeentebe stuur heeft daarom onnodig geld uitgeven zo veel mogelijk verme den. De burgerij zal tijdig worden ingelicht over de weggedeelten, die bij de werkzaamheden zijn betrokken. De betrokken huiseigenaren ont vangen ook nog afzonderlijk bericht. (ADVERTENTIE) maak meer gebruik van onze uitgebreide service Trudy Walhof-Groenman is op Roomburg één van de favorieten. Met Lisette Boshouwers had zij althans geen enkele moeite (6-0, 6-0). geerde Hans Wolff hij houdt wel van warm weer zijn par tij tegen E. v.d. Pols volkomen. Met harde, vlakke forehands gaf Wolff de eersteklasser van TOEG Hillegersberg geen enke le kans. Van der Pols, vorige week won hij op zeer overtui gende wijze het B-toernooi in Pijnacker, bleek met 6—3; 6—2 vooral aan snelheid te kort te komen. De eerste dame van het lands kampioensteam van de Metse laars Trudy Walhof-Groenman, lijkt het gezien haar ruime winst op Lisette Boshouwers ver te kunnen gaan brengen tijdens deze „Generale voor de Natio nale". Met maar liefst zes love games en slechts een tiental slagen tegen zich kon de fout loos spelende Trudy met voldoe ning van het gravel stappen 6 0; 6—0. Volgens het schema zal Trudy in de halve finale Anneloes Schot horst ontmoeten. Anneloes haal de na een minder goede start (3—1 achter) tegen Guusje Wolff de eerste reeks met 63 binnen. Na ook in de volgende set tegen een negatieve score te hebben aangekeken, bereikte Anneloes met 63; 64 de vol gende ronde. Guusje vertelde na afloop dat je ieder punt dat je wil behalen tegen Anneloes zelf Bij de heren in B lukte het W. Stoop om J. Monod de Froide- ville op conditie te overmeeste ren. Monod, net terug van va kantie: zei na afloop geen stap meer te kunnen verzetten 5—7; 64: 64. De favoriet in dit onderdeel Bram Madera, leraar lichamelijke oefening hoefde tegen J. Asselbergs zijn uithoudingsvermogen nog niet aan te spreken 61; 61. Anet- te v. d. Mey, die altijd beter speelt als zij achter staat, maak te tegen Evelien de Weeger drie setpoints ongedaan en greep met 9—7 de eerste set. Ook in de tweede reeks moest Evelien, die een geweldige inzet toonde, na veel spanning en inspanning met 75 capituleren voer „dropshot" Annette. De als derde geplaaste Mariëm- ma v.d. Pol haalde zonder ge vaar met 6—3; 6—3 de buit op M. Bruysten binnen. In de C-af- deling vielen twee onverwachte uitslagen te noteren. De Leidse meisjes Cathy Brooshooft en Kristiene Teeuw, bij de dames drie en vier op het schema, moesten hun meerdere erken nen in resp. V. Splinter (10—8; 63) en mej. M. de Beer (63; 6-4). Katwijkse jongen vermorzeld KATWIJK Een tienjarig jonge tje uit Katwijk kwam gisteren om het leven toen hij met zijn opblaasbare rubberbootje bek neld raakte tussen dukdalf en een naderende dekschuit. Het tragische ongeval had plaats op de Rijn ter hoogte van de brug van de Provinciale weg. Kit jongetje voer met zijn bootje op de rijn toen een sleepboot met een dekschuit kwam aanvaren. De jongen klom op de dukdalf. De kapitein van de sleepboot riep hem daar weg te gaan waarop de jongen in z'n bootje is gestapt. De kapitein had in tussen de sleepbootmotor vol achteruit gezet waardoor de sleepcombinatie is gaan scha ren. Tussen de dekschuit en de dukdalf is de jongen doodge drukt. Vissen met MMO HOOGMADE De voetbalvereni ging MMO houdt zaterdagmid dag a.s. zijn jaarlijkse viswed strijd. Gevist wordt in de wate ren langs de achterdijk van de Hoogmadese polder. Wie tussen 14 en 16 uur de meeste vis op de kant krijgt komt in het bezit van de wisselbeker. Tevens is er een prijs van 5 pond karbo nade aan die ereplaats verbon den. Ook voor overige goede klasseringen zijn leuke prijzen uitgeloofd. Voor deelname (voor iedereen vrij) kan men zich op geven bij de heren Wolvers, Eu ropaplantsoen 4 en Van der Ing, Kerkstraat 44. De prijsuitrei king geschiedt na afloop in café Van de Berg. Oefenprogram Rï.TPWETERING Als voorbe reiding op de competitie spelen de elftallen van Rijpwetering een aantal oefenwedstrijden, te beginnen op 5 augustus. Op ceze datum speelt het stan daardteam tegen MMO uit Hoogmade, evenals het tweede. De week daarop komen de Rip pers in het veld tegen ESTO uit Bodegraven en het reserveteam speelt tegen Olivio 2. Zondag 19 augustus speelt Rijpwetering te gen DSO (derde klas) uit Zoe- termeer. Het tweede gaat naar Zoetermeer. Als laatste wordt gespeeld tegen VDO 1 in Uit hoorn. De reserves van VDO komen naar Rijpwetering. Roelofarendsveen, Bloemenveiling 31 juli 1973. Anjers Sim Rose. Keefer. Arthur, Es- perence, Anne Marie. Tangerine 25—31. Idem Wit. Samantha. Shoc king. Yellow Dusty Carnaval. Alice 29—34. Le Reve, Charmeur, Sim Rood. Nora 29—42. Rozen Carnette. Carol, Zorlna. Annabelle. Marimba. Roswltha. Dnuchka 7—13. Sonla 20 —29. Ilona 33—40. Belinda. Promi nent 15—18. Motrea. Carina 21—24. Baccara 3610. Esther Ofarlm. Evergold 15—16. Agapanlhus 27—85. Strelitzla 2 20—2.25. Lelles-tak 1.55— 2 15. Gerbera 24—32, geplozen chry santen 3673 p.st. Troschrysanten 1 20—2.00. idem jaarrond 2.452.70. Trosanjers 2.25—2.55 Colvlllels 85— 1.40. Gladiolen 1.45—2.35. Irissen 2.20—3.25. Freesla's 80—1.90, Asters 75—1.00. Montbretla 1.25—1.4; trus 70—1.90. Dahlia's 45—1.0" ihogalom l.°0—1.65, Statlce Orni- 75—1.10. Ph'.cx 90— l.uö. Goudsbloemen 55—90

Leidse Courant | 1973 | | pagina 4