PLANINC LEIDT NOG VERGETEN MAT VAN DOOR SZABO Parade-paardje van Buitenzorg is thans Jojo „ORGANISATOREN LUISTEREN NIET MEER VOLDOENDE Foreman wil „The King" ontmoeten Enzo Ferrari: Oefenduels Sportwereld 7MESS0 Slechtste wedstrijd was net voldoende voor Van Staveren L. WOENSDAG 1 AUGUSTUS 1973 LEIDSE COURANT PAGINA HILVERSUM De echte Buitenzorgcrack heet sinds gis teravond Jojo. Jan van Dooyeweerd zegevierde in het kampioenschap voor Nederlandse paarden met de vijfja rige Jojo Buitenzorg over de 2440 meter lange koers, waaraan maar liefst zestien hoofdklassers van het Neder landse collega's won, hoeft hij de buitenlandse meesters derlandse paarden, want de imports moeten wachten tot het kampioenschap van Nederland dat op 19 augustus op de Wassenaarse baan Duindigt wordt gehouden. Door de wijze waarop Jojo Buitenzorg de titel van zijn Neder landse collega's won, hoeft hij de buitenlandse meeeters in ons land niet te vrezen. Jojo had een zeer ongunstig start- gegaan met Henri, nu kon ik nummer. Hij maakte aan de het tempo maken." start een fout en moest bijna al les drie- en soms vierdik buiten- ]VIa ti S om doen. Het deerde de hengst niet. Hij versloeg tenslotte nog In de voetsporen van Jojo Buiten met gemak de oude ..rot" Fla- zorg kwam de laatste 1000 me- mingo Six en wees Sir Henrie ters Henri Buitenzorg die een Buitenzorg naar de derde rustige eerste ronde achter de plaats. Dat alles deed hij in de rug had en door zijn slechte snelle kilometertijd van 1.20.5 startmimmer ook zeer matig Gezien het feit dat Jojo door was vertrokken, zijn ongunstige parcours véle Na de start nam eerst Florissant meters meer onder zijn dure met de Hilversumse Bertus voeten moest laten uitkomen, een zeer goede tijd. Jan van Dooyeweerd de kam pioenspikeur was meer dan te vreden: ,,Jojo heeft een pracht koers gelopen. Hij heeft de bin nenkant van de baan niet ge zien. Ik had vooral alle hoop met hem te winnen, het paard heeft een goede vórm en is toch de beste in ons land. Maar in zo'n koers weet je het echter nooit. Een mooi kampioenschap is het zeker niet geworden, daarvoor deden er te veel paar den mee. Vlak na de start werd ik gehinderd door Rinus van Leeuwen met Illya Kuryakin. Hij kon er niets aan doen door de mengelmoes van paarden. Maar Jojo sprong wel weg. Op zo'n moment moet je het hoofd koel houden. Gelukkig was het paard weer vlug in draf. En ben ik snel naar voren gegaan. Kijk had ik nog lang gewacht dan was Wagenaar in de aanval Fedor liet in slotrit zien wat hij kan Stockholm In de laatste etappe van de ronde van Zweden heeft Fedor den Hertog toch laten zien welk een groot renner hij ist Tijdens de finale van, de etappe van Vallingbij naar Skarholmen ontsnapte hij uit het peloton en reed met een voorsprong van 26 seconden op de finish af. De Deen Marcussen, die honderd meter voor de groep uitsprintte, werd tweede, terwijl Theo Smit zich als sprintwinnaar van het peloton oprichtte. De derde plaats was zijn beloning. Leeuwekamp de leiding Henry Belwin. Laatste kreeg met een vijfde prijzengeld loon naar werken. Er was nog een gelukkig mens op de Hilversum se baan. De eigenaar van de tweede aankomende Flamingo Six ook uit de stal Wagenaar, de Rotterdammer Gerard van Oosten. Zijn crack heeft maan den lang geen vorm gehad maar stond in dit kampioen schap plotseling weer in de voorhoede. Altijd nog goed voor zesduizend gulden. Van Oosten: „Pikeur Jan de Boer heeft van de week de ijzers veranderd, vandaar deze prestatie mis schien." De eigenaar van Jojo kreeg zoals gebruikelijk de me dedeling van de overwinning en winst van dertien duizend gul den via de telefoon. Piet Schoonheim komt namelijk al jaren niet meer op de baan. In Wassenaar laat de paardesport hem koud. Een kleine twee jaar geleden verkocht hij zijn renstal aan Ger De Kroes maar Jojo verkoopt hij niet. En daarin zul len de paardesportmensen hem geen ongelijk geven. Aan de hengst is nog veel eer te beha len. Wellicht al op het Europese kampioenschap van 1 september in Sterrebeek. Voor deze strijd is zaterdag een seleotiewande- ling voor Jojo op Duindigt. Uitslagen. Henrl Buitenzorgprijs (afstand 2440 m,!.ter,)ioU3rd Rodne>' H <W. Veils) tijd 3.32.5 - km.tijd 1.27.1. 2. Leo Buitenzorg. 3. Llnda Volo. Toto- W trloToé so'20' 1,5°' 2'80' koppel 5 3°- Eiandprijs (2000 m. autostart) eerste afdeling:,; 1. Joke Signal (P.'stroop- a. Toto: ^■^■■■ioppel 6 Fellxprijs (2440 m. autostart): 1. Jac ques (J. Hoejenbos) 3.23.2 - 1 25 3, 2. Klai Toto: W. 28.70. pl. 6 00. koppel 20.50. trio 1294,30. Het eindklass minuten i 20 Cherle-Spencer-prljs '2040 "m: 1. Gode ra w. Streoper) 2.42.4, 1.21.2, 2. Hanneke Tabor. kopp. ".90. pl. 3.50. 4.40. 6.6i 19.20: Smit (Ned »7ÏRlocn,i0hap Xederl""dse paarden ^440 m: 1. Jojo Buitenzorg (J. van Dooyeweerd) 3.16.3. 1.20.5, 2. Fla mingo Six, 3. Henri Buitenzorg. IV. 2.90. pl. 1.S0. 3.70. 1.40, kopp. 23.00. Axklt Ilollandia-prijs 2040 m- 1 Karin Hollandla (W. Geersen Jr)2.51.3. 1.24.0.. 2. Krlstalprise. 3. Indra W 5.10. pl. 2.50. 5.60. 4.20. kopp. 12 20 Vrijdag-prijs 2040 m: 1 Hennv Dunst (E Tammengai 2.51.1. 1.24.7. 2. Ja cob Areta. 3. Jungfrau W winn 4.40 1.70, 2.30, kopp 12.10. •prijs 2000 in1. Impuls Quicksih W (H. Willi Hertog Cavadjos. 3. Inalco Leron. Wlnn 3.30. pl. 2.00. 3.40. 1.90 kopp. (Van onze sportcorrespondent) TURIJN Enzo Ferrari, de beroemde ont werper van race- en sportwagens, heeft zich in de rij van stellingnemers ge schaard tegen de directies van race-cir cuits, die volgens hem grote onachtzaam heid betrachten bij het nemen van de no dige veiligheidsmaatregelen ter bescher ming van het leven der coureurs. Als re den voor zoveel nalatigheid noemde de Italiaan het feit, dat de financiële belan gen het in de racesport zijn gaan winnen van de technische en de sportieve. Enzo Ferrari, die in een artikel in „La Stampa" zijn beschuldiging uit, had het drama met de Duitse coureur Toger Williamson zondagmiddag thuis op zijn kleurenteievisiescherm gevolgd. „De wedstrijden in de formule-1 klasse," aldus de man, die zelf vroeger ook coureur was, „worden SAN DIEGO George Foreman, wereldkampioen boksen in het zwaargewicht, heeft meegedeeld dat hij zijn titel zal verdedigen tegen Joeroman die men de "King" noemt. De „King" staat op de wereld ranglijst nummer 10 maar. al dus Foreman, "daar stond ik ook zowat toen ik in januari de wereldtitel wegpakte van Joe Frazier". Hij komt tegen Roman uit in Tokio op 1 september. "Ik hoop dat hij er niet veel van terechtbrengt." zei Foreman. "ik wil er gauw een eind aan maken, mijn geld opstrijken en wegwezen." Den Haag Enkele resultaten van oefenwedstrijden. Fortuna SC-Dundee United 0—1, 23 Fle ming 01. 1800 toeschouwers. RKSNE-MW 1—13 Voor MVV scoorden Brokamp (4x). Bonfre- re (3), Pot (2). Hoenen, Pleu- meekers en Kerstges (2). 400 toeschouwers. Roda JC-Sheffield United 14. 1500 toeschouwers Alemannie Aachen-FC Gronin gen 0—2. 25 Gritter 0—1, 56 Bos 02 3500 toeschouwers. FC Utrecht-SC Venlo 4—4. Voor de Utrechters scoorden Van Veen (2), Hulshorst en Olsen. lONDEN Tom Okker neemt momenteel in het klassement .- om de Grand Prix van de ILTF de derde plaats in. (131 punten) De eerste posities werden bezet door de Roemeen llie Nastase (282 pnt) en de Tsjech Jan Ko- Hongaar Szabo beheerste het spel tegen Planinc maar vergat hem des (160 pnt). Bij de dames mat te zetten. De koploper behield daardoor zijn fraaie positie. staat Chris Evert (V eerste met 490 pnt. thans georganiseerd door mensen, die er geen belangstelling in stellen om te luisteren". Om zijn inzichten over een beveiligd circuit kracht bij te zetten stelde Ferrari de volgende maatre gelen voor: 1/ Het is noodzakelijk om een strook gras- of zand grond naast het circuit aan te leggen met een breedte van tenminste vijftien tot twintig meter Aan de grens van deze strook moeten netten van nylon en ijzer aangebracht worden. 2/ Het personeel van de baan moet beter opgeleid worden. 3/ Langs de hele baan moeten op afstanden van niet meer dan vijfhonderd meter brandblusappa- raten geplaatst worden, waardoor deze niet later dan 30 seconden ter plaatse kunnen zijn. 4/ Er moet een multinationale organisatie van spe cialiste nkomen, die de banen inspecteren en keu ren ter voorkoming van gebreken zoals die zich in Zandvoort voordeden. 5 /Een wedstrijd moet onmiddellijk gestaakt wor den als het zicht langs het circuit nagenoeg ge heel is versluierd. Jong Den Haag rijk aan talent DEN HAAG FC Deo Haag is „rijk" aan talent. Dat werd gis teravond onderstreept in de oe fenwedstrijd van het betaalde jeugdelftal tegen de Rotterdam se amateur le klasser DRL. Spelers als Martin Jol, Boude wijn de Geer, Han van Spron- sen en Dick van der Wulp gaan een goede voetballoopbaan tege moet. In het duel met de Rotterdam mers. die met een nederlaag van 6—0 genoegen moesten ne men. viel alleen de rechterspits Tscheula Ling uit de toon. hoofdzakelijk door te balverliefd spel. Desondanks was het deze speler die de score opende met een hoge kopbal, via een goed door Van Spronsen genomen vrije schop: 1—0. Het hek was toen van de dam, zodat de be zoekers als 't ware horendol werden gespeeld. Éen blunder van doelman Siem Monster werd door Dick van der Wulp uitgebuit met een fraaie omhaal (2—0), waarna Barend van Hij koop en een schitterend doel punt van Boudewijn de Geer een ruststand van 4—0 beteken de. Na de rust was DRL ner gens meer en volkomen leegge- speeld. Martin Jol (kopbal) en Boudewijn de Geer tilden de Zuiderparkers naar een over- Barend winning van 6—0. V; treffers voor de FC Den Sneek Met een kleine voorsprong op Bouw van WiJk heeft Jan van Staveren gisteren op het Snekermeer be slag gelegd op het nationaal kampioenschap in de regen- boogklasse. Het wedstrijdelement moest er aan te pas ko men om de kampioen aan te wijzen. UIrik Rijnsaterwoude 4316, Jager, Lemmer 4015. MEDEMBLIK Van Werkhoven, maandag winnaar van de eerste wedstrijd in de strijd om het open Nederlands kampioenschap in de 470-klasse, is gisteren in de tweede race niet verder ge komen dan de zevende plaats. Hans van Pagee, winnaar van de tweede wedstrijd op het IJs- seimeer onder Medemblik en maandag vijfde, voert het klas sement aan. Ie tweede wedstrijd e, 3. Nomlya (Jpn). 4. Shoznkl (Jpn), 5. 6. Vollebrcgt, 7. 8. Van Ocana onder het mes PARIJS Luis Ocana, winnaar van de ronde van Frankrijk, is gis teren in een Parijs ziekenhuis operatief verlost van een ab ces. Volgens de behan delende chirurg mag de Spaanse, in Frank rijk wonende, wiel renner binnen enige dagen het hospitaal verlaten. Ocana's ma nager, Daniël Dousset gelooft in een nog snellere genezing. „Luis rijdt het ko mende weekeinde weer". De vraag was of Jan van Stave ren volgens de „Oostenrijkse" puntentelling zijn derde wed strijd als de slechtste van de zes in mindering van zijn pun tentotaal mocht brengen. In deze derde wedstrijd was de Leimuidenaar wegens een te vroege start gediskwalificeerd, waardoor hij niet in het klasse ment werd opgenomen en dus geen punten kreeg. Het bleek dat Van Staveren inderdaad deze wedstrijd in mindering mocht brengen, waardoor hij met zijn zevende en negende plaats van De uitslag gisteren voor bleef op Bouw van^^j^. Wijk, de winnaar van de laatste Komntzu "(jpn' twee wedstrijden. ^an Werkhoven. 8 Van der Vlugt. j)e gebroeders Bos waren de bes- 9. Van Paridon. 10. Otaml (Jpn) Het eindsklaasement werd: 1. Jan Het klassement: i van Pagee 10 P«.n- «e Nederlanders. Zij finishten van Staveren (met bemanning: ai,vST.U n*»'nd'- Ben Bartels en Teja van der nauris 18.7. 6. vwi der Vlugt 19,7. 7. Uitslag: i I<rzy «tof/Roman (Pol Veld). Leimuiden. 5395 punten; ^'Jebregi 38.4 8. Vnn Vianan 28. 9 o r>„.. ni-i Otaml 30, 10. Shozakl 81 punten. 2. Bouw van Wijk, Woubrugge 5074, 3. Jan Metzelaar, Wou- VEERE De Poolse zeilers Za- brugge 4571, 4. Bart de Vries, walski Krzysztof en Stan Ro- 1 Van Pni man hebben gistermiddag op het Veerse meer verrassend de eerste race gewonnen om hot wereldkampioenschap in de Ca det-klasse. Burrow/Grlme» (Ping). 6. Mlro*- v/Mlerz (Pol). Bos/Bos heel eind maar de titel ontging hem net Van Staveren werd eerste bij de re- AMSTERDAM „Planinc gaat nog aan de leiding, omdat Szabo vergat hem mat te zotten". Dit was gisteren de overtuiging van de meeste deelnemers aan de grootmees- tergroep van het Hoogovenschaaktoernooi. De geciteerde hatelijke stelling bevatte veel waars. Planinc 8,5 punten uit 12 partijen stond al na vijftien zetten met de rug tegen de muur. Szabo ten kijf. Ree verloor, na een verbitterd duel van vijf uur. van Smejkal. Langeweg won in een fraaie aanvalspartij van Quinteros. beheerste de strijd volledig. De beste prestatie van de middag maar laste een overbodig schaak in. Dit betekende zulk een gevoelig tempoverlies voor de Hongaar, dat zijn tegenstan der een remise kon bereiken. Van geheel andere allure was de _fei\ u puntendelirtg, die Timman en De afgebroken partijen uitdeeH- ondergewaardeerd door het tumult bij Planinc Szabo kwam op naam van de Zuid-Sla- viër Marovic. Hij bracht tegen Enklaar een winnend dame-of- Petrosjan overeenkwamen: 7>/2 zet toen ging de Armeniër boodschappen doen. Om vijf uur kwam hij zwaar beladen terug in de RAI. en zat een uur lang hoofdschuddend bij het duel R>- bli Kavalek. Zwart verloor. Het is nog niet zeker of dit te voorkomen zou zijn geweest. De remise Radoelov Donner bleef binnen de grenzen, maar dat Andersson tegen Spasski sul_. een winstkans miste, staat bui- i. pianinc 8<é. 2. Petrosjan 8. de ronde Kavalek Timman en Szabo Langeweg zijn ook gisteravond tijdens de tweede zitting niet voltooid. Beide duels werden opnieuw afgebroken. l'lttlagen van de partijen uit de twaalfde ronde In de grootmeester- groep: Radulov - Donner «4: Ree - Smejknl 0—1; Andersson Spnsskl 144Langeweg Quinteros 1—0: Planlnr Szabo 'j—Timman Petrosjan 'i—ti: Rlbll Kavalek 0—1; Smejknl 6. 11 Ree. Radulov dersson 6. 14 Langeweg 4 gebr.. 14. Quinteros en EnkI Zo overwon Langeweg 9 Pbd2. Pc5; 10. Tel. 15. Pfl. Pr718. Pt'3. h6; 17. H. 1*6: 18. La3. Pn6;19. Ph4 Tndx20. c6. Do7; 21. f4. f.5: 22 Lfl, Lf7* 23 c4. e6; 24 Df3. Dr7; 25. Dh3. fg4: 26 Dg 4. - - - :t; 40. Tf2. Dgr. Don-

Leidse Courant | 1973 | | pagina 13