IN WARMOND DREIGT AL 'T GROEN VERLOREN TE GAAIN Roeikampioenschap werd broederstrijd Badgasten-toernooi in Noordwijk weer sterk bezet Jeanne D'Arc op ruiterkamp bollen- duin- en vlietstree - B. en W. Katwijk willen „grote ver- geler te lijf gaan Bouwbedrijf J.J. Boers timmerlieden specifiek voor verbouwing en onderhoud Co-assistenten uit Leiden naar Haagse Bronovo T PAGINA 4 DINSDAG 24 JULI 1973 LEIDSE COURANT A STOMPWIJK Op de Nieuwe Vaart zijn zondag de Stompwijkse Roeikampioenschappen gehou den. Pessimisten, die voorspelden dat het geen roei- maar een hooswedstrijd zou worden kregen ongelijk, want na twee uur dreven de regenbuien keurig aan stuurboord en bakboord voorbij naar elders. Er waren 33 deelnemers, waaronder enkele niet- Stoanpwljkers. Zoals valt te begrijpen, hadden de inboorlingen met deze onbekende krachten vrij veel moeite. Het toch nog in redelijk aantal opge komen publiek, zocht tegen de koude wind be scherming tussen de hoge rietkragen of in het paviljoen van Tinus van Rijn, dat >een prachtig uitzicht over het water biedt. Na felle strijd bleken de sterkste roeiers de gebr. R. en A. v. Marwijk te zijn. Deze mannen, die geboren en getogen zijn op het gemaal dat in de Geerpolder staat, zitten natuurlijk van jongstaf al op en om het water. Zij waren niet alleen de sterksten, maar vooral ook de behendigsten. De uitslag was: 1. R.v. Marwijk, winnaar van gou den medaille-fwisselbeker. 2. A. v. Marwijk, win naar van het zilver en 3. J. Lelieveld, die met het brons genoegen moest nemen. Bij de dames was de uitslag: 1. Ria Klos 2. Mevr. Riet Elder- 'horst-v.d. Salm. •m De strijd om de finaleplaats: Joop Lelieveld (links) tegen Arnol van Marwijk. De zegevierende dames: links Ria Klos. midden voorzitter Van der Haar, rechts mevrouw Elderhorst-Van der Salm. Behoort ook nieuwe wijk tot de parel van de randstad? «B—BOM KATWIJK Burgemeester en wethouders van Katwijk zijn van plan om de bescherming van het leefmilieu op groot scheepse wijze te gaan aan pakken. In de raadsvergade ring van aanstaande donder dag zullen zij de raad daarom voorstellen een bedrag van 30.000 gulden beschikbaar te stellen (voor een termijn van drie jaar te beginnen in 1974) voor een nationale milieuactie. De leden van de Nederlandse Vereniging van Reinigingsdi recteuren die met het pro bleem van de milieuverontrei niging voortdurend worden ge confronteerd, zijn tot de con clusie gekomen, dat alleen een nationale actie een oplossing kan brengen in deze zaak. Het is daarom van het grootste be lang, dat zoveel mogelijk ge meenten en het rijk de actie zullen steunen. Om deze grote actie te gaan voorbereiden hebben die Ne derlandse reinigingsdirecteu ren een commissie in het le ven geroepen, waarin, naast directeuren, zitting hebben vertegenwoordigers van het ministerie van volksgezond heid en milieuhygiëne en van de Vereniging van Nederland se Gemeenten. Deze commis sie is gelijk al tot het oordeel 1 5? gekomen, dat de plaatselijke acties wel nuttig en educatief zijn maar dat ze in kosten en tijd toch dik onder zullen doen voor een grote nationale actie. De nieuwbakken commissie vindt dan ook, dat de plaatse lijke acties aan betekenis zul len winnen, als zij in een coör dinerend landelijk kader wor den geplaatst en worden on dersteund door landelijke acti viteiten. Het is dus duidelijk, de gemeente Katwijk, het col lege van B. en W. althans, voelt er sterk voor om samen met al die andere gemeenten een sterke vuist te maken om „de grote vergeler" een knock-out in de eerste ronde toe te brengen. Een van de belangrijkst» aspec ten van de zaak is voorts, dat men meer zal bereiken met minder geld. Althans dat is de verwachting. De Reinigingsdi recteuren zijn tenslotte ook niet alwetend. Het gaat de ge meente Katwijk in drie jaar dus 30.000 gulden kosten. Daar zit echter wel een „maar" aan vast. Want die dertig mille zijn alleen voldoende als alle deelnemende gemeenten sa men tenminste tweederde deel van de totale landsbevolking omvatten. De Reinigingsdirec teuren hebben echter goede hoop. WARMOND „Mag er dan ner gens meer een stukje ruimte en groen voor mens en dier over blijven? Moeten de kinderen nu altijd spelen op harde straatste- nlsn? Nergens een stukje park voor een moeder, die met haar kinderen een straatje omwan delt? Een bank om uit te puf fen?" Al deze vragen stelt de Warmonder A. C. F. Dubbeldam in een schrijven aan de burge meester en wethouders van zijn gemeente. De verontruste bur ger ziet het niet meer zo zitten in de wijk Endepoel 1. Vooral de groenvoorzieningen, voor zo ver aanwezig, vindt de heer Dubbeldam maar aan matige kant. De briefschrijver is gepikeerd door het feit, dat de gemeente aanvankelijk gouden bergen heeft beloofd maar er nu toch bar weinig van terecht brengt. Daar komt nog eens bij, dat het laatste stukje groen (het veldje aan de Mathenesselaan, waar de briefschrijver zelf woont) nog verloren dreigt te gaan. Nu is het zo, dat er sprake is ge weest, dat het desbetreffende velije inde-daad zou worden volgebouwd. Er is namelijk overwogen om er een peuter speelzaal te vestigen. Deze plannen zijn echter grotendeels van de baan omdat de gemeen te kort geleden een interessant ■"■T/ WÊÊM Het braakliggend terrein bij Mathenessestraat. Wat gaat hiermee gebeuren? voorstel is gedaan voor de bouw Volgens de heer Dubbeldam heeft van een peuterspeelzaal op een de gemeente zich herhaalde 'ma- andere plaats. Het is dan ook len tot de bewoners van Ende de vraag, of de heer Dubbel- poel gewend om reacties te pei- dam zijn brief had geschreven len over allerhande zaken, en als hij van deze veranderde om er zeker van te zijn, dat dit plannen op de hoogte, was ge- gedeelte van Warmond zou aan- weest. sluiten bij het oude bosrijke Warmond („de parel van de randstad Holland"). Vooral met het oog hierop vindt de heer Dubbeldam het zo onbegrijpe lijk, dat er op een dergelijke manier wordt gewerkt in Ende poel. „Technisch gezien staan er nu al teveel huizen op het kleine stukje bollengrond. blokken staan zo dicht op kaar, dat er reeds zeer wei overschoot om uw beloften stand te kunnen doen. Het bij uw plannen voor „Endep 2" mogelijk nog wat ingeha kunnen worden". De heer D beldam vraagt in zijn brief slotte om het werk in Endep 1 eerst af te maken om daa de nieuwe plannen in Endep 2 met voldoende ruimte te re seren. Volgens het hoofd van gemeei werken in Warmond, de h Tjeerde, is de heer Dubbeld niet helemaal op de hoogte weest van de plannen van gemeente. „Alles is vrijwel gewerkt, zoals het op de ka ten en in de plannen stond a gegeven. Het enige, dat we anderd hebben is het „draail van wat huizenblokken ii band met de zon. In Warm zijn we verder zelfs zo, dat er ergens een boom is om waaid er drie voor in de pk komen. Dat is zo'n beetje tendens bij ons". Volgens heer Tjeerde, die liever dat we het officiële anl van b. en w. zouden afwa< alvorens de zaak te publi zal door de gemeente nog tact met de heer Dubbelt worden opgenomen brief mondeling toe te lii vraagt met spoed Aanmelden dagelijks Rijndijk 308 Hazerswoude - Telefoon 01714 - 2646 NOORDWIJK Gisteren Is onder een heerlijk zonnetje het jaar lijkse internationale badgasten toernooi voor amateurs en spe lers op de tennisbanen van het Casino aan de Oude Zeeweg te Noordwijk aan Zee van start gegaan. Er dienen de komende week in het totaal 540 partijen gespeeld te worden, zo vertelde wedstrijdleider Hans Vergoed terwijl er doorlopend minimaal acht banen beschikbaar zullen zijn. Ook dit jaar hebben vele internationale spelers en speel sters zich voor de verschillende onderdelen ingeschreven. De scepter die in 1972 vooral door de Engelse deelnemers in A ge zwaaid werd zal dit jaar waar schijnlijk door Zuidafrikanen met name B. Mitton en J. Yill, gehanteerd worden. Omtrent de speelsterkte van deze beide spe lers, die als eerste en tweede geplaatst zijn, is in ons land nog maar weinig bekend; beide kwamen uit op Wimbledon, waar B. Mitton in zijn single in straight sets won van de man tegen wie onze nationale kam pioen Jan Hordijk het loodje had moeten leggen. bnze landgenoot Niek Fleury en Fred Hemmes lijken misschien wat ondergewaardeerd met hun notering als zevende en achtste. Jowel de B als de C afdeling is dit jaar weer uitermate sterk bezet. Gerard Scholtes, vorig jaar win naar, staat bij de heren in B eerste geplaatst; de kans is groot dat hij in de finale de Naders tegenover zich zal krij gen. R. Copper en R. Fecket staan als derde en vierde ge- kiassificeerd. Leidse districtskampioen Bram Bij de dames heeft Joke Bos van Zoeterwoude De leden van de Landelijke Rljvereniglng Jeanne Utrechtse Maartensdijk. Zij logeren ln de oude boerderij welke bij manege „De Stijgbeugel" staat. In samenwerking met de leiding van deze manége is een program ma voor 3 dagen opgesteld. In „De Stijgbeugel" zal iedereen met zijn paard of pony een dressuurproef moeten afleggen. Er zal veel in de bossen worden gereden. Verder zal veel aandacht worden besteed aan het paardrijden in het algemeen, onder meer met behulp van dia's en films. De terugkeer zal plaats hebben op maandagavond 6 augustus of dinsdagmorgen 7 augus tus. Men kan zich nog tot uiterftijk 26 juld aanmelden bij L. Onderwater, Westeinde 7b of bij G. Vefeduijaem, Westeinde 25. de Metselaars de hoogste note ring, gevolgd door mej. L. Bos houwers als tweede. In de C afdeling, voor velen uit het district Leiden het belang rijkst, is de deelname helemaal overweldigend. Bij de heren, 116 deelnemers, staat de Duitser R. Rasch die het ieder jaar ver brengt in C als eerste gekwalifi ceerd. U. Hiilsbeck heeft met J. Huisman de notering als tweede en derde terwijl Harry Ver- degaal uk Sassenheim zijn plaatsing als vierde zal moeten verdedigen. Spelers als Peter Pauwels en Aad de Wit, beide in dit seizoen zeer succesvol, zouden het weieens ver kunnen gaan brengen. Zij gaven hun mogelijkheden reeds aan door winst in B. De Wit had weinig moeite met Breuer terwijl Pauwels voor een zeer opvallende prestatie zorgde door van Rasch notabene eerste ge plaatste in C, te winnen 63, 36, 61. Voor het district Leiden zijn de belangrijkste uitslagen: Heren enkel B: G. Scholtes—M. Broos- hooft 6—1; 6—3; B. v. d. Zee— Falk 2—6; 4—6, E. Sanders— Jor' t 6—2; 6-0; De Wit— Bre -1; 6—2; S. Ruijse- naar Xarsten 7—5; 7—5; Blomn. al—Wins 6—1; 6—1; Pauwels--.lasch 63; 3—6; 6 1; CoppelleH. Verdegaal 64; 2—6; 6—2, Madera—Van Duyn 6—1; 60, Van Leeuwen—van der Wiel 7—5; 60. Damesenkel C: C. Teeuw—M. Staal 6—0; 6 Sassenheim Het jeugdvoet- baltoernooi, dat georgani seerd wordt door de Stichting Jeugdrecreatie, is gisteravond op het schoolsportveld aan de Parklaan van start gegaan. De deelname was minder groot dan vorig jaar toen er 7 elftallen gevormd konden worden dit jaar vier). Twee elftallen, waarvan de spelers in de leeftijdsgroep van 10-12 jaar zitten, zullen om de Cup 1 strijden. De kleineren, van 7-9 jaar, voetballen om de Cup II. In totaal speelt men 4 avonden. Gisteravond was de stand bij F.C. Knudde Calimero: 2—2 (7-9 jaar) en bij de Trappers contra de Schutters 2—0. Hedenavond wordt het toernooi door de enthousiaste jongens voortge zet. C-vwwvr'*™'- - n-rfftwó Den Haag/Leiden Het Haagse ziekenhuis Bronovo heeft met rijksuniversiteit in Leiden een overeenkomst gesloten, waardoor ziekenhuis officieel wordt ingeschakeld bij de opleiding van mi sdhe studenten, na het doctoraal examen. Bronovo biedt plaats f vijftien plaatsen voor de co-assistentenopleiding voor interne f neeskunde, heelkunde, gynaecologie en verlos- en kindergeneeskund Een dergelijke overeenkomst met de universiteit bestond al tiental jaren, maar is nu officieel bekrachtigd door het minister Hierdoor wordt het ziekenhuis verantwoordelijk voor de kwaliti van de opleiding en worden de opleidende specialisten tevens taald docent. De opleiding van co-assistenten in ziekenhuizen we gestart doordat het aantal afstuderende medische studenten stee< groter werd en doordat een academisch ziekenhuis niet de varieU van patiënten heeft van een ziekenhuis als Bronovo. Bronovo daa entegen maakt gebruik van de opleidingsmogelijkheid om het m disch-wetenschappelijk niveau te handhaven. - 7 Oudheid kamer misschien in v. d. Bosch mavo HAZERSWOUDE Het mo niet uitgesloten worden geacl dat de oudheidkamer Hazei woude, die thans voor een d« „onderdak" vindt in de wonii van de in Leiden woonachti amateurhistoricus Kees Kroo te zijner tijd een plaats zal vi den op de zolder van de prt chr. Mavo aan de ds. Dirk Ar v. d. Boschstraat. De confessi nele partijen in de gemeent raad (AR. CHU en KVP) ht ben B. en W. geadviseerd, eens te onderzoeken, of huisvt tigng op deze zolder mogelijk De dienst gemeentewerken derzoekt dat nu, samen met h schoolbestuur en de heer Kroo

Leidse Courant | 1973 | | pagina 4