FAVORIET VERDEGAAL VERRASSEND GEKLOPT Juweeltje Carlos was niet te houden RAAD LISSE A bollen- sport Tennistoernooi Lisse Wat u OOK moet weten Plan voor Kat- wijkse pad vinders .Jl. Reinoud" in ohL in gebruik PAGINA 4 VRIJDAG 20 JULI 1973 LEIDSE COURANT SASSENHEIM Er waren op de derde avond van de wan delvierdaagse maar weinig mensen die voor het dreigen de weer thuisbleven. Voor izes uur waren er enige bui tjes maar de stevige wind hield de lucht verder droog. De eerste die zich gister avond weer bij de finish meldde was de 14-jarige George Cohen die met zijn 11 maanden jonge hond ,,Bino" telkens de beste beentjes voorzet op de 15 hm. Ook Bino is officieel ingeschreven en zal daarom morgen op de slotavond ook van de partij zijn bij het uitreiken van de medailles. Opvallend zijn de wandelaars die denken uren onderweg te zullen zijn. Zij hebben trossen bananen bij zich of lopen met een ketting worteltjes om de nek. Van avond hopen de organisato ren de 500 deelnemers om ongeveer halfnegen te ver welkomen op de Oosthaven. Muziek, bloenven en een fraaie medaille of kroontje zal dan zijn weggelegd voor de volhouders. Pater komt met NOORDWIJK In een nis van de Grote Kerk aan A zijde van het dorpshuis, heb ben een paar torenvalket een nest gebouwd. Vier jon gen staan op het punt vai uitvliegen, bewaakt door he ouderpaar, dat vaak te ziej is op een uitstekende richt boven de nis. In het verleden kwam 't ger^ geld voor, dat torenvalkei op de kerk nestelden, doe de laatste jaren lieten zj verstek gaan. Door 't terug lopen van de roofvoge| stand, mede als gevolg vat het gebruik van DDT, ver wachtten natuurliefhebbers dat de valkjes zich wel nlé meer zouden laten zien. Dl blijkt mee te vallen. Ping-in in Noord wijk NOORDWIJK Onder auspl ciën van de VVV en de plaatselijke tafeltennisvere»-'- ging TOV zal in Noordwljhf Northgo-hai zondag a.s. dn! Ping-in gehouden worden. Dit toernooi begint om 11.01 uur en is voor iedereen toe gankelijk. Het i sde bedoe ling van de organisatie dal men 20 games speelt. Voor het puntenverschil van ie dere game moet de verliezer aan de winnaar een gelijk aantal dubbeltjes betalen. De helft van dat geld is voor de organisatie (voor de prijzen- pot). Indien men 20 gam'és gespeeld eeft kan men in de finaiepoule komen. In deze poule wordt gespeeld volgens een afvalsysteem. De eind ronde vangt aan om 16.00 uur. Inschrijfgeld is 1,50 gul den per persoon. Stompwijkse cross-club sensatie STOMPWIJK In het kader van het Stompwijks Feesl organiseerde gisteravond de plaatselijke crossclub racès voor bromfietsen. De brom mers werden verdeeld in twee klassen: een standaard klasse en een klasse 50 cc, Voor beide klassen werd be gonnen met een behendig heidswedstrijd. Daarna volgde dan nog een stuk waarop de snelheid ge test kon worden. En voor beide groepen een zeer spec taculaire ploegenrace, waar bij alle deelnemers in de verscheidene klassen aan de start kwamen. Hierbij werd met springschansen enz. ge reden op snelheid. Jammer lijk was het, dat sommige brommers, waaraan toch we ken en weken was gesleuteld het zonder meer opgaven. Onderdelen van brommen werden ook links en rechts verloren, 'n Deelnemer maak te het al heel bont. Hij trok namelijk zijn stuur eraf, natuurlijk op een gelukkig niet ernstige tuimeling uil- draaide. Alles bij elkaar toch wel een goed optreden va» de nog jonge crossclub, al konden sommige veel ge plaagde buren van enkeli liefhebbers een lichtelijk hoongelach bij mindere pret taties van hun kwelgeesten niet verhelen. De prijswin naars waren in de stand- aardklasse: J. v. Geyls- 1 wijk—Cok v.d. Meer—H. dt Winter en in de 500 cc-klass» i Cor v. Geylswijk—Wim Lui ten en v. Welsen. Na afloop ging het in grote ge tale opgekomen publiek zich uitleven op het kermister rein. Zo'n vol feestterrein hebben we In jaren rtie' meer gezien en dat bepaald toch mede het gezicht van het Stompwijks Feest. NOORDWIJK In het kader van de festiviteiten ter gele genheid van het zilveren re geringsjubileum van konin gin Juliana wordt op 5 sep tember a.s. bij de Northgo- sporthal een kindermarkt ge houden. Het organiserend co mité werkt hard aan de voorbereidingen en als ook ouders en jeugdverenigingen hun medewerking verlenen, beloofte het, evenals elders een succes te worden. Velen zijn reeds bezig met het opknappen van oud speel goed. NOORDWIJK Van 23 tot en met 29 juli a.s. wordt tradi tiegetrouw op de Casino-ba nen van de Noordwijkse Sportvereniging het interna tionaal badgasten-tennistoer nooi gehouden. Het evene ment is onderverdeeld in een A-toernooi voor amateurs en spelers; een B-toernooi voor dezelfde categorie; het C- toernooi voor C- en D-ama- teurs en spelers en tenslotte is er het veteranen gemengd dubbelspel-toernooi. Voor deze omvangrijke sport- demonstratie zijn acht banen beschikbaar. NOORDWIJK Onder auspi ciën van de Evenementen commissie Noordwijk wordt van woensdagavond 25 tot en met zaterdag 28 juli a.s. aan het Wandveld een groot luna park ingericht. Men ver wacht dat het pretpark een hoogtepunt van het seizoen gaat worden. Er komt een autoscooter, waarop in een ruimte van 27 bij 15 meter getoerd kan worden, verder zijn er de para troops, die het publiek suggereert door het luchtruim te zweven, een met de nieuwste attributen uitgeruste kindermolen, een I schietsalon, het bijzonder aardige biljarto-spel, het bulldozer-schuifspel, holly- cranes en een rupsbaan. Ook de bak- en snoepkramen ont breken niet. RIJPWETERING Morgen wordt in Rijpwetering oud papier opgehaald ten bate l van de jeugdkas van de voetbalvereniging. Men wordt verzocht het papier vanaf 9 uur gebundeld iangs de weg te zetten. primeur STOMPWIJK De uit Stom wijk afkomstigt pater Anti Oliehoek, die in Brazilië zij herderlijk werk verrlct komt vrijdagavond om 9 ut in het dorpshuis te Stom wijk een avond geven m dia's over het onmetelijki geheimzinnige Brazilië. Hij zal een algemene indru geven van dat land, waark de tegenstelling rijk-arm, natuur, de bevolking en hi oerwoud primair zulle staan. Als primeur voor N derland heeft hij een ser dia's te vertonen over ee pasontdekte Indiianensban waarvan men nog niet wei tot welk ras ze behoren. Me denkt aan kolonisten uit d 16-de eeuw, die zich hebbe vermengd met de plaatseli ke bevolking en zich daarr afgescheiden hebben. Hu taal is niet te verstaan. Hu lengte is 1.70 tot 2.00 mete terwijl de gemiddelde li diaan niet groter is dan 1.1 meter. Ook hun gedrag is a wijkend van dat der norma Indianen. Dit alles bij elkai vormt dus een goede gel genheid om eens wat mei van Brazilië te weten te kq men. Om uit de zaalhuur komen, zal er een kleine eij tree worden geheven. Roofvogels terug in Grote Kerk Lisse Woensdag 25 juli komt de raad van Lisse weer bijeen. De volgende punten zullen worden behandeld: Beëdiging nieuw raadslid dhr. A.J.M. ter Haar (D'66); wijzi ging Algemeen Ambtenarenre glement; aanschaffing meubi lair Rembrandtschool; aan schaffing muziekmethode en be nodigde instrumenten St. Jozef school; overdracht grond voor gecombineerde r.k. basis- en kleuterschool in Poelpolder; grondverkoop aan Shell; afreke ning subsidie Stichting Ontmoe tingscentrum Poelpolder; ver strekking hypothecaire lening aan lid gemeentepersoneel; ga rantie geldlening particuliere woningbouw; credietvoorzienin- gen waterhuishouding Gem. Sportpark; begrotingswijzigin gen.. B en w stellen voor om In de va cature-Zeeberg de heer A.J.M. ter Haar (D'66) in de openge vallen plaatsen door het vertrek van de heer Zeeberg te benoe men. Voorts stellen b en w voor om aan de Stichting Gemeenschaps centrum Poelpolder als laatste bedrag in de stichtingskosten nog een bedrag van 15.053,67 toe te kennen. De Shell Onroerend Goed B.V. te Den Haag verzoekt een perceel grond te mogen kopen in de Poelpolder voor de bouw van 50 drive-in woningen, welk perceel grond gelegen is ten oosten van de Chopinstraat en ten westen van de Ringvaart. latere 2e prijswinnaar Handy Mac in de beslissen de race worden gereden door amateurpikeur v.d. Heiden. De uitslag van de draverii was: 1. Juweeltje Carlos. 2. Handy Mac, 3. Hasty en 4. Gloriant. De 5e en 6e en 7e prijs werden verdeeld door Ina Brewer, Jewelpri- se en Hans Hollandia. Juweeltje Carlos bracht win nend in de le omloop 2.70 ein de 2e omloop 2.90 en de 3e omloop 3.00 en in de 4e omloop 1.30. De plaatsbedragen voor de paarden 1.2 en 3 in de resp. omlopen waren: 1.90, 3.70, 2.50 1.80, 1.80, 2.50 2.10, 2.20 1.20, 1.10. Tij dens de laatste 2 omlopen konden slechts twee paar den voor de plaats worden gespeeld. Gelukkig was de regen tij dens deze sluitingsdag van het feest geen al te grote spelbreker. Alleen tijdens het laatste uur van de koers ging het wat rege nen, maar de saeker hield de moed erin, door te ver kondigen dat hij het einde van de bui reeds kon zien. Inderdaad had hij gelijk, zodat het kermisvieren in de avonduren ongestoord kon doorgaan. We ver wachten dan ook wel, dat enkele bekende brouwerij en een behoorlijke stijging in dee omzet te zien zullen geveen. De cijfers 62 61 geven aan dat de Roomburgse uiterst zelfver zekerd op de finale afstevent. Het klapstuk in C bracht de Hil- legommer Han de Jong op zijn naam. In zijn duel met Harry Verdegaal, het hoogst genoteerd bij de heren, speelde Han niet zoals in zijn vorige partijen aanvallend maar echter zeer verdedigend. Harry, clubkam pioen van Sassenheim, wist een 5—2 achterstand in de eerste set om te zetten in setwinst vi 5. In de tweede set raakte de Sassenheimer geïrriteerd door het wel zeer behoedzame spelle tje van de Jong. Deze bemerkte de irritatie en bleef daarom ris- tig spelen. Na zowel tegen zijn tegenstander als tegen zich zelf gevochten te hebben, moest Harry met een 57 64 61 nederlaag de baan verlaten. In dit zelfde nummer zette A. de Wat, outsider bij uitstek, resoluut H. v.d. Loo aan de kant 60 6 —0. L. v.d. Bijl, bij de dames in C als eerste geplaatst, liet er tegen mevr. Oost geen twijfel over be staan wie er het sterkst was 6 —1 6—1. In het herendubbel C bereikten de twee geplaatste combinaties bei den de volgende ronde. De Wit en Pauwels kwamen tegen Stu ring met zijn partner Sdhramtee weinig in gevaar 6—1 64 ter wijl Verdegaal/Asselbergs in hun partij tegen de gebroeders v.d. Loo heel wat kansen lieten liggen om eerder als winnaars uit de bus te komen 64 16 6—1. Voor een opvallende prestatie in het herenenkel D zorgde R. de Graaf door onverwachts vai geplaatste L. Cranssen te nen 7_5 6—4. A. Gelevert, vijf de op de lijst in dit onderdeel, gaf Kolfschoten geen enkele kans 62 60. Voor de verrassing bij de dames in D. zorgde mevr. Apol door de als vierde geklasseerde T. van Diest uit het tournooi te spelen. Vermeld dient te worden dat het meisje uit Lisse flinke spierpijn in haar rechterarm had, zodat de uitslag de volgen de keer weieens anders kan zijn. KATWIJK - Tijdens de deze week geouden vergadering van de commissie voor jeugd- en sport zaken werd besloten het college van B. en W. te adviseren om, inzake de huisvesting van de padvinderij aan de Zwarteweg, plan A te volgen. Plan A houdt in dat de gebruiks mogelijkheden van het gebouw aanmerkelijk verruimd worden en dat, in plaats van 4 grote lo kaliteiten zoals in plan B door B. en W. aangeraden, er 6 of 7 kleinere kamers komen die ech ter doelmatiger gebruikt kunnen worden. Indien B. en W. het door de commissie voorgestelde plan A aanneemt, zal dat inhou den dat er de mogelijkheid ge schapen kan worden tot over nachting. Men denkt hierbij o.a. aan uitwisseling van padvin- dersgroepen. Dat de mogelijk heid geschapen wordt, wil nog niet zeggen dat het toegestaan is.^ B. en W. zal voorlopig nog geen vergunning hiervoor ge ven; men wil de kat eerst uit de boom kijken. Voor de pad vindertjes zelf is plan A het voordeligst. De kosten voor de uitvoering van het door de com missie voorgestelde plan zal, in dien het aangenomen wordt, on geveer 100.000 guldèn bedragen. Van de provincie kan men een subsidie krijgen van 15.000 gul- den. Indien het padvindershuis klaar is, zal dat onderdak aan ruim 200 kinderen kunnen verle- Inzake de wijziging van de veror dening jeugdwerksubsidies heeft de commissie het voorstel van B. en W. om de minimum leef tijdsgrens voor het in aanmer king komen voor subsidies, dat bij 8 jaar ligt, te laten verval len, niet aangenomen. De i missie vreest, dat voor deze voorgestelde regeling bepaalde verenigingen, die het eigenlijk niet nodig hebben, te veel be voordeeld worden. De commis sie denkt meer in de richting van een verlaging van de mini mumgrens tot 6 jaar. Wat betreft de groenstrook Hoor- nes-Oost zal de commissie voor stellen, behalve spelvoorzlenin- gen zoals zandbakken, klimrek- ken e.d., contactmogelijkheden met dieren te creëren. Men denkt hierbij aan een kinder boerderij, ruimtes voor houders van konijnen, pluimvee en post duiven en een dierenasyl. Aan vankelijk vreesde men door in de parkstrook een asyl te plaat sen voor overlast voor de om woners. Deskundigen echter verzekerden dat men totaal geen last zou ebben van b.v. geblaf en stank. LEIDSCHENDAM Het ruim 6 miljoen kostende gebouw voor het ,,H. Reinout"-PTT-computercen- trum aan de Van Ruysdaellaan zal waarschijn lijk in oktober gaan draaien. Het gebouw waarin ongeveer 300 ambtenaren zullen werken, bestaat uit een computergebouw van twee bouwlagen waarin op de eerste (en bovenste) verdieping de computers zullen worden opgesteld en een kan toorvleugel van vier bouwlagen. Het computercentrum zal geen uitbreiding PTT-diensten betekenen, het krijgt een zuiver ad ministratief karakter, gedeeltelijk voor bijv salarisadministratie voor bijna 70.000 ambtenaren maar ook voor het bijhouden van abonnee-gege- vens, zoals de telefoonkosten. Het ontwerp is van het Delftse architectenbureau OD 205. STOMPWIJK Het Stomp wijks Feest is weer voor een jaar verleden tijd. Zoals immer was het klap stuk de kortebaandraverij, georganiseerd door de dra verijvereniging „Nooit Ge dacht". Niet minder dan 25 paarden waren voor dit evenement komen opda gen, waaraan rond de 800 liefhebbers (betalende wel te verstaan) hun dagje vrij, resp. vakantiedag aan waagden. Welnu zij hebben waar voor hun geld gekre gen. Het was een zeer interessan te koers waarbij de reeds door de Leidse Courant als gedoodverfde favoriet Ju weeltje Carlos, inderdaad ook won, maar daarbij zo veel moeilijkheden onder vond, dat een deel van het totolisatorpubliek haar gunsten aan andere ver meende kanshebbers ging geven. Maar ja, zoals u weet, als de krant geen ge lijk heeft is het precies an dersom en nu, jawel nu had zij echt gelijk. Jam mer genoeg bracht de fina le niet wat men daarvan verwacht. Pikeur M. Bouwhuis, had nl. zo goed gereden dat hij met twee van z'n paarden om de eer ste en tweede plaats mocht gaan strijden. Omdat het zelfs voor de meester van de kortebaan onmogelijk is om twee paarden gelijktij dig te mennen, moest de LISSE Op de vierde dag van het open tennistoernooi in Lisse heeft de regen het wedstrijdschema danig in de war gestuurd. Met name de zo belangrijke avondpartijen moesten om deze reden naar de volgende dag verschoven worden. Desondanks leverden de gespeel de 22 partijen diverse verrassingen op: Onno Ruijsenaars in B en Han de Jong in C boekten beide geheel onverwacht winst. Onno die eerder in deze week J. de Groot op zeer overtuigende wijze elimineerde bewees dat zijn zege op De Groot geen toevalstreffer was geweest. J. Basting, die als tweede gekwalificeerd stond, speel de eerst een aantrekkelijke partij tegen P. Pauwels die als favoriet in C geldt. Met 46 62 62 kon Basting, de dropshot is zijn sterk ste wapen, de buit binnen halen. Hierna moest hij op het gravel verschijnen tegen Ruijsenaars die zoals altijd weer liep als een trein. De dropshot van Basting kwam door het loopwerk van Onno niet meer tot zijn redht maar leverde de goed vollerende Ruijse naars daarentegen de zo begeerde netspositie op 64 64. Met deze triomf toont de Leidenaar aan nu echt bij de beteren in B te beho ren. Zoals verwacht schakelde bij dames in B M. Penseel, tweede ge plaatst, M. Albers uit.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 4