O RIETVELD MAAKT ZICH OP VOOR DE GROTE STRIJD Gevecht met de roeispanen bollen- en veenstreek Waterige bruiloft in Hoogmade WOENSDAG 18 JULI 1973 LEIDSE COURANT HOOGMADE „Dit is toch wel erg zonde," verzuchtte bruidegom Henk Volwater gistermiddag, toen hij in de druilerige regen samen met zijn bruid, Corrie van Leeuwen, uit het vrolijk versierde bootje stapte, dat hen naar de kerk had gebracht. Even voor twee uur had de zon nog stralend geschenen maar toen het gezelschap zich per boot van het ouderlijke huis van de familie Van Leeuwen naar de even verderop gelegen kerk wilde begeven, begon het te plenzen. Een grote parapluie moest daarom tenslotte bescherming bieden te gen de regenu. Toch had de bruid kunnen weten, dat het moeilijk droog kan blijven als je met een jongen „Volwater" in de levenszee gaat. Nadat er tegen het stof eerst een flinke regenbui was gevallen, kon om 3 uur op het sneldrogende schoolplein achter het dorpshuis wor den begonnen met de tekenwedstrijd. Ruim honderd kinderen kre gen een vak toegewezen en al gauw veranderden de normaal trooste loos grauwe tegels irt een fleurig geheel. Men was zo verstandig de kinderen in leeftijdsgroepen bij elkaar te zetten, zodat de kleintjes er geen minderwaardigheidsgevoel aan overhielden. Voor de jury, enkele tekenleraren uit de omgeving, geen gemakkelijke taak de prijzen te verdelen. De uiteindelijke win- KOëutens: Francis Jansen, Karen Welp, Koen van Santen, Yvonne v. Bohemen; 5 jaar: Patricia v.d. Ham, Corine Wensveen, Sandra van Rijn; 6 jaar: Monique Suyten, Irma Beuker, Elize Duivenvoorden; 7 jaar: Patrick Suyten, Carla Faas, Karin Janson; 8 jaar: Bernadet Joosen, Jacqueline v.d. Ham, Kitty v.d. Voort; 9 en 10 jaar: Ria v. Santen, Bart Joosen, Marie José Caspars; 11 jaar: Carolien Hiilger- som, Rina Luk, Ellen Luk; 12 jaar: Aad Groeneweg, Marja Groene- weg, Conny Oliehoek. De origineelste tekening was van Ellen Luk, die de onlangs afgebrande hooiberg van Nic. Bohemen in beeld bracht. Een kind blijkt het dan altijd weer zuiverder te zien dan wij, de brandweer was n.l. veel groter dan de hooiberg. De avond was weer gereserveerd voor hert katknuppelen. Enthousiast slingerden jong en oud de knuppels naar de tonnen. Deze tonnen, ha ringtonnen, worden overigens schaars. Men gaat meer en meer over tot de vervaardiging van grotere tonnen, welke voor dót doel ongeschikt zijn. Prijswinnaars zijn uiteindelijk diegenen, die uit de letterlijk in duigen gegooide ton een blokje gooien. De factor geluk speelt een grote rol, want je voorgangers moeten de „kat" storm- rijp maken. Na afloop van het HAZERSWOUDE Dinsdag 24 juli, vanaf 19.00 uur, worden in de Rietveldse Vaart in Hazerswoudes wa terrijkste gebied 't Riet veld de R'ietveldse roei- kampioenschappen gehou den. De 'inwoners van 'het Rietveld kunnen aan di't festijn, dat nu a'l weer voor de elfde achtereenvolgende maal wordt gehouden, meedoen. „Maar ook zij die enige binding met het Rietveld hebben", aldus de heer P. A. Th. v.d- Werf, de wethouder die samen met de heren G. v.d. Lip en R. van Vliet deel uit maakt van het organise rende comité. Met enige binding" bedoelt v.d. Werf,zelf geboren en geto gen Rietvelder, maar nu in het dorp woonachtig: „Ie dereen d'ie wat met het Rietveld heeft te maken. huizing destijds naar het dorp), is enorm enthousiast. „Het wor den weer „ouderwetse wedstrij den. Je kunt nooit zeggen wie zich kampioen mag gaan noe men. Er zal wel weer een strijd ontbranden, waar je van achter over slaat". Goed, we noemen toch een aantal kanshebbers op de titel, bij de heren boven de zestien jaar Daar is allereerst de „regerend kampioen" Sjaak van der Neut, een gespierde kerel, die het hem lapte om drie maal achter elfeaar als eerste bcj „Klein Giet hoorn" te finishen. René van Vliet kan er ook wat van, want hij werd vorig jaar tweede. En dan is er natuurlijk Gijs van der Lip, de man die aanvanke lijk de winst steeds naar zich toe trok, terwijl hij tussen de bedrijven door ook nog tekende voor een stuk organisatie bij het roeifeest. Gijs is er de man naar, om nu eindelijk Sjaak van der Neut weer eens achter zich te laten, want hij wil uiteraard laten zien dat de Van der Lips (boomkwekers) in feite dé roei- familie van het Rietveld zijn. Immers, bij de dames won zijn zus Corry de afgelopen jaren ti tel op titel. En Gijs van der Lips echtgf der Lip-Hi met een K< bij de eerste de Frankrijk mes-veld tot vedette: een vorig jaar t beeld. Jongens tot er en meisjes jaar gaan vó strijden elk het roeispits afbij ten. Een speciale rol is bij elk Rietvelds roeifeest wegge legd voor P. A. Th. v.d. Werf, zelf geboren en geto- ter/wefhouder voelt zich dan als ,Piet" Rietvelder i<n hart en nieren. Hij is de man, die het publiek met een waterval van Iwoorden („wat kan die man pra ten", aldus burgemeester J. ten Heuvelhof vorig jaar) amuseert via de mi cro. „Het publiek mag zich niet vervelen", vindt v.d. Werf. „Bovendien is het mijn bedoeling, om de deelnemers 'tot steeds meer aotoie te bewegen. Je kunt stellen dat ik de roeiers de

Leidse Courant | 1973 | | pagina 7