OUD-KATWIJKER NU EMERITUS IN NOORDWIJKERHOUT Ons Thuis en Eljo gaan op in Johannes Stichting Alphen voert zelfde gemeente vlag en -wapen Pastoor P. J. Aarts 60 jaar priester Aitior I in finale Wat u OOK moet weten ge Volgende week begint bouw huttendorp BOSKOOP Het Creatief Centrum gaat wederom een kindervakantiewerkweek or ganiseren. Evenals vorig jaar zijn er plannen om een huttendorp te bouwen. Een en ander zal gebeuren in sa menwerking met „De Werk- schuit" t eGouda. Het bestuur van de Stichting Creatief Centrum vraagt me dewerking van de Boskoopse bedrijven door het verstrek ken van hout en dergelijke. Het huttendorp zal in Snijder- wijk op een nog onbebouwd terreintje verrijzen. Er zul len acht leiders respectieve lijk leidsters aanwezig zijn. Vier van do „Werkschuit en vier van het Creatief Cen- ook mee willen helpen zijn- van harte welkom. Het be stuur overlegt nog of het hut tendorp na de vakantiewerk- week zal kunnen blijven staan. Het zou enerzijds wel prettig zijn, omdat de kinde ren zich zolang de zomer duurt daar uitstekend kun nen vermaken. De vakantie werkweek is gepland van maandag zes tot zaterdag elf augustus. Simultaan Donner in Koudekerk Evenals vorig jaar, zal ook nu weer J. H. Donner. etn schaaksimultaan-voorstel- ling geven in Koudekerk. En wel op maandagavond 7 au gustus in de kantine van Spanbeton. Opnieuw heeft de direktie van Spanbeton toegezegd, als sponsor van dit grootse eve nement te willen optreden. Dit toernooi, dat vorig jaar een overweldigend succes werd (63 deelnemers en meer dan 100 toeschouwers), wordt georganiseerd door het bestuur van de schaakver. „Koudekerk". Naast Donner zal nog een sl- multaangever worden uitge nodigd. Wellicht wordt dit Charles Kuypers, ex jeugdkampioen van de Leidse Schaakbond en oud lid van schaakver. Koudekerk nu spelend in het eerste team van het Leidsch Schaakgenootschap. Jachtbouwer De Vries Lentsch overleden AMSTERDAM De jachtont- werper en -bouwer G. de Vries Lentsch, die in Oegst- geest woonde en maandag op 69-jarige leeftijd is overle den, is donderdag te Amster dam in alle stilte begraven. Hit verwierf ir. binnen- en bui- tenlaru grote bekendheid met de bouw van jachten en bedriifsvaartuigen op de werven te Nieuwendam, Am sterdam, Alphen aan Rijn en Vianen. De heer De Vries Lentsch bouwde o.a. het koninklijke jacht Piet-Hein en de boot De Groene Draeck voor prin ses Beatrix. In de door hem ontworpen Regeboogklasse wordt nog steeds wedstrijd gezeiid. De heer De Vrles/Lentsch was ridder in de orde van Oranje Nassau rn erelid van de HISWA. Visfacili- teiten voor de jeugd HAZERSWOUDE Kinderen tot 12 jaar mogen gratis - en zonder enige ergunning vissen in de wateren van wijk Rhynenburch. Het ge meentebestuur en het be stuur van de vicblub „Beet", die de genoemde wateren van de gemeente heeft ge huurd, hebben overigens wel enkele bepalingen vastge steld voor de vismlnnende jeugd onder de 12 toegestaan te vissen. Vór 09 uur en na 18 uur mogen ze alleen vis sen als ze vergezeld worden van iemand die van „Beet" een vergunning heeft. Kinde ren van 13 en 14 jaar hebben een streepje voor: zij mogen altijd, gratis en zonder ver gunning aan het vissen gaan. Persontn van 15 jaar en ou der zijn eraan gehouden, dat ze een vergunning van de visclub en een visakte heb ben. ,Als blijkt, dat de jeugd de weelde van het gratis vis sen niet kan dragen, wordt dezt regeling ingetrokken'* aldus de besturen van ge meente en van ,Beet". KATWIJK A.D. RIJN - Een oude Katwijker is 60 jaar priester. Het is pastoor P. J. Aarts, die op 15 augustus 1913 priester werd gewijd. Hij was de enige zoon uit het huwelijk van het echtpaar P. J. Aarts Van Leeuwen. Hij heeft nog een reeks van zusters, van wie de oudste binnenkort 91 jaar wordt. Vader P. J. Aarts was destijds muziekleraar aan het college „Sint Willi- brord" van de paters Jezuïeten te Katwijk. Pastoor Aarts, die thans 83 jaar is en een uitstekende gezondheid geniet (hij wandelt en fietst veel en noemt zich de gelukkigste priester van het hele bisdom) werd na zijn wijding benoemd tot kapelaan te Beem- ster. Daarna was hij als kapelaan werk zaam in Alphen a.d. Rijn, te Amsterdam (Maria Magdalena), te Den Haag (Gerar- dus Majella) en te Amsterdam (Vredes- kerk). Op 27 maart 1933 werd hij benoemd tot pastoor te Oude Wetering en in 1936 tot pastoor van de H.Nicolaaskerk te Amster dam. Na een aantal jaren aldaar met groot succes werkzaam te zijn geweest, vroeg pastoor Aarts 14 jaar geleden aan de bisschop van Rotterdam emeritaat aan en vestigde zich daarna als rustend pastoor in De Witte Raaf te Noordwijkerhout. Daar vierde hij ook zijn gouden feest op 8 september 1963. In De Witte Raaf is een der kamers inge richt om de H.Mis op te dragen. Op 15 aug. a.s. komt de jubilaris temidden van de oude bekende Katwijkers een stille H.Mis opdragen in Katwijk. Na de Mis is er in het Parochiehuis gelegenheid, hem geluk te wensen en een kop koffie te drin ken. ONTDEKKING VAN WATERINGEN ALPHEN AAN DEN RIJN/WA TERINGEN De gemeenten Alphen aan de rijn en Waterin gen hebben, zonder dit te weten, gedurende vele jaren precies dezelfde gemeentelijke vlag ge voerd. Het enig verschil is, dat eerstegenoemde gemeente sinds 29 november 1957 officieël de vlag gebruikte en Wateringen sinds 5 juli 1954 traditioneel dit deed. Nu dit is ontdekt en de gemeenten bij het komend regeringsjubi leum van de Koninging, straks dezelfde vlag zouden ontplooien, acht het college van b en w. Wateringen de tijd gekomen, in die situatie verandering te bren gen. puntige ster. Bij onderzoek is gebleken, dat de vlag is afgeleid van het gemeentewapen, welke op 24 juli 1816 door de Hoeg op 24 juli 1816 door de Hoge Raad van Adel is bevestigd zijnde „in zilver een achtpunti- ge ster van sabel". Dit blijkt evenwel op een vergissing te berusten en had moeten zijn: „in sabel een achtpuntige ster van zilver". Thans, ruim ander halve eeuw later, acht het colle ge van B. en W. van Waterin gen er verstandig aan te doen geen verbetering te bevorderen van deze fout uit 1816, omdat het huidige gemeentewapen vo'- komen is ingeburgerd. Om an derzijds aan het bezwaar te ont komen. dat dezelfde officiële vlag als Alphen aan de Rijn ge voerd wordt, wordt aan de ge meenteraad voorgesteld, na ad vies te hebben ingewonnen van de Hoge Raad van Adel, de vlag der gemeente Wateringn alsvolgt vast te stellen: wit met en zwarte achtpuntige ster ter hooge van 3/5 van de hoogte van de v'ag, met de ster aan de „broekzijde", dat is die aan de vlaggemast op 1/3 lengte van de vlag, terwijl hoogte en lengte van de vlag zich verhouden als 2:3. „Op deze wijze menen wij het verwmijden van dezelfde vlag als Alphen aan de Rijn en het handhaven van het vanouds bekende en ingeburgerde sym bool witte achtergrond met zwarte achtpuntige ster gekom- bineerd te hebben", aldus het college van B. en w. SASSENHE1M Veel Sassenheimse kleuters hebben zich gister morgen weer opperbest vermaakt in het knusse Velthuysaan de Parklaan waar zij een paar uur lang hun gang konden gaan met klei, verf, papier en lijm. Aan de gezichten op de foto kunt De spuitbalwedstrijden, die morgen om 2 l vinden niet plaats op het schoolsportveld gebeurd, aan de Ccsthaven. Er hebben zich 12 groepen opgege ven en er zijn weer enkele prijzen te verdienen. De leeftijden zijn vanaf 12 jaar. Brom- en motorcross gaan niet door. Het stichtingsbestuur meest van dit jaarlijkse evenement helaas af zien. Terreinmoeilijkheden zijn de oorzaak. HAZERSWOUDE De Van Kuykstichting, die „Eljo" in Zwammer- dam en „Ons Thuis" te Hazerswoude-Rijndijk (gezinsvervangende tehuizen voor geestelijk gehandicapten) beheert, zal opgaan in de Vereniging Johannes Stichting te Alphen aan den Rijn. De samenwerking zal ingaan op 1 oktober aanstaande. Komende maand worden de ouders van de 50 kinderen, die in „Eljo" en „Ons Thuis" zijn ondergebracht, in de gelegenheid gesteld, om kennis te maken met de directie en personeel van de Johannes Stichting. Het personeel van de twee tehuizen in Zwammerdam en Hazerswcurle- Rijndijk (samen dertig) zal in dienst treden bij de ereniging Jo- hannes St'chting. De belangrijkste reden, dat de Van Kuykstichting de samenwerking met de Johannes Stichting „zoekt" is gelegen in het feit, dat men het optimale voor de kinderen wil bereiken. In een goed geoutilleer- j de inrichting als die van de Johannes Stichting, die in Zwammer- dam een instituut van 600 bedden aan het bouwen is, wordt dat op timale gezien, beter gezegd: het waarborgt een betere verzorging j voor het kind. Lisse De Horecaf Inkoop Centrale (HIC) aan de Hee- reweg in Lisse zoekt een an der onderkomen. Het nog jonge bedrijf is in de luttele jaren van haar bestaan da nig uit het jasje gegroeid en kdn dan ook op deze plaats moeilijk meer uit de voeten. Wanneer de HIC elders haar intrek gaat nemen kon een woordvoerder van het bedrijf ons niet zeggen. ..Misschien over een paar maanden maar het kan cok een paar jaar gaan duren". TER AAR/WASSENAAR De wedstrijd tussen het team van R.K-C. uit Waalwijk en het team bestaande uit de kleinste jongens van ieder andere ver eniging is geëindigd in een ge lijkspel 2—2. De uitslag van de volleybalwedstijd tussen de lei ders en de kampstaf leverde een 30 overwinning op. Het Altior-kamp kreeg woensdag avond tijdens het sporten be zoek van de voorzitter van Al- tior, de heer J. Koolman ia ge- zelschr.p van pastoor Vr.n Ros- sum en de heer J. van der Pijl. Met veel animo en enthousias me hebben de jongens de laat ste wedstrijden gespeeld. nale slagbal en lijnbal. Aitior II behaalde bij slagbal de tweede plaats en bij lijnbal en handbal een derde plaats, t klokke :.vel, dat in het begin van deze week werd gespeeld door ca. 200 jongens leverde voor Rik van der Kroon en Ton Groen in 't Woud een gedeelde zevende plaats op. Na 't avond eten werd er nog een leiders wedstrijd gehouden, die voor Ai tior gespeeld werd door de lei ders Jan Pieterse, Bep Bouw meester en Peter Bader. Rond 9.00 uur gisteravond werden de jongens met bussen ergens in de bossen rond Wassenaar neergezet en met behulp aan in formaties en bepaa'de aanwijzi- glngen moesten ze het kamp zo vlug mogelijk weten te berei ken. Dc aalmoezenier van Alticr pater Coks bracht tjdens deze dropping een beczek n?.n het kamp. Het ligt in de bedoeling, dat de jongens morgen rond half 12 per fiets thuis komen bij het Altior-veld te Langeraar. VOORSCHOTEN De woon ruimtecommissie houdt i maandag geen spreekuur. NIEUW VENNEP Tennis vereniging „Nieuw Vennep" organiseert van 5 tot 13 au gustus een open B, C en D- toernooi. De inschrijving hiervan sluit op 21 juli. Di verse B-spelers zijn i nmid dels al benaderd door vereniging. HAZERSWOUDE Na de vo. rige maand in Hazerswoude- dorp gehouden actie, zijn on geveer 500 personen dona teur van het Tamboer- en Trompetterkorps „Hazers woude". Dit betekent, dat zo'n beetje een kwart van de bevolking van het dorp het ruim een jaar bestaande korps financiële steun ver leent. Overigens is het korps nog op zoek naar nieuwe le den: iedereen boven de 9 jaar kan zich aanmelden. De repetities zijn elke vrijdag avond in de gymzaal van de Joh. Postschool, Dorpsstraat. TER AAR Wedvlucht „De Luchtsport" met jonge dui ven vanaf St. Kathelijne Wa ver. Afstand 126 km. Duiven gelost om 12.00 uur. Aan. komst eerste duif om 14.30.39 uur. Uitslag: 1-5-6-7-16 B, Wassenburg, 2. B. Kroon, 10, G. Wildenburg, 4. Hoogervorst, 8.9-17 D. Mank, 11-13-14-18, J. van Hameren, 12-19 H, van Hattem, 15. J, v. d. Meer, 20. B. gert. ROELOFARENDSVEEN. Mor gen zaterdag 14 juli wordt i: Jeugdsociëteit „Our House" wederom een filmvoorstel ling gegeven van de bekende en succesvolle Amerikaanse popfilm „Easy Rider". Aan gezien deze film al enkele ja ren uit de roulatie is, is dit misschien voor velen de laat ste kans om deze gewi film met sterren als Peter Fonda en Dennis Hopper nog eens te aanschouwen. LISSE Wedvlucht PV de Luchtklievers, vanaf Ruffec. Afstand 763 km, in concours 99 oude duiven. Uitslag: Chr. de Bruin 1, J. H. v. d. Hulst 2 17, Doeswijk en zoon 3, L. v. d. Hoorn 4, H. Duiven voorden 5, W. v. d. Lans 6, M. de Vreugd 7 15 16, J. Kruse 8, A. C. de Borst 9 14 19, J. Duivenvoorden 10 12, A. Arendsman 11 20, Joop van Diest 13 en Aad van Diest 18. LISSE Woensdag 18 juli (3e woensdag van de maand) wordt grof vuil opgehaald 's morgens in de dinsdagwijk en vrijdagwijk en de flats Meer en Duin; 's middags in de donderdagwijk van de Reinigingsdienst. LISSE De Coöp. Verbruiks- vereniging Onderling Belang houdt maandag 16 juli de 54e alg. jaarvergadering in ge bouw Trefpunt, Schoolstraat, aanvang 8 uur 's avonds. Verder is er een verloting zonder nieten. LISSE In het kader van de zomeractiviteiten van Vakan tievreugd voor de Jeugd wordt dinsdag 17 juli een aantrekkelijke filmmiddag gehouden in de oude openba re school aan de Heerweg. Er zijn twee voorstellingen, om 2 uur en om 4 t HAZERSWOUDE De Ha- zerswoudse Tennis Club staat zondag 12 augustus voor een in eigen „home" te spelen ontmoeting tegen ten nisvereniging DUNO uit Heelsum. Beide clubs zullen elkaar met de sterkste (ook jeugd-)teams gaan bestrijden in het tennispark aan de Ten Katestraat in wijk Rhynen burch. HAZERSWOUDE In dt week van 18 t/m 26 aug, worden de clubkampioen schappen van de Hazersw. Tennis Club gehouden. Bij slecht weer wordt het toer nooi verlengd tot en met 1 september. Senioren en door de wedstrijdcommissie geïn viteerde junioren kunnen in schrijven voor de groepen: dames enkelspel, heren en kelspel, dames dubbel en he ren dubbel en voor het ge mengd dubbelspel. Bij de en kelspelen wordt een herkan sing ingelast, zodat iedereen minstens twee partijen kan spelen. Corres pondent Lisse verhuisd LISSE - Onze correspondent de heer C. H. Steenwinkel is verhuisd. Hij is thans te be reiken op htt adres: Flat „Eikenhorst". Eikenlaan 204 tr Lisse, telefoon 02521 12770. Alle berichten en ver slagen kunnen aan dit adres worden gezonden of telefo- n'sch worden opgegeven, Men neme hier goede nota \an om stagnatie van nieuws tc voorkomen. pols achl Haa Neu H. Ni hien met Vc Nc da bo Einc L

Leidse Courant | 1973 | | pagina 4