PETER KOELEWIJN T Hannie heeft een hekel aan de Rekels Operetteprins Luis Mariano ook na zijn dood populair MET „ANGELINA" IN OP LOSSE GROEVEN TELEVISIE VANAVOND TELEVISIE MORGEN RADIO VANAVOND RADIO MORGEN TERUGBLIK LEIDSE COURANT VRIJDAG 13 JULI 1973 HOU HET SCHERM IN HET OOG Tenniswedstrijden Melkhuisje op tv HILVERSUM De AVRO-televisie zal vanaf maandag 16 juli verschillende reportages uitzenden over het verloop van de in ternationale tenniskampioenschappen van Nederland op de ba nen van het „Melkhuisje" in Hilversum. De AVRO zal van deze kampioenschappen samenvattende re portages uitzenden op maandag 16 juli van 19.30 tot 19.55 uur (Ned. II) en op donderdag 19 juli van 20.21 tot 21.40 uur, eveneens via Ned. II. Rechtstreekse reportages zullen worden uitgezonden op zaterdag 21 juli van 16.02 tot 17.30 uur via Ned. I en zondag 22 juli vanaf 12.30 uur, eveneens via Ned. I. Iet commentaar komt van Willem Duys. Uarlène Dietrich speelt naast James Stewart een rol i again. Wie Wat Waar gaat gewoon door (Van onze radio- en tv-corres- pondente) HILVERSUM Tot ieders ver bazing eindigden de drie kandi daten van de VARA-quiz Wie Wat Waar deze week met de nulsland op hun cijferbord. Ie dereen had alles verspeeld. Ook de honderd gulden, die de VARA hen als startgeld had gegeven. Ondanks de „vreemde" eind stand van deze week gaat de VARA gewoon met het spel door. Het niveau van de vragen blijft gehandhaafd. De VARA zegt erover: „We vin den het even gek. Zulke dingen kunren echter bij een quiz ge beuren. De vragen waren van hetzelfde kaliber als de vorige keer. De kandidaten waren gese lecteerd. De vrouwelijke kandi daat bijvoorbeeld wist achteraf alle literatuurvragen en had ook p.een moeite met de vragen over de Tweeae wereldoorlog. De drie „ongelukkigen" hebben na een glaasje rosé er hartelijk om geiachen". In het woelige wereldje van de vaderlandse popmuziek moet je erg hard zwemmen wil je het hoofd boven wa ter houden. Peter Koele- wijn, de rocker van het eer ste uur, lukte dit wonder wel. Met zijn nieuwste compositie Angelina Is hij vanavond te zien in het TROS-programma Op losse groeven. Jaren geleden, toen Peter nog een magere tiener was met opvallend veel maar korter geknipte lokken dan tegenwoordig, zette hij met Kom van dat dak af de Nederlandse ver sie van een Amerikaanse hit het vaderlandse kuiven- dom op stelten. In die tijd toen de Selvera's en John de Mol nog gouden dagen beleefden was een klapper als Kom van dat dak af iets geheel nieuws. Het succesvolle groepje dat zich Peter en zijn Rockets noemde, werd zelfs de eer toebedeeld het nummer voor het toen nog jonge medium televisie te komen zin gen. Nu, meer dan tien Jaar la ter, is een groepje van eigen bo dem geen bijzonderheid meer. Toch staan velen weer verbaasd over de hitgevoeligheid van „Angelina". Een waar gebeurde geschiedenis van een meisje dat het tijdens haar vakantie in het Spaanse Benidorm erg bont maakt. Deze week kwam Angeli na op de 23ste plaats van de hit parade binnen. In vrijwel iedere discotheek in het zuiden en oos ten van het land wordt Angelina avond aan avond gedraald. K NEDERLAND I De Zangeres zonder Naam, vaste gast in „Op losse groeven" Peter, ouder dan de meeste van zijn collega-bandleiders, lacht hartelijk om zijn succes. Na tuurlijk Is Angelina een gek nummer. Angelina wordt de „sexmachine" van deze zomer, let maar op. Zoiets is nog nooit vertoond. Kijk, het is een grapje, een goed geslaagde. Angelina heb ik zo ongeveer tussen de soep en het toetje geschreven. De opnamen, die twee uur in be slag namen, liepen uit op 'n gran dioos feest waar nog jaren over gesproken zal worden. Het ls m'n hobby. Een vrijetijdsbeste ding die ik iedereen kan aanra den. al moet ik met dergelijke uitspraken natuurlijk oppassen voor de concurrentie. In mijn baan als producer bil Philips werk ik met mensen die muziek maken. Is het dan gek dat Ik het zelf ook eens wil doen? opgevoerd en het sfeertje, daar draait het om. Peter streeft naar een ongeordende bende tij dens ziin ootreden. Dat lukte tij dens de opname voor het pro gramma Op losse groeven uit- Er bestaat een bijzonder grote kans dat het binnen kort tot een breuk komt tus sen Hannie en de Rekels, be kend van ondermeer de hit Mario". De sfeer binnen de populaire groep van het N?<- derlandse lied is erg gespan- nen. Het jonge zangeresje Breuk Hannie Bakkum (17) die het vooral moet ontgelden, ver telt dat de jongens van de Rekels „dwars" zijn. Ze zegt dat ze best kan begrijpen waarom Corrie Konings met de Rekels heeft gebroken. nog schor is. Als een van de oorzaken van het nu wel zeer ernstige conflict noemt Hannie het onverantwoord harde riiden van de jongens. „Zij willen niet luisteren als ik er iets van zeg. Ik zit toch ook in de wagen als we naar huis gaan?". stekend. Als decor had regisseur Matthieu Rogmans een schitte rende, groen en zilver glimmen de motor laten aanrukken. Corry en de liefde Omdat het liedje nu eenmaal vertelt van een blonde „sexma chine" dacht men dat het leuk was om een hoogblonde dame op de motor, te zetten. Corrie Konings, voorheen van Corrie en de Rekels, net in de studio, werd uitgekozen ais „sexmachi ne". Uiteindelijk na twee proef- opnamen zag men er van af. Corrie voldeed niet als „sexma- schine". Iemand die in haar nieuwste liedje vraagt „Je weet toch wel wat liefde is" kan je moeilijk tot sexmachine bom barderen. Corrie vond het zeif ook. Vooral gezien haar huwe- Een ander probleem bij de act van Peter en zijn Rockets ont stond door het ontbreken van een saxofonist. De scheurende saxtonen op de plaat zijn door een studio-musicus op bestelling geleverd. Manager Jopie, die geen trompet van een saxofoon kan onderscheiden, werd ver zocht voor deze gelegenheid als volleerd saxofonist op te treden. Het ging bijna goed. Voor de ware saxofoonkenners zal het een gek gezicht zijn dat hij tij dens het spelen het mondstuk omgekeerd in zijn mond hield. Over zijn nieuwe LP zegt Peter: „Het nummer Is dat alles springt eruit. Een heel gevoelig wijsje. De LP gaat Jol - Hul'he ten. Dat is de naam van een parkeerplaats tussen Amersfoort en Apeldoorn. Ik vond het zo'n leuke naam, dat ik de LP er naar heb genoemd. Ik ben be nieuwd of de plaat zal aanslaan bij het grote publiek. Het is de bedoeling dat Jol-Hul in oktober op de markt komt. ROELFIEN SANT Met een betraand gezicht komt zij binnen. Het is duidelijk te merken dat er weer een conflict is geweest. Hannie is gespannen. Het zingen kost haar duidelijk moeite, omdat haar stem ook overtuigd, dat het binnenkort tot een breuk komt. „Ik werk mijn contracten af. maar niet met deze Jongens", zegt ze vastbesloten. Hannie Bakkum was, voordat ze met het zingen begon, verkoop ster in een zaak te Alkmaar. Ze is verhuisd naar Etten-Leur in verband met de repetities. „Ik was net 16 toen ze me opbelden of ik bij de groep wilde komen". Is ze niet te jong? „Ik ben 17. je moet terugbogen, maar dat kan ik niet". Ze vertelt dat haar aantstaande verloofde, de jonge trompettist Marty, al sinds zijn 14de jaar in de showwereld zit en door zijn langere ervaring te gen dit soort situaties beter be stand is. Hannie zegt, dat ze de Rekels altijd de handen boven het hoofd heeft gehouden er. dat dit de re den is, dat de buitenwereld nog niets heeft vernomen van de si tuatie, zoals die op het ogenblik NOS 18.25 Tour de France 18.45 Kiri de clown 18.55 Journaal TROS 19.05 Zorro 19.25 Op safari in Argentinië 20.00 Journaal 20.21 Op losse groeven, top 5 21.20 Desfry rides again, speel film met James Stewart 22.55 Journaal NEDERLAND II KRO 19.05 Mik 20.00 Journaal 20.21 Luis Mariano, prins van de operette 21.15 China vandaag: deel 1, Op eigen kracht 21.35 Zondige komedies: kort verhaal 15.10-1610 (K) Tour de France. 18.55 (K) Fabeltjeskrant. 19.00 Knthollek- godsdlenstlue uitzending. 19.30 (K) Overzicht programma',.s van de vol gende week, 19.35 Zoeklicht. 19.41 Mededelingen en weerbericht. 19.4: t verslag Tour de Fran NEDERLAND 1 16.00 Journaal 16.02 Zomerkijkkast 17.35 Sport troef 18.45 Kiri de clown 18.55 Journaal NCRV 19.05 Thursdays child, feuilleton 19.35 Sport 20.00 Journaal 20.21 Met liedjes de lucht In, show 21.30 De man die zichzelf ach terna zat, spionageverhaal 22.20 Ander nieuws 22.45 Journaal 22.50 Watergate, samenvatting 19.45 (K) Journaal, act. en wei richt. 20.15 Aktlen und Lorbeer, blij spel. Aansluitend: (K) Journaal 22.00 (K) Sport 23.15 (K) Journaal en weerbericht 23.20 The snake Pit. Amerikaanse speellilm uit 1048. 0.59 (K) Kort journaal. NEDERLAND II NOS 18.45 Kiri de clown 18.55 Journaal VARA 19.05 Coronation street 20.00 Journaal 20.21 McCloud, detecfiveserie 21.30 Achter het nieuws 22.20 Twee malle meiden uit Liverpool, tv-serie 22.50 Journaal kamermu Nieuws. 16.03 (S) NOS-Ja Inzet een programma o teurlstische muziekbeoefening. 17.15 Peter Koelewijn, die bekend werd door zijn hit „Kom van het dak af", treedt vanavond op in de show van Chief Montague. Breekt Hannie met de Rekels? Tour de France Vandaag: Op de radio van* 23.02—23.10 uur via Hilv. 3 een nabeschouwing van de twaalfde etappe van Thuirs naar Pyré- nees 2000. Gastreporter is Paul Meier. Op de tv om 18.25 uur op Ned. I een samenvatting van de tijd rit en de etappe. Om 22.30 uur volgt op Ned. II een filmversiag. Morgen: Rustdag in Pyrénees 2000. Tussen 16.00 en 18.00 wordt op de radio via Hilv. 3 een na beschouwing gegeven van de eerste twee weken van de Tour de France. Gastverslaggever is Willy Alberti. Sensitivity-training is een van die moderne methodes die de mens van deze tijd wil leren j met deze tijd to leven. De me thode is omstreden, maar ver dient serieuze aandacht. Filmer Samuel Meyering gaf in zijn werkstuk „Latsi in training" die serieuze aandacht bepaald niet. Waarom de VPRO de film giste ren programmeerde? Bepaald rviz om aandacht voor de metho de te vragen. Het ging om een „vingeroefening" van een filmer die zijn vak nog onvolkomen be heerst, niet om een documentai re over een psychologische me thode, noch om een speelfilm met dramatische kwaliteiten. Kijkers die een doecumentaire vermoedden kregen de oneerlij ke indruk dat sensitivity-training ten halve geeszlijk-gestoorden tot geheel geestelijk-gestoorden maakt. Bovendien dat zo'n cur sus voornamelijk bestaat uit vloeken, schuttingwoorden en i sexueie abberatles. Kijkers die een speelfilm ver wachten werden eveneens bitter teleurgesteld. Er werd even slecht geacteerd als gefilmd. De VPRO zal wel gekozen hebben op grond van het verlangen an- I ti-t.v.-programma's te presente- I ren. In het kader van dit verlangen past eigenlijk ook het spelletje „Hoe heet de burgemeester van Wezel". Je kan daar als kijker niets positiefs tegenover stellen. Je kunt niet meeraden, jezelf niet beter (of minder) waarde ren ais de deelnemers. Alleen maar luisteren naar een domme afloop. Opvallend overigens vonden we dat de deelnemers bij voorkeur L naar instanties als VVV belden. We zouden zeggen: bel hét plaatselijke dagblad; daar zit gegarandeerd de man die het weet of die verder kan helpen. VPRO's Berichten uit de samen leving behelsde een schertsma- tig commentaar over nieuws dat het NOS-journaal al uit de doe ken deed. Echt nleuwscommen- taar is er niet op de dag dat VPRO en EO de zendtijd verde len. Omdat er nationaal en in ternationaal echt veel nieuws is dat om commentaar vraagt is het van belang om een vraagte ken te zetten bij het feit dat de twee „buienbeentjes" van ons omroepbestel op één avond het 5 scherm blokkeren en daardoor een normale programmering on mogelijk maken. Drie jaar terug overleed in Pa rijs, nog geen vijftig jaar oud. de tenor Luis Mariano na een ongelooflijke carrière. In vijfen twintig jaar tijd had hij een naam opgebouwd als opera-, operette- en musicalzanger. Luis Mariano was vooral in de zuide lijke landen enorm populair. Tij dens de vijf dagen voor zijn dood, toen hij in het ziekenhuis lag, meldde de radio van uur tot uur de toestand van de patient. Op Frankrijks nationale feest dag, de veertiende juli, stierf hij. Onder grote belangselling is hij begraven. Luis Mariano debuteerde als operazanger in Don Pasquale. Zijn eerste officiële optreden ais operatenor had plaats in Parijs, vlak voor het einde van de twee de wereldoorlog. Na de bevrij ding zong hij aanvankelijk in music halls, tot hij in contact kwam imet de componist Francis Lopez, die speciaal voor hem zijn eerste operette „La Belle de Cadix" schreef. Er volgden an dere operettes, bijna allemaal door Lopez gecomponeerd, zoals Le chanteur de Mexico, Anda- lousie, Le prince de Madrid en als laatste La Caravelle d'or. In het KRO-programma zingt hij een aantal operettefragmenten en Spaanse liederen en een tweetal aria's. De componist Francis Lopez en enkele colle ga's van Luis Mariano onder wie Anny Cordy, vertellen over zijn persoon en loopbaan. Ned. II, 20.21 uur. Luis Mariano, vermaard operettezanger, wordt vanavond door vrien den en collega's herdacht. again, was meteen de beste De pfl/na VCinddOCl film dateert uit 1939. James V.nifIU vu/iuuuy In de eerste van een zestal do- Op safari in Argentinië Reporter Jeffrey Boswall reist met een filmteam naar de wa tervallen van Ieuazu. Ned. I, 19.25 uur. Des try rides again De eerste western, die James Stewart maakte. Destry rides film dateert alias Tom Destry wordt naar het stadje Bottle Neck geroepen om daar een notoire valsspeler op de vingers te tik ken. Marlène Dietrich is ook van de partij. Ned. I. 21.20 uur. cumentaires over het China van vandaag wordt de camera ge richt op de industriële ontwikke ling van China sinds Mao zo'n tw.ntig jaar terug aan het be wind kwam. Ned. II, 21.15 uur. Zondige De eerste aflevering van de komedies „nieuwe" Mik komt uit het Con grescentrum in Utrecht. Te gast zijn Chiem Gauer Schuhplatte uit Beieren, Rita Corita en Ron nie Tober. Ned. II, 19.05 uur. Hoofdfiguur in „Een man, een boot, een meisje" is de verstok te vrijgezel Mooney. Op zijn vrijheid wordt een aanslag be raamd. Ned. II, 21.35 uur.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 2