VAN ENGELEN SCHAKELT BOS UIT OP HET GLADDE GRAVEL Bewoners van Rossini en Richard Wagnerflats voelen zich geïsoleerd Schouten is gegadigde voor pand Onderwater Activiteiten voor jeugd Leiderdorp streeknieuws Brieven aan N.Z.H. haalden niets uit Vakantiefeest Nieuwkoop is in volle gang Lisser B. komt versterkt uit tegen Brugge MARKTEN PAGINA 4 DONDERDAG 12 JULI 1973 LEIDSE COURANT OUDE WETERING Ondanks de regen die vooral in de och- tend uit de hemel kwam vallen is het wedstrijdschema van het tennlstournooi op de banen van TV Alkemade niet noemens waardig verstoord. De wind en vooral het sponswerk, verricht door de wedstrijdleiding met en kele helpers, zorgden ervoor dat er vanaf vier uur op de drie ba- nen in Oude Wetering getennist kon worden, 's Avonds, toen de balans opgemaakt werd van deze derde tournooidag, bleken er toch nog twintig partijen ge- - speeld te zijn. Gevolgen bleek de regen helaas wel te hebben: door het gladde gravel kwamen de spelers vaak moeilijk uit de voeten terwijl de ballen, door de hoge vochtigheidsgraad, erg zwaar werden zodat er dikwijls een wat traag spel ontstond. Weinig hinder van de gladde baan bleek G. van Engelen, inclusief baard, te hebben die voor de verrassing van de dag zorgde door Han Bos, die als tweede in het herenenkel-C geklassificeerd stond, uit te schakelen. Han die goed liep op de scherpe ballen van v. Engelen keek snel tegen een achterstand aan en moest zich geheel gewonnen geven toen G. v. Engelen met goed po sitie-spel hem alle hoeken van de baan liet zien 6—3; 6—2. De zelfde uitslag was het reultaat van de enkele maken door de regen onderbroken partij tussen J. Kaan en P. Stehman in het voordeel van J. Kaan. P. Kin kel. derde geplaatst bij de he ren in C, wist met zijn uitge kiende tennis zijn opponent J. v. Vliet dikwijls te passeren waar- met 6—4 6—2 tevreden van de P. Kinkel de eerdergenoemde door de man uit Nieuw Venep baan kon stappen. Wellicht zal G. v. Engelen in de halve eind strijd ontmoeten, wat een boeiend schaakspel te zien zal kunnen geven. Opvallend was de winst die de attente Arbman, hij wordt niet tot de C-spelers gerekend, wist te behalen op Weiland 7—5 6—0. Bij de dames in C toonde de als eerste geplaatste Liselotte v.d. Bijl haar gedegen spel vanaf de baseline. Haar tegenstandster, mevr. v. Neutegem, kreeg in de tweede set nog wel kans op 44 maar moest uiteindelijk met 6 3 63 de eer aan de jeugdige Liselotte laten. J. Kaan en G. v. Engelen beiden zo succesvol in het enkelspel moesten samen toch hun meerdere met 64 6— 4 erkennen in de combinatie H. Knol/P. Schrassebert, die niet voor niets de hoogste notering hebben. De oudere garde, Tib- boel en Grimbergen, steunde te gen de zeer jonge broertjes v.d. Loo weer op hun routine; met I 6—0 6—3 moest de jongere ge neratie het onderspit delven. In het herenenkel-D kon Blomsma als triomfator na zijn partij van 6—0 6—0 tegen D. Boers het clubhuis betreden. Lang heeft hij niet van deze dag kunnen genieten. De clubkampioen van TV Alkemade. Henk v.d. Berg, speelde Blomsma volkomen weg 6—0 6—2. Henk zette zijn rush op weg naar de titel, ook Era dus lijkt hem hier niet van af te kunnen houden, voort. Ook de 12-jarige Johan Vis kon tegen het geweld van het stalen racket van Henk niet op en ver dween met 6—0 6—1 richting Al phen. In het damesdubbel haal de de altijd goed gemutste Anne v. d. Zwet met haar partner Mary Renée onverwacht de buit binnen tegen het sterke dubbel A. v. Deursen en J. Stehman. VOORSCHOTEN De bewoners commissie van de verzorgings flats „Rossini" en „Richard Wagner" voelen zich geïsoleerd door de slechte busverbinding. De woordvoerder van de bewo ners, de heer P. van Daalen. van de Flat 107, is al enlgo maanden druk met het schrij ven van brieven aan diverse instanties. Begin april gingen drie brieven weg: een naar bur gemeester en wethouders van Voorschoten, een naar de NZHVM en een naar het ver huurkantoor Umaco. In al die brieven staat hetzelfde verzoek: een goede busverbinding, waar door de bewoners vanuit de mooie uithoek van Voorschoten het dorp en eventueel het verde re land kunnen bezoeken. Deze drie brieven hebben niets uitgehaald. B. en W. van Voor schoten deelden door middel van wethouder P. S. Pels mede, dat er geen sprake kan zijn van een betere busverbinding, om dat de bestrating in de omgeving van de verzorgingsflats niet ge schikt zou zijn voor autobusver- voer. De NZHVM ziet voorlopig geen aanleiding en ook geen reële mogelijkheid om de auto bus dichter bij de flats achterin de wijk „Adegeest" te brengen. De enige buslijn, die daarvoor in aanmerking zou komen is lijn 45 (Leiden-Voorschoten-Wasse- naarse Slag c.q. Duinrell). Deze autobus maakt echter al veel slingers en de omweg naar de verzorgingsflats zou bijzonder groot zijn in een wijk, waar het vervoersaanbod zeer gering is. De twee bejaardentehuizen te weten Adegeest en Pro Senectu- te in Boschgeest hebben beide een bushalte voor de deur ge kregen, maar hiervoor behoefde geen grote omweg te worden ge maakt. De brief aan de Umaco, het ver huurkantoor van de flats, dat de busverbinding aan de bewoners beloofde, heeft begrijpelijk ook geen resultaat opgeleverd. Dit verhuurkantoor adverteert in de dagbladen nog steeds met de mededeling dat goede busver bindingen aanwezig zijn. De bewonerscommissie is van oordeel dat de schuld ligt bij de bouwers en al die personen, die aan de wieg gestaan hebben bij de realisatie van deze flats, die door een verkeerde voorlichting de bejaarden de indruk gegeven hebben, dat deze flats een uit komst betekenden voor ieder een. Dat laatste is allerminst waar. Alleen de bejaarden, die kunnen beschikken over eigen vervoer, zitten in een verzor gingsflat, die de toets van alle kritiek kan doorstaan. De sfeer is goed en de ligging is voor de Randstad vrijwel uniek mooi. Bejaarden, die aangewezen zijn op het openbaar vervoer, zijn nergens. Met uitzondering van een taxi ontbreekt elke moge lijkheid tot kontakt met de om geving. De dichtstbijzijnde au tobushalte is op de Mozartlaan en dat is altijd nog ongeveer duizend meter lopen. De bewonerscommissie heeft thans een brief geschreven aan de gemeenteraad van Voorscho ten, omdat de commissie van mening is dat de gemeente te zorgen heeft voor het welzijn van haar burgers, dus ook de bewoners van de meer dan hon- derd thans reeds bewoonde flats van „Rossini" en „Richard Wagner". Volgens de heer P. van Daalen hebben reeds enkele bewoners de flats weer verlaten, omdat zij totaal „buiten gesloten" ra ken indien zij slecht ter been zijn. Voor de gemeenteraad zal de brief niet onverwachts komen. Er zijn al raadsleden geweest die vragen gesteld hebben en als antwoord te horen kregen: „De gemeente is niet aanspra kelijk voor de foutieve voorlich ting van het verhuurkantoor, dat adverteert met de medede ling dat busverbinding aanwezig is". Wie het allemaal zakelijk bekijkt, die komt tot de conslu- sie dat het verhuurkantoor Umaco aan de bewoners meer beloofd heeft dan te realiseren is. Wie het puur menselijk be- bekijkt, die komt tot de conclu- perkte oplossing voor mogelijk houden. De autobus kan met een beetje moeite beslist dichter bij de flats komen indien de au tobus de gehele Mozartlaan, af- tijdt tot aan de Richard Wag- nerlaan, dan links af gaat rich ting Chopinlaan en via deze laan naar de Van Beethoven- laan. Zakelijk voordeel zal het de NZHVM nauwelijks opleve ren, bejaarden zijn allerminst reislustig, dat is te zien bij de beide andere bejaardentehuizen, maar per slot is het openbaar vervoer er om de mens te die nen. De opmerking van wethou der Pels dat de bestrating niet geschikt zou zijn in de omge ving van de flats, is voor be strijding vatbaar en zou niet in het geding zijn indien de NZHVM die route belangrijk achtte voor een groter vervoers aanbod. De Raadhuislaan is aanmerkelijk slechter en smal ler en door deze laan gaat zelfs de „grote" lijn 46 (Leiden-Den Haag). Met passen en meten is er mis schien iets te bereiken voor de bewoners van de verzorgings flats. JOOP PEETERS NIEUWKOOP Er is nog steeds volop aktie in het kader van de vakantie-feest-weken in Nieuwkoop. De organisatoren weten elke dag weer een interessant programma te brengen, waarbij de va kantievierende jeugd volop aan hun trekken komt. In en rond het gebouw „OVER DE BRUG" worden kreatieve in- strukties gegeven en wordt er door de jeugd gewerkt met klei, rotan, papier en wat dies meer zij. Maandagavond werd in ge bouw DE RANK een interessante natuurfilm vertoond van het Nieuwkoopse plassengebied. In een goed gevulde zaal toonde de Nieuwkoopse bevolking haar bewondering voor het eigen natuur gebied, gezien door de ogen van een zeer verdienstelijk filmer. Dinsdagavond was er bij gebouw „OVER DE BRUG" de tweede ronde van de talentenjacht. Ook deze keer kwamen „Bartje en zijn vader", zeer verdienstelijk gespeeld door de heren de Baat senior en junior aan het hoogste aantal punten. Samen met de zingende zusjes Verbeek en de zanger-gitarist Cock van der Ploeg uit Noorden zullen zij in de finale, welke op dinsdag 24 juli zal plaatsvinden, mogen strijden om de hoogste eer in deze leuke en ongedwongen jacht naar Nieuwkoops talent. Vanavond om 7 uur wordt in „DE RANK" de film „Disney Show" voor de jeugd vertoond, om half tien gevolgd door de film „BULLIT" voor de ouderen. Indien de weersomstandigheden zulks toelaten zal deze laatste film in de open lucht worden ge draaid. Van de crèche, waar de ouders hun kinderen van 3 tot 6 jaar da gelijks kunnen „inleveren" wordt een druk en dankbaar gebruik gemaakt. LISSE Het bestuur van de 4e klasser Lfsser Boys is er In ge slaagd om de Belgische voetbalkampioen, de F.C. Brugge, voor een wedstrijd in Llsse te contracteren. De Belgen verblijven in Hoogeveen in een trainingskamp en maken tijdens en tot slot van het kamp een toernee door Nederland, waarbij zij o.a. tegen NAC en Haarlem uitkomen. Zaterdag 28 juli a.s. te 17.00 uur spelen zij een wedstrijd op het Gera. Sportpark te Llsse tegen 4e klasser Lisser Boys, dat voor deze gelegenheid zijn selectiegroep zal versterken met een twee tal gastspelers van Teylingen en Sportclub Lisse (Frans van der Laan). FC Brugge is momenteel één der bekendste clubs van Belië, ook in Nederland. In de pauze zal „Toum et Blycken" met tamboers en majorettes een show geven. Uiteraard vereist een en ander voor Lisser Boys wel enige organisatie en komen de Belgen niet „voor niets" hun kunnen tonen!! Financieel is het ook een hele onderneming, daarom is het te hopen, dat vele voetballiefheb bers uit de Bollenstreek naar het Lisser Sportpark komen! Groenteveiling Leiden Pruimen 1.10-2.05: Rode bessen 2.60; Aardap pelen 3714; Andijvie 11. Doperwten 1.70—1.74: Snijbonen 2 20-2.80; Stambonen 1.10—1.80; Tuinbonen .3644Kroten 10—2S: Rode Kool 8—14; Spitskool 15—26: Postelein 44—63: Rabarber 4447: Spinazie 58—67: Prei 51—58: CapuoIJners 1.62-1.65: Camplgnons 1,25; Tomaten A 5.30—5 40- Tomaten B 4 40: To maten C 4 20—4.60; Tomaten CC 3.20—3.40: Waspeen 27—32; Meloe nen 1,40—2.13; Bloemkool A 6 stuks 41—45; Bloemkool B S stuks 25-26: Komkommers A3 5559. Komkom mers A2 52—53: Komkommers A 48; Komkommers B 4245; Kom kommers C 37—40; Komkommers D 25—27; Komkommers E IS; Sla 12 —26: Bleekselderij 26—19; Bospeen ST—46; Peterselie 12—15: Rudljs 17—23; Selderij 14—25; Uien 19; Pa prika 25-90. LEIDERDORP De vakantie-ontspanningsweken van de stichting Jeugdwerk Leiderdorp (S.J.L.) staan weer voor de deur. Van 16 t/m 20 en 23 t/m 27 juli a.s. staat een team van vrijwilligers klaar om de Leiderdorpse jeugd van 6, 7 en 8 jaar en de jeugd van 9. 10, 11 en 12 jaar aan een gevarieerd vakantie-programma te helpen. De gemeente Leiderdorp is (evenals vorig jaar) be reid gevonden de speelzalen in twee basisscholen te verhuren. De jongsten komen terecht in het clubhuis aan de Lindelaan 12a en in de basisschool „Springschans" aan de Wilddreef. De ande ren gaan naar de basisschool „Vogelweide" aan de Vronkenlaan. Om organisatorische redenen is het aantal kinderen per gebouw op 50 gesteld. Aanmeldingen tot vrijdag 13 juli a.s. aan de Lin delaan 12a tel. 49092. Natuurlijk kan men zich ook, mits er nog voldoende plaats is, elke morgen bij een van de gebouwen opge ven. De mogelijkheid om tussen de middag over te blijven is ook aanwezig. Het programma aan de Lindelaan 12a voor de leeftijdsgroep 6-7-8 jaar staat in het teken van 9 Europese landen. Zo is er: Neder- land-songféstival, kaasdragen, verkleedspel en volksdansen, Bel gië, patatwedstrijd, Spanje speurtocht, Spaanse dansen, film, Duitsland, stratego, estafette bier drinken, Griekenland, Olympi sche Spelen. Olympische Spelen, en andere evenementen. Vrijdag 27 juli is de gezamenlijke sportdag met de andere groe pen. Basisschool „Springschans, leeftijdgroep 6-7-8 jaar, doet o.a. aan handenarbeid en kringspelen. buiten schetsen, gispafdrukken maken, volksdansen, sportmorgen. film. straattekenen, instuif, speurtocht, handenarbeid en verkleedspel. muziekinstrumenten maken, songfestival, een hele dag uit, museum. Basisschool „Vogelweid" leeftijdsgroep, 9-10-11-12 jaar. Deze eerste twee dagen wordt „een gehcim-agent-spel" gespeeld. Verder zijn er; film. sportmiddag, een hele dag uit. instuif, speurtocht, le vend ganzebord, handenarbeid en straattekenen. De kosten welke aan de vakantiebetigheden verbonden zijn bedra- gen 10,00 per week of 1 per morgen of middag of 2 per aag. B LISSE De fa. Schouten zal waar schijnlijk haar in trek gaan nemen in de oude bedrijs- gebouwen van het bloembollenbedrijf Onderwater, aan deHeereweg, dat enkele maanden geleden naar een nieuw gebouw in De Engel. Gega- pand is ook de fa. Vink geweest, de in Lisse gevestigde fabriek van trans portmiddelen. Stompwijkse jeugd op kamp in Chaam STOMPWIJK - Zeer jeugdig Stompwijks volkje, behorend to; de kabouters en kwispels, bezet, ten 3 dicht bij elkaar gelegen kampen in boerderijen te Chaam. Gisteravond zijn hét be. stuur en diverse ouders een kijkje komen nemen. Ter ge. ruststelling van de ouders, van wie de kinderen veelal voor hei eerst op kamp zijn gegaan, kar. worden gezegd, dat de stem ming en de gezondheid uitste-! kend zijn. De kabouters hebben een Indianenkamp, met totem paal, speurtochten enz. Ook vijanden van de vriendelijke Apachen, zijn volop aanwezig en het kamplied wordt uit volle! borst gezongen. De zelfvepzon- nen toneelspelletjes, die ze gis teravond deden, kenden dan ook slechts één onderwerp; India nen. De jongens zijn zeero vers. Op hun speurtocht naar de verborgen schat hebben ze al vele aanwijzingen gevonden. Gisteravond kwam bovendien nog Zeegod Neptunus in zo'nj prachtig gewaad en met z'n drietand, dat de echte Neptunusj jaloers op hem moet zijn, nogi enkele belangrijke aanwijzingen geven. De kans is dus volop aan-i wezig, dat de kwispels de schat' naar Stompwijk brengen. Overi gens alle hulde voor de moedige leidsters, die hun maandenlange voorbereidingen heel goed zien slagen. Resultaten SJZ-jeugd op kamp matig ZOETERWOUDE De B-junio ren van S.J.Z. zijn deze week i op jeugdkamp in het Limburgse Weert. Zij vertoeven daar op het schitterend gelegen recrea tie-oord Tranchee, met een vental voetbalvelden en fraai zwembad. De reis verliep voorspoedig met het installeren had niemand moeite. Hoewel het voor de jon gens vakantie is wordt er wel voor gezorgd dat ze niet stilzit ten. Een gevarieerd sportpro gramma, dat o.a. bestaat uit: handbal, voetbal, rugby, touw trekken en atletiek, moet vóór zaterdag worden afgewerkt. Ie dere ochtend is het daarom vroeg opstaan geblazen, hetgeen! slechts voor een enkeling moei-! te oplevert met dit warme! weer. De resultaten die S.J.Z. tot op he den heeft behaald zijn matig. Bij het voetballen werd Blauw Geel verslagen met 51, tegen VIVO werden de punten ver deeld, terwijl A.F.C. met 41 te sterk bleek. Voor het zware werk blijken de groen-witten te licht. Foreholte, Raak en GDO bleken bij het touwtrekken over meer kracht te beschikken, ter wijl bij het rugby alleen Blauw zwart werd verslagen. Ook bij het handballen wisselende resultaten. Er werd gewonnen van Blauw-Zwart en ESTO, en verloren van VIVO, Blauw Geel en A.F.C. Bij het eerste atle- tieknummer waren er wel S.J.Z.-ers in de voorste gelede ren te vinden. Op de 80 meter sprint werd de le en 3e prijs be haald. Zaterdag worden de jon gens, met hun leiders Jan v.d. Geest, Cees Berg en Leonard Vogelaar weer in Zoeterwoude terug verwacht. Altior derde bij estafette Ter Aar/Wassenaar Tussen de buien door hebben de jongens op" het jéugdkamp te Wassenaar de volgende wedstrijden ge speeld, waarvan de uitslagen zijn: Voetbal: Altior II—Longa II 1-2, Altior IPrinses Irene 0-4, Al tior I—VVLK 3-1. Lijnbal: Al tior II—DAW 16-13, Altior II- TOP 22-22; Handbal: Altior II- TOP 8-4 Slagbal: Altior I—Pr. Irene 68-53, Altor I—DAW 71-50. 50. Tevens werd 's middags een ploe- gen-estafetteloop gehouden rond het stadion. De drie deelnemers van Altior I, Fred Blok, Rik van der Kroon en John Lek lie pen deze afstand in 1 min. 19, sec. en behaalden hiermede een derde plaats. Het team van RKC uit Waalwijk, waarvan alle jongens klein van stuk zijn, heeft in de middag de voetbalstrijd aangebonden met een team dat bestond uit de kleinste jongens van iedere an dere vereniging. Voor Altior speelde in deze wedstrijd mee Wilfried Akerboom. Als afslui ting van deze regenachtige sportdag werd er nog een vol leywedstrijd gehouden tussen het team van de leiders kampstaf. Roelofarendsvet juli Bloemen Anjers Rose. Rood. Lena, Keefer. Le Reve. Tommy. Espercnce. Ar thur. Anne Marlc 6-11. Wit, Telstar. Tangerine S-13, Jong gewas Rood, Le Reve. Allee 14-22. Charmeur 27, Rozen Garnette. Carol. Zorlna, Be linda. Evnrpold. Marimba. Preellla. Carina. Esther Ofarlm. Roswltha. Dnuc-'hka. Prominent. Super Star. Motrea 6-14. Sonia 17-20. Uona Baecara 33-39. Geplozen chry! 27-80. Gerbera 12-22. Lelies 6-29. Agapanthus 50-1.00. Ccnlaurla 19-22. Violieren 7-15 p. st. Trosanjers 65 1.05. Troschrj santen 1.45. Idem Jaar- rond 1.60-1,75. Wlrrals Supreme 35-0 Colvlllcls 60-90. Gladiolen ....50-2,10, Montbrel%a 1,20-1,40. Frecsla's 85. Llatris 1.70-2.70. Phygostegla 60. Irissen 60-1,05. Statlce 90-1.50 P'nlox 85-90 per bos.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 4