FC DEN HAAG LIET ZIEN OP DE GOEDE WEG TE ZIJN Val van Robert Wetemans liep af met pijnlijk been ALLEEN ALBANIË DOET NIET MEE „DAG VAN HET PAARD" GESLAAGD Bestuur van ILTF kreeg machtiging '73-7a VAN FC DEN HAAG lfEEL GELD WAARD IS? 3 i DONDERDAG 12 JULI 1973 LEIDSE COURANT PAGINA li Johnny Dusbaba: ..Deze wedstrij den zijn goed om ervaring op te doen". Sportwereld BOEKAREST Het Nederlandse waterpoloteam heeft op de eer- ste dag van het internationale toernooi in Boekarest met 6-1 gewonnen van Spanje. Al in de eerste speeltijd namen de Ne derlanders duidelijk afstand van hun tegenstanders door drie maal te scoren. De tussenstan den waren: 3-0, 1-1, 1-0 en 1-0. GSTAAD Tom Okker, als twee de geplaatst, heeft gisteren de tweede ronde bereikt van het tennistoernooi om de internatio nale kampioenschappen van Zwitserland, dat in Gstaad wordt gehouden. Hij versloeg de Japanner Ken Hirai met 6-3, 6- 4. UDDEVALLA Zweden heeft gisteravond voor welgeteld 12.246 toeschouwers in Uddeval- la in een vriendschappelijke voetbalwedstrijd moeizaam met 1-0 gewonnen van IJsland. HANNOVER Als je een seizoen achter de rug hebt dat niet voor een eervolle vermelding in de annalen van F.C. Den Haag in aan merking komt, dan is alle begin moeilijk. Dat schijnt de Haagse clubleiding ter dege te beseffen, want vijf dagen na de redelijke pre miere tegen Atvidaberg kwam de „F.C." in het Westduitse Hannover tot een vergelijkbare presta tie. Weer droegen Tor Fuglset en Johnny Dusbaba het verjongde elftal van trainer Evert Teunis- sen naar een 'behoorlijk niveau, waarvoor 8.500 toeschouwers in het Eilenriedestadion enthou siast werden. Daar bleef het dit maal niet bij. Anderen (Kila, Korevaar, Berckenkamp en De Graaf) deden ook ijverig hun best. Het was alleen jammer dat F..C Den Haag dit intertoto- duel vooral door het ontbre ken van de aan de voet gebles seerde Aad Mansveld toch mei een nederlaag van 2-1 moest afsluiten. Zodoende waren beide partijen la ter eigenlijk tevreden. F.C. Den Haag heeft in Hannover kunnen laten zien dat het op de goede weg is en de thuisclub stak de £vert Theunixsen heeft zijn notitieboekje erbij gópakt. Waarschijnlijk zijn zijn bevindingen positief. overwinningspremie in de zak. Dat was voor het Duitse publiek voldoende. Na de sensationele 9o, drieëndertig dagen geleden ontsnapping aan de degradatie om precies te zijn, sloeg het uit de bundesliga van Hannover verontruste bestuur als ,,een LAUSANNE Onder leiding van D£e!otl1"egrn^°r0 de nieuwe UEFA-voorzitter dr. (landskampioen Artemio Franchi (ft.) is giste- resultaat:^ W_ai ren in hotel Atlantis in Ztirich Sê ft de loting verricht voor de eerste ronde van de drie Europese be kertoernooien. Er waren rond 200 afgevaardigden van de 31 deelnemers aan de Europa Cup 1, de 32 van de Europa Cup 2 en de 64 van de UEF A-Cup. Al banië was het enige Europese land, dat geen enkele club in schreef voor één van de drie evenementen. De clubs uit Noord-Ierland, die weer meedoen, hopen hun thuis wedstrijden in eigen land te kunnen spelen, maar ze zullen zich niet verzetten als de tegen stander een andere oplossing voor ogen staat. Als gevolg van een besluit van het dagelijks be stuur van de UEFA van 6 juni ***_,- Ankara (Turk)—Glasgow Ranger! i het vorig jaar, werden alle (Schot.). AC Milaan (iu-Dlnamc Dosza (Hong.). Bayern Müncher (Wdld.)Advldaberg (Zwe.). Benfl- ca (Port.)—Olymplakos Piraeus (Griek TPS Turku (Fin.)—Celtic (Schot.1 Dvnamo Dresden (DDR)— Juventus (It). Saraworosjllograd (Rus.)—Apoel Nlkosla (Cyprus). Rode Ster Belgrado (Jsl Stl Mie- lec (Pol FC Brugge (Bel.)—Flo- riana de la Valetta (Malta). Jeunes- se Esch (Lux.)—Liverpool (GB). At- letlco Madrid (Sp.Galatasaray Is- tanboel (Turk.). Viking Stavanger (Noor.)—Spartak Trnava (Tsj.), Vejle BK (Den.)—FC Nantes (Fr.). ZSKA Sofia (Bul)—Wacker Inns bruck (Oost.). Frem Reykjavik eerste ronde (19—9 en 3—10) UE- FA-Cup: Groep 1: Frederlkstadfk (Noor.)-Dlna- mo Kiev (Rusl.) Ruch Chorzow (Po- len)-Wuppertal SV (W-Dultl.) BK se-Alk Stockholm (Z\ Leeds United (GB.) 3: OGC Nice (Fr.)-Barcelon Fortuna Dusseldorf (W. Duitsl.) Naestved If (Den.) Tottenham Hot r-Grasshoppers Frem (IJsl.)FC Basel (Zwlt.), C Belfast (N.Ir.)Dlnamo (Roem.), AJax was ln de ei De loting Aberde (Fin! FC Tv Zurich (Schotland-Finn Groep 1: Dundee (Schotl.) Harps Salon lkl •FC Zü- (Zwlt), IB Vestmannaevla (I Jsl.)Vasas Boedapest (Hong), clubs geplaatst, die sinds de halve finales hebben bereikt van de Europa Cup 1 en de Eu ropa Cup 2, evenals de clubs die sinds 1971 zijn doorgedrongen tot de halve finales van de UE- FA-Cup. Het betrof 12 vereni gingen in de Europa Cup 1, ze ven in de Europa Cup 2 en niet minder dan 23 verenigingen in de UEFA-Cup. Zagreb (Jsl.), Torpedo Moskoi (Rus.)—Atletlco Bllba.: bergen (Noor.)—Gzlra (Sp.). (Ned.) (DDR)., Fre Ya Randers Rapid Wenen (Oost.) fast (N.-Ierland I— Chimla Ramnlèu Valcea (Roem.), Pezoporlkos Lar- naca (Cyprus)—Malmo FF (Zwe.), Fola Esch (Lux.)—Beroe Star Zago- ra (Bul.), Banlk Ostrava (Tsj.)— Cork Hibernians (Terl.), Relpas Lah- tl (Fin.)—Olymplque Lyon (Fr). Sporting Lissabon (Port.Cardiff City (Wales).. (Ned.) Espanol Barcelo- (Sp.)-Racing White Brussel (Belg) Os Belenenses Llssab. (Port.)—Wolverhampton Wandere (G.B. US Luxembourg (Lux&mbui Olymplque Marseille (Fr.) Groep 5: - -jai (Por.)-AC Beerschc .1 Madrid (Sp)-Ipswlc Lazio Roma (It.)-Slo >motlv Plovdiv (Bul.' Sllema Wanderers (Malta). Groep 6: AC Florentlna (It >-Ut Craiova (Roe). Gwardla (Polen)-Ferencvaros (Hon). VFB Stuttgart (W. Dultl l-O- lymplakos Nicosia (Cypr Presov (Tsj.)-Velcz Mo? Groep 7: Dynamo Tblllssi (Rusl.)- Spavla Sofia (Bul). Panathlnalkc Athene (Grlek.-OFK Belgrado (IJsl. Internazioanle Milaan (It.)-Admlra Wacker (Oost) Arges (Roem)-Fenerbahce Wiel Coerver: Optimisme is op z'n plaats ZEIST - Het Zweedse Oe sters LF, de eerste tegen stander van Feyenoord, leek Wiel Coerver geen onoverkomelijke hinder paal. „Het is 3en mooie gelegenheid om een ronde verder te komen. Die kans wordt nog vergroot, doordat we toch - NAC speelt namelijk op 19 sep tember zijn EC-II-wed- strijd in het Feyenoord- stadion - eerst uit kunnen spelen". Coerver stoelde zijn optimisme op het feit. dat Oesters LF be paald geen grote faam heeft. „Ik ken deze club niet. Ik weet alleen dat Oesters in het verleden goede spelers aan het bui tenland heeft geleverd: Inge Ejderstedt en Tom mie Svensson. Maar een goed spelend Feyenoord is toch favoriet, al zal het zeker geen walk-over worden." Spitz Kohn: Liever andere tegen stander GROSSREKEN - De eerste tegenstander in het nieu we toernooi om de UEFA- cup, FC Dundee, spreekt bij FC Twente weinig tot de verbeelding. De mees te Twentenaren hebben de Schotten nimmer zien spelen en zij zijn dan ook nauwelijks in staat een gefundeerd oordeel te ge ven over de krachtsver houdingen. Trainer Spitz Kohn, die met zijn selectie in een oefen kamp in de Westduitse grensplaats Grossreken bijeen is, had toch liever een iets zwakkere tegen stander gehad. "Een voordeel is het toch weer dat we eerst uit spe len. Tot nu toe hebben we alleen vorig jaar tegen Las Palmas andersom ge loot. Ik heb FC Dundee jaren geleden tegen DWS zien spelen in het toenma lige jaarbeursstedentoer- nooi. Dat is echter te lang geleden om daar nu nog iets zinnigs over te kunnen zeggen". Henk Wullems: Eerst thuis "n voordeel BREDA - Trainer Henk Wullems van NAC is van mening dat de Bredase eredivisieclub wel een gunstiger tegenstander had kunnen loten dan FC Magdenburg voor de eer ste ronde van het toernooi om de Europa Cup 2. Wullems: „Ik had liever een op papier zwakkere tegenstander gehad of een zeer sterke. Als wij een zwakkere hadden getrof fen. dan hadden wij een goede kans gehad op de volgende ronde. En als wij tegen een AC Milan of Borussia Mönchenglad- bach hadden moeten spe len. had dat tenminste wat geld in het laatje ge bracht. Wullems is wel gelukkig mee dat NAC eerst thuis speelt. Wul lems: „Als we eerst uit hadden we bij de thuiswed- we zouden bijvoorbeeld met 2—0 verliezen, dan hadden we bij de thuiswe- strijd geen kip meer ge kregen. Nu is het een nieuwigheid en willen de mensen misschien wel ko- gek" aan het kopen. Vijf nieuwe schot van Thijs Wijngaarde be spelers werden onder contract heerst stopte en meteen in de genomen en trainer Hannes Bal- uiterste hoek van het doel afle- dauf nam de scepter over. Zo- verde: 0-1. dat het publiek gisteravond Als F.C. Den Haag dan het gevoel r zien wat Vrijpostigheid Dat was aanvankelijk weinig hoopgevend voor Hannover. F.C. Den Haag startte met een vrijpostigheid waarvan de Duit se ploeg niet terug had. Als een golf verdwenen de aan vallen in de richting van doel man Dittel. die amper de tijd kreeg om op adem te komen. Dat deed F.C. veel goed. Het was dan ook geen verrassing dat Tor Fuglset erg beweeg lijk steeds een ver afstands- krijgt sterker te zijn ook vo rige seizoenen bleek dat meer malen dan vloeit de fut uit de ploeg. Al was dat gisteren in Hannover nog niet zo duidelijk zichtbaar, wel werden er slor digheden gepermitteerd die on nodig waren. De gelijkmaker Do opstelling was er een voorbeeld van. De aankoop van Armenia Bielefeld de uitblinker Dajanoff kreeg aile ruimte. Toen het gevaar daarvan tot F.C. Den Haag Hanni doordrong en middenvelder Au- F.C. Den Hai guslsson notabene te hulp snel- vmterthu? 2 de, lag de bal voor iedereen het wist eigenlijk bij de voeten van Kasperski, die gemakkelijk scoorde. Even later zou de Haagse doelman Thie, die op een best duel kan terugzien, bij na zeker een tweede treffer van Reismann voorkomen door tijdig zijn doel te verkleinen en zijn been uit te steken. F.C. Den Haag had eigenlijk meer verdiend dan de ruststand van 1-1. Waarschijnlijk voelde Hannover'96 het ook zo aan. want de Duitsers schoten in de tweede helft snel en behendig toe. Dat gaf hen mogelijkheden genoeg. Maar toch redde de Haagse verdediging met Piet de Zoete als ausputzer zich behoor lijk. Vooral Dusbaba hiêld zijn hoofd koel. Wat de geraffineer de Reismann ook flikte, geen tel verloor de Hagenaar zijn con centratie. Dusbaba: „Ik ben blij met deze duels, ik kan er een schat van routine en ervaring opdoen. Dat heb ik nodig, want hoeveel keer heb je bij de jeugd nou onder druk kunnen voetbal len? Drie keer zal veel geweest zijn, denk ik". Toch kon ook de F.C. Den Haag- voorstopper niet verhinderen dat de Hannover-verdediger Kuemmer een kwartier voor het einde een solo op zette. Vier Hagenaars ontweek hij met groot gemak, alvorens te sco- F.C. Den Haag deed er nog van aller aan om gelijk te komen. Zoveel zelfs, dat De Caluwe en Korevaar door hun te grote in zet tegen een gele kaart van de goed leidende scheidsrechter Pieker aanliepen. Het hielp wei nig. F.C. Den Haag verloor, maar de algemene indruk van de ploeg schonk toch voldoende tevredenheid om de toekomst met iets meer vertrouwen tege moet te zien. /an F.C. Den Haag In de draverij om de Haf linger prijs kwam Kemal Haghe weyde met op de sulky jockey Kaffa in botsing en daarna ten val. Ka/ja zit op de hals van Kemal Hagheweyde terwijl anderen het tuig los maken Thle; De Caluwe, De Zoete, Dusbaba, Korevaar. Augustsson, Klla, De Graaf, Wijngaarde. Fuglset, Berc- 2 2 0 0 4 4-2. Atvidaberg 2 0 1 1 1 3-4 1 1 1 2-3 HANS DE BRUYN Heike Blok steeds beter MEDEMBLïK - Helkc Blok komt iedere dag tot bete re resultaten in de strijd om het open Nederlandse solingkampioenschap op het IJsseimeer voor Me- demblik. De Hagenaar noteerde op de derde dag een vierde en een vijfde plaats. De strijd om de titel blijft echter een zaak van de beide Oostduitsers Below (3—2) en Swarz (2-gedis- kwalificeerd). Blok is in het klassement gestegen naar de vierde plaats en is daarbij ex-regenboog- crack Geert Bakker ge passeerd. Het slechte zicht heeft de derde race om het Hornet wereldkampioenschap op het IJsseimeer voor Enk huizen beheerst. Een van de merktekens was vrij wel onvindbaar geworden. Het gevolg was grote ver schuivingen in de algeme ne rangschikking. De Nederlanders Poulie en Scholten ontdekten als eersten de beruchte boei en namen een zeer grote voorsprong. In de tweede ronde waren zij echter minder fortuinlijk. De Brit Evens, een van de hoogstgeklasseerden. was toen de gelukkige. Het lot bleef hem echter niet lang welgezind. De Brit sloeg om. Michael Good win toonde zich de snelste van deze groep en nam tevens de leiding in de al gemene rangschikking men trekt Kemal Hagheweyde omhoog, DEN HAAG - Even was het gistermiddag stil op Duindigt. Voor bijna twintigduiend bezoekers viel de talentvolle Jockey Rober Wetemans van zijn paard New Electric af. Voor de zoveelste maal stapte een jockey vroegtijdig af, was er opluchting toen een kwartier later bekend was dat Rober Wetemans de zoon van de oud-bokspromonter Toon over tien dagen gewoon in de derby kan starten met Queen of Roses S. Hij had alleen nog maar een pijnlijk been, maar volgens baandokter Tan was er verder niets aan de hand. Een half uur later was er weer een incident. De eieigenaar rijder Kaffa viel van de sulky, ook dat viel mee. Maar dat waren dan ook de twee enige keren dat een rijder op de „Dag van bet Paard" niet de baas kon blijven over het dier. De revende „Dag van het paard" is een enorm groot succes ge worden. Prachtige sport zonder meer en ondanks het slechte weer toch een zeer behoorlijke sfeer op de Wassenaarse piste. Een middag met vele hoogte punten, maar geen enkel diepte punt. Het openingsnummer „Alle mensen worden broeders" bracht al snel aan het licht dat er vele uren van training waren geweest bij de ponyclub Hulst. ning. Een tweede plaats voor Fel'X de oud-kampioen die sinds kort in training is bij de Jonge Duindigt-trainer Wim van Da len De favoriet Jacob R moest genoegen nemen met een derde w plaats. Een prachtig sprookje te paard Niet verwadit was de overwin- r nine* van hp* pniop nflnrd van fout veel terrein. Er volgde nog ten tweede fout, maar Smit kan het paard steeds snel weer in draf krijgen. Een machtige eindsprint bracht hem toch nog die ondanks de verwondingen nog opeigen benen kan staan. de meer dan verdiende overwin- vun oorlog tot vrede. Maar ook de dravers liepen snel. Het internationale hoofdnummer werd een verrassende overwin ning voor de Utrechtse Piet Smit met Gunnar Dear. Na de etart verloor de hengst door een WARSCHAU Tijdens het con gres van de Internationale Lawntennis Federatie (ILTF) in Warschau heeft men besloten het dagelijks bestuur de volledi ge bevoegdheid te geven spelers te schorsen die contracten aan gaan, waarmee verhinderd wordt dat zij deel kunnen ne men aan toernooien van de ILTF en de strijd om de Davis- beker. Dit maakte Allan Heyman, presi dent van de ILTF, gisteren be kend. Hij verklaarde dat deze maatregel is genomen om de spelers te verhinderen zich te mobiliseren in interstedelijke kampioenschappen, zoals deze van mei tot september in de Verenigde Staten zijn geprojec teerd. De Deen Allan Heyman is tijdens het congres herkozen als presi dent van de ILTF. Heyman. die twee jaar president is geweest, wil ditmaal nog slechts één jaar aanblijven. Voor het bestuur werden verder gekozen: Abdes- salam (Fr.). Elcock (VS), Reid (Austr), Harrison (GB). Kor- boet (NWSL), Khanna (India), Orsini (Italië), Llorens (Span je). Broms (Fin) en Maizner (Uruguay). Men besloot voorts een studiecom missie aan te stellen, die zich bezig moet houden met de con troverse profs-ILTF, die er oor zaak van was dat Wimbledon dit jaar werd geboycot. ning van het enige paard van mevrouw De Kroes de driejari ge Jewel. Het paard kreeg de zware opgave te starten over 2800 meter. Maar Henk van der Kraats niet voor niets kam- pioensjockeyer droeg de hengst over de finish heen voor Forest Star en Big Boss. De tweede ren voor beroeps rijders was voor Rosebud de derde achter eenvolgende overwinning van deze merriee n bij de amateurs Pas dan laat jockey Kaffa zich bewees Cris Vandeuren een be kwaam jockey te zijn. Hij won met Snooty Fox. De uitslagen van de gisteren op Duin digt gehouden draverijen en rennen lulden: Trekpn. 350.00 Engel- ollilned-prlj. lS50:(ren' Rosebud (MeJ. R. Sehwarzka» zijn eigen wonden te laten verzorgen. v.Leeuwen) 2 40 4 1 23 5. 2 Kingston S Again, 3 Kitty H W. 4.00. pl 2 10 1 4,10 <5.20. kop 4.30. trio 1 206.20 v trablarh Volbloed-PrlJ. «WO m (ren) 1 1 J.-wo! <11 11 1 Forest Star. 3 Big I!os». W. 7,90. pi 4.10 9.00 3.40. knp 20.«X» el.hprlj.i M20 m.: 1. Kid D <11 Lu, de ziekenwagen meenemen Pol) 3.32 8 2 lies Hano- 2,20, 2,10, kop 1. Kamlcl (S. 1,20 1,30 New F Dear Kees Verkerk W. 2.50. pl eed (A KnIJnenburg) 2 09.3. <1 v 3 Jerollmi :i Katars Woêt- ter Wlnn 9.30. pl 2.40 2.10 1.30. pp 11,70 Mo na nry-prlja 2140 m: 1 Lambert Ba- r IA de Regt) 3 07 3 1 29 2 2 u Spenecr B. 3. Loena. W. 6,S0. 2.10. 1.90. 2.10. kop l-'W) ngo-prlj. 1900 in. (rem 1 DtoraÉtiMi kop 4 23.70. 3 Mer 9.30. It) 2.55 8 1 20 6. 2. Fo- Ix. 3. Jacob R W. 7.20 PL. 2,00 1,50 1,70, kop 17.80 nnamara-prija 1000 m.: 1. Klnley's i 2 52 1 24 n V. 3 Joeco R. W. (I kop 5.00. Om te beginnen be taalt u gemiddeld 30% minder voor uw zit- of staanplaats dan iemand, die losse kaartjes koopt. Bovendien heeft iedere seizoenkaart houder bij iedere thuis wedstrijd kans op f 500,gratis winkelen bij de Haagse Bijenkorf. Dat gaat als volgt: uw seizoenkaart heeft een nummer en tijdens de rust van iedere thuiswedstrijd wordt een nieuw nummer uitgeloot: bent u de houder van de seizoen kaart met dat nummer, dan kunt u voor 500,— gratis winkelen In de Haagse Bijenkorf. Ook kunt u met iedere nieuwe kaarthouder, die u aan brengt, een ekstra premie van 10,ver dienen, dus met een beetje moeite uw eigen seizoenkaart terug ver dienen. (aanmelding alleen op donderdag- en vrijdag avond bij de FC Den Haag-administratie) Verder zijn er gezinskaarten. hetgeen betekent, dat kinderen beneden de 16 jaar en echtgenotes voor de halve prijs meekunnen. En tenslotte zijn er 65+ kaarten, om voor delig overdekt te zitten, (alleen verkrijgbaar op donderdag- en vrijdag avond bij de FC Den Haag-administratie) Zo ziet u, dal een seizoenka art '73-74 van FC Den Haag veel gold waard Isl Loopt u maar eens langs onze voorver|/jop- adrossen of op donder dag- en vrijdagavond langs onze administratie in het Zuiderpark.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 11