FOLKSONGS JULIUS BOVENAAN IN CONCOURS KAAGWEEK O vijver is ook straf baar Oppasdienst voor bouw clubhuis Ponyrace wordt hoogtepunt op Draverijfeest Geen nieuwbouw voor kath. MLS LEIDSE COURANT Reborn nieuwe Warmondse formatie nnwMNiniw Katwijk Will iuykinga, Stan Haag, Ruud Doelz (technicus van het zendschipY en Atje Bouman (technicus van de stu dio) reden gisteren met drie Buggy's" van Zandvoort naar Scheveningen. In de tussenlig gende badplaatsen pauzeerden zij een half uur om de bewoners de gelegenheid te geven, zich aan te melden als lid van de Veronica Omroep Stichting. Vanuit Noordwijk gekomen deden de Veronica-mannen ook Katwijk aan. Een grote menigte sloeg de horizontale programma-makers gade en velen namen de gelegenheid te baat om Will (links op de foto) en Stan (rechts) „live" te zien. WARMONDE De Groep „Ju lius,, is winnaar geworden van het „Ut Sloepie-concours 1973,,. De groep bestaat uit Bob van Riel, Eric van der Reijden en Leo Zwart, alle drie zijn zij le den van de formatie „Caesar,,. De tweede prijs ging naar de Leids, Alphense formatie „Engi ne,,, die veel succes bij het ove rigens wat lauw reagerende pu bliek oogstte. De derde prijs was voor „After June,,, een groep afkomstig uit Sassrnheim. Vooral op zaterdag was er weinig belangstelling voor het concours in vergelijking met vorig jaar. Het was organisator Slingerland ook niet gelukt evenveel groe pen naar „Ut Sloepie,, te krij gen. Aanvankelijk zouden er dit jaar zes deelnemen. „Argus,, uit Hazerswoude moest het ech ter laten afweten vanwege een peesblessure van de sologitarist. De Leidse groep „Counter Clock,, beet de spits af met enkele rocknummers. De zanger was echter nauwelijks te verstaan. De jury, bestaande uit platen- handelaar Gé Hofenk, studiomu zikant Bram de Coster en de journalisten Henriette van der I Hoeven en Elisabeth Vogels kende de formatie 54 punten toe. In „Reborn,,, de volgende groep, vonden de Warmondse pop-liefhebbers een eigen nieu- we formatie. De groep kreeg 64 punten. Als laatste die middag trad „Julius,, op met enkele folkssongs, uitstekend vertolkt door Bob van Riel. Aan de groep werden 83 punten toege kend. Met aanmerkelijk meer belangstelling werd het con cours op zondagmiddag ver volgd. Beide groepen, „After June,, en „Engine" bleken geen onbekenden voor het Warmond se publiek. Vandaar dat zij een warm applaus kregen. De eerste prijswinnaars konden met 200 naar huis gaan. „En gine" kreeg 100, 50 was er voor „After June". Achthonderd jongeren stroomden zaterdagavond naar „Ut Sloe pie", waar de Volendamse for matie „Left Side" optrad. „Met dit aantal is de top voor dit jaar bereikt", aldus de organi satie. „We nodigen de laatste avond altijd een steelband uit. En de ervaring leert dat derge lijke muziek wat meer ouderen trekt". Dit jaar trad de „Dutch rythme and steal orchestra" op. Hiermee werd in „Ut Sloepie" op gezellige wijze de Kaagweek 1973 afgesloten. WARMOND Evenals vorig jaar vond zaterdag in het kader van de Warmondse Kaagweek een stratenloop plaats. georgani seerd door de winkeliersvereni ging Warmond, in samenwer king met atletiekvereniging De Baiaven. Er werd gelopen in twee categorieën, de trimmers moesten het uitgezette parcours van 2750 meter tweemaal afleg gen. en de wedstrijdatleten, die de afstand drie keer moes ten lopen. Aan de start versche nen 45 trimmers en 24 wedstrijd atleten, waarvan A. Kluyske uit Haarlem, 64 jaar, de oudste deel nemer was. De uitslagen: Trim men: 1. B. Smit. 2. W. van Gijlswijk, 3. J. v.d. Voort, 4. A. Vlijn, 5. A. de Winter, 6. P. v.d Burg, 7. J. Opfgenhafen, 8. L. Dersen, 9. C. van Gerven. 10. M Versluys. Wedstrijdatleten: 1. R. Strik (OemDo), 2. W. v.d. Zon (AVR). 3. A. van Tol (de Bataven), 4, G. Muiders (AV Holland), 5. M. van Marrewijk (Olympus '70), 6. G. v. d. Ham Holland). 7. L. Morgman de Bataven), 8. D. Bloemendaal (Atos). 9. P. Groen (Atos), 10. R. van Egdam (Altis). NOORDWIJK De North go- wandeltochten, die dit week einde in en rond de badplaats werden gehouden trokken be hoorlijk wat belangstelling. Daarbij was ook een groepje hier woonachtige mensen, die ijveren voor zelfstandigheid van het westelijk gedeelte van Irian Barat, West Papoea. HAZERSWOUDE De tafeltennisvereniging Avantl uit Hazerswoude doet er alles aan, om gelden te verzamelen voor de financiering van een eigen clubgebouw. De babysitcentrale is daar een voor beeld van. „Maar dit moet men overigens meer zien als een service van ons, die oppascentrale", meent het Avanti-bestuur. Een babysit tot 24.00 uur in de avonduren komt op een bedrag van 7 50, ongeacht of die „oppas" nu om 19.00 of 20.00 uur in functie treedt. Na 24.00 uur verbindt men er zich aan, om de babysit tel kens 2.50 per uur te betalen. Wim Smits en zijn familieleden, Voorweg 28 (telefoon 01728-9316) behartigen de organisatie omtrent Avanti's babysitcentrale. Na de onlangs gehouden jaarvergadering van Avanti ziet het bestuur er als volgt uit: Aartjan van de Poel, voorzitter: Koos de Groot, se- crttaris/vicevoorzitter; Lida Heyker, penningmeesteresse: Jan Tim mermans, juniorencommisaris; Aartjan Pannebakker, seniorencom missaris; Jan van Wetten, trainingscommissaris; Wim Smits, toer- nooicommissaris. VE'ENStE JEUGD OP VISSTAND ALKEMADE Onder leiding van de visclub T Loze Vis sertje" werd er zaterdag morgen door ca. 100 kinde ren deelgenomen aan de in het kader van de vakantie- spelen Vak-'73 georganiseer de viswedstrijden. De vangst was redelijk. De uitslag van de uiteindelijke winnaars was als volgt: kin deren tot 10 jaar 1 Marcel Klerks, 2 Freddy van Am sterdam en 3 Trudie Klerks. Kinderen van 10 tot 14 jaar: 1. Dianne van Amsterdam. 2 Peter van Amsterdag, 1 Ton de Jong, 4 Harrie van Am sterdam en 5 Rudi Spruit. SASSENHEIM Uitslag wed vlucht De Blauwband, met jonge duiven vanaf Duffel op 7 juli. In concours 578 dui ven, gelost om 9.20 uur: 1. mevr. Slootweg, 129 pt.; 2. A. van Dam, 128 pt.; 3. H. v. d. Lans, 127 pt.; 4. H. Wol vers, 126 pt.; 5. J. Mol, 125 pt.; 6. H. J. Mol. 124 pt.; 7. mevr. Slootweg, 123 pt.; 8. W. v. d. Zwart. 122 pt.; 9. G. Ammerlaan, 121 pt 10. P. Wolvers, 120 pt. STOMPWIJK— Tijdens het Stompwijks Feest, dat op 17 - 18 en 19 juli wordt gehouden, organiseert de harddraverijvereniging „Nooit Ge dacht" op woensdagmiddag de spectaculaire ponyraces. Liefhebbers hiervoor kunnen zich tot uiterlijk 16 juli opgeven bij C v.d Bosch, Meerlaan 1 te Stompwijk. Tel. 01715 - 1822. Men dient wel de sehofthoogte van de pony erbij te vermelden, want er wor den 2 races gelopen; een voor de kleine pony's, maximaal 1.05 mtr. en een voor de grotere pony's. De afstand waarover wordt gerend bedraagt 150 meter. Al ruim 2 maanden is de Stompwijkse jeugd iedere avond bezig hun pony's af te rijden, dus de concurrentie van buiten Stompwijk zal het niet gemakkelijk krijgen. Voor de kortebaandraverij, welke op donderdagmiddag 19 juli wordt gehouden, zijn niet minder dan 42 paarden ingeschreven. Opvallend is, dat diverse pikeurs die nooit aan kortebaanwedstrijden hebben deelgenomen, hier hun debuut willen maken. Zeker in navolging van pikeur Van Buytenen, die vorig jaar als onbekende met het specifie ke kortebaanwerk, verrassend won. Hoeveel paarden er ook in wer kelijkheid zullen komen is natuurlijk een vraagteken, maar een ding staat vast: nergens heeft het publiek betere faciliteiten dan juist in Stompwijk. Doordat de tribune ruim van de baan af is ge bouwd, kan men de paarden van begin tot eind goed volgen. VOORHOUT/ALPHEN A D. RIJN In de BNS vond ter afsluiting van het cursusjaar de diplomauitreiking van de kath. Middelbare Landbouwschool plaats. Allereerst werd door kapelaan Hanssen een H. Mis opgedragen, waarbij muzikale medewerking werd verleend door Bernard Wesselingh, orgel, en de heer Wesselingh, klarinet. Mr P. Smolders, voorzitter Commissie van Toezicht, deelde aan het begin van de bijeenkomst mede, dat dit de laatste keer was, dat op de BNS de diploma's werden uitgereikt, omdat de school per 1 aug. wordt opgeheven. Na overleg met het ministerie van Landbouw bleek, dat de geplande nieuwbouw niet kan worden gerealiseerd. Namens het bestuur deelde kapelaan Hanssen mede, dat de bezetting van de school te klein is geworden om nieuwbouw te realiseren, daa»- dit met grote kosten gepaard zou gaan. De leerlingen zullen worden ingepast op de Rijks MLS te Gouda. Aan de leerlingen zul len de nodige faciliteiten worden verleend, b.v. een tegemoetkoming in de reiSKOsten. Directeur ir. P. P. J. Buck zei, dat de accommo datie van de school te Alphen zeer veel te wensen over laat. Hij be treurde. dat de nieuwbouw niet eerder heeft kunnen plaatsvinden. Wel was hij er zich van bewust, dat een grotere school voor mo dern onderwijs met een 2- en 3-jarige opleiding mogelijkheden biedt, hetgeen in het belang der leerlingen is. HAZERSWOUDE „Zwemmen in de vijver nabij het gemeente huis aan de Rijndijk is niet zon der gevaar voor de gezond heid", aldus het gemeentebe stuur van Hazerswoude. Om de genen, die een koel bad in de vijver prefereren, tegen zichzelf te beschermen, houdt de rijks politie het nodige toezicht. Er zijn in de wijk Rhynenburch nogal wat (jeugdige) personen, die, ondanks dat er in Hazers woude twee zwembaden (over dekte Dolfijn en open Hazelaar) zijn, een duik in de vijver ne men. Het water daarin is v i e s water van de Oude Rijn, vermengd met onder meer wa ter (via overstorten) afkomstig uit de riolering. De gemeente raad besloot dan ook al in 1 tot een zwemverbod in de vij ver. „Wij vertrouwen er echter op dat een ieder zijn of haar ge zondheid belangrijk genoeg vindt om het extra toezicht van de politie overbodig te laten zijn", aldus het gemeentebe- Nu voorrang in gehele Dorpsstraat HAZERSWOUDE Het verkeer in de Dorpsstraat te Hazerswou de heeft op het kruispunt met het Jan Llevensplantsoen voor rang. Daarmee is ook wat dit ver keersknooppunt betreft eenzelf de toestand bereikt als op de andere kruispunten van de Dorpsstraat met de zijstraten van die weg, waar het verkeer reeds langer geniet van een voorrangssituatie. De gemeenteraad heeft intussen een voorstel van B. en W. over de voorrangssituatie op boven genoemd kruispunt goedge keurd. Ook Hazerswoude is voor behoud Leidse veemarkt HAZERSWOUDE Vanuit Ha zerswoude worden jaarlijks on geveer 5200 schapen, 2600 run deren en 3120 varkens naar de veemarkt in de Groenoordhal te Leiden aangevoerd. Sluiting van deze veemarkthal haaft derhal ve ook voor de Hazerswoudse veehandelaren en -houders coin- sequenties. De gemeenteraad heeft B. en W. van de gemeente Alkemade bericht hot eens te zijn met een schrijven, waarin wordt gepleit voor het voortbe staan van de wekelijkse vee markt in Leiden.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 4