Harold Punt bleef Jan Wienese voor Slot Kaagweek bracht onverwachte sensatie Beste seizoenprestatie van tienkamper De Noorlander Titel schoenspringen voer Lia Molenaar en Hans Feis Von den Baumen op eigen terrein onttroond Laga moest Henley-trofee afstaan POLOJEUGD EINDIGDE ALS VIERDE VAN ZES LANDEN Hockeyselectie van India CONTROLE OP, DOPING NEGATIEF Skutsjesiler v. d. Heulen overleden Arie de Gans winnaar op de waterski MAANDAG 9 JULI 1973 A7 Jan Wienese (archieffoto) kan het roeien niet laten maar is met meer intensief in trining. Hij kon voor de tweede plaats de skiffeur van De Laak, Harold Punt, niet voor blijven. WARMOND Het einde van de 53ste Kaagweek heeft on verwachts sensatie en goed zeilweer gebracht. In drie grote klassen kwam.de hoofdprijs na een hevige strijd in andere handen dan was voorzien. Egon Rolf von den Bau- men (Valken) werd op eigen terrein onttroond door de veel jongere Karei van Asselt. Hein de Goederen perste i al het mogelijk euit zijn Regenboog en won. Voorts be haalde Leo de Wit, sinds lang niet meer zo goed op dreef, de eerste prijs in de Pampusklasse. Grote verliezer bij de Regenbogen was Jan Metzelaar, die in de slotrace ui terst moeilijk kon meekomen en zo zijn vrijwel zekere hoofdprijs verspeelde. De dagzege kwam op naam van Luut Hof. AMSTERDAM Omringd door diverse kermisactivitei- ten vierde de Rotterdamse studenten roeivereniging Skadi op de Bosbaan in Am sterdam het negende lus trum. De gezellige entoura ge rond de baan had totaal geen invloed op de prestaties van de mensen in de boten. Vooral niet bij de meisjes en jongens 17 en 18 jaar die fa natiek vochten voor de natio nale titels. Vooral de strijd om de titel bij de meisjes in de dubbeltwee was bijzonder spannend. Zij gaven elkaar niets toe. Voor het oog gingen De Hoop, Die Leythe en het Spaarne ge lijktijdig over da finish. De electronische tijdwaarneming wees echter uit dat De Hoop een fractie van een honderd ste seconde sneller was ge weest. rassend beslag op de titel bij de Skiffeurs. Hij was pas op het allerlaatste moment inge schreven voor de wedstrijd. Bij de eliteploegen van de da mes waren de verschillen in tijden bijzonder groot. Bij de skiffeuses won H. Borrias met zeer groot gemak voor De Graaff en Gravenstein. De ORCA-roeister had van de start de leiding. De sup porters van het feestvierende Skadi konden Jan Bruyn be jubelen, die gemakkelijk rou tinier Jan Wienese en lichte roeier Harold Punt de baas bleef De strijd tussen Punt en Wienese om de tweede e,n derde plaats was zeer span nend. Op de 1000 meterlijn zette Wienese, toen in derde positie, d eaanval in op Punt en na 1500 meter had hij de Laak-roeier ingehaald. Dit had echter te veel inspan ning gekost en in de slotfase van de strijd moest Wienese tensle het hoofd buigen voor de jongere Punt. De Nederlandse afvaardiging voor de Europese jeugdkam pioenschappen, die van 1 tot en met 5 augustus in Not tingham worden gehouden, is als volgt samengesteld; Twee zonder stuurman; Corne lls Tromp (Van Zeenhoven- IJsbrandi, Andriesse stuur man); Vier zonder stuurman: Ric (Kooke, Jansen, Bierman, Zelthuis); De équipe zal ook deelnemen aar. de internationale jeugd wedstrijden die over veertien dagen in Berlijn worden ge houden. Naar deze wedstrijd wordt voorts Jeroen Ver voort van Nautilus uitgezon- De meisjes-ploeg voor Berlijn bestaat uit: Skif: Saskia de Vlas (De Zwol- sche); Dubbel vier: Het Spaarne (Warnaar, Takens, Ham en Perre); Dubbel twee: De Hoop (Joris- se-Valk). Opvallend bij de Valken was dat de jongere garde, Ron Prins, Maarten Tromp (laatste race eerste) en Karei van Asselt goed schijnt ingeburgerd te zijn en grote zeilers als Rolf von den Baumen, Ed Hoppe en Piet van Buigen naar de achter grond verdringt. De Wit had in ziin „Pampus" „Moustache" tijdens de Kaagweek de steun van 2-voudig pampuskampioen Eef v. den Berg, die De Wit on danks een reeks van 1-1-2, door- eaï hij in de eerste race wegens een overtreding moest opgeven. Onderspit Zoals te voorzien was hebben de Friezen in de zregenboogstrijd tegen de Hollanders het onder spit moeten delven. Wel toonden zij aan. oat zij bij meer wind de vijf Kaagzeilers concurrentie kunnen geven. De laatste race, met eer. behoorlijke bries, ein digde in een Friese zege waar- dcor de eindstand iets draaglij ker werd: 88^4 punten voor de Kaagzeilers, tegen 130% punten voor de gasten uit het noorden. Uiteraard zinnen de Friezen op revanchegelegenheid en deze zal plaats hebben in de Sneekweek begin augustus. Zuiver dcor pech kreeg Rob Breur, ex-Pinnzeiler niet de hoofdprijs in de 16 m2. De Rot terdammer stond veruit aan de leidng, toen hij halverwege de strijd een boei oversloeg. Dit ontsnapte niet aan de aandacht van de concurrentie en Breur werd gediskwalificeerd. De dag zege ging naar v.d. Kooy, maar Joop de Ruijter, die aan ,,4-2-1" een tweede plaats toevoegde, kreeg uit handen van Kaag- en Verbondsvoorzitter Jan Volle- bregt de hoofdprijs. Slechts een zeiler haalde in de Kaagweek ongeslagen het einde. Rob Meij er troefde in de Laser viermaal zijn twaalf tegenstanders. De tweede man in het veld was Hoogeweegen, die via 4-2-2-3 de tweede serieprijs in handen kreeg. Het meisje Valk was in Kaagweek driemaal haar zes tien mannelijke tegenstrevers te vlug af. Na haar drie zeges kwamen zaterdag Dirk Coster die normaal alles in de Solo's win, maar wegens tijdgebrek niet op werkdagen kon starten op het water en zegevierde in de slotrace. Mej. Valk werd vijfde hetgeen toch ruim vol doende was voor het eremetaal. houden zellwedstrljder —Friesland, teamwed: gen: 1. Friesland 130 3/4 punten. 2. Holland 88 1/4: Zondag: 1. Hot (Fr.) 2 De Wilde (Fr.); Spanker: lmeyer, 2. Krljtenberg plus hoofd- Vrijheid: L plus hoofdprijs bulk; Yngllng: 1. Rltman. 2. Steen man. Hoofdprijs Peulen; 420 klasse: 1 plus hoofdprijs: Diets. 2. De Ko ning; Flying Junior: 1. Dekker. 2. plus hoofdprijs Vianen: Pampus: l. plus hoofdprijs; De Wit. 2. Blesot; Solo A: 1. Coster, 2. Baars, hoofd prijs Mej. Valk; Jeugdboot A: 1. plus hoofdprijs: Neeleman. 2. Hof land; Vaurrlen1. Hoek, 2. van La tum. Hoofdprijs Lubberlnk: 12 Voetsjollen A: 1. plus hoofdprijs V. D. Elshout. 2. mevr. Planlenga: 470 klasse: 1. Van Overmelre. 2. plus hoofdprijs: Hoynck van Pancndreeht; Valken: 1. Tromp, 2 plus hoofdprijs: Van Asselt; Randmeer: 1 plus hoofdprijs: Prohn. 2 koot. Regenbo gen: 1. Hof. 2. plus hoofdprijs, De Goederen; 16 m2 streep: 1. v. d. 2 plus hoofdprijs: De Ruijter R. Boom: Europe:1, 'Klaassen, Pr'"s.,h°°fdprisLoermans: stern: 1. val te repareren tijdens de tei Kaagweek. Nagel, 2. Broertjes. Hoofdprijs Ha- i zijn regenboog om een defecte dstrijd Holland-Friesland in de RITZAU Edward de Noor lander is tijdens de inter nationale tienkamp, die dit weekeinde in Kopenhagen is gehouden, als tweede geëindigd. De Rotterdam mer verzamelde in zijn eerste tienkamp, die hij dit seizoen afmaakte, 7386 punten. Dit is de beste Ne derlandse seizoenprestatie. Hans Smeman, die de Ne derlandse seizoenranglijst met een totaal van 7381 punten aanvoerde, eindigde in Kopenhagen als vijfde met 7280 punten. Eltjo Schutter, die na de eerste dag nog op de vijfde plaats stond, bereikte in Kopenhagen als tiende een neiuw persoonlijk record van 7028 punten. Het oude record van de Nijmeegse student stond op 6879 punten. Door de goede prestaties van de Nederlandse tienkampers lijkt de afvaardiging naar de voor ronde van de strijd om de Euro pa Cup vijf- ten tienkamp, die op 11 en 12 augustus in Reykja vik wordt gehouden, veilig ge steld. De tienkamp in Kopenhagen werd met 7535 punten gewonnen door de Bulgaar Spas Djurov. De gedetailleerde uitslag ls: resp. 100m-ver-koge-hong-400-110 m h-dls- cus-polshoog-speer,1500m-totaol. 1. Djurov (Buig) 11.1-6.92-15.11-1-92 51,53-4.36.6 7386 pnl. 3. Herr (Zwe) 7319 pnt4. Smldl (den) 7298 pilt.; 5. Smem De Oostduitse dames en herenat- letiekploeg heeft in Sofia een ruime overwinning behaald op Bulgarije. De heren wonnen met 122,567,5, de dames ble ken met 81-54 de sterksten. In de Oostduitse ploeg ontbrak de tweevoudige wereldrecordhoud ster Renate Stecher. Zij werd echter op waardige wijze ver vangen. Doris Selmigkeit won de 100 meter in 11.10 seconden voor Petra Kandarr-Vogt in 11.15. Petra Kandarr. de Euro pese kampioene van 1969 op de 100 en 200meter, die lange tijd wegers ziekte niet heeft kunnen lopen, imponeerde ook op de 200 meter, die zij won in 22.9 secon den. Olympisch kampioene Mo- nika Zehrt liep de 400 meter in 52.3 seconden. Maritta Pöhlitz won de 800 meter in 1.59.9 voor Krebs (2.00.0), Petrova (2.02.0) en Bonova (2.03.8). Rita Kirst (DDR) sprong 1,86 meter hoog. Bij de heren won Hartmut Brie- senick (D.-Dld) het kogelstoten met 2>?,S3 meter. Polen heeft de wedstrijd tegen Frankrijk, die zaterdag en zon dag in Parijs werd gehouden, zowel bij de dames als de heren gewonnen. De Poolse sames ze gevierden met 82-53 punten, de heren met 229-200. De beste prestaties kwamen op naam van de dames. Irena Sze- winska won de 100 en 200 meter in respectievelijk 11.3 en 22.9 se conden, Elszbieta Skowronska noteerde 2.02.0 op de 800 meter en Grazyna Rabstyn liep de 100 meter horden in 13.0 seconden. Wartel zorgde met 1,84 meter De Francaise Marie-Claude voor een nationaal record hoog springen. Rod Milburn (VS) de wereldrecordhouder op de llOmeter horden (13.1) liep zijn specialiteit buiten mededinging in 13.4 seconden. Guy Drut (Fra) liet 13.5 seconden afdruk ken. De Fransman sprong ook nog 5,10 meter met de polsstok. LONDEN Laga plaatste zich zaterdag op de Theems in Londen tijdens de Royal Henley Regatta voor de finale van de wed strijden om de Ladies' Pla te. De Delftse Acht verloor die eindstrijd van het team van de Amerikaanse Har vard Universiteit. Laga, houder van de trofee, had een achterstand van 2 3/4 lengte. Ook dit jaar was de zege in de fi nale van de Grand Challenge Cup voor achten, het hoofdnum mer van de regatta, voor Rus land. Troed Moskou versloeg de ploeg van de North Eastern University uit de Verenigde Sta ten in 6 min. 23 sec. De Ameri kanen hadden twee lengten ach terstand. De Diamond Sculls voor skifs ging naar Sean Drea in 7 min. 53 sec. De thans in Amerika woonachtige Ier versloeg in de eindstrijd de Brit Sturge met twee lengten. Lia Molenaar sprong van de driemeterplank UTRECHT Tijdens de wedstrijden om de nationa le kampioenschappen schoonspringen in het zwembad Den Hommel te Utrecht heeft Lia Molenaar van Noordkop de titel op de drie meterplank (da mes) gewonnen. Bij de heren zegevierde op het zelfde onderdeel Hans Feis van Joop Stotijn. Hij had overigens in Frans v.d. Konijnenburg zijn enige concurrent. Nog dunner was het „deelnemersveld" voor het torenspringen dames. Anita Smith was de enige kandidate. Bij de heren stond dit nummer niet eens op het programma. De voornaamste -esultaten zijn: éénmeterplank: Jongens onder 16 jaar: 1. Marcel Bink (Joop Stotijn) 164.05 punten; meisjes onder 16 jaar: 1. Ellen van Straalen (Noordkop) 162.05 pun ten. Driemeterplank: Jongens onder 16 jaar: 1. Dick Ooykaas (Icarus) 318.25 punten; meisjes onder 16 jaar: 1. Lidy Spruyt (RZV Rijs wijk) 315.30 punten, dames: 1. Lia Molenaar (Noordkop) 361.40 punten. 2. Mirjam Hoffer (Noordkop) 340.35, 3. Anita Smith (Zwemlust/Den Hommel) 294.05. Heren: 1. Hans Feis (Joop Stotijn) 420.80 punten, 2. Frans v.d. Konijnenburg (Ica rus) 326.75. Torenspringen da mes: 1. Anita Smith (Zwem lust/Den Hommel) 308.20 pun ten. Aan de internationale jeugd- schoonspringwedstrijden in Brasschaat bij Antwerpen zal de Nederlandse ploeg van 11 t/m 15 juli in de volgende sa menstelling deelnemen: Meisjes: Annemiek Wieles (Joop Stotijn), Annemiek van der Wal (Icarus), Saskia Strik (Joop Stotijn). Lida Spruyt (Joop Sto tijn) en Erna Kretzschmar (De Futen). Jongens: Marcel Bink. Rudi Borst, Elco Bruyne, Jonny van der Lingen en Ronald Niehot (allen Joop Stotijn) en Dick Ooykaas (Icarus). Ploegleidster: mevr. Vlothuizen. Het is de eerste keer na het con flict in de Nederlandse schoon- springwereld dat er weer een volledige ploeg naar deze wed strijden gaat. BOEDAPEST Volledig on verwacht is Spanje als winnaar uit de bus geko men tijdens de slotfase van het internationale wa- terpolo-toernooi, dat giste ren in het nationale zwem bad van Boedapest werd beëindigd. Spanje versloeg Zweden met 8—3 (1—0, 12, 22, 41). Honga rije won van Nederland met 6 —4 (O-l, l—o, 3—1, 2—2) i laatste wedstrijd van de dag overrompelde West-Duitsland met 9—4 (2—1, 4—3, 1—0, 2—0) Groot-Brittannië. De eindstand in dit zeslandentoer- nooi voor junioren was: 1. Spanje 10 punten; 2. Hongarije 8; 3. West-Duitsland 6; 4. Ne derland 4; 5. Zweden 2; 6. Groot-Brittannië 2. Zaterdag stond Nederland na overwinningen op Zweden (8—3) en Groot-Brittannië (10—3) nog op de derde plaats. NEW DELHI De Indiase hoc- keybond heeft gisteren in New Delhi zestien spelers aangewe zen voor het toernooi om de we reldbeker, dat eind augustus in Amstelveen wordt gehouden. De geselecteerden zijn: doel: Ce- dric Pereira en Charles Corne lius; achter en midden: Michael Kindo, Surjit Singh, Baldev Singh, Virendra Singh, Ajitpal Singh, Harmik Singh en Bhas- karan; voor: Ganesh, Ashok Kumar, Govinda, Chand Singh, i Harcharan Singh, Ajit Singh en Philips. DIVONNE LES BAINS Tour dokter Dumas heeft zaterdag in Divonne Les Bains meegedeeld dat de controle op het gebruik van verboden stimulerende mid delen, die dagelijks op een aan tal renners wordt uitgevoerd, tot en met de vierde etappe, eindigend in Mulhouse, een ne gatief resultaat heeft gehad. M 17 STAVEREN Tijdens de vijfde race van het traditionele Skuts- jesilen is zaterdag bij Staveren schipper Klaas van der Meulen van het skutsje „Woudsend" door een hartverlamming ge troffen en overboord geslagen. Van der Meulen was 67 jaar. Hij had op de voorgaande da gen niet alle wedstrijden meege- varen, omdat hij last had van de hitte. Zijn zoon is hem nog nagesprongen, maar hulp mocht hem niet meer baten. De wed strijden zijn verder afgelast. BERGAMO Arie de Gans» de Nederlandse kampioen waterski, heeft gisteren tij dens internationale wed strijden op het meer van Inzeo bij Bergamo beslag gelegd op de eerste plaats in het algemene klasse ment. Aan de wedstrijden namen wa- tersk.ërs uit .talie. Zweden. Frankrijk. Nederland en Dene marken deel. Arie de Gans eindigde bij de sla lom ex aequo op de eerste plaats met de Fransman Jean Jacques Poitier. Beiden haalden 22 boeien. De Gans zegevierde ook bij de figure nen het springen

Leidse Courant | 1973 | | pagina 14