FINALE MqLLER-VULTINK REDDING SLAP TOERNOOI REINER KLIMKE GREEP EUROPESE DRESSUURTITEL Amateurstayers West- Duitsland waren te sterk Tennistitel voor Hombergen Toine Hezemans tweede op de „Ring" Weinig publiek in Noordwijk Wedstrijden boogschieten MAANDAG 9 JULI 1973 A6 NOORDWIJK Hoewel het in Noordwijk op het strand en de boulevards een drukte van belang was, kon bepaald niet gezegd worden dat er een overmatige be langstelling bestond voor het in ternationale biljarttoernooi in ho tel Huis Ter Duin. Het kan aan de deelnemerslijst niet gelegen heb ben, want die vermeldde uitslui tend „grote" namen, maar mis schien was het mooie weer wel dé reden tot Wegblijven. Zij die niet gekomen zijn hebben overigens niet veel gemist. Op de finalepar tij na was zowel het toernooi als de demonstratiepartij tussen Ceu lemans en Van Bracht van maar matige kwaliteit. Muller door hoogste serie winnaar De concentratie van de biljarters was soms ver te zoeken en tel er nog bij op dat er geen titel op het spel stond, dan heeft men een juiste omschrijving voor dit gebeuren. Gespeeld werd in de spelsoort 47—2 en zo'n beetje de hele Europese top gaf acte de présence. Voornaamste kans hebbers voor de enorme beker waren de wereldkampioen 1973: Hans Vultink, en de man die in Krefeld als enige in diens voetspoor bleef, de Duitser Dieter Müller. De Belg Ludo Dielis begint zich tegenwoordig ook meer en meer op de kaderspelen toe te leggen hij is Eu ropees kampioen bandstoten en pentha- lon en als vierde man was daar dan nog de nationale kampioen Jean Bes- Dieter Muller was in Noordwijk op dreef en zorgde voor veel spanning i tegen Vultink. sams. Van hem moest het vuurwerkk o- men, maar al spoedig bleek, dat alleen Vultink en Müller aan de verwachtingen konden voldoen. Vultink. die sinds het behalen van het we reldkampioenschap nauwelijks had ge traind. startte in zijn partij tegen Bes. sems overdonderd. Met een serie van 238 was zijn tegenstander al praktisch verslagen en inderdaad, coming-man Jean Bessems reikte niet hoger dan 73 caramboles in vier beurten. Hij had nog geluk dat Vultink zich ver slikte met nog maar vier punten te ma ken, want anders was de partij al in dire beurten uitgeweest. De tweede par tij uit de eerste ronde was al veel min der interessant. Müller was te sterk voor Dielis en de Duitser won deze par- tii in vijf beurten met een moyenne van De 's avonds gespeelde tweede ronde Dracht al evenmin verrassingen. Onder de muzikale begeleiding van een combo startten Bessems en Müller ongelooflijk slecht maar Müller herstelde zich door met een serie van 370 de partij uit te maken. De Brabander stelde er slechts 53 tegenover. Vultink had daarna iets meer moeite dan in zijn eerste partij, doch ook Dielis moest ondervinden dat de meester nog steeds ijzersterk is. Na viif beurten was de blonde Belg uitge teld. Voor de aanvang van de derde ronde (zondag) werd een demonstratiepartij gespeeld tussen de Belg Raymond Ceu- lemans veelvoudig wereldkampioen driebanden en Rini van Bracht, hét Nederlands talent in deze spelsoort. Van Bracht wordt gezien als de opvol ger van Ceulemans en ook als de man die Ceulemans gaat bedreigen. Inder daad heeft hij Ceulemans in het laatste wereldkampioenschap verslagen. Nu in Noordwijk moest het een revanche voor beiden worden en iedereen ging er eens voor zitten. Men is bedrogen uitgeko men. Van Bracht bleef ver onder de maat en ook de Belg kwam niet tot zijn beste spel. Met een gemiddelde dat nog onder de 1 bleef, besliste de Grabben- donker de partij in zijn voordeel (60— 47). Het Anker kader werd voortgezet met de strijd om de derde en vierde plaats. Na een wederom bijzonder slechte start Raymond Ceulemans kon in de demonstratiepartij tegen Bessems de toeschouwers i haalde Bessems dan toch hard uit. Zijn serie van 227 zette de opgelopen achter stand om in winst. Maar in de nas toot kwam Dielis nog juist langszij. De klapper van het toernooi werd de fina le tussen Vultink en Müller. Met waar lijk ragfijn spel drukte Vultink zijn op penent in de hoek, maar de Duitser vocht verbeten terug. Met duidelijk minder allure, maar met een surplus aan vechtlust overbrugde Müller een achterstand van 200 caramboles en beëindigde de partij. Vultink liet zich niet onbetuigd en wederom op onnavolg bare wijze bewerkstelligde hij eveneens een puntendeling. Een veel te mooie fi nish van een slap toernooi. De hoofd prijs ging overigens naar Müller, die weliswaar precies gelijk geëindigd was met Vultink, maar de hoogste serie van het toernooi gemaakt had. AD VAN KAAM NEURENBERG De Westduitse den) toonde de Westduitser wereldkampioen bij de amateur- Horst Gnas, wereldkampioen in stayers Horst Gnas zegevierde 1971 en 1972, zie hduidelijk de gisteren op de baan van Neu- sterkste, renberg in een internationale De individuele eindstand wedstrijd over vijftig kilometer. Hij maakte een tijd van 42 mi nuten en 20,1 seconde. De Ne derlander Gaby Minneboo ein digde met een ronde achter stand als tweede voor de West duitsers Jean Breuer en Rainer De Nederlander Jan van Katwijk Podlpsch. De Nederlanders van heeft zaterdag een internationa- Gnas (W.Dld) 16 pnt., 2. Lange (W.Dld.) 14 pnt, 3. Minneboo (Ned.) 12 pnt., 6. De Jong (Ned.) 6 pnt., 7. Van den Broek (Ned.) 4 pnt., 8. Kroon (Ned.) 2 ren in München als derde geëin- 5. Van Kollenburg (Ned) 2.29.35, digd. Peter van Kollenburg 6. Sjapovalov (Rusl) z.t., 23. werd vijfde, Johannes van Vliet Jonkers (Ned) 2.29.45. negende en Johannes Jonkers De Nederlander Rinus Langkruis 23e. De overwinning was voor is zaterdag vijfde geworden in de Zweed Claes Svensson, die in een Grand Prix voor sprinters de eindsprint de Engelsman Pe- die in Hannover werd gehouden, ter Hall versloeg. De uitslag De zege ging naar de Fransman den Broek en De Jong finishten met grote achterstand. Respec tievelijk als zevende en achtste. West-Duitsland heeft zaterdag avond in Bamberg de stayerlan- denwedstrijd voor amateurs te- Ie wielerwedstrijd voor profs in Wezembeek gewonnen. Hij legde de 167 kilometer af in 4 uur 1 minuut. De Belg Jos Spruyt werd tweede en diens landge noot Van Geebergen derde. Europees kampioenschap ju nioren, wegwedstrijd: 1. Svens son (Zwe), 102 kilometer in -2 uur 29 minuten 8 seconden, 2. Hall (GB) z.t., 3. Spijker (Ned.) 2.29.33, 4. Beccas (Fra) 2.29.34, Daniël Moreion, die in de finale in drie ritten de Deense kam pioen Peter Petersen versloeg. De Duitsers Reiner Erdmann en Dieter Berkmann werden derde en vierde. gen Nederland voor 1500 toe- De Nederlandse wielrenner Jan schouwers met 48 tegen 24 pun- Spijker is gisteren in de weg- ten gewonnen. In beide man- wedstrijd van de Europese ches over 70 kilometer (140 ron- kampioenschappen voor junio- NüRNBURGRING Toine Heze- linsky (Zwe.) met Toyota,-stand mans is zondag met Dieter Europese kampioenschap: 1. Quester tweede geworden in een BMW 70 pnt. 2 Ford 63 pnt., 3 zes uursrace op de Nürnburg- Alfa Romeo 57 pnt. ring, de vierde wedstrij dvoor VALKENSWAARD Door toe- Europose toerwagenkam- wijzing van een protest pioenschap. De Nederlands-Oos tenrijkse combinatie reeds in een BMW. De zege ging naar de Westduitse-Nieuwzeelandse com binatie Hans Stuck - Chris Amon in een andere fabrieks- BMW. Het Duitse merk voert de ranglijst van het kampioen schap aan met 70 punten. (ANP) Jim Vermeulen en Ar thur van Dedem werden met hun Simca in deze 6 uurswed strijd tweede in hun klasse tot 1300 cc. Zij legden ruim 730 ki lometer af. De zege ging naar de Duitse équipe Bischiff-Meyer met Alfa Romeo. Uitslag: 1. Stuck - Amon (W. Dld./Nw. Zeel.) BMW 3,3 csl. 42 ronden: op één ronde: 2. Heze mans - Ouester (Neder- Oostenrijker Franz Wurz is Jan de Rooy zondag in Valkens- waard de overwinning in de wedstrijd om het open Neder- j lands kampioenschap rallycross ontgaan. Door dit resultaat heeft de Rooy nog maar een kleine kans in de laatste race op 5 augustus de Zweedse Saab-rijder Stig Blomqvlst in het algemeen klassement te passeren. Of het zover komt, moet overigens ernstig worden betwijfeld, want De Rooy, die rijdt met een Daf, was over de AKEN De Westduitse Rei ner Klimke heeft gisteren in Aken met zijn paard Nchmed het Europese kampioenschap dressuur veroverd. De 35-jarige ad vocaat uit München scoor de 1220 punten. Klimke kreeg van vier juryleden topcijfers, maar het Russi sche jurylid Ivan Rogalev ook in de barrage zonder fou ten. De Westduitser Alwln Schockenmöhler met Rex the Robber en de Brit Tony New berry met Warwick deelden de tweede prijs met vier strafpun- ten in de barrage. De beste Ne derlander was Jan Maathuis, die met Dolman op de gedeelde tiende plaats eindigde. De com binatie uit Geesteren liep 12 strafpunten op in het eerste par koers. plaatste hem slechts als Weit-Dult«land zul Alwln Schocke- zesdc van de zeven deelne- ™öhler en digen naar de strijd om het Eu- mers\ T ropces springkampioenichap, De Russische Elena Petoesjkova. dat van 9 tot 22 Ju„ ,n H,ck. die vorig jaar kampioene werd, „tnd word, gehoudtn. Apfl.." ,'A"AC Johu" Hclnl ralerdag In Garde- ren winnaar geworden (1192 punten) en haar landge noot Ivan Kalita kreeg met Ta- rif (1189) brons. De Westduitse equipe Klimke Liselott Linsenhoff, Karin Schlü- ter zegevierde eerder in de strijd om de Europese titel voor landenploegen. Rusland dat tij dens de Olympische Spelen van München het goud opeiste, werd tweede, Zwitserland derde en Groot-Brittannië vierde. De Zwitserse ruiter Paul Weier heeft gisteren tijdens het inter-' nationale concours hippique van Aken het springconcours om de Grote Prijs van de stad Aken gewonnen. Weier bleef met Fink nationaal springconcours tabel A. Hij kwam in de barrage van acht deelnemers In 39,3 sec. foutloos rond. De uitslag: (Lengte parkoers 600 meter, 12 hindernissen van max. 1.40 meter, 16 sprongen, maximale rijtijd 63 sec. de bar rage ging over 326 meter, 6 hin dernissen. 8 sprongen, maxima le rijtijd 56 sec.). I. Heins met Golden Dream, 0 ft. 39,3 sec,; 2. Wouters van den Oudenweijcr met Snlerno 0 - 40,2; 3. Neessen met Jumping Amsterdam 0 - 41.9. TILBURG Patrlc Hombergen is winnaar geworden van het tennistoernooi In Tilburg. De Beig versloeg de Griek Nicolas Kalogeropoulos in vijf sets: 8 t, £-4, 6—2, 4—6, 6-3. Hombergen versloeg i finale de Australiër Barry Phil lips Moore, terwijl „Kalo" Jan Hordijk elimineerde: 6—3, 6—3. Nora Lauteslager won de dn- mestit'el door een zege (6—1 6 —1) op de Spaanse Cbrmen P®- rea, die eerder Elly Appel had uitgeschakeld met 64 6—3. Van Min en Thung wonnen de heren- dubbelspeltitel door met 7—5 64 te winnen van Hombergen en Hemmes, de halve Ton sie heeft de nationale B-titel toewijzing van het protest (hij DEN HAAG Onder aus- Wurz van de baan hebben geduwd) zeer ontstemd en dreigde zijn licentie in te stu- ren. De Rooy kan op zijn beurt j nog protesteren bij de KNAC. Toine Hezemans wuift naar het publiek, dat hem hartstochtelijk toe juicht voor zijn tweede plaats in de zesuursrace op Nurburgring. land/Oost) BMW 3,3 csl.op De overwinning was zondag nu vier ronden: 3. Lauda - Joisen voor Blomqvist met een tijd (Oost/W.Did.) met BMW-Alpi- van 5.02.0, Wurz (Volkswagen) j na: 4. Dini - Colzani (It.) met werd tweede, de Zweed Eklund j Alfa Romeo Gtam; 5. Weiss- (Saab) derde en De Rooy. te- Ludwig (W.Dld.) met Ford Ca- ruggezet naar de vierde plaats, j pri RS; 6. Andersson - Kottu- noteerde 5.04.3. piciën van de Rotterdamse handboog schietvereniging De Romeinen worden op 12 augustus op het sportter rein hoek Bosdreef/Boe zem in het Kralingse Bos naast de genieentekweke- rijen nationale wedstrijden boogschieten gehouden. De (Van onze sportredactie) wedstrijden worden 's morgens om negen uur be gonnen met schoten over veroverd door in de finale van het toernooi in Amersfoort met 7—5 6—3 te winnen van Otto Blom. Bram Madera versloeg om de derde plaats Kees Koen met 6—1 6—2. Henriette Laan- Ruinen was de sterkste dame na een overwinning van Joyce 90 meter. Onder de 80 deel- Bernoski-SIuyter 6—1 4—6 6—3. nemende schutters zal de De tegenitander van het Neder- gehele Nederlandse verte- landse Davis Cupteam voor het gorrAOordlBinK aan de We- ïf" ui 11- uit het viertal Finland, Turkije, reldkampioenschappcn in uhm#1 Lu„mbur, Grenoble aanwezig zijn. Raclng Club de Paris heeft giste- Beiangsteilenden word! 1 aangeraden voor het goed volgen van de wedstrijden een kijker mee te nemen. I de Europa Cup veroverd door een overwinning van 63 op Rot Weiss Berlin. Voor Ra cing kwamen uit: Goven, Prol- sy. N'Godrella, Jauffret, Chan- freau cn Deblicker.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 13