Zomerevenementen in Noordwijk en N oordwijkerhout RADIO BOTERBLOEM WIL WERKTERREIN UIT BREIDEN MIEKE V. DOORN KAMPIOEN OP DE 100 METER HORDEN Doe-feest in Northgohal in Noordwijk wordt groot succes bollen- en duinstreek MARKTEN Het zoeken is naar een sponsor Lisser jeugd mag niet meer zwemmen in water Poclpolder DONDERDAG 5 JULI 1973 LEIDSE COURANT IN 1974: 46.000 ton vuil in duin- en bollenstreek VOORHOUT Het jaar 1974 zal het eerste zijn waarin het vuilafvoerbedrijf „Duin- en Bollenstreek" via de V.A.M. gaat draaien, hetgeen voor de begroting van dat jaar enkele belangrijke conse quenties gaat hebben. Dit werd vastgesteld op de alge mene vergadering van het vuilarvoerbedrijf op j.I. maandagmiddag in de raads zaal te Voorhout. Voor de gehele afvoer Is een begroting opgesteld .van 1.367.000 gulden. Er wrodt gerekend op een aanbod van 46.000 ton vuil in 1974, het geen zal resulteren in een bedrag van 29,72 per ton. Tijdens de vergadering werd in overweging genomen een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheid om glaswerk apart te verzamelen, wat on geveer 5 gulden per ton zal kunnen opleveren. „Wama"- loterij op jaarmarkt in Warmond WARMOND Tijdens de te houden Oud-Hollandse Jaar markt in Warmond zullen er onder de naam „Wama" lo ten worden verkocht. „Wama" is een afkorting van de voetbalvereniging „Warmunda" en dc muziek vereniging „St. Matthias". De opbrengst van deze lote rij is voor uitbreiking van het clubgebouw van „War munda" en voorhet unifor men- en instrumentenfonds van „St. Matthias". Er zijn geweldige prijzen aan deze loterij verbonden, onder andere zeven hoofdprijzen, te weten: een auto ter waarde van f 6000,-, een kleuren-t.v., een stereo Installatie, een bromfiets, een visboot, een complete visuitrusting en een grill. Voorts zijn er nog tal van andere waardevolle prij zen te verdienen. Deze groot se loterij start op vrijdag avond a.s. 6 juli. Er zijn to taal 1000 loten van f 25,-. De trekking zal uiterlijk od 30 november a.s. plaatsvinden. ZOok zal er op deze avond een rad van avontuur aanwe zig zijn. Van een prachtige pop moet de naam worden geraden, evenals het aantal bruine bonen in een pot. De hoofdprijs is een prachtige werphengel. Voor de kinde ren is er een grabbelton aan wezig. Inbraken in Lisse LISSE In de nacht van dins dag op woensdag is in Lisse op verschillende plaatsen, dicht bij elkaar, ingebroken. Bij het caravanbedrijf Van Weeghel wist men door het vernielen van een deur, enig kleingeld te ontvreemden. Bij het bloembollenbedrijf De Vroomen aan de Achterweg werd een drankautomaat vernield en enig geld gesto len. In het magazijn van de HLS bleek niets van waarde te liggen voor de dieven: er werd niets vermist. Een op de wal geplaatste polyester boot (kleur oranje-wit) werd eveneens ontvreemd. Programma „Kontakt" VOORHOUT Bij jongeren vereniging „Kontak't' heeft men weer een programma opgesteld. Vanavond begint men aan de schoonmaak van het gebouw. Morgen houden de leden zich bezig met allerlei spelen. Za terdag is er weer een open disco-avond. Relaxen kunnen de leden zich op zondag avond. Maandag wordt mas- sal „de kater verdreven". De toneelavond is verscho ven naar dinsdag. G. J. Slim, Allee, Le Réve, Keefer, Lena. Shocking 3—10. Idem Jong ge was 7—16, Charmeur 31—22, Carna val. Tommy, Telstar, Yellow Dusty S—10. Nora IB—IB, Agapunthus 55— 60, Alstroemerla 3—6, Lelies 11—22, EREMURUS 913, Centaurla 16— 22. Violieren 3—9, Gerbera's 13—IB p.st. Trosnnjers 50-0, Chrysnnten- j aar rond 1,15—1,70. Wlrrals Supreme 24Colvlllels 27—SO. Gladiolen 75—1,25, nula 21—42 p.bos. KATWIJK, groenetn (4 juli) AI 9.S012.S9. II 6.60—11.50, BI 16.10- 20.50. Sla 11—27. Bospeen I 42—74, II 28—53. Tuinbonen 3S—43, Spits kool 20—21. Krombekken 105—170. Prlns.bonen 230—250. Peterselie 10 Selderij 14—19. Uien 21—37. I SB—90. II 3S. Bloemkool 61 52. 611 22—27. 81 3147. 811 22—28. 101 22. ion 20. Aanvoer -11 toil waspeen. 5062 bloemkolen. NOORDWIJK NOORDWIJ- KERHOUT Het VVV heeft voor de zomermaanden weer een toeristen-ever.ementenlijst voor Noordwijk en Noordwijker- houl opgesteld. Veel muziek en wandeltochten zijn dooi de ver eniging uitgestippeld. Zo kan e4 elke dinsdag tot en met 30 sep tember een wandeling gemaakt v/orden door de Staatsbossen en duinen. Door MSV-DIO-Vol- leybal wordt er vanavond een strandloop georganiseerd over vier en acht km. Start bij de strandpolitiepost van af 19.00 uur. Ook a.s. zaterdag kan er gewandeld worden. Om 10.00 wordt er gestart door de deelnemers aan de 40 km, om i3.00 uur door deelnemers aan de zes, tien, vijftien en vijfen twintig km. In Ncordwijkerhout kunnen toeris ten zich morgen om 20.00 uur door de heer Bouwmeester laten rondleiden in de „Witte Kerk". cok te beluisteren op het Kerk- uur. Een van de grootste attrac- Zaterdag zal de boerenblaaska- plein in Noordwijk, waar „De ties in het programma zijn „Les pel „De Blaaskaken" optreden Bier kauwers" dinsdag 10 juli Poppys" die vrijdag 20 juli zul- in het dorpscentrum. Muziek is een concert geven vanaf 20.15 len optreden in „Huis ter duin". De sportliefhebbers worden overi gens ook niet vergeten. Op za terdag en zondag zal een inter nationaal Invitatie-Biljarttoer- nooi worden gehouden in „Huis ter Duin". De aanvangstijden zijn respectievelijk 14.00 en 15.30 uur. Aan de Leeweg wor den aanstaande zondag polsstok- verspringwedstrijden gehouden. In het gemeentelijk sport zal op dinsdag 17 juli het eerste van „Noordwijk" aantreden tegen europacup winnaar Ajax. De wedstrijd begint om 19.00 uur. Fietsliefhebbers wordt de gehele maand juli de mogelijkheid ge boden op zondagen fietspuzzel- tochten te maken langs de mooiste plekjes van Noordwijk. Auto-bezitters kunnen hun hart ophalen tijdens een autopuzzel- rit die morgen gehouden wordt. De rit wordt georganiseerd door RAC er, begint om 19.00 uur. DE ZILK Het echtpaar J. van Kampen—C. van K ampen-Boehel viert op 19 juli de gouden bruiloft Het echtpaar is geboren en getogen in de bollen streek en hij (79) heeft zijn hele leven als bloembol, lenkweker gewerkt. Zij (73) werkte jarenlang als filiaalhoudster van een coöperatieve winkel. Een druk leven voor beiden dus, maar hun gezondheid en goede moed heeft er niet onder geleden. Integen deel: ze staan vroeg op en fietsen kilometers per dag. Een goed uitgangspunt voor nog een lange tijd LISSE Tijdens de Nederlandse Studentenkampioenschappen die zaterdag op Papendal bij Arn hem werden georganiseerd, is Mieke van Doorn van de Spar taan uit Lisse kampioen gewor den op de 100 meter horden. Haar tijd was 14.6 seconden. Deze week ontving zij van de KNAU de uitnodiging deel te nemen aan de Jeugdatletiek In terland voor meisjes op 7 en 8 juli a.s. te Brussel. De jeugdmeerkampen, die onder ideale weersomstandigheden! op zaterdag en zondag j.I. op het Gem. Sportpark te Lisse gehou den werden, zijn een groot suc ces geworden. Ondanks de af wezigheid van velejurileden. De Spartanen zelf behaalden de volgende prestaties. Meisjes-A: 3e: Joke Kortekaas met 2122 punten. Meisjes-B: le; Anne- mieke v.d. Poel: 2626 punt; 3e: Hanneke Glas: 2207 punt; 5e: Helen Oosterveer: 2128 p.; 6e Karin Paardekooper: 1712 p.; 7e: Marian. Kozijn: 1545 p. Jon gens-B: 4e Nico v Steijn: 3589p.; 5e: Ben Duibenvoorden: 3485p.; 6e: Jan v.d1. Ham: 3477p.; 8e: Jan Heemskerk: 3306p. Noordwijk Het Doe-feest, dat op maandag 9 juli om 10.00 uur in de Noordwijkse Northgo-hal van start zal gaan, moet voor honderden kinderen, zowel uit Noordwijk als uit de omgeving, borg staan voor een plezierige en onvergetelijke vakantie. Dat mag ook wel, want de organisa toren hebben vele tientallen uren gestoken in vergaderingen, voorbereidingen, inrichten van de 'hal, afspraken maken en in kopen doen. Bijna 40 hulp vaardige dames en heren hebben zich bereid verklaard de kinderen te ontvangen en te hel pen met de vele activiteiten. De jeugd heeft de beschikking over zeer verschillende onderwerpen. Voor de kinderen die rust en stille zoeken is er een leeszaai- tje ingericht met een groot aan tal prentenboeken, leesboeken en tijdschriften terwijl er ook gelegenheid is voor een spelletje schaak of dam. In de hal is ook een typehoek waar 10 schrijf machines staan. Men kan er boetseren, kleding maken, schil deren, tekenen, solderen, knut selen en nog veel meer. Op een stuk braakliggend terrein aan de Stakman Bossestraat wordt een grote stapel hout bijeenge bracht om in twee weken het Doe-feest-dorp le doen verrij zen. Indien de plank wordt mis geslagen of de spijker niet hele maal op zijn kop, zorgt de EHBO voor een verbandje. In de hal zal iedere dag een film vertoond worden. Het comité vakantiebesteding Noordwijk houdt zich overigens aanbevolen voor „waardeloos materiaal", zoals blikken, kurken, knopen, dozen, resten wol, schuimplastic, grote en kleine dozen, enzo voort. Een telefoontje naar 4694, mevrouw Vermey en de spullen worden afgehaald. jeugd van Lisse uitgenodigd om in de waterpartijen van met name de Poelpolder te gaan zwemmen. Dit evenwel wordt B. en W. na overleg met verschil lende instanties, ten sterkste ont- mei;jk bij uitstek een gunstig klimaat geschapen voor verme nigvuldiging van allerlei micro ben en bacteriën. Een recente monsterneming heeft dit beves tigd en vast is komen te staan dat het colibacteriegehalte zo danig hoog is, dat het water on geschikt is als zwemwater en zeer schadelijk kan zijn voor de gezondheid. Omdat de gemeente geen enkele verantwoordelijkheid hiervan wenst te nemen, maar uiteraard wel signaleert en waarschuwt zuilen op korte termijn bordjes met "Verboden te zwemmen" bj de singels geplaatst worden. Het gemeentebestuur doet ver der een oproep aan de ouders om hun kinderen toch vooral naar de zwemaccommodaties te sturen en ze weg te houden van het openbaar water. Het speleva ren blijft toegestaan, behalve daar natuurlijk waar een bord "verboden toegang" is ge plaatst. (deze staan op sommige plaatsen vanwege de instand houding van de begroeiing. BOLLENSTREEK Het stich tingsbestuur van Radio „Boter bloem" denkt het werk van deze regionale omroep uit te breiden in de hele bollenstreek inclusief Noordwijk. Tevens wil- men, nu de honderdste uitzen ding er opzit het programma-ar senaal uitbreiden met o.a. ra- dio-puzzeitochten-programma's, waarin gesprekken met beken de plaatselijke figuren zouden kunnen plaatshebben. Radio Boterbloem werd in 1957 in Haarlem opgericht. In begin van 1971 werd het centrum van de Boterbloem, dat inmiddels stichting geworden was, verlegd naar Hillegom, waar men een studio in'rcihtte. Radio Boter bloem houdt zich .tot nu toe be zig met het verzorgen van cul turele en ontspanningsprogram- ma's, waarin verzoekplaten en interviews met bejaarden een belangrijke plaats innemen. De uitzendingen, die verzorgd worden door zeveni dames en één heer voor het omroepwerk en een vijftien jongelui voor het technische werk, worden opge nomen in een zestal tehuizen in de Bollenstreek. Men kan' echiter nog wel meer medewerkers ge bruiken, die pro deo dit werk willen doen. Inlichtingen hier over zijn te krijgen bij mevrouw Steenbeek, tel. 02520—17482. Tevens zoekt het stichtingsbestuur contact met hen <±ie hun disco theek beschikbaar willen stellen om op de band te zetten. Zo kan de eigen discotheek, die uit 100 platen bestaat, uitgebreid wor den met bandjes. Maar platen zijn natuurlijk ook welkom. Hierbij wordt vooral gedacht aan bekende namen uit het ver leden zoals Kees Pruis, Lou Bandy, Pierre Palla. De grootste zorg van het stich tingsbestuur is op dit moment om radio Boterbloem draaiende te houden. De vrijwilligers wer ken wel pro deo maar appara tuur, gereedschap en de ver nieuwing van de discotheek kos ten veel geld. Uit donaties ont vangt men minimaal f 7,50 per jaar. Tevens zorgt de „Drive- in" discotheek „Studio X" de laatste jaren voor een belangrij ke bron van inkomsten. Toch hoopt voorzitter Van Munster dat de Boterbloem in navolging van soortgelijke stichtingen in andere streken van ons land, ook een onderneming kan vin den, die als sponsor wil optre den. Schoolverlaters in Bodegraven naar Molenschot BODEGRAVEN De zesdeklas- sers van de Willibrordschool hebben hun afscheid van de school gevierd met een tocht naar Molenschot. Na kennisma king met het dorp maakten zij een stevige duik in het zwembad, 's Avonds werd er een griezeli ge bostocht gemaakt. De lol werd wreed verstoord, toen een buurtbewoner de kin deren met zijn hond het terrein afjoeg. De tweede dag werd een bezoek aan de Efteling ge bracht. Een volle dag genoten de kinderen van de heerlijkhe den, die deze speel- en sprook- jesluin te bieden heeft. De laat ste dag was het de beurt aan Surae, waar nu behalve van het water ook genoten werd van een partijtje midgetgolf. WARMOND Er hebben gisteren minder jongeren aan de kinder feesten deelgenomen dan aanvankelijk verwacht werd en dan vorig jaar het geval was. De organisatoren hebben de indruk, dat het bijzondere warme weer debet is aan deze ontwikkeling. De Kaagweek is na de opening van dinsdagavond gisteren pas goed op gang gekomen. Om twee uur ging de kermis open i tegelijkertijd waren de zeilwedstrijden op de plas al goed aan de gang. Gisteravond trad BZN onder grote belangstelling op. Op het pleintje bij de pomp toonde een .spinster" haar bij zondere handvaardigheid.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 6