WINNEKE REMMERSWAAL SCHITTERDE TEGEN ITALIË BESLISSING OVER BOUW IJSHAL IN LAATSTE EASE OOK OP KAAG IS BELANGSTELLING STEEDS MINDER Vrijwel zeker positief Ilona Gusenbauer sprong over 1.91 Rep tekent voor jaar bij Ajax DONDERDAG 5 JULI 1973 LEIDSE COURANT HAARLEM Het duurde even voor Winneke Remmerswaal het besefte. Na zijn laatste worp, die de overwinning van het Ne derlandse honkbalteam op Italië betekende, bleef hij een moment bijna besluiteloos staan. Niet lang, want plotseling drong het tot hem door dat hij zijn eerste grote karwei tot een schitterend einde had gebracht. Hij rende de heuvel af, de toegesnelde catcher Hans Augustinus tege moet. Daar, halverwege thuis plaat en werpheuvel, ontstonden de eerste uitingen van vreugde. Kort daarna dromde het hele Nederlandse team rond Winneke Remmerswaal. Dankzij hem was Italië bedwongen. Later, op een bank in de kleedka mer, drong het volledig tot Remmerswaal door. Daar viel alle spanning van hem af. Ter wijl hij het zweet van zijn ge zicht afwiste en links en rechts toegestoken handen schudde vertelde hij: „En dan te beden ken dat ik nog niet eens inge gooid was toen ik Nol Beenders moest vervangen. Maar het ging ineens lekker. Ik heb geen moment last van m'n zenuwen gehad. Natuurlijk ben je wel ge spannen, maar van nervositeit was geen sprake." Winneke Remmerswaal groeide gisteravond in een uitpuilend Pim Mulierstadion uit tot de grote man van het Nederlandse 1 team. Hij werd in de derde in- Gjfers honkbal Zweden 1100200x België 00l" Werpcljfers Eddy Regnler (5 innings): 3-0—2. Zweden maakte 2 fouten, België 4. Frankrijk: Phllllppe Kunetz 14—4—7, Werpersresultaten: Spanje: Jose Ra mos 11—1—4. Spanje 2 veldfouten. Frankrijk: PHUlppe Kunetz 14—4—7, Frankrijk 5 veldfouten. - ïnnlngscljfers Nederland 1- Remmerswaal 92—2 ln 6 1/3 innings 4 man, Cesare Ghelfi Italië: Fede innings 0—3—5 in - - Armellino 1—2—2 ln 2 2/3 Innings le-poule. Na de stand: 1. NederlanQ o weusinjue. 10 plinten, 2. Italië 5/8, M. Span .5/6. 4. België 5-2 (24J45) 5. Zwede 6/2 (13-59), 6. Frankrijk 5/2 (14- Uitslagen Duindigt WASSENAAR - De uitslagen van de gisteren gehouden koersen zijn: TnneNiëprijs 2140 m: 1. Lars Buiten, zorg (P. Smit) 1.26.4. 2. Looper T. 3. Linos van Amstel. 'Wlnn. 2.20 pi. 1.40 1.50 1.50 koppel 3.80 trio 33.60. Marokkoprijs 2140 m.1 Kosmos P (J. v.d.PlJl) 1.25.4, 2. Kuno V. 3. Komiek Olivier. W'nn. 2,80 pi. 1,40 3,30 2,40 koppel nings naar de heuvel gesom meerd, nadat Nol Beenders maar liefst vijf honkslagen had moeten toestaan. Hierdoor wa ren de Italianen na de in de tweede slagbeurt ontstane ach terstand van 40 ineens in een bijzonder kansrijke positie (6— 4) gebracht. Het maakte de taak van Beenders' vervanger er niet aanlokkelijker op. „Het was plezierig", vertelde Rem merswaal na afloop, „dat er op dat moment al twee nullen wa ren. Daardoor was de druk voor mij niet zo groot." Bescheiden Het klinkt bescheiden uit de mond van de man die Italië op de knieën bracht. Maar hij kon zich aan de andere kant geen gunstiger start voorstellen, want de eerste slagman die hij tegen over zich kreeg, Pietro Monaco, ging voor drie slag aan de kant. Dat betekende meteen het einde van de produktie van het ge vreesde Italië. Het Nederlandse team stond hierna geen run meer toe. Het heeft lang geduurd voor de bijna 10 duizend toeschouwers volledig aan hun trekken kwa men. Pas in de laatste drie in nings, toen de spanning het hoogtepunt bereikte, kwam er de sfeer die tot dusver in Haar lem heeft ontbroken. Nol Been ders had betrekkelijk weinig moeite om de score in de eerste twee slagbeurten van Italië blank te houden. Het Nederland se team stelde daar produktie- ver daden tegenover. Op Fede- rico Corradini scoorde Hans Au gustinus het eerste punt. AI bij de eerste acties van deze links handige Italiaanse werper werd duidelijk dat het met zijn con trole niet honderd procent was gesteld. Hij moet de eerste twee Nederlandse slagmensen, Au gustinus en Charles Urbanus vier wijd toestaan alvorens hij Hamilton Richardson met drie slag naar de dug-out zond. Donkere wolken In de tweede innings trokken de donkere wolken zich boven het Italiaanse team samen. Arnold Smith, Boudewijn Maat en Nol Beenders konden over de thuis plaat komen en toen Augustinus daarna met een honkslag het eerste kussen bereikte was het met Corradini afgelopen. Hij werd vervangen door Cesare Chelfi, die de zaken aanvanke lijk beter in de hand had. Gesteund door zijn veld, dat Au gustinus en Urbanus in een fraai dubbelspel elimineerde, legde hij het slaggeweld van Nederland aan banden. Op dat moment had het team van Ron Fraser een voorsprong van 4—0, die echter niet lang stand hield. Een honkslag van Ghelfi luidde het einde van Beenders in. Toen vervolgens de tophitters van de Italianen, Alberto Rinaldi, Gior gio Castelli en Angelo Petrone evenmin ontzag toonden voor de worpen van Beenders en voor 44 zorgden had de Nederland se werper eigenlijk al vervan gen moeten worden. Fraser stuurde Remmerswaal pas op dit moment naar de oefenheu vel. Beenders' ontluistering werd compleet, doordat ook Na afloop was Remmerswcal het middelpunt van een opgetogen mensenmassa. Onmiddellijk na zijn laatste worp werd hij het doelwit van zijn teamgenoten en andere supporters die hem gelukwensten. Hanover (W. Duivenvoorden) 1,22.2 2. Kees Verkerk 3. Jeannlne D. Wlnn. 7,20 pi. 2,10 1,70 1,60 koppe 16,50 trio 181,40, Kingwayprijs "gg§ BÊ 1 2. Terlenka, 3. Hel Wlnn. 1,80 pi. 1.3C Lyblëprijs i der Kraats) 1.23.9, i 3,80 10,70 koppe Wlnn. 1,50 pl. 1,31 3,10. Prijs der S-jarigen 2000 i 9,30 pl. 2,80 1,70 5.60 koppel 4,40 Hero Hollan- Dalen) 1.23.2, 2. Keen Speed. 3. Igor M. Wlnn. 5,80 pi. 1,60 1,30 1,70 koppel 11,60 trio 80,80. Algerljeprijs 2040 van Kerkwijk) Jos N. Wlnn. 7.70 pl. 1.5C (Van onze sportredactie) DEN HAAG Het is zo goed als zeker dat de bouw van de door de firma Spor ting Nederland op te zetten ijshal in Voorburg door gang kan vinden. „De Wenen De Oostenrijkse hoog- sprinter Ilona Gusenbauer heeft gisteren voor de beste wereld. selzoenprestatle gezorgd met een sprong van 1.91 meter. Tot dusver was de Oostduitse Rita Kirst-Schmidt dit jaar het hoogst gekomen: 1.90 meter. Ilona Gusenbauer legde vorig jaar tijdens de Olympische spelen in MUnchen beslag op het brons. Haar toenmalige wereldrecrd van 1.92 meter werd daar ge ëvenaard door de goud-winnares Ulrike Meyfarth (Wdl). Het we reldrecord is momenteel in han den van de Bulgaarse Jordanka Blagojeva met 1.94 meter. De beste prestatie van Ilona Gusen bauer is 1.93. De Nederlandse kampioene Wilma van Gooi is in Koblenz op de 100 meter als tweede geëindigd in 11.5 secon den. De overwinning was voor wereldrecordhoudster Renate Stecher (Odl-10.9) in 11.3 secon den. Wilma van Gooi, die dit jaar niet meedoet aan de Ne derlandse kampioenschappen, bleef de Westduitse sprintsters Annegret Richter en Inge Hei ten (beiden eveneens 11.5) juist Annemieke Bouma won in Ko blenz het hoogspringen met 1.73 meter, voor de Westduitse Ka rin Wagner met dezelfde hoogte. Mirjam van Laar werd met 1.70 derde. Op de 800 meter eindigde Tilly van der Made als derde in 2.09.7 Winnares was de West duitse Ellen Tittel in 2.06.9. De tweede loop was voor de Neder landse B-juniore Fieke Kamps in 2.12.0. Jo Schout eindigde op de 3000 me ter als vijftiende in 8.18.8. De Rkhav-atleet verbeterde met deze tijd het Nederlandse jeugd- record, dat op naam stond van Jos Hermens met 8.21.2. Sohout voldeed aan de limiet die is ge steld voor deelneming aan de Europese jeugdkampioenschap pen in Duisburg, later dit jaar. Op de 5000 meter had de Zeeuw reeds eerder voldaan aan de li- miettijd. Frank Nusse (Aac), de nieuwe Nederlandse recordhouder op de 400 meter horden, won in Ko blenz de B-loop over 400 meter vlak in 48.5 seconden. bouwtekeningen zijn in middels door alle instanties goedgekeurd", aldus het Voorburgse. gemeente raadslid P. C. Jansen. „De gejneente zit nog met één zin in het contract in de maag. Dat is aat men bij een eventueel faillissement van de firma voor de nog openstaande posten zou moeten opdraaien. Het zou ech ter vreemd zijn als men alleen daarom deze kans voorbij laat gaan". De voorgeschiedenis mag bekend worden verondersteld. De firma Sporting ederland. een dochte ronderneming var het Duitse concern Sportanlagen GmgH, heeft de gemeente Voorburg aangeboden gratis een ijshal te bouwen op het braakliggende terrein aan de Westvüetweg. Als tegenprestatie vroeg men een pachtsom van ƒ1,— voor een tijdsduur van dertig jaar en de volledige exploitatie. Piet Jansen: „Voorburg hoeft nu al- Jeenn og maar „ja" te zeggen en de eerste paal kan de grond in. De besbssing moet binnen kort vallen" Historische cricketer LONDEN De Engelse cricketer Fred Titmus is de negende spe ler in de geschiedenis geworden d;e in totaal 20.000 runs heeft gescoord en 2000 wickets heeft doen sneuvelen. Titmus, die al enige tijd de 2000 gevallen wic kets op zijn naam had staan, bereikte de 20.000 runs door een 40 in de wedstrijd Middlesex West-Indië op Lord's in Londen. De 40-jarige Fred Titmus speel de in de periode 1955-1968 voor Engeland 49 testmatches. Santana wil weer spelen MADRID Manuel Santana, heeft zich weer beschikbaar ge steld voor de Davis Cupploeg van zijn land. Santana (35), Wimbiedonkam- piocn in 1966, nam zijn beslis sing nadat de Spaanse tennis- bond Orantes, Gimeno en Mu- noz had geschorst, omdat zij met aan „Wimbledon" mee- Spanjc speelt in de nalve finales van de Europese zone (groep B) in Turijn tegen Italië. Het is niet onmogelijk dat ook Italië zijn toevlucht moet nemen tot een oude vedette (Nicola Pie- trangeli), aangezien ook de top- spelers van dit land Pantta en Bertolucci in verband met de ATP-boycot zijn geschorst. Laurenzi en Varriale konden scoren: 64. Pas op die stand kreeg Winneke Remmerswaal opdracht de Ne derlandse verdediging te gaan lelden. Hij deed het perfect. Mo naco werd er het slachtoffer van. Pas in de vierde innings kon Nederland weer iets terug doen. Urbanus verkleinde de achterstand via vier wijd en een klap van Richardson tot 65. Tot dan had de Nederlandse slag- ploeg nog geen opzienbarende dingen laten zien. Hamilton Ri chardson zorgde echter voor de beslissende ommekeer. De Spar taan sloeg in de zesde, innings een geweldige driehonkslag die Urbanrus binnen bracht waarna hijzelf even later door Fred Beckers naar huis werd ge loodst. Nederland had weer de leiding, maar de marge van een punt (7—6) was gering. Ook op de opvolger van Ghelfi Armelli no slaagde de ploeg van Fraser er niet in de score verder uit te bouwen. Daardoor kreeg Winneke Rem merswaal de kans op een glans rol. De jonge werper, op wie nu de last drukte geen fouten meer te mogen maken, slaagde. Even werd het nog zeer gevaarlijk toen Italië in de laatste slag beurt twee man op de honken kreeg, maar Remmerswaal maakte gedecideerd aan alle spanning een eind. Hij beëindig de zijn optreden zoals hij het begon: met het gooien van drie slag. „Alleen bij die laatste man (Pe trone: red.) was ik bijzonder ge spannen", vertelde Remmers waal later. „Daarvoor heb ik de druk niet zo gevoeld". De ontla ding van die spanning liet even op zich wachten. Maar toen be sefte de ster van gisteravond dat de eerste stap naar prolon gatie van de titel was gezet. FRANK WERKMAN Een fraaie actie van Arnold Smith. Hij WARMOND - De 53e Kaagweek is bljzonde rustig van start ge gaan. Het aantal deelnemers is fiks gedaald en daarmee vormt de Kaagweek geen uitzondering in de rij van grote nationale zeii- evenementen die steeds minder worden bezocht. Alleen de Sneek-week trekt ieder jaar meer deelnemers. Hoofdoorzaak is de steeds groter wordende be langstelling vooi klasse-evene menten waar met een categorie op een zeilwater betere races kunnen worden gehouden. Op de Kaag is het aantal gezakt naar 420. Rustig was het boven dien op dc Kaag door de zwak ke wind, die pa:, later aanwak kerde tot een redelijke zeilwind. Het ergst werden de Regenbo gen tijdens de traditionele Holland-Friesland race getroffen door de windstilte. De Friezen, die na dc nederlaag van vorig jaar fel gebrand zijn op revan che hadden het onder deze om standigheden uiterst zwaar. De Noordelingen waren altijd ester- ker bij harde wind. Het Kaag team met Van Wijk, De Goede ren, Metzelaar, De Vries en Kempeneers had dan ook geen enkele moeite met de Friese ga ten, die in de eerste race dade lijk een forse achterstand oplie pen. 17 3/4—37. In de open Regenboog-strijd, met meer wind, speelde Fries Jack de Wilde een belangrijkse rol. Metzelaar, Van Wijk en Janette Hofland, die met haar beroem de vader aan boord goed kon meekomen in het zwaar bezette veld, lagen de gehele race aan de leiding. Metzelaar werd een maal bedreigd door Janette Hofland maar daarna zakte het Rotterdamse meisje af en werd derde achter Metzelaar en Van Wijk. De Wilde veroverde de vierde plaats. In de Schakel-klasse had Fred Imhoff, de bekende Flying Dutch- mancrack het met zijn ervaring niet moeilijk de gebroeders Berkvens en Barnhard achter zijn spiegel te houden. Voor het eerst zeilt in de Kaagweek de Franse 420-klasse mee, een ver kleinde uitgave van de tot Olympische klasse verheven 470. De eerste' zege kwam in handen van Dietz, die na een langdurig gevecht De Koning (2), Steenhoven (3) en La Rivie re versloeg. Jan van Akker uit Sneek heeft met de Sneker pan de vierde wedstrijd van he Skütsjesilen gewonnen. Er werd gevaren op het Snekermeer. Van Akker verstevigde hierdoor zijn leiden de positis in de algemene rang schikking. Uitslag: 1. Jan van Akker (Sneek) met de Sneker Pan. 2. Teakc Brou wer (Drachten) met de Halve Maan, 3. Lodewljk Meeter (Hulzum) met IMT Doarp Huzum. Algemeen klassement: 1. Van Akker 7,8 pnt.2 Brouwer 11,9 pnt 3 Meeter 14,9 pnt.. Gerrie Muhren meet de hoeveelheid lucht die hij voor het nieuwe sei zoen ter beschikking heeft. Een diepe zucht en maar blazen De belangrijkste uitslagen op de Kaag: Regenbogen: Hollund 17 3/4. Friesland 1. Van Gent, 2. Vink. Schakel1. Imhof Yngllng: 1. Peulen. 2. Vollebregt. 420-klasse: 1 Dletz, 2. De Koning. Flying Junior: 1. Schelling, 2. Th. G. Remmerswaal. Valken: 1. Prins, 2, Boot nnilmi't "wijk. 16 m2: 1. Breur, 2. Seppen. Laser: 1. Visser, 2. Boom. Europe: 1. Loerman*, 2. Klaasser Stern: l.Hable, 2. Kalma. GOTGEBURG De Italiaan Mario Aldo Montano werd we reldkampioen sabel. Viktor Si- diak (Rus) werd tweede en aznmov (Rus) derde. Max Euwe: FISCHER BLIJFT SCHAKEN AMSTERDAM Mnx Euwe. pre sident van de wereldschaakbond (Fide), gelooft persoonlijk dat, ondanks andere geruchten we reldkampioen Bobby Fischer (VS) niet met schaken zal op houden. „Het is heel normaal dat een speler na het behalen vuii het wereldkampioenschap een jaar niet speelt". Onder de reeds meer dan 400 deelnemers uit 15 landen aan het sterk bezette dertiende IBM-schaaktoernool, dat van 16 juli tot en met 4 augustus in het RAI-gebouw in Amsterdam ge houden wordt, bevinden zich de ex-wereldkampioenen Spasski en Petrosjan (beiden uit Rus land). Het is voor de eerste maal dat Petrosjan uitkomt op het toer- SPORTWERELD LIGNANO Dc Franse zwaar- wcllerbokser Jacques Kechl- chian veroverde de Europese ti tel door een overwinning op Carlos Duran. De scheidsrech ter staakte de partij in de ne gende ronde. AKEN Jan Maathuis eindigde als tweede in h^t CHI in Aken ln een springconcours op tijd. Winnaar werd Hartwig Steen ken. HENLEY De acht van jord (dames) won van Downing Col lege uit Cambridge om dc La dies Plate. AMSTERDAM Johnny Rep blijft bij Ajax, dc 21-jarige rechtsbuiten heeft bijgetekend voor een jaar. Voor Rep heeft lange tijd belangstelling bestaan van dc zijde van Barcelona, de club van Rlnus Mtchels. Dc besturen van Ajax en AC Mi lan zullen volgende week woens- uag in Zllrlch, waar de loting voor de eerste ronde van de toernooien om de diverse Euro pa Cups wordt gehouden, de data bekend maken van de wed- stiijden om dc zogenaamde „Supercup". Ans Smulders stopt ermee EINDHOVEN Ans Smulders- an Gerwen, neeft besloten haar sportloopbaan te beëindi gen. Het besluit houdt nauw verband met haar maatschappe lijke carrière. De top-turnstcr is assistente van een fysiothera peut. De beslissing is genomen na over leg met het afdelingsbestuur kcurturnen dames, dat het be sluit respecteert. Ans Smulders kan terugzien op een glanzende carrière als turn ster. Een van de hoogtepunten hiervan vormen de Olympische spelen van 1972 ;n MLnchen. Zij werd toen in de persoonlijke arhtkamp 19e, het beste resul taat van een Westeuropese deel neemster.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 13