Taylor brak hart van schoolmeisjes en de tegenstand van Borg ITALIANEN ONDANKS FORSE WINST TEGEN ZWEDEN IN PANIEK Den Hertog niet in Toekomstronde Record steeple voor Gaerderud Den Haag ontstemd FC Twente afgewezen WOENSDAG 4 JULI 1973 LEIDSE COURANT •,t. PAGINA 13 LONDEN Een Brit (Roger Taylor), twee Oosteuropeanen (Jan Kodes en Alex Metreveli) en één Amerikaan (de niet ge- zijn tenniscollega's, aan de an dere kant het teenagerlegioen, dat de blonde, langharige Borg rond zich heeft verzameld. plaatste Alex Mayer) hebben De wijze waarop Taylor zich zich gekwalificeerd voor de hal ve finales van Wimbledon. Tay lor en Kodes ontdeden zich pas bij 7—5 in de vijfde set van hun tegenstanders Björn Borg en VI- jad Amritraj. Alex Mayer voor kwam met 64 in de vijfde te gen Jürgen Fassbender nog juist een longset. Alleen Alex Metreveli ging niet langs de volle vijf sets. Hij won in vier van Jim Connors. In de halve finales staan tegenover elkaar: Mayer—Metreveli en Kodes— Taylor. Taylor brak gisteren het hart van duizenden schoolmeisjes, toen hij hun idool: de zeventienjari ge Björn Borg uit het enkelspel verwijderde. De linkshandig© Taylor bijna tweemaal zo oud als zijn rivaal had daar toe de volle vijf sets nodig: 6—1 68 3—6 6—3 7—5 in twee uur vijfendertig minuten. De kwali teit van het gebodene kwam niet boven het matige uit, .maar de wisselende kansen gaven het geheel toch een zeker cachet. Taylor won uiteindelijk, omdat zijn zenuwen iets beter bestand waren tegen de spanningen, toen de partij zijn hoogtepunt be. reikte. Toch zal de Brit de enige over geblevene van het drietal, dat de ATP-boycot negeerde met weinig genoegen aan deze over winning terugdenken. Geen mo- C"; ment kwam hij ook maar in de HÉ buurt van zijn beste vorm en - - zijn opslag hij sloeg 20 dub bele fouten was abominabel. Taylor's tegenstander in de hal ve finales, is de als tweede ge plaatste Tsjech Jan Kodes, die eveneens slechts met de hakken over de sloot kwam: 64 3—6 4—6 6—3 7—5 tegen de negen tienjarige Vijad Amritraj uit Madras. Generatiekloof De generatiekloof bij Taylor— Borg was diep. Aan de ene zijde de gemiddelde Brit, dankbaar Met wapperende dat Taylor de eer van zijn land hoger telde dan solidaritiet met recordtempo door de eerste set heen sloeg, deed een anti-climax vrezen. Maar dat veranderde, toen de Brit bij 6—7 twee ge- Taylor scheen verslagen, makkelijke missers beging en schouders zakten in en alle i vervolgens een lob liet lopen, die voor de achterlijn neer kwam. Daarmee was de score in evenwicht en in de derde set was een enkele service-door braak in de vierde game vol doende om Borg de leiding te geven. zijn spiratie leek uit zijn spel ver dwenen, maar al ploeterend nam hij plotseling Borg's opslag voor love en het enthousiasme keerde terug toen hij de vierde set met 63 won. In één adem liep hij door tot 5—1 in de be slissende set. Het drama was echter nog niet voorbij. Borg kwam terug en maakte met twee service-breaks gelijk: 5—5. Taylor forceerde op zijn beurt een „break" en serveerde bij 6—5 en 430 voor de match. Zijn service scheen uit, maar de lijnrechter reageerde niet en de scheidsrechter verklaarde Tay lor tot winnaar. Borg protes teerde vergeefs tegen de lijn rechter, die al eerder aanvecht bare beslissingen had genomen. Hij herzag zijn beslissing pas toen Taylor zich aan de zijde van de Zweed schaarde. Borg veroverde het overgespeelde punt, waardoor het deuce werd. Wimbledon in cijfers ssbender (W. Did) 3-6. 4— J—3. 6—1. 6—4. Alex Metre. I (Ros—Jirh Connors (VS) S. 6—2. 5—7. 6—4. Roger dor (GB)—BJürn Born ee) 6—1. 6—S, 3—6. 6—3, 7 Jan Kodes (Tsj)—VIJad rltraj (India) fr-4, 3—6, 4—6 (CIO 7—5. 6-4. Amrl- Mltion/Kloss (za)—Feuver/Bur ton (GB) 6—2, 6—2. Metre co/Fernandez (Col) mlw ml/Saw (Jap) 61. Machctte/Wnlsh (VS)— Wilson/Brasher (GB) 2—6. 6— 3. 61. Fraser/O verton (Aus/VS)— Lara/Darmon (Mex/Fr) 6. 6—3. 6—1. WooldrldKO/Wooldridue (GB)— (Zn) Buwalda/Pre torlus 6—3. Vierde ronde: ionnors/K. vort (VS)— AmrltraJ/Tesch (In- dla/Austr) 6—1. 0—6. 6—2. Keren dubbelspel: derde ron de: Lloyd/Palsh (GB)— Brown/Bohrnstedt (VS) 8—6. 4—6, 8—9, 6—4. 6—4. Roger Taylor kon pas in de vijfde met 7—5 de zege grijpen tegen de lieveling van de teenagers op Wimbledon, Björn Borg. Juist genoeg het hele toernooi lang de indruk gemaakt zich op gras niet ge lukkig te voelen en zijn partij voor de kwartfinales maakte daarop geen uitzondering. Maar Taylor had juist genoeg overgehouden om terug te ko men en de zege te behalen, die hem voor de derde maal ln zijn Hij vocht terug na met 1—2 in carrière in de halve finales van se's *e hebben achtergestaan en Wimbledon heeft gebracht. uiteindelijk met 7-5 in de vijfde van de Indiase kampioen De verslagen Borg kon weinig an- Amritraj, die op het beslissende ders doen dan handtekeningen moment aan slecht volleren ten- uitdelen aan teenagers, die over onder ging. dc afrastering waren geklom- Le derde man b,j de laatste vier men. „Ik begon het net leuk te was Alex „sandy" Mayer de in- vinden", zei hij sprekend ter-college kampioen. „Uit het over de horde meisjes, die hem op Wimbledon heeft achter volgd. De 550 pond sterling, die hij op Wimbledon heeft ver overd, gaan naar de Zweedse tennisbond. Borg vertelde, dat hij verleden week een aanbie ding heeft gekregen om de eer ste vier maanden van het ko mende jaar in Amerika te spe len. Hij heeft daarover nog geen beslissing genomen. „Ik zou graag voor Zweden in de Davis Cup spelen", aldus Borg. Vergeten man retourneert Björn de bal in zijn duel tegen Taylor. De jeugdige Zweed slaagde er niet in de halve finale te bereiken. Jan Kodes, hoewel tweede in het schema, is min of meer de ver geten man van het toernooi. Zijn functionele spel is onattrac tief vergeleken met dat van spe lers als Borg. De Tsjech heeft HONKBAL- CIJFERS Frankrijk 0000000 Is 0. Nederland 5 5 2 2 4 2 1 Is 21. Werpersresultat6nFrankrijk: nuel Dubaut (3 1/3 InnlngS) Gilles Thomas (3 2/3 Innlngs Frankrijk maakte 9 fouten. Nederland: Ferry Neuteboom Homeruns Boudewljn Maat (2e) Italië: Jluseppe Sllva 6-1-7. Home- Salvatore Varrlale (le) en Giorgio Castelll (2e). spujel 0 0 0 1 0 1. i. HAARLEM -Na de vierde dag België 0 0 0 0 0 is 0. van het toernooi om het Euro- Werpérsresultaten: pees honkbalkampioenschap zijn Manuel Garcia (Spa) 6-2-4, 0 fouten. Arthur Weyenberg (Bel) 8-2-5. 2 fou- de kaarten zo goed als geschud, ten. Italië en Nederland gaan Stand: 1. Italië, 2. Nederland. 3. Span je, 4. Frankrijk. 5. België, 6. Zwe- kroon zal verovereren, Spanje heeft na de uiterst onbevredi gende overwinning van 1-0 op België een riant uitzicht gekre gen op de derde plaats. zoals verwacht uitmaken wie Nederland heeft even het overri de dertiende Europese honkbal- gens twijfelachtige genoegen mogen smaken het record van de hoogste score te bezitten. 21- 0 op Frankrijk. Enkele uren la ter werd de Fraser-formatde echter reeds verdrongen door Italië dat zonder enig mededo gen Zweden van het veld veeg de: 25-6. commentaar overbo dig. Het. op papier interessante duel om de derde plaats tussen België en Spanje had een onplezierig einde. De wedstrijd kreeg een voortijdige finish door de muist. Tot tweemaal toe werd de wed strijd een hallf uur gestaakt., daarna werd definitief overge gaan tot aflasten, op dat mo ment leidde Sapnje met 1-6. In de internationale reglementen staat dat een wedstrijd die vijf innings heeft geduurd geldig is. De Belgen tekenden tegen deze beslissing protest aan, omdat zij van mening rijn dat de mist na vier innings even dicht was als na de vijfde. Nederland speelde gistermorgen tegen Frankrijk. Een plezierige warming-up met het oog op het zware treffen tegen Italië van vanavond. In zeven innings werd de zege bereikt, die was opge bouwd op 17 honks'lagen waar onder twee homeruns, van Boudwijn Maat in de tweede in nings en van Bart Seidiel in de zesde innings, beide met een man aan boord. De winnende werper Ferry Neuteboom kreeg in zeven innings vier man meer dan het minimum tegenover zich in het slagperk en boekte de imposante cijfers 15-1-3. Ondanks de recordzege op Zwe den (25-0) heeft Italië niet geïm poneerd. De verdediging moest aan de kinderlijk spelende Zwe den liefst zeven honkslagen toe staan, die echter te verspreid vielen om succes te hebben, waarbij dan nog kwam dat de ploeg wanneer een honkslag viel direct in paniek raakte. Het was zoals eèn toeschouwer nuchter opmerkte: „De Italianen zullen j allies wel op persoonlijk gebied winnen, oogpunt van tennisvaardigheid bezien, heb ik geen kans op de titel. Ik ben hier alleen om er varing op te doen", had Mayer van tevoren laten weten. De Duitse kampioen Jürgen Fass bender, die ter gelegenheid van de kwartfinales zijn haar had laten knippen, nam de eerste twee sets met zoveel gemak, dat de toeschouwers de baan begonnen te verlaten, zich af vragend, of Mayer wel dezelfde speler was als degenen, die een ronde eerder Nastase had uit geschakeld. Maar al spoedig begon Mayer zich te bewijzen. Hij nam ach tereenvolgens de derde en vier de* set en snelde naar een voor sprong van 42 in de vijfde. De Duitser herstelde zich, kwam te rug tot 44, maar opnieuw for ceerde Mayer een service-door- braak en kwam op matchpoint met een passeerslag, die het krijt van de lijnen deed stuiven. Fassbender retourneerde vervol gens de service in het net. Daarmee was Mayer, als enige ongeplaatste speler, doorgedron gen tot de halve finales, waarin hij tegen Metreveli zal uitko men. de ronde van de toekomst op zijn al uitgebreide erelijst bij schreef, wil zich nu gaan toeleg gen op de baan. „Nooit heb ik de gelegenheid gehad om me optimaal op de baan voor te be reiden. Die kans is er nu aldus Den Hertog. Engeland1 en mis daardoor net Op de achtergrond van het besluit DEN HAAG Fedor den Hertog heeft besloten dit jaar niet deel te nemen aan de Ronde van de Toekomst, die van 10 tot en met 22 juli wordt gehouden. het kleine beetje extra, dat i dig is om weer een goede Tour te rijden", zei Den Hertog giste ren. Den Hertog, die vorig jaar op de laatste dag in de tijdrit van Den Hertog speelt volgens ploegleider-wegcoach Joop Mid- delink ook, dat hij hem niet bij voorbaat als kopman wilde la ten vertrekken. Belangrijkste uitslagen. Stockholm Dc Zweed Anders Heren, 200 meter: 1 Faoger Gaerderud heeft gisteravond in 21.2^2 Roberts ^(Trln) 21.4, 3. Stockholm het Europese record 16So meter: T wéllman (Wdl) 3.40.4, op de 3000 meter steeple chase 2. Mohammed (Eth.) 3.41.2 verbeterd en gebracht op 8 ml- «J, BoK"™) "J8"" nüten 18.4 seconden. Het oude Kogelstoten: 1. Fcuerbach (VS) 20.97, record stond met een tijd van 2. Almström (Zwo) 20.23 o on o r»„ Polsstokhoogspringerl. Smith (VS) 8.20.8 reeds op il|n nnam. De c 30 Trnean.nl race leverde een overwinning (Fra) B.25, 4. Lagerqvtst (Zwe) 5.20, op voor de Keniaan Ben Jipcho 4.° T£Ll* JXimïï o 11 aWell53.1, 2. Dagmar Luenensehloss (wereldrecordhouder met 8.14.0) odh 53.7. in 8.18.2. 1S00 meter: 1 Inger Knutsson (Zwe) 4,15,3, 2. Ellen Tittel (VVdld) 4.18,2. Bij de eerste training, vooral wanneer die op zo'n warme dag valt als gisteren, wordt er doorgaans niet zo hard aan getrokken. Bij FC Den Haag was dat niet anders. Lui liggend 11 op de grond luisteren de spelers naar trainer Evert Teunissen. Op de foto onder anderen: vooraan Bo Augustsson, tweede van links Tor Fuglset en geheel rechts Ton Thie. KNBSB eist sancties tegen team Duitsland harles Urbanus tracht yergeefs op het tweede honk de Fransman Yves Frechac uit te tikken. De jeug dige internationaal heeft de bal laten vallen en Frechac bereikt veilig het tweede kussen. Ad Smith kijkt toe. schap gaat naar Nederland" Vanavond zal daarover reeds I een voorlopige beslissing vallen. 1 HAARLEM Het bestuur van de Koninklijke Nederlandse Base ball en Softbal Bond (KNBSB) zal morgen op de vergadering van de Confédération Européen de Baseball Amateurs (CEBA) maatregelen eisen tegen West- Dultsland. het kampioen- j De Westduitse ploeg trok zich en- ginnen terug uit dit toernooi. Tevens zal de KNBSB een scha declaim indienen voor gemaakte kosten en gederfde inkomsten. Het bestuur van de KNBSB zal nog in de loop van deze week beslissen of Nederland zal deel nemen aan het toernooi om de ZUrich Het beroep dat FC intercontinental cup. dat van 30 Twente had aangetekend tegen augustus tot en met 9 septem-1 de straffen voor René van de Rome en nog vier andere Van onze sportredaktie. Den Haag Als er vanmiddag op het KNVB-bureau geen over eenstemming wordt bereikt, dreigt er een conflict over de jeugdspelers van FC Den Haag te ontstaan. Tien spelers zijn uitgenodigd voor trips van de UEFA-jeugd naar (Denemarken en Suriname. Het tijdstip daarvan valt echter ge durende de laatste weken van de voorbereiding op het seizoen en/of de eerste competitieweek. FC Den Haag heeft bezwaar te gen deze (invitaties, die boven dien achter de rug van het be stuur om werden verricht, daar er spelers bij betrokken zijn, die in de kerngroep zitten. Wijngaarde tekende bij FC Den Haag (Van onze sportredactie) DEN HAAG Thijs Wijngaarde heeft zijn contract met FC Den Haag verlengd. De rechtervleu gelverdediger kwam tot over eenstemming na een periode vol onzekerheid. Zo gingen er geruchten dut Wijn- gaarde met voetballen zou stop pen als hij niet elders een ver bintenis zou kunnen aangaan. Juist op de dat dat trainer Evert Teunissen zijn spelers voor het eerst weer voor de training bij elkaar had zette Thijs Wijngaarde zijn handteke ning. Walter Ferreira, veel omstreden spitsspeler van Volendam lijkt niet voor niets gespeurd te heb ben in België. De Portugees heeft zaterdag met een aantal bestuursleden van de Belgische verenigingen gesproken en met een aantal bonzen van zijn hui dige club Volendam. Contractregelaar Hein Schilder zal zijn vakantie opnieuw moe ten onderbreken om in België de onderhandelingen voort te zetten. Maar ook al slaagt Vo lendam er niet in tot een ak koord tc komen met FC Ant werpen, dan nog Is de 26-jarige Walter Ferreira zo goed als ver loren voor Volendam. Ferreira namelijk heeft een baan geaccepteerd in Antwerpen waar hij gaat werken bij een nutofabriek. Als semiprof wil hij dan blijven voetballen. Overigens zijn er bij Volendam nog twee spelers die nog niet hebben getekend. Dat zijn aan voerder Wim Kras cn rechtsbui ten Wim Kwakman. Beiden heb ben gevraagd of zij nog een poosje over hun aanbieding mochten nadenken. BBC wil profvoetbal ROOSENDAAL (RBC) wil terug naar het betaalde voetbal. Het bestuur van de Roosendualsc club, die onlangs kampioen in het zondag nmutourvoctbul werd, heeft de leden schriftelijk de vraag al of niet terugkeren naar hot betaalde voetbal voor gelegd. Achtenzestig leden spraken zich voor terugkeer en achlcntwinti- tegen terugkeer uit. Eenenne gentig leden reageerden niet. Van hen neemt het bestuur van RBC aan dat zij voor terugkeer zijn. Resultaten Hilversum don In Hilversum, zl_ DE TOMASOPKIJS. eerste 11 (deling (2000 meter): 1. IJndu Hullnndla (VV. Goericn Jr.) 1.26.2, 2. Lucky DATSUN-PRIJS, eerate ufdellng (2000 motor): 1. I.011 Spencer II <H. Pottin) 1.27.1, 2. Lnboru B, 3. Latona J. Toto: winnend 2.00, plnuta 1.80 2.20 1.00, koppel 9.70. FERRAKI-PTUJS (2440 meter): 1. Kn- nona (A. Molloma) 1.25.4, 2. Jawel Price, 3. Knnalano. Tot"winnend 4.50, plnnt* 2.20 3.80 3 "(1. koppel 22 nil, irlo 688,00, DOIXïK-PRIJS (24 4 0 1 In») 1.24.3, 2. Ingo 11, 3. Hcnterprlao. lend C 50, plnau 4.90 8.GO 3.10, koppel 6,10, trio 88,70, FIAT-PRIJS (2000 meier): 1 Inez (B. Dapper) 122 1, 2. llannlbul. 3. lilt Purude. Totowinnend 2 plnul» 1.30 1.50 1 (M), koppel 5.60. GILBERN-PRIJS (2000 motor): 1. Ju- pller Schans (C de Leeuw) 1.22,6, 2. Keep It Again. 3. Keea. Toto: winnend 2,90, plnnta 1.40 1.40 I 80. koppel .'A, trio 107 Ml. DETOMAHO-PRIJS, tweede afdaling (2000 meter): 1. Llmcr Boy (J. de Loeuw) 1 25.4, 2. Koba Roodnoot, 3. Ll.ielot Spencer, Toto: winnend 10.90, plaats 2.70 2.G0 I 70. koppel 29.20. FORD-PRIJS (2000 mater): 1. Jules Ilonnl (B. Dapper) 1.23.8, 2. Jour Buitenzorg, 3, Illinois. Toto: winnend 13.20, plants 3.00 2 80 2.20, koppel 42.80, trio 901.40. DATSUN-PRIJS, tweede n(deling (2000 meter): 1. Leo Hanover (K. VVnud- strn) 1.26.4, 2. Looper T, 3. Llon Du Coq d'or. Toto: winnend 19.20, plaats 3,00 1.00 3.40, koppel 14.40. Totnllsnioromzct: 351.900,--, Wilma v. Gooi niet naar Italiaanse steden zal worden. Dit toernooi dat door Italië als tegenhanger wordt beschouwd van de Haarlemse Baseball Kerkhof en Piet Schrijvers, NK Den Haag naar aanleiding van hun gedra- Den W||ma v<„ Goi>| gingen in de uitwedstrijd tegen Borussla Moenchcngladbach op 11 april, is afgewezen. Week belooft bijzonder interes- René van de Kerkhof en de doel- kele dagen voordat het dertien de toernooi om de Europese honkbaltitel in Haarlem zou be- sant te worden, want volgens een zegsman van de Italiaanse Baseball Federatie zijn reeds toezeggingen gedaan door Ja pan, Formosa, Nicaraqua, Ca nada, Ecuador en de Verenigde Staten. man werden beiden voor drie wedstrijden geschorst, Schrij vers omdat hij Jupp Heunckes een bal in het gczlcl.t had ge duwd, waarvoor de Bulgaarse scheidsrechter Nikolov een strafschop gaf. (AVR), de Nederlandse record- houdster op dc 100 en 200 meter hardlopen, zal op 14 en 15 juli niet deelnemen aan de nationale atlct'ekkamploonschuppen, die in Den Haug worden gehouden. Wilma van Gooi, die vijf maal dub- belkamploene op de 1(10 en 200 meter werd, verblijft tijdens de titelstrijd in Israël waar zij als gast de Maccabiah bijwoont.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 13