Burgemeesterwoning in Leimuiden gaat bijna een halve ton kosten Afgezet bestuurslid verwijt stichting te weinig openheid stad rijn- en veenstreel Vrouwenbeweging maakt reis naar Gietliorn OOK Wat u moet weten Integratie bij Zaalberg voorop Leidse bioscopen De muiterij op de Bounty Anti-misdaad brigade The legende of nigger Charles De waardin zoekt de zonde op Een vuist vol karate VRIJDAG 22 JUNI 1973 LEIDSE COURANT LEIMUIDEN Tijdens de gisteravond gehouden vergadering van de gemeenteraad van Leimui den werd het voorstel tot beperking van de open bare ligplaats voor woonschepen aan de Raad huislaan aangenomen. De ligplaats zal nu be perkt worden tot 80 meter. Tijdens de raadsver gadering werd bepaald dat autowrakken uit Lei muiden verwijderd zullen worden indien zü een obstakel vormen langs de openbare weg. Ook het plaatsen van vrachtwagens op ieder willekeurig punt is niet meer mogelijk. Burgemeester Breen deelde aan de hand van een desbetreffende vraag van de heer Kea (KVP) mede, dat op eigen terrein twee caravans toege staan zijn indien de omgeving er geen hinder van ondervindt. In verband met de toegestane jaarlijkse groei van Leimuiden met IV2 procent verzoch de heer Kea B. en W. te informeren of het te projecteren bejaardenhuis meetelt. Het centrale antennesysteem was voor de heer Gilis- sen aanleiding met burgemeester Breen in dis cussie te gaan over de verplichte bijdraging aan het c.a.s. terwijl men die misschien niet eens wenst te gebruiken. In eenvolgende raadsverga dering zal over de exploitatiekosten opnieuw ge sproken worden. De raad evenwel besloot toch tot de aanleg van het c.a.s. De nog niet in ge bruik genomen R.K. St. Jansschool is nu reeds te klein: de muziekzaal van 't Spand zal als 7e lo kaliteit gebruikt worden. Toen de kredietaan vraag voor het herstellen en vernieuwen van de burgemeesterswoning aan de orde kwam, nam loco-burgemeester Muys de voorzittershamer over omdat de heer Breen zich strikt neutraal wenst te gebruiken. In een volgende raadsverga- zeer gematigd omdat de raadsleden het eens wa ren met de door de gemeentearchitect voorgestel de begroting van 46.000 gulden. Deze kosten zul len volgens een bepaalde verdeelsleutel verspreid worden over de gemeente Leimuiden, Nieuwveen en Rijnsaterwoude. ROELOF ARENDSVEEN De 13-jarige Irma Vesseur is gister middag als 100.000ste bezoeker in het „Alkébad" feestelijk ont haald. Het meisje uit Oude Wetering ontving een 1/2 jaarabonne ment voor het bed, een baddoek, bloemen en een enveloppe „met inhoud" van de zwem- en poloclub „Alkemade". De 100.000ste is dit jaar een maand eerder dan in 1971 geregistreerd. Dit zit hem vooral in het blijkbaar bijzonder in de smaak gevallen gewijzigde abonnementensysteem. ALKEMADE De oude telefooncentrale aan de Narcisstraat in Roe- lofarendsveen wordt waarschijnlijk door de gemeente aangekocht voor uitbreiding van de brandweeraccommodatie. De gemeente ziet het gebouw als een enclave tussen de gemeente-eigendommen, te weten brandweergarage, NKV-gebouwtje en voormalige spoorweg woning. De koopsom van de centrale bedraagt 37.000 gulden. Een voorstel voor aankoop wordt in de raadsvergadering van maandag behandeld. ALPHEN AAN DEN RIJN - De avondvierdaagse, die momenteel in Alphen aan den Rijn wordt gelopen, is een bijzonder succes, vooral door het gunstige wandel weer. Ook gisteren gingen weer 1500 wandelaars op stap. Op de foto een groep van de Trouba- dourschool uit Ridderveld. De vierdaagse wordt morgenmid dag afgesloten. Om half vijf is de intocht met medewerking van vier muziekkorpsen. Deze begint aan de Parallelweg en gaat via de Hoofdstraat naar het cen trum. Tenslotte is er een défilé voor het gemeentehuis. VOORSCHOTEN De Stichting Oud-, groen- en Leefbaar Voor schoten heeft het bestuurslid maatschap van de architect E. C. F rangenhelm beëindigd om dat de Stichting het niet moge lijk acht dat de zakelijke belan gen van de heer Frangeheim verenigbaar zijn met de belan gen van de Stichting. De heer Frangenhetfm. die on langs de grote opdracht voor het bouwobjekt op de hoek van de Trompweg en de Leldseweg gekregen heeft, kreeg van het bestuur van de Stichting een schrijven dait hij akkoord gaat met de beëindiging van zijn lid maatschap, maar om die reden dat er te grote verschillen be staan tussen hem en de vier overgebleven bestuursleden ten aanzien van het te voeren be leid en de vorm van de Stich ting. In mei van dit jaar had de heer Frangenheim verzocht de Stich ting op te heffen om een vereni ging te vormen die meer de na druk gaat leggen op het leerba re in Voorschoten dan op het oude. Bovendien heeft hij het bestuur verweten dat de begun stigers geen inspraak hebben op het bestuursbeleid en samenstel ling. De stichting heeft na vier jaar nog steeds geen goedge keurd huishoudelijk reglement. De heer Frangenheim meent dat het niet correct is als een klein groepje bestuursleden geen openheid geven wat betreft do naties e.d. Wethouder Pels (PvdA) heeft zich, evenals de heer Frangen heim, openlijk gedistancieerd van de Stichting, tijdens een vergadering van de commissie voor openbare werken en maat schappelijk welzijn. De heer Meyer (CCP) was het niet eens met de aanschaf van het type maaimachine. „Deze machine is slecht en zeer kwets baar, er zullen binnen korte tijd heel veel onkosten aan zijn", al dus de CCP-er. Ook had de heer Meyer had kritiek op het beroep schrift van de heer Van Kampen tegen weigering van een bouw vergunning. Ten slotte werden alle andere voorgestelde kredie ten verleend. Behalve op het verzoek van „peuterspeelgroeo Voorhout" beschikte de raad af wijzend. LEIDEN De Stedelijke R.K. Vrouwenbeweging heeft gisteren de jaarlijkse uitgaanstrip gehou den. Tachtig dames hadden zich gemeld voor de reis, die met twee bussen werd ondernomen. Het verste punt was Giethoorn, dat men bereikte na voor de koffie „aangelegd" te hebben bij Mo- nopole in Amersfoort. In Giethoorn maakte het gezelschap uiteraard een tocht door de schilder achtige grachtjes en over het meer. Langs prachtige toeristische routes werd de reis vervolgd naar Deventer en Gelderland. Het diner gebruikte men 's avonds in De Valk in Vleuten. Een prachtig verzorgd en vooral smakelijk eve nement voordat in de beste stemming de laatste etappe naar Leiden werd afgelegd. Om ongeveer half elf was men op het punt van uitgang terug van een onvergetelijke tocht. LEIDEN De Politieke Partij Radicalen houdt op vrijdag 22 juni een ledenvergadering, Deze zal aanvangen om 8.00 uur, op Rapenburg 102. Op de agenda staat onder meer voorbereiding van de ga- in e enteraads verkiezingen 1974, contact met de PSP en Leiden en de selectieve i> vesteringsheffing. - DEGSTGEEST De Stichting Oud-Poelgeest zoekt nog mensen tussen 18 en 40 jaar met of zonder kinderen voor de „groeifweken" van 30 juni-7 juli en 7-14 juli. „Het gaat om ontmoeting, con frontatie met jezelf en met elkaar." Inlichtingen bij: Oud-Poelgeest, Postbus 4, Oegstgeest, tel. 01710-52445 NOORDWIJK De ge meenteraad voteerde bijna 5 ton voor de bouw van een gymnastieklokaal en daarbij behorende voorzieningen bij de Christus Koningschool aan de Hoogwakersbosch- straat. In dit bedrag zitten ook de kosten voor de bouw van een hal en een enfreo LEIDEN Zaterdag neemt het voetbal-team van de Cen trale Organisatie van Voet balscheidsrechters afdeling Leiden deel aan het kam pioenschap voor voetballende scheidsrechters. Leiden - De goede gang van zaken bij de N.V. Kon. Ned. Fabriek van Wollen Dekens v/h J. C. Zaalberg en Zn. kwam vanzelfsprekend duidelijk tot uitdrukking in de gisteren gehouden jaarlijkse vergade ring van aandeelhouders. Deze waren vol lof over het beheer van directie en commissarissen over het afgelopen jaar, hetgeen even wel niet wegneemt, dat er nog volop vragen waren. Dat ging dan voornamelijk over de wijze van toekomstig beheer en over het zo noodzakelijke voortdurend overleg met de nu samenwerkende Leid- se Dekenfabrlek Van Wijk en de wolspinnerij „Ede". Dat kwam natuurlijk vooral voort uit de thans geheel verschillende cijfers van winst- en verliesrekening en de balanscijfers. Men toon de zich evenwel volkomen tevreden over de uitleg door commissa rissen en directie gegeven, zodat de vaststelling van verslag van di rectie, jaarstukken en van de winstverdeling geen moeilijkheden op leverden. Vooral de uitkering van 9% dividend deed de aanwezigen goed en men kan de dividendbewijzen vanaf maandag 25 juni bij de bank inwisselen. Over de toekomst deelde de pres.commissaris, de her mr. J. Keu- Over de toekomst deelde de pres. commissaris, de heer mr. J. Keu van de integratie, maar over de wijze waarop zich deze zal ontwik kelen, kon de voorz. nog geen mededelingen doen. Wat de resulta ten over de eerste maanden van dit jaar betreft, deelde de voorz. mede, dat deze gelijke tred houden met die van vorig jaar om deze tijd. De grote zorg evenwel blijft de personeelsvoorziening, die thans rond de 400 bedraagt. Gelukkig kan men steunen op ongeveer de helft buitenlandse arbeiders, maar ook dit brengt extra moeilijk heden met zich mede. Offertes en afzet geven echter een vrijwel constant beeld, zodat men de toekomst met vertrouwen tegemoet ziet. Leiden laat de details aan zijn bure u LEIDERDORP Doordat de ge meente Leiden de lokaliteit van de Leidse Detailhandelschool opgezegd heeft en deze school zich nu geheel in Leiderdorp gaat vestigen, kan de naam wel veranderd worden in Leider- dorpse Detailhandelschool. De gemeente Leiderdorp heeft toe stemming gegeven voor de i bou wvan twee dubbele noodloka- len achter het speelterrein van de Meyegaardschool. Deze dub bele rioodlokalen zijn goedge keurd voor 3 jaar in afwachting van de vergunning voor de j bouw van een permanente vesti- j ging. LEIDEN - Vijf nieuwe films doen deze week Leiden aan. Alleen Fritz the cat in TRIANON blijft nog een weekje voor de Leid se tekenfilmliefhebbers. LUXOR komt deze week met de Chineese film,, Eeen vuist vol karate". LIDO heeft deze week het ontroerende, maar toch ook keiharde verhaal van de ne ger Charley. Voor de liefhebbers van de harde Franse film is er in STUDIO „Anti-misdaadbrigade", waariin Alain Delon de hoofdrol speelt. Oostenrijkse sex is te zien in REX, „Waar de waardin de zonde zoekt". CAMERA komt deze week met een gouwe, ouwe „Muiterij op de Bounty", een oud en spannend verhaal over het wel en wee van een grote-vaart schip. Wel en wee aan boord romantisch verbeeeld CAMARA „De Muiterij op de Bounty" wordt nog steeds omhangen met een sluier van romantiek en „historie". Dit kan natuurlijk heel goed zijn waarde hebben, maar de werkelijke historische gege vens zijn tot nu toe vaak op de achtergrond gebleven, omdat het verhaal op zich het meest naar voren springt. De plaats van handeling tijdens het grootste deel van de film, het schip de Bounty, biedt echter ruime mogelijkheden om iets te leren van de zeevaarthistorie van de 18e eeuw. Alles rond! het leven aan boord, de verhoudingen, die toenmaals heersten tussen de verschillende rangen en mensen, zeiltechni- sdhe beelden, dat alles komt, vaak ongemerkt, góed tot uit drukking. Wanneer men de film al eens gezien heeft en niet meer voldoende heeft aan de romantiek, heeft het toch wel zin om de film eens vanuit een andere ooghoek te gaanbeki- zin om de film eens vanuit een andere ooghoek te gaan bekij ken. film met !d° snufje poëzie STUDIO Alain Delon en Ca tharine Deneuve zijn namen, waarop men wel naar een film stapt, vol verwachtin gen. In het geval van anti-misdaadbrigade" FIic> kom je dan wel bedro- Toph de film nauwelijks begonnen was, had ik al het gevoel er uren naar te kijken en het sein voor vertrek hoorde ik maar al te gretig. Op langdradige wijze wordt een misdaadgeschie denis in Parijs uit de doeken gedaan. Hoewel de filmmaker (Jean-Pierre Melville) zijn uiterste best heeft gedaan er van alle» bij te slepen, is het hem niet gelukt enige spanning op te wekken. Een poëtische tekst aan het begin van de film doet vermoeden een beeld te krijgen van een menselijke politie-agent, maar ook dat is slechts schijn. Alain Delon (Edouard Coleman) blijkt een keiharde, veramerikaanste politieman te zijn wiens handen al te los zitten. Nee, zelfs voor een loze zomeravond is Lfi Flic nog te vervelend. Negerslaven slaan terug LUXOR Fred Williamson speelt de hoofdrol van de op historische gegevens berus tende film „The 'legend of nigger Charley". De film speelt zich af in een van de zuidelijke staten van Ameri ka, waar de slavernij nog niet is opgeheven. Charley is een pionier van zijn volk. Hij durft het eerst de hand op te heffen tegen de blanken. Samen met zijn makkers tuigt hij enkele beroepsmoordenaars af. Tevens beschermt hij zijn broer, die bedreigd wordt door een moordlustige pseu- do-predikant. „The legend of nigger Charley" is een sfeervol maar 'traag verhaal geworden. Bovendien zijn de karakters wat al te zwart wit afgeschilderd. Maar misschien is dit juist de kracht van dergelijke films. REX „De waardin zoekt de zonde op" geeft een beeld van hoe de Oostenrijkse re gisseurs met de sexgolf, die ook in hun land is aange spoeld, omspringen. Sexgolf overspoelt Oosterijk De zo bekende zoetgevooisde melodieën zijn dan ook op resolu te wijze vervangen door prima vrouwenborsten, die regisseur Franz Antel te hooi en te gras in beeld brengt. Het is de vraag of de om wisseling van ogentrökkertjes voor de oorstrelers een goede is geweest, want het blijft in de jacht op enkele vaten wijn van een goed jaar zeer kinderlijke, on handig geënsceneerde grappigheid in stereotiepe folklore. LIDO - „Een vuist vol karate" is de tweede Chinese film die Leiden aandoet en je kunt nu eigenlijk al zeggen dat er geen sprake is van enige verrassing. Regisseur Lo Wei werkt met zijn Hong- kong-Chlnczen volgens het princie dat we voor het ge- principe dat we voor het ge mak de „bami-western" noemden na „De IJzeren vuist". Zoals in de begindagen van de Amerikaanse western liggen bij de bami-western het verschil tussen goed en kwaad ook hier ver uit elkaar. De bandieten ziin de Japanners, de goede men sen zijn de Chinezen. De film speelt zich af in de imaginaire internationale sector van Shanghai (nu ruod China) waar de Japanners de lakens schijnen uit te delen. Ze worden gehol pen door een zeer slechte Rus; dan heeft u meteen alle vijan den uit de Chinese historie op een rijtje. Chinese vijanden op 'n rijtje

Leidse Courant | 1973 | | pagina 4